Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Konsoolid vs PC märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 66, 67, 68 ... 122, 123, 124  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Millega mängid?
Ainult konsooliga
12%
 12%  [ 50 ]
Rohkem konsooli kui PC-ga
8%
 8%  [ 32 ]
50/50
6%
 6%  [ 24 ]
Rohkem PC kui konsooliga
15%
 15%  [ 60 ]
Ainult PC-ga
57%
 57%  [ 228 ]
hääli kokku : 394

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
hkurujo88r
HV Guru

liitunud: 25.02.2011




sõnum 09.01.2023 15:27:15 vasta tsitaadiga

Aeron, peab ju kaua ootama. Elus ei viitsi mitu aastat vanu mänge ette võtta.
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eShelobik
HV Guru
eShelobik

liitunud: 01.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.01.2023 15:33:23 vasta tsitaadiga

Ja järelturult nende vanade mängude ostmine ostmise pärast on muidugi eriliselt ... sest siis oled sa aus ?
Kommentaarid: 292 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 259
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 09.01.2023 17:03:08 vasta tsitaadiga

eShelobik, järelturult saab osta ka uusi mänge ja seda teevad enamus konsooliomanikke, arvates naiivselt, et nad on õiges leeris. Päris tobe on konsoolisekti beastbeatside arvamus, et kui sa ostad järelturult paar kuud tagasi ilmunud mängu originaalplaadi, siis oled sa õige mees. Beastbeatsid ei saa aru, et ka nemad on de facto piraadid, rumalad küll, sest maksavad oma raha mitte mänguloojatele, vaid mänguplaadi eelmisele omanikule, aga siiski piraadid...
_________________
Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Laifstaile
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.01.2023 19:04:27 vasta tsitaadiga

hkurujo88r kirjutas:
Aeron, peab ju kaua ootama. Elus ei viitsi mitu aastat vanu mänge ette võtta.


see sama mõte oli mul ka...
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.01.2023 21:17:27 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
Laifstaile kirjutas:
NATAS999 kirjutas:
lisaks oleks üsna tobe osta spetsiaalselt ühe mängu jaoks eraldi aparaat.

suht selle pärast ostetakse endale hetkel ps5 kuna eklsusiivide pärast icon_neutral.gif


Milliste eksklusiivide? Sony on öelnud välja,et PC on edaspidi ka nende arenduses sees. Viitega, aga olemas.
Seega de facto eksklusiive saab heal juhu olema üksikuid, enamik on timed exclusives.

Auron kirjutas:

Kui veel Gran Turismo, Last of us ja paar asja veel PC peal välja peaks lastama siis on pmst aamen.
Selles mõttes muidugi ei kao konsool kuhugi, et lastele on ta ikkagi parim asi mängimiseks osta. mingi 300 eest võiks veel ühe pela pärast konsooli soetada kui ikka hirmsasti kriibib aga no 700 eest tänan ei.


https://store.steampowered.com/app/1888930/The_Last_of_Us_Part_I/
Aga palun. Ei pea kaua ootama.

GT osas plaane PC peale liikuda ei ole, vb järgmine iteratisoon.
Aga sellele on ka alternatiive N+1, mõni neist ehk kõlbab. NT Asseto Corsa Competizione vms.

Aga selles mõttes jah, et ainuke old school kosool hetkel paistab olevat Nintendo.
Ninendost ka suur osa on juba emuleeritud ja seega pmt seadme pärast vb pole isegi pointi osta.
Mängud võiks ikka osta, isegi kui emuleerid.


Kas Sa reaalselt võrdled ACC-d ja GT7-t icon_biggrin.gif jah mõlemas mängus on autodel rattad, aga need on ikka totaalselt erinevale sihtgruppile icon_biggrin.gif

Mis puudutab Fifa probleemi ja muid EA mänge Steam deckil, siis probleem ilmnes detsembri alguses ja siiani pole keegi seda suutnud korda teha, loota muidugi võiks, et mingi hetk see lapitakse ära, aga see sõltub ilmselt EA suvast rohkem kui Valve omast. Erinevalt Witcherist next gen patchist siis selle puhul pole nagu varianti rollbacki teha ka.
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.01.2023 21:37:35 vasta tsitaadiga

Foxxx kirjutas:
Kas Sa reaalselt võrdled ACC-d ja GT7-t icon_biggrin.gif jah mõlemas mängus on autodel rattad, aga need on ikka totaalselt erinevale sihtgruppile icon_biggrin.gif

Ei võrdle otseselt, tõin lihtsalt näite ühest n+1 viisakast automängust, mis pc peal olemas on.
Kui sinu peakuju nõuab seda on 1:1 GT7, no siis ei aita muu kui PS osta, kui aga on natukegi paindlikkust, siis neid alternatviive on n+1 ja pmt igale maitsele - NFSidest ja Forzadest, Gripidest ja Redoutidest kuni Iracingute ja BeamNG-deni. Vaata ainult mis meeldib ja mängi.

Laifstaile kirjutas:
hkurujo88r kirjutas:
Aeron, peab ju kaua ootama. Elus ei viitsi mitu aastat vanu mänge ette võtta.

see sama mõte oli mul ka...

No jah, siin vist tuleb mängu see asi ,et mina regulaarselt mängin vanemaid mänge ka.
Minu jaoks ei ole mängudel eriti VANUST. Mäng kas on saadaval või ei ole, või noh, võib olla ka tulevikus saadaval, sest asju mida mängida on koguaeg nii kordades rohkem kui jõuaks ka parima tahtmise juures.

Ma saan aru kui oled rets jalka fan ja tahad oma klubi värsket särki või värskeid state, aga muude mängude puhul, eriti SP mängude puhul, keda kotib millal seda mängida saab. Saab siis kui saab, ongi hea, seni aega midagi muud mängida, mitte pole jälle +1 mäng "should play" steami listis, kus mul hetkel on ainult 98 mängu, sest ma ei viitsi juurde panna enam.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 09.01.2023 22:14:12 vasta tsitaadiga

pc'le gran turismo laadset väga ei teagi. xboxil on forza motorsport. pc'le võibolla need for speed shift/shift 2: unleashed.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.01.2023 22:25:25 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
pc'le gran turismo laadset väga ei teagi. xboxil on forza motorsport. pc'le võibolla need for speed shift/shift 2: unleashed.


Forza mängud on alates 2016. aastast kõik PC peale tulnud, kaasa arvatud Motorsport 7. Uus Motorsport tuleb samuti day 1 PC peale.

_________________
/digitaalselt allkirjastatud/
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 09.01.2023 22:50:49 vasta tsitaadiga

HPN kirjutas:
NATAS999 kirjutas:
pc'le gran turismo laadset väga ei teagi. xboxil on forza motorsport. pc'le võibolla need for speed shift/shift 2: unleashed.


Forza mängud on alates 2016. aastast kõik PC peale tulnud, kaasa arvatud Motorsport 7. Uus Motorsport tuleb samuti day 1 PC peale.
я не вкурсе рыята icon_rolleyes.gif see on tore, et pc pole enam vaeslapse ossa jäetud eksklusiivitamiste arvelt. thumbs_up.gif kehva on muidugi see, et mängutegijad keskenduvad üha enam igast lootboxide ja p2w aretamisele, nagu siin viimase gt kohta oli kuulda, et jubedalt pidi grindima, et ägedaid autosi lahti saada ehk siis loomulikult see viimane "fuck the horse" liikumine.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.01.2023 01:04:13 vasta tsitaadiga

Ma ei ole seni saanud aru, mis seal GTs siis NII ERILIST on?
Palju autosid lihtslt ju ja näeb OK välja, üsna ok simu halduvusega asi...
Kui tahad eyecandit on võrreldavaid palju, kui tahad simracingut, on paremaid ka mitu olemas.
I guess mingi casual friendly ja good looking combo ja alternatiivide puudumine.

Aga konsooli eksklusiivide aeg on pmt läbi.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
hkurujo88r
HV Guru

liitunud: 25.02.2011




sõnum 10.01.2023 02:10:35 vasta tsitaadiga

Aeron, ära ei väsi ühe ja sama jama tootmisest?
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 10.01.2023 05:35:40 vasta tsitaadiga

karjääri osa oli seal mäletamistmööda. ac olen korra käima pand, ei mäleta kas seal oli.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.01.2023 10:37:46 vasta tsitaadiga

hkurujo88r, on küll raske jah, kui inimesed aru ei saa ja peab ennast kordama, aga noh, sellega harjub.
Koolitajate koolitusel öeldi ka, et edukaks kommunikatsiooniks tuleb sama sõnumit korrata 7x.
Aga sa võid olla spetsiifilisem ja küsida paremaid küsimusi, siis saab ka paremaid vastuseid või vähemalt personaalsemaid, mis tekitavad sinus tunde, et sinu küsimus sai vastatud.

NATAS999, oh, mingi story jms nagu actually hea ja huvitav kontekst sõitudeks? See oleks päris vahva küll ja selgitaks appeal-i, niisama sõiduelamus oli selline, lihtsalt hea.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.01.2023 10:41:46 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:

Koolitajate koolitusel öeldi ka, et edukaks kommunikatsiooniks tuleb sama sõnumit korrata 7x.


võimalik, et sa oled sellest koolitusest natuke valesti aru saanud? Arvatavasti siiski info kinnistumiseks tuleb sõnumit korrata keskmiselt 7x, mitte korrutada iga sõnumit 7x nagu kägu ja nimetada seda edukaks kommunikatsiooniks icon_neutral.gif

lisaks, sinu postitutest kumab selgelt läbi, et sa auto/racing/sim genrest sügavuti suurt ei tea, aga suud kõlbab küll lahti teha...

_________________
!!
Kommentaarid: 298 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 239
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.01.2023 10:47:26 vasta tsitaadiga

Üldiselt jah, tullakse sama asja juurde eri nurga alt tagasi 7x enne kui saadakse aru.
Kui sa sama asja lihtsalt 7x järjest ütled, siis ilmselt olulist murrangut ei tule.

Eks meil see teema siin on täpselt selline ringides käimine. Kunagi sai siin proovitud ehitada mingit raami vestluseks, et seda ringi vältida ja uuesti rääkimise asemel saaks tagasi viidata juba öeldule, et inimesed saaksid siis võimaluse kaaluda, kas pakutav info midagi uut pakub või mitte, aga mul on tunne ,et see uudishimu subject matteri vastu on sellest teemast ära kadunud selle generatsiooniga. Mingist inertsist vahetame siin mingeid natuke teemaga seotud uudiseid ja üksikuid mõtteid ilma selge suunata.

Inimesed ise ka laisemaks jäänud, pole enam teemaga nii kursis, ei lähe nii palju korda kui vanasti.
Maailm on muidugi selle teema raames lihtsamaks ka läinud, sest pmt 1 konsool on sisuliselt alles ja see ei tooda täiskasvanutele eriti midagi.
Muud on sulandunud PC_sse ära ja kogu moos. Pole nagu millegi üle eriti arutada tbh. Vähemalt mitte selle teema algses mõttes.

renx09 kirjutas:
lisaks, sinu postitutest kumab selgelt läbi, et sa auto/racing/sim genrest sügavuti suurt ei tea, aga suud kõlbab küll lahti teha...

See ei ole jah minu *long suite*, aga ma pole ka väitnud, et mingi ekspert olen. Olen omajagu mänginud mingeid asju ja omajagu lugenud muudest asjasdest ja musta maad on ka omajagu veel.
Aga hea meelega loen teiste sisukaid postitusi ja mõtlen kaasa...

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 10.01.2023 10:50:06, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.01.2023 10:48:49 vasta tsitaadiga

Aeron, nõus thumbs_up.gif
_________________
!!
Kommentaarid: 298 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 239
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 22.04.2003




sõnum 10.01.2023 10:51:20 vasta tsitaadiga

mis gran turismo eriliseks teeb?
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.01.2023 10:55:56 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
mis gran turismo eriliseks teeb?


tänapäeva noore jaoks, kes pole esimest 4 osa näinudki, mängimisest rääkimata, see tõenäoliselt väga eriline ei olegi.

_________________
!!
Kommentaarid: 298 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 239
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.01.2023 12:18:15 vasta tsitaadiga

londiste, Mitte automängude mängijatele ilmselt mitte midagi, aga mingil põhjusel Aeron väga tahtis seda võrrelda millegagi kuigi tema võrdlusest oli väga hästi aru saada, et ta ise ühtegi automängu ei mängu, seega mul pole õrna aimu ka miks ta just selle mängu valis oma võrdlusesse icon_biggrin.gif

Tänapäeva mänguritele on väga raske meelepärane olla, kui 10 tunniga on kõik autod käes, siis on häda, kui 10 tunniga ei ole kõik autod käes siis on häda. Olen hetkel ise GT7 alla pannud ilmselt circa 80 tundi. Kõiki autosid ei ole, aga oma jagu on ka. Terve hunnik sõite on veel tegemata, GT seeria on alati olnud veits kiiksuga, sellele annab oma märgi juba see, et introvideod on tihti 10 minutit pikad, see ei ole sprint, see on maraton.

Mis teeb GT seeria unikaalseks? See on üks väheseid mänge mis päriselt üritab õpetada kuidas paremaks sõitjaks saada, kuidas paremini õppida rada tundma, autot valitsema, eristama taga, esi ja neliveolise tugevusi ja nõrkusi. Neile kellel on püsivust sama palju kui keskmisel mobiilimänguril ei ole pointi seda ette võtta. Suurimaks miinuseks on GT-l nagu ka sisuliselt kõikidel teistel automängudel täna - AI, see on väga nõrk, aga midagi tagataustal toimetatakse, iseasi kas see casual gamerile midagi toob.

Suures pildis on see vaidlus suht pointless olnud, väsimatud PC kummardajad nii või naa kunagi ühelegi konsoolile igaks juhuks lähedale ei lähe, kuna kurat, äkki hakkab meeldima. Konsooliomanikud on ammu juba endale kõrvale ostnud PC kui neil on päriselt selle jaoks vajadus olnud. Iga asja jaoks on oma tööriist, strateegiat ma ei hakkaks kunagi konsoolil mängima, aga muus osas enamik puldiga mängitavaid mänge mängin ma konsoolil, mis seal annavad piisava pildiilu, online shootereid ma ammu juba ei mängu PC peal avalikes serverites, sest see on lihtsalt kohutav.

Ma saan aru neist, kes tahavad 20 aastat vanu mänge mängida, tõesti nende jaoks PC ainuke valik, aga see ei kajasta eriti mainstreami valikuid. Lõviosa inimesi mängijaid tahab mängida seda, mis on praegu popid, mis uued, mis ei ole 5, 10 või 20 aastat vanad.

Karm reaalsus aasta parimaks mänguks valitud Elden Ringi osaks, PC versioon lihtsalt sakkis, võimalik, et 10 kuud hiljem on asi korda tehtud, kuna ise alles lohistan ennast Sekirost läbi, siis jään vastuse võlgu.
https://www.youtube.com/watch?v=5EtcrUrsl38


Mina isiklikult olin sunnitud ostma PS4 koopia Sekirost, sest input lag PC peal oli kõrgem kui PS5 peal, ma lihtsalt ei saanud vastastest tänu sellele jagu, sest ma ei viitsinud arvutada kui palju ma pean ette vajutama.

See on see karm reaalsus mida lõviosa PC of nothing tüüpi fänne ei taha tunnistada, et jah, suur osa compability issuedest saab korda teha kui tunde googeldada, modida ini faile ja või teha jumal teab mida, aga kõigil ei ole sellist aega, viitsimist ega tahtmist. Vahel tahaks lihtsalt mängida, et asi lihtsalt töötaks.
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006




sõnum 10.01.2023 14:47:34 vasta tsitaadiga

Vondur kirjutas:
beastbeats kirjutas:
Kas PC-l konsooli emulaatorite kasutajatel on mängudest ametlikud koopiad olemas (või kuidas aastal 2023 ROM'ide "sikutamisega" lood on)?
Jah on, mul on kõik PSX lemmikmängud originaalplaatidel. Edasi? Muide, kohe kui siia potsatas esimene postitus konsoolide mõtte kadumisest, hakkasin minuteid lugema, et millal sina, Playstationi ja tema eksklusiivide kaitseingel välja kargad... icon_wink.gif

Rohud võtmata icon_eek.gif icon_rolleyes.gif

Vondur kirjutas:
eShelobik, järelturult saab osta ka uusi mänge ja seda teevad enamus konsooliomanikke, arvates naiivselt, et nad on õiges leeris. Päris tobe on konsoolisekti beastbeatside arvamus, et kui sa ostad järelturult paar kuud tagasi ilmunud mängu originaalplaadi, siis oled sa õige mees. Beastbeatsid ei saa aru, et ka nemad on de facto piraadid, rumalad küll, sest maksavad oma raha mitte mänguloojatele, vaid mänguplaadi eelmisele omanikule, aga siiski piraadid...

Paluks konkreetset viidet Eesti Vabariigi seadusandluse vastavale punktile icon_idea.gif

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
M: Uus/pakendis Fjern Fjork Titanium Forked Spoon - 10€
Kommentaarid: 359 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 276
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.01.2023 15:53:24 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
mis gran turismo eriliseks teeb?

Lihtsalt hea mang, mis pole liiga lihtne-arcade, aga pole ka sim, et oleks liiga raske ja keskmise mangija eemale peletaks.
Sama kehtib Forza kohta.
Vahemalt see on minu nagemus.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 10.01.2023 16:03:19 vasta tsitaadiga

beastbeats, nagu ma juba kirjutasin, beastbeatsid ei saa aru... aga sinu mälu värskendamiseks toon välja sinu enda etteheite emulaatorite kasutajatele, kus sa ei esitanud mingit viidet "Eesti Vabariigi seadusandluse vastavale punktile":
tsitaat:
Kas PC-l konsooli emulaatorite kasutajatel on mängudest ametlikud koopiad olemas (või kuidas aastal 2023 ROM'ide "sikutamisega" lood on)?
ja nüüd nõuad sa minult, kellel on kõikide vanade lemmikmängude originaalplaadid olemas (mida ametlikult ei saa osta juba üle 10 aasta), EV seadusepügalaid! icon_biggrin.gif Kellel siis nüüd rohud võtmata on...

Ja nüüd võta oma rohud ära ja kuula hoolega: Järelturult konsoolimängu ostes ei saa mängulooja sinult sentigi ja see on samasugune seatemp, kui tõmmata kusagilt torrentisaidilt konsoolimängu ROM. Mõlemal juhul ei saa mängulooja oma töö eest mingit tasu.

_________________
Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006




sõnum 10.01.2023 16:13:23 vasta tsitaadiga

Vondur, ei olnud mingit etteheidet emulaatorite kasutajatele; vaid lihtsalt küsimus, kuidas seis aastal 2023.
tsitaat:

Järelturult konsoolimängu ostes ei saa mängulooja sinult sentigi ja see on samasugune seatemp, kui tõmmata kusagilt torrentisaidilt konsoolimängu ROM. Mõlemal juhul ei saa mängulooja sentigi.

Eetiliselt on sul õigus; seaduse silmis mitte...

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
M: Uus/pakendis Fjern Fjork Titanium Forked Spoon - 10€
Kommentaarid: 359 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 276
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.01.2023 19:12:32 vasta tsitaadiga

Foxxx kirjutas:
Mitte automängude mängijatele ilmselt mitte midagi, aga mingil põhjusel Aeron väga tahtis seda võrrelda millegagi kuigi tema võrdlusest oli väga hästi aru saada, et ta ise ühtegi automängu ei mängu, seega mul pole õrna aimu ka miks ta just selle mängu valis oma võrdlusesse icon_biggrin.gif

Mis teeb GT seeria unikaalseks? See on üks väheseid mänge mis päriselt üritab õpetada kuidas paremaks sõitjaks saada, kuidas paremini õppida rada tundma, autot valitsema, eristama taga, esi ja neliveolise tugevusi ja nõrkusi. Neile kellel on püsivust sama palju kui keskmisel mobiilimänguril ei ole pointi seda ette võtta. Suurimaks miinuseks on GT-l nagu ka sisuliselt kõikidel teistel automängudel täna - AI, see on väga nõrk, aga midagi tagataustal toimetatakse, iseasi kas see casual gamerile midagi toob.


1. Ma juba ütlesin, et see näide oli võetud suvaliselt pc n+1 suurusest kataloogist, kus on igale maitsele rohkem kui üks mäng.
2. Mis minu automängu tausta puutub, siis olen mänginud läbi suure osa NFSidest kuni Shift2ni ja mõned tunnid uuemaid ka, Grip-id, Gridid, RBR, GT Legends, Flatoutid, Wrecked, Blur, SplitSecond, Project Carsid (valdavalt VRis playseati ja rooliga), Burnout, Forza Apex, Dirtid (valdavalt VRis playseati ja rooliga) + väiksemas koguses paar tundi näppinud Asseto Corsa/LFS/GT 6/RaceRoom jne.

+ igast imelikke muid asju mida ma ralli kogemuse alla ei paneks, aga mis erinevas suuruses mööndustega rallit sisaldavad a la Wipeout, Redout, Ballistix, Sonic and Sega Allstar Racing, Death Rally, ToyBox Turbos, Rocket League, Mini Moto Evo, BlazeRush, Carmageddonid jne.

Sim racing on kindlasti kõige nõrgem külg. Ei ole kunagi eriti osav selles olnud. Samas arcade racingu osas olen paar korda oma töökohas Blur võistlused kinni pannud 30+ osalejaga icon_smile.gif
Seega ma päris ignorantne ka ei ole.
Mingi loll filtreering RACING mängudest minu kataloogis GOG arvates icon_smile.gif
Spoiler Spoiler Spoiler

Foxxx kirjutas:
Suures pildis on see vaidlus suht pointless olnud, väsimatud PC kummardajad nii või naa kunagi ühelegi konsoolile igaks juhuks lähedale ei lähe, kuna kurat, äkki hakkab meeldima. Konsooliomanikud on ammu juba endale kõrvale ostnud PC kui neil on päriselt selle jaoks vajadus olnud. Iga asja jaoks on oma tööriist, strateegiat ma ei hakkaks kunagi konsoolil mängima, aga muus osas enamik puldiga mängitavaid mänge mängin ma konsoolil, mis seal annavad piisava pildiilu, online shootereid ma ammu juba ei mängu PC peal avalikes serverites, sest see on lihtsalt kohutav.


Kes need väsimatud PC kummardajad on ning maailma trendide kontekstis kas on mõtet nende valiku üle nuriseda? Väga suurelt üldistad konsooli ja pc inimesi, veits tobe.
Mina nt olen omanud nii PS2, PS3 kui ka põgusalt Switchi. PS4/5 ei ostnud, sest PS3 sai kokku vb paar nädalat mängunaega kogu oma elu jooksul. Konsooli asju minevikus emuleerisin, viimased aastad pole huvi olnud midagi isegi emuleerida.

MP mängude osas ei oska eriti kaasa rääkida, olen ise rohkem SP inimene. Dota välja jättes. Seal on suht chill.
Foxxx kirjutas:
Ma saan aru neist, kes tahavad 20 aastat vanu mänge mängida, tõesti nende jaoks PC ainuke valik, aga see ei kajasta eriti mainstreami valikuid. Lõviosa inimesi mängijaid tahab mängida seda, mis on praegu popid, mis uued, mis ei ole 5, 10 või 20 aastat vanad.

Sa vist ajad oma 3 sõpra segamini kõigi inimestega maailmas:
https://store.steampowered.com/charts/mostplayed
Top 50s on üksikud 2022 mängud. (fifa ja football manager pmt ja need ei loe)
Foxxx kirjutas:
Karm reaalsus aasta parimaks mänguks valitud Elden Ringi osaks, PC versioon lihtsalt sakkis, võimalik, et 10 kuud hiljem on asi korda tehtud, kuna ise alles lohistan ennast Sekirost läbi, siis jään vastuse võlgu.
https://www.youtube.com/watch?v=5EtcrUrsl38

DF konsoolide analüüs oli suht sama - konsoolid peaksid suutma 60 fps-i, aga nope. PC peal saad vähemalt keerata sätteid alla, et lõpuks oma sujuvus kätte saada kuidagi. Mina oma 3090-ga muidugi ei märganud, et midagi nii halvasti oleks, aga noh...

Foxxx kirjutas:

See on see karm reaalsus mida lõviosa PC of nothing tüüpi fänne ei taha tunnistada, et jah, suur osa compability issuedest saab korda teha kui tunde googeldada, modida ini faile ja või teha jumal teab mida, aga kõigil ei ole sellist aega, viitsimist ega tahtmist. Vahel tahaks lihtsalt mängida, et asi lihtsalt töötaks.


Ma ei mäleta millal ma viimati mingeid konf faile kuskli näppimas käimas käisin. Korraks alguses käin graafika sätted üle nii või naa, et CA, MB ja veel mõned jubdused maha keerata ja muud asjad high peale ning kui mängu sees miskit välja ei vea, siis vb saab veel paar korda menüüdesse tulle, et paari asja sättida, et siis reeglina väikeste kompromissega edasi mängida. Native 4k ja kõik High, reeglina 60-120 fps oma 48 tollide LG C1 taga puldi või millega iganes mugav mängida on.
Me vist elame mignites eri maailmades...

beastbeats kirjutas:
Vondur, ei olnud mingit etteheidet emulaatorite kasutajatele; vaid lihtsalt küsimus, kuidas seis aastal 2023.
tsitaat:

Järelturult konsoolimängu ostes ei saa mängulooja sinult sentigi ja see on samasugune seatemp, kui tõmmata kusagilt torrentisaidilt konsoolimängu ROM. Mõlemal juhul ei saa mängulooja sentigi.

Eetiliselt on sul õigus; seaduse silmis mitte...


Tbh, mul on sellest seadusest endal ka ükskõik, ainuke asi mis sulle homme annab uued mängud, on see kui devid saavad tehtud mängu eest raha. Järelturult ostes annad devile hea asja eest 0 raha.
Seega devi mõttes sina piraadid. Palju õnne.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.01.2023 20:15:48 vasta tsitaadiga

Aeron, Sa ise endale enamvähem selgeks tegid mis seal listis olid mis Sa steamist viitasid enne kui siia panid? Alustame sellest, et seal on terve hulk asju, mis isegi ei ole mängud. Fifa loeb sama palju kui iga teine mäng. Nüüd ole hea, loe kokku mitu mängu seal ei ole multiplayer mängu, mille player base loogiliselt võttes ongi püsivam, sest singleplayer mängud pigem tulevad, need mängitakse läbi ja siis need kukuvad taha otsa. ja kui sellega oled ühele poole saanud, mitu neist on early accessis, mis on püsivalt uuendamises, seega võtmine, et see on vana mäng ei ole just kõige ausam. Boonusena võid proovida välja mõelda, mitu suurt launchi on olnud sellel kuul.

Kuidas sa täpsemalt sätteid alla keerates shader compilationi probleemi lahendad?

Konf failide näppimine on eelkõige probleem nende vanemate mängudega mis on tehtud 5 - 10 aastat tagasi, see on ju ometigi see millele sa oled koguaeg viidanud, et suur PC plus. 3090-ga ma ei kahtlegi, et sa ei pea just graafikasättetega muretsema, aga see ei ole just väga hea toetus Su argumentile, et PC gaming on odav. See kaart maksis veel mõnda aega tagasi 1600 eurot ja ülessepoole, selle raha eest saab juba vähemalt kaks konsooli kui mitte 3 icon_biggrin.gif (lisaks kogu ülejäänud raud juurde)

Viimasest perioodist:

Saints Row 3 Remaster - ei jookse 3080 peal ilma stutterita (ilmselt pean 3090 ostma icon_lol.gif )
Assassins Creed II ei suuda siiani panna jooksma PC peal normaalselt.
Splinter Cell Convictioni mängisin läbi, aga crashis korduvalt.
Sekiro: Shadows die Twice, ebareaalne input lag, ostsin PS5 peale PS4 versiooni, mis jookseb nagu siidi ja input lagi pole.
Test Drive Unlimited 2 - ma nägin palju vaeva, et seda üldse steami saada ja kui sain, siis selle käima saamine on omaette lahedus, sellel on ilgelt äge launcher mis ilmselgelt enam ei tööta.
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Konsoolid vs PC mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 66, 67, 68 ... 122, 123, 124  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.