Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Mängukonsoolid ja konsoolimängud »  [PS5] PlayStation VR2 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006




sõnum 01.03.2023 11:40:29 [PS5] PlayStation VR2 vasta tsitaadiga


Siia teemasse kõik PlayStation VR2 puudutav - uudised ja arutelu
Üldinfo:
https://www.playstation.com/en-us/ps-vr2/

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
M: Uus/pakendis Fjern Fjork Titanium Forked Spoon - 10€
Kommentaarid: 359 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 276
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tann84
HV kasutaja
tann84

liitunud: 30.03.2008




sõnum 01.03.2023 12:24:19 vasta tsitaadiga

Jätkan siis PS5 arutelus alustatut teemat...
Minu jaoks on VR2 esimene vr kogemus. Kuna hype on kõrge netis,
siis võibolla ootasin teravamat ja selgemat pilti, eriti Horizoni mänguga.
Nõustun sellega et Call of mountain võiks olla selgem (olen
läätsesid puhastanud, üritanud seda "sweetpot'i" leida, kalibreerinud uuesti trackingut ja ka aktiveerinud tracking support'i)
Aga võibolla mul ongi juba see hea pilt ees, mida netis kiidetakse, ma lihtsalt ise ei tea seda ,kuna puudub võrdlus teiste firma toodetega.
Isiklikult arvan, et RE:Village nägi mul visuaalselt parem välja, isegi liiga reaalne, et hirmus on mängida seda.
Eks jätkan selle "sweetpoti" seadistamisega

_________________
PSN: karl877
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
S.I.L.L.U
HV veteran


liitunud: 26.06.2003




sõnum 01.03.2023 12:30:04 vasta tsitaadiga

Minu ainuke kogemus on 30 minutit Oculus Rift CV1 peal.

Ma eeldaks, et sellest vanast mudelist on ikkagi pilt paremaks läinud? icon_lol.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elpex
HV veteran

liitunud: 13.07.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.03.2023 12:38:46 vasta tsitaadiga

Jälgin teemat.
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heix85
HV kasutaja

liitunud: 30.03.2005




sõnum 01.03.2023 12:47:28 vasta tsitaadiga

Keegi YT VR contenti on tööle saanud?
_________________
Cry me a river!
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Albert4584
HV vaatleja

liitunud: 08.02.2009




sõnum 01.03.2023 12:49:25 vasta tsitaadiga

Pole ka kunagi elus veel proovinud VR prille. Aga otsustasin PSVR2 tellida ja nüüd kaks päeva "testinud".

Minu õnneks mängin põhiliselt ainult võidusõidusimusid. Seega mind absoluutselt ei häiri see, et kaabel peab kogu aeg ühendatud olema - vastupidi - minu jaoks on see igati positiivne, ei teki mingit tobedat olukorda, kus keset mingit pikemat sõitu hakkab tühjenev aku vigureid tegema.

Mis puudutab pilti, siis ausalt öeldes mina olen megarahul. Ei ole muidugi "crystal clear", aga selles olen ilmselt natuke ise ka süüdi - seni olen GT7 mänginud "liiga hea" OLED teleka taga. Ja tavaline GT7 on ka "liiga" ilus.

Pildi üle, jah, võiks nuriseda. Kusjuures - kui ma lähen auto sisevaatesse, siis on kõik päriselt täiesti "crystal clear"! Sõidus on kokpit ka täiesti selge, aga kaugel ees olevad autod ja rada, need on justku "udusemad"... Selline tunne, justkui asi poleks priillides, vaid mängus ja on mingi updatega parandatav (aga küllap olen lihtsalt naiivne).

Igal juhul - mina olen megarahul! Isegi siis, kui lähiajal ei tule peale võidusõidusimuid, mis VR2 toetavad, ka siis olen täiesti pöördes ega pole kavatsustki viia prille poodi tagasi või "garantiisse", sest pilt ei ole päris see mis oodanuks... Minu õnneks on vist racingu zanris rõhk natuke mujal, kui lihtsalt ilusal pildil. icon_smile.gif

Ja no muidugi ootaks, et järgmine F1, WRC, Assetto Corsa jms saaksid VR2 toe, see oleks kõva boonus... Aga isegi, kui GT7 jääb ainsaks VRmänguks lähiajal, siis mulle on PSVR2 rohkem kui küll ja kordades paremad, kui oleks oodanud.

Aga see, et sa päriselt istudki "pärisautos", on midagi hoopis muud, kui seni kogetu. Minu jaoks koguni niivõrd teistmoodi, et alustasin GT7 täiesti nullist. Ja kui seni tundusid osad sõidud ja missioonid üsna tüütud, siis praegu on ka kõige tüütumad sõidud lihtsalt puhas nauding minu jaoks. Rääkimata sellest, et rajad, mis muidu tuttavad, on VRis küll tuttava "skeemiga", aga VRis oleks jutskui tegu täiesti teiste raddega - tõusud on ikka "päris" tõusud ja langused on "päris" langused! Ja kurvi kalded ja äärekivid... Täiesti teine mäng tundub!

----------


Paar väikest tähelepanekut, kuidas vähendada "blurry". Võib-olla mõnele abiks, võib-olla mitte, eks see VR on päris individuaalne.

GT7, seda kõige rohkem näppinud, teiste mängude kohta ei tea.

1. "Võrku" või "filtrit" või kuidas seda keegi nimetab, saab oluliselt vähemaks (vähemalt nii mulle tundub), kui süsteemist (ehk siis PS5 settingutes) võtta pisut maha Brightnessi. Eks vaja lihtalt katsetada, kellel milline piir ette tuleb, mul Brightness täitsa keskel.

2. Bluri koha pealt. See süsteemi kalibreerimine (kus silmad tuleb keskele ajada rullikut kruttides) ei ole just kõige täpsem vist. Mina sain pildi oluliselt teravamaks nii, et otsisin GT7-s mingi koha, kus ekraanile kuvatakse mingi tekst (nt. mingi tüüp selgitas miskit Licence Centris, oli vist Lopez nimi). Aga vast sobib kus iganes mujal mingi tekst on. Ja mida "keerulisem" täht, seda parem (nt a või s või w... i ja l kõige viletsama tähed). Siis keskendasin pilgu konkreetsele keerulisele" tähele. Ja kõigepealt muutsin prillide asendit peas, nii et tähe ümbert kadusid "varjud" - lihtsalt natuke vaja ktsetada üles alla prille sättida. Ja vajadusel lihtsalt prillidest kinni ja natuke "väänata" nurka, natuke nt vasakut poolt allapoole/parem üles ja vastupidi. Kui "varjud ära kadusid tähe ümbert, siis alles seejärel rullikuga peenhäälestama - aelgaselt ühele poole, nii et täht muutub tervamaks kuni jälle "ülekeerates" läheb fookusest välja. Ja siis hakata aeglaselt tagasi keerama... Kusagil seal keskel on "õige" punkt.

oeh, võib-olla kellelegi abiks, võib-olla mitte, aga niimodi sain mina igal juhul pildi "peaagu nagu päris".


viimati muutis Albert4584 02.03.2023 11:00:08, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
S.I.L.L.U
HV veteran


liitunud: 26.06.2003




sõnum 02.03.2023 08:52:49 vasta tsitaadiga

Keegi seda Tallinnas mõnes poes proovimiseks näinud ka?
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Albert4584
HV vaatleja

liitunud: 08.02.2009




sõnum 02.03.2023 10:09:35 vasta tsitaadiga

S.I.L.L.U kirjutas:
Keegi seda Tallinnas mõnes poes proovimiseks näinud ka?


Näinud ei ole. Aga ma pakun, et Sony Center (Endla 16) võiks nagu idee poolest kindlasti olla. Kõige lihtsam - helista neile. 663 1366 peaks vist olema number.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alain
HV kasutaja
alain

liitunud: 20.01.2004




sõnum 24.03.2023 22:10:45 vasta tsitaadiga

Infoks, kui keegi tahab usb kaablit pikendada, siis see 2 meetrine töötab ilusasti.

https://www.amazon.co.uk/dp/B08F2GQLDB/ref=pe_27063361_485629781_TE_item?th=1
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
margus0000
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.12.2023 20:19:57 vasta tsitaadiga

Sai kah siis vr 2 ostetud . Ma ei tea kas asi on minus või ma ei oska neid seadistada aga mina üle 10 minuti mängida ei saanud . Pea hakkas ringi käima ja süda läks pahaks . Teisel päevalgi oli veel halb olla . Pidasin paar päeva vahet ja proovisin uuesti , Kõik täpselt sama , pea hakkas ringi käima ja süda läks pahaks . Higi hakkas niimodi voolama et särk oli hetkega märg . Kahju äge asi on aga mulle ei sobi.
Kommentaarid: 99 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 84
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006




sõnum 23.12.2023 12:53:16 vasta tsitaadiga

margus0000, kas varasem VR kogemus puudus?
Paraku kõigile VR ei sobi…

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
M: Uus/pakendis Fjern Fjork Titanium Forked Spoon - 10€
Kommentaarid: 359 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 276
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Vihmausss
Kreisi kasutaja
Vihmausss

liitunud: 22.12.2013




sõnum 23.12.2023 17:16:58 vasta tsitaadiga

margus0000 kirjutas:
Sai kah siis vr 2 ostetud . Ma ei tea kas asi on minus või ma ei oska neid seadistada aga mina üle 10 minuti mängida ei saanud . Pea hakkas ringi käima ja süda läks pahaks . Teisel päevalgi oli veel halb olla . Pidasin paar päeva vahet ja proovisin uuesti , Kõik täpselt sama , pea hakkas ringi käima ja süda läks pahaks . Higi hakkas niimodi voolama et särk oli hetkega märg . Kahju äge asi on aga mulle ei sobi.


Noo VRiga on nii, et kui tunned juba hakkab halb siis KOHE l6peta ara ja tee paus . Minu algsed sessioonid olid 10min max ja niimoodi harjutad ennast sisse. Aitab ka VR'i mangides n2tsu m2luda ja v6tad kapiotsast fan'i v2lja ja lased n2o peale puhkuda .

EDIT: Kindlasti soovitan alustada kergematest m2ngudest kus ise liikuma eipea vaid oled kohapeal näiteks beat saber

_________________
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.12.2023 18:05:05 vasta tsitaadiga

Kui varem pole VRiga kokkupuudet olnud ja niimoodi paha hakkab siis vähemalt hea uudis on see et tasakaaluelundi tervis on korras icon_biggrin.gif
Nagu ülalpool mainiti siis pead harjutama, nii kui tunned et hakkab halb siis pead koheselt lõpetama ja toibuma, hiljem lased uuesti.

Ma ei tea mis mänge küll mängid aga minu arust ei hakka nii ruttu halb kui mängida mänge kus karakteri liikumine on "teleportimine" ühelt positsioonilt teisele, halb hakkab ruttu siis kui mängitav karakter sujuvalt liigub mingis suunas edasi.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dj-E
HV veteran
Dj-E

liitunud: 19.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.12.2023 01:25:19 vasta tsitaadiga

Võtke merehaiguse vastane tabla sisse enne mängimist kui nii hellakesed olete. icon_lol.gif
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
margus0000
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.12.2023 21:14:05 vasta tsitaadiga

heretic666 kirjutas:
Kui varem pole VRiga kokkupuudet olnud ja niimoodi paha hakkab siis vähemalt hea uudis on see et tasakaaluelundi tervis on korras icon_biggrin.gif
Nagu ülalpool mainiti siis pead harjutama, nii kui tunned et hakkab halb siis pead koheselt lõpetama ja toibuma, hiljem lased uuesti.

Ma ei tea mis mänge küll mängid aga minu arust ei hakka nii ruttu halb kui mängida mänge kus karakteri liikumine on "teleportimine" ühelt positsioonilt teisele, halb hakkab ruttu siis kui mängitav karakter sujuvalt liigub mingis suunas edasi.

Varasem vr kogemus puudub ja alustasin kohe resident evil 4 .
Täna proovisin nätsu närida ja hulka parem. Sain peaaegu tunni mängida enne kui paha hakkas. Eks harjutame veel .
Kommentaarid: 99 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 84
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tann84
HV kasutaja
tann84

liitunud: 30.03.2008




sõnum 26.12.2023 23:32:37 vasta tsitaadiga

margus0000 kirjutas:
Sai kah siis vr 2 ostetud . Ma ei tea kas asi on minus või ma ei oska neid seadistada aga mina üle 10 minuti mängida ei saanud . Pea hakkas ringi käima ja süda läks pahaks . Teisel päevalgi oli veel halb olla . Pidasin paar päeva vahet ja proovisin uuesti , Kõik täpselt sama , pea hakkas ringi käima ja süda läks pahaks . Higi hakkas niimodi voolama et särk oli hetkega märg . Kahju äge asi on aga mulle ei sobi.


Mul oli alguses sama kogemus ja mõtlesin samuti,et mulle see VR ei istu, aga siis
mõistsin, et minu jaoks oli probleem “sujuv pööramine” mis mulle selle pearingluse ja higi tekitas.
Kohe, kui ma selle optioni alt välja lülitasin ja valisin snap turn, nt 15 kraadi jne siis muutus kohe
paremaks. Kindlasti peaks “sweetspot” ka paigas olema ehk võimalikult selge pilt. Vastasel juhul võib ka pea hakata
ringi käima.

_________________
PSN: karl877
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tofay
HV kasutaja

liitunud: 24.03.2009




sõnum 27.12.2023 08:04:08 vasta tsitaadiga

Veidi mängust välja, neid näiteid leiab palju. Aga lauajupp ja hirm võidab alati mõistuse.

Link

Oli siin teemas või mujal küsimus, mis vr on? Siin vastus ongi - plangu pealt sammu vasakule astumise asemel valid näoli põrandale heitmise.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rauli
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.01.2024 21:16:17 vasta tsitaadiga

Vaatasin, et siin (USA) kasutatud juba päris soodsaks läinud ja ca 300 raha eest saaks VR2 kätte. Kunagi ammu olen mänginud esimese versiooniga ja see oli aega arvestades päris vahva kogemust. Nüüd eeldaks, et pilt on ilusamaks läinud ja võimalusi juurde tulnud. Küsimus ka Teile, kes te olete VR2 juba mõnda aega omanud- kas ostaksite uuesti, ja miks? beer_yum.gif
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Godhand
Kreisi kasutaja
Godhand

liitunud: 17.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.02.2024 00:32:12 vasta tsitaadiga

Ostaksin. Kuigi suurem osa mängudest on Meta Questi pordirämps, on Gran Turismo 7 ilmselt parim VR-kihutamine eales. Ilusama pildiga Beat Saberi mängimine on boonuseks icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Mängukonsoolid ja konsoolimängud »  [PS5] PlayStation VR2
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.