Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  DIY Elektrijalgratas märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 166, 167, 168 ... 181, 182, 183  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Mihkus
HV kasutaja

liitunud: 11.11.2014




sõnum 27.01.2023 14:34:07 vasta tsitaadiga

Ma olen ka jootnud. Pole minu arust suurt mingit vahet. Mõlemad jäävad täpselt sama jäigad ja vastupidavad
Leeklampi on pärast nagunii vaja, et termokahanevad sinna peale ajada. Isegi kuumaõhupüssiga saab edukalt joota neid kingi
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TeaMeTzu
HV veteran

liitunud: 10.10.2011




sõnum 28.01.2023 12:48:27 vasta tsitaadiga

Mina valisin tangid jootmise asemel vaid puhtalt internetitarkuse põhjal. Vibreerivasse keskkonda soovitatakse pressida ühendused, mitte joota (isiklik kogemus mul puudub).
Kõigepealt tellisin hüdraulilise pressi (sarnane nagu paar postitust tagasi lingitud), aga sellega jäi kaabel täiesti vabalt liikuma kinga sisse - müüja ütles, et esimest korda kuuleb sellisest probleemist. Kas see ongi siis äkki mingi väärakas king hoopis icon_lol.gif ? Mul M6 keere igal pool ja see 50-6 mõõdus king tundus ideaalne.
https://pood.esvika.ee/installatsioonimaterjalid/kaabliking-cu-506

elukaz, aa ma arvasin, et mul ongi see paremini painduv kaabel. Arve peal oli märgis HF ja ma arvasin, et tegemist on "high flex" icon_biggrin.gif
Kas nt see on siis õigem kraam:
https://www.akuproff.ee/kaablid/kaabel-kummi-50mm2-hi-flex

Või kas keegi oskab soovitada mingit kindlat poodi, kus hea kraam hea hinnaga?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.01.2023 13:40:58 vasta tsitaadiga

Ma spetsiifikat pole uurinud, aga keevituse juurest on silma jäänud et jäme ja painduv ja vastupidav nii et olen küsinud keevituskaablit.

See hiflex võib olla see kas kiulisus on peenem või jämedam, aga plasti laadne isolatsioon on see mis kõhklusi tekitab, kas hõõrub kuskilt läbi või eriti külma käes, tundub et ei taha väga painutada murdub veel ära icon_biggrin.gif

See konkreetne lingitud, kuna tooteandmeid pdf-ina ei näe ja marki ka pole siis pigem hoiduks. Esimene mis pähe tuleb: https://effex.ee/et/juhtmed/1065-12911-h01n2-d-keevituskaabel.html sul lühikesed jupid nii et säästuhinda pole vist mõtet otsida.

Arvesta ka seda et kui sa paned genekale lisajuhtme ja mõlemas otsas kaitset pole siis on sul võimalik keresse hõõrumisega emb-kumb aku lühisesse lasta mis võib hõlpsasti auto põlema panna beer_yum.gif

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 28.01.2023 14:17:10 vasta tsitaadiga

Kui koorik kuumust ei kannata siis silikoon juhtmed need kannatavad üle +100c . Rataste akudes nendega pole midagi juhtund lihtsalt vaja ,et väga ei vibreeriks. Kuid silikoon juhe peab olema jämedam kuna seal on ka rauda sees ja takistus on suurem. Tavalised auto koorikud need jah hakkavad suure koormusega jamama auodes on teatud kohta pandud erinevaid juhtmeid kuid jah vanaedes koorikud võivad suure koormuse all sulada kuskit ega muidu autod harva maha ei põle. Kus koomust pole pannakse ikka tavalisi juhtmeid. Autode juhtmed ei taha sobida akude jaoks starter seal kasutatkse teisugust juhet kuid kogu käivitamine on lühiajaline selle korraks soojenemise kannatab ära.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM


viimati muutis XeStAiSy 28.01.2023 14:22:24, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.01.2023 14:21:13 vasta tsitaadiga

Autodes on ikka kaitsmed ka, välja arvatud starter ja genekas. Nii et suvalise peenema juhtmega nii lihtsalt põlema ei lähe.

Raudjuhtmetest rääkides, vene väli sidekaablid olid eriti vastupidava isolatsioonga ja kiud olid teras ja vask segamini. Tõmbetugevus oli nii hea et sai isegi kitarrikeeli teha. Aint takistus polnud suurem asi, kui rull oli sõlmes siis sai testriga otsida kui kaugel otsast konkreetne sõlm on et kas lõigata läbi või kummast otsast lahti harutada.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 28.01.2023 19:24:08 vasta tsitaadiga

Autodes tihti kaitsmed ei funka eriti kui oled saanud auto mis kolmest 1 tehtud. Põlevad maha kui säraküünlad kui short kuskil tekib ei aita ka kaitsmed tekib kuhugi koormus ajapikku juhtmed sulavad kokku ja läheb.
Kui isegi lihtsa järelkäruga on autod maha põlenud piisab väikesest ülekoormusest. Krujajuureks ongi kehvemad kontaktid. Vanadel autodel on see keiss kui kailtse pidevalt läbi läheb pead uurima miks, kui aku tühjaks ruttu saab miks. Uue aku peale paned mõne nädalapärast on tuli taga. Autodes jah väga kaitsmed ei toimi võib-olla uuel autol jah. Autdes kaitsevad shorti eest kaitsmed kuid mitte üleüldise koormuse all. Võtab mingi elektroonika jupskin 1A asemel 2A ajapikku tekib suurem koormus mida kaitsmed ei hoia ära. Eriti kui kuskil ports juhtmeid kokku sulab ei pruugi kaitsmed midagi teha pärast läheb kerega kokku.

Kas keegi seda ka kasutanud https://www.aliexpress.com/item/1005004603246605.html pikendaks vanema aku eluiga ja BMSist eraldatud. Vahet pole sellega mis bms on. Kuid selle jullaga pead jägima akut kui seisab.
Seda saaks kasutada ainult custom akudes kus on ruumi 1A on võimsust per seeria. Põhimõte selline kõrgema pealt paneb voolu madalama peale ei põleta ära. Iseasi kui efektiivselt ta seda teeb. Minul on 1 aku kus saaks testida.
Samas pole teada kui palju see suudaks akule aastaid juurde anda. Samas ilmselget tuleb igakuu korra kasutada unustad ära siis läheb jamaks.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
m1
HV kasutaja

liitunud: 09.01.2002




sõnum 29.01.2023 18:07:44 vasta tsitaadiga

Kui on suurema vooluga tegemist siis ma olen pannud ise topelt juhtmed.
Kasutan üldiselt AWG8, see on umbes 10mm2. Kui tundub et on oht kuumenemiseks või on pikem lõik kus pingelang mängima hakkab, siis panen lihtsalt kaks kaablit.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 31.01.2023 15:49:13 vasta tsitaadiga

Mihkus kirjutas:
Ma olen ka jootnud. Pole minu arust suurt mingit vahet. Mõlemad jäävad täpselt sama jäigad ja vastupidavad
Leeklampi on pärast nagunii vaja, et termokahanevad sinna peale ajada. Isegi kuumaõhupüssiga saab edukalt joota neid kingi
Jootmine halb, kui jootekoha juurest saab kaabel liikuma (vibratsiooniga või muu põhjusel). Aja möödudes halveneb nii kontakt ja jootekoht võib ise end lõpuks lahti joota suurema vooluga. Kergemal juhul lihtsalt takistus tõuseb jootekohas.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 31.01.2023 16:10:11 vasta tsitaadiga

Ma löön haamriga laiaks. Ei tea kas veel + jootmine juurde annaks või mitte. Tellin 8t hüdraulika kaablipressi ära, siis mugavam ehk.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tonis12
HV kasutaja

liitunud: 18.05.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.02.2023 16:41:04 vasta tsitaadiga

Mul on elektriratas ja 14 tolli hub mootoriga, 400W 48V. Kõik on kena siledal maal sõitmises, kiirus on 37 km/h max aga näiteks riiamäest või Lossi tänavast tartus üles ei suuda minna.
Sestap tahaks asendada selle mootori 800W võimsuse mootoriga. Sellisel peaks juba väändemomenti olema omajagu. Mootoril peab olema ketaspiduri ketta kinnitamise tähik. Nüüd olulisemem moment- kust sellist mootorit hankida ja et õige asi satuks? Soovitaks keegi? Praegune mootor selline.
https://www.upload.ee/files/14890877/1675256880501.jpg.html
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 01.02.2023 21:28:34 vasta tsitaadiga

Kas saad displays mootori parameetreid muuta? Isegi kui uue mootori saad peab diplayd confima vähemalt pead magnetite arvu teadma. Kui on mingi poe juust siis need on parooli all või võimalus puudub.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.02.2023 12:48:55 vasta tsitaadiga

Kindel, et kontroller on mõistlikult confitud? Neist mägedest ülesminekuks mõistliku kiirusega võiks 1-2kW vaja minna. See ei tähenda, et mootor peaks 1-2kW olema.
_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tonis12
HV kasutaja

liitunud: 18.05.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.02.2023 20:48:45 vasta tsitaadiga

No sellel rattal pole displayd. Kontroller on ühes akuga ratta kere sees. Kontrollerile ligisaamine tõenäoliselt pole probleem, teine asi on hoopis selle confimise võimalus või mittevõimalus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 07.02.2023 13:04:59 vasta tsitaadiga

Minu 250w veab ülesse igast mäest ime ,et suuremad mootorid ei vea. Tundub minule ,et pandud lahjem bms mis ei anna õiget arvu ampreid peale. Peab arvestama ka sellega 1kw mootor jaoks on ka vaja suuremat akut. 1tund 1kw akuga ilselgelt pole pädev. Samas need mootorattad sel polegi displayd, süütevõti ja kogu pull ongi kontrolleri peal seal ei muuda midagi. Kui kontroller peaks pekki minema siis tuleb kogu pull vahetada. Neid kontrollereid tasub muidugi parandada ilmselgelt teist ei pane juhul kui kogu jama välja ei vaheta. Osadel kontrolleritel on self study kuid pole juhunud uurida. Õnnekorral leiab alist midagi analoogset. Pead teadma mootori parameetreid et amprid oleks paigas üle amperdada mootorit ei tasu kui siis voltida üle natuke. Ise kipun arvama akuga on midagi ei suuda enam hakkma saada jõud kaob ära. Pinge langus äkki. Tühjem aku ei vea jah.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkus
HV kasutaja

liitunud: 11.11.2014




sõnum 07.02.2023 15:33:28 vasta tsitaadiga

Sai siin üks tõuksilogu ostetud, et teen korda. Täiesti tumm aga aku "ok" Panin 17A kontrolleri külge ja panin korra gaasi, aku pinge kukkus kolinal icon_biggrin.gif
Nii, et võib selline asi ka olla... Muidugi see mootor paistab seal eriti pisike
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 07.02.2023 17:45:34 vasta tsitaadiga

Ma üldiselt soovitan romusid korda teha need suht pommikindlad asjad ja alati saab sõitma. Töö on see mis vajab harjutamist. Kui on 36v üle 15A ikka pole. Pole uurinud neid tõukse mis elulugu nendel on. Kui viskad pildi ma võin ajaviiteks uurida mis romu see on. Nimi ka.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.02.2023 17:50:51 vasta tsitaadiga

M365 sai ikka 25A või 30A peal käitatud. Seal paralleelis 3x Eve 7A elementi.
_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkus
HV kasutaja

liitunud: 11.11.2014




sõnum 08.02.2023 10:00:34 vasta tsitaadiga

Tõuks ise Velt Smart X7

Sellel oli ainult 2p10s NCR18650BD, aku oli 2.85V peal. Tavalise hiinakaga laadis ilusti täis. Mahtuvust pole viitsinud mõõta, peaks vist piisama kui mõõdan ühe grupi ära? Kõik on tasakaalus igatahes

Minu arust on sellel BMS kahtlane, päris kuumaks läks kui koormuse järgi panin korraks
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 08.02.2023 10:47:52 vasta tsitaadiga

Sellel on 350w mootor jääb sinna 15A kanti hetkeline võimsus 700w minuarus vabalt kõlbab ka 17A kontroller 15A oleks mudugi kindlam. See 2p lahja täisvõimsust ei tasu loota range mingi 20km ainult. Sinna tuleks istutada elektriratta hilong siis oleks pädev pill teine bms ka. Sinna 2p akusse ei tasu rahi panna. Suurt ei võida midagi. Kui on vabu pesasid saab confi suurendada kuid hea ikka ei ole. See aku 2p viska seest välja sinna külge istuta hilong mutritega korpusesse. Originaal akukorpus on metallist sinna monteeri mida tahad.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkus
HV kasutaja

liitunud: 11.11.2014




sõnum 08.02.2023 11:04:14 vasta tsitaadiga

No jah mul on see aku kinnitus olemas. Aku on ka olemas aga vt sellel on üks suur miinus. See lenks käib sealt hingega kokku ja see hinge mehanism saab raske akuga sellist valu, et ma kardan, et laguneb ära.

Seljakotis oleks vist mugavam kanda, lihtsalt mingi alumiinium plaat vaja sinna panna kuhu aku kinnitada ja mis kaitseks ka. Põleb kui kurat kui peaks midagi untsu minema
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 08.02.2023 14:43:22 vasta tsitaadiga

väiksemaid hilonge on ka saada üks 4p võiks kokku laduda 40 elementi ei tohiks raske olla isegi see kannatab 6p ära kui sõidad on surve aukudes ülesse ja alla ei tohiks midagi juhtuda. Minul on hilong kahe katuse kruviga ainult pole kolme aastajooksul küljest tulnud jalaga isegi antud. Mitukorda minul ratas ümber kukkunud aku ikka küljes. icon_biggrin.gif Aku pigem vibereerib sama mis ratas ise ei usu ,et hingega midagi juhtub. Nii logu ikka vist ei tehta.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkus
HV kasutaja

liitunud: 11.11.2014




sõnum 08.02.2023 16:57:53 vasta tsitaadiga

Mul rattal 8p ja ühe m6 poldiga kinni icon_biggrin.gif Muidugi jupp voolikut ka, muidu koliseb
4p aku on päris hea juba
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 08.02.2023 21:00:58 vasta tsitaadiga

4P saad 30 kilti maha 36v peal.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkus
HV kasutaja

liitunud: 11.11.2014




sõnum 09.02.2023 09:37:19 vasta tsitaadiga

Seda 35kmh.

Aga mõõtsin siis eile mahtuvuse ära, 5.78mAh 2p peale 4.1-3.2v väga kehv polegi
Tööle ja tagasi veaks ära
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 09.02.2023 11:08:39 vasta tsitaadiga

lapatsis sõita ikka vist ei saa. Reaalse läbivuse saad teada kui sõidad. Su aku peaks olema 6.4 Ah 10-15% on vist degreerunud. Kui veel kukub mõne kuuga siis kaugele ei sõida enam. 2p on ülivähe 350w mootori jaoks.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM


viimati muutis XeStAiSy 09.02.2023 14:27:47, muudetud 5 korda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  DIY Elektrijalgratas mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 166, 167, 168 ... 181, 182, 183  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.