Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Bitcoin ja muud krüptorahad »  Krüptorahade üldine kaevandamisteema (sh. minerite riistvara ja troubleshooting) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 161, 162, 163 ... 168, 169, 170  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
ozbot
HV kasutaja

liitunud: 01.02.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.03.2023 15:22:24 vasta tsitaadiga

yerba kirjutas:

Mis sodi Sa nüüd kaevandad 90tega?


KawPow võibolla Ravencoin (RVN), Neoxa (NEOX) või Meowcoin (MEWC)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ifeeldeadp
Kreisi kasutaja
ifeeldeadp

liitunud: 06.09.2010




sõnum 29.03.2023 20:15:57 vasta tsitaadiga

Panin siin odavamatel päevadel käima ühe selle 106-90 kasti. 1050mhs kaspa, 485w seinast, täitsa ok.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 29.03.2023 20:31:14 vasta tsitaadiga

yerba kirjutas:
DVDRW, P106-100 on core osa korralikum, kui P106-90 kaardil. Aga mis seal ikka - kehval ajal on konn ka kala. icon_smile.gif Kuigi vist võiks pigem öelda, et buumiajal kaevandavad kõik asjad.
Originaaltoitekas on 1600w, selle järgi nagu võiks sinna kasti kasvõi 3090 kaardid suruda, kui otsi jaguks. icon_biggrin.gif
Mis sodi Sa nüüd kaevandad 90tega?

ZANO ja SERO

Üks Manli 9xP106-90 kast, mis tuli teiselt müüjalt 9st kaardist 4tk ei tööta. Väliselt nagu mingit viga ei paista. Proovisin ükshaaval läbi. Lihtsalt mingi hetk niimoodi lähevadki tuksi? Huvitav miks? Nendega pole midagi teha?
GPU-Z näitab katkise kaardi sensoreid nii:
Spoiler Spoiler Spoiler

Terve kaart näitab nii:
Spoiler Spoiler Spoiler

RTX 2060 kaart mahuks ka kui korpuse vent väljapoole panna. Aga seda kaarti masin ära ei tundnud.

Üks W10ga Asrock H110 Pro BTC+ moboga 10xP106-100 oli ebastabiilne. Panin uuesti Wini + sama Nvidia draiver peale. Nüüd kõik stabiilne. Puhtalt Windowsi trollimine. icon_rolleyes.gif
Lisaks avastasin päris mitmed Molex otsad sulanud. Nulltolerants nendele! Panin XT60 ühendused. Mõõtsin 5A võtab riser ja 5A kaart.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Endymion
HV kasutaja

liitunud: 11.09.2004




sõnum 30.03.2023 02:30:58 vasta tsitaadiga

Kuidas need p106-90 Dynex (DNX) sahistavad?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 30.03.2023 15:07:47 vasta tsitaadiga

ifeeldeadp kirjutas:
Panin siin odavamatel päevadel käima ühe selle 106-90 kasti. 1050mhs kaspa, 485w seinast, täitsa ok.

Ühe sain 50€-ga. Roi mingi alla 2 kuu (kui elekter tasuta) icon_razz1.gif

GPU MINING IS BACK BABY!!!!!
Spoiler Spoiler Spoiler

KASPA!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
HV kasutaja

liitunud: 04.06.2022




sõnum 31.03.2023 10:09:46 vasta tsitaadiga

Mis seos GPU temperatuuridel on, täpsemalt ASIC temp, vist ümbritsev keskkond/õhk? gpu 72C/asic 104C/mem 78C, rtx3080&ERGO ja mmpOS annab sellele GPU-le punast hüüumärki "SW thermal slowdown throttling event"?
_________________
---
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hard0wn3r
HV kasutaja
hard0wn3r

liitunud: 08.09.2016



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.03.2023 10:25:01 vasta tsitaadiga

Prillpapa kirjutas:
Mis seos GPU temperatuuridel on, täpsemalt ASIC temp, vist ümbritsev keskkond/õhk? gpu 72C/asic 104C/mem 78C, rtx3080&ERGO ja mmpOS annab sellele GPU-le punast hüüumärki "SW thermal slowdown throttling event"?


3080 kaartidega oli endal sama pull. Patjade ja pasta vahetus tõi ASIC tempi 10-20 kraadi alla.
Soovitan sättida selliselt, et asic temp ei läheks üle 90-95 kraadi, siis neid throttle evente ei teki ja on kaardile tervislikum ka.
Mis % juures fanid töötavad? Endal 3080 kaartide puhul nt ETHi kaevandades olid vendid 75-85% vahemikus, siis hoidis enam-vähem normis tempid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
HV kasutaja

liitunud: 04.06.2022




sõnum 31.03.2023 10:49:33 vasta tsitaadiga

Vesijahutus

Ei saa aru kuskohast see ASIC temperatuur võetakse, sellist andurit vist kaardil pole, lisaks 104C keskkonna teemat kaardi juures nagu ka ei ole icon_confused.gif
Eks peab vist hoolduseks lahti võtma, samas ei tahaks neid veetorusid väga näppida icon_smile.gif
Oli plaan üldse Kaspa kühveldamise peale üle minna, kui ilmad soojemaks lähevad, vbl seal seda probleemi ei kerki..

_________________
---
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaanjaapan
Kreisi kasutaja
jaanjaapan

liitunud: 25.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.04.2023 16:34:04 vasta tsitaadiga

Kuskilt mäletan, et ASIC olla GPU kõige kuumem punkt... icon_rolleyes.gif

Ise sättisin täna oma rig-i CFX-lt NEXA peale ära, sest nüüd on see coin kenasti kerkinud, väga rahul thumbs_up.gif nagu issanda õnnistus, et saab jälle kasumiga kaevandada + tasuta soojust. thumbs_up.gif

Samuti sai Universaalteenusest soodsama ~15 senti KWh elektripakett valitud. icon_wink.gif

https://www.hashrate.no/gpus/3070 - NEXA ruulib nii profiti kui revenue poolest + pole eriti voolu ablas ja ei kasuta mälu eriti, ehk invalide ei tohiks ka tulla icon_arrow.gif

10x3070 kaevur võtab mul Raven-i peal ~1600W, Conflux nii ~1550W, Ergo 1450-1550W (olenevalt kas Core panna 1410Mhz või 1560Mhz). NEXA ~1300W (madalama ja efektiivsema OC-ga), mis tähtis ja hea kui kaarte rohkem thumbs_up.gif

Kaspa-le pole ma veel profiili teinud, NEXA hind muudkui kerkinud. thumbs_up.gif Aina vähem näitab, et saab coine, kunagi algul 24h-ga tegi üks 3070 200 000 münti, siis nüüd nii 40 000 juba ainult... kuid hind lohutab ~8$ revenue ja 20 senti KWh-ga jääb profitit ka 2.5$ jagu thumbs_up.gif

Hashrate.no järgi on NEXA kõige kasulikum 3070-tega kühveldada hetkel. See on selline coin, mida 40xx seeria GPU-d kõige paremini toodavad eusa_think.gif vb kaartide tootjad aitavad kuidagi kaasa, et just NEXA hind kerkiks, et uusi kaarte kaevurid ostaks. icon_razz.gif

Praegu rig kühveldab NEXA-t juba pool päeva. Hashrate.no soovitatud ökom OC variant annab @1300W-ga stepslist ~736Mhs-i thumbs_up.gif Mingit janti pole olnud enam. Algul tegi rig restarte kui mining profil-i vahetasin ja siis uusi OC-si panin, vb oleks pidanud miningu disablema sättimise ajaks selle coini puhul, sest OC on hoopis erinev eelnevate coinide omast ja oleks saanud vb ühe restardiga hakkama. icon_rolleyes.gif

Homme kui 24h+ on rig möllutanud ja püsiks NEXA hind edasi kõrgel (kuigi teised coinid enamuses on langenud), siis ma teen screenshotid näiteks mmpos-st + Wooly pool-st - Saab juba tegelikud numbrid teada. Eriti hea, et see koin IRL ei võta rohkem voolu kui hashrate.no näitab, erinevalt teistest müntidest, mis on reaalsuses aplamad mul olnud kui näidatakse.

Igatahes õhin on tugev ja tuleb loota parimat, et hind püsiks on põhiline, kujutlen kuidas juba tutikaid 40xx kaare lisan icon_biggrin.gif

edit: mul tegelt on ka üks mure ikka selle va valge Strixiga, mis viga sai puhastamisel ja paranduses käis. Nimelt jooksutas rig-i kokku kirjaga mmpose--lt: riser issue, kuigi tegelt ei ole, olen proovinud eri risereid. Praegu töötab see 3070 eraldi MOBO peal, kenasti jooksutab windowsi ja teeb benchmarke jne.
Mõtlesin, et panen selle kaardi üksi teise arvuti pealt kaevama ja siis vaatan kas tuleb mingit jama... kuid eriti veider asi on see, et kui ma uuele USB-le (proovisin kahte erinevat ja sama jama) tahan installida mmpos-e agenti, siis peale edukat balenaEtcher-ga USB tegemist on selline jant, et enam ei teki eraldi väikest partitsiooni kuhu copyda autoconf file icon_sad.gif

https://app.mmpos.eu/faq - After successful write a small partition of 19MB will appear writable with assigned drive letter, if it doesn't appear unplug/plug the drive and confirm it appears. - No mitte kuidagi ei ilmu seda enam, ütleb ainult, et USB pole win-s loetav ja pakub formati uuesti icon_sad.gif

edit2: Kahe eri arvuti peal proovisin pulka, kumbki ei näidanud kahel eri USB pulgal seda pisikest partitsiooni eusa_think.gif Aknaid viskab ka ainult ühe lahti, varem pildus neid hulganisti, siis kui mmpos-e USB ühendada win-i, nüüd ainult pakub formati pulgale, veider.
Tegin siis lõpuks nii, et mul oli veel üks vana mmpos USB ja bootisin sellega keldri arvutis, seal mmpos käivitus ja näitas ip4-ja ekraanil, noja ma siis ülevalt põhi raali tagant panin add new rig ning sisestasin selle ip. Sain uue rig-i nähtavaks. thumbs_up.gif

NB! Ma aeg-ajalt salvestan Hashrate.no 3070 kaardiga kaevandatavate krüptode andmed. Avastasin suured erinevused näiteks 31 märts ja 12. veb väljavõtetes ehk samad kaardid kaevavad ökomalt ja rohkem näiteks NEXA coini nüüd - tugevalt paremini, ju siis uus miner parem või ei teagi millest nii suured erinevused.
Nigel oli seis 12. veb. võrreldes tänasega. Väljavõte on tehtud mu 11x 3070 rig-i arvestades ning elektri hind pandud 20 senti KWh.

12 veb. 2023:
Spoiler Spoiler Spoiler

31 mär. 2023:
Spoiler Spoiler Spoiler


Täna, nüüd üle ööpäeva NEXA-t kühveldanud, isegi üks invalid share on ära eksinud, icon_eek.gif arvasin, et need tulevad ainult kõrgete OC-dega, kuid isegi -2000 ehk 5000MHz mälu ja 1470MHz core clockiga üks tulnud + sharid väga ebaühtlaselt tulevad:
Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

WoolyPooly: Effort on NEXA-l koguaeg mul paari % peal, aga suva see, palju ilusam on hoopis see 8.85€ number 24h taga thumbs_up.gif Nagu siin varem juttu on olnud siis kui Neoxa vajas 500 kinnitust, millega läks juba tunde, siis NEXA tahab 5000 icon_exclaim.gif - ehk näha on kuidas poolys kogu mu seekord kühveldatud 472 842 NEXA-t on kõik alles ootel, see 13K NEXA-t, mis Balance alla jõudnud, sai kühveldatud nädal-paar tagasi kui mining profile mmpos-esse tegin ja pooly sättisin. Sellega on jah nii, et coinid saad mingi nädala pärast oma walletisse + sealt TradeOrge või kuhugi müüki kandmine peaks siis uuesti vist niisama kaua aega võtma. icon_confused.gif
Spoiler Spoiler Spoiler


Conflux-i meeldis mulle rohkem kaevandada, kuna ta Binances olemas ja kõvasti suurema marketcap-ga coin, kuid ~3€ @1550W vs 8.85€ @1300W eusa_think.gif ehk siis money talks and bullshit walks. icon_biggrin.gif

Kokkuvõtteks: Halval ajal olla konn ka kala ehk kaevamine juba naaseb, ul-lal-laa, nii see seis siin hetkel on. Aprilliks hea küll, jube pohmakas kurat hiilis peale, ei jaksa rohkem mõelda ega kirjutada beer_yum.gif
Kui kellelegi pakub huvi siis thumbs_up.gif ja kui mitte siis võtku kui 1 aprilli pläma. boss.gif

ÜLIKÕVA icon_exclaim.gif
NB! Päevaga on DNX hind 94% tõusnud, samas kui NEXA ainult 10% pumpinud ja pole isegi veel pulliturg kätte jõudnud. Kui nii edasi läheb siis see sügis saaks ometi siit külmalt maalt minema nii, et passiv income tiksub siin ja kodused saavad veel tasuta soojagi, samal ajal ise Lõunameres varbaid leotades. Elamä on laifi icon_biggrin.gif
DNX: 24h profit 8.50$ 11x3070-ga
https://www.hashrate.no/gpus/3070
Aina paremaks läheb... kuigi eks varsti kaevurid ka ärkavad järjest. Hiljuti vaatasin Tuubist video, kus tüüp rääkis, et USA-s on hinnad nii, et tüüp sai 10x 3070 2000$-ga kätte. Ise müüsin hiljuti siin 2070 200€ OK ja osteti mõne minutiga ära icon_wink.gif

edit3: Nonii! Juba puhuvad uued tuuled - hüppasin Dynex-le üle icon_razz.gif Nüüd on +1 profitable mining prorile mmpOS-l juures thumbs_up.gif bananadance2.gif
OC on täpi pealt sama: NEXA = Dynex thumbs_up.gif (hash.no järgi)
Tegin mmpos-le DNX profiili, ja käigu pealt, räuhti vahetasin NEXA-lt DNX-le üle, sest DNX profit peale ta 100% pump-i oli kõvasti kõrgem NEXA-st. Nüüd täna, kui NEXA on edasi tõusnud, DNX kerges languses + mingid farmid on vist DNX-le ka peale lennand ja nii 1/3 jagu saab DNX-i täna vähem kui eilsel nalja-päeval thumbs_down.gif
Hetkel pakub Hashrate.no mu profile-s 11x3070 rig-le profit-eid:
+3.40$ - Nexa
+5.76$ - Dynex
20 senti KWh-ga
1300W asemel võtab rig nüüd kõigest 700W DNX-ga icon_exclaim.gif thumbs_up.gif Nagu oleks väljas rig, kelder külm...
Peab varsti ühe 4070 Ti rig-i kõrvale juurde laduma, et sooja saada sügisel icon_smile.gif Hashrate.no järgi 10x4070Ti rig toodaks täna juba 13.33$ DNX-ga thumbs_up.gif
+mul on NEXA-ga nii madala OC-ga 2 päevaga juba 5 invalid shari visanud, vb on miner kehv, sest enne Conflux-ga ei tulnud üldse invalid-e.
+kogu mu mitme päevaga korjatud nodi on ikka veel poolis awaiting-us - pagana 5000 kinnitust, nii ei liigu ju nuts üldse kiiresti thumbs_down.gif
Jääks ainult hind püsimagi, eriti hea kui DNX ja NEXA kordamööda üksteist üle trumpaks hindadega ehk ETH-i ajastul oligi igava-võitu, vähemalt üks krüpto-mining tuuber arvas nii, oleks ju rohkem contenti icon_smile.gif
Kõik hinnad arvutas hashrate.no välja 20 senti KWh-ga, aga kui meil siin ilus päikseline ja tuuline suvi tuleb, siis tootvat juba eesti päikese-pargid üksi oma 600MWh särtsu, mis olevadki ühe suvise nädalalõpu päeva tarbimine siin, kui kütta pole ka vaja ja võivat elektri-börsi miinusessegi viia, ühe ERR artikli järgi hiljuti.
Elekter läheb odavamaks ja NEXA ja DNX algod on isegi suht ökod eusa_think.gif - KÕWA wärk, et suvi tuleb uhke ja kaevamine taastub! andku jumal, et see pulli turg juba peale tuleks ja saaks keldri taas korralikult tootma panna.
P.S. Ma arvan, et ma saaks DNX-i BTC-sse pandud enne kui see varem kaevandatud NEXA walletissegi jõuab. icon_smile.gif
Hetkel kühveldab SRB Miner-ga DNX-i, aga Hashrate.no soovitab DNX-le hoopiski OneZeroMiner. Mõlemad uued...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.04.2023 16:42:46 vasta tsitaadiga

kuidas praegu reaalne seis on, kas nende "suht tasuta" 1060 gpu baasil plekist kastidega, kus vist mingi 8-9 kaarti sees, saab nulli jäädes nö. kaevandada ka või täna on juba pigem kahjumi ring? ehk siis teisisõnu, kas nendega saab tasuta sooja (kui plekikäraka soetustasu ei arvesta muidugi) või pigem ikkagi mitte ja maksad peale? ütleme kui võtta selline universaalteenuse hind või natuke väiksem
_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
Kreisi kasutaja
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.04.2023 17:22:46 vasta tsitaadiga

Mul on toimiv hiina kast 12 kaardile ning 5x RX470 4gb (asuse mining edition). Kaardid kaevasid mul ideaalsel päeval mingi 30+ mh/s ETC'i kusagil 60-80w vahel.
Kaartidele peab 120mm ventilaatorid ise peale panema kuna jahutused on puudulikud (radikad on olemas, ventilaatorite osa on puudu), äkki kahel on olemas ja ventikad vist läbi.
Toimetasid väga tolmuses keskkonnas, seega tahaks puhastamist, mina ise sellele tähelepanu ei pööranud kuna tegemist on üsna "tank" kaartidega ning nendega nagu väga midagi ei juhtu.

Täpselt ei mäleta aga kasti toide oli äkki isegi 2500w. Ventikad on tööstuslikud ja kuhugi ruumidesse kus ise viibid kindlasti ei sobi, muidugi neid pannakse vist kuidagi 7v pealt tööle ka, et vaiksem oleks.


Mingi viie sotiga võiks ära anda selle kupatuse.

Mul endal ei ole seda hetkel kusagil käitada lihtsalt ja võtab ruumi ebapraktiliselt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.04.2023 17:33:16 vasta tsitaadiga

Wiltz kirjutas:
kuidas praegu reaalne seis on, kas nende "suht tasuta" 1060 gpu baasil plekist kastidega, kus vist mingi 8-9 kaarti sees, saab nulli jäädes nö. kaevandada ka või täna on juba pigem kahjumi ring? ehk siis teisisõnu, kas nendega saab tasuta sooja (kui plekikäraka soetustasu ei arvesta muidugi) või pigem ikkagi mitte ja maksad peale? ütleme kui võtta selline universaalteenuse hind või natuke väiksem


Nulli hakkab siis jääma hiina imedega, kui elektri hind kogu kupatusega tuleks 5 sendi kanti.

_________________
www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!


viimati muutis yerba 02.04.2023 19:43:15, muudetud 2 korda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 02.04.2023 18:10:58 vasta tsitaadiga

Wiltz kirjutas:
kuidas praegu reaalne seis on, kas nende "suht tasuta" 1060 gpu baasil plekist kastidega, kus vist mingi 8-9 kaarti sees, saab nulli jäädes nö. kaevandada ka või täna on juba pigem kahjumi ring? ehk siis teisisõnu, kas nendega saab tasuta sooja (kui plekikäraka soetustasu ei arvesta muidugi) või pigem ikkagi mitte ja maksad peale? ütleme kui võtta selline universaalteenuse hind või natuke väiksem

https://whattomine.com/ vali kaardid pane mingi cost ja calculate nupp. Muuda Cost niipalju kuni päevatasu jõuab nulli, siis tead palju elektri hind peaks olema, et nulli jääks.
P106-100 kaartidega peaks hind olema ~8 senti/kWh
P106-90 kaarti seal kirjas pole, aga pakun, et neil ~5 senti/kWh
Pakun, et kui maja kütta kaevamise asemel õhksoojuspumbaga tuleb sama välja.
Aga olukord pidevalt muutub. Näiteks kui hoida ja oodata 100% tõusu siis parem.

Vaatasin päris mitu % ZANO networki on minu käes icon_razz.gif
Märtsis oli hind mingi 0,8$ nüüd järsku 1,35$ 68% tõus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaanjaapan
Kreisi kasutaja
jaanjaapan

liitunud: 25.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.04.2023 18:28:18 vasta tsitaadiga

Noja kui need Dynex ja Nexa hinnad kerkivad hea päevaga 100% ehk 2x, siis on võimalik ka väga suur langus nii uutel ja pisikestel coinidel.
Pigem sügiseseks kütte hooajaks võib tibusi (coine) lugeda, mis veel tulusad.
Ise vist vahetan praeguse 15 sendise fikseeritud el. paketi börsi vastu, nüüd päikeselised ilmad käes ja suvi ees. Pole kunagi börsil olnud. Siis olla nutipistik kohustuslik, mis hinna kallinedes stoploss-ga voolu välja lööb.
Ei tea kas seda börsipistikut saab nii ka sättida, et rig shut down-i teeb.. või lööb kohe räuhti voolu sisse/välja nagu need stepslisse pandavad timerid?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 02.04.2023 19:08:16 vasta tsitaadiga

Nimoodi räuh valja pole vast hea jah. Variant on arvutisse mingi skript teha, mis jälgib kodulehelt hindu ja lülitab arvuti välja kui kallis. Või kui lühiajalisemalt, siis ainult kaevamine sisse/välja, arvuti ise koguaeg sees.
BIOSest panna Power on after AC failure vms.

Mul majaakuga nii (Autoit):
$lowbattery = 15
$criticalbattery = 10
$batteryrecover = 20
$shutdowntime = "19:00-04:00"; kellaaeg millal kaevur välja lülitada lowbattery korral
if $batterylevel <= $lowbattery and $sundown = 1 then poweroff();Kui on õhtu või öö siis kaevur välja
if $batterylevel <= $lowbattery and $minerstarted = 1 then stopminer()
if $batterylevel <= $criticalbattery then poweroff()
if $batterylevel > $batteryrecover and $minerstarted = 0 and $sundown = 0 then startminer()
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.04.2023 19:43:19 vasta tsitaadiga

Näe, paningi mööda. Sõber kirjutas just, et hiina ime teenib juba ka 10 senti kwh juures kasumit Kaspaga. icon_smile.gif
_________________
www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaanjaapan
Kreisi kasutaja
jaanjaapan

liitunud: 25.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.04.2023 20:05:19 vasta tsitaadiga

DVDRW, Scripte pole ise varem teinud, aga no aasta tagasi ma ei osanud miningut ka sättida ja siis katsetades ja tuubi videosi vaadates ning foorumist küsides olen nüüd nagu põhilisega hakkama saanud. Eks enne-vanasti kui Bitcoin-i ja Litecoin-i kodust kaevati pidi kindlasti rohkem MS DOS stiilis command prompt-i oskama võrreldes praeguse mmpOS-e ja HiveOS-ga...
Vb kannatab seda script-i copy pasteda kelleltki, kui on samad proged ja siis numbreid ainult muuta vajadusel, ma seda $ - märgi tähendust ei mäleta. Kunagi kui mulle Põdrast 486 toodi 4MB RAM-ga, mis aeglaselt luges Win 3.11-te, kuid boot diskiga Northon Commanderisse bootides sai mängud kiiremini tööle icon_smile.gif Transport Tycoon läks, Sim City-ga viskas kirja, et RAM sai otsa icon_sad.gif Siis ma oskasin neid käske rohkem, aga siis tuli hiir ja oskused kadusid icon_biggrin.gif

Muidu kui see Dynex jätkaks tõusu, siis pole viga. Kaevandades läheb ~700W, aga kui GPU-d molutavad, siis rig võtab ikka nii 300W ära. Arvuti vb 50W ja siis 25W x 10 võtavad GPU-d

P.S. Pagan täna viskas 11s kaart ehk va valge Strix vedru välja jälle. Upgradisin ülevalt arvutist mmpOS-st ja siis tuli lõpus restart teha, aga enam üles ei tulnudki mu MSI Gaming M7 plaadil olev miner selle strixiga. Üldse enam ei tulnudki pilti ette. MOBO nuppu vajutades seekord küll kaardi vendid tiirlevad, aga see ongi kõik, kuvar jääb oote režiimile. Vahetasin kaardi GTX 1660S vastu ja kohe läks tööle arvuti, panin 3070 Strixi tagasi, ei midä. Eks tuleb jälle uue tiiruga Raalimeistritesse minna, kus sel kaardil 80€ eest viimane kord 2 takistit sirgeks väänati ja üle joodeti. Enne seda ei startinud isegi vendid kaardil, aga oma lohakus, nüüd maksan vb veel uuesti 80€.
Praegu avastasin 775 Socket kasti MOBO-lt PC Speakeri ehk Buzzer klemmide külge peaks see jublakas käima uuel MOBO-l. Täna netist otsisin manualist, et mul Speaker ja Buzzer klemmid mõlemad seal JFP2 juures MOBOL JFP1 on korpuse nuppudele sain aru. Lähengi nüüd keldrisse katsetama, sest se speaker peaks siis teatud piiksude arvuga kinnitama kui GPU pekkis ehk lisakinnitus kaart uue ringiga remonti saata icon_sad.gif

Nonii, saingi juba ~5h-ga oma 3.99 DNX-i Walletisse ja seda saab nüüd juba TradeOrge edasi saata, samal ajal kui NEXA alles poolenisti küpski pole. Kaevamisega on seis oluliselt parem kui pool a tagasi ikka.
Ma peale ETH merg-i kaevandasin 5000 NEOX-t ~5 päevaga, mis oli siis nii 15€ väärt, kuid nüüd kui TradeOrge saatsin (500 kinnitust - õhtul panin saatma, hommikuks kohal. 5000 Nexal võtvat nii nädala walletisse ja siis sama kaua TradeOrge edasi ka) Ma ei tea kui tark neid shitcoine koguda on. Neoxa igatahes Orgis 5€ nüüd, sügisel oli 15€ walletis.

P.P.S Ekapool-i Dynex poolis näitab: Round contribution: 0.026% (shares), 0.026% (score) - ehk siis see % on minu rig-i käes vist, enne oli see nr. pea 3x suurem, kas nii palju on rahvast siia pooli päevaga tulnud või mis värk see on. Effordiga oli näiteks nii, et CFX-l see tõusis kiiresti ja läks üle 100% isegi, aga Nexal väga vähese kaupa suurenes, mingi 5% peale jõudis paari päevaga. Ekapoolis efforti pole, on seesamune Round contribution, mis on vist midagi sarnast ja mitte midagi eriti olulist.


viimati muutis jaanjaapan 02.04.2023 20:27:39, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.04.2023 20:10:39 vasta tsitaadiga

no siis isegi täitsa kannataks kütmiseks kasutada neid kolakaid natuke. õigemini majas/ruumis lihtsalt mingi enamvähem mõistliku baastemperatuuri hoidmiseks.
eks see hind muidugi võib alati muutuda ja nii...aga no üldjoontes vist siiski kehtib see reegel, et ega ta väga palju nö. alla nulli ei tohiks minna? ma mõtlen, et kui ikkagi võtta mingi sellise suhteliselt soodne elektrihind a'la 10senti aluseks siis kaevandamise nulltase sellest tasemest vist väga allapoole ei tohiks kukkuda? just seepärast, et sellisel juhul päris palju kaevureid vist juba lülitab oma masinavärgi välja...isegi kuskil hiinas näiteks. kui nad ikka ei teeni mitte kui midagi või sisuliselt mitte midagi ning selle asemel hoopis näiteks peavad neid ruume jahutama, kus kaevamine käib. või on seal hiinas see elekter täiesti tasuta, sellisel juhul muidugi ei lülitata jah kunagi midagi välja. aga no euroopas vast siiski...

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.04.2023 20:17:14 vasta tsitaadiga

jaanjaapan kirjutas:
Ei tea kas seda börsipistikut saab nii ka sättida, et rig shut down-i teeb.. või lööb kohe räuhti voolu sisse/välja nagu need stepslisse pandavad timerid?


Pole vajadust näinud, kui masin stabiilne siis rubilnikust on-off. Kui ei siis pigem on probleem töötamisel kui unexpected shutdownist ärkamine. Seal pole ka midagi soojapuhuri laadset kus südamik 500+ kraadi juures käib ja jahutuse kadumisel midagi kokku saaks sulada.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaanjaapan
Kreisi kasutaja
jaanjaapan

liitunud: 25.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.04.2023 21:27:40 vasta tsitaadiga

elukaz, ok, esimene RaveOS rig mul käis ka ainult toitekast sisse ja välja, kuid kaasfoorumlane hoiatas, et võib USB-d rikkuda, nagu ma aru sain, samas need eriti kallid pole. Mäletan, et lause lõpp oli, et kui just midagi enamat pikapeale ei riku. Aga tõsi ta on, et ega peale GPU-de midagi kallist seal pole.
Nüüd kui mälud odavad, ostsin 3200MHz LED-dega Corsair Low profile mälud ka, et äge kui valgus liigub, kuigi ühel mälul LED ei tööta, aga ma ei viitsi tagasi ka saata.

NEOXA ka tõusnud viimasel ajal omajagu, hea, et paari nädala eest viiekaga 5000NEOX-at maha ei müünud. Dynex ja Nexa on küll küss, et miks nad nii palju tõusevad, kas keegi ostab neid kokku, et kaevandamist turgutada. Alles eile oli mul natuke üle 8€ 24h Nexa, nüüd pool pakub juba 9.9€ 24h, alles ma 10 päeva tagasi kühveldasin Conflux-i 3€ 24h ja oli ka suht ladna diil ja tegi head tõusu, kuid nüüd enam ei kerki, ta vist liiga suur coin, et kerkida iga päev poole võrra.
OK ma täna lähen sauna ja kui midagi huvitavat uut on, siis uploadin mõne pildi või annan teada lähipäevil, sest mulle see kaevamine istub kui seda veel tööks ka näiteks nimetada võiks, nagu tänapäeval on ju tuuberid ka töö jne. icon_biggrin.gif

Ma nii hoos, et enne sauna tegin ülekande DNX-i TradeOrge poole, nüüd nii 10 min hiljem näitab Orges esimesi kinnitusi Dynex-il juba. Noja 200 kinnitust on väga ladna Nexa 5000 ja Neoxa 500 kõrval (muide Neoxa mul väärt nüüd pea 9€, 5€ asemel, ehk hea, et ka see kaevandatav coin kerkib - vana lihtne, ablas Kawpow algo).
Nüüd on vähemalt kindel, et DNX liigub kui vaja wallet adre + PaymentID abil ehk kõik toimib thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.04.2023 21:36:56 vasta tsitaadiga

Wiltz kirjutas:
no siis isegi täitsa kannataks kütmiseks kasutada neid kolakaid natuke. õigemini majas/ruumis lihtsalt mingi enamvähem mõistliku baastemperatuuri hoidmiseks.
eks see hind muidugi võib alati muutuda ja nii...aga no üldjoontes vist siiski kehtib see reegel, et ega ta väga palju nö. alla nulli ei tohiks minna? ma mõtlen, et kui ikkagi võtta mingi sellise suhteliselt soodne elektrihind a'la 10senti aluseks siis kaevandamise nulltase sellest tasemest vist väga allapoole ei tohiks kukkuda? just seepärast, et sellisel juhul päris palju kaevureid vist juba lülitab oma masinavärgi välja...isegi kuskil hiinas näiteks. kui nad ikka ei teeni mitte kui midagi või sisuliselt mitte midagi ning selle asemel hoopis näiteks peavad neid ruume jahutama, kus kaevamine käib. või on seal hiinas see elekter täiesti tasuta, sellisel juhul muidugi ei lülitata jah kunagi midagi välja. aga no euroopas vast siiski...


Muidugi kannatab. Parem ikka kui elektriradikas. Mingid kärakad liikusid veel osta.ee-s hiljuti 90ga.

_________________
www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaanjaapan
Kreisi kasutaja
jaanjaapan

liitunud: 25.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.04.2023 21:50:13 vasta tsitaadiga

Seda ka, et Hiinas on tavainimesele krüpto keelatud ja kaevandamine juba mõnda aega, ainult valitsuse korrupeerunud eliit võib sellega tegeleda, umbes nagu Põhja Koreas on seal Hiinas seis tavainimesel juba, iga maakat linna ei lastagi, veelvähem välismaale ja need kes linnas elavad on totaalse kaameravõrgu kontrolli all, mida jälgib tehisintellekt, mis karoona ajal eriti hästi paika sai nii, et kõigil on telefonis kood ja kui see läheb äkki punaseks siis oled koduarestis. Seal olid valge lehega rahumeelsed protestid novembris ja need protestijad on suures osas ära kadunud üldse kuhugi räägivad tuubis SerpentZa (1. Hiina Tuuber) ja laowhy86 kanalid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ifeeldeadp
Kreisi kasutaja
ifeeldeadp

liitunud: 06.09.2010




sõnum 03.04.2023 01:09:31 vasta tsitaadiga

yerba kirjutas:
Näe, paningi mööda. Sõber kirjutas just, et hiina ime teenib juba ka 10 senti kwh juures kasumit Kaspaga. icon_smile.gif


Ei tea, mul kühveldab lausa 25 senti kasumit, Kaspa. Tean, jõhker income icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaanjaapan
Kreisi kasutaja
jaanjaapan

liitunud: 25.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.04.2023 00:25:21 vasta tsitaadiga

Ei tea kuidas teistel on, aga mul see Dynex kühveldamine viskab nii korra ööpäevas kõikidele kaartidele low hashrate hoiatuse mmpOS-es ja siis mu 10x3070 kaevur kõik seiskab kaevamise ja jääb ~300W peal idle-sse. icon_idea.gif
Kaevandab kogu süsteem DNX-iainult 800W-ga thumbs_up.gif Kuna OC on sama DNX-l ja NEXAL, siis olen nüüd öösiti NEXA peale pannud, kuna selle kühveldamine pole mingeid taolisi anomaaliaid tekitanud ning kühveldab Core OC 1680 +255Mhz nii 84MHs per kaart. Nüüd aprillis pole -5 senti soodukat ka riigilt ehk säästlik DNX oleks ideaalne kühveldada. Ei teagi kust alustada. Äkki custom miner sättida uus mmpos-i... Mul seda low hash jama oli varem kunagi 2070 kaardil eusa_think.gif ega eriti need mmpose kirjad suurt targemaks tee. Kui kaart läbi läks oli ka riser issue text...
Päeval kühveldan DNX-i kuna siis kui low hashrate tuleb annab telegram teada ning restardin mineri või kogu rig-i ja kühveldab edasi icon_neutral.gif icon_wink.gif öösel magades, aga küll ei jaksa mineriga unesegases mingite alarmide peale jändama hakata icon_sad.gif

NB! Avastasin nüüd kui kõik Dynex-i TradeOrge poole teele panin, et enne olnud 200 kinnituse asemel on nüüd 60 thumbs_up.gif Saab siis nüüd vast 4-5 tunni asemel pooleteise tunniga saadetud. Oleks võinud üldse 20 kinnitust panna nagu Ergol, mis liigub nii, et ei pea vahepeal muid asju tegema minema.
Saatsin esimese NEXA ka TradeOrge poole teele. Ainult 30 kinnitust thumbs_up.gif ehk poolist walletisse venib, edasi saab kiiremini!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.04.2023 10:38:13 vasta tsitaadiga

Ergolt on silmnähtavalt ära kolitud. ~1000 MH/s radikas tootis varem ~1 ERG/ööpäev, nüüd 1,42.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Bitcoin ja muud krüptorahad »  Krüptorahade üldine kaevandamisteema (sh. minerite riistvara ja troubleshooting) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 161, 162, 163 ... 168, 169, 170  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.