Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  AMD Radeon Settings & driverite arutelu (varem AMD Catalyst Control Center) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 250, 251, 252, 253  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.02.2023 14:42:56 vasta tsitaadiga

Krt kas ongi nii, et mul peab see adrenaline taustal lahti tiksuma? Vaid siis saan mängudes shortkeyga viimased 30 sekki recordingut ära salvestada. Lahti ei tee siis ei tee miskit icon_rolleyes.gif
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.02.2023 14:53:37 vasta tsitaadiga

Mul tiksub Trays, kuhu automaatselt käivitamisel läheb, mitte aktiivselt kuskil lahti. Ei tea kui "tausta lahti" sa mõtled :]
_________________
Kommentaarid: 194 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 180
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
masmre
Kreisi kasutaja
masmre

liitunud: 08.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.05.2023 19:53:48 vasta tsitaadiga

Astun ka amd leeri. Kuidas praegu driveritega on? On vaja midagi konkreetset ka teada/teha, ennem kui installida?
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 29.05.2023 11:51:36 vasta tsitaadiga

Factory installi ei saa teha(clean install pmst, et ei pea enam mingite cccleaneritega mässama). Aga rohkem otseselt ei ole.
Mulle meeldib game time tracking funktsioon näiteks, steamil see ka enam ei tööta nii hästi.

1.Alt+z(r) on algul vist overlay kombo, selle võib endale mugavamaks sättida, muidu hakkab reload asemel overlay ette loopima;)
2. Notifications välja
3. Autoupdate välja

Need 3 asja mis ma uue installiga üle vaatan, muidu suht muretu 5700xt lõpu ajast olnud.

-iChill hea funktsioon- kui vaja FPS cap panna, ei küta tuba ka nii palju.
-Shift ctrl o sellega sai vist väikse mõõdikute akna nurka: fps jne
Overlay pealt saad valida mida täpselt näitaks
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sant
HV veteran


liitunud: 04.08.2003




sõnum 30.05.2023 16:13:03 vasta tsitaadiga

masmre kirjutas:
Astun ka amd leeri. Kuidas praegu driveritega on? On vaja midagi konkreetset ka teada/teha, ennem kui installida?

Olles ise kasutanud mitut kaarti korraga arvutis, on üks asi mis oli alati probleem- amd driveris kaardi ülekiirendamine, lõppes alati crashiga lõpuks.
Msi overdriviga seda probleemi kunagi polnud. Ühte kaarti arvutis pole veel kasutanud, nii et ei oska öelda.

_________________
So, at the end of the day, after I have butchered all the nvidiots all around me, standing alone in a pool of blood surrounded by the corpses of my victims, a horrible truth reveals itself to me: I am an amd\ati fänboy...and I must do my dark masters bidding, for I am damned for all eternity...
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AlvinL
Kreisi kasutaja
AlvinL

liitunud: 04.03.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.06.2023 22:01:59 vasta tsitaadiga

masmre kirjutas:
Astun ka amd leeri. Kuidas praegu driveritega on? On vaja midagi konkreetset ka teada/teha, ennem kui installida?

Mul on rx 6800 ja pidevalt oli Adrenaliniga mingi jama - jäi mulje, et kaart vajab RMA, aga tegelikult oli kõik softipoolne. Nüüd on justkui kõik korras (mingist versioonist alates probleemid kadusid).
Väga agressiivselt ei kella, seega ei oska selle kohta midagi öelda. Küll aga lülita ULPS välja (registrist või siis afterburnerist) - mul esines virvendamist ja isegi driver time-out kui ULPS enabled jätta. Võib olla see pole ka probleem uuemate kaartide puhul.

_________________
Võimatu on teha midagi lollikindlaks, sest lollid on haruldaselt leidlikud.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.08.2023 11:32:51 vasta tsitaadiga

Ei tohi vist liiga palju AMD-d hea Softi eest kiita (pean seda paremaks kui Nvidia oma - suuresti sellepärast kolisin ka tagasi), uuendasin drivereid ja ReLive videol heli delayga. Netist tuleb kamaluga jutte välja, et vana mure ka olnud ja mingid lollid workaroundid. No see küll jabur. See ka jabur, tegelt, et 1080p maksimum kvaliteet videotel.

Eelmine versioon peale ja kõik korras.

EDIT:
https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-rad-win-23-7-2
tsitaat:
Known Issues
Audio may intermittently become out of sync with video when recording from AMD Software: Adrenalin Edition with AV1 codec.


Arusaamatu, miks sellist asja väljastatakse? icon_lol.gif

_________________
Kommentaarid: 194 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 180
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.10.2023 19:10:50 vasta tsitaadiga

Latest Windows 11 Cumulative Update Preview Breaks AMD Software Application
https://www.techpowerup.com/314383/latest-windows-11-cumulative-update-preview-breaks-amd-software-application
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 05.10.2023 20:50:07 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Latest Windows 11 Cumulative Update Preview Breaks AMD Software Application
https://www.techpowerup.com/314383/latest-windows-11-cumulative-update-preview-breaks-amd-software-application


Minul pole seda probleemi. Ma ei mäleta, aasta tagasi oli midagi.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.10.2023 20:33:15 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Ei tohi vist liiga palju AMD-d hea Softi eest kiita (pean seda paremaks kui Nvidia oma - suuresti sellepärast kolisin ka tagasi), uuendasin drivereid ja ReLive videol heli delayga. Netist tuleb kamaluga jutte välja, et vana mure ka olnud ja mingid lollid workaroundid. No see küll jabur. See ka jabur, tegelt, et 1080p maksimum kvaliteet videotel.

Eelmine versioon peale ja kõik korras.

EDIT:
https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-rad-win-23-7-2
tsitaat:
Known Issues
Audio may intermittently become out of sync with video when recording from AMD Software: Adrenalin Edition with AV1 codec.


Arusaamatu, miks sellist asja väljastatakse? icon_lol.gif


https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-rad-win-23-10-1
tsitaat:
Known Issues
Audio may intermittently become out of sync with video when recording from AMD Software: Adrenalin Edition with AV1 codec.


Ikka parandamata kopp.gif.

Võiks peagi parandada juba, varsti tahaks nagu driverit uuendada, sest 90/120FPS salvestamine tuleb ka 6000-seeriale: https://www.youtube.com/watch?v=QB7y6pYeS1I&t=5m56s

EDIT: Hmm, selles FMF-iga BETA driveris isegi ei ole seda viga enam vist? https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-rad-win-23-30-afmf-tech-preview

_________________
Kommentaarid: 194 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 180
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.10.2023 21:22:35 vasta tsitaadiga

imho see relive kõige väiksem mure, on ka muid tarkvarasid olemas millega salvestada, näiteks OBS ja toimivad väga okeilt. pseudo.
_________________
3D-printimine mahus kuni 320x320x380mm, küsi lisa!
Kommentaarid: 155 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.10.2023 23:21:06 vasta tsitaadiga

Pseudo, et ma ei taha kasutada lisaprogramme, vaid eeldaks, et kuude jooksul suudab AMD oma AV1 salvestamise korda teha?

Pigem on pseudo see su kommentaar.

_________________
Kommentaarid: 194 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 180
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.10.2023 20:52:18 vasta tsitaadiga

no tegelt ikka on pseudo. kui sul on vaja seda mida sul on vaja, siis vahetad tööriista välja selle vastu mis sobib sinu vajadustega. ma ei kujuta ette kui töökodades mehhaanikud jonnima kukuks selle peale kui narred veidi teistmoodi häält tegema hakkavad kui muidu. kui on probleem, leia lahendus.
_________________
3D-printimine mahus kuni 320x320x380mm, küsi lisa!
Kommentaarid: 155 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.10.2023 21:00:18 vasta tsitaadiga

caramis, Parim tööriist on alati see mis sul juba käes on. Selleks, et hakata kolmanda osapoole tarkvaraga probleeme lahendama peab see olema märgatavalt parem kui vaikimisi kaasatulev.
Ja kui kõik seda soovitust järgiksid, siis mis motivatsioon oleks AMD'l või ühelgi teisel firmal enda tarkvara parandada kui vabandus on alati see, et kasuta midagi muud. Nii ei olekski neil mingit motivatsiooni midagi paremaks muuta.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.10.2023 21:48:05 vasta tsitaadiga

caramis, äkki võtad end kätte ja saad aru, et AMD tarkvaras on üks konkreetne featuur katki ja lõpetad selle jaburuse väljutamise.

Või tahad öeld, et on OK, et AMD tarkvara võimaldab küll videot salvestada, ent kui AV1 koodekit kasutad, siis heli ja pilt on sünkist väljas? Ma ei saa aru, mis kohaga sa mõtled või, mille eest väljas oled...

Arvan, et kui töökojas on tööriist, mis peab töötama seadistuses X, ent töötab seadistuses Y, siis töömehed sellega rahul ei ole.
Võibolla sinu maailmas jätkatakse defektse asja kasutamist, ent minu maailmas nõutakse, et asi töötaks nii nagu peab-lubatud-vaja.

Asi ei ole selles, et ma workaround-i (NB! EI OLE LAHENDUS) leida ei suudaks. Asi on selles, et mul ei peaks seda teha vaja olema ning AMD võiks kuid püsinud vea parandada. Seni olen vana driveri peal, mis ongi lahendus.

& kokkuvõtvalt hindan ma seda väga, et AMD-l nii hea tarkvara on. See on üks oluline põhjus, miks ma AMD GPU peale kolisin Nvidialt.

_________________
Kommentaarid: 194 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 180
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 14.10.2023 12:53:16 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
AMD võiks kuid püsinud vea parandada. Seni olen vana driveri peal, mis ongi lahendus.
& kokkuvõtvalt hindan ma seda väga, et AMD-l nii hea tarkvara on.
icon_smile.gif

aga muidu, kas see on draiveri või softi viga? iirc on ka amd-l need eraldi asjad.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.10.2023 12:56:28 vasta tsitaadiga

AMD Software, varasemalt AMD Radeon Settings ja veel varasemalt AMD Catalyst Control Center hõlab endas teisi osasid ka, jah.

Kuidas muidu teha nii, et driverid uuendan ära, samas Radeon Settings jääb vana versiooni peale? icon_wink.gif

_________________
Kommentaarid: 194 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 180
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 14.10.2023 15:25:28 vasta tsitaadiga

Anti Lag+ sisse lülitades sai CS2s bäni.
https://www.tomshardware.com/news/amd-pulls-drivers-that-cause-counter-strike-2-bans-after-valve-roasted-them
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 14.10.2023 21:20:01 vasta tsitaadiga

Vael kirjutas:
Anti Lag+ sisse lülitades sai CS2s bäni.
https://www.tomshardware.com/news/amd-pulls-drivers-that-cause-counter-strike-2-bans-after-valve-roasted-them


https://videocardz.com/newz/amd-anti-lag-issues-extend-beyond-cs2-reportedly-affecting-multiplayer-games-such-as-call-of-duty-and-apex-legends

Kvaliteet.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
Kreisi kasutaja
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.10.2023 04:05:54 vasta tsitaadiga

7900 XTX kaardiga masin. 23.9 driver peal.
Mingi hetk hakkas PUBG's 120fps peale piirama ning kohe sai selgeks, et mäng seda ei tee. Factory reset ja asi korras. Varsti uuesti. Vaatan, et 23.10 driver väljas, adrenaline installida ei suuda. Lähen kodukale ja sealt on maha võetud see... okay.

Tegin uuesti factory reseti ja asi jälle korras. Viskasin kõvaketta teise masinasse kus on 7800XT kaart. Käivitades oli kõik kaunis kuni windowsini jõudsin, siis hakkas mingi totaalne tsirkus pihta. Ma ei viitsi seda mitut tundi seiklusi kirjeldada aga päeva lõpuks sain nii korda, et safe modega sisse, amd cleanupiga kõik minema ja siis- oh imet, sellele kaardile sai 23.10 driverit (ühtegi teist ei lasknud panna amd enda ultilytiga). Voilaa, kõik töötab nagu mingeid muresid ei oleks olnud.

No mulle üha rohkem on AMD meeldima hakanud aga milleks sellised asjad.... fuu. Ja ei ole esimene kord, ilmselt ei ole viimane ka. Mingeid asju on neil ikka intelilt ja nvidialt õppida.
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
busta
HV veteran

liitunud: 10.10.2003




sõnum 18.10.2023 12:21:12 vasta tsitaadiga

c4v6 kirjutas:
Ma ei viitsi seda mitut tundi seiklusi kirjeldada aga päeva lõpuks sain nii korda, et safe modega sisse, amd cleanupiga kõik minema ja siis- oh imet, sellele kaardile sai 23.10 driverit (ühtegi teist ei lasknud panna amd enda ultilytiga). Voilaa, kõik töötab nagu mingeid muresid ei oleks olnud.

Habemega nali. Selline kohatine ajurivärk, nullib kogu kogemuse. Sedasi aega raisata....
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.10.2023 14:00:29 vasta tsitaadiga

Pole 7900XTX kasutanud, ent laiemalt selliseid probleeme kohanud ei ole. Ainus probleem ongi, et AV1 codec-i kasutamisel on heli desünkis, ent see vist loodetavasti parandatakse nüüd lõpuks peagi ja muus osas on tarkvara väga hea. Üks põhjuseid, miks roheliselt punasele GPU-le kolisin.

c4v6 kirjutas:
7900 XTX kaardiga masin. 23.9 driver peal.
Mingi hetk hakkas PUBG's 120fps peale piirama ning kohe sai selgeks, et mäng seda ei tee. Factory reset ja asi korras. Varsti uuesti. Vaatan, et 23.10 driver väljas, adrenaline installida ei suuda. Lähen kodukale ja sealt on maha võetud see... okay.


Kodulehel muidu peaks alati olema olemas uusim driver, ehk hetkel 23.10(.2) ning seal all nupp "Previous Drivers", mis 23.8.2 juurde viib ja allpool ka vanemad versioonid.

Konkreetselt 7900-seeriale pakub isegi:
"Revision Number
Adrenalin 22.12.2 for Radeon RX 7900 Series (WHQL)
...
Release Date
12/20/2022"

Ehk valikut palju.

_________________
Kommentaarid: 194 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 180
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
Kreisi kasutaja
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.10.2023 16:12:04 vasta tsitaadiga

Ma kordan. 23.10 oli väljas. Adrenaliin seda installida ei suutnud. Läksin kodulehele ja oli maha võetud. See ei ole ilmselt eriti enam teema mis täna toimub? Ülehomme on ilmselt mingi muu seis.
Ja see, et 7800XT ei suutnud 23.9 driveriga toimida vaid pani windowsi crashima on omaette ime, ei ole veel nende ca. saja masina juures millega tegelenud olen sellist jama veel kohanud.
imeline 23.10 mis täna kenasti üleval on õnneks suutis asja parandada safe modega.

NB! Teise kõvaketta peale panin puhta windowsi ja seal ei olnud võimalik ühtegi teist driverit kui 23.10 üldse installida. Windows pani ise 23.9 ja 23.10 sain tänu integreeritud graafikale peale lasta.
Sellel kettal kus probleem kerima hakkas ei aidanud see ka. Cleanup ja nullist.

Täna töötab nagu ei oleks midagi olnudki.
Olgem ausad, keskmisele kasutajale käib selline tsirkus üle jõu ning saadab ilmselt kaardi garantiisse kuna ta ei suuda seda probleemi lahendada.
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.10.2023 16:26:32 vasta tsitaadiga

c4v6, ütled, et kodulehel oli maha võetud - mida seal siis kuvas? Midagi pidi ju olema nii "viimase" kui ka "varasemate" driverite juures? Mis versioonid?

Tõenäoliselt jäid 23.10 mahavõtmise ja 23.10.2 ülespaneku vahele oma murega, ehk kiiresti võeti vigane driver maha ja asendati toimivaga. Mõistlik.

23.9-t enam vanade versioonide juures ei pakuta, seega ilmselt on sealgi mingi põhjus - tõenäoline, et 7XXX-seeria sellega ei suutnudki toimida?

_________________
Kommentaarid: 194 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 180
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
Kreisi kasutaja
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.10.2023 16:40:50 vasta tsitaadiga

Ma ei jätnud meelde mis teade seal seisis aga mingi script errori stiilis kiri tekkis vasakule üles nurka. Techpowerupist või kusagilt sain kätte aga installida ei lasknud neid.
Kui see oleks nii vigane, siis täna ju ei oleks 23.10 üleval ning ainus mis vähemalt minul 7800xt puhul toimis? Teisalt tekib küsimus, et miks 23.9 üldse jebima hakkas tühjast kohast 7900XTX puhul, ma ise ei muutnud midagi ja toimis juba päris pikalt kenasti.
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  AMD Radeon Settings & driverite arutelu (varem AMD Catalyst Control Center) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 250, 251, 252, 253  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.