Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Linux vs Windows märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 183, 184, 185, 186  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas kasutad Linuxit või Windowsi?
Linux
30%
 30%  [ 208 ]
Windows
62%
 62%  [ 429 ]
muu..
7%
 7%  [ 50 ]
hääli kokku : 687

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 26.10.2022 21:02:41 vasta tsitaadiga

Tavakasutaja ei maksa klienditoe eest niikaua, kui on keegi tutvusringkonnas kes asja tasuta või sümboolse tasu eest korda ajab.
Ise ma ennast suureks eksperdiks ei pea , aga niipalju tunnen huvi, et nii Linuxi, kui ka Windowsi probleemidega omal käel ise hakkama saada ja mure ära lahendada. Eks see eeldab ka erialase võõrkeele oskust ja viitsimist. Tasulist IT abi eraklientidele pakuvad nii mitmed ka kohapeal, kuid tunnihind on kõrge ja siis üritabki inimene ise hakkama saada.

Suurfirmad on nõus maksma, eriti, kui teenust ostes lepitakse kokku SLA tingimused. Siis ei saa enam asi jääda alati selle taha, et IT spetsialist hakkab foorumites kaevama. Kuigi erialatipud seda ka teevad (net on täis erialaseid foorumeid kus avaldatud postitustest saab aru, et inimene töötab ettevõttes it- kasutajatoe, arendajana või muul IT-ga seotud ametipostil).

Äriklientidele Enterprise taseme distro ja tavakasutajale kommuunipõhise distro erinevus ongi selles, et tavakasutaja kui saab abi, siis teistelt sama kogukonna kasutajatelt. Muidugi võib ka maksta, aga Linux on ikkagi selline opsüsteem mis eeldab natuke suuremat IT-huvi. No ja kui juba huvi on, siis miks maksta kui saab ise "targemaks" ja uute kogemuste võrra rikkamaks.
Tüüpiline Windows opsüsteemi kasutaja lepib sellega , et installib omale mõne rakenduse next-next-Finish klikates arvutisse, kasutab neid rakendusi ja on rahul.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006




sõnum 26.10.2022 21:44:57 vasta tsitaadiga

Linuxiga võib teekond olla pikk ja keeruline, aga kui lõpuks töötad välja sellise setupi, mis klikib, siis tagasi Windowsi vangistusse enam ei igatse. Mul saab isiklikul süleril nüüd ca pool aastat eksklusiivselt Fedora kasutust ja kõik on väga fine. thumbs_up.gif. Veel aastake tagasi poleks arvanud, et Fedora on see, mis mind windowsist lõpuks võõrandab.
_________________
Ostan 400-650W PSU (Platinum-Titanium)
Liitu Binance'ga
Liitu Honey'ga
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 203
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 27.10.2022 15:33:24 vasta tsitaadiga

Linuxi peal mugavaks jäädes võid ajast maha ka jääda. icon_biggrin.gif Endal sai hetkel toimiv setup välja töötatud umbes 10a tagasi. Siiani on kogu kujundus jms. väga sarnane sellele ja näeb kohati välja kui windows98/xp. Taustapildigi pidin alles paar kuud tagasi välja vahetama kuna ise tehtud fullHD resoga pilt enam ei pädenud 1440p monitori peal. Windowsi poolelt olen hakanud juba selle modernse ruumiraiskava GUIga harjuma aga oma masinas ei sunni mind keegi asja "uuendama." Nii elangi järjest vananeva graafilise liidesega Gnome2 ajast (MATE) icon_biggrin.gif
_________________
Mess with the best, die like the rest!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006




sõnum 27.10.2022 17:15:15 vasta tsitaadiga

Windowsiga tundsin alati, et ekraanipinnast jääb puudu. Linux desktoppide kõige suurem võlu minu jaoks ongi see, et kujunda kuidas iganes sa soovid. Produktiivsuse kohalt tuli korralik tõus kui lõpuks kõikide lühiteedega harjutud sai.
_________________
Ostan 400-650W PSU (Platinum-Titanium)
Liitu Binance'ga
Liitu Honey'ga
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 203
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 27.10.2022 17:38:17 vasta tsitaadiga

Kristoferr kirjutas:
Windowsiga tundsin alati, et ekraanipinnast jääb puudu. Linux desktoppide kõige suurem võlu minu jaoks ongi see, et kujunda kuidas iganes sa soovid. Produktiivsuse kohalt tuli korralik tõus kui lõpuks kõikide lühiteedega harjutud sai.

thumbs_up.gif Jah. Asi pole ainult mitte kujundamises vaid ka selles et saab ka erineval viisil "oma käe järgi" konfigureerida rakendusi või rakenduste käitamiseks vajalikke teenuseid- kõige lihtsamalt kasutades näiteks nano tekstiredaktorit või käsurealt.
Hetkel olen Windowsi peal kuna uuel arvutil on 512GB SSD NVMe. Tulevikus kui saab muretsetud 1TB või 2 TB SSD siis panen dualbooti peale.
Vana arvutit Ubuntu 22.04'ga ei taha enam kasutada kuna SATA ketas 5200RPM on väga aeglane. ja uuel on arvutil eeliseid nagu suurenenud prose cache ja taktsageduse kellamise näol. Muidugi ma pole kindel, kas Linuxi all saab juhitavat overclocki rakendada nii nagu Windowsi all Lenovo Vantage seda teeb.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 28.10.2022 13:56:31 vasta tsitaadiga

Vahepeal dualbootisin main masinaga ka ja tõepoolest on sama suurte monitoridega päris raske sama efektiivselt ruumi kasutada Windowsi all. Dualmonitor tundub üldse suht mõttetu Win all kuna ei ole just lihtne akendele selgeks teha, et nad peaksid kindlal monitoril ja asukohas avanema iga kord arvutit käivitades. Eks saab asju lohistada ikka aga see omakorda võtab aega ja iga päev vaja uuesti teha. Küll windowsi jaoks on ka mingeid tööriistu selleks aga linuxite puhul on sellised asjad täitsa elementaarsed. Workspacedest ei tasu üldse rääkidagi icon_biggrin.gif Linuxis mul ilusti käivitades ühe nupuvajutusega kümmekond programmi lahti, ilusti workspacedesse/monitoridesse ära jagatud ja paljudel akendel isegi äärised eemaldatud, kuna ei liiguta ega sulge neid niikuinii. Põhimõtteliselt nagu arvuti oleks puhkerežiimis olnud aga tegelikult oli shutdown ja see layout on aastaid täpselt samasugune olnud icon_biggrin.gif
_________________
Mess with the best, die like the rest!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 28.10.2022 14:39:14 vasta tsitaadiga

ma ei tea mis paskprogramme sa kasutad aga win all topeltmonitoridega mul on küll aknad avanemas soovitud monitoril vanas kohas (s.t. seal kus viimati kinni panin)
(kontrolli igaks juhuks, et duaalboot sul seda asukohtade värki sassi ei keera, pane mitu korda misin kinni ja stardi iga kord taas win-i)
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
asjameez
Kreisi kasutaja
asjameez

liitunud: 10.12.2006




sõnum 16.12.2022 03:24:15 vasta tsitaadiga

Polnud väga pikka aega mängude vastu enam suurt huvi tundunud kuna ajalooliselt on tõsisem mängimine Linuxis olnud üsna võimatu ja kahte operatsioonisüsteemi pole tahtnud arvutis hoida. Sel aastal lihtsalt huvist alustasin Protoniga katsetusi laptopi peal vähem nõudlikema ja vanemate mängudega nagu Metro ning nendega saadud positiivne kogemus andis mõtte panna kokku üks korralik mänguvõimeline ja ainult Linuxil töötav Mini-ITX kast (konf profiilis). Taoline idee oleks olnud veel hiljuti üpris naiivne. Mõned nädalad tagasi saigi hunnik juppe kokku laotud ja siiani olen toimimisega väga rahul. Kõik mängud, ka ainult Windowsile mõeldud, mis olen Steamist ostnud, töötavad põhjas graafikaga laitmatult ja sujuvalt ~4k 60-120 fps. Ei mingit dll-idega jamamist nagu vanasti ja ka siis tuli enamasti lõpuks alla anda. Osad multiplayer mängud nagu Warzone 2 ei tööta kuna anti-cheat ei toeta Linuxit aga neid ei hakka üldse proovimagi ja raha raiskama. ProtonDB on eelnevas kodutöös abiks. Jutu kokkuvõtteks on märkamatult möödunud teetähis, kus enam pole vaja mängimiseks Windowsi buutida või teleka all konsooli hoida.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 16.12.2022 11:10:41 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
ma ei tea mis paskprogramme sa kasutad aga win all topeltmonitoridega mul on küll aknad avanemas soovitud monitoril vanas kohas (s.t. seal kus viimati kinni panin)
(kontrolli igaks juhuks, et duaalboot sul seda asukohtade värki sassi ei keera, pane mitu korda misin kinni ja stardi iga kord taas win-i)

Kõik tuleb ka pärast update resa õiges kohas lahti.
Minu meelest töötas see ka win 10 all.
Hetkel w11 vana i5 peal. Kõik ülistabiilne ja toimib hästi.
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006




sõnum 16.12.2022 12:00:23 vasta tsitaadiga

Nii linux kui windows ei saa süleritel akende positsioonide meelde jätmisega hakkama kui monitor(id) on läbi doki. Mul mõlemad igapäevaselt kasutuses ja no ei ole korralikult toimima saanud. Linuxitel on olemas erinevad lisad, mis seda probleemi lahendada üritavad.
Lauaarvutitega on asi parem.

_________________
Ostan 400-650W PSU (Platinum-Titanium)
Liitu Binance'ga
Liitu Honey'ga
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 203
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 13.01.2023 19:47:57 vasta tsitaadiga

No ma olen hea pool aastat linuxis istunud ei taha enam winni tagasi minna ma ei tea mis seal head on. Proton veab ka anticheat mänge käima juba enamuse mängudest 144fps+ 1440p uued mängud mis steamis tulevad on nõutud et linuxi protonis peab mäng töötama steami poolt juba eos. Kui vaadata linux saab igakuu 20 mängu mis jooksevad anticheatidega. Ka vanematele mängudele lisatakse toed. Praktiliselt aasta on olnud massiline protoni toe lisamine anticheatid ka arvatud. Kui üldse mingi mängumasin teha linuxis siis endeavour os. Ei tasu vaeva näha jurabuntudega need on nendele kellel rohkemat midagi vaja pole. Algajana võid jurabuntulase mõne minutiga katki teha kui tahad oma asja käima saada. Kui üldse tutvust asjaga teha siis kõike mida tahad on google ja lugemisoskus. Isegi youtuube tänapäeval. ID kaardi saad ka tööle copy paste ainult. Samad weebi browserid on saada ka linuxis siis see paroolide udrumudru teeb elu lihtsamaks. See esimene või paar katkist üritust linuxis ei tähenda maailmalõppu ise õpid vigatest neljas install jääb terveks.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 14.01.2023 00:20:30 vasta tsitaadiga

Ma jällegi ei mõista mida see linux juurde annab?
Win11 jookseb ka 10 aastat vana i5-ga.
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 14.01.2023 17:27:11 vasta tsitaadiga

Magic, Ametlikult mitte. Pead ostma uue raua.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.01.2023 21:29:13 vasta tsitaadiga

Ametlikult ei ole 10a vana i5 lihtsalt supported aga töötab ikka
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 26.01.2023 21:35:19 vasta tsitaadiga

Regab ju ilusti ära, seega kõik ok thumbs_up.gif
Pole ju isegi R7 1700 ju toetatud.
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IBOX4REAL
HV kasutaja
IBOX4REAL

liitunud: 20.06.2005




sõnum 22.04.2023 14:13:03 vasta tsitaadiga

Ma olen viimased 4a töö pärast Linuxi peal switchinud kuna Win + Docker on lihtsalt liiga resursimahukas ja aeglane minu jaoks. Linuxi puhul mulle meeldib, see et ma ei pea kõike seda üleliigset pahna endale paigaldama ja saad täpselt nii minimaalse setupi endale teha kui vaja. Rääkimata siis sellest, et turvalisuse poolelt on Windowsi maailmas kindlasti rohkem exploite. UI poolelt on mulle harjumuspärane KDE ja olengi põhiliselt KDE Neoni/Kubuntu vahel hüpelnud. Läbi protoni on ka mängimine Linuxi peal üsna laialdaselt toetatud. Mul üks ideeprojekt on teha Linuxi põhine gaming pc mis annaks konsooli lähedase kasutuskogemuse läbi Steam OS'i.

Windowsi kasuks räägib hetkel minu jaoks ainult see, et on teatud spetsiifiline tarkavara/draiverid millel linuxi tuge pole.

Linuxi kitsaskohaks on ilmselt see, et kui sul mingi probleem tekib, siis sa suure tõenäosusega pead seda commandline kaudu lahendama mis keskmisele kasutajale võib üle jõu käia.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.04.2023 14:15:15 vasta tsitaadiga

IBOX4REAL kirjutas:

Linuxi kitsaskohaks on ilmselt see, et kui sul mingi probleem tekib, siis sa suure tõenäosusega pead seda commandline kaudu lahendama mis keskmisele kasutajale võib üle jõu käia.


Vastukaaluks võib öelda, et kui windowsi puhul mingi suurem probleem on, siis pole käsurida ka mille kaudu seda debugida ja korda teha.
Kuigi tõsi ta on, et windows on rohkem plug&play kui mingeid väga erilisi vajadusi pole.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 24.04.2023 10:46:01 vasta tsitaadiga

mõlemal saab käsurea kaudu korralikult asju pekki keerata icon_lol.gif
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.04.2023 11:07:07 vasta tsitaadiga

Pekki keerata saab küll, aga pekkis asja parandamine on ikka linuxi käsureal lihtsam.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




see post läheb kustutamisele sõnum 03.05.2023 09:12:08 vasta tsitaadiga

Linuxi saab jebimisega uuesti funkama kuid windoozat mitte. WIndows võib ka peale installi värskelt katki olla. Windowsi puhul piisab voolukatkestusest ja too ongi katki. Linuxis lihtsalt reinstallid paketid ja probleem läheb ära. Linuxi käsurida on nii lihtne tänapäeval piisab ainult googlest ja lihtsmad toimetused jäävad ise meelde.
Linuxi käsurida jätab ise ka meelde käsud mis tegid lihtsalt tuleb kerida neid. Ma linuxis olnud varsti aasta ja ei tahagi sinna windowsi enam bootida. Windowsis on niipalju katkiseid asju mis kunagi normaalselt ei toimi juba akende meeldejätmine ja puudub võimalus restore teha mis ka toimiks.
WIndows võib ka shutdowni tehes katki minna rääkimata stutteritest ja läägidest, katkised driverid kaa. WIndowsi probleem on hiire cursor ka palju õnne kui ära kaob liigutamisel bug on juba pea aasta vana. Kuid jah ilmselt ei hakka windowsi enam taga igatsema kui ei toimi lihtsalt.
Ok linuxit vahid alguses kui lehm lennukit kuid googeldada oskad siis imelihtne ja käsurida pole enam probleemiks. Ja käsurida pole enamasti vaja näiteks Garuda distrol paned oma zen dragonized gamingu peale ja hakka kasutama nagu windowsi. Kuid käsurida on ikka kordades lihtsam kui gui tagajamine. Internet browseris saad synckida paroolid pilvest ja elu läheb edasi. Probleem on vast ID kaart kuid ka sellegi saab tööle.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM


viimati muutis XeStAiSy 03.05.2023 09:13:28, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
HV kasutaja

liitunud: 04.06.2022




sõnum 03.05.2023 09:12:49 vasta tsitaadiga

Margus kirjutas:
Linuxi saab jebimisega uuesti funkama kuid windoozat mitte. Linuxi käsurida on nii lihtne tänapäeval piisab ainult googlest ja lihtsmad toimetused jäävad ise meelde.
Meenutab kangesti minu viimast suuremat Linuxi pusimist ca 15+ aastat tagasi, kus linux tuli kenasti ülesse aga wifi adapterit ei tundud ära - kuidas neid käske googeldad, kui internetti ei saa. Käiski sedasi, et järgmisel päeval töö juures googeldasin, printisin leitu koju kaasa, kodus proovisin ja kritseldasin tulemuse(tuse) paberiservale, järgmine päev googeldasin juurde ja uuele ringile.
Lõpuks sain tööle, hea meel oli aga see töötas kuni suurema linuxi uuendamiseni, kus olin alguses tagasi, wifi pulka ei näinud, internetti polnud ja seal minu jaks sai otsa ja igasugune isu Linuxi järele kadus.

_________________
---
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 03.05.2023 09:46:34 vasta tsitaadiga

Ma ütlen kui ma 7 aastat tagasi pusisin linuxiga oli jah katki minujaoks kuid tänaseks on ajad muutunud ja päris palju. Probleem on jah teatud rauas ilmselt kuid linux jah parem kasutada lan kaabliga need inteli ax wifi 6 kaardid igati toimivad lahendused hetkel. Kuid suurem edasiminek on linuxis snäpshotid ja taimeshiftimine. Samuti Valve oma steamdekiga ja aastaga on palju muutunud. Ja läheb ilmselt veel paremaks. Wifi ruuterist võid vedada lan kaabli ja kogu lugu või läbi mingi julla ja toimib. Linuxis on jah vaja vahest lan kaablit teeb elu lihtsamaks. Ilmselt me kõik proovisime ka 15 aastat tagasi wifi pulkasid linuxis mis ei toiminud. Kuid jah LAN on alati toiminud. Täna ilmselt piisab inteli AX wifi 6 kaardist kui kangesti wifit tahad. Kuid kui tahad failsafi siis jah seal ilmselt vaja lan kaablit kuid snäpshoti ja taimshiftida siis seal pole vaja käsureal enam jännata. Minul arch pole pildituks jäänud. Igasugused loomkatseid proovitud. Garuda dragonized gaming on 1 vähestest mida tasub proovida saad sellest mäc laikist lihtsalt lahti
rm ~/.config/plasma-org.kde.plasma.desktop-appletsrc
ja mott.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IBOX4REAL
HV kasutaja
IBOX4REAL

liitunud: 20.06.2005




see post läheb kustutamisele sõnum 03.05.2023 10:41:19 vasta tsitaadiga

Ma nüüd sattusin ühe tüütu probleemi otsa Linuxiga. Nimelt osad striiminguteenused kasutavad mingit drmi'i mida Linuxi peal ei toetata. Netlflix vist piirab reso ainult aga NBA striime ei saa üldse mängida Linuxi peal. Pole otseselt probleem kuna üldjuhul browseri kaudu neid tarbi.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

see post läheb kustutamisele sõnum 03.05.2023 11:23:09 vasta tsitaadiga

IBOX4REAL kirjutas:
Ma nüüd sattusin ühe tüütu probleemi otsa Linuxiga. Nimelt osad striiminguteenused kasutavad mingit drmi'i mida Linuxi peal ei toetata. Netlflix vist piirab reso ainult aga NBA striime ei saa üldse mängida Linuxi peal. Pole otseselt probleem kuna üldjuhul browseri kaudu neid tarbi.

Widevine L1?

See on paris ammu juba.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 03.05.2023 23:21:30 vasta tsitaadiga

DRM probleem on jah Linuxil. See on muidugi DRM firmade endi süü. Mängud mis teatud DRM kasutavad ei toimi kah normaalselt.
Minu Linuxi katsetused on piirdunud seni Mint proovimisega. Kuna mul on vaja toimivat ID kaarti, siis see suht piirab ära ühilduvuse debiani põhiste distrode peale.

Peamine takistus on olnud mängude ühilduvus ja enda harjumused. Samas on näha, et Windows läheb aina rohhkem live service teed koos reklaamide, nuhkimise ja igasugu customization piiramisega.
Ütleme nii et kui mingil hetkel läheb erinevate workaroundide hulk liiga suureks, siis on mõistlikum juba Linuxi peale kolida.
Samal põhjusel liikusin AM4-ga Win10 peale 2019 aastal kuigi Win7 meeldis rohkem. Lihtsalt Win7 töölesaamine uuel raual muutus liiga tüütuks.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Linux vs Windows mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 183, 184, 185, 186  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.