Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Multifunktsionaane Hiina keevitusaparaat märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 30.03.2023 15:03:17 Multifunktsionaane Hiina keevitusaparaat vasta tsitaadiga

Tere!
Tekkis vajadus odavat keevitusaparaati osta aga ei oska kuidagi valida, mis asjalik võiks olla. Ei tahaks kuidagi kulutada mitusada euri asjale, millega tööd ei ole võimalik teha ja uus tuleks üsna pea soetada.
Kuna see oleks kodus täitsa esimene selline masin siis ei ole üldse kindel, millist masinat eelistada ja kuna viimasel ajal olen kuulnud kiidusõnu nende Hiina multifunktsionaalsete kohta siis võikski keskenduda nendele. Kuna turg on igasugu jama täis ilusate numbritega, siis ootakski just kasutajaid reaalsete kogemustega kindla masinaga.

Näidiseks link
See tootja teeb aktiivselt YouTube promo, saates sisuloojatele tasuta aparaate. Sealt ma sellest ka kuulsin aga nagu arvata võib ei julge puhtalt sponsoreeritud video põhjal küll otsust vastu võtta, kuna ülevaade on kindlasti kallutatud! Euroopas on ka kahjuks 250A versioon otsas ja Hiina sodi puhul eelistaks võimalikult võimsat, kuna need numbrid ei ole tõenäoliselt reaalsed ja komponendi kvaliteedi osas on ka headroom oluline.
Põhjus, miks see silma jäi oligi selle võime nii elektroodiga kui traadiga (gaasiga ja ilma) keevitada. Endal oleks just vaja täiesti seinast-seina väikseid töid sellega teha (plekist kuni sentimeetri paksuse rauani) ja seepärast võiks masin ka seinast-seina võimekusega olla. TIG võimekus sellel ei ole üldse oluline kuna kindlasti selle õppimisega tegelema ei hakkaks ja tean, et ühest "volüümi" nupust jääb kindlasti väheks selle puhul. Tõenäoliselt ei saa see masin TIG keevitusega üldse hakkama. Samas Youtube videos oli näha, et elektroodi säristas küll ja nii gaasi kui ka ilma gaasita traadiga samuti.

Igatahes kas keegi on kokku puutunud sarnaste pillidega ja oskaks soovitada midagi, mis kindlasti töötab ja hetkel saadaval on? Hind võib muidugi ka kallim olla aga katsuks esialgu kuskil 600 juures pidama jääda.

_________________
Mess with the best, die like the rest!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.02.2011




sõnum 31.03.2023 02:09:55 vasta tsitaadiga

woox2k, kahtlen ise ka, aga äkki siis juba see 325 eur kui odavat vaatad.
MIG/MAG 200 Sherman Speedy https://www.rparts.ee/toode/inverterkeevitus-mig-mag-200-sherman-speedy
* Traadikeevitus gaasiga MIG/MAG ja FLUX (täidistraadiga)
* Elektroodkeevitus MMA (vahel elektroodi ka vaja, väljas tuulega).
* Keevitusvool 30 – 200A (200A max, sellest peaks piisama küll kui paksu raua kallale ei lähe).

Või kasutatud nimega asi mõne hea sõbra/tuttava käest (kes sind lohku ei tõmma), tõenäoliselt jääks nende kasutatud hinnad ka ca alates 700eur.

_________________
Win ISO'd ja uuendused https://www.dropbox.com/sh/9g4dwg9k1mql1wu/AADJWO3QN8p21CZsq9cZl0gca?dl=0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 31.03.2023 02:39:44 vasta tsitaadiga

Tundub täitsa asjalik asi. Kas oled seda kasutanud või näinud kedagi kasutamas ka?

Järelturu jama ongi hetkel see, et korralikke hiina aparaate pole sinna veel jõudnud ja asjalikud on tõesti ka secondhand liiga kallid esimeseks pilliks koju. Tuttav keevitaja on mul täitsa olemas ja suuremaid töid ei olegi plaanis kodus tegema hakata. Kodune seade peakski lihtsalt rahuldama vajaduse väikseid töid teha, mille jaoks oleks tülikas ja kulukas kuhugi "päris" teenuse juurde minna! Seepärast nõue ka võimalikult universaalse pilli järgi. Elektroodiga on jama peenemat tööd teha aga traadiga odava pilli puhul jälle paksu metalli ilmselt ei tee. Lisaks ka sinu näide tuule käes töötamisega.

_________________
Mess with the best, die like the rest!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.02.2011




sõnum 31.03.2023 03:25:23 vasta tsitaadiga

Kahjuks pole.

Nimega asjad: Tundub, et ehmatusest on üle saadud ja HinnaPress on jälle käima lükatud, no kuda sa kasumit ikka muidu saad thumbs_down.gif, nii Eesti moodi ... mingiaeg tagasi oli MINARCMIG EVO 200 KOMPLEKT kindlasti mõistliku hinnaga. Kas 500 ühe asja müügilt on ikka õiglane kasu... müüja jaoks muidugi, mida rohkem seda parem thumbs_down.gif . Vot siis sõitkegi oma 2436eur hinnaga sinnasamasse sit***ku ja istuge selle otsas, ilmselt mõne ikka müüte.
* MINARCMIG EVO 170 KOMPLEKT (1921eur) https://www.rkrseadmed.ee/et/keevitus/traadikeevitusmigmag/keevitusseadmedmig/minarcmig-evo-170-komplekt-13246
* MINARCMIG EVO 200 KOMPLEKT (2436eur) https://www.rkrseadmed.ee/et/keevitus/traadikeevitusmigmag/keevitusseadmedmig/minarcmig-evo-200-komplekt-13237
* ESAB Caddy MIG C200i (1239eur) https://www.gitana.ee/keevitusseadmed/keevitusseadmed-ja-tarvikud/keevitusaparaadid/poolautomaatne-keevitusseade-esab-caddy-mig-c200i

woox2k, kui paksu metalli vaja teha? Paksema puhul teed korralikuma faasi (V kujulise soone) ette. Nojah päris paksu muidugi ei saa.

Tead, ma vbla sinuasemel võtaks selle odava ära ja prooviks, vaata mis su tuttav sõber arvab sellest.
Või kui korralikku tahaks siis miks mitte järelmaksu peale võtta, oleneb intressist ja ajast... aga see-eest on asi pikaks ajaks.

Tuttav linkis mulle selle kunagi CONVEX MOBILE 201 1500eur https://shop.cedo.ee/mig-keevitusseade-convex-mobile-201,-cea,-230v_c005000.html
Etteandemehhanism 4 rullikuga thumbs_up.gif
Kodukas https://www.ceaweld.com/en/shop/products/arc-welding/mig-en/mig-inverter-multiprocess/convex-mobile-201-en/
Kui õieti mäletan siis viimasel lingil oleva aparaadil vaja seade kinnitamiseks nupule vajutada (nats ebamugav) ja kaua see nupp vastu peab... kuskil YouTube videos vist oli.

Ahjaa, igaljuhul vaata selline asi mida saab manuali peale ka jätta (st saad traadi etteannet ja voolu ise reguleerida). icon_biggrin.gif

_________________
Win ISO'd ja uuendused https://www.dropbox.com/sh/9g4dwg9k1mql1wu/AADJWO3QN8p21CZsq9cZl0gca?dl=0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 31.03.2023 03:36:41 vasta tsitaadiga

Longero kirjutas:
Tead, ma vbla sinuasemel võtaks selle odava ära ja prooviks, vaata mis su tuttav sõber arvab sellest.

Peaks proovima selle ära küll aga sõbra juurde ma sellega kindlasti ei julge minna! icon_lol.gif Tal mitu tipptasemel Lincolni 3 faasilist aparaati, keevitab vahest päevaläbi >50mm rauda ja ilmselt käsiks üle saunakatuse visata see hiina junn. Seepärast ei ole tema käest ka abi saanud koduse masina soetamiseks, ta arvabki et päriselt saab tööd teha ainult "päris" masinaga.

Kui minnagi >1000€ masina teed, siis peaks asi kindlasti olema 3 faasiline! 1 faas jääb kindlasti lahjaks päris asja jaoks ja kodus mul 3 faasi pole probleem kätte saada! Samas ma ikkagi ei arva, et nii palju mul seda vaja on! Esialgu muidugi leiaks rohkem tööd sellele aga hiljem kui asjad joonel siis pole imestada ka juhused, kus kord aastas masina käima tõmban ainult.

_________________
Mess with the best, die like the rest!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.02.2011




sõnum 31.03.2023 04:02:56 vasta tsitaadiga

woox2k kirjutas:
Peaks proovima selle ära küll aga sõbra juurde ma sellega kindlasti ei julge minna! icon_lol.gif Tal mitu tipptasemel Lincolni 3 faasilist aparaati, keevitab vahest päevaläbi >50mm rauda ja ilmselt käsiks üle saunakatuse visata see hiina junn. Seepärast ei ole tema käest ka abi saanud koduse masina soetamiseks, ta arvabki et päriselt saab tööd teha ainult "päris" masinaga.


Krt siis pole ikka päris õige sõber... nagu poole kohaga sõber icon_lol.gif . Inimene võiks aru saada, et kõik ei vaja väga Pro aparaati kui vahel omajaoks teed. Ajavad tõenäoliselt suht hästi ka mitte niiväga Pro aparaadid asja ära.
Küsi ta käest, et miks ta Fronius'ega ei keevita thumbs_up.gif .

Sealsamas videos https://youtu.be/_CTNQ7KTvg8 kül venekeelne, aga venelased oskavad häid videosi teha, mulle meeldivad, lihtsalt seletavad asja ära... niipalju kui keelt tonksan.
Ma ise ka mõtlen kui omale võtaks kas viimasel lingil olev CONVEX MOBILE 201 või esimesena pakutud odav võtta.... just sellepärast, et palju mulgi teda vaja, ainult omajaoks vahel teha ja vbla kellelgi hädalisel veel midagi kokku tinistada.
Siin ka veel odavaid kui hinna järgi sortida https://shop.cedo.ee/keevitusseadmed/mig-mag-kompaktseadmed.html?product_list_order=price

woox2k kirjutas:
Kui minnagi >1000€ masina teed, siis peaks asi kindlasti olema 3 faasiline! 1 faas jääb kindlasti lahjaks päris asja jaoks ja kodus mul 3 faasi pole probleem kätte saada! Samas ma ikkagi ei arva, et nii palju mul seda vaja on! Esialgu muidugi leiaks rohkem tööd sellele aga hiljem kui asjad joonel siis pole imestada ka juhused, kus kord aastas masina käima tõmban ainult.


3 faasiline muidugi parem kui ainult kodus ja 3 faasi olemas. Ühefaasilise eelis jälle, et saad pea suvalises kohas teha kus ca 16A peakaitse olemas.

_________________
Win ISO'd ja uuendused https://www.dropbox.com/sh/9g4dwg9k1mql1wu/AADJWO3QN8p21CZsq9cZl0gca?dl=0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 01.04.2023 22:22:26 vasta tsitaadiga

Uurisin mis uurisin aga hetkel jäi sõelale odavamalt poolt sorteerides see: https://shop.cedo.ee/mig-keevitusseade-digimig-210-xs-synergic_ppmig210xs.html
Ilge fääncy oma ekraanide ja asjadega aga tundus suht ainuke olevat mis ka elektroodiga 200A annab, traadi kiirust lubab regullida, Hot start tugi (pidi ülimalt oluline olema) jms.
Duty cycle on kõigi odavamatega võrreldes küll kehvem (35% @ 200) aga see vist odavatel täitsa umbluu kuna kallimatel kohati lähebki see allapoole.

_________________
Mess with the best, die like the rest!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.02.2011




sõnum 02.04.2023 01:23:32 vasta tsitaadiga

Pole TIG värki uurinud, aga seal lingil kirje
tsitaat:
Sünergia seadete kasutamise võimalus tavalise terase, roostevaba terase ja alumiiniumi sulamite keevitamisel lihtsustab parameetrite valikut ja võimaldab teha kvaliteetset keevitust ka vähem kogenud ning harrastuskeevitajatel.

See vist eeldaks, et aparaat on AC/DC võimeline (st alalisvool/ vahelduvvool), aga ekstra seda märgitud pole.
Muidugi iseasi mis see LCD ekraan teeb kui ilm külmem... ma ei teagi mitme kraadini LCD'd adekvaatselt toimivad.

Sellel Sherman'il vist enda kodukat pole (Poola toodang vist), poest ostes tasuks äkki uurida kas tulevikus varuosi saaks või kas nad ise teostavad sellele remonti. Vähemalt garantiid peavad müüjad pakkuma. Ilmselt hilisem varuosade saadavus raske neil kel kodukat pole, st mitte niiväga nimega aparaatidel.
Aga mis selle raha eest ikka tahta... ma pakun, et kui otsad peaks andma siis on riista garantiiaja lõpuni, selle aja jooksul on kohustatud remontima, välja vahetama, misiganes.
Mis seal ikka, võta ligi kui midagi välja valid. Vähemalt pole Sherman vist mingi päris kohe annab otsad asi.

_________________
Win ISO'd ja uuendused https://www.dropbox.com/sh/9g4dwg9k1mql1wu/AADJWO3QN8p21CZsq9cZl0gca?dl=0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 02.04.2023 01:40:22 vasta tsitaadiga

LCD toimib külmaga küll aga uimane on, samas saan ka aru, et ei pea koguaeg neid menüüsi seal näppima ka kui profiilid paika seadistatud on.
Info puudumine on probleem jah aga sealt poest näiteks ei leidnudki väga nimega tooteid. Suvaline poola rebranded hiina sodi on see kõik odavas otsas. Eelistaksin muidugi "nimega" asja kui saab kuskilt.
Ega nende varuosade koha pealt väga midagi küsida polegi. Traadi etteanne on ehk ainus asi. Kogu sisu on niiehknaa shenzheni turu kõige odavam sodi ja asendada saab ka parematega kui ära kooleb. LCD, kontroller jms. madalpinge värk ilmselt ikka naljalt saba ei anna kui just ära ei lõhu. Pesad on ka standardsed ja saab suva tootja asendusi kasutada.

_________________
Mess with the best, die like the rest!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SideWinder
HV kasutaja
SideWinder

liitunud: 14.01.2002




sõnum 13.04.2023 17:45:48 vasta tsitaadiga

Keevitusaparaati valides peab peab natuke laiema pilguga vaatama. MIG/MAG keevituse jaoks on vaja ka veel kaitsegaasi ning iga keevitusprotsessi jaoks isikukaitsevahendeid - keevitusmask on neist kõige olulisem.
Samuti on oluline sisendvoolu kvaliteet, mida madalam võrgupinge, seda paremat aparaati on hea tulemuse jaoks vaja.
Kui eelarve koos kõrvalkuludega kannatab, siis aparaadiks võiks soovitada seda ja ühtlasi natukeseks taustainfot ka siit

_________________
Võib elu palju pakkuda, kui suudad p***et lakkuda!!! (R. Raigna)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 13.04.2023 21:36:08 vasta tsitaadiga

Lõpuks läksin ikka natuke riski peale välja ja võtsin olematu netiinfoga selle: https://shop.cedo.ee/mig-keevitusseade-digimig-210-xs-synergic_ppmig210xs.html
Hetkel olen sellega ainult täidistraati proovinud säristada ja kui traadi jooksma saab korralikult siis toimetab minu olematu kogemuse peale tuginedes täitsa okeilt. Rullihoidja on see põhiline jamade põhjustaja, kuna plastkattega võll on ja üsna kiirelt hõõrub rulli plast ja see koos üsna tihedaks. Lahenduseks oli silikoonmäärdega võll üle teha. Muus osas etteanne on metallist rullidega ja suht asjalik aga V soones ongi täidistraati keerulisem vedada, kuna see on pehme. Maha pole ka põlenud kohe kui kraanid põhja keerada ja vähe tummisemat rauda proovinud keevitada. Hetkel veel elektroodigi pole proovinud kuna pole käepärast neid võtta ja kohene vajadus ka puudus selle järgi. Gaasiga samuti pole proovinud veel kuna seda ka pole (plaan on ikka soetada, kuna täidistraat on päris kulla hinnaga) TIG on täiesti mõttetu sellel ja ei tasu üldse teemaks võtta, õnneks ei ole mul huvi ka TIGiga tegeleda.

Maski poole pealt tahtsin küll asjalikku saada aga nende "päris" asjade hinda vaadates tahtis rahakott jooksu panna. Lõpuks võtsin samast poest selle: https://shop.cedo.ee/keevitusmask-isetumenev--airweld-sun-9l,-lihvimisfunkts..html See on ka tegelikult odav hiina käkk aga kaitsevärk tundub adekvaatne olevat. See oli ka üks odavamaid, millel konkreetselt ka lubatud UV filter. Siiani mõned tunnid olen säristanud ja öösiti pole kartuliviilude järgi jooksnud, ehk on pädev siis.

Kui olen ka teised funktsioonid ära proovinud ja vähe igapäevasema keevitaja käest ka tagasisidet selle võimekuse kohta saanud siis annan ka siin teada. Senikaua võib teema lahti olla, ehk kellelegi veel siin kasulikku infot.

_________________
Mess with the best, die like the rest!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 13.04.2023 21:41:38 vasta tsitaadiga

woox2k kirjutas:
täidistraat on päris kulla hinnaga


https://www.osta.ee/taidiskeevitustraat-taidistraat-0-9mm-1kg-flux-0-9-1kg-152276845.html
11€/kg

Ja pisut peenem lausa poes 7,20€/kg
https://www.stokker.ee/isekaitsev-taidistraat-e71t-gs-08mm-1kg-premium1-c-e71t%7Cgs_0.8mm_1kg-pr?searchId=17442828
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Terror
HV veteran
Terror

liitunud: 08.11.2001




sõnum 13.04.2023 21:57:16 vasta tsitaadiga

Täidistraadi jaoks on eraldi veorullid. Rihveldatud soonega. Tavaline V soon muljub täidistraadi ära, kui rulli surve liiga suur on. Väikse surve puhul võib ettevedu jällegi katkendlik olla.
_________________
Väiksemagabariidilised trei, frees ning keevitustööd. PS.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 14.04.2023 00:54:08 vasta tsitaadiga

Terror kirjutas:
Täidistraadi jaoks on eraldi veorullid. Rihveldatud soonega. Tavaline V soon muljub täidistraadi ära, kui rulli surve liiga suur on. Väikse surve puhul võib ettevedu jällegi katkendlik olla.

Google, Youtube jms. õpetasid mulle ka seda aga osade pealinna keevituspoodide töötajad polevat sellistest asjadest midagi kuulnud. Ju peab alipressist tellima uue rulli. Niikuinii tahaks täidistraati vähemalt 1mm aga masinaga oli kaasas ainult 0.6 ja 0.8 rullid. 0.8 oleks piisav tavalise traadi puhul aga kui pool 0.8 traadist flux on, siis jääb ikka materjali suht väheseks!

von Wu kirjutas:
https://www.osta.ee/taidiskeevitustraat-taidistraat-0-9mm-1kg-flux-0-9-1kg-152276845.html
11€/kg

Njah aga tavatraati saad 2-3€/kg

_________________
Mess with the best, die like the rest!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 14.04.2023 01:00:00 vasta tsitaadiga

Pole mingit spets veorulli vaja.
Motonetis odav telwini täidis, parem kui kiidetud lincoln. Sealt saab ka 30 eurost gaasi, jätkub umbes kaheks minutiks samas
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Terror
HV veteran
Terror

liitunud: 08.11.2001




sõnum 14.04.2023 08:13:39 vasta tsitaadiga

Infoks milline rihveldatud veorull välja näeb:

Kui on aega oodata siis aliexpress on parim valik (hinna osas). Enne võta ainult olemasolev veorull välja ning mõõda üle, et õige asja saaks.
Huvi pärast võid siis ka vaadata kas masinal on 2 rulli või 1 rulli vedu. St antud masinal on 2 rulli mille vahel traat jookseb, kuid kas mõlema rulli taga on ka hammasratas.

_________________
Väiksemagabariidilised trei, frees ning keevitustööd. PS.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 14.04.2023 16:04:07 vasta tsitaadiga

Mul on ainult soonega rull vedav. Teine on vabajooksuga toeks ainult. Hiinlastel tunduvad need ettejooksud suht sarnased paljudel olevat ja ilmselt leiab sobiva rulli kergesti. (30mm/10mm kiilusoonega)

EDIT:
Alipressis täitsa olemas hunnikute viisi neid sobivaid rulle: link

_________________
Mess with the best, die like the rest!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Terror
HV veteran
Terror

liitunud: 08.11.2001




sõnum 14.04.2023 16:55:12 vasta tsitaadiga

Reeglina on etteveao mootoritel võimalik teha upgrade, et ka ülemine rull veaks. Alumise rulli taga peaks olema hammasratas. Samasugune hammasratas käib ka ülesse praeguse puksi/laagri asemele, visuaalselt midagi sellist:

_________________
Väiksemagabariidilised trei, frees ning keevitustööd. PS.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SideWinder
HV kasutaja
SideWinder

liitunud: 14.01.2002




sõnum 15.04.2023 10:35:11 vasta tsitaadiga

Keskmise "hiinaka" veosüsteemi tuunimise võiks jätta tulevikku. Mul enda hiinakal oli samuti sile surverull ja 0.8 mm traadiga 4m põletiga probleeme polnud, alumiiniumi ja pronksjoodisega võib juba tekkida.
Veel soovitan kontrollida kas tagasivoolu kaabel on ikka vasest ja tagasivoolu klemmi võiks mingi asisema vastu välja vahetada. Selline on hea variant https://meld.ee/tooted/keevitus/keevitustarvikud/massiklemm-200-a-2/

_________________
Võib elu palju pakkuda, kui suudad p***et lakkuda!!! (R. Raigna)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 15.04.2023 11:38:24 vasta tsitaadiga

SideWinder kirjutas:
soovitan kontrollida kas tagasivoolu kaabel on ikka vasest ja tagasivoolu klemmi võiks mingi asisema vastu välja vahetada.

See on tõesti üks kokkuhoiukoht olnud. Imekombel kaabel on isegi kirjade järgi 25mm2 (vaske tundub ikka päriselt ka olevat) ja keevitajapoolne ots täitsa viisakas aga klemmid on mingisugused odavad plekikärakad. Ise plaanisin kontaktpindadeks kruvida sinna kunagi inteli jahutuste seest saadud vasksilindrid. Need peaks voolu läbi andma küll ja kunagi sai neid kümnete kaupa cpu jahutuste seest välja pressitud.

Sinu pakutud variant pole ka küll üle mõistuse kallis aga võimalusel tasub ikka ise ka jalgratast leiutada icon_lol.gif

_________________
Mess with the best, die like the rest!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xtr
HV Guru
xtr

liitunud: 20.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.04.2023 11:25:36 vasta tsitaadiga

Hea teema.

Kas mõni siin mainitud masinatest või hoopis midagi muud sobiks hobikasutuseks kodusesse majapidamisse. Ei ole vajadus osta odav masin, vaid piisav. Põhiliselt vahel sõidukite juures 0.8-1.2mm plekki vaja täristada, aga väga harva (ja tegelikult ka väga harva) vaja kuni 5mm asju teha nagu raam ja raudstange. Kui valikut mõjutab, siis vool on selles majapidamises kehvavõitu icon_sad.gif
Päris keevitajate käest ei saa soovitusi küsida, sest nagu teemaalgataja juba mainis, soovitavad nemad ainult kalleid profimasinaid, mis igapäevaseks töötegemiseks mõeldud.
SideWinder kirjutas:
Kui eelarve koos kõrvalkuludega kannatab, siis aparaadiks võiks soovitada seda ja ühtlasi natukeseks taustainfot ka siit
Kas see masin võiks sobida ja miks just see? Taustainfo lingil pole küll sellest miskit juttu...

Põmst võib lisaks ka kodukasutuseks mõeldud plasmalõikurit soovitada icon_razz1.gif

Kuskohas Tallinna lähistel on mõistlik gaasiballoon välja osta/täitmas käia?

_________________
M: Tasakaaluliikur
M: Ryzen 2600/B450M/16GB/1TB/GTX1080/650W
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SideWinder
HV kasutaja
SideWinder

liitunud: 14.01.2002




sõnum 17.04.2023 16:47:20 vasta tsitaadiga

Kodukasutusse kõlbavad kõik siit läbi käinud masinad. Tavateraste puhul on rusikareegel on, et iga keevitatava materjali mm kohta on vaja 40 A voolutugevust.

Kehva võrguga hea õmbluse saamiseks on abiks PFC (Power Factor Correction) tehnoloogia, minu soovitatud Helvi'l on PFC olemas.

Taustainfo mõte oli puhtalt informatiivne, et EL on jõustanud teatud nõuded nii keevitusvooluallikate efektiivsuse kui ka tehnilise teabe kohta. Ja kahtlen, et iga väike veebipood pole selle teemaga kursis.

Ballooniks on ilmselt kõige parem variant https://shop.cedo.ee/gaasiballoon,-t_u00e4idetud-ar_co2-8l-200-bar_lw134.html#tab-label-product-tab-description, täitmine käib nii, et ca 25€ vastu saad uue täidetud ballooni.

Plasmat mingit konkreetset mudelit soovitada ei oska. Tean ainult niipalju, et hoiduda tuleks keevituse ja plasma kompottidest, kuna plasmalõikus on jõuelektroonikale koormav ning kõik-ühes aparaatidel kasutatakse hinnasurve tõtte odavaid komponente, mis ei pea pikalt vastu. Eraldi viisakamatel plasmalõikuritel seda probleemi ei esine.

_________________
Võib elu palju pakkuda, kui suudad p***et lakkuda!!! (R. Raigna)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 17.04.2023 22:00:45 vasta tsitaadiga

xtr kirjutas:
Põhiliselt vahel sõidukite juures 0.8-1.2mm plekki vaja täristada, aga väga harva (ja tegelikult ka väga harva) vaja kuni 5mm asju teha nagu raam ja raudstange.

Auto plekitööd on minuteada päris töömahukad (masina jaoks). Hiinakad põhimõtteliselt kõik töötavad aga mõni neist kooleb maha kui tunni aja jooksul rohkem, kui 10min tööd teed. Duty cycle peaks seda ütlema aga siinkohal tuleb silmas pidada ka ühikute erinevust euroopas ja hiinas. Nii nagu nende amper pole sama mis meil ei ole ka Duty Cycle number! Siiani siin teemas ei ole veel päris konkreetsete kogemuste põhjal keegi masinat soovitanud ja ei oska ka ise pakkuda. Minu välja valitud pole ka hetkel veel nii palju tööd teinud, et julgeks soovitada.

Siinkohal ka väike update minu poola/hiinakast. Eile tekkis vajadus vähe tummisema rauaga ka konkreetset tööd teha (10mm materjalist kõrvad raua külge traktoril keevitada) Õmbluse pikkus oli küll ainult 5cm aga 2 kõrva ja mõlemalt poolt, st 4 keeviseriba. Minu 0.8 täidistraat ja masin tundusid ilusti asjaga hakkama saavat, vähemalt niipalju kui minu olematud kogemused oskavad asja hinnata. Eks päris "sittumist" olen ikka aja jooksul näinud ja sellest jäi ikka parem ja keevitamise ajal vähemalt tundus ilusti rauda ka sulatavat, samas pilte ei julgenud teha icon_lol.gif Seadeteks oli 4.1m/min traat ja 23V. Ampreid kahjuks ei ole aega masina pealt vaadata, samal ajal keevitades ja ei ole õrna aimugi palju voolu reaalselt keevisesse läks.

Selle töö juures ajas natuke närvi see olematu maandusklemm. See ilmselt sulas samapalju, kui keevis ise kuna kehvasti andis ühendust ka relakaga puhastatud pinnal. Igatahes täna mõtlesin, et "tuunin" seda vähe.
Enne ja pärast:


Ilusaks viimistlema ei hakanud, kuna see läheb suht sekundiga koledaks jälle niikuinii.
Nagu varem jutuks oli, läks kontaktideks käiku kunagise Inteli jahutuste seest saadud vasksilinder. Selle lõikasin pooleks, ajasin keerme keskelt läbi ja relakaga sobitasin näpitsatesse. See lisa maanduskaabel asendab originaalsukka, mis oli lihtsalt plekitüki all survega kinnitatud ja tuli kogu aeg lahti, kui vähe sügavamale midagi näpitsasse lükkasid. Päris nii tummine see ilmselt poleks pidanud olema aga just selline otstega maanduskaabel mul sahtlis vedeles.

_________________
Mess with the best, die like the rest!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SideWinder
HV kasutaja
SideWinder

liitunud: 14.01.2002




sõnum 18.04.2023 08:50:37 vasta tsitaadiga

woox2k kirjutas:

Auto plekitööd on minuteada päris töömahukad (masina jaoks).

Autopleki keevituseks on oluline madalaim vool, mida aparaat suudab stabiilselt väljastada. Päris mitmes restaureerimistöödega tegelevas keretöökojad olen näinud ~30 aastat vanu 3-faasilis trafomasinaid.

woox2k kirjutas:

Selle töö juures ajas natuke närvi see olematu maandusklemm. See ilmselt sulas samapalju, kui keevis ise kuna kehvasti andis ühendust ka relakaga puhastatud pinnal. Igatahes täna mõtlesin, et "tuunin" seda vähe.
Ilusaks viimistlema ei hakanud, kuna see läheb suht sekundiga koledaks jälle niikuinii.

See peaks algsega võrreldes küll hea olema. Väike soovitus oleks veel silindrite sisepinnale "viilida" hambad, et klamber haagiks ennast paremini. Ümartoru küljes sile vaskpind ennast väga ei hoia.

_________________
Võib elu palju pakkuda, kui suudad p***et lakkuda!!! (R. Raigna)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 18.04.2023 16:19:16 vasta tsitaadiga

SideWinder kirjutas:
Väike soovitus oleks veel silindrite sisepinnale "viilida" hambad, et klamber haagiks ennast paremini. Ümartoru küljes sile vaskpind ennast väga ei hoia.

Plaanisin ise ka seda aga esmaseid katseid tehes haakis küll. Seda on võimalik vabalt ka hiljem teha, kui tõesti tülikaks muutub. Siis muidugi freesin sooned üldse, jääb hulga viisakam ja konkreetsem.

_________________
Mess with the best, die like the rest!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Multifunktsionaane Hiina keevitusaparaat mine lehele 1, 2, 3  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.