Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Rahvas võrdleme oma (arvuti) helisüsteeme märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 293, 294, 295 ... 305, 306, 307  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
flameas
HV veteran
flameas

liitunud: 14.07.2005




sõnum 28.01.2023 14:15:38 Re: ELAC Uni-Fi 2.0 UB52 vasta tsitaadiga

SirSimon kirjutas:
Endal on ELAC Uni-Fi 2.0 UB52 kõlaritega probleeme head heli välja võluda. Nende tundlikus on 85 dB.
Enne oli 2011 aasta Onkyo ressiiver, mille nüüd vahetasin Yamaha RX-V483 ressiiveri vastu.
Onkyo ress oli isegi parem heliga tagasivaadates. Kahtlustan et mingi korraliku ainult võimendiga oleks heli kindlasti parem, aga ressiiveritel on need mõnusad lisad (hdmi ARC, digiraadiod ja Tidal, Spotify streaming). Kas oskate midagi minu ELAC-i kõllide jaoks soovitada, mille eest ei pea kätt ja jalga ära andma?https://www.crutchfield.com/S-unqlr4Ui5Vc/p_970UB52B/ELAC-Uni-Fi-2-0-UB52.html


Enda poolt soovitaksin taaskord https://www.iotaenterprises.co.uk/products/iotavx-audiophile-stereo-amplifier-sa3 kui see liiga kallis ei ole icon_biggrin.gif

Olen kasutan mitmete kõlaritega ja alati väga hästi sobinud. Neutraalne heli. Kui võimu juurde vaja, siis saab hiljem osta ka SA3me juurde ning panna nad pmst monoblokkidena jooksma. Kuigi ma ei usu, et puudu jääb.

üks review https://www.youtube.com/watch?v=TlL5ybNDrEQ
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 28.01.2023 15:15:22 vasta tsitaadiga

Keegi mode võiks viimased postid siia tõsta, saaksid teised ka osa: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=90436&start=7200
_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chime
Kreisi kasutaja
Chime

liitunud: 24.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.01.2023 16:09:49 vasta tsitaadiga

SilQ kirjutas:
Keegi mode võiks viimased postid siia tõsta, saaksid teised ka osa: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=90436&start=7200


Õige! Sest äriteema ta ju tegelikult pole. Omalt poolt küsiks, kas kellelgi on kogemusi SMSL D300 või SU-9n dacidega? Mõtlen, et kuna võimendi on tulemas, võiks komplekti sobiva daci samuti hankida...
Kommentaarid: 130 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.01.2023 16:57:34 vasta tsitaadiga

Oh, keegi veel tegeleb CD-dega icon_biggrin.gif
Ostan ka paar tükki kuus tavaliselt, aga ma ripin nad lossless kujul serverisse.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.01.2023 17:10:46 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Oh, keegi veel tegeleb CD-dega icon_biggrin.gif
Ostan ka paar tükki kuus tavaliselt, aga ma ripin nad lossless kujul serverisse.


Mul on kodus sein täis, vaikselt tilgub juurde kaa… icon_smile.gif
Mängija on kah olemas, Marantz ND8006.
Ehkki see on pigem DAC, kuhu on plaadilugeja lihtsalt lisaks külge visatud, kui CD mängija. icon_lol.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pistyk
HV veteran
pistyk

liitunud: 11.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.01.2023 17:16:48 vasta tsitaadiga

Ma olen pigem vanemat kraami ostnud.Elfas üks kasutaja müüs just hiljuti mulle hunniku eelmise kümnendi tantsumussi odavalt,tükiks ajaks on kuulamist
_________________
parem varblane katusel,kui nuga neerus
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 28.01.2023 18:00:39 vasta tsitaadiga

Ma CD'dest loobusin 5-6a tagasi ja investeerisin saadud raha rohkem vinüülidesse. CD ajastu sai nagu minu jaoks siis otsa.
_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirSimon
HV kasutaja
SirSimon

liitunud: 05.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.01.2023 13:30:39 Re: ELAC Uni-Fi 2.0 UB52 vasta tsitaadiga

Tundub hea soovitus, aga ma rumal nagu ma olen selles vallas icon_lol.gif Pakun veel All-in one variante, sest kokku mul on tunne tuleb ikka sama summa, kui kõik asjad tuleb pärast võimendile veel juurde soetada. On kellelgi järgnevate seadmetega kogemust või lihtsalt asjateadlik arvamus?
https://pood.valiheli.ee/bluesound-powernode-edge-striimiv-voimendi/
https://pood.valiheli.ee/audiolab-6000a-play-striimiv-helivoimendi/

flameas kirjutas:
SirSimon kirjutas:
Endal on ELAC Uni-Fi 2.0 UB52 kõlaritega probleeme head heli välja võluda. Nende tundlikus on 85 dB.
Enne oli 2011 aasta Onkyo ressiiver, mille nüüd vahetasin Yamaha RX-V483 ressiiveri vastu.
Onkyo ress oli isegi parem heliga tagasivaadates. Kahtlustan et mingi korraliku ainult võimendiga oleks heli kindlasti parem, aga ressiiveritel on need mõnusad lisad (hdmi ARC, digiraadiod ja Tidal, Spotify streaming). Kas oskate midagi minu ELAC-i kõllide jaoks soovitada, mille eest ei pea kätt ja jalga ära andma?https://www.crutchfield.com/S-unqlr4Ui5Vc/p_970UB52B/ELAC-Uni-Fi-2-0-UB52.html


Enda poolt soovitaksin taaskord https://www.iotaenterprises.co.uk/products/iotavx-audiophile-stereo-amplifier-sa3 kui see liiga kallis ei ole icon_biggrin.gif

Olen kasutan mitmete kõlaritega ja alati väga hästi sobinud. Neutraalne heli. Kui võimu juurde vaja, siis saab hiljem osta ka SA3me juurde ning panna nad pmst monoblokkidena jooksma. Kuigi ma ei usu, et puudu jääb.

üks review https://www.youtube.com/watch?v=TlL5ybNDrEQ
[url][/url]
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 29.01.2023 13:49:18 vasta tsitaadiga

SirSimon, All-in-one vs erinevad tuleb viimasega ikka parem tulemus + sa ei pea viimasel variandil ostma uusi juppe. Stereo võime liigub kasutatult päris häid asju mõistliku rahade eest. Aga kui peaks siis:

Mul on bluesound ilma võimuta ja olen rahul. Audiolab'i heli mulle nii ei ole meeldinud, liig steriilne ja kile. Bluesound võimu osa ei oska kommenteerida, aga mina oma talumehe mõistusega valin võimendeid (AB või A class) suht füüsiliste mõõtmete järgi. Ehk kui lõppvõimu konded on pisikesed kui sõrmeotsad siis tal ei saa tulla kõlaritele bassi osas piisavalt mütsu. Kindlasti D classi osas vaieldakse vastu, aga ma vist ei ole elus siis head D classi kuulnud. Bluesoundi äpp meeldib ka, olen neile kirjutanud erinevaid vigasid ja probleeme ja alati on antud tagasisidet millal probleem lahendatakse.

+ Valihelis mine kohapeale kuulama, sealne Allan näitab ja demostreerib kindlasti erinevaid variante ja saad oma kõrvale välja valida. Olen üsna kindel, et tal on need sinu kõlarid ka näidisena olemas ja saad nii parima tulemuse.

_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
redart
HV kasutaja

liitunud: 08.04.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.01.2023 20:31:03 vasta tsitaadiga

Chime kirjutas:


Õige! Sest äriteema ta ju tegelikult pole. Omalt poolt küsiks, kas kellelgi on kogemusi SMSL D300 või SU-9n dacidega? Mõtlen, et kuna võimendi on tulemas, võiks komplekti sobiva daci samuti hankida...


Minu seisukoht on juba mõned aastad, et dac on mittevajalik komponent digivõimu juures, kui heliallikas on ka digi.
Sel juhul tuleb lihtsalt valida täisdigi võimendi. Üksi täiendav töötlus või muundamine ei saa põhimõtteliselt midagi head lisada helile, ideaalis ta lihtsalt lisab võimalikult vähe moonutusi.
Enamasti on ahel digiheli -(digitaalne signaal)- dac -(analoogsignaal)- võimendi -(digitaalsignaal)- kõlar (analoog).
Jah, võimendi lõpuaste küll sööb teistsugust digi (pigem PWM laadne toode enamasti) kui striimist tuleb (PCM, kui just DSD-d ei tarbi), aga vahepealne analoogiks muutmine on tarbetu raha ja kvaliteedi kadu, palju mõistlikum on otse PCM-PWM muundus.

Ma olen saanud juba eelmise põlvkonna hiina täisdigi võimudest (nagu FX Audio D802 või Alientek D8) väga head heli, kui kasutada kvaliteetsemat toiteallikat ja/või natuke järgi aidata siit-sealt. Vaatamata sellele, et nende lõpukivi THD on paberi peal üsna suur.
Kommentaarid: 88 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 29.01.2023 22:28:06 vasta tsitaadiga

Mina olen vastupidine. Ma pigem jätaks kõik analogiks icon_smile.gif. Kahjuks digifaili ei saa selleks teha, aga kõik muud seal jadas on analoog.
_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.01.2023 08:32:07 vasta tsitaadiga

Tõstsin Chime ostuteema siia..
_________________
Kommentaarid: 351 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 293
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.02.2023 14:44:14 vasta tsitaadiga

SirSimon, kumbki sinu välja toodud allinone'dest ei ole just teab mis vägeva võimendiosaga julla...paraku. mulle nagu kuskilt sealt eespoolt jäi meelde, et mure oli sul selles, et kõlarid ei hakka olemasoleva (mitte eriti võimeka) võimendiga päris õigesti mängima sest arvad, et võimsust jääb natuke vajaka?
kui see nii on siis "tsipakene võimsamat" või ka lihtsalt üleüldiselt heli poolest kvaliteetsemat asja sa võid ju küll omale soetada, kuid arvatavasti see sul probleemi siiski ei lahenda. väheke korralikumad kodused lõppvõimendid, või siis ka integreeritud võimendid ning osad AV ressid suudavad ikkagi täitsa puhtalt pumbata oma peakanalitest välja ~100w@8ohm kanalisse, ja seda siis 2 kanalit korraga võrdselt koormatuna ning mõõdetuna 20-20, mitte @1khz. see on ikkagi hoopis midagi muud kui näiteks mõne odava otsa ressi mõõtmistulemus "100 watti" - mille kätte saamisel on tingimuseks, et koormatakse vaid ühte kanalit, üsna madala takistusega, sisendsignaal on 1khz ja THD võib olla kui suur iganes (ehk seda pole märgitud..)

kui sul tõesti on väga madala tundlikkusega kõlarid ning subwoofrit ka ei kasuta siis eks kõvemini kuulates võib kuskile sinnakanti võimsust isegi reaalselt vaja minna. loomulikult mitte pidevalt, aga üksikute peakidena küll ning pidev võimsusvajadus tuleb ka ilmselt ikkagi 50+w per kanal. mõistliku tundlikkusega kõlar, näiteks selline ~86db annab välja sama suure helirõhu 2 KORDA väiksema võimusega kui madala tundlikkusega ehk näiteks 83db kõlar. Nii et kui üks saab ilusti hakkama 50'ga siis teine vajab sama tulemuse saavutamiseks juba 100w.

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
suur13
HV veteran
suur13

liitunud: 05.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.02.2023 16:12:27 vasta tsitaadiga

Targutan siia otsa - ei ole ainult nii, et "ostan watte juurde ja siis hakkab kõlar elama". Võimendi poolt võib mõjutada veel nn. damping factor ja voolu/pinge suhe e. kuidas need vatid saadakse. Kõlari poolt jälle ei piisa vaid db vaatamisest. 85 db juures on ka vahe kas on 4ohm või 8ohm kõlar ning milline on "impedance curve" - kas enam-vähem sirge või nagu "Nike märk". Ehk mõni 4ohm rated kõlar võib istuda stabiilselt 5-6ohm vahel, mõni 8 ohmine jälle on 7 ohm'i ja üles, kuid 100Hz juures käib 2-3 ohmi juures ära.

Ning siis tulevad lood, kus "30W Naim võim kontollib 84db Linn kõlarit nagu kubjas piitsaga" või "hoolimata 800W class-D võimust on bass kontrollimatu ja elutu"...
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 173
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 02.02.2023 16:56:02 vasta tsitaadiga

suur13, Nõustun sinuga, et watte juurde ostes ei saa alati midagi. Aga minu isiklik kogemus ütleb, et kõlarid ärkavad reeglina ellu siis kui on korralikud suured lõppvõimu konded. Oli kunagi kogemus selline kus 8ohmised kõlarid tegid nii kehva heli 100w per channel AVR'i taga, et koguaeg sai näpuga näidata kõlarite peale, sest no nad ei olnud väga kallid asjad. Siis korraks oli võimalus proovida AB class stereo võimu 2x20w kus masiivsed konded (terve võimedi oli paras telliskivi) ja need kõlarid tegid sellist heli, et ma ei uskunud oma kõrvu. Kuigi see võimendi oli pigem odav 80'nendate asi. Siis sellest päevast alates olen ma võimu valikul alati vaadanud kondensaatorite mahtuvust per channel.
_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirSimon
HV kasutaja
SirSimon

liitunud: 05.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.02.2023 17:46:28 Võimu vaja vasta tsitaadiga

Tegemist on siis 6 ohm ja 85 dB tundlikusega kõlaritega. Kasutangi lisaks aktiivset subwoofrit. Pärast viimast ressiiveri (Yamaha rx-v483) vahetust, ei tee subwoofer enam ka sama ilusasti häält, kui vanema Onkyo ressiga tegi.
Siinsetest viimastest postitustest loetuga kavatsen millalgi võtta siis eraldi võimendi + streamer jne. Mulle piisab tegelikult stereo helist. Tuleb ressiiverite maailmast ära liikuda icon_razz.gif
Mõtlen juba IOTAVX SA3 soetamise suunas, kui midagi vinget järelturult silma ei hakka.

https://www.crutchfield.com/S-EP6fF6R1BhG/p_970UB52B/ELAC-Uni-Fi-2-0-UB52.html
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 02.02.2023 18:48:16 vasta tsitaadiga

suur13 kirjutas:
Võimendi poolt võib mõjutada veel nn. damping factor ja voolu/pinge suhe e. kuidas need vatid saadakse.
mida-mida? mis see võim siia pinge/voolu suhtesse puutub? selle paneb ikka kõlari impedents paika sest V=(P*R)^0,5 ja I=(P/R)^0,5. nagu näha, siis võimsuse samaks jättes ei ole võimalik ilma takistust muutmata pinget ega voolu muuta.

SirSimon kirjutas:
Kasutangi lisaks aktiivset subwoofrit. Pärast viimast ressiiveri (Yamaha rx-v483) vahetust, ei tee subwoofer enam ka sama ilusasti häält, kui vanema Onkyo ressiga tegi.
woofri võimust ja/või ressist seaded valed (faas, lõikesagedus, gain).
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
suur13
HV veteran
suur13

liitunud: 05.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.02.2023 00:41:12 vasta tsitaadiga

Esiteks, võib-olla väljendasin ennast pahasti ja tõesti, ma pole ka võimude spetsialist, kuid mu mõte oli see et näiteks kõikide 100W võimude 4ohmi juures V/I ei ole ju sama ? Või on ? näiteks. kõik on 20V ja 5A ? Vist ongi ? Aga:
Teiseks võimsuse suhe takistusse ei ole enamikel võimenditel lineaarne, eriti madala takistuse juures. Kui võim suudab 100W 8 ohmi juures, siis üsna tavaline on 160W 4 ohmi juures ja näiteks vaid 180W 2 ohmi juures. Ja seda just selle pärast et voolu ei tule peale.
Ja siit jõuamegi kolmanda punktini, kontekstini. Jutu mõte oli see, et kui inimesel on bassi osas tuimad kõlarid, peaks ta vaatama mis toimub takituse osas 100Hz kandis. Kui kukub pikalt alla 4-ja ohmi, võiks võimendi suuta mitte ainult 100W/8ohmi ja 200W/4ohmi teha, vaid ka 2 ohmi võimekus peaks võimendil olema ja seda soovitavalt võimalikult lähedale 400W-le.
näiteks. vaid 80W nimivõimsusega Naim 250, millel aga 400VA toroid ja annab 18A välja.

Kui aga suurt alla 7 ohmi ei lähe, pole vahet, kühvelda vaid watte 8 ohmi juures.

Loomulikult kõik see vaid meelevaldne lihtsustus, on veel faasinurgad "impedance curve" juures, lampvõimud oma erinevate tap'idega, FirstWatt SIT võimud kus võim teeb 4ohmi juures VÄHEM watte kui 8ohmi ja on endiselt hea võim jne.

EDIT: arvutasin läbi. Brainfart oli alguses output impedance tõttu, mis on võimendi parameeter.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 173
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.02.2023 13:12:08 vasta tsitaadiga

suur13, üldjoontes täiesti nõus aga sisuliselt kõik "8 oomised" kõlarid on reaalse mõõdetud takistuse poolest nii mõnesti kohas alla 8 oomi, täiesti vabalt võivad olla ka alla 7 oomi ja midagi pole imestada kui kuskil sagedusalas on 6 oomi kanti! samamoodi on enamus 4 oomi kõlareid tegelikult alla 4 oomi. 4 oomiste elementide dc resistance on praktiliselt alati hoopis kuskil 3-3.5oomi vahel jne.

4,6,8 kõlar on mitte midagi muud kui hästi üleüldine suunis. umbes nagu 2 või 3 toaline korter. ruutudelt võib 2 toaline olla tegelikult sama suur või suurem.

aga nüüd jõuame selleni, mida sina vist mälu järgi mulle hiljuti siin ühes teemas nähvasid icon_biggrin.gif et kes see inimene sul on, kes "uurib, mida tal kõlari takistub teeb 100hz juures"? icon_lol.gif õige vastus, mitte ükski! isegi mina ei tegele reeglina niimoodi mingite valmis kõlarite takistuse mõõtmisega üle sagedusala. jah ma vaatan seda programmis oma kõlarite disaini faasis crossoverit arvutades ja response'i ning muid asja modelleerides...aga ma ei ole vist kunagi mõõtnud ühegi valmis kõlari takistust üle sagedusala. vahel mõõdan huvi pärast dc'd aga see on ka kõik.
muidu on su jutt võimendite kohta õige...aga noh üldjoontes taandub see kõik lihtsalt sellele mida ma olen juba aastakümneid nii siin kui kõikjal mujal korrutanud - võimendil PEAB OLEMA võimas ja võimekas TOITE osa! Thats it. See omakorda taandub lihtsustatult sellele, et korralik võimendi kaalub üht koma teist sest ilma beefy trafo ja korraliku toitekondedeta ei eksisteeri võimeka toiteta (non classD) võimendit, kõik punkt.

numbreid võib minna ja uurida...aga kui sul võimendi kaalub alla 10kg siis võid ära unustada mingid suured ja puhtad võimsused, eriiti veel siis kui see võimendi on AVR, mitte lihtsalt näiteks stereo lõppvõim või monoblock. sellepärast võimsuse suhe takistusse ei olegi lineaarne...väga korralikel ja kvaliteetsetel võimudel aga (peaaegu) on thumbs_up.gif

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 03.02.2023 14:15:48 vasta tsitaadiga

ehk siis ikkagi "500 Watts magic power" puhul saadakse võimsus kõlarisse voltidega, mis annab elutu bassi ja ebaselged kõrged ning kesise helipldi ja "30 Watts stereo amplifier" puhul saadakse võimsus ampritega, mille puhul on bassid mahlased, kõrgete esitus kristallselge ja helipilt avaralt ruumiline.

või loodusseadused siiski töötavad ja see "500Watts magic power" võimendi suudab pidevalt heal juhul 5W välja anda ja "30Watts stereo amplifier" annab reaalselt 30W pidevalt + piikide jaoks kerge varu.

_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.02.2023 14:51:24 vasta tsitaadiga

Logitech Z906 1000W.
icon_cool.gif

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
suur13
HV veteran
suur13

liitunud: 05.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.02.2023 15:27:49 vasta tsitaadiga

Ei nähvanud icon_biggrin.gif (algul ei mäletanud, millest juttki...)
Pole päris sama asi siiski. Ja ma ei möelnudki et keegi hakkab kõlarite takistust mõõtma. Kõlari filtri puhul pead filtrit lihtsalt vaadates väga hästi teadma nii seda kuidas filter töötab/milline on konkreetse filtri topoloogia ning suutma filtri komponente visuaalselt rahas ja kvaliteedis hinnata (jätame siin veel kõrvale hiina võltsingud).

(Siit tasuta äriidee mõnele start-up'ile - teha äpp, kus pildistad kõlari filtri, ning sulle pritsitakse filtri topoloogia, BOM ning eeldatav sageduskara icon_smile.gif - optional lessons learned, upgrade komponentide shopping cart ja further reading Tröels Graveseni vastavas sektsioonis...)

Kõlari takistusesest rääkides piisab kas graafiku või ühe numbri kui fakti konstanteerimisest. Neid võib leida nii tootja kodulehel kui testijate või review'de hulgas. Odava hiina/poola kõlariga on raskem, kuid saab äkki bassielemendi margi järgi midagi teada. Ühesõnaga, tegeled asjaga siis kui sul probleem on, hakkad uurima kui tahad midagi paremaks teha. Noh, kui kodus on mõnel seadmel mingi filter läbi, ikkagi uurid ju kus parima filtri saaks. Selle käigus saad natuke spetsialistiks, aga ei hakka käima kõikide tuttavate juures neid filtreid jõllitamas või oma elu tulevikus läbi nende filtrite hindma (kuigi on ka selliseid pedesid icon_razz.gif )

Aga kui sul on mingid Logitechi kõlarid, siis on sul logitechi kõlarid ja siis tõesti ei hinda min. takistust (ei huvita ja seal polegi midagi hinnata) icon_lol.gif . No pun.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 173
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 03.02.2023 15:28:29 vasta tsitaadiga

165+67=500 või 1000? ma ei tea küll millises arvsüsteemis, aga kindlasti ei ole selleks kümnendsüsteem. suurim number on 7, ehk siis kaheksandsüsteem, aga selle järgi tuleb vastuseks 254, mis ei küündi samuti 500ni, veel vähem 1000ni.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002




sõnum 03.02.2023 15:31:59 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Logitech Z906 1000W.
icon_cool.gif

100W toiteplokiga icon_cool.gif
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
suur13
HV veteran
suur13

liitunud: 05.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.02.2023 15:48:01 vasta tsitaadiga

Wiltz kirjutas:
suur13, üldjoontes täiesti nõus aga

Semantika, aga seda kõike ma ju räägingi. Mis on see millega nõus oled ja mis on "aga" icon_razz1.gif

tsitaat:
ei eksisteeri võimeka toiteta (non classD) võimendit, kõik punkt.

numbreid võib minna ja uurida...aga kui sul võimendi kaalub alla 10kg siis võid ära unustada mingid suured ja puhtad võimsused,


Üldiselt nõus. Erandeid on. näiteks Linn võimendid. Suht kompaktsed ja pole D. Benchmark ABH2. Kindlasti on veel.

Eranditest rääkides. Ma ei nõustu täiesti selle vihaga AVR-de vastu. Jah, enamik ongi odav crap. Seda on näha nii kaalust ja hinnast.
Kuid väide et "AVR puhul pole võimaliuk et head heli saab" on häiriv linnalegend.

Mul omal oli 00-datel Arcam AVR-250. Peksis enamiku teie stereovõime pika kaikaga. Hiljem kogemust Onkyo/Integra eelmise kümnendi alguse TX-NR x0x0 seeriaga. Väga korralik. Samuti kallima otsa Marantz. Endal kogemust pole, aga kindlasti kehtib sama Denon, Anthem jt. kohta. Jah, kõik need on kallid ja RASKED e. ehitatud samade std. järgi mis stereovõimud.

Veel, täna Class-D ajal ei pea kindlasti olema stereo. Siingi välja toodud iotavx, nuprime, ATI, Nord, VTV multichannel on sama väärne stereoga.


viimati muutis suur13 03.02.2023 16:07:34, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 173
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Rahvas võrdleme oma (arvuti) helisüsteeme mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 293, 294, 295 ... 305, 306, 307  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.