Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  Telekale ega monitorile (hdmi) ei tule pärast PC restarti pilt ette + muud probleemid märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
poroloon
HV kasutaja
poroloon

liitunud: 25.07.2010




sõnum 26.11.2022 13:42:59 Telekale ega monitorile (hdmi) ei tule pärast PC restarti pilt ette + muud probleemid vasta tsitaadiga

Sain uue arvuti (Arvutitark pani kokku), mis on praktiliselt sama, nagu kuu aega varem tellitud, aga too töötab laitmatult. Ainuke erinevus, et eelmisel i3 prosel on F tähis (ei toeta int. videot).

Uus arvuti aga ei taha pilti näidata. Mul on seda vaja ainuüksi TV kaudu pildi kuvamiseks, muul juhul on see raisatud raha ja riistvara; arvutimonitoriga kasutamiseks pole mul seda vaja.

Probleem on siis selles, et kui arvuti sisse lülitan ja TV (75" LG, 4k) on HDMI kaudu taga, siis ei tulegi pilt ette. Lülitan arvuti välja. Kui siis panen monitori (27" LG, 1440p) samasse HDMI auku, siis tuleb kohe bootides juba pilt ette, nagu peab. Win bootitud, siis panen teleka uuesti järgi, siis tuleb sinna ka pilt ette. Ok, nagu oleks korras, aga... kui PC teeb restardi, siis enam pilt ette ei tulegi. Vahetan kaablit ja panen monitori sinna, ikka pilti ei tule isegi monitorile. Pean pimeda shutdowni tegema, et uuesti pilt ette saada ja sedagi ainult monitoriga alustades. Selline olukord on loomulikult mitterahuldav.

Arvutile lisasin GTX980 videokaardi, win11 ja hetke viimase nvidia driveri.

Teine imelik asi, et win ei detecti telekat kui displayd, kui pilt on teleka ees ja sealt vaatan display seadeid! Ikka kuvab seda 27" molu seal ja ei anna suuremat kui 1440p reso valida, juures kiri "recommended". Mul tavaliselt on läpakas telekaga ühendatud ja seal pole kunagi olnud probleeme, seal näitab 75" telekat display seadete lehel ja laseb ilusti 3840p reso valida kui "recommended" (nvidia paneel näitab "native").

Olen juba 2-3 päeva googeldanud ega leia mingit lahendust sellele. Kui ma seda korda ei saa, siis pean arvuti tagastama, kuid ma olen korpust tagant juba lõhkunud (2 paneeli küljest ära tirinud) videokaardi lisamise pärast! :O

Äkki on win11 lihtsalt niivõrd saast? Peaksin win10 sinna panema? Teistel arvutitel on win10 ja kõik on korras, ka macbook pro jookseb win10-ga ja vajadusel kuvab pilti telekasse ilma probleemideta.

_________________
Psycho the rapist (ja nüüd eemalda tühikud)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
HunabKu
HV kasutaja
HunabKu

liitunud: 15.04.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.01.2023 14:43:34 vasta tsitaadiga

Vaata kas saad biosist int video kinni panna.
Eelnevalt võid proovida, et kui sul see olukord, et peale restarti ei võta pilti ette, pane kaabel int video järgi, kas siis pilt tuleb?
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.01.2023 15:10:56 vasta tsitaadiga

Proovi teist kaablit ja telekal eri sisendeid.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 176 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
poroloon
HV kasutaja
poroloon

liitunud: 25.07.2010




sõnum 06.01.2023 15:50:53 vasta tsitaadiga

Need variandid juba proovitud ka. Ei saanud pilti ette. Läpakatega tuleb alati pilt ette. icon_biggrin.gif Aga isegi läpakaga vaid Windowsi welcome screenist alates on pilt, enne on bootimise ajal "no signal" alati.

Läks garantiiremonti, vigu neil seal ei esinenud ja väidavad, et pilt tuli ette 4K telekaga (muidugi mitte sama mark/mudel). Minul ei tulnud. Järeldus, et LG 75" telekaga ei saagi desktopiga pilti ette (kuigi 2021.a ostetud desktopiga katsetades tuli pilt ette, aga seda arvutit ei saa kasutada selleks), ja vaid selle probleemi lahendamise jaoks ei hakka 2k eur või enam välja käima, et telekat ära vahetada igaks juhuks, et äkki siis tuleb pilt ette.

Kahju, et siiani ei tea, milles see probleem on. Ja kui kunagi uut telekat reaalselt ostma hakata, siis see asi kohe alguses selgeks teha. icon_rolleyes.gif

_________________
Psycho the rapist (ja nüüd eemalda tühikud)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
HunabKu
HV kasutaja
HunabKu

liitunud: 15.04.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.01.2023 15:53:00 vasta tsitaadiga

Aga win10 sama masina peal?
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
poroloon
HV kasutaja
poroloon

liitunud: 25.07.2010




sõnum 06.01.2023 16:02:36 vasta tsitaadiga

HunabKu kirjutas:
Aga win10 sama masina peal?

Mul kõigil win10 x64

_________________
Psycho the rapist (ja nüüd eemalda tühikud)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
arny
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.01.2012




sõnum 06.01.2023 18:22:34 vasta tsitaadiga

Algul siis oli win11 ja nüüd win10 nagu aru saan. Pigem ei saa arvuti tv sidet, et ta seal juhtme otsas on. Sama gpu teises arvutis toob pildi ette. Üks asi mida siis proovida, et viga winis endas pole kettal. Võta arvutist millega pilt ette tuleb süsteemi ketas ja pane uude arvutisse ja vaata kas siis tuleb pilt ette. Tänapäeval see hea, et win ei pea uuesti installima kui uude paned. Kui siis ka ei tule siis veidi imelik, et ühel toimib aga sul mitte. Kui saad mine kasti ja kaabliga sõbra juurde ja proovi tema tv taga kah.
_________________
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
poroloon
HV kasutaja
poroloon

liitunud: 25.07.2010




sõnum 06.01.2023 19:05:26 vasta tsitaadiga

arny kirjutas:
Algul siis oli win11 ja nüüd win10 nagu aru saan.

Mul on kõik arvutid 10-ga, aga uuele arvutile panin alguses 11 peale ja sellega sain pildi ette nii, et kaabli panin taha alles bootimise järel, aga kui restart teha, siis enam pilti ei tulnudki. Võtsin 11 maha, panin 10 (nagunii parem kui 11) ja sellega üldse ei saanud pilti ette. LG monitoriga oli siis ikkagi kõik korras.
Arvuti ei ole enam minu käes, aga garantiiremondist öeldi, et nende katsetusega 4K telekaga oli kõik korras. Mul jällegi läpakatega ja vanema desktopiga on kõik korras.

_________________
Psycho the rapist (ja nüüd eemalda tühikud)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
arny
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.01.2012




sõnum 06.01.2023 22:12:11 vasta tsitaadiga

Puht sportlik huvi, et kui panna järgi kaks väljundit, et mis siis teeks.
Win 10 parem kui 11 aga 11 vähemalt võttis pildi ette mingi moega.
Aga jah eks see tehnika ongi paras peavalu kui saad midagi mis hästi ei funka.

_________________
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  Telekale ega monitorile (hdmi) ei tule pärast PC restarti pilt ette + muud probleemid
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.