Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Nutilaua ehitamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
madd0g
HV veteran
madd0g

liitunud: 05.10.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.05.2023 13:53:18 Nutilaua ehitamine vasta tsitaadiga

Tere kaasarvutientusiastid! Oleks vaja pisut abi, sooviksin 5 minutit teie aega. Nimelt plaaniksin alustada arvutilaua tootmisega mille sisse on ehitatud arvuti. Sooviksin saada teada mida inimesed tahavad, et saaksin pakkuda seda mida tõesti soovitakse.
Küsitlust on mõeldud neile, kes tõesti on huvitatud arvutist, mis on laua sisse ehitatud. Ootavad lauast funktsionaalsust ja praktililisust. Hindavad omapärast ja minimalistliku disaini, kus oleks kasutusel puitu ja aluminiumi. Lisaks soovivad, et laud ei oleks lihtsalt laud, vaid et laud lihtsustaks igapäeva tööd ja vähendaks segadust.
Microsoft Forms küsitlus asub siin: https://forms.office.com/r/4LXRbeg9Kp
Kui oleks vaja eestikeelset küsitlust, siis andke teada.
Kui jagate oma e-posti vormi lõpus, siis juhul, kui läheb tootmiseks, siis anname ära ühe laua ühele õnnelikule, kes on oma e-posti jaganud. Siis on väike osa turundusest olemas kui tootmiseks läheb.
Aitäh teile!

Üritan siia teemasse aeg-ajalt infot jagada kuidas läheb.

Lisan mõned pildid teiste tehtud laudadest, siis saab aru mille suunas ma mõtlen. Soovin viimistleda paremaks ja lisada funktsionaalsus.



Mõned mõtted mis laua juures võiks olla
1. Juhtmevaba laadimine telefoni, hiire ja klaviatuuri jaoks
2. Pealmine pind puidust
3. Juhtmed kõik arvuti sees, isegi 220v
4. 7 tolline puutetundlik e-ink ekraan riistvara staatuse kuvamiseks
5. Nutikus heli, valguse, laua kõrguse ja arvuti juhtimiseks puutetundliku ekraani kaudu
6. Korpus väljast alumiiniumist või puidust
8. Paksus võiks jääda alla 5cm.

_________________
Mõõdan üheksa korda enne kui lõikan, aga ikka on kuradi naljakas.


viimati muutis madd0g 21.05.2023 14:27:40, muudetud 5 korda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.05.2023 14:34:26 vasta tsitaadiga

Minu praktiline kogemus ütleb, et sellistel küsitlustel on väärtust vaid siis, kui vastajad oleks potentsiaalsed tellijad, vastasel korral fantaseeritakse sinna mida iganes kokku ja see ei peegelda kahjuks reaalset nõudlust.
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
madd0g
HV veteran
madd0g

liitunud: 05.10.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.05.2023 17:20:57 vasta tsitaadiga

DigeBeni, ma olen nõus. Kuidagi tuleb mul algust teha ja loodan, et küsitlust täidavad need kes on taolisest lauast huvitatud. 99.9% inimesi ei oska taolist toodet tahta, seda 0.01% inimesi püüda on raske. Proovin asjakohaseid kogukondi ja foorumeid kasutada tagasiside jaoks. Hea nõu mida kõrva taha panna on teretulnud.
_________________
Mõõdan üheksa korda enne kui lõikan, aga ikka on kuradi naljakas.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kevvare
Kreisi kasutaja
Kevvare

liitunud: 02.06.2010




sõnum 20.05.2023 17:51:54 vasta tsitaadiga

Annan soovituse, et sellise laua vastu on huvi käputäie inimestel ja kui sa leiad sellise kliendi omale siis ka tema soovid on personaalsed. Pigem tee mõni laud mis sulle meeldib ja sealt areta edasi. Igat toodet pole valmis kujul vaja valmis teha vaid võimalused välja valida ja vastavalt sellele mis soovid kliendil on ka teostada. Praegu selle teema tegemisel ka oleks võinud mõne pildi näitena tuua.

Ise tegin ka endale elutuppa laua kus saaks lauaarvutit viisakalt hoida. Lauaarvuti ja juhtmed ei paista välja ja tegemist pigem spontaalselt välja mõeldud lauaga. icon_lol.gif Tagumiste jalgadele on lisatud üks ühe avaga kast kuhu sisse lauaarvuti pistetud. Jahutusega ka probleeme pole aga kui peaks uuesti tegema siis teeksin mõne augu teisiti. Kindlasti teeksin juhtmevaba laadimise laua peale nii, et laua platelt midagi välja ei paista ja teisena pistikupesale ühe mini kasti kuskile kuhu läheb arvuti voolukaabel ja monitori ja sealt kastist tuleks välja ainult 1 kaabel mis läheb pistikusse.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
madd0g
HV veteran
madd0g

liitunud: 05.10.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.05.2023 18:26:16 vasta tsitaadiga

Tänud soovituse eest. Ma hetkel arendan oskuseid CADi maailmas, võtsin ette Fusion 360, proovin sellega oma idee valmis saada. Hetkel arvan, et saan laua valmis CADis, nii et oleks ise ka rahul, kolme kuuga. Siis saan pilte näidata. Proovin juba vaikselt sisendit ja mõtteid saada. Full-stack, ettevõtluskoolitus ja juhtimiskoolitus on samuti käsil, et plaan B oleks olemas, selle pärast on tempo pigem aeglane hetkeseisuga.
Mõned omadused mis laul võiks olla:
    1. Juhtmevaba laadimine telefoni, hiire ja klaviatuuri jaoks
    2. Pealmine pind puidust
    3. Juhtmed kõik arvuti sees, isegi 220v
    4. 7 tolline puutetundlik e-ink ekraan riistvara staatuse kuvamiseks
    5. Nutikus heli, valguse, laua kõrguse ja arvuti juhtimiseks puutetundliku ekraani kaudu
    6. Korpus väljast alumiiniumist või puidust


Proovin jätta laua modulaarseks ja kohandatavaks, et klient saaks ise meeldiva laua kokku panna

_________________
Mõõdan üheksa korda enne kui lõikan, aga ikka on kuradi naljakas.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 20.05.2023 18:39:45 vasta tsitaadiga

Kevvare kirjutas:
Annan soovituse, et sellise laua vastu on huvi käputäie inimestel ja kui sa leiad sellise kliendi omale siis ka tema soovid on personaalsed.

Tegelikult täpselt nii ongi. Olen kaalunud endale ise ehitada sellist asja aga pole nii palju aega/huvi veel leidnud. Turul olevad on alati liiga kirved ja/või mõne, minu jaoks, tähtsa koha peal puudulikud.
Küsimustiku täitsin sellegi poolest. Luulusi ei pannud ja lähtusin eelistustest mida ise vajalikuks pean sellise toote puhul.

Huvitav oli see, et IPS on selle küsimustiku andmetel viletsa vaatenurgaga icon_lol.gif Eitea mis hiina "IPS" paneele sinna laua sisse plaanitakse siis panna, et nurga alt ei kannata vaadata.

_________________
Mess with the best, die like the rest!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
madd0g
HV veteran
madd0g

liitunud: 05.10.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.05.2023 20:13:27 vasta tsitaadiga

woox2k kirjutas:
Huvitav oli see, et IPS on selle küsimustiku andmetel viletsa vaatenurgaga icon_lol.gif Eitea mis hiina "IPS" paneele sinna laua sisse plaanitakse siis panna, et nurga alt ei kannata vaadata.


Hea tähelepanek, arvatavasti ajasin VA paneeliga sassi, tegin paranduse. Panin lihtsalt LCD.
Olen Modbrosi jooksutanud OLEDi peal, paari kuuga põles sisse, seega vajab omajagu optimeerimist. Arvatavasti madalam heledus ja pixel shift pikendaks eluiga, paratamatult mingi aja pärast põleb ikka sisse.
E-inki olen ka pisut testinud, aga mitte piisavalt pikalt kuna see ei ole plug and play lahendus ja vajab suuremat süvenemist.

_________________
Mõõdan üheksa korda enne kui lõikan, aga ikka on kuradi naljakas.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 20.05.2023 22:14:34 vasta tsitaadiga

E-Ink oleks minuarust kõige meeldivam. Ei ole neid helendavaid asju lauale juurde vaja aga infot võiks kuskilt saada (RGB vihkan ka muidugi) Pimedas toimetamiseks saaks lisaks küll sellel taustavalgus olla aga siis kindlasti väljalülitatav.
Tehnoloogia piirangute tõttu muidugi ei tea, kui meeldiv nendelt muutuvat infot üldse vaadata on. Enamikel tuleb ju kogu ekraan refreshida mustast valgeks enne uue info kuvamist. Sedasi läheks asi väga nüriks kui näiteks temperatuurinäit sellel. Osadel saab ka sektsioonide kaupa pilti uuendada aga ei kujuta ette kui keeruline seda implementeerida on.
OLED võiks kauem pidada kui jätta välja kõik fääncy taust ja kuvada ainult madala heledusega teravat teksti, mida siis shiftida aegajalt. Selle eelis oleks ka üle ekraani hõõguva taustavalguse puudumine.

Kas "kiviaega" tagasi minemine ei võiks ka kohati teema olla ja kasutada mustvalget LCD maatriksit?

_________________
Mess with the best, die like the rest!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
madd0g
HV veteran
madd0g

liitunud: 05.10.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.05.2023 10:52:29 vasta tsitaadiga

Nähtamatu sein on ette tulnud. Mitmes kommuunis, grupis ja foorumis olen saanud blocki, banni või postitus on koheselt eemaldatud.
Põhjuseks on reeglite rikkumine:
1. Spam
2. Self promoting
3. Advertising
Midagi ma teen valesti. Ma ise kahtlustan, et emaili küsimine võib kurjajuur olla. Või kirjeldus või küsitlus on liiga segane, et jääb vale mulje minu kavatsustest?

woox2k kirjutas:
Kas "kiviaega" tagasi minemine ei võiks ka kohati teema olla ja kasutada mustvalget LCD maatriksit?

See mõte käis läbi, aga hetkel ma kipun arvama, et see võib kalliks jääda. Lõpptulemus võiks ikkagi läbi mõeldud olla, ei taha jätta muljet et kiiruga on valmis tehtud.
Antud juhul sooviks siis kuidagi kuvada infot läbi laua, toon välja ühe pildi mida ma mõtlen:

Puutetundlikus oleks väljakutse. Samas kas soovitakse antud laua puhul ikkagi füüsilisi nuppe? Visuaalselt ei pruugi see küll olla kõige parem lahendus.

_________________
Mõõdan üheksa korda enne kui lõikan, aga ikka on kuradi naljakas.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Outenter
HV kasutaja

liitunud: 06.11.2001




sõnum 21.05.2023 11:08:14 vasta tsitaadiga

Tee ikka esmalt paar kolm tükki valmis ja kasuta neid kuu või kaks igapäevaselt. Siis saad aimu mis funktsionaalsust päris elus vaja on. Hea mõte on esmalt teha nimikiri probleemidest mida sa lähendada üritad.
Arvestades sellega, et see saab olema ikkagi suhteliselt kallis toode siis peab ka viimistlus vastava kvaliteediga olema.

Nutilaud on üks hullemaid nimesid mida oma tootele panna - üldse see "Nuti" või "Smart" eesliides seostub odava juraga mille sihtgrupp on vähendatud inteligentsiga inimesed.

Inimesed kes käivad välja 2 -3k laua eest ei raiska oma elu asjade pidevale ümberseadistamisele vaid tahavad lihtsaid ja töötavaid lahendusi oma reaalsetele probleemidele - laud on siiski tarbeese.

_________________
I was an ateist, until I realized - I am a God
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 21.05.2023 12:16:27 vasta tsitaadiga

Nuti ja Smart eesliidete ülekasutamine on tõepoolest ammu tüütuks muutunud ja tundub lisatud olevat marketingi inimeste poolt, kel pole vähimatki aimu tehnikast. Küsitluses ma ise pakkusin küll smarttablet aga lihtsalt ei tulnud paremat ideed sellel hetkel.

2-3k laua eest ma igatahes välja käima ei oleks nõus. Kuni 1k oleks veel okei ja selle sisse mahub adekvaatset funktsionaalsust küll! Räägin siis tühjast lauast, raud võiks ikka kasutaja enda valida olla (va. infotabloo jms) Koos rauaga läheks juba liiga custom asjaks, mida tuleks teha igale kliendile eritellimusena! Eks kogu laua ühe raua jaoks tegemine on mõttetu raiskamine niikuinii ja meenutab smarttvde maailma, kus visatakse korralik 80+ tolline LCD paneel minema peale paari aastat kasutamist kuna Android selle telku sees oli liiga odav ja tootja ei viitsi arendada enam. Samas, kui klient on valmis maksma selle eest siis miks mitte. Masstoodet sellisest asjast ei tasuks igatahes teha.

_________________
Mess with the best, die like the rest!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kevvare
Kreisi kasutaja
Kevvare

liitunud: 02.06.2010




sõnum 21.05.2023 12:36:25 vasta tsitaadiga

Vahepeal palju juttu olnud ja nüüd saan aru, et sa sellist kui arvuti kasti ei tahagi kuhugi panna vaid arvuti komponendid eraldi kuidagi laua sisse panna? Kõige parem oleks ikkagi kui sa oma kuvandist mingisuguse musta pildi annaksid, sest hetkel ei saa midagi aru. Ma arvan, et sellisel laual oleks rohkem jumet kuhu inimene saab ise oma komplekteeritud arvutikasti kuidagi sisse peitu panna ja lauale tulevad ainult vajalikud kaablid. Monitorile "lisajalg" kui vaja jne.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 21.05.2023 14:37:51 vasta tsitaadiga

Kõige lihtsam ja baasnõue olekski laud koos kapiga, kuhu hea kogu kast sisse pista. Kaablite jaoks ruumikad kanalid jne.
Sealt edasi võiks ikkagi komponendid lahku lüüa ja off-the-shelf plekist kast asjast üldse välja jätta. Kõik komponendid on ju standardsuuruses ja poleks probleemi seda teha. Lisaks selline lähenemine annaks võimaluse jahutust paremini planeerida hoides PSU, GPU ja CPU täiesti eraldi õhuvooludes. Toiteploki võiks üldse kuhugi kaugemale pista ja custom kaableid kasutada. Ligipääsetavus on natuke probleem, vahest on siiski vaja komponente lisada või neid puhastada. Tavalise plekist kasti puhul samas on hea see garaaži kaasa võtta ja surveõhuga puhtaks teha. Eraldi komponentidega seda teha ei saa ja tervet lauda naljalt õue ei tassi...

Eks peamine probleem ongi mul see olnud, et veel ei tea päris täpselt mida tahaks. Seepärast pole ka ise ehitama veel hakanud. Igal ideel on oma plussid ja miinused. Lõpuks tulebki nende vahel tasakaal leida. Niipalju ma samas tean, et hetkel on see kaablimajandus aastaid närve söönud ja mingi suvaline plekist kast laua all kole vaadata. Lisaks võiks desktopi (soft desktop siis) peal hulga ruumi kokku hoida, kui oleks väline ekraan elulise info kuvamiseks. Samas kindlasti ei tahaks mingit veel ühte off-the-shelf monitori laua nurka juhtme otsa!

Aa... kirjutades tuli meelde. Viimase monitoriga astusin hullult ämbrisse. Selle paneel oli küll nõuetele vastav ja kvaliteetne (144Hz 1440p IPS) aga jalg oli täielik katastroof eelnevate äriklassi Dellidega võrreldes. Nii hull lausa, et modisin U2311H jala sellele. Siit ka idee, et laual võiks olla juba sisse ehitatud VESA plaadiga jalad. Custom jalgade eelis oleks juba see, et juhtmed saaks vedada jala seest ja kui korralikult lauale kinnitada, siis alusplaadi üldse välja jätta andes lauale rohkem ruumi ja puhtama välimuse.

_________________
Mess with the best, die like the rest!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.05.2023 16:31:50 vasta tsitaadiga

Esimest pilti vaadates, laud ei tohi liiga paks olla. Jalad peavad mahtuma laua alla ja käed laua peale. Nt 35mm lauaplaat, sama paks klaviatuuri sahtel ja klaver seal mitte nii suure varuga vahel on juba liiga palju.

Täispuidust kilp lauaks ei istu, küll kakub kõveraks küll mängib laiusega. Pigem vineer või mdf spooni alla.

Kui arvuti sisse ehitad siis ikka nii et ta sealt välja laua peale saab tõsta kui midagi tuunida tahad.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kevvare
Kreisi kasutaja
Kevvare

liitunud: 02.06.2010




sõnum 21.05.2023 21:05:09 vasta tsitaadiga

Ise tegin eraldi kasti ja kuhu lükkasin arvuti koos korpusega sisse. Mitu aspekti, üks on kindlasti, et lihtsustab elu. Kui vaja midagi upgradeda/puhastada tõmbad juhtmed tagant ja võtad kasti välja. Teine on see, et kui sa ehitad laua plate sisse kogu kasti siis kohe kindlasti tekib jahutusega probleem ja igasugused augud asjad pigem rikuvad kogu välimuse. Teisena kui arvutitoolil on käetoed siis ei lähe need laua alla või istud laua suhtes liiga all.

Mul küll pole nii uhke nagu sa silmas pead aga põhimõtteliselt midagi sellist "peidetud lauaarvuti" lauda ma kasutan. Pildil unustasin kogemata kiirelt ühe usb kaabli nähtavale ja tegelikult kui veel ideaalsemat tahta siis saaks kohe usb pikendused ka lauale tuua aga mul nii peenet pole vaja. Naisega lihtsalt sai kokkulepitud, et võin gameri kasti tuppa panna aga kogu see kupatus ja juhtmed ei tohiks ette jääda icon_biggrin.gif Siis sai improviseeritud midagi. Sellise lahenduse puhul peab laua sügavus olema piisav, et põlved vastu ei käi. Suurema laua puhul võimalik küljele kuidagi kenasti teha jne. (valged peidetud kruvipead jne on mu enda laiskus olnud)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
madd0g
HV veteran
madd0g

liitunud: 05.10.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.06.2023 13:52:12 vasta tsitaadiga

Tere!
Tegin endale pisut CADi selgeks. Nüüd saan enda ideed pisut paremini jagada.
Esimesed ideed asuvad siin: https://1drv.ms/f/s!Ap7rr7nuxs-djMMZYa9SaJdQmWhhuw?e=7Z9Afa
Hetkel mängin mõtetega, ja uurin milline lahendus inimesi kõnetab. Minule tundub, et vesijahutusega lauda on kõige lihtsam ehitada kuna sinna mahutab kõiks standardsed komponendid ära, järgmisena õhk ja viimaseks pasiiv. Passiiv tuleb väljakutsuv, arvatavasti laud on alumiiniumist kuhu sisse on pressitud vasest torud, ribid põhja all. Torudes R1234yf või R1234ez mille aurustumine tekitab torustikus liikumise. Või siis tuleb ikkagi vaikne pump sinna mis liigutab vett ringi, vett peaks vahetama iga 3 aasta tagant. Muidugi saaks laua taha teha suurema radika(1600x150x25mm) , radikatest liiguks õhk lauast läbi.
Kolm erinevat meetodit jahutamiseks, lisan mõned pildid siia:

Passiivjahutus, 1700x850x30 või 50mm:



Õhkjahutus, 1700x850x50 - 100mm:



Vesijahutus, 1600 x 800 x 50 - 100mm:


_________________
Mõõdan üheksa korda enne kui lõikan, aga ikka on kuradi naljakas.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.06.2023 16:06:01 vasta tsitaadiga

Võiks olla ka option klaveri riiuli jaoks, mul oli vahepeal nii et klaver oli otse monitori ees ca 6-7cm kõrgusel ja kogu lauapind oli vaba. Kui kogu aeg ei trüki siis aitab hästi tööpinna terviklikust säilitada. Noh kui kõike muud ka seal teha, paberid, kruvikad jne.

Monitori jaoks paistab vesa kinnitus juba mõeldud? Annab ka ruumi kui jalg laua peal ei ole.

Võid mingid kõlarid ka integreerida kui juba selline kõrgendus on.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
madd0g
HV veteran
madd0g

liitunud: 05.10.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.06.2023 17:39:05 vasta tsitaadiga

elukaz, Ma ei ole kindel kas ma saan täpselt aru mida sa mõtled. Kas sa saad palun pilti teha enda lahendusest.
Küsitluse järgi enamus inimesi kõlaritest ei hooli, aga jah, arvatavasti lihtsamad kõlarid nuputab välja.
Vesijahutusega laua puhul, kus puutetundlik ekraan keskel on, siis ekraani ümbritsev paneel on riidest, renderdamisel ei paista see küll välja. Plaan on sinna riide taha panna kõlar, kuna paneel on 45' nurga all siis võiks lootust olla ka normaalse heli jaoks.

Panen veel mõned meisterdused, siin on ekraan viidud spooni alla, ei ole puutetundlik. Nupud on laua alla viidud.
1700x800x50mm






_________________
Mõõdan üheksa korda enne kui lõikan, aga ikka on kuradi naljakas.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kartzz
HV vaatleja

liitunud: 19.02.2012




sõnum 09.06.2023 18:48:52 vasta tsitaadiga

Antud projekt võib tunduda veidi mõttetu ja ''nagunii saab osta lauale ise asjad juurde'', kuid maailm liigub sinna suunas, kus teemaks on 3in1 jne. Ma näen, et antud tootel oleks väga suur potentsiaal äriklientidele, sealhulgas ka mõnele erakliendile.
Iga ettevõtte üldjuhul omab kontorit ja mingit computing set'i ning tänases maailmas võib tahta just talle isikustatud lauda koos riistavaraga, kuna see on talle saja protsendiliselt käepärane. Jah, on kliente kes ei ole disainitundlikud ja neil on ükskõik, neile sobibki musta värvi PC kast laua peal, saja eurone viewsonic monitor, juhtmega trust hiir ja basic klaviatuur ning case closed.
Aga üha näen kliente, kes on väga disaini tundlikud ja iga nurk ja äär on oluline. Ettevõtetel pole probleem see raha välja käia, eriti kui on mängus funktsionaalsus ja disain. Shark Tankis nähtud selliseid ettevõtjaid küll kelle idee on küsitav, kuid pärast ei jõua tootmisega järgi. (vihje: ma ei piirduks eesti turuga)
In long run võiks olla see toode disainitud nii, et kui peaks olema mõni defektne detail, siis klient või tugi saab selle kerge vaevaga välja vahetada uue sisse lükata.
Igatahes võib alati isiklikust vajadusest tekkida suur äri ja kasu nii endale kui teistele, but nothing is granted. icon_smile.gif

_________________
Steve Jobs: It works like magic !
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marcor1
HV veteran
marcor1

liitunud: 29.09.2003




sõnum 09.06.2023 19:57:17 vasta tsitaadiga

Kui võtta "tavalise" kliendi "puhta arvutilaua" soovi siis
üks toitejuhe, "all in one" PC (monitori integreeritud arvuti) ja "tavaline" (motoriseeritud) arvutilaud ning juhtmeta hiir ja klaver. Tehtud. Kõik on juba poes müügil.
Kui suudad end kuhugi luksus- ja disainimaailma turustada siis on teine kosmos. Sest siis suudad hinna sisse mahutada kvaliteetsed materjalid, keeruka konstruktsiooni, tipptasemel kooste- ja viimistluskvaliteedi.

Ehk kui teed endale arvutilauda siis mida iganes - jahutused, mootorid, tuled-viled, kaljakülmik ja kohviautomaat... aga kui müügiks siis
alustuseks peaks olema selge hinnaklass ja potentsiaalne sihtgrupp.

Kui ratsionalselt ja teemasse minna siis töölaual peaks olema sahtlid.
Peaks olema võimalus telefoni ja vb. veel mõne x seadme akut laadida.
Isiklikult oleks vaja A4(miks mitte ka A3) lehe hoidjat monitori kõrval (objekti andmete sisestemine/võrdlemine; tööergonoomika.
Kõrvaklapihoidja+kõlarid (suvalised 30+€ krapid). Kodukontor vajaks veel A4 printerisahtlit. Ja see kõik peaks veel tööandjale seeditava hinnaga olema.

Kui ma endale koju teeksin siis kindlasti kahe metallist jalaga (2 muud lauda juba tehtud - meeldib kui pole klassikalisi 4 jalga nurkades jalus).
Kindlasti integreeriksin kuhugi helendava näiduga kella, et jõuaks mängimise lõpetada juba 02.30, mitte 05.20.
Monitori Vesa kinnitus. Lauaplaati integreeritud USB pordid, ID kaardi lugeja ning 3.5 klapipesa. Lauaplaadi all riiul, kolaka PC kasti asetamiseks. Kuidagi kaabelduse varjamine.
Sahtel dokumentide jaoks. Klappide hoidik.
Disainilt puhas, valge+puit(näit: tamm või pähkel)+metall(must metall+roostevaba/pronks), klaasi kuhugi. Kõik tuleks kindlasti mõttetult töömahukas ja raske ning mitte odav aga ise oleks rahul icon_biggrin.gif .
Võibolla isegi mõni LED riba aga see peaks olema ülitagasihoidlik ja maitsekas ... ehk pigem mitte. No näiteks sahti avamisel oleks luks icon_cool.gif .

Lühidalt - mis raha su potentsiaalne sihtgrupp peaks välja käima?

_________________
War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.06.2023 20:22:24 vasta tsitaadiga

madd0g, ära kõlareid küll integreerima hakka, ausalt.
Ei tasu vaeva, lisaks on nendega nii palju nüansse.
Kes tahab stuudiomonitore, kellele piisab 15€ Creativetest, jne…
Mul endal oleks näiteks monitori alla vaja 1U räkiruumi aga ma ei palu sul seda sinna integreerida (sest 99% sinu klientuurist ei teeks sellega midagi).
Seega kuskile tuleb featuresetiga ka piir tõmmata.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 10.06.2023 00:59:09 vasta tsitaadiga

Räkitav pc korpus hoopis laua sees? icon_biggrin.gif Hea lihtne eemaldada, puhastada, upgradeda ja miks mitte ka millegi muuga asendada vajadusel (mitu siini). 1U+plaat paksusega laud võiks täitsa vabalt olla ja töökoha mõlemas küljes 1U siin. Tühi siin saaks sahtel olla või lihtsalt kaetud...

Kõlarite koha pealt nõustun täielikult. Ära integreeri neid kuna eelistused on tõesti liiga seinast-seina.

_________________
Mess with the best, die like the rest!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.06.2023 11:12:29 vasta tsitaadiga

woox2k, ma küll räkiks sinna mõned audioseadmed aga… icon_lol.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
madd0g
HV veteran
madd0g

liitunud: 05.10.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.06.2023 15:01:21 vasta tsitaadiga

See racki sarnast mõtet olen ma peas veeretanud. Võtad racki välja ja kasutad seda kusagil mujal, teise tootena plaaniks toota korpuseid mille sa kruvid seinale 1U suurus on ideaalne selle jaoks. Modulaarse disaini puhul saab kulusid optimeerida tootmises. Ma küll ei tulnud koheselt "rack unit" standardi peale, aga 44.45mm võiks olla tehtav. Tänud ideede eest, ma selle vastu ei ole, et keegi pakub välja, et võiks graafikalaud, printer, 1U rack, klaviatuur vms laua sees olla. Mõned mõtet ma jään isegi peas pikalt veeretama. Ma ei kavatse kõigile meeltmööda olla, eriti alguses, kus see rahaliselt ei ole mõistlik. Aga modulaarsus on üks võtmesõnadest, et tulevikus saaks lisasid juurde võtta.

Mõned vastused:
Hetkel laua eeldatav hind esialgu hakkab olema 2400€ ilma KM-ta, esimestel aastatel on "market penetration" strateegia, siis hind on 2400€ madalam. Hiinlastega konkureerimima ei hakka.
Eeldatavalt 95% läheb ekspordiks.
Sihtgrupp on ikkagi arvutikasutajad, kes vajavad võimsamat arvutit: mängurid, foto-/videotöötlejad, graafilised disainerid, toote arendajad, päeva kauplejad. All in 1 arvutid ei ole minu teada veel nii võimsad kui tavalised lauaarvutid, lisaks kas sa seal komponente vahetada. Lisaks sooviks pisut rohkem funktsioone pakkuda: peidetud kaablid, juhtmevaba laadimine, reguleeritav kõrgus, puidust elemendid, töölaua valgustus jne.

Oh jeerum, mõtlesin, et teen tugeva ja pommikindla laua ja hetkel laua kaal tuleks 254kg. Ma ei oleks arvanud, et vask ja teras nii raske on. Alumiinium tuleks 87kg

_________________
Mõõdan üheksa korda enne kui lõikan, aga ikka on kuradi naljakas.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.06.2023 15:46:49 vasta tsitaadiga

madd0g, 254kg, kukub sul moodsas kortermajas, alumisele korrusele… icon_lol.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Nutilaua ehitamine mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.