Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 823, 824, 825 ... 867, 868, 869  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Reksubossu
HV vaatleja

liitunud: 04.03.2014




sõnum 26.02.2023 12:04:32 vasta tsitaadiga

Zuumbox kirjutas:
Reksubossu, võib-olla loll küsimus aga kas sellel teisel lisaruuteril on ikka DHCP kinni keeratud?


Kusjuures see on hea küsimus, kuna ma enam ei mäleta kas sai kinni pandud kuna paigaldusest on oma 3 aastat möödas. Üritasin läbi browseri connectida olles selle ruuteriga ühenduses interfacega ja ei saanud üldse responsed ja tundub, et üldse selle ruuteri tagant nett maas mida varem pole tähele pannud kuna põhikasutus ainult suvel, samas adapteril tuled kõik rohelised. Eks ma pean endale kusagilt sebima USB-c to lan adapteri kuna vahepealsel ajal sai soetatud uus MacBook air millel teadupärast lan pesa pole ja vana masinat millega seadistamine toimus pole enam alles.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 26.02.2023 18:58:26 vasta tsitaadiga

Reksubossu kirjutas:
Tervist!

Uurin äkki kellelgi on sarnaseid kogemusi selle technicolor x2 ruuteriga. Nimelt sai endale siin paar kuud tagasi soetatud üks Western Digitali My cloud home Nas kettas ja ühendatud see otse ruuteri taha Lan pesase. Koduses tarbimises on 500/500 ühendus ning ka 3 extenderiga see smart wifi, iga extenderi taga ka üks digiboks ja siis üks boks on veel omakorda ühendatud eraldi läbi vooluvõrgu adapteri. Lisaks garaažis on ka veel üks mingi hiinakas lisaruuter mis x2-ga ühendatud ka läbi vooluvõrgu adapteri ja see siis kannab hoovi wifit. Igatahes üritades faile selle westerni ketta vahel kanda on väga tihedad errorid, et ühendus kaob, ei lae kõiki asju kettal ära ning telekad ja kõik muu kraam ka sellel ajal hakkivad või võrk kukub ära. Ennem ketta paigaldust seda jama polnud. Kas on võimalik, et see technicolori x2 junn jääb liiga nõrgaks minu pere vajadustele? Kui jah siis millega võiks asendada?


Üks ruuter peab jagama DHCP (reeglina ISP ruuter või enda soetatud välisühenduse ruuter, millega net majja tuleb, kuna see on ka gateway'ks), teised võrgulaiendajad/repeaterid kõik seega ilma DHCP-ta.
Mis Wifi levialasse puutub, siis mida rohkem on traadita seadmeid, mis üksteisest üle karjuda üritavad, seda kehvem on liiklus üle Wifi. Kui on siiski vajalik, et oleks mitu repeaterit, siis võimalusel nii, et repeater on pearuuteriga ühendatud kaabliga ja kliendid saavad läbi selle siis omale DHCP abil IP aadressi.

Mul endal on nt Mikrotik HAP Lite ja suvisel ajal üks TP-Link lisaks. Üldiselt on nii, et sõltuvalt ilmast ja muudest parameetritest valivad kõik kliendid, kas Mikrotiku või pigem TP-Linki, sest nad on mul kõik sama Wifi jaama otsas (Inteno DG 301a Wifi 2,4 GHz).

Kui on soov, et klientseade kasutaks konkreetset repeaterit/extenderit, siis tuleb luua Guest Wifi ja ühendada klientseade sinna või anda repeaterile teine SSID ja käsitsi suunata klient repeateri SSID-ga Wifit kasutama). Arvestama peab sellega, et isoleeritud Wifit ehk Guest Wifi võrku iga ruuter ei võimalda.
Mikrotik seda võimaldab näiteks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.02.2023 15:09:13 vasta tsitaadiga

Keegi teab öelda, mis AirTies 4930 toitepesa standard on. Kuna sellel seadmel PoE'd ei ole, siis tuli idee extractorit kasutada.
Seadmed ise maal kasutusel ja pole hetkel ühtegi käepärast.


Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ertr2
HV Guru
ertr2

liitunud: 19.06.2008




sõnum 07.03.2023 13:27:26 vasta tsitaadiga

Keegi oskab abi anda telia VDSLi osas? Nimelt kolisin ning siin oli 100/25 ühendus, mille muutsin 200/50 peale, kiirus aga ei aktiveerunud ning tehnikuga rääkides ilmnes, et vana elioni aegadest pärit ruuter mis siin majas on, ei võimalda kiirust, no selge, arvutitargast võtsin TP Link AC1200 ruuteri ning panin selle asemele, nüüd kiirus ei aktiveeru ikka, supporti helistades laiutatakse käsi, öeldakse et nende süsteem näitab vana ruuterit ja nad ei saa midagi teha. Kas oleks vaja kuskilt laenata kelleltki uuemat ruuterit, sellega ära aktiveerida või on ka mõni teine lahendus?
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Raiku
HV Guru
Raiku

liitunud: 13.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.03.2023 13:37:10 vasta tsitaadiga

ertr2, kirjelda täpselt, mis seadmed sul on.... alates sissetulevast telefonikaablist.
_________________
Честных психов можно не лечить...
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ertr2
HV Guru
ertr2

liitunud: 19.06.2008




sõnum 07.03.2023 13:38:16 vasta tsitaadiga

Raiku kirjutas:
ertr2, kirjelda täpselt, mis seadmed sul on.... alates sissetulevast telefonikaablist.
tuppa tuleb see tavaline telefonikaabel, mille otsas on eelmainitud ruuter mille otsas on arvuti ja telekas, ega muid seadmeid polegi
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.03.2023 13:39:19 vasta tsitaadiga

Ainuke lahendus on osta 35b toega ruuter.

AC1200 ei ole ühegi tplinki ruuteri mark, ütle konkreetne mudel

Arvutitargas pole kohapeal ühtegi tplink 35b toega, võimalik ostsid ainult 17a toega, sellega ongi 100/25 max.

_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 149 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ertr2
HV Guru
ertr2

liitunud: 19.06.2008




sõnum 07.03.2023 13:44:18 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
Ainuke lahendus on osta 35b toega ruuter.

AC1200 ei ole ühegi tplinki ruuteri mark, ütle konkreetne mudel

Arvutitargas pole kohapeal ühtegi tplink 35b toega, võimalik ostsid ainult 17a toega, sellega ongi 100/25 max.
aah vabandust, karbil oli kiri eksitav, ruuteri mudel on VR300 mis tundub et tõesti 17a toega, niiet tuleb edasi vaadata, tänud
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.03.2023 13:48:18 vasta tsitaadiga

ertr2, kui tagasi viia ei saa, müü maha ja osta õige asi.

Kui odavat tahad, siis mul veel üks zyxel 35b toega pakkuda, ac2100 wifi jne. 50€

_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 149 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ertr2
HV Guru
ertr2

liitunud: 19.06.2008




sõnum 07.03.2023 15:12:36 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
ertr2, kui tagasi viia ei saa, müü maha ja osta õige asi.

Kui odavat tahad, siis mul veel üks zyxel 35b toega pakkuda, ac2100 wifi jne. 50€
krt zyxel ei isuta kui alternatiive oleks... Sa tundud päris sinapeal sellega, oskad mingeid soovitusi anda? võiks jääda hind 150-250 vahele, võibolla tiba üle. Siin olen proovinud üht teist uurida aga keeruline neid spece taga ajada.
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.03.2023 15:54:50 vasta tsitaadiga

ertr2, ei oska. Enamus 35b on ISP enda seadmed.

Kui sobivat ei leia, siis vbl eraldi 35b modem + eraldi sobilik ruuter.
Kommentaarid: 149 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Osiris
HV Guru
Osiris

liitunud: 12.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.03.2023 19:02:46 vasta tsitaadiga

Küsiks abi. Võibolla arutatud sama asja aga ikkagi - ajad muutuvad. Istub mul telia 200/200 otsas üks Genexis Pure ED500.

Samas ruumis on levi ideaalne aga mõni meeter eemal - väga niru ühendus. Kivisein vahel.

Kas mõne teise eraldi antennidega ruuter oleks mõttekam panna? Ühtegi lisakaablit vedada ei anna kuna lollisti ehitatud korter ja üürikas ka veel.

Mõtlesin mõnda Asuse ruuterit millel eraldi sarved püsti. Aga kuulaks nõu ka teise tootjate omadega...
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 10.03.2023 19:37:47 vasta tsitaadiga

Osiris kirjutas:
Küsiks abi. Võibolla arutatud sama asja aga ikkagi - ajad muutuvad. Istub mul telia 200/200 otsas üks Genexis Pure ED500.

Samas ruumis on levi ideaalne aga mõni meeter eemal - väga niru ühendus. Kivisein vahel.

Kas mõne teise eraldi antennidega ruuter oleks mõttekam panna? Ühtegi lisakaablit vedada ei anna kuna lollisti ehitatud korter ja üürikas ka veel.

Mõtlesin mõnda Asuse ruuterit millel eraldi sarved püsti. Aga kuulaks nõu ka teise tootjate omadega...


Kui levi kehva ja kaabliga teist repeaterit ei anna panna, siis prooviks peamisele ruuterile teise asukoha vaadata. Kindlasti loeb ka see, kas on kasutuses 5GHz või 2.4Ghz. Wifi 5 on kehvema leviga juba tehnoloogilise erinevuse tõttu nii, et äkki annab parema tulemuse kui seade 2.4 peale keerata eeldusel, et 2.4 peal eeter täis ei ole (naabrite Wifi) . Mul endal läbi maja 2 eraldi seadet repeaterina kasutuses ja peab ütlema, et olukord muutus natuke paremaks kui pearuuteri kõrgemale tõstsin ja rohkem ruumi keskele panin. Kuna Raadiolained levivad kaugemale paremini ülevalt alla, siis mõnel juhul aitab ka repeateri lakke kinnitamine. Mul osad Wifit kasutavad seadmed esimesel korrusel ja saab hakkama. Levi ei ole ideaalne, aga 72 Mbit linki tavaliselt hoiab üleval Umbes 3-4 levipulgaga. Ühendus ei haki ega katke. Toast õue raskem. Lisaks juurde et eramu on mul segamaterjalist puit+ silikaatvooder ja keldri vahelagi on ka betooni valatud. Keldris on puhkeruum saunaga. Puhkeruumis saab Wifi kätte läbi kahe korruse umbes 2-3 pulgaga. Ideaalne ei ole, aga YT striimi mängib probleemideta maha ja netis saab ka surfata.

Seadmed mis mul netti hoiavad: Inteno DG 301a+ tavaline TP Link sarvedega ruuter ja Mikrotiku HAP Lite.

Üürikorteris jah, kui omanik puurida ei luba siis peab repeateri lakke kinnitamisel leidma mingit teibitavat lahendust Kui on nt mõni kõrge kapp või muu mööbliese, siis saab ka selle otsa juhtmevabalt tõsta. Aga sel juhul loeb asukoht- sest raadiolained levivad kõige paremini ülalt alla ja keskele. Mida rohkem nurga poole seda väiksemaks muutub efektiivne leviala. Siit nõanne, et äkki annab korteris selles ruumis mööblit ringi tõsta ja ruuterit teises kohas proovida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vigurvänt
HV kasutaja

liitunud: 04.08.2022




sõnum 10.03.2023 19:49:56 vasta tsitaadiga

Osiris kirjutas:
Küsiks abi. Võibolla arutatud sama asja aga ikkagi - ajad muutuvad. Istub mul telia 200/200 otsas üks Genexis Pure ED500.

Samas ruumis on levi ideaalne aga mõni meeter eemal - väga niru ühendus. Kivisein vahel.

Kas mõne teise eraldi antennidega ruuter oleks mõttekam panna? Ühtegi lisakaablit vedada ei anna kuna lollisti ehitatud korter ja üürikas ka veel.

Mõtlesin mõnda Asuse ruuterit millel eraldi sarved püsti. Aga kuulaks nõu ka teise tootjate omadega...


Katsetasin praegu X2 ruuteriga ja teises toas oleva arvutiga. Vahele jääb üks vahesein, 2 betoonseina ja hunnik sektsioonikappe, kaugus u 10 m. Arvuti sai ühenduse 5 GHz võrguga, kiirus alla u 60 Mbps ja üles u 90 Mbps, samal ajal üks digiboks töötas.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Launger
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.07.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.03.2023 11:28:14 vasta tsitaadiga

Kas Telia X2 (DGA4330) Quality of Service settingut polegi?

Istun uusarenduses 100/100 optika otsas, viimased pool aastat mingeid väikeseid viperusi ikkagi olnud.
Viimane nädal ka mõned disconnectid ning näiteks kui panen neti.ee pingima ja teen speedtesti, siis alla tõmmates tuleb sekundiks timeout, üles laadides on ping 150-300. Iga kord. Speedtestis endas ka download ping kõigub 5-500+ vahel ning upload siis 150-300.
Kõik juhtmed, ruuterivahetus (enne oli ED500) ning mistahes settingud ja trikid ei aidanud. Käis tehnik ka, sai iga nurga alt iga seadmega sama tulemuse, laiutas käsi ja lasi jalga, ütles et keegi kuskilt üritab midagi progreda kunagi...

mõtlesin läbi QoS kiirust piirata või kuidagigi stabiilsust tagada, aga nüüd uues ruuteris ei näegi sellist võimalust...

_________________
https://linktr.ee/RistoKappet
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 16.03.2023 12:44:39 vasta tsitaadiga

Launger, Otse kaabliga arvuti ONT küljes korras? Telia Online Abi lehel ühenduse kontroll ütleb, et optikasignaal korras?
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Launger
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.07.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.03.2023 12:55:44 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
Launger, Otse kaabliga arvuti ONT küljes korras? Telia Online Abi lehel ühenduse kontroll ütleb, et optikasignaal korras?

ONT küljes ilma ruuterita täpselt sama tulemus, nii mul kui tehnikul. Online abi ei tuvasta peale tulemuse enda mitte midagi, ei süsteemid ega inimesed Telia kontoris.

_________________
https://linktr.ee/RistoKappet
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JazZ
HV kasutaja

liitunud: 25.12.2012




sõnum 21.03.2023 09:18:50 vasta tsitaadiga

Paistab et mul sama teema kui speedtesti samal ajal teen. Pärnus, optika tuleb tuppa, 300/300 pakett, dg400p ruuter

tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 21.03.2023 18:34:53 vasta tsitaadiga

Siin üldiselt ei tekkinud auku, tegin 3x ja ühel juhul jäi 1 ping vahelt ära. 1G on muidugi veidi kiirem ka aga eks ta ole kui toru triiki täis, võib hetkeks hinge kinni võtta.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ccplazza
HV kasutaja
ccplazza

liitunud: 22.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.03.2023 09:51:24 vasta tsitaadiga

Mul sama, aga PFSense ruuter, optika ei tule tuppa, 500/500. Ühendusega muidu probleeme ei esine.
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
newarvuti
HV kasutaja

liitunud: 24.04.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.03.2023 10:40:22 vasta tsitaadiga

Optika toas, 500/500, ei tekkinud ühtegi timeouti Speedtesti ajal (natuke oli koormust testimise ajal ka), Mikrotiki ruuter.
DOWNLOAD 466.48 Mbps
UPLOAD 467.99 Mbps

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 87 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 76
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 22.03.2023 20:43:52 vasta tsitaadiga

Tekkis küsimus, miks Telia ruuter pärast elektrikatkestust varem väljastatud välist IP'd enam ei säilita? Varem hoidis stabiilselt, isegi kui ruuteri välja lülitasid või korraks elekter kadus. Nüüd aga on 2 viimast katkestust sellised, et pärast elektri taastamist saab uue välise IP.
Ruuteriks Inteno DG301a ja tavaline VDSL püsiühendus.
Küsin seepärast, et mul on ajutiselt vajalik kasutada SSH ligipääsu oma virtuaalserverisse. Kuna SSH on mul võtmepõhise autentimisega ja piiranguks olen turvakaalutlustel seadnud lubatud IP'd siis pärast igat uue IP saamist pean ligipääsu uuesti konfima. Natuke tüütu, kuigi lihtsalt teostatav.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.03.2023 20:48:53 vasta tsitaadiga

See käib seal firmas rohkem nagu kampaania korras, et vahel saad mitu aastat järjest sama IP, mõnikord saad aga iga taaskäivitusega uue. Tuleb lihtsalt kas ära harjuda või raha eest staatiline IP hankida.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.03.2023 21:57:36 vasta tsitaadiga

BA79 kirjutas:
Tekkis küsimus, miks Telia ruuter pärast elektrikatkestust varem väljastatud välist IP'd enam ei säilita? Varem hoidis stabiilselt, isegi kui ruuteri välja lülitasid või korraks elekter kadus. Nüüd aga on 2 viimast katkestust sellised, et pärast elektri taastamist saab uue välise IP.
Ruuteriks Inteno DG301a ja tavaline VDSL püsiühendus.
Küsin seepärast, et mul on ajutiselt vajalik kasutada SSH ligipääsu oma virtuaalserverisse. Kuna SSH on mul võtmepõhise autentimisega ja piiranguks olen turvakaalutlustel seadnud lubatud IP'd siis pärast igat uue IP saamist pean ligipääsu uuesti konfima. Natuke tüütu, kuigi lihtsalt teostatav.

Kas sul on tellitud staatiline IP? Kui mitte, siis sul on dünaamiline ja see võibki muutuda - vahet pole, miks see muutub. Mitte keegi ei ehita oma IP-põhiseid ligipääse dünaamilise IP peale.
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 22.03.2023 22:10:19 vasta tsitaadiga

BA79, Turvakaalutlusi veidike õgvendada ei saa, näiteks Eesti IP aadressidele? Kui mitte, siis vajad ilmselt staatilise IP teenust lisaks tõesti.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 823, 824, 825 ... 867, 868, 869  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.