Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Konsoolid vs PC märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 67, 68, 69 ... 129, 130, 131  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Millega mängid?
Ainult konsooliga
12%
 12%  [ 50 ]
Rohkem konsooli kui PC-ga
8%
 8%  [ 33 ]
50/50
6%
 6%  [ 24 ]
Rohkem PC kui konsooliga
15%
 15%  [ 61 ]
Ainult PC-ga
57%
 57%  [ 231 ]
hääli kokku : 399

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.01.2023 22:16:26 vasta tsitaadiga

Foxxx kirjutas:
Test Drive Unlimited 2 - ma nägin palju vaeva, et seda üldse steami saada ja kui sain, siis selle käima saamine on omaette lahedus, sellel on ilgelt äge launcher mis ilmselgelt enam ei tööta.

Ma sain selle hiljuti peale kerget jamamist toole, kuigi jah. Paras kepp oli. Hetkel tootab ja mangin.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.01.2023 23:09:24 vasta tsitaadiga

Foxxx, jah, see on Steami - maailma suurma mänguplatvormi - enim mängitud mängud.
Ma arvan, et täpsemalt enamiku defineerida on väga raske, unless sul on kuskilt võtta värkse market breakdown?
Sa just tõestad mulle ju minu pointi oma väitega - enamik inimesi, enamik aega - mängivad vanemaid mänge kui viimane aasta.
De facto on see nii. Kui sa tahad mingit oma listi teha, kus MP mänge ei arvestata ja enamik on defineeritud kuidagi teistmoodi, kui enamik inimesi kes midagi mängivad ja sul on mingi geinaalne loogika ja allikad võtta, et oma pointi illustreerida, siis ole hea lase käia, ootan huviga.
Ma esitasin oma seisukoha ja oma allika, ei hakka sinu oma selgitamiseks vaeva nägema. Katsu ikka ise selgitada, mille peale sinu tunnetused toetuvad. Olen avatud võimalusele, et eksin.

Shader compilation probleemiga ei ole kokku puutunud ja ei ole pidanud seda troubleshootima. Dunno. Enamik mänge preloadivad shaderid.

Foxxx kirjutas:
[b]
Konf failide näppimine on eelkõige probleem nende vanemate mängudega mis on tehtud 5 - 10 aastat tagasi, see on ju ometigi see millele sa oled koguaeg viidanud, et suur PC plus. 3090-ga ma ei kahtlegi, et sa ei pea just graafikasättetega muretsema, aga see ei ole just väga hea toetus Su argumentile, et PC gaming on odav. See kaart maksis veel mõnda aega tagasi 1600 eurot ja ülessepoole, selle raha eest saab juba vähemalt kaks konsooli kui mitte 3 icon_biggrin.gif (lisaks kogu ülejäänud raud juurde)
Viimasest perioodist:
Saints Row 3 Remaster - ei jookse 3080 peal ilma stutterita (ilmselt pean 3090 ostma icon_lol.gif )
Assassins Creed II ei suuda siiani panna jooksma PC peal normaalselt.
Splinter Cell Convictioni mängisin läbi, aga crashis korduvalt.
Sekiro: Shadows die Twice, ebareaalne input lag, ostsin PS5 peale PS4 versiooni, mis jookseb nagu siidi ja input lagi pole.
Test Drive Unlimited 2 - ma nägin palju vaeva, et seda üldse steami saada ja kui sain, siis selle käima saamine on omaette lahedus, sellel on ilgelt äge launcher mis ilmselgelt enam ei tööta.


Ma ei tea, kas ma olen imelik või milles asi, aga ma ei näpi konf faile. Ei ole vajadus tundnud.
Mis nüüd odavusse puutub, siis can =! must. See, et ma valin endale osta 3090 because I can ja fun on ehitada ilusaid kaste, see pigem illustreerib seda arugmenti, et PC on tehnika entusiastile tore hobi.
Ma ei sihigi odavaimat võimalikku kasti, see pole my thing.

Mis Sekriosse puutub, siis ei oska kommenteerida. GamingBolt sai 1080TI.ga hakkama ja ütles, et PC versioon on parim. Go figure.
https://www.youtube.com/watch?v=gEr7zP24Rds

Sinu probleemide osas ei oska ka sõna võtta, mul endal on probleeme olnud enim EA asjadega.
Steami ja Origini "integratsioon" on lihtsalt HALB. Fifa ei lähe käima pool osa aega ja originist launchida ei lase steam versionit.
NFSiga sama lugu. EA võiks ennast kokku võtta. Origini mänge ka osta ei taha. Life is hard.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.01.2023 23:35:10 vasta tsitaadiga

Aeron, https://steamdb.info/topsellers/2022W48/ have fun.... icon_biggrin.gif seal nupp sulle, et sa saaksid edasi tagasi liikuda nädalate kaupa.
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 11.01.2023 01:58:40 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Foxxx kirjutas:
Test Drive Unlimited 2 - ma nägin palju vaeva, et seda üldse steami saada ja kui sain, siis selle käima saamine on omaette lahedus, sellel on ilgelt äge launcher mis ilmselgelt enam ei tööta.
Ma sain selle hiljuti peale kerget jamamist toole, kuigi jah. Paras kepp oli. Hetkel tootab ja mangin.
kas sellel kogu online osa mingi hetk maha ei läinud?
iirc launcher pidi timeoutima, enne kui mängu käima sai ajada. või siis launcher käima ja mäng käsitsi järgi icon_smile.gif

mitte, et konsoolidel ei oleks mänge, mis käigust maha lähevad icon_wink.gif

edit:
uudishimu tekkis. proovin, mis see tdu2 täna teeb.
tundub jah, et kas lasta timeoutida või kõigepealt launcher ja siis mängu executable.
online on läinud, offline profiili saab eraldi teha ja mängida.
ma isegi imestan, et aktiveerimine ja deaktiveerimine veel töötavad nagu päris icon_biggrin.gif

edit2:
Foxxx kirjutas:
Viimasest perioodist:

Saints Row 3 Remaster - ei jookse 3080 peal ilma stutterita (ilmselt pean 3090 ostma icon_lol.gif )
Assassins Creed II ei suuda siiani panna jooksma PC peal normaalselt.
Splinter Cell Convictioni mängisin läbi, aga crashis korduvalt.
Sekiro: Shadows die Twice, ebareaalne input lag, ostsin PS5 peale PS4 versiooni, mis jookseb nagu siidi ja input lagi pole.
Test Drive Unlimited 2 - ma nägin palju vaeva, et seda üldse steami saada ja kui sain, siis selle käima saamine on omaette lahedus, sellel on ilgelt äge launcher mis ilmselgelt enam ei tööta.
veidrate probleemide otsa jooksed.
saints row remaster oli iirc kõigil platvormidel kehvasti tehtud.
conviction ja ac2 on kuskilt 2009-2010? mõlemad olid omal ajal töötavad ja üsna hästi. viimasel ajal pole proovinud. mis probleem sul ac2-ga oli?
sekiro (ja elden ring) töötasid peale esimese kuu-paari patche hästi. launchil piix eelkõige stutterist aga noh, from software, sealt polnud muud oodata ka.

mis lugu sul selle shader compilationiga on?

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.01.2023 02:33:54 vasta tsitaadiga

londiste, TDU2 online ei viitsigi mängida, single player ainult.
Mängu töölepanemisel on iga kord error ja tuleb umbes minut oodata kuni see eest ära läheb. Mingisuguseid NET Framework asju tahtis ka saada, ilma nendeta keeldus tööle minemast. Aga kui ükskord juba mängu sisse saab, siis töötab okei, Xbox puldiga täitsa hea.
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.01.2023 10:56:54 vasta tsitaadiga

Ma tahaks legaalselt mängida esimest TDUd, aga sellel vist pole digitaalselt üldse saadavust. TDU2-l olen ise ka ära oodanud ära selle time out, aga tüütu on ikkagi. Teine alternatiiv oli vist arvuti võrgust lahti ühendamine, siis tuleb timeout kiiremini.

londiste, Conviction crashis päris palju, AC2 frame rate lihtsalt ei ole mul stabiilne, olen nii epicu kui steami versiooni proovinud, ei suuda 60ni välja saada seda, ma ei tea. TDU minu mälu järgi vajas ka, et lõviosa prose tuumadest tuli sujuvaks mänguks välja lülitada.

Konsoolidel on üks suur pluss selles osas, neile ei saa juurde pookida mingeid Origine, Eden Gamesi või jumal teab mille launchereid. Online on muidugi maha läinud ka seal, aga see reeglina ei sega SP kogemust, eeldusel, et see on olemas mängul.

Shader Compilationi osas üks tore mäng, mis selles on jälle pihta sai: https://www.eurogamer.net/digitalfoundry-2022-stray-plays-best-on-ps5-ps4-a-disservice-to-the-pc-version

Ma tunnistan ausalt, et ma olen suht vähe uute mängude puhul probleemidega pihta saanud, sest ma üldiselt vaatan digital foundry videosid ja otsustan selle järgi mis platvormile ma mängu võtan icon_biggrin.gif Stray läks ilmselgelt PS5 peale.
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.01.2023 12:22:05 vasta tsitaadiga

Foxxx kirjutas:
Ma tahaks legaalselt mängida esimest TDUd, aga sellel vist pole digitaalselt üldse saadavust. TDU2-l olen ise ka ära oodanud ära selle time out, aga tüütu on ikkagi. Teine alternatiiv oli vist arvuti võrgust lahti ühendamine, siis tuleb timeout kiiremini.

Saab ju tulemüüri reegliga protsessilt interneti ligipääsu ära võtta. 30 sec nokitsemist ja eluks ajaks rahu maapeal.

Foxxx kirjutas:
Conviction crashis päris palju, AC2 frame rate lihtsalt ei ole mul stabiilne, olen nii epicu kui steami versiooni proovinud, ei suuda 60ni välja saada seda, ma ei tea. TDU minu mälu järgi vajas ka, et lõviosa prose tuumadest tuli sujuvaks mänguks välja lülitada.

Hmm, tundub nagu peaks tegema gaminguks paar vanemat virtuaalmasinat. Saab sättida tuumasid ja OS versiooni sobivaks. Pole väga keeruline teha/kasutada ning ei pea igapäeva masinat näppima.

Foxxx kirjutas:
Konsoolidel on üks suur pluss selles osas, neile ei saa juurde pookida mingeid Origine, Eden Gamesi või jumal teab mille launchereid. Online on muidugi maha läinud ka seal, aga see reeglina ei sega SP kogemust, eeldusel, et see on olemas mängul.

Word. Need erinevad launcherid on üks igavene itk.

Foxxx kirjutas:
Shader Compilationi osas üks tore mäng, mis selles on jälle pihta sai: https://www.eurogamer.net/digitalfoundry-2022-stray-plays-best-on-ps5-ps4-a-disservice-to-the-pc-version
Ma tunnistan ausalt, et ma olen suht vähe uute mängude puhul probleemidega pihta saanud, sest ma üldiselt vaatan digital foundry videosid ja otsustan selle järgi mis platvormile ma mängu võtan icon_biggrin.gif Stray läks ilmselgelt PS5 peale.

Huvitav jah. Pole ise kokku puutunud, aga tundub olevat a thing. Eeldaks küll ,et nt AMD raua ja korraliku NVME kettaga oleks kogemus pmt konsooliga 1:1, aga võta näpust. Ei tea kas siin tõesti nt DX10 peale mäng keerates vms ei aita?
Samas ei tundu olevat maailma suurim probleem, eriti veel sellise tempoga mängu puhul...

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 11.01.2023 12:25:31 vasta tsitaadiga

Aeron, konsoolidel peaks olema suuremalt jaolt precompiled shaderid. fikseeritud raua lugu. ei ole mustmiljon erinevat kaardi ja draiverite kombinatsiooni.

ma proovisin huvi pärast ac2, küll uplayst. pool tunnikest tatsasin ringi. jooksis nii nagu pidi, ei täheldanud mingeid probleeme.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.01.2023 12:39:19 vasta tsitaadiga

See on kuidagi parem siis kui Shader Pre-Caching mis steamil ka olemas on, mis väidetavalt:
Shader Pre-Caching enables Steam to download pre-compiled GPU shaders that are compatible with your system settings, per the feature description. This speeds up the loading process for Vulkan and OpenGL games and enhances the stability of the framerate while playing.
Või siis on see selline järjekordne feature mis nõuab devidelt tööd, et töötaks korralikult ja ei viitsita, kuna n+1 raua konfi on ja siis preloadid endale mingi "generic" asja mis enam vähem töötab, aga mitte päris ideaalselt?

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 11.01.2023 15:02:58 vasta tsitaadiga

ac esimesed mingid osad endalgi steamis olemas, aga pole viitsind neid ette võtta siiani. ühesõnaga ikaldab? peab mingi xp virtual masina tegema?

kuidas vm üldse gpu'd ja asjad toimivad? tean, et mutha (someordinarygamer) kasutab hostina linuxit ja seal pidi nagu kõik 100% toimima ilma perf kadudeta.

_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.01.2023 16:51:56 vasta tsitaadiga

Kahjuks mitte nii lihtsalt või kui võiks.
KVM ja proxmox põhiseid lahendusi ikka on, aga seal on omajagu käsitööd vaja teha, et asi tööle saada.
Case and point:
https://theomnidev.com/best-vm-setup-for-gaming/

peaks tibalihtsam olema vmware workstationiga:
https://us.informatiweb-pro.net/virtualization/vmware/vmware-workstation-16-install-a-game-in-a-vm.html

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Laifstaile
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.01.2023 18:48:40 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
Foxxx kirjutas:
Ma tahaks legaalselt mängida esimest TDUd, aga sellel vist pole digitaalselt üldse saadavust. TDU2-l olen ise ka ära oodanud ära selle time out, aga tüütu on ikkagi. Teine alternatiiv oli vist arvuti võrgust lahti ühendamine, siis tuleb timeout kiiremini.

Saab ju tulemüüri reegliga protsessilt interneti ligipääsu ära võtta. 30 sec nokitsemist ja eluks ajaks rahu maapeal.

Foxxx kirjutas:
Conviction crashis päris palju, AC2 frame rate lihtsalt ei ole mul stabiilne, olen nii epicu kui steami versiooni proovinud, ei suuda 60ni välja saada seda, ma ei tea. TDU minu mälu järgi vajas ka, et lõviosa prose tuumadest tuli sujuvaks mänguks välja lülitada.

Hmm, tundub nagu peaks tegema gaminguks paar vanemat virtuaalmasinat. Saab sättida tuumasid ja OS versiooni sobivaks. Pole väga keeruline teha/kasutada ning ei pea igapäeva masinat näppima.

Foxxx kirjutas:
Konsoolidel on üks suur pluss selles osas, neile ei saa juurde pookida mingeid Origine, Eden Gamesi või jumal teab mille launchereid. Online on muidugi maha läinud ka seal, aga see reeglina ei sega SP kogemust, eeldusel, et see on olemas mängul.

Word. Need erinevad launcherid on üks igavene itk.

Foxxx kirjutas:
Shader Compilationi osas üks tore mäng, mis selles on jälle pihta sai: https://www.eurogamer.net/digitalfoundry-2022-stray-plays-best-on-ps5-ps4-a-disservice-to-the-pc-version
Ma tunnistan ausalt, et ma olen suht vähe uute mängude puhul probleemidega pihta saanud, sest ma üldiselt vaatan digital foundry videosid ja otsustan selle järgi mis platvormile ma mängu võtan icon_biggrin.gif Stray läks ilmselgelt PS5 peale.

Huvitav jah. Pole ise kokku puutunud, aga tundub olevat a thing. Eeldaks küll ,et nt AMD raua ja korraliku NVME kettaga oleks kogemus pmt konsooliga 1:1, aga võta näpust. Ei tea kas siin tõesti nt DX10 peale mäng keerates vms ei aita?
Samas ei tundu olevat maailma suurim probleem, eriti veel sellise tempoga mängu puhul...


Ja nende asjade pärast ma valin xboxi ennem kuna ma ei lihtsalt viitsi majandada nende asjadega...lihtsalt mäng käima ja kõik...
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.01.2023 19:47:39 vasta tsitaadiga

...sulle on vist millegi pärast jäänud mulje, et selliste asjadega tegeldakse igapäevaselt?
Kui ma Origini veidrused välja jätan, siis ma nt ei mäleta, millal mul viimati mingi hull troubleshootimine mängudega seotud.
Vastukaaluk võiks öelda, et ma valin nt selle pärast pc ,et ma ei viitsi sub 120 fps mingeid asju mängida või et fps/4x etc asjad nii palju paremini mängitavad või üldse olemas PC peal vs konsoolidel.
Aga see on lihtsalt lambi näide, sinu suvalisele suuremakonteksvälisele .... ma eitea millele...

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.01.2023 20:03:05 vasta tsitaadiga

Järjekordne tänane kogemus, save game osas..... kuidas on võimalik, et 2023 aastal ei ole ikka kõikidel mängudel steam cloudi supporti... Playstationil on see aastat 2011.
Kahest mängust ühe save game jäigi kadunuks, teisest olin mingi hetk windowsi reinstalli käigus backupi teinud.
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.01.2023 20:10:03 vasta tsitaadiga

Pikalt vaidlema ei viitsi hakata (siin samas teemas on aastaid tagasi juba piisavalt vaieldud), aga "lihtsalt mäng käima ja kõik" argument ei päde juba x360 aegadest. Küll on uuendusi dasboardile ja mängule (pole mingi haurkordne nähtus, kui uuendus mängu katki teeb), servereri hooldustööd, mängude bugid, konsooli tehnilised probleemid, ostad plaadi peal mängu ja esimese asjana pead 60GB andmeid tõmbama, et üldse mängugi pääseda jne jne. Maadled täpselt samade probleemidega, mis PC peal. Lihtsalt tööriistu probleemi lahendamiseks on äärmiselt piiratud koguses.
_________________
/digitaalselt allkirjastatud/
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.01.2023 20:35:16 vasta tsitaadiga

Konsoolid liiguvad ka üha rohkem digitaalse meedia poole. PC peal pole füüsilise meedia peal ikka väga kaua midagi olnud, seega ma ütleks, et allalaadimise osas on PC peal täpselt samasugune probleem. Konsoolide peal on positiivne see, et uue generatsiooniga on mängude suurus tunduvalt alla läinud. Näidis Dying Light 2 pealt. Dying Light 2 on PS5 is only 25GB whereas the PS4 version is 51GB, Xbox comes in at 35GB and PC is at 43GB. This makes the PS5 version the smallest of the lot.

Ma ausalt ei tea, milliseid tehnilisi probleeme Sa konsooli peal oled pidanud lahendama, katkist konsooli? Katkist HDMI kaablit? Kui toode on katki, siis ta on katki, siis pole väga vahet on see konsool, pc või röster.

Enamik Single player mänge muus osas küll väga mõjutatud pole. Enamik mänge saab ilusti installida ja mängida ka plaadi versiooni. Multiplayer mänge tõesti ei ole võimalik mängida ilma viimase uuenduseta, samas retro konsoolidel polnud isegi MP funktsionaalsust, kõlab suht loogiliselt, et neil uuendamisvajadust ei olnud.
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 11.01.2023 22:34:47 vasta tsitaadiga

Foxxx kirjutas:
Järjekordne tänane kogemus, save game osas..... kuidas on võimalik, et 2023 aastal ei ole ikka kõikidel mängudel steam cloudi supporti... Playstationil on see aastat 2011.
Kahest mängust ühe save game jäigi kadunuks, teisest olin mingi hetk windowsi reinstalli käigus backupi teinud.
Mis mängud need olid?
Cloudsave toetus on mänguloojate rida, Steam on siiski eelkõige pood ja ei tegele mängufailide ümbertegemisega. Vanematel mängudel pole enamusel Steami pilve toetust, sest siis kui need mängud tehti, ei olnud sellist funktsiooni veel olemaski. Pilvetoetust pole ühelgi mängul, mis algselt pole mõeldud Steamis müümiseks või on tehtud enne kui steamcloud üldse asjaks sai. Kui mängulooja suvatseb hiljem pilvetoe lisada, siis see tugi ka ilmub, aga vanade mängudega on nii, et pole enam tegijaid, pole kommertslikku huvi, pole alles algfaile või mängu valmis teinud ettevõte on ammu loojakarjas. Steamil puudub seaduslik õigus temale mittekuuluvaid mänge muuta ja ümber teha, Steam on edasimüüja. On päris hämmastav, et aastal 2023 peab selliseid asju kellelegi selgitama...

_________________
Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.01.2023 22:35:41 vasta tsitaadiga

HPN kirjutas:
Pikalt vaidlema ei viitsi hakata (siin samas teemas on aastaid tagasi juba piisavalt vaieldud), aga "lihtsalt mäng käima ja kõik" argument ei päde juba x360 aegadest. Küll on uuendusi dasboardile ja mängule (pole mingi haurkordne nähtus, kui uuendus mängu katki teeb), servereri hooldustööd, mängude bugid, konsooli tehnilised probleemid, ostad plaadi peal mängu ja esimese asjana pead 60GB andmeid tõmbama, et üldse mängugi pääseda jne jne. Maadled täpselt samade probleemidega, mis PC peal. Lihtsalt tööriistu probleemi lahendamiseks on äärmiselt piiratud koguses.

"lihtsalt mäng käima ja kõik" all moeldakse ilmselt seda kui mang on juba installitud ja ei vaja esmast allalaadimist.

Olen suhteliselt varske XSX kasutaja, kuid konsool on siiani uuenduseid teinud siis kui ma teda ei kasuta. Mul valitud see standby reziim, mis konsooli taielikult kinni ei pane.
https://gamerant.com/xbox-series-sx-how-to-download-games-when-in-standby-mode/

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 11.01.2023 22:54:39 vasta tsitaadiga

Foxxx kirjutas:
Järjekordne tänane kogemus, save game osas..... kuidas on võimalik, et 2023 aastal ei ole ikka kõikidel mängudel steam cloudi supporti... Playstationil on see aastat 2011.
Kahest mängust ühe save game jäigi kadunuks, teisest olin mingi hetk windowsi reinstalli käigus backupi teinud.
playstationil olid cloud saves iirc ainult plusiga?
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.01.2023 23:15:24 vasta tsitaadiga

Foxxx kirjutas:
Konsoolid liiguvad ka üha rohkem digitaalse meedia poole. PC peal pole füüsilise meedia peal ikka väga kaua midagi olnud, seega ma ütleks, et allalaadimise osas on PC peal täpselt samasugune probleem. Konsoolide peal on positiivne see, et uue generatsiooniga on mängude suurus tunduvalt alla läinud. Näidis Dying Light 2 pealt. Dying Light 2 on PS5 is only 25GB whereas the PS4 version is 51GB, Xbox comes in at 35GB and PC is at 43GB. This makes the PS5 version the smallest of the lot.

Ma ausalt ei tea, milliseid tehnilisi probleeme Sa konsooli peal oled pidanud lahendama, katkist konsooli? Katkist HDMI kaablit? Kui toode on katki, siis ta on katki, siis pole väga vahet on see konsool, pc või röster.


Kas allalaadimise kiirused on paremaks läinud? Vanasti oli võrreldes steamiga ikka mega aeglane see mängude allalaadimine. Ca 10x vahe kohtati või rohkem isegi. PS4 aegadel veel vähemalt.
Ja mis puutub probleemidesse,siis ega sa eriti ei lahendagi, ootad patchi, sest stuttering, glitching ja liiga vara välja lastud mängud on konsoolipeal olemas sama moodi nagu PC peal. PC eelis siinpuhul on see, et saad ise keerata sätteid alla ja äkki mõnda asja leevendada, kui ei viitsi patchi oodata või siis rauaga pähe lüüa probleemile.

Suureks plussiks on konsoolidele tekkinud osades mängudes peformance ja beauty mode. Natuke aeg edasi ja varsti on full blown options menu icon_smile.gif Tere tulemast PC maailma icon_smile.gif

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.01.2023 02:09:14 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
Kas allalaadimise kiirused on paremaks läinud? Vanasti oli võrreldes steamiga ikka mega aeglane see mängude allalaadimine. Ca 10x vahe kohtati või rohkem isegi. PS4 aegadel veel vähemalt.

See oleneb kus asub server ja kus asud sina.

Xbox laeb sama kiirelt alla kui Steamist, mul tuleb mõlemist ~70MB/s.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.01.2023 10:44:54 vasta tsitaadiga

Vondur, Mulle meeldib, et kui teemaks on steami 30% vahendustasu, siis räägitakse, et steam on kõikehõlmav platvorm mis pakub rohkem kui ainult vahendust, aga kui mingi funktsionaalsus on selgelt puudu, siis on tegemist kõigest vahendajaga.

Aga Sa kajastasid väga selgelt ühte suurt PC probleemi, see on palli veeretamine, ei see on kellegi teise mure, mina ei pea seda parandama. Sellest tulenevalt ilmselt ei näe me veel pikka aega ka direct storage tuge, quick resume tuge windowsil ega universaalset cloud save tuge tuge.

Mängud millest juttu olid Assetto Corsa ja Assetto Corsa Competizione, aga need vist on liiga vanad ja tundmatud mängud icon_biggrin.gif


SKG, Playstationil sama, ei ole ka probleeme olnud, küll olen aeg-ajalt Steamis täheldanud, et kiirus on kukkunud kolinal. Playstation 4 peal oli tihti komistuskiviks wifi, minu hinnangul see ei levinud väga hästi. PS5 peal pole sama probleemi täheldanud, nüüd veel eriti kui rendiruuter sai asendatud normaalsega.


londiste, Cloud save on tõesti tasuline teenus ja on osa playstation plusist ja ma olen täiesti nõus selle eest maksma kui see oleks sama mugav kui Playstationil, see ei vaja minult eraldi mingit tegevust ega erista millist mängu see nüüd laeb ülesse ja millist mitte.
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.01.2023 11:41:50 vasta tsitaadiga

Foxxx, üks mitmest targa inimese tunnusest olevat mitme võimaliku tõe paraleelselt aktsepteerimise võime. Keerulised teemad ei olegi must-valged.
Steam on ühe külje pealt lihtsalt storefront, kuhu iga vant võib tulla ja peale mingit banaalset screeningut oma asja üles laadida ja kogu lugu.
Teise poole pealt, pakub Steam võimalusi neile, kes veidi rohkem pingutavad, kasutada suuremat hulka võimalusi - nt cloud saves, või igast community featurid etc.

Suur vahe konsoolidega on see, et Sony ei ole lihtslt storefront (vaid platform holder), PSN on monopoolses seisundis ning saab seetõttu väga rangelt öelda, kes mida teeb või ei tee.
See on nii pluss kui miinus. Raskem on sinna poodi saada (kuigi igast kahtlased asjad ikka jõuavad ka), aga teisalt jälle on contenti ja featurite üle rohkem kontrolli.

Ma olen nõus, väga mõnus oleks kui kõik Steam mängud toetaks samu featureid. Kui kõigil oleks autosave olemas. Aga Steam ei taha (ilmselt saaks isegi oma suuruse tõttu) sundida deve ja tal ei ole ka kohustust. Pakub vaid võimalust ja need devid kes võtavad kinni võtavad ja kes ei võta, ei võta.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.01.2023 11:46:07 vasta tsitaadiga

Aeron, Cloud Saves ei tohiks küll olla nüüd selline feature mis eeldaks nii suurt ponnistust. Pigem on seal see, et see on järgmise paywalli taga.
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.01.2023 12:22:06 vasta tsitaadiga

Foxxx, Steamworksi kasutamine on Steami enda tasu sees for no additional cost.
Ainuke ponnistus on API konf ja ofc mängu enda ettevalmistamine Cloudsave-ideks.
Doc: https://partner.steamgames.com/doc/features/cloud
Steamworks: https://partner.steamgames.com/

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Konsoolid vs PC mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 67, 68, 69 ... 129, 130, 131  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.