Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  Synology arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 95, 96, 97 ... 102, 103, 104  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
-parun-
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.11.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.02.2023 15:28:49 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Failisüsteem võtab ka oma osa pluss natuke hammustab syno endale ka.
Mul on kettad RAID1-s ja põmst sama.


Vaatasin ühte teist NAS-i. RAID10, pool 5,45TB Volume 5,41TB Failisüsteem Ext4. DSM 6.4 Erinevus on peaaegu suurusjärgu võrra vaiksem seal.

_________________
There are 10 types of people, those who understand binary and those who don't.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.02.2023 15:54:34 vasta tsitaadiga

btrfs overhead ongi suurem. Kui sul btrfs funktsionaalsust vaja pole, siis võidki ext4 teha. Paraku muuta sa seda ei saa, pead andmed mujale kopeerima, volume kustutama ja uuesti tegema.
Kuna storage on tänapäeval suhteliselt odav, siis mina pigem jätaks btrfs. Pärast on jälle peavalu, kui mingi hetk leiad, et oleks ikka seda btrfs vaja.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-parun-
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.11.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.02.2023 16:43:28 vasta tsitaadiga

pppd, ja napoleon, tänud. Nüüd sai asi selgeks! Ma seda btrfs varjukülge ei osanud tähele panna. Aga las ta olgu!
_________________
There are 10 types of people, those who understand binary and those who don't.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.03.2023 22:50:11 vasta tsitaadiga

Kas keegi oskab seletada, mis värk sellega on, et näiteks Samsungi A3 (2017) telefoniga tehtud piltidel ei oska Synology Photos näidata "More" all piltide infot, samas esimeses "Information" sektsioonis on lühi-info kaamera, iso, ava suuruse jm kohta olemas? EXIF on piltidel olemas, millest ka see lühiinfo võetud on.

Kõik muud telefonid (nii uuemad, kui vanemad, nii juustumad kui ka paremad) ning ka mitte-telefonid, millega pilte tehtud, näitavad seda infot ilusti.

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Longero
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.02.2011




sõnum 29.03.2023 17:14:39 vasta tsitaadiga

Dijital kirjutas:

EDIT:
Uudiseid kah:
1st maist 2023 kustutatakse vanemad firmware'id ja pakid Synologi serverist ära. Seega, kel vanemad seadmed vanema OS-iga peaks omale vajalikud pakid alla sikutama juhuks kui peaks olema vajadus NAS resettida ja/või uuesti installida.
https://www.synology.com/en-us/products/status/EOL-announcement-for-legacy-dsm


Mis loogika järgi DSM allalaadimine ja install toimib? Kui ma nüüd tahaksin mõned erinevad uuemad ja vanemad DSM'id nö igaksjuhuks tagavaraks tõmmata omamata Synology NAS'i.
Vaatasin, et sama versiooniga DSM hash ei klapi teise NAS mudeliga... kas DSM on kohandatud ja NAS mudelipõhine icon_rolleyes.gif ? Või 2 kettaga mudelitel on sama ver DSM ja hash ning 4 kettaga mudelitel teine hash samal DSM versioonil?

_________________
Win ISO'd ja uuendused https://www.dropbox.com/sh/9g4dwg9k1mql1wu/AADJWO3QN8p21CZsq9cZl0gca?dl=0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.03.2023 22:44:38 vasta tsitaadiga

Longero kirjutas:
Dijital kirjutas:

EDIT:
Uudiseid kah:
1st maist 2023 kustutatakse vanemad firmware'id ja pakid Synologi serverist ära. Seega, kel vanemad seadmed vanema OS-iga peaks omale vajalikud pakid alla sikutama juhuks kui peaks olema vajadus NAS resettida ja/või uuesti installida.
https://www.synology.com/en-us/products/status/EOL-announcement-for-legacy-dsm


Mis loogika järgi DSM allalaadimine ja install toimib? Kui ma nüüd tahaksin mõned erinevad uuemad ja vanemad DSM'id nö igaksjuhuks tagavaraks tõmmata omamata Synology NAS'i.
Vaatasin, et sama versiooniga DSM hash ei klapi teise NAS mudeliga... kas DSM on kohandatud ja NAS mudelipõhine icon_rolleyes.gif ? Või 2 kettaga mudelitel on sama ver DSM ja hash ning 4 kettaga mudelitel teine hash samal DSM versioonil?


Juba arhiveeritud https://archive.org/download/synology-grab-2023-01

Kui vaadata seda linki siis lihtsalt kaotatakse vanemad kui 6.2.3 DSM versioonid, lambi paanika.

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.03.2023 23:40:25 vasta tsitaadiga

Longero kirjutas:
Dijital kirjutas:

EDIT:
Uudiseid kah:
1st maist 2023 kustutatakse vanemad firmware'id ja pakid Synologi serverist ära. Seega, kel vanemad seadmed vanema OS-iga peaks omale vajalikud pakid alla sikutama juhuks kui peaks olema vajadus NAS resettida ja/või uuesti installida.
https://www.synology.com/en-us/products/status/EOL-announcement-for-legacy-dsm


Mis loogika järgi DSM allalaadimine ja install toimib? Kui ma nüüd tahaksin mõned erinevad uuemad ja vanemad DSM'id nö igaksjuhuks tagavaraks tõmmata omamata Synology NAS'i.
Vaatasin, et sama versiooniga DSM hash ei klapi teise NAS mudeliga... kas DSM on kohandatud ja NAS mudelipõhine icon_rolleyes.gif ? Või 2 kettaga mudelitel on sama ver DSM ja hash ning 4 kettaga mudelitel teine hash samal DSM versioonil?

Sealt saab kõike:
https://archive.synology.com/download

DSM-id on NAS-i põhised. Otsid endale sobiva seadme oma nimekirjast üles ja sikutad. Siin siis DSM-ide juurde otselink:
https://archive.synology.com/download/Os/DSM

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Longero
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.02.2011




sõnum 31.03.2023 20:32:08 vasta tsitaadiga

Dijital kirjutas:

DSM-id on NAS-i põhised. Otsid endale sobiva seadme oma nimekirjast üles ja sikutad. Siin siis DSM-ide juurde otselink:
https://archive.synology.com/download/Os/DSM


Ahah, tänud. Ma päris algul mõtlesin, et sama versiooni nr istub kõikidele kui versiooni toetus olemas.... umbes nagu Windowsi installikas.

_________________
Win ISO'd ja uuendused https://www.dropbox.com/sh/9g4dwg9k1mql1wu/AADJWO3QN8p21CZsq9cZl0gca?dl=0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-parun-
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.11.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.04.2023 18:06:28 vasta tsitaadiga

Ega see DSM saa jah kõigile sama olla, sest kasutatav riistvara on sedavõrd erinev. On muidugi tähelepanuväärne, et ka 10 aastat vanale mudelile pakutakse uusimat DSM versiooni. See on omamoodi kõva sõna ja põhjus, miks valida Synology!
_________________
There are 10 types of people, those who understand binary and those who don't.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.04.2023 19:28:22 vasta tsitaadiga

On üks 2-bay syno, kus on sees 2TB SSD ja 10TB HDD. Tahaks 10TB HDD vahetada suurema vastu. Kuna SSD sisu mahuks ajutiselt HDD peale, kas ainus viis ketta vahetamiseks on:

* Viia ajutiselt SSD sisu HDD peale.
* Panna SSD asemele uus, suurem HDD.
* Migrada vana HDD pealt kõik uue HDD peale.
* Vana HDD välja ning SSD tagasi.
* Suurema HDD pealt viia ajutiselt sinna toodud asjad tagasi SSD'le

?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hki
HV kasutaja

liitunud: 13.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.04.2023 21:20:50 vasta tsitaadiga

Dirty Harry kirjutas:
On üks 2-bay syno, kus on sees 2TB SSD ja 10TB HDD. Tahaks 10TB HDD vahetada suurema vastu. Kuna SSD sisu mahuks ajutiselt HDD peale, kas ainus viis ketta vahetamiseks on:

* Viia ajutiselt SSD sisu HDD peale.
* Panna SSD asemele uus, suurem HDD.
* Migrada vana HDD pealt kõik uue HDD peale.
* Vana HDD välja ning SSD tagasi.
* Suurema HDD pealt viia ajutiselt sinna toodud asjad tagasi SSD'le

?


Peaks töötama, kuid minu meelest pole SSD pealt vaja asju HDD peale kopeerida. Ma olen vahel SSD välja võtnud, kui on vaja olnud ühe teise HDD peal olnud asju kätte saada. Kui SSD tagasi paned pärast, siis võib küsida, et Storage Manageris valiksid repair system partition vms SSD osas, aga see käib kiirelt ja andmed pole ohus. Kui näiteks home kataloogid on SSD-l siis need ei ole kättesaadavad.

Backup kõigist andmetest oleks muidugi nagunii vajalik.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.04.2023 21:49:12 vasta tsitaadiga

hki kirjutas:
Dirty Harry kirjutas:
On üks 2-bay syno, kus on sees 2TB SSD ja 10TB HDD. Tahaks 10TB HDD vahetada suurema vastu. Kuna SSD sisu mahuks ajutiselt HDD peale, kas ainus viis ketta vahetamiseks on:

* Viia ajutiselt SSD sisu HDD peale.
* Panna SSD asemele uus, suurem HDD.
* Migrada vana HDD pealt kõik uue HDD peale.
* Vana HDD välja ning SSD tagasi.
* Suurema HDD pealt viia ajutiselt sinna toodud asjad tagasi SSD'le

?


Peaks töötama, kuid minu meelest pole SSD pealt vaja asju HDD peale kopeerida. Ma olen vahel SSD välja võtnud, kui on vaja olnud ühe teise HDD peal olnud asju kätte saada. Kui SSD tagasi paned pärast, siis võib küsida, et Storage Manageris valiksid repair system partition vms SSD osas, aga see käib kiirelt ja andmed pole ohus. Kui näiteks home kataloogid on SSD-l siis need ei ole kättesaadavad.

Backup kõigist andmetest oleks muidugi nagunii vajalik.
Täpsustan - SSD pole mitte cache vaid on osade teenuste jaoks kasutuses. Seega pean need teenused sealt enne ära tõstma.

Ma olen varem ka sarnast migra teinud, selle töötamises isegi pole küsimus. Pigem mõtlen, et kas midagi lihtsamat pole. Aga ega ilmselt mitte.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.04.2023 22:01:01 vasta tsitaadiga

Kui backup jaoks ruumi pole, siis ma prooviks nii, et klooniks vana Hdd ja paneks uue sisse. Üsna tõenäoliselt võtab omaks ja laseb partitsiooni ja fs ka suurendada. Kui ei toimi, siis ei kaota ka midagi, vana HDD koos andmetega on ju ikka alles.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hki
HV kasutaja

liitunud: 13.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.04.2023 09:38:01 vasta tsitaadiga

Dirty Harry kirjutas:
Täpsustan - SSD pole mitte cache vaid on osade teenuste jaoks kasutuses. Seega pean need teenused sealt enne ära tõstma.

Ma olen varem ka sarnast migra teinud, selle töötamises isegi pole küsimus. Pigem mõtlen, et kas midagi lihtsamat pole. Aga ega ilmselt mitte.


Ma räägingi olukorrast, kus pole cache vaid tavaline volume. Ma sain esialgsest jutust aru nii, et on vaja ajutiselt panna teine ketas sisse selleks, et andmed migreerida. Selle aja, mille jooksul kast andmed üle kopeerib saab ehk ka nende teenusteta läbi, näiteks öösel.

Täiendus. Lisaks on veel võimalus ssd usb kaudu ühendada andmete liigutamise ajaks, aga selleks on vaja NAS konfi faile muuta, et ta näeks usb ketast tavalise hdd-na. Ma olen seda võimalust kasutanud ja töötas päris hästi. Lingil on juttu chachest, aga sama lahendus lubab ka tavalist volumet kasutada. Rohkem infot siit.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 09.04.2023 21:40:30 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Kui backup jaoks ruumi pole, siis ma prooviks nii, et klooniks vana Hdd ja paneks uue sisse. Üsna tõenäoliselt võtab omaks ja laseb partitsiooni ja fs ka suurendada. Kui ei toimi, siis ei kaota ka midagi, vana HDD koos andmetega on ju ikka alles.
Aastaid tagasi tegin täpselt nii ning võttis ilusasti omaks. Kloonimine võttis muidugi kaua aega.
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.05.2023 12:15:27 vasta tsitaadiga

https://www.youtube.com/watch?v=XvEVEP75DYk
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.05.2023 12:48:23 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
https://www.youtube.com/watch?v=XvEVEP75DYk
Ole pai ja tee nüüd kahe lausega ka videost kokkuvõte.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.05.2023 12:50:49 vasta tsitaadiga

Sünology muudab litsentsipoliitikat ning 31mai 2023 alates pole sulle "vanade" seadmete administreerimiseks vajalik tarkvara sellest tulenevalt kätte saadav.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.05.2023 13:00:42 vasta tsitaadiga

Et siis 10 minutit videot sellest hetkega loetavast veebruaris avaldatud lehest - https://www.synology.com/en-us/products/status/EOL-announcement-for-legacy-dsm - ? Milleks?
-----------
Kui teemasse minna, siis DSM 6 jääb allalaaditavaks. DSM 5 ja varem - DSM 5 tuli välja 9 aastat tagasi. Tea, paljusid see reaalselt puudutab?

Parandage mind kui eksin.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.05.2023 13:06:51 vasta tsitaadiga

ilmselt piisavalt paljusid, sest louis rossmann otsustas sellest video teha.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.05.2023 14:22:58 vasta tsitaadiga

Dirty Harry, kontekstist aru saamiseks, sest Syno ametlik selgitus sellele liigutusele on pehmelt öeldes BS
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.05.2023 14:24:11 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
Dirty Harry, kontekstist aru saamiseks, sest Syno ametlik selgitus sellele liigutusele on pehmelt öeldes BS


Mis seal ikka aru saada. Synology seadmed töötavad liiga hästi ja katki ka kuramused ei lähe, aga kuidagi peab saama ju inimesed uusi seadmeid ostma icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.05.2023 14:25:30 vasta tsitaadiga

Louis rossmannil on hingel ettevõtted, kes sellise bs iga ligipääsu piiravad, john deere, apple, synology.. ilmselt on tal neid veel hambus olnud ja ilmselt tuleb veel.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.05.2023 15:00:02 vasta tsitaadiga

napoleon, sina saad aru, mina saan aru, aga me kumbki pole ilmselgelt sihtgrupp, kellele oleks kerge puru silma ajada.

Meisesugused pole kahjuks reegliks ja kui olukorda keskmisele tarbijale piisavalt arusaadavalt ei selgita, siis ei teki ka vajalikku rahulolematust tootja omavali suhtest. Nagu vanasõnagi ütleb - annad hundile sõrme, võtab terve käe!

Tootjad kompavad kogu aeg tarbija taluvuse piire otsides võimalusi kulude vähendamiseks ja kasumi suurendamiseks, kui miskit selles vallas läbi läheb, siis järgivad seda praktikat kohe ka teised tootjad, mistõttu kaotavad kõik tarbijad.

_________________


viimati muutis DigeBeni 09.05.2023 15:35:09, muudetud 3 korda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.05.2023 15:24:17 vasta tsitaadiga

tsitaat:

ilmselt piisavalt paljusid, sest louis rossmann otsustas sellest video teha.

Kunagi ajas õiget asja, nüüd otsib niisama tähelepanu, hea jutuga lihtsalt


EDIT https://web.archive.org/web/20230131035528/https://archive.synology.com/download/Os

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  Synology arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 95, 96, 97 ... 102, 103, 104  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.