Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Arvuti ja internet »  Euroopa Liidu uus plaan: kasutajad peavad saama telefonil ise akut vahetada märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 31.12.2022 13:56:40 vasta tsitaadiga

On nendel ampritel üldse vahet akupanga puhul? Iga pulk peaks vajadustele vastama.
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 31.12.2022 13:58:34 vasta tsitaadiga

Vondur kirjutas:
LKits, telefoni kompaktsus on ülioluline, aga telefoni teenindamiseks kaasavõetava perifeeria kompaktsus mitte... Selge. icon_biggrin.gif
Tõsi, vahetatava akuga oleks aegasäästvam, vahetad ära ja lähed eluga edasi.

AGA! Mida ma selle ühe telefoni akuga veel teha saan? Saan laadida tahvelarvutit? Kiivri sideseadet? Nutikella? Sülearvutit?
Ja ära aja segamini kaasaskandmist käeshoidmisega - need on totaalselt kaks erinevat asja. Akupank istub mul sülearvuti kotis. Vahetatava akuga telefon istuks mul pidevalt taskus või kasutamisel käes.
Vahetatava akuga akupank on tõesti teema - proovisin ühte sellist, millel olid 18650 akud, aga kahjuks mahutatavuse ja kaalu/mõõtmete suhe oli kehva. Otsustasin ikkagi sisseehitatud akuga akupanga kasuks.
Lisaks saab akupanka laadida üldlevinud laadijatega (type-C, micro vms), sest neisse on "laadimiskontroller" sisse ehitatud. Aga kahjuks vahetatavaid telefoniakusid mitte - peaks olema special laadija/dokk kaasas.

Ehk võib-olla keegi näeks sellel praktilist väljundit - mina mitte

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee


viimati muutis LKits 31.12.2022 14:05:58, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.12.2022 13:59:09 vasta tsitaadiga

Normaalsete pulkade ja sama mahtuvusega akupanga hinnavahe on kui palju?
Päris küsimus.

_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 149 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 31.12.2022 14:30:27 vasta tsitaadiga

OT: Olles ise ka neid hiina vahetatavate akudega viletsaid karpe kunagi proovinud. Kas on kuskil üldse mingit "päris" toodangut ka olemas? Mõtlen just akupanka kuhu võib julgelt panna sisse ilma kaitseahelata 18650 elemente (Iga cell eraldi monitooritud temp, laadimisvoolu jms. osas jne.) Eks need hiina junnid töötasid ka aga kuidagi jama oli neid kasutada teades, et selle kontrollerit ei huvitanud üldse, kas cellid ennast kaitsevad või on mõni kohe õhku lendamas jne. Vahetatavate akude jama tihti ongi see, et keegi ei saa eeldata kasutaja tarkust sinna identsed elemendid panna. Enamus akupankasi hoiab neid celle paralleelis ja probleem pole nii suur aga mõistlik oleks eraldi neil ikka silma peal hoida.

Liitiumakudega eriti ei tasu loteriid mängida, üsna kergelt võtavad tule otsa ja maja endaga kaasa. Nähes, mis saasta alist kokku ostetakse on täiesti ime, et nii vähe õnnetusi nendega üldse juhtub. Samas see kuidagi ei tähenda, et omal ei või midagi valesti minna kui hoolikas pole!

_________________
Mess with the best, die like the rest!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.12.2022 17:06:35 vasta tsitaadiga

Siis tasub kehtestada standardid, mille levikut bürokraatia, jne. liialt ei takistaks ning nendele vastava kama kasutamist soodustada.

Praegu võid vabalt ka siit kohapealt kuskil suvalises tränipoes feik Samsungi pulkade otsa komistada, jne.

_________________
Kommentaarid: 194 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 180
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.12.2022 17:50:22 vasta tsitaadiga

icon_lol.gif
_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 149 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.12.2022 19:30:19 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Siis tasub kehtestada standardid, mille levikut bürokraatia, jne. liialt ei takistaks ning nendele vastava kama kasutamist soodustada.

Praegu võid vabalt ka siit kohapealt kuskil suvalises tränipoes feik Samsungi pulkade otsa komistada, jne.


Kui on komme suvalisest tränipoest selliseid asju osta, siis tegelikult saad ikka maja põlema panna. Mittevahetatav aku ei tähenda, et aku üldse vahetatav poleks, selleks on vaja lihtsalt vastavaid riistu ja oskust. Seega võib minna suvalisse lasnamäe keldrisse(viisakas kohas kooritakse ju vaeselt inimeselt 7 nahka icon_biggrin.gif) kus ikka mingi noname hiina analoog asemele pannakse.

Muide selline vahetatavate akudega akupank toimetab isegi üsna pädevalt kui normaalsed elemendid sisse osta. Ise olin ka üllatunud, sai lihtsalt ostetud, et vaatab kas toimib kuna ei maksa suurt midagi.
https://www.aliexpress.com/item/1005002101010696.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.66.441c18024pJAN7
Kuna elemendid on kõik paralleelselt, siis võib vähem pulkasid ka sisse panna, põmst isegi ühe pulgaga töötab. Peab ainult vaatama elementide ampritaluvust ehk mina ilma täiendavate eeldusteta nüüd päris ühe pulgaga seda kasutada ei soovitaks.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 01.01.2023 02:22:46 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Muide selline vahetatavate akudega akupank toimetab isegi üsna pädevalt

Ma väga loodan, et ikka ostsid kaitseahelaga akud sinna! Kusjuures osadesse kaitsega akud isegi ei mahu, kuna need on pikemad natuke. Pildi pealt ju näha, et seda akupanka ei huvita üksiku elemendi tervis mitte kuskilt otsast. Piisab ühest "hea" aku praagist, et omale või majale põlemisjäljed peale saada. Eks ma muidugi ise ka kasutan sellist hiina sodi aga suhtun nendesse ülima ettevaatlikusega ka. Väga laialt ma seda reklaamida küll ei julgeks, kuna inimeste teadmiste tase selles osas on väga seinast seina.

Hea näide on naabrimees, kes ostis omale vana ümara otsaga laadijaga pealambi. Kiitis taevani, ostis head akud sisse ja elu oli lill. Ükskord tuli minu juurde murega, et akud läksid läbi öösel laadides. Uurisin siis, et kas miskit teisiti tegi sellel laadimisel. Vastuseks tuli, et ainult uue laadija ostis kuna vanal läks otsik puru. Uurisin siis laadijat ja ohnäe imet 5v0.5A laadija oli. Teades, et nendel lampidel ei ole eraldi laadimisahelat sees vaid akusse antava pinge eest vastutab laadija siis lõi küll vähe häirekella käima. Õnneks oli juhtumisi ta varasemalt ostnud kaitsega akud ja lihtsalt nende kaitsmed rakendusid enne kui hommikuse äratuskella asemel oleks võibolla muid valguseid näinud.
Hiinlastel käib ilmselgelt üle jõu ka korpuste valuvormile meisliga vajalik input pinge trükkida. Kohalikus arvutipoes ka ilmselt ei osatud arvata, et mingi hiina Won Hung Lo nii odavaks asja ajanud on ja kuna originaal laadijat ette ei näidatud, siis eeldati 5v nagu ikka sellised asjad on. Ilmselt ei tahetud üldse müüa aga tean, et too naaber oskab piisavalt veenev olla icon_biggrin.gif

_________________
Mess with the best, die like the rest!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wex
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.11.2003




sõnum 02.01.2023 00:36:36 vasta tsitaadiga

woox2k kirjutas:
...
Hea näide on naabrimees, kes ostis omale vana ümara otsaga laadijaga pealambi. Kiitis taevani, ostis head akud sisse ja elu oli lill. Ükskord tuli minu juurde murega, et akud läksid läbi öösel laadides. Uurisin siis, et kas miskit teisiti tegi sellel laadimisel. Vastuseks tuli, et ainult uue laadija ostis kuna vanal läks otsik puru. Uurisin siis laadijat ja ohnäe imet 5v0.5A laadija oli. Teades, et nendel lampidel ei ole eraldi laadimisahelat sees vaid akusse antava pinge eest vastutab laadija siis lõi küll vähe häirekella käima. Õnneks oli juhtumisi ta varasemalt ostnud kaitsega akud ja lihtsalt nende kaitsmed rakendusid enne kui hommikuse äratuskella asemel oleks võibolla muid valguseid näinud.
Hiinlastel käib ilmselgelt üle jõu ka korpuste valuvormile meisliga vajalik input pinge trükkida. Kohalikus arvutipoes ka ilmselt ei osatud arvata, et mingi hiina Won Hung Lo nii odavaks asja ajanud on ja kuna originaal laadijat ette ei näidatud, siis eeldati 5v nagu ikka sellised asjad on. Ilmselt ei tahetud üldse müüa aga tean, et too naaber oskab piisavalt veenev olla icon_biggrin.gif

Mismoodi see hea näide on? Võimalik, et see ümara otsaga oli laadija mitte toiteplokk.
Ei usu, et on olemas akupanka millel ei ole laadimisahelat. Kui paned 8 kohalisse akupanka ühe aku (elemendi) siis pead laadimisel arvestama, et see aku talub 2+ A laadimisvoolu. Kui on laadijas on 4 elementi siis laadimisvool ühe elemendi kohta on 500..600 mA. Sellise voolu juures ei tohiks küll midagi üle kuumeneda.

Kui telefonide akude vahetamisest rääkida siis minu jaoks on suuremaks probleemiks leida mõistliku hinnaga aku (piisavalt hea), et vahetamine ette võtta. Kui oleks mingi hea võimalus turul müüdavate "saast" akude (elemntide) eristamiseks oleks juba hea.

Üks tuttav ostis ostast 4800 mAh akud (18650). Küsisin testimiseks, laadimisel sain mahtuvuseks ~900 mAh. Tühjakslaadimise testi need akud minu silmis ei vääri.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005




sõnum 02.01.2023 01:29:13 vasta tsitaadiga

Rasmus kirjutas:
Magic kirjutas:
Aku suremine pole juba ammu teemaks. Vähemalt mitte nende 400-500+ moblade puhul, mis on normaalse tootja omad.
Mul endal foorumist osetud teise ringi S10e, aku eluiga ikka sama. Enne lõhun ise ära kui see aku otsa saab.

Lisaks jäetakse totaalselt arvestamata tarkvara eluiga, pigem saab see probleemiks. Eriti androidi puhul.


Mul on täiesti vastupidine kogemus. Akud lihtsalt ei kesta. Sama S10e on saanud akuvahetust juba 2 korda. Aastaga sureb aku lihtsalt ära ja üle poole päeva ei kesta. Sama ka teistel pereliikmetel ja sama kogemus mul ka teiste telefonide akudega. Ei teagi, mida siis teistmoodi teen. Väga intensiivne telefonikasutaja pole. Suht tavaline värk.

Betamax kirjutas:
Paljude jaoks on lihtsam uus telefon osta. Seda soodustab ka iga-aastane tootjate "uus ja parem" mudeliralli.
Muidugi veel see kah, et igal aastal tulevad versiooniuuendused ja äpiuuendused muudavad lihtsalt telefoni aeglasemaks. iPhone'idega nii hull pole, aga odavama otsa ja keskklassi Androidi telefonid on aasta-kahega juba nii uimased, et peab välja vahetama.


Vastupidi. iPhonega on asi hullem. Tootja on lausa trahvi saanud, sest nad manipuleerivad telefonitarkvaraga, et vanemad mudelid oleksid aeglasemad ja ebamugavamad kasutada.

Loobu igasugu kiirlaadijatest ja näed, kuidas aku eluiga pikeneb. Ma ise kasutan öösel laadimiseks vaid 1A laadijat. Laeb küll 3-4h öösel, kuid sel ajal vahet pole. Ise läksin seda teed ning 2 aastase igapäevase kasutuse peale, kus päeva lõpuks on aku tühjaks kulutatud, on aku ikka sama nagu uuena.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis. www.rsrehvid.ee 53 843 843
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.01.2023 04:03:48 vasta tsitaadiga

ranel, Tegu pole kiirlaadija probleemiga. Mina kasutan ainult kiirlaadijat ja minu S10e aku on aastaid vastu pidanud. Nagu ma eespool mainisin võib tegu olla mingi tarkvaraprobleemiga.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.01.2023 22:52:14 vasta tsitaadiga

BA79 kirjutas:
Peab siiski arvesse võtma, et akuvahetus annab võimaluse hinnatundlikul kliendil telefoniostu edasi lükata, sest aku reeglina maksab märgatavalt vähem kui telefon, ei tea muidugi mis praeguse inflatsiooni ja tootmiskulude ning tarneahelate tõttu hinnad kujuneksid, aga see veidi teine teema juba.

Hinnatundlik võtab tänapäeval enamasti järelmaksuga ja siis pigem isegi kallima, kuna see on üks väheseid luksuslikumaid asju, mida ta endale lubada saab. 2-3a järelmaksu, vana müüki ja uus peale. Aku vahetuse mure jääb teise ringi omanikule.

BA79 kirjutas:
Jah tarkvarauuenduste saamine on küll suur miinus vana telefoni puhul, aga on erandeid. Mul juhtus sedasi, et mu vana Lenovo Yoga Tab Android tahvel sai päris mitmeaastase pausi järel mingi süsteemiuuenduse. Uuendamise käigus isegi läks midagi valesti, et pärast restarti üles ei tulnud ja nii oli tegemist et tahvel uuesti käima saada.

Ehk tootja tegi veel ühe "uuenduse", et vana brickida ja sa lõpuks ometi uue ostaksid!

BA79 kirjutas:
Telefoni kaalust-
Iphone SE2020 kaalub 148 grammi. Kasutan telefoni mudelipõhiste kaantega. Kaaned panevad käes hoitava telefoni massile ca 100 grammi otsa. Mind see ei häiri, sest minu arvates peab telefon kaitstud olema ja mitte lihtsalt tagakaanega vaid sellise rahakoti tüüpi kaante sees. Kaaned on telefoni juba päris mitmel korral päästnud nii, et minu jaoks pole see küsimus et telefon käes raske on. Tund aega kõrva ääres vast on raske hoida, kui kõne teed, aga kui lihtsalt nutifunktsioone kasutan siis pole see nii hull, sest ma ei hoia enamasti kätt siis mingis ebaloomulikus asendis. Kui pikem kõne nt kodus tuleb, siis panen kõne valjuhääldi peale ja telefoni panen lihtsalt lauale. Saab kõne peetud ja kätt ka puhata.

Igavene tüütus viimasel ajal - paljud kasutavad pidevalt telefoni sisseehitatud handsfreed ja sittagi ei ole neid kuulda. Tee aga jälle märkus, et kui tahad, et ma kuulata viitsiks, lükka HF välja ja tõsta tel kõrva äärde ja nagu öö ja päev kohe.

Mnator kirjutas:
KillFrenzy kirjutas:
Need alguse resistive touchscreenid olid ka täielik rämps. LG tuli küll paar kuud varem, aga masside läks esimene normaalne touchscreen iphonega.
Puutepliiatsiga oli Asuse 535 minul küll igati hea kasutada. Hea meelega kasutaks elektronmärkmikuna edasigi.

Mäletan, kuidas 2008 Sharmis hotelli õhtusöögilauas must kelner mul seda põlevate silmadega piidles ja lõpuks ettepaneku tegi, et ma selle talle kingiksin, kui sinna mingeid märkmeid toksisin. icon_biggrin.gif Aga just nimelt toksisin pulgaga, näpuga oli kõike halb teha. Esimese iPhone'i kasutusele võtmine oli mäekõrgune UX vahe. Ega see mobiilne Win ka üks mugav telefonisoft olnud, PDA jaoks ok. Samas pilti tegi paremini kui kaks esimest fixfookusega iPhone'i (2MP orig. pildid, aga exif'is suht vähe infi):

(nostalgialaks, polnud neid pilte vist tollest ajast saati vaadanud... icon_smile.gif)

KillFrenzy kirjutas:
Normaalsete pulkade ja sama mahtuvusega akupanga hinnavahe on kui palju?
Päris küsimus.

Hinnavahest olulisem on ilmselt jällegi paksuse vahe:

Kolme sellise 18650-ga saad enamvähem sama mahu, aga 2x paksema.

Ma olen viimaste põhitelefonidega liikunud iPhone 4 > Samsung S2 > S4 > S7 > S10e > S21 ja mäletan, et S4 > S7 liikudes oli ikka oluline kvaliteedivahe, kui nagisev värvitud plastkorpus liimitud klaasi ja metalliga asendus. Tõsi, 20g kaalu tuli juurde ja see ei olnud meeldiv, aga inimene harjub ju kõigega. Kaaluga on veel mingi huvitav fenomen: paar päeva tagasi näppisin poes just kõrvuti S22 ja S22+ ja mõlemad tundusid kuidagi mitte midagi kaaluvat. Sama asi vist, nagu et poes tunduvad kõik telekad maru väikesed (eriti, kui kõrval on 77"-sed).

Mina kergvahetatavat* akut tagasi ei ihka ega arva, et see maailma reaalselt paremaks muudaks. Paari aastaga tuleb peale oluliselt parema kaameraga uus mudel ja pigem surub mind see uuema poole vaatama. Ja kui siis hiljem vana kätte võtad, tundub see tattaeglane...

*ma vahetasin applespoti aegadel iPhone'ide akusid vahepeal suht teenuse korras ja pole veel mittevahetatava akuga seadet näinud.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 03.01.2023 00:37:39 vasta tsitaadiga

@rex- ma ei hakka pikalt vaidlema, igaühele oma...
Aga lisaks sinu argumentidele oma vastuse:
1. Pean ennast hinnatundlikumaks, kuid siiski püüan valida ka järelmaksu võttes põhimõttel "ma ei ole nii rikas, et osta odavat asja". See ei tähenda, et valik on kõige kallim, pigem selline keskmine või alla keskmise- Teadupoolest on finantsvõimalused igaühel erinevad ja mõõta ühe puuga ei saa. Mis puudutab elektroonika ostu-müüki teisel ringil, siis see pole minu jaoks. Ma ei osta reeglina kasutatud elektroonikat ja ei müü enda oma. Kasutan lõpuni ja kõik. Hiljem utiili või mõne kampaania käigus "vana uueks" põhimõttel järgmisele ringile. Ostas olen mõne asja ostnud aga reeglina ikka eelistan uut kaupa kellegi kasutatule.
2. Brickida tootjal ei õnnestunud, aga nt mu vana Sony Ericsson Mini Pro on omadega nii läbi, et kui üles buudib siis jookseb ikka kokku olen püüdnud reflashida aga kasu sellest ei olnud. Muidu akut laeb, aga lihtsalt ei tööta. Kahtlane muidugi, kas seda praegu oleks kasutanud.
3. Telefoni sissehitatud HF kõlariga funktsioon- Mul ei ole sellega kunagi probleeme olnud ja pole mitte keegi kunagi kurtnud et mind ei kuule. Mõnes olukorras on lihtsalt vaja HF režiimi kasutada, nt suhtlen tuttavaga keda pean arvuti asjus kõne ajal aitama. Ma ei saa ühe käega arvutiga netis nt googeldada või infot hankida ja samal ajal telefoni kõrva ääres hoida. Ikka telefon lauale ja siis kasutan. Sõites autoga kasutan sinihammast. Saab täiesti hakkama.
Kui sulle on tüütu ja ebamugav- ei tähenda see sama teiste puhul. Ma näiteks tahan teinekord meelega panna HF peale et ma ise paremini kuuleksin- kõlarist tuleb vastaspoole kõne valjemalt.
Kasutada ei saa HF'd kõlariga alati privaatsuse seisukohast- kui pole vaja et keegi kolmas pealt kuuleb, aga minu jaoks esineb selliseid olukordi vähe.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.01.2023 02:21:38 vasta tsitaadiga

Mul, vastupidi, on ilmselt sadu pruugitud telefone käest läbi käinud. Kaasaarvatud SE X10 Mini, Mini ja nende füüsilise klaveriga Pro-mudelid. Tavalist Mini isegi kasutasin päris pikalt teise telefonina, kuna oli üliägedalt kompaktne - vist üks väheseid alla 100g moodsa konteptsiooni nutikaid üldse (X10 Mini oli veel pisem, aga selle ekraani reso oli väga niru). Pro-sid ei tahtnud, kuna see liugklapp oma topeltkorpustega tappis kompaktsuse ja monoliitsuse ja tegelikult sai ka sellel 3"-sel ekraanil täitsa okeilt tähtedele pihta (käe suurus: kinnas nr 10).

No minge pekki, mingi klaverinikatsi nimel üle kolmandiku lisakaalu?

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3947&idPhone2=3713
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 03.01.2023 02:34:28 vasta tsitaadiga

icon_biggrin.gif

Kui päris aus olla, siis määravaks sai SE Mini Pro valiku puhul pigem Telia e-poe lõpumüügihind. Muidu polekski vast ostnud aga see oli vist e-poes viimane või mõne esinduse demotoode.
Sain 144 EUR eest.

Füüsiline klaviatuur tuli abiks. Mulle meeldis selle juures see, et sai ekraanipinda juurde. Virtuaalse klaviatuuriga oli Mini PRO'd selle ekraani väiksuse tõttu väga ebameeldiv kasutada.
Füüsilisega sai vähemasti näha, mida kirjutad.
Teine asi, et selle telefoni puhul olid otseteed ära peidetud nurkadesse, mis tegi selle kasutamise omapäraseks.
Ja viimaseks kirsiks tordil muidugi füüsiline Home nupp. ja menüü ning back puutenupud.

Inimesele kes on harjunud ühe käega telefoni kasutama võis tunduda see ebamugav, aga ma siiani kahe käega kasutan, isegi suure ekraaniga telefone.
Paremas hoian, vasakuga tipin ja kasutan puutefunktsioone.
Mini Pro oli käes nagu mängupult ja see ka ainus telefon mille puhul kasutasin mõlema käe pöidlaid tippimiseks sest telefoni tuli käes hoida nagu mängukonsooli pulti icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.01.2023 09:21:54 vasta tsitaadiga

Teemaga seoses tuli üks paralleel pähe - tulevikus võiks ilmuda ka artikkel "Euroopa Liidu uus plaan: kasutajad peavad saama autol ise klaase vahetada". Oli aeg, kui need olid ees kummitihendiga ja igaüks võis nöörijupiga uue paigaldada. Mingist hetkest hakati neid ette liimima, millel oli kaks suurt plussi: klaasiring hakkas osalema kere üldise jäikuse kujundamises ja selle arvutustes ja ühtlasi paranes aerodünaamika ja ka välimus, kuna kere pinnale ei jäänud enam kummitihendi rante.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wex
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.11.2003




sõnum 03.01.2023 13:45:26 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
Teemaga seoses tuli üks paralleel pähe - tulevikus võiks ilmuda ka artikkel "Euroopa Liidu uus plaan: kasutajad peavad saama autol ise klaase vahetada". Oli aeg, kui need olid ees kummitihendiga ja igaüks võis nöörijupiga uue paigaldada. Mingist hetkest hakati neid ette liimima, millel oli kaks suurt plussi: klaasiring hakkas osalema kere üldise jäikuse kujundamises ja selle arvutustes ja ühtlasi paranes aerodünaamika ja ka välimus, kuna kere pinnale ei jäänud enam kummitihendi rante.

Aga kes keelab liimitavat klaasi ise vahetada? icon_confused.gif Või kui Sina sellega hakkama ei saa siis arvad, et keegi ei saa?
Mis Sa arvad miks autopoed klaasiliimi müüvad? Et "carglass" ostaks autopoest klaasiliimi?
Kui "wolt" toob koju süüa siis järelikult inimene ise süüa teha ei oska?
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.01.2023 21:54:45 vasta tsitaadiga

Mul käed persest ei kasva ja olen neid loomulikult korduvalt nii eest saaginud kui liiminud. Sama hästi võiks öelda, et igaüks saab ka praegu ise suvalise telefoni akut vahetada.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 04.01.2023 01:14:11 vasta tsitaadiga

icon_biggrin.gif No päris liimitavat akut igaüks ei vaheta.Mul pole vahendeidki ega kogemust. Niipalju kui YT-s videosid näinud olen siis pärast akuvahetust tuleb ka korpus tagasi kinni liimida või mingis kambris surve all hoida, et veekindlust taastada.
Ma pakun et tulevad tagasi füüsilise klemmühenduse või pistikupessa ühendatavad akud. Neid jah saab vahetada ise. Samasugused akud umbes nagu juhtmeta lauatelefonidel kunagi olid.

Kui võtsin oma uue sülearvuti lahti siis nägin, et integreeritud aku on kruvidega põhja küljes kinni, ei ole liimitud. Nii, et selle peaksin vajadusel saama ise vahetatud küll. Osadel netbookidel olla aga liimitavad ja nendega on jama.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.01.2023 11:11:03 vasta tsitaadiga

Tootja jaoks on kindlasti odavam ja lihtsam toota veekindlat ja väiksema kubatuuriga telefoni, mille akut ei saa kasutaja ise lihtsalt vahetada kuna komponendid saab tihkemalt paigutada ja ei pea arvestama võimalusega, et tarbijast nisanäpp akut vahetades telefoni sees midagi ära lõhub - tekiks vajadus eraldi aku pesa järgi (nagu vanasti Nokiatel oli), et seda ohtu minimeerida, see aga lisab kulu ja võtab kubatuuri.
Veekindluse saavutamine on samuti kallim, materjalikulukam ja keerukam eemaldatava kaane puhul vs liimitava tagaküljega.
Kes selle lisakulu kinni maksab? Ikka ostja.

Meenub (tõenäoliselt linnalegend) iPod prototüübi kohta - Jobsile toodi prototüüp näha. Ta hindas, et see on ikka liiga suur kolakas, tehtagu kompaktsemaks.
Töötajad väitnud vastu, et ei ole võimalik enam rohkem kokku suruda.
Sellepeale olevat Jobs prototüübi oma kabinetis akvaariumisse poetanud, näidanud näpuga eralduvate õhumullide peale ja öelnud, et saab küll paremini - selgelt näha, et on kasutamata liigset ruumi.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001



Online

sõnum 04.01.2023 11:32:24 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:
Sellepeale olevat Jobs prototüübi oma kabinetis akvaariumisse poetanud, näidanud näpuga eralduvate õhumullide peale ja öelnud, et saab küll paremini - selgelt näha, et on kasutamata liigset ruumi.

icon_lol.gif thumbs_up.gif beer_yum.gif
//
Kui veekindlus välja jätta, siis tundus Nokia 920 päris huvitava lahendusega, et see monoliitsus oleks säilitatud ja vajadusel saab akut vahetada.
Samas ilmastikukindluses näeb asi siiski väga äbarik välja. Kuidagi ei tee sellist lahendust veekindlaks.
Samas ka sellel Nokial pole aku surnud...laadisin ära ja nüüd idle seisab thumbs_up.gif
Probleem oli minu mäletamist mööda hoopis kõnede katkemise ja softiga(jooksis lampi kokku)
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004




sõnum 06.01.2023 13:18:32 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Hüvasti, veekindlad telefonid?
Veekindlus esimese akuvahetuseni?
Oeh...

Saab ikka teha veekindlaks.
Korpuse tagakaan mis aku peale läheb on lihtsalt iluasi. Veekindlus hakkab selle alt.
Akule mingi magnetika ühendus mis pogo pinnid omavahel kokku lükkab, saab isegi pidevalt vahetada akut ja klemmid ei saa kunagi märjaks.
Küsimus on ainult tahtmises.

Üks asi aga on küll, mis fundamentaalselt raskeks läheb - teha väga õhukesi telefone, lisa millimeeter või 2 ikka tuleb.

_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Lecktor - 3D printerid ja lisatarvikud, Voron, Prusa jne
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 06.01.2023 13:21:13 vasta tsitaadiga

Kas saan osta tulevikus ka vahetamisvõimaluseta telefoni?
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.01.2023 13:24:42 vasta tsitaadiga

Korra pead avama, superatakki vahele valama ja voilaa thumbs_up.gif
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Arvuti ja internet »  Euroopa Liidu uus plaan: kasutajad peavad saama telefonil ise akut vahetada mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.