Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Tarkvara ja arvutimängud »  ID-kaarti ei saa hetkel uutes Chrome ja Edge versioonides kasutada märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 10.05.2023 21:58:04 vasta tsitaadiga

Pin kalkulaator on ka üsna pikalt olnud, kui id-kaart tuult tiibadesse sai siis mõtlesin, et miks paroolikaardi asemel
pin kalkulaatoreid ei jagatud, miks just id-kaarte ja lugejaid hakati väljastama, ju teatud seltskonnale see vajalik.
Kommentaarid: 306 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 10.05.2023 22:16:13 vasta tsitaadiga

marxveix kirjutas:
Pin kalkulaator on ka üsna pikalt olnud, kui id-kaart tuult tiibadesse sai siis mõtlesin, et miks paroolikaardi asemel
pin kalkulaatoreid ei jagatud, miks just id-kaarte ja lugejaid hakati väljastama, ju teatud seltskonnale see vajalik.


Võin eksida, aga minu meelest olid PIN-kalkulaatorid mõeldud kasutamiseks ainult vastava panga internetipangas. Swedis oma, SEB-is oma. Riigiametitesse ja mujale keskkondadesse sisenemiseks seda ei kasutatud v.a nendes kohtades kus oli võimalik kasutada pangalinki.
ID-kaart tervikuna on kõigi huvides sest on nii üleriiklikult kui ka põhimõtteliselt terves EL-is aktsepteeritud aga kuna sertifikaate väljaandva ettevõtte omanikeks on kohaliku tasandi suurtegijad siis loomulikult teenib ettevõte omanike huve kõige rohkem.

Isegi kui ettevõte oleks riigi omanduses, ei muudaks see suurt midagi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 11.05.2023 09:53:26 vasta tsitaadiga

BA79 kirjutas:
marxveix kirjutas:
Pin kalkulaator on ka üsna pikalt olnud, kui id-kaart tuult tiibadesse sai siis mõtlesin, et miks paroolikaardi asemel
pin kalkulaatoreid ei jagatud, miks just id-kaarte ja lugejaid hakati väljastama, ju teatud seltskonnale see vajalik.


Võin eksida, aga minu meelest olid PIN-kalkulaatorid mõeldud kasutamiseks ainult vastava panga internetipangas. Swedis oma, SEB-is oma. Riigiametitesse ja mujale keskkondadesse sisenemiseks seda ei kasutatud v.a nendes kohtades kus oli võimalik kasutada pangalinki.


Näiteks maksu ja tolliametisse sai varem küll läbi panga ja võimalik, et ka mujale, nüüd lihtsalt veel rohkem vaid id asjandusse mindud.
Kommentaarid: 306 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 11.05.2023 16:11:56 vasta tsitaadiga

marxveix kirjutas:
BA79 kirjutas:
marxveix kirjutas:
Pin kalkulaator on ka üsna pikalt olnud, kui id-kaart tuult tiibadesse sai siis mõtlesin, et miks paroolikaardi asemel
pin kalkulaatoreid ei jagatud, miks just id-kaarte ja lugejaid hakati väljastama, ju teatud seltskonnale see vajalik.


Võin eksida, aga minu meelest olid PIN-kalkulaatorid mõeldud kasutamiseks ainult vastava panga internetipangas. Swedis oma, SEB-is oma. Riigiametitesse ja mujale keskkondadesse sisenemiseks seda ei kasutatud v.a nendes kohtades kus oli võimalik kasutada pangalinki.


Näiteks maksu ja tolliametisse sai varem küll läbi panga ja võimalik, et ka mujale, nüüd lihtsalt veel rohkem vaid id asjandusse mindud.

RIA või keegi võttis lihtsalt vastu otsuse, et riigiametite portaalidesse siseneda saab ainult läbi riigi autentimisteenuse värava (et oleks ühtne isikutuvastussüsteem, märksõnaks turvalisus ja riigiametite portaalide kasutuse muutmine rohkem tsentraliseerituks vastavalt ISKE-le ja muudele turvanõuetele, muidu varem oli nii, et igal riigiametil oli erinev autentimissüsteem ja sellest turvanõrkused, kõiki infosüsteeme ei ole siiani saadud ühte jalga käima isegi mitte kasutamiseks koos uue eesti.ee portaaliga). Selles väravas on hetkel vaid 3 autentimisviisi, ID-kaart, m-ID ja Smart-ID. Kui keegi suudab lisaks nendele kolmele veel riigi jaoks aktsepteeritavat lahendust pakkuda siis kindlasti lisataks see ka, aga autentimisvahendite valik on tegelikult väga piiratud. Kindlasti saaks tehniliselt lisada ka nt FaceID ja Touch ID (iOS), aga kuna sertifitseerimisteenust nendele platvormidele ei arendata siis ei saa (Minu arvates peab kogu teema minema läbi RIA ja SK ID Solutions AS-i laualt, ilma nende kooskõlastuseta lihtsalt ei aktsepteerita). Seepärast ongi pankadel oma äpid koos mID ja SmartID toega, swedi äpil vist ka biomeetriline isikutuvastus, kuna see on erilahendus. Riik võiks ju käiku lasta masskampaania, et kõigil olgu kodus sõrmejäljelugeja ja logigu sellega kodanik sisse ja andku allkirja, aga see pole ju mõeldav.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.05.2023 16:14:08 vasta tsitaadiga

BA79, miks sa seda panga autoriseerimist nii taga nutad? Panka saab ka ainult nende kolmega. Või noh, sisse saab äpi kaudu biomeetriga, aga makset kinnitada sellega ei saa. Ja äpi esmaseks seadistuseks peab sul olema kas m-id või smart id. Kui riik nüüd mingi äpi teeks mis eriti muud lisaväärtust ei anna kui see, et ennast lõusta või käpa abil tuvastada saab, siis ei näeks ma sellel äpil küll mingit mõtet
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 11.05.2023 16:22:32 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
BA79, miks sa seda panga autoriseerimist nii taga nutad? Panka saab ka ainult nende kolmega. Või noh, sisse saab äpi kaudu biomeetriga, aga makset kinnitada sellega ei saa. Ja äpi esmaseks seadistuseks peab sul olema kas m-id või smart id. Kui riik nüüd mingi äpi teeks mis eriti muud lisaväärtust ei anna kui see, et ennast lõusta või käpa abil tuvastada saab, siis ei näeks ma sellel äpil küll mingit mõtet


Ei nutagi. Ma lihtsalt kirjutasin oma arvamuse sellest, miks nüüd see ühtne autentimissüsteem kasutusele võeti. Varem oli kõik väga segapudru ja kapsad, nüüd suur osa viidud ühe katuse alla ja selles mõttes on asi parem. Noh vähemalt niipalju, et kui riik on otsustanud võtta kasutusele autentimisvärava, siis ka vastutab selle värava turvalisuse eest.
KOVidel ja riigiametitel ka lihtsam, ei pea enam otsima kes eraldi mingit lahendust valmis nikerdaks.
Igal juhul riiklikku nutiäppi biomeetrilise tuvastusega ma ka ei usaldaks. Selles mõttes olen Sinuga nõus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 17.05.2023 13:47:28 vasta tsitaadiga

BA79, olukord on mu meelest ka eesti.ee k8ha pealt parem. Varem ID kaart mul näiteks ei töötanud, pidin läbi panga ronima. Nüüd töötab ilusti otse ID kaart. 1 samm vähem ja mulle meeldib rohkem. Sama emta puhul.

SEB näiteks ei ole sID-ga seda kinnituskoodi moblas näitama suutnud panna. Ma vist saatsin kirja ka ammu juba, aga jah...
Seega jah, RIA on õigesti teinud, et tugevamalt haldama hakanud.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 17.05.2023 17:02:59 vasta tsitaadiga

vael

Mnjah, mul endal pole mID'ga peaaegu kunagi probleeme olnud, tõsi üksikud korrad kui mID üleriigiliselt maha kukkus vms siis küll jah. ID-kaart on ka enamasti töötanud, aga varem oli asi natuke kaootilisem. Nüüd, kui võeti kasutusele web-eID siis on sisselogimine muutunud stabiilsemaks, varem oli teine lahendus (eID või Open eID) ja siis võis juhtuda nii, et ühes portaalis töötas korralikult teises ei õnnestunud kohe sisse logida. Lisaks sellele ka suured erinevused elektroonilise allkirja andmisega. Kus töötas ja kus mitte.
Nüüd on ühtlustatud ja kõik peavad kasutama sama rakendust. Kaasaarvatud pangad. Mõnevõrra häirib see, et web-eID töötab mõnes veebilahenduses eestikeelsena, teises ingliskeelsena. OK, mina saan hakkama aga mõnele vanemale kasutajale võib see tekitada raskusi, et ei saa aru, mida arvutiprogramm küsib. Teine asi on see, et web-eID rakenduse uuendamine on ka riskantne. Uuendad aga ei tea kas töötab. Praegu ka pakub juba ei tea mitmendat uut ID-kaardi rakenduse tarkvarauuendust, aga ma ei julge väga uuendada sest ei taha et jälle mõni tõrge tekiks (vanemale versioonile tagasi minna tagasi vist ei saa nii lihtsalt). Pigem ootan natuke ja jälgin olukorda. Kui tekib tõrge nt uue FF versiooniga, siis saab uuendada ja katsetama hakata, aga praegu toimib ja ei puutu.

Ma olin kunagi ka SEB klient. Ei olnud probleeme mID kasutamisega. Mingi 7-8 aastat tagasi sai üle mindud Swedi. Null probleemi, väljaarvatud üleriiklikud tõrked ja probleemid aga seda juhtub siiski harva.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Tarkvara ja arvutimängud »  ID-kaarti ei saa hetkel uutes Chrome ja Edge versioonides kasutada mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.