Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Tehisintellektiga suhtlemine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19, 20, 21  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas AI-ga suheldes tuleks olla viisakas?
JAH, muidu muutume ise matsideks
45%
 45%  [ 33 ]
Põhimõtteliselt JAH, kuid kõrvalseisjale võib see tunduda veider
18%
 18%  [ 13 ]
EI, suundan pärisinimese ja arvuti vahel alati vahet teha
29%
 29%  [ 21 ]
EI, viisakus ongi iganenud asi ja parem on kui kaob.
6%
 6%  [ 5 ]
hääli kokku : 72

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 23.03.2023 14:20:21 vasta tsitaadiga

Arusaamise osas võib ennekõike tekkida probleem inimese poolt, kui too ei oska ennast piisavalt hästi kirjas väljendada. Siis tekib vajadus intonatsiooni ja kehakeele järele, et siis nende (ja ehk ka telepaatiliste signaalide lisaga) mõistatada, mida ta soovib. Kas polegi see kooli peamine eesmärk - õpetada inimene ennast hästi väljendama nii sõnas kui kirjas? Antiikaja koolis olid ju lausa oratoorika tunnid. Kes ei oska ennast arusaadavaks teha, siis selline inimene on sisuliselt kirjaoskamatu ja vajab "kirjutaja" abi nagu ennemuiste. Iseenesest ei olegi asi kirjas, sest on inimesi, kes ilmselt ka verbaalselt palju kaugemale ei jõuaks. Arvatavasti on täna aeg küps kursuste jaoks: kuidas suhelda/töötada ChatGPT-ga.
_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007




sõnum 23.03.2023 14:44:34 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
Seni kuni tehisintellekt ei suuda inimmõistust lugeda, ei asenda see ka inimest.
Sest nii tore kui see tööriist ka pole, ei suuda "klient" tollele nii hästi selgitada, mida too soovib ja siinkohal ongi vajalik inimesega suhtlus. Kasvõi üks-kaks käeviibet sõnadega paralleelselt, hääletoon, intonatsioon kannab edasi suurel määral sõnumit.
Ilmselgelt võib tulevikus AI suuta seda lugeda, analüüsida. Paned veebikaamera tööle, räägid mikrofonis AI-ga ja juba saab paremini aru, mida, kuidas, miks, millal soovid.

Kooli kohapealt on minul küll hea meel, et ChatGPT lammutab. Nüüd lõpuks saavad õpetajad aru, et sellises vormis koduseid ülesandeid jätta ei ole mõtet, need kirjutatakse valmis AI poolt. Ja isegi, kui õpetaja arvab, et ta on tark ning suudab justkui seda tuvastada, siis ega õpilased maha jää. Näiteks üheks indikaatoriks on perfektne grammatika - nüüd kasutavad õpilased teksti koostamisel lisanduvaid tingimusi näiteks "make grammatical mistakes, act like 7th grade student". Ja siis lasevad teksti teisest AI-st läbi, mis muudab lauseehitust jne jne jne.

Ma olen sellega ka nõus, et AI näitab , et "bullshit teaduse" aeg hakkab läbi saama. Lihtsalt sõnade ritta panemine, et kirjandi/essee lehekülgede arv täis saaks, on nii mõttetu tegevus.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OPollo
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.12.2016




sõnum 23.03.2023 15:09:22 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:
Arvatavasti on täna aeg küps kursuste jaoks: kuidas suhelda/töötada ChatGPT-ga.

7 aastat ja Bacalauruse kraad ? icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 23.03.2023 16:39:21 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:

Kooli kohapealt on minul küll hea meel, et ChatGPT lammutab. Nüüd lõpuks saavad õpetajad aru, et sellises vormis koduseid ülesandeid jätta ei ole mõtet, need kirjutatakse valmis AI poolt. Ja isegi, kui õpetaja arvab, et ta on tark ning suudab justkui seda tuvastada, siis ega õpilased maha jää. Näiteks üheks indikaatoriks on perfektne grammatika - nüüd kasutavad õpilased teksti koostamisel lisanduvaid tingimusi näiteks "make grammatical mistakes, act like 7th grade student". Ja siis lasevad teksti teisest AI-st läbi, mis muudab lauseehitust jne jne jne.


Täna mina küll ei usaldaks oma kodutööd ChatGPT hoolde. V6ibolla homme, täna mitte.
Täielik ajaraiskamine.

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 23.03.2023 17:13:06 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:


Täna mina küll ei usaldaks oma kodutööd ChatGPT hoolde. V6ibolla homme, täna mitte.
Täielik ajaraiskamine.




Sama küsimus neljandale versioonile:

Spoiler Spoiler Spoiler


Muide, veebiaadresse pole talle mõtet anda, neile ei ole ühelgi ChatGPT versioonil juurdepääsu.

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 23.03.2023 17:33:12 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:


Muide, veebiaadresse pole talle mõtet anda, neile ei ole ühelgi ChatGPT versioonil juurdepääsu.


See seletab nii m6ndagi.

Mis mahus andmebaas neil kasutada on?

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt


viimati muutis degrass 01.04.2023 23:02:26, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 23.03.2023 17:40:37 vasta tsitaadiga

OPollo kirjutas:
perenoel kirjutas:
Arvatavasti on täna aeg küps kursuste jaoks: kuidas suhelda/töötada ChatGPT-ga.

7 aastat ja Bacalauruse kraad ? icon_biggrin.gif


See tundub esmapilgul jah, et pole ju muud, kui räägid temaga. Ja kui eesmärgiks on lihtsalt sisukalt aega viita, siis polegi enamat vaja. Aga mingisuguse eesmärgistatud tegevuse juures on oluline kirjeldada parameetreid sääraselt, et tulemus parim tuleks. Toon näite sellest raamatukirjutamise protsessit, mis mul käsil on. Kui esimene peatükk tuli suhteliselt kergelt, kuivõrd tegu oli teemasse sissejuhatusega ja ChatGPT oskab sellist üldist kokkuvõtvat juttu väga hästi, polnud sellega probleemi. Järgmmine, mis juba konkreetset alateemat puudutab, kippus aga vägisi kraavi poole. Näiteks tekkis sinna vastupidiste arvamuste esitamisi a la "some other people think". Mind ei huvita, mida mingisugused teised inimesed arvavad, kui mul on eesmärgiks üks lugu kaante vahel usutavalt jutustada! Siis oli tal komme iga nelja-viie lõigu järel otsad kokku tõmmata alustades lõiku "in conclusion" või "ovwerall". Peale seda, kui ma tuletasin meelde, et tegu on raamatuga ja selliseid kokkuvõtvaid lõike ei potsatata peatüki lõppu, ta vabandas ja jättis selle kombe. Aga muidugi, kui ma alustan uut sessiooni, on seesama jälle tagasi. Ja muud asjad ka. Selleks, et ei peaks nagu kukk nokib tatti kahe lõigu kaupa copima ja siis ütlema, et "expand this for the next 500 words", oleks hea, kui suudad kohe anda täpse tööjuhise ja ta täidab selle ära. Aga muidugi on ilmselt neid inimesi, kes niisugust koolitust anda suudaksid väga vähe ja nad Microsofti vastavs osakonnas miljonidollariste aastapalkade peal, mis välistab, et nad mõistliku hinna eest millegi rääkimisest huvitatud võiksid olla.

[quote="degrass"]
perenoel kirjutas:
degrass kirjutas:


Muide, veebiaadresse pole talle mõtet anda, neile ei ole ühelgi ChatGPT versioonil juurdepääsu.


See seletab nii m6ndagi.

Mis mahus andmebaas neil kasutada on?


Kusaagil oli nagu 800 GB-st juttu, aga ma ei tea, mis aja seisuga ja seee ju suureneb pidevalt.

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.03.2023 17:47:36 vasta tsitaadiga

chatgpt kirjutab raamatu mitte ainult mingi blablabla sissejuhtatuse mida keegi nagunii ei viitsi lugeda eusa_think.gif
Oh jah, ma oskan ise ka googeldada, selline raamat poleks punast krossi ka väärt.
Aga noh, sina tahaks selle ju siis veebis avaldada ja siis veel uluda, miks kõik reklaame blokivad või miks keegi üldse lugeda ei taha.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 23.03.2023 18:20:37 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
chatgpt kirjutab raamatu mitte ainult mingi blablabla sissejuhtatuse mida keegi nagunii ei viitsi lugeda eusa_think.gif
Oh jah, ma oskan ise ka googeldada, selline raamat poleks punast krossi ka väärt.
Aga noh, sina tahaks selle ju siis veebis avaldada ja siis veel uluda, miks kõik reklaame blokivad või miks keegi üldse lugeda ei taha.


Eks näis, palju ta väärt on (idee siis, teostus sõltub ennekõike ChatGPT kasutaja nõudlikkusest ja sellest, mida talt küsida). Aga ma ei tahagi veebis avaldada, vaid Amazoni Print-on-Demandis - pärisraamatuna. icon_wink.gif

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 23.03.2023 18:47:48 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
LKits kirjutas:

Kooli kohapealt on minul küll hea meel, et ChatGPT lammutab. Nüüd lõpuks saavad õpetajad aru, et sellises vormis koduseid ülesandeid jätta ei ole mõtet, need kirjutatakse valmis AI poolt. Ja isegi, kui õpetaja arvab, et ta on tark ning suudab justkui seda tuvastada, siis ega õpilased maha jää. Näiteks üheks indikaatoriks on perfektne grammatika - nüüd kasutavad õpilased teksti koostamisel lisanduvaid tingimusi näiteks "make grammatical mistakes, act like 7th grade student". Ja siis lasevad teksti teisest AI-st läbi, mis muudab lauseehitust jne jne jne.


Täna mina küll ei usaldaks oma kodutööd ChatGPT hoolde. V6ibolla homme, täna mitte.
Täielik ajaraiskamine.

Spoiler Spoiler Spoiler
Sina mitte, aga õpilased usaldavad ja kui õpetaja on üle koormatud ja ei suuda kõiki töid keskendunult hinnata, siis hinne 4 on väga lihtne tulema.
Ja enne, kui hakata õpetajat bashima, et peab suutma keskendunult hinnata, siis nii mõnigi õpetaja on üle koormatud mitme-saja unikaalse õpilasega.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee


viimati muutis LKits 24.03.2023 06:36:17, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 23.03.2023 23:58:25 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
Mis mahus andmebaas neil kasutada on?

ChatGPT (GPT3.5) õpetati 40TB tekstimaterjaliga, mida koguti avalikelt veebilehtedelt. (Wikipediast Delfini) Tulemuseks on 800GB mudel, palju sellest 40TB andmetest sinna alles jäi ei tea keegi sest õppimisega pakitakse see kogu sisu kokku ka. Korduvaid sõnu (tokeneid) seal ei ole aga samas on hunnik seoseid, mida jälle algmaterjalis pole.

_________________
Mess with the best, die like the rest!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 24.03.2023 13:26:22 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:
degrass kirjutas:


Täna mina küll ei usaldaks oma kodutööd ChatGPT hoolde. V6ibolla homme, täna mitte.
Täielik ajaraiskamine.




Sama küsimus neljandale versioonile:

Spoiler Spoiler Spoiler




Kas neljas versioon tic-tac-toe' mängida oskab. 3,5 läheneb sellele väga loominguliselt
icon_smile.gif

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 24.03.2023 14:19:14 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
perenoel kirjutas:
degrass kirjutas:


Täna mina küll ei usaldaks oma kodutööd ChatGPT hoolde. V6ibolla homme, täna mitte.
Täielik ajaraiskamine.




Sama küsimus neljandale versioonile:

Spoiler Spoiler Spoiler




Kas neljas versioon tic-tac-toe' mängida oskab. 3,5 läheneb sellele väga loominguliselt
icon_smile.gif




See nüüd päris välja ei tule küll. Mina olin X ja tema = ning iga käiguga ta kirjutas nummerdatud ruudu X-i või 0-ga üle ja mäng lõppes sedasi:


Congratulations! You've won the game. Here's the final board:

O | 2 | O

X | X | 6

X | 8 | 9

Aga võibolla ta tahtis mulle headmeelt teha? icon_wink.gif


EDIT: Eks iga tööriist on oma töö jaoks. Panen siia ühe näite, mida see tööriist mängleva kergusega suudab:

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 24.03.2023 14:31:49 vasta tsitaadiga

tsitaat:

ChatGPT: Nüüd on minu kord. Kuna teil pole enam võimalik võita, siis panen X-märgi ruutu number 2.

markdown

X | X | O
---------
X | O | 6
---------
O | O | X

ChatGPT: Mäng on läbi ja mina olen võitnud. Tänan mängu eest ja loodan, et see oli teile meelepärane!

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
triu
HV vaatleja

liitunud: 09.08.2013




sõnum 24.03.2023 14:36:19 vasta tsitaadiga

Päris nii see siiski alati ei ole. Palusin tal umbes kuu või veidi vähem tagasi teha ühe spetsiifilise andmete dekoodri ühele kindla seadme välundsignaalile ja andsin selleks selle seadme tootjafirma kodulehel oleva pdf manuali internetiaadressi (ise küsis, kust ta algandmed saab ja mina viitasin netilehel olevale pdf failile) ja tegi ära (kahjuks otseselt mittekasutatav, aga see on mul iga kord nii, et pakutud lahendus otse ei sobi ja annab vaid ideid või siis ei anna midagi).

[/quote]
Muide, veebiaadresse pole talle mõtet anda, neile ei ole ühelgi ChatGPT versioonil juurdepääsu.[/quote]
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jt234
HV veteran
jt234

liitunud: 12.04.2005




sõnum 24.03.2023 14:45:02 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:
Aga muidugi on ilmselt neid inimesi, kes niisugust koolitust anda suudaksid väga vähe ja nad Microsofti vastavs osakonnas miljonidollariste aastapalkade peal, mis välistab, et nad mõistliku hinna eest millegi rääkimisest huvitatud võiksid olla.


Võiks justkui sobiv algus olla:
https://www.impromptubook.com/

_________________
Dima oli siin
Kommentaarid: 129 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 121
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 24.03.2023 16:47:46 vasta tsitaadiga

jt234 kirjutas:
perenoel kirjutas:
Aga muidugi on ilmselt neid inimesi, kes niisugust koolitust anda suudaksid väga vähe ja nad Microsofti vastavs osakonnas miljonidollariste aastapalkade peal, mis välistab, et nad mõistliku hinna eest millegi rääkimisest huvitatud võiksid olla.


Võiks justkui sobiv algus olla:
https://www.impromptubook.com/


See tundub olema selline üldine kirjeldus, mida GPT võimaldab, lisaks filosoofilist arutelu juurde. Praktilise töö juures vist ei ole väga palju kasu.

EDIT: Mõtlesin natukene ja kas pole nii, et järgmine või ülejärgmine GPT versioon võib kirjanduse hoopis välja suretada? Sest milleks osta kellegi stamptoodet, kui piisab, et annad tellimuse: kirjuta raamat, mille tegevus toimub 15. sajandi Tallinnas, kus peategelane on [tellija nimi], kes omab X Y ja Z oskusi ning võimeid ja kellel tuleb vastamisi seista omakasupüüdliku raehärraga. Ja kirjuta Jules Verne'i stiilis. Või siis tahad õppida mingisuguse probleemi kohta ja lased endale kirjutada just täpselt vajaliku teose ning selle nurga alt vaadatuna, nagu soovid.

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 24.03.2023 17:07:03 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:

Mõtlesin natukene ja kas pole nii, et järgmine või ülejärgmine GPT versioon võib kirjanduse hoopis välja suretada? Sest milleks osta kellegi stamptoodet, kui piisab, et annad tellimuse: kirjuta raamat, mille tegevus toimub 15. sajandi Tallinnas, kus peategelane on [tellija nimi], kes omab X Y ja Z oskusi ning võimeid ja kellel tuleb vastamisi seista omakasupüüdliku raehärraga. Ja kirjuta Jules Verne'i stiilis. Või siis tahad õppida mingisuguse probleemi kohta ja lased endale kirjutada just täpselt vajaliku teose ning selle nurga alt vaadatuna, nagu soovid.



Absoluutselt. Kunst ja looming, nagu me seda täna tunneme, saab ajalooks. Samas, me tegeleme loominguga eneseteostuse seisukohalt. Seega ma arvan, et midagi jääb, kuid milline see sümbioos olema saab, raske öelda.

Arvutite tulek ei suretanud kunsti vaid viis selle järgmisele tasemele, sama teeb AI.

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OPollo
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.12.2016




sõnum 24.03.2023 17:27:04 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
Arvutite tulek ei suretanud kunsti vaid viis selle järgmisele tasemele, sama teeb AI.

Millisele tasemele ? Ma pole peale scam NFTde veel midagi näinud, mis on arvutit kasutades toodetud ja mingit väärtust teatud ajahetkel omav ...
Igasugu senised abivahendid on mõtlevat inimest abistanud töödes, tänane AI pärsib mõtlemist.
Elementaarne Watson icon_wink.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 24.03.2023 17:28:54 vasta tsitaadiga

Mingid ai generated pildid ju liiguvad ringi, googelda.
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 24.03.2023 17:36:30 vasta tsitaadiga

OPollo, üldiselt on vandenõuteooriateks siin eraldi teema, Watson.

Arvutite tulek ei vabastandu inimesi joonistamisoskusest. Arvuti v6imaldab olulselt lihtsamalt näiteks typograafiaga tegeleda, kuid kalligraafia annab sulle parema vormitunnetuse. Arvuti on vahend. Sama on AI.

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OPollo
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.12.2016




sõnum 24.03.2023 19:12:50 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
OPollo, üldiselt on vandenõuteooriateks siin eraldi teema, Watson.

Jutt on AIst ja erinevatest vaadetest, AI oli sellisel kujul vandenõuteoooria veel 5a tagasi, nii et võid sujuvalt ennast 6g süsti järjekorda sellise avaldusega sättida !
Misiganes suu ajukeemiaga kokku ei lähe voi millest sa aru ei saa ... AI parandab haavad ... sest su personaalne raviarst on liiga harimatu selleks.

Economist lasi eile huvitava video välja, vandenõu teureetikud seal asutuses ka rsk icon_biggrin.gif

Link
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 24.03.2023 19:15:08 vasta tsitaadiga

triu kirjutas:
andsin selleks selle seadme tootjafirma kodulehel oleva pdf manuali internetiaadressi

Tõenäoliselt mõtles ise selle pdf faili sisu välja. Võibolla olid viited sellele olemas algmaterjalis või misiganes. Võid selle käest küsida tänase suvalise ERR artikli kokkuvõtet ka, jutustab ilusti mingi umbluu kokku lingis oleva artikli pealkirja põhjal! Ise lasin kunagi sellel linuxi boxi mängida ja txt faili wget kasutades mu omast serverist alla laadida. Kõik ilusti nagu toimis kuni lasin faili sisu lugeda, mis sisaldas lühikirjeldust aasiast mitte "teretore2321." Asi.txt oli faili nimi, sealt ilmselt ka seos aasiaga.

_________________
Mess with the best, die like the rest!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 25.03.2023 09:17:38 vasta tsitaadiga


Siin on kolm viiest sümbolist koosnevat ASCII kujundit, milline võiks olla loogilist rida jätkav neljas kujund?
1) ////\
2) ///\\
3) //\\\

Siin on kolm võimaliku vastusevarianti ( a, b, c). Miline neist kolmest ASCII kujundist sobiks jätkamaks ülal toodud kujundite rida?
a) |\\\\
b) _////
c) /\\\\

ChatGPT: Õige vastus oleks b) _////, sest kui vaadata esimesi kolme kujundit, siis saab näha, et esimesel kujundil on neli kaldkriipsu ja üks tagurpidi kaldkriips, teisel kujundil on kaks kaldkriipsu, üks tagurpidi kaldkriips ja üks alakriips ning kolmandal kujundil on kaks kaldkriipsu ja kolm tagurpidi kaldkriipsu. Seega neljandal kujundil peab olema neli tagurpidi kaldkriipsu ja üks alakriips, mis on esimese kujundi vastand. Valik b) _//// vastab neile kriteeriumidele.


_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 28.03.2023 14:41:30 vasta tsitaadiga

Avastasin ühe olulise asja, mida AI-ga teksti koostades peab silmas pidama. Ja nimelt, lihtsalt nendelt teksti koostada laskmine loob teksti, millest tunneb ära, et see on masina loodud. Ise tunnetasin seda natuke ka - selline ümmargune ja tundetu. Ja netis on terve hulk saite, mis suudavad teksti alusel AI loodut tuvastada (guugeldada AI content detector). Veel olulisem on aga, et Google penaliseerib veebilehti, kus see tuvastatav on. Üks asjalik video ka selle kohta:


Link


Asi vajab veel süvenemist, kuid esialgu tundub, et tuvastamisest saab mööda, kui anda AI-le korraldus tekst luua mingisuguse konkreetse persooni stiilis. Näiteks: rewrite this text in the style of J.K. Rowling vmt Nagu võluväel hakkavad tuvastajad siis teksti pidama inimese looduks ning tegelikult on ta siis ka ilusam lugeda.

EDIT:
Alternatiivina võib promptile lisada ka lihtsalt korralduse "use a good amount of perplexity and burstiness".
Video selle kohta:

Link

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Tehisintellektiga suhtlemine mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19, 20, 21  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.