Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Konsoolid vs PC märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 85, 86, 87 ... 128, 129, 130  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Millega mängid?
Ainult konsooliga
12%
 12%  [ 50 ]
Rohkem konsooli kui PC-ga
8%
 8%  [ 33 ]
50/50
6%
 6%  [ 24 ]
Rohkem PC kui konsooliga
15%
 15%  [ 60 ]
Ainult PC-ga
58%
 58%  [ 231 ]
hääli kokku : 398

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
SirAskAlot
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.03.2011




sõnum 31.05.2023 10:10:46 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
Huvitav, mis probleem inimestel - valdavalt - siin teemas on mängude vanusega.
Ma ei saa üldse aru; sa ju ei ütleks, et Beethoveni muusika on saast, sest see on vana või Grimmi muinasjutud on halvad, sest ammu kirjutatud või et Matrix 1 ei ole vaatamist väärt, sest esilinastus 1999.

...aga mängude puhul on nagu mingi piir ees inimestel. Vana mäng, järelikult ei ole oma hinda väärt ja ometi, on meil terve retro revolutsioon käimas juba 5 aastat. Pixelart õitseb, vanadele asjadele tehakse remastereid või mänge moditakse.
Lugu, sisu, elamus on ju endiselt olemas. Kui sa ise sead endale piiri ,et Portal 1 graafika on võrreldes tänaste osade asjadega suht igav ja ma ei saa seda seega nautida, siis sa ise sead endale kunstlikult piirid, mida tegelikult ei ole olemas.



Kui sa tahad mängude arengut muusika arenguga võrrelda , siis 1999 mängud on pigem karjapoisi pajupulli puhumise tasemel. Beethoveni jääks kuhugi sinna Matrixi filmist tuntud VR-i (või kuidas iganes seda nimetati) tasemele.
Vanemate mängude reklaamijad unustavad üsna tihti kõige olulisem fakti. Mängud olid sellised , sest riistvara tollel hetkel rohkem ei võimaldanud.
Kuidas sa suhtiksid kinnisvara müüjasse kes müüb ilma kommunaalideta onni metsa servas ja püüab sulle seletada, et Retro on moes?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.05.2023 23:37:30 vasta tsitaadiga

d3t kirjutas:
Aeron kirjutas:
Huvitav, mis probleem inimestel - valdavalt - siin teemas on mängude vanusega.

Inimesed ei viitsi mängida uuesti läbi mängu, mida nad juba mänginud on. Mind jättis see remaster täiega külmaks ka PS5 peal.


- ma ei räägikski siin uuesti mängimisest, vaid pigem vanemate mängude esimest korda mängimisest. Minu laps on täna 13a ja ta ei tea enamikke mänge. Ma olen suht kindel, et kui õigest otsast alustada, siis ta naudiks 1984a mänge sama palju 2023 aasta mänge.

SirAskAlot kirjutas:
Kui sa tahad mängude arengut muusika arenguga võrrelda , siis 1999 mängud on pigem karjapoisi pajupulli puhumise tasemel. Beethoveni jääks kuhugi sinna Matrixi filmist tuntud VR-i (või kuidas iganes seda nimetati) tasemele.
Vanemate mängude reklaamijad unustavad üsna tihti kõige olulisem fakti. Mängud olid sellised , sest riistvara tollel hetkel rohkem ei võimaldanud.
Kuidas sa suhtiksid kinnisvara müüjasse kes müüb ilma kommunaalideta onni metsa servas ja püüab sulle seletada, et Retro on moes?


Selliste väidete puhul on alati hea tuua ka konreetsed põhjendused, sest muidu ei saa aru kuidas sa seda mõtled. Jagan oma mõtteid sinu omade suhtes selle põhjalt, kuidas mulle hetkel tundus, et sinust aru sain, aga olen avatud sellele, et sain valesti aru.
tsitaat:
"1999 mängud on pigem karjapoisi pajupulli puhumise tasemel."

Sellest lausest saan nii aru, et sinu arvates on mängud, mida peeti 1999 aasta parimateks väga primitiivsed vs nt 2022 parimad mängud.
Ma ise ei jaga seda tunnet, mõeldes kas või sellele millal tuli välja CIV, Xcom, Starcraft, DeusEX 1, millal oli RTS kuldaeg ning kuidas tänapäeval CODid ja LOL rockivad.

KUi vaadata Metacriticu top mäng 1999 ja 2022, siis:
2022 top 15:
Spoiler Spoiler Spoiler


1999 top 15:
Spoiler Spoiler Spoiler


Kui ma nendele mängudele peale vaatan, siis esmalt on naljakas näha, et 2022 aasta parimate mängude seas enamik ei ole 2022 mängud. Vähemalt algselt mitte. Minu üllatuseks FPSe polegi.
1999 on samas üllatavalt palju võitlusmänge, aga samas on ka väga sügavad title-id - Homeworld, SystemShock, Aoe, AlphaCentrauri, Planescape Torment.
Tbh dwarf fortress on rohkem 1999 kui 2022 mäng ja Cuphead on veel vanem. Portal ja Stanly parabel on mingi 2007 vms.

tsitaat:
"Beethoveni jääks kuhugi sinna Matrixi filmist tuntud VR-i (või kuidas iganes seda nimetati) tasemele."

Ma ei saa sellest paralleelist aru.
tsitaat:
Vanemate mängude reklaamijad unustavad üsna tihti kõige olulisem fakti. Mängud olid sellised , sest riistvara tollel hetkel rohkem ei võimaldanud.

Selles on nõnda palju tõtt, et jah, tänapäeva simulatsioonid ja füüsika on tõesti oluliselt elutruumal tasemel, aga kui me räägime sisust, mulle pigem tundub, et tihti kaldume lihtsustama ja pinnapealsemad olema tänapäeval.
Ma saan aru, et ka facial animations on paremad ja kui tänapäeva mängud dialoogi teevad, siis on see vähemalt animeeritud oluliselt praemini, aga kui sa korraks dialoogi ennast vaatad, siis ilmtingimata suurt arengu hüpet pole olnud.
Vaata nt Falloute või Planescape tormentit, mille kompleksuse, huumori ja dialoogi kvaliteedile võrreldavad on väga vähesed mängud.

tsitaat:
Kuidas sa suhtiksid kinnisvara müüjasse kes müüb ilma kommunaalideta onni metsa servas ja püüab sulle seletada, et Retro on moes?

Juba minu poolt öeldu valguses, tundub mulle, et see paralleel ei ole adekvaatne. Xcom1 on more open ended ja kompleksem mäng kui Xcomi remake. Alpha Centauri ei jää kindlasti alla ei komplekssuselt ega sisult kuidagi tänapäeva Cividele.
Huvitav, et video timestampi kaasa ei võta, keri 11.22 peale, kui kannatust pole kogu asja vaadata...

Link

Üks meeleolukas playlist:

Link

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.06.2023 10:30:09 vasta tsitaadiga

Aeron, probleem selle oma toote kaitsmisega on selles, et need ajad on juba ammu ammu möödas kus platvorm ise oma mängudega oli suhteliselt eksklusiivne ökosüsteem. Ajal mil 99% mängudest tuleb day one kõikidele platvormidele ja 1% on eksklusiivne millest enamus ikkagi meh ja siis on üksik lotovõit hea mäng ei ole minu jaoks põhjus, et minna ja osta krdi pooletonnine konsool mitu aastat hiljem. Siis mul on 500 eurone konsool millepeal 1 mäng - see ei ole ju mõistlik.

Jah inimesed on erinevad ja näiteks lastele pole pointigi osta mingit über gamer PC'd mis sigakallis ja kus ikkagi vahest vaja midagi sättida. See ei muuda neid kallite PC omanikke olematuteks kel erinevalt lastest kes saavad asju vanemate armust on endal raha. Samas aga saabki tekkida olukord kus kui ma algul suure õhinaga teeks preorderi siis paar aastat hiljem sikutan "vanaema" versiooni, teen läbi, unistall ja tootja ei teeni mu pealt midagi. Ehk ma ei väidagi, et ollakse midagi võlgu - lihtsalt leian, et nuriseda ikka tohib.

Enivei ääremärkusena kommenteerida seda Beethooveni näidet siis muusika on paha näide, sest hääles tollane pill ei kõlanud halvemini kui tänane - mängude puhul on aga visuaalne vahe üüratu.


d3t kirjutas:
Inimesed ei viitsi mängida uuesti läbi mängu, mida nad juba mänginud on.
Mina küll viitsin. Mängin kõvasti retrot ja vanemaid asju nii PC kui konsoolide omasid. Viimatised asjad mis sai läbi tehtud olid X-COM EU ja TFTD, Bulletstorm, Duke Nuker Forever (jajaa ma tean icon_lol.gif ) C&C Remaster, Chrono Trigger. Parajasti käsil C&C 3. Konsoolide mängude puhul see hea asi, et osad emulaatorid teevad ikka väga imesid pildiga.

Samas TLOU puhu kimbutab vast see häda, et kuigi remasterid ja remaked on moes siis mingil põhjusel tehakse neid ka sellistele mängudele mis pole niivanad ja koledad, et seda tegelt vajaksid a'la Bioshock, Crysis jne. Muul juhul aga olen väga selliste asjade poolt, sest stoori ja gameplay on ju paigas ja lihtsalt visuaalne külg on räämas.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirAskAlot
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.03.2011




sõnum 01.06.2023 11:58:38 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:

SirAskAlot kirjutas:
Kui sa tahad mängude arengut muusika arenguga võrrelda , siis 1999 mängud on pigem karjapoisi pajupulli puhumise tasemel. Beethoveni jääks kuhugi sinna Matrixi filmist tuntud VR-i (või kuidas iganes seda nimetati) tasemele.
Vanemate mängude reklaamijad unustavad üsna tihti kõige olulisem fakti. Mängud olid sellised , sest riistvara tollel hetkel rohkem ei võimaldanud.
Kuidas sa suhtiksid kinnisvara müüjasse kes müüb ilma kommunaalideta onni metsa servas ja püüab sulle seletada, et Retro on moes?


Selliste väidete puhul on alati hea tuua ka konreetsed põhjendused, sest muidu ei saa aru kuidas sa seda mõtled. Jagan oma mõtteid sinu omade suhtes selle põhjalt, kuidas mulle hetkel tundus, et sinust aru sain, aga olen avatud sellele, et sain valesti aru.

Vaatasin mängu kui tervikut. Tehniline teostus, visuaalne teostus ,kunstiline teostus , sisu, jne. Beethovenit näiteks tuues mõeldakse üldjuhul muusikat kus kõik kompnoendid on täiusikud või selle lähedal. Kui nüüd mõelda milline mäng võiks kõikides valdkondades täiuslik olla, siis üks kõige tuntum näide on ilmselt Matrixist nähtud.

Isegi kui varasemad mängud on sisupoolest head jääb nende muu teosutus uuematele alla, sest tolleaegne tehnika ei võimaldanud rohekmat. Koos võimaluste arenguga tõusevad ka inimeste ootused. Siit ka viide onnile. Kui see sama "retro mängud on head" näide päris ellu ümber tõsta , siis töötaks need ainult väga piiratud tingimustes. Näitena ei oleks tänapäeval enamus inimesi nõus elama metsaääres onnis.
See oli siis lihsalt selgituseks.

Üldiselt ei olnud mu vastus inimese vaatepuntist kes pole kunagi mänginud. Pigem oli see teisest äärmusest. Inimese oma kes on oma elu jooksul mänginud liiga palju .
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 01.06.2023 13:14:43 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:
Samas TLOU puhu kimbutab vast see häda, et kuigi remasterid ja remaked on moes siis mingil põhjusel tehakse neid ka sellistele mängudele mis pole niivanad ja koledad, et seda tegelt vajaksid a'la Bioshock, Crysis jne. Muul juhul aga olen väga selliste asjade poolt, sest stoori ja gameplay on ju paigas ja lihtsalt visuaalne külg on räämas.
sa vaatad oma pc vaatepunktist. konsoolidel on vanem versioon palju koledam. ja ostadki uue remasteri uue põlvkonna konsoolile. pc-l keerad reso suureks ja võimalik, et tarbid mingit hd texture pakki, ning on lill.

icon_smile.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004




sõnum 01.06.2023 22:48:00 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Auron kirjutas:
Samas TLOU puhu kimbutab vast see häda, et kuigi remasterid ja remaked on moes siis mingil põhjusel tehakse neid ka sellistele mängudele mis pole niivanad ja koledad, et seda tegelt vajaksid a'la Bioshock, Crysis jne. Muul juhul aga olen väga selliste asjade poolt, sest stoori ja gameplay on ju paigas ja lihtsalt visuaalne külg on räämas.
sa vaatad oma pc vaatepunktist. konsoolidel on vanem versioon palju koledam. ja ostadki uue remasteri uue põlvkonna konsoolile. pc-l keerad reso suureks ja võimalik, et tarbid mingit hd texture pakki, ning on lill.
icon_smile.gif

Kui sa annad mulle FEAR mängu X360 peal ja üritad mulle öelda, et see nägigi selline välja, siis ma ei suuda seda uskuda. Tagantjärgi mäletad mängu ikka 4k ultra kvaliteedis. Ehk ega see graafika väga rolli ei mängi kui mängus sees oled. Marketingu materjalides on tore ja teatud mängud millel sisu vähe visuaaliga ainult müüvadki (Harry Potteri mängu nt kui neid nt. Zelda'ga võrrelda).

_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Lecktor - 3D printerid ja lisatarvikud, Voron, Prusa jne
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.06.2023 23:47:54 vasta tsitaadiga

Auron, ja ometi ostetakse konsoole lisaks suhteliselt odavale hinnale või sõprade platvormile just nende paari ekskluusiivi tõttu. Nintendo - Zelda...
Mis lastele ostmisesse puutub, siis minu lapsel on PC, mille temaga koos kokku panime, kus on i5 ja 580rx ning mis 1080p-ga saab kenasti hakkama. Maksis 120 € kokku. Peal on steam, edge, epic, origin ja 13a navigeeriub vabalt üsna.
Edge on oma vanuskohaste filtritega ning arvuti aega saab vastavalt kokkulepetele. Alternatiiviks kaalusin xbss, aga kuna mul on steamis nii palju asju ja pc on ka sellest üle 2x odavam, siis on see ausaltöeldes perfektne asi lapsele.
Saab kooli tööd tehtud, saab mängitud, ei maksta midagi. Ükski konsool ei suuda sellega konkureerida ja last ei koti ka graafika viimased arengud, sest minecraft jookseb vabalt...

Mis muusikasse puutub ,siis ja on mängu tüüpe, kus on arengud, mis täielikult muudavad kogemuse vs 20a tagasi, aga kui sa jätad graafika ja suured maailmad välja, siis tegelt pole 20a tehtud midagi, mida ei saaks 1999 tehnoloogiaga teha.
IF anything on maailm muutunud geneerilisemaks, vähem jugleks ja rohkem poliitkorrektseks, kuivemaks.
Xcom1 on tänaseni nauditav mäng nii gameplay-lt kui visuaalselt. Jah uus xcom on teistsugune, aga vähem nauditav ainult siis, kui sul on mingi graafika fixatsioon.
KUI me räägime sellest milline on mängu sisu, sügavus, OST, gameplay avatus, siis xcom 1 on oluliselt parem mäng kui remake-id (mis on ka väga meeldisid, aga ikkagi).

Rallis ma ütleks, et Richard Burns Ralley 2004 aastal on see punkt, kust maalt füüsikas pole midagi nii suurt muutunud, et seda saaks revolutsiooniks pidada.
Tänapäeva rallid on lihtsalt kenamad. FPSis Quake 3 sama asi ja see on juhtumisi 1999 a mäng.

RTS Starcraft 1 ja Total Annililation pmt katavad kõik ära.
Alpaha centauri katab Civ-like-id ära, Homeworld omasugused.

Jah, Elden Ringile ei ole vastet, seal on liiga palju kokku pandud. VR asjadel ka pole vastet. Aga muus osas on suht sama muusika, leidi erinev toon lihtsalt.
Graafika on subjektiivne ning sõltub ka exposure-ist. See ei peaks segama aga mängu nautimist. Papers Please ja Undertale tervitavad.

SirAskAlot, mulle tundub, et sa vaatad mängu kui tema parameetrite segu, mitte kui elamust.
Jah, kui ta teed 10se skaala per parameeter - graafika, gameplay, story, heli etc ja paned uued ja vanad mängud kokku, siis tõesti, graafika telje tõttu on kõik uuemad mängud just kui paremad.
Aga nii pea kui võtad sealt valemist graafika välja on sul näitena olemas Alpha Centauri, mis tegelt moodsate Cividega põrandat pühib olles nest 20+ aastat vanem.


Ma võiks tuua xcomi sama moodi näitena. 1994 aasta mäng, mis varsti on 30a vana on täna inimesele kes xcom laadseid mänge hindab tõenäoliselt parem elamus kui uued xcomid või phoenix pointid või marel midnight sunsid.
Miks? Sest gameplay on avatum, sest base management on põhjalikum, sest lore on paksem, sest meeleolu on pingelisem...

Seega minu tunnetus on, et see sõltub hästi palju mängust/žanrist, aga sellist suur üldistust ma ei teeks.
Ja minu kogemusse puutub, siis alustasin mängimist kuskil 1990 vms...

d3t kirjutas:
Kui sa annad mulle FEAR mängu X360 peal ja üritad mulle öelda, et see nägigi selline välja, siis ma ei suuda seda uskuda. Tagantjärgi mäletad mängu ikka 4k ultra kvaliteedis.

- täpselt. Ja selle pärast ongi oluline ,et kui noortele inimestele mängu anda mängida, siis alustada õigest otsast, sest kui sa kohe rikud "suhkruga" (ilusad siledad dumb down moodsad lollid mängud) maitse paleti ära, siis on pärast väga raske head elamust pakkuda retro kullaga.
Kurb.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 02.06.2023 09:21:36 vasta tsitaadiga

d3t kirjutas:
londiste kirjutas:
Auron kirjutas:
Samas TLOU puhu kimbutab vast see häda, et kuigi remasterid ja remaked on moes siis mingil põhjusel tehakse neid ka sellistele mängudele mis pole niivanad ja koledad, et seda tegelt vajaksid a'la Bioshock, Crysis jne. Muul juhul aga olen väga selliste asjade poolt, sest stoori ja gameplay on ju paigas ja lihtsalt visuaalne külg on räämas.
sa vaatad oma pc vaatepunktist. konsoolidel on vanem versioon palju koledam. ja ostadki uue remasteri uue põlvkonna konsoolile. pc-l keerad reso suureks ja võimalik, et tarbid mingit hd texture pakki, ning on lill.
icon_smile.gif

Kui sa annad mulle FEAR mängu X360 peal ja üritad mulle öelda, et see nägigi selline välja, siis ma ei suuda seda uskuda. Tagantjärgi mäletad mängu ikka 4k ultra kvaliteedis. Ehk ega see graafika väga rolli ei mängi kui mängus sees oled. Marketingu materjalides on tore ja teatud mängud millel sisu vähe visuaaliga ainult müüvadki (Harry Potteri mängu nt kui neid nt. Zelda'ga võrrelda).
xbox 360 peal oli see 720p 30 fps ja jõudlushädadega.
pc-l mängiti juba tollal vähe suuremate resodega. feari pc versioonil olid ka paremad tekstuurid ja pudi-padi veel.
eelmine aasta alles proovisin, outofbox töötas küll aga muidugi on sellele tehtud hulk mode ja community fixe - widescreen, 4gb jne.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.06.2023 10:39:11 vasta tsitaadiga


Link

Kannatab mängida küll ju icon_smile.gif suht täpselt selline nagu ma mäletan et oli..

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SirAskAlot
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.03.2011




sõnum 02.06.2023 16:58:51 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:


SirAskAlot, mulle tundub, et sa vaatad mängu kui tema parameetrite segu, mitte kui elamust.


Ma vaatan mängu kui tervikut. Elamus = paremeetrite summaga. Kui ma tahan tahan tarbida mingit hea sisuga teost ,siis ellistan ma pigem raamatu lugemist.

Aeron kirjutas:

Ma võiks tuua xcomi sama moodi näitena. 1994 aasta mäng, mis varsti on 30a vana on täna inimesele kes xcom laadseid mänge hindab tõenäoliselt parem elamus kui uued xcomid või phoenix pointid või marel midnight sunsid.
Miks? Sest gameplay on avatum, sest base management on põhjalikum, sest lore on paksem, sest meeleolu on pingelisem...

Seega minu tunnetus on, et see sõltub hästi palju mängust/žanrist, aga sellist suur üldistust ma ei teeks.
Ja minu kogemusse puutub, siis alustasin mängimist kuskil 1990 vms...


Sellest nimekirjast valiksin ma täna mängimiseks Xcom 2e, Firaxise oma kõigi DLC-de ja meelepäraste addonidega. Midnight Suni ma isegi ei paneks sinna listi. Story poolest on see ilmselt kõige parem, aga tegu on pigem Puzzle ja Slay the Spire tüüpi mängu seguga, mis on tehtud pigem konsooli kasutajale. Ainuke Xcomi mäng mida ma mänginud ei ole on vist Chimera squad. Kui ma üldse mingi mängunduse alaga kursis olen , siis oleksid need käigupõhised taktikalised strateegiad.

See on ilmselt ka hea näide parameetrite kogu summast.
Midnight Sun - visuaalselt ja story poolest kõige parem. Ilmselt parim slay the spire tüüpi mäng mida ma näinud olen.
Xcom orig. - Majandamise ja strateggilise kohalt parim ja üldiselt kõige terviklikum. Taktikalise koha pealt,zanri arengu pooest, tänaste võimaluste juures tõsine peavalu.
Xcom 2+DLC-d Firaxis - taktikalise kohapealt kõige parem. Tasemel moddide toetus. Omab kõige rohkem neid elemente mida ma aastal 2020 strateegia mängult ootaks.
Kui kõik kokku liita , siis ongi mu eelistus xcom2.
See mis elamusi ma esmakorselt kogesin pole täna oluline, sest ükski nendest mängdest ei paku enam sama elamust.

Aeron kirjutas:

Ja minu kogemusse puutub, siis alustasin mängimist kuskil 1990 vms...

Kuna esimesed Atarid eestis liikuma hakkasid ? ei mäleta. Ega varem polnud arvutiga mängimine Eestis eriti võimalik. Selleks pidi mõnes arvutiga asutuses tutvusi omama.


Kogu seda pikka juttu võiks kasutada ka selgitusena konsooli kõige suuremast nõrkusest ja põhjusest miks ma pole kunagi konsooli fänn olnud. Igasuguseid strateegia mänge on palju mugavam mängida hiirega.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.06.2023 14:19:14 vasta tsitaadiga

SirAskAlot kirjutas:

Ma vaatan mängu kui tervikut. Elamus = paremeetrite summaga. Kui ma tahan tahan tarbida mingit hea sisuga teost ,siis ellistan ma pigem raamatu lugemist.

- ma vaidleks vastu ja ütleks, et elamus > parameetrite summa, sul võivad olla kõik asjad barely good enough, aga kokku annavad imelise elamuse. Või siis sul võib olla üks või teine asi nii hea, et kannab muud seljas ja teeb mängust ikka fantastilise. Teistpidi võib ka olla, et kõik on ok, aga mingi asi viib kogu elamuse alla lihtsalt.
Taaskord xcom enemy unnown tänapäeval hea näide mängust, mis on just kui iga nurga alt outdated (visuaalid, midi muusika, quality of life asjad jne), aga sisu kvaliteet on nii hea, et kokkuvõttes on ikka hea asi. Dwarf fortress on ilmselt samast kategooriast.

SirAskAlot kirjutas:

Xcom orig. - Majandamise ja strateggilise kohalt parim ja üldiselt kõige terviklikum. Taktikalise koha pealt,zanri arengu pooest, tänaste võimaluste juures tõsine peavalu.

Miks ta tõsine peavalu on? Afaik uue xcomi viis kuidas vastased on gruppides ja neid saab tappa ilma, et nad saaksid üldse reageerida on lihtsalt loll. Palju parem ja loogilisem on xcom1 süsteem kus vastased liiguvad mööda kaarti ringi.
I guess kõige loogilisem oleks, kui vastased kes varem kohal ja nt ise maandunud oleksid ennast sisse seadnud ja varitsemas. Vb modidega saaks sedas spawn asja kuidagi parendada, aga pole uurinud. I guess minu lemmik tänaseni on endiselt algne Xcom 1, aga xcom 2 on close second. Phoenix ponti peaks uuesti mängima, see jäi pooleli ja on nüüd kõvasti patchitud.

SirAskAlot kirjutas:

See mis elamusi ma esmakorselt kogesin pole täna oluline, sest ükski nendest mängdest ei paku enam sama elamust.

Aga see on väga oluline, kui kellelegi esimest korda mänge tutvustada ja siis mängib rolli vägagi palju ka see mis järjekorras neid tutvustada jne.

SirAskAlot kirjutas:

Kogu seda pikka juttu võiks kasutada ka selgitusena konsooli kõige suuremast nõrkusest ja põhjusest miks ma pole kunagi konsooli fänn olnud. Igasuguseid strateegia mänge on palju mugavam mängida hiirega.


Personaalsest aspektist saan hästi aru. Olen ka ise kasvanud üles xcomi, civi, hommi, Fallout 1-2 ja starcraftiga. Need pole konsoolidel just kõigemparemini esindatud icon_smile.gif
Aga kõigil pole samasugune maitse ja ka enda maitse on ajas muutunud. Mulle on väga südamelähedased ka vanemad Unreal mängud, Duke Nukem 3d, Quake-id, Doom, Need for Speedid kuni Most Wanted-ini, Silent Hillid, Resident Evilid, Evil Withinid, Fifad, Kings Bounty-d (uuemad), Tropicod, Tekkenid, SKyrimid, Rollcage-id (Grip), Defence Gridid, Tomb Raiderid, Deus EXid jpm tegelt.

E:
https://store.steampowered.com/app/1895880/Ratchet__Clank_Rift_Apart/
Anotherone bites the dust. Ei usu ,et see eriti edukas saab olema samas millegi pärast. Ilmselt tiba edukam kui sackboy ...

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.06.2023 18:21:34 vasta tsitaadiga

Xboxiga seotud omalegi ullatuseks.

https://www.gamesindustry.biz/xbox-we-will-do-a-1bn-on-pc-this-year

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.06.2023 02:53:52 vasta tsitaadiga

https://www.gamesradar.com/starfield-is-locked-to-30fps-on-consoles-because-bethesda-doesnt-want-to-sacrifice-gameplay/
https://www.levelup.com/en/news/742816/Experts-believe-big-AAA-games-wont-go-beyond-30-fps-on-consoles-like-Starfield

Pmt tundub,et kuna powerbudged on nii väike, siis konsooli generatsioonide üleminku perioodil, kus toodetakse vanale ja uuele platvormile parlleelselt, saab teha 60 fps mänge, mis on ka võrdlemisi kenad, aga nii pea kui liigutakse pure new gen territooriumile võib pigem arvestada 30 fps standardiga, kuna vaja on teha ka visuaalselt next gen mänge ja powerbudget ei võimalda teha nii häid visuaale ja 60 fps korraga.
Ma tõesti loodan ,et performance mode äkki ikkagi jääb alles, else, 60 fps was fun while it lasted...

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007




sõnum 17.06.2023 08:52:03 vasta tsitaadiga

Vanade aegade mälestuseks, System Shocki remake sai valmis lõpuks. https://store.steampowered.com/app/482400/System_Shock/
Mulle demo väga meeldis, kuidas uus generatsioon seda vastu võtab, seda ei oska öelda.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirAskAlot
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.03.2011




sõnum 17.06.2023 10:46:05 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
https://www.gamesradar.com/starfield-is-locked-to-30fps-on-consoles-because-bethesda-doesnt-want-to-sacrifice-gameplay/
https://www.levelup.com/en/news/742816/Experts-believe-big-AAA-games-wont-go-beyond-30-fps-on-consoles-like-Starfield

Pmt tundub,et kuna powerbudged on nii väike, siis konsooli generatsioonide üleminku perioodil, kus toodetakse vanale ja uuele platvormile parlleelselt, saab teha 60 fps mänge, mis on ka võrdlemisi kenad, aga nii pea kui liigutakse pure new gen territooriumile võib pigem arvestada 30 fps standardiga, kuna vaja on teha ka visuaalselt next gen mänge ja powerbudget ei võimalda teha nii häid visuaale ja 60 fps korraga.
Ma tõesti loodan ,et performance mode äkki ikkagi jääb alles, else, 60 fps was fun while it lasted...


Küsimus on alati hinnas. Konsoolitootjad võiksid vabalt konsoole uuendada iga GPU põlvkonnaga , aga ükski osapool ei ole nõus rohkem maksma. Konsoole uuendatakse alles siis kui pildi kvaliteet ,võrreldes PC-ga, hakkab haiget tegema.
Ma eeldan , et seekord toimub uuendus pigem varem. UE areng on toonud tõsise hüppe PC pildi kvaliteeti ja enamus uusi mänge tehakse juba UE5 peale. Ja siis on veel see nahktagiga vend, kelle järgmisest trikist näevad ilmselt kõik konsoolitootjad õudus unenägusid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.06.2023 12:51:30 vasta tsitaadiga

SirAskAlot kirjutas:
UE areng on toonud tõsise hüppe PC pildi kvaliteeti

Mis sa selle lõigu all täpselt silmas pead?

sukelduja kirjutas:
Vanade aegade mälestuseks, System Shocki remake sai valmis lõpuks. https://store.steampowered.com/app/482400/System_Shock/
Mulle demo väga meeldis, kuidas uus generatsioon seda vastu võtab, seda ei oska öelda.

Keegi mulle täiesti tundmatu ja eriti tubli ning vist järelikult ka hea maitsega arvutimängudes inimene on selle kohta isegi teema teinud: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=836249&highlight=

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SirAskAlot
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.03.2011




sõnum 17.06.2023 13:47:26 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
SirAskAlot kirjutas:
UE areng on toonud tõsise hüppe PC pildi kvaliteeti

Mis sa selle lõigu all täpselt silmas pead?

Vaata mõnda UE viimase versiooni 5.2 demo. Ja võrdle seda UE4-ga.
Kui võtta põlvkonna aluseks UE versiooni number siis 4-lt 5le üle minnes on pildi kvaliteedi muutus märkimisväärne.
Loomulikult jookseb kõike see konsoolidel ka, aga ilmselt piirangutega. Tundub , et Starfieldi puhul jõuti neist üheni.

https://twistedvoxel.com/layers-of-fear-ps5-vs-xbox-series-vs-pc-comparison/
Link sellel nädalal välja tulnud Layers of fear võrdlusesse. See on vist üks esimesi täielikult UE5-l tehtud mäng. (võin siin eksida. Võibolla on midagi ka ue4-ga tehtud)
quality mod jookseb ka siin konsoolidel 30 fps-iga. Ja mäng pole graafilise poole pealt kõige nõudlikum.

Parema ülevaate hetke olukorrast saab sügisel kui CP2077 expansioon välja tuleb. See on ainult uutele konsoolidele tehtud ja graafiliselt antud hetkel kõige nõudlikum mäng. Peaks üsna hästi ära näitama , milleks praegused konsoolid üldse võimelised on.
Kui cp2077 hiljutine demo esitlus tehti, siis oli seda võimalik ka konsoolidel mängida. Enamus youtube pildist on siiski PC ja 4090 peal salvestatud.

Huvitav nüans lõpetuseks. Järgmine cp2077 seeria mäng tuleb vist UE5 peal.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.06.2023 20:55:40 vasta tsitaadiga

Ok, see on juba nautke detailsem vastus.
Ma ei olnud enda peas PC graafika üldise taseme ja UE versiooni vahel selget paralleeli tõmmanud, aga eks selles ole omajagu tõtt tegelt, sest UE on üsna mainstream. Suured tegijad teevad oma mootori tihtipeale, aga UE has come a long way.

Konsoolidega on jah see ikaldus, et alati sihitakse good enough graafikat madala hinnataseme juures ja seni on seda üsna edukalt tehtud.
For the money on konsool oma elutsükli alguses vägagi konkurentsivõimeline fps/eur teljel. Sealjuures on ka good enoughi tase oluliselt tõusnud.

Ma ei olegi kindel tbh, kas konsoolid pidurdavad gamingut või veavad edasi.
Mulle vist pigem tundub, et pidurdavad, sest uus gpu tuleks nii või naa välja.
See, et on tehislikult loodud generatsioonid tegelikult ikka seob devid 7 aastaks mingisse lõksu.
Alguses on üsna ok lõks, hiljem on üsna ebameeldiv.
Ei saa öelda ka, et ps3 cell põhine arhitektuur väga fun projekt oli devidele.
Seda õpiti korralikult kasutama alles selleks hetkeks, kui ps3 oli pmt juba poole jalaga uksest väljas.

Jah, ikka crap on see generatsioonideks löömine. Minu arvates vähemalt.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004




sõnum 19.06.2023 11:41:05 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
Ma ei olegi kindel tbh, kas konsoolid pidurdavad gamingut või veavad edasi. Mulle vist pigem tundub, et pidurdavad, sest uus gpu tuleks nii või naa välja.

https://store.steampowered.com/hwsurvey/Steam-Hardware-Software-Survey-Welcome-to-Steam
Kõige popim graafika kaart GTX 1650, PS5 ja XSX analoog, 3070 on praktiliselt olematu penetrationiga. Seega pigem hoiab PC market tagasi turgu, kuna enamusel pole mänguarvuti miskit muud kui vanaraud.

_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Lecktor - 3D printerid ja lisatarvikud, Voron, Prusa jne
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.06.2023 16:28:39 vasta tsitaadiga

Hmm, ma pakuks välja alternatiivse trajektoori, kus toimub pidev areng mille kalüsaatoriks on pidevalt samal hinnatasemel kättesaadava jõudluse/võimaluste kasv nii kasutajatele kui arendajatele ühelt poolt ning teiselt poolt mängumootorite ja mängu raua tootajate uute featurite implementeerine oma toodetesse.

Ei toimu platvormide vahelist kemplemist selle üle, et kellele mida pakutakse ja mis järekorras mis reliise eelisarendatakse. On üks platvorm, kõik saavad kõike ja ei midagi mille taha pudega kui asi ei tööta (a la meie prioriteet on platvorm x ja seega optimeerisime seda reliisi ennekõike, post launch tegeleme teiste järgi aitamisega)...

On n+1 storefronti, mis läbi konkrentsi hoiavad mängu hinnad talutavad.
Kõik multiplayer mängijad on ühes poolis.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 19.06.2023 16:43:27 vasta tsitaadiga

d3t kirjutas:
Aeron kirjutas:
Ma ei olegi kindel tbh, kas konsoolid pidurdavad gamingut või veavad edasi. Mulle vist pigem tundub, et pidurdavad, sest uus gpu tuleks nii või naa välja.

https://store.steampowered.com/hwsurvey/Steam-Hardware-Software-Survey-Welcome-to-Steam
Kõige popim graafika kaart GTX 1650, PS5 ja XSX analoog, 3070 on praktiliselt olematu penetrationiga. Seega pigem hoiab PC market tagasi turgu, kuna enamusel pole mänguarvuti miskit muud kui vanaraud.
samamoodi on ka eelmiste põlvkondade konsoolid turul tegijad.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.06.2023 16:55:20 vasta tsitaadiga

Afaik nüüd hakkab see punkt kätte tulema, kus hakatakse rohkem mänge tootma, mis ei pea minema PS4 peal käima enam. PS4 tuli 2013 välja.
Oli juba siis kaheldava mobiili leveli CPU-ga ja mid level GPU-ga. Keskpärance PC juba reliisi hetkel ühesõnaga. Nii, et tänased mängutootjad peavad 10a hiljem veel arvestama 2013 aasta mõttes keskpärase rauaga. Innovatsioon!

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.06.2023 17:35:04 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
Afaik nüüd hakkab see punkt kätte tulema, kus hakatakse rohkem mänge tootma, mis ei pea minema PS4 peal käima enam. PS4 tuli 2013 välja.
Oli juba siis kaheldava mobiili leveli CPU-ga ja mid level GPU-ga. Keskpärance PC juba reliisi hetkel ühesõnaga. Nii, et tänased mängutootjad peavad 10a hiljem veel arvestama 2013 aasta mõttes keskpärase rauaga. Innovatsioon!


Samuti hakkab kätte jõudma aeg, kus (current gen) konsoolidel 30 fps hakkab taas vaikselt pead tõstma, sest mängud muutuvad nõudlikumaks ning raud seab oma piirangud. Aasta või kahe pärast vajaksid konsoolid riistavara refreshi.

_________________
/digitaalselt allkirjastatud/
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004




sõnum 20.06.2023 00:18:57 vasta tsitaadiga

londiste, Xbox One on surnud, sinna ei arenda enam keegi. PS4 peale arendab veel keegi?

tsitaat:
Aasta või kahe pärast vajaksid konsoolid riistavara refreshi.

Konsooli riistvara käib refreshi mõttes ikka siis kui aeg küps selleks chippide hinna osas. Keegi ei osta sul 1000€ konsooli, 500€ on paljugi veel. PS6 ja uus Xbox tuleb siis kui neid on võimalik selles hinnaklassis toota, nii et kasutaja ka miskit uut märkab. PC maailmas see hind kui kivisein ees ei ole, siis siin areng käib kiiremini kuid nagu eelnevalt mainitud, siis hoiab vanaraud tagasi suurte ja ilusate mängude tegemist, kuna enamus inimesi ei saaks neid seal platformil nautida.

_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Lecktor - 3D printerid ja lisatarvikud, Voron, Prusa jne
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.06.2023 00:58:21 vasta tsitaadiga

HPN kirjutas:
Aeron kirjutas:
Afaik nüüd hakkab see punkt kätte tulema, kus hakatakse rohkem mänge tootma, mis ei pea minema PS4 peal käima enam. PS4 tuli 2013 välja.
Oli juba siis kaheldava mobiili leveli CPU-ga ja mid level GPU-ga. Keskpärance PC juba reliisi hetkel ühesõnaga. Nii, et tänased mängutootjad peavad 10a hiljem veel arvestama 2013 aasta mõttes keskpärase rauaga. Innovatsioon!


Samuti hakkab kätte jõudma aeg, kus (current gen) konsoolidel 30 fps hakkab taas vaikselt pead tõstma, sest mängud muutuvad nõudlikumaks ning raud seab oma piirangud. Aasta või kahe pärast vajaksid konsoolid riistavara refreshi.

Enne 2026 ei usu, et midagi tuleb. Kuni telerid on põhiliselt 4K ja 60Hz, siis käivad praegused konsoolid veel omajagu.

Tuletame meelde, et uute konsoolide koodnimed jms lekked on alati paar aastat ees käinud. Seega me peaks 10-nda generatsiooni lekkeid juba nägema kui nad ainult aasta-kahe pärast välja peaks tulema:
https://www.theverge.com/2018/12/18/18146095/microsoft-xbox-anaconda-lockhart-codenames-next-generation

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Konsoolid vs PC mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 85, 86, 87 ... 128, 129, 130  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.