Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  Kodukino kalibreerimine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007




sõnum 02.12.2022 14:51:42 Kodukino kalibreerimine vasta tsitaadiga

Sai üksaeg ostetud Sony HT-A7000 ning juurde SA-RS5 tagakõlarid. Peale mõnda aega kasutust sai märgatud, et tagakõlarid väga midagi ekstravagantset ei tee arvestades oma hinda.
Peale veidike Googeldamist selgus, et Spatial Sound Mapping ilmselt paneb nõksa puusse ja vaja ise käsitsi pigem töö ära teha mõõdulindi ja SPL mõõturi abil.

Ja no tõesti, peale seda on heli selline, et no kukla tagant käib surround läbi nagu reviewdes räägitakse.

Jäi üles aga üks küsimus. Nimelt SPL mõõturit ma ostma ei tormanud, 0 kogemust selle seadme spetsiifikaga.
Sai tõmmatud mingi suvaline enimtõmmatud SPL meter äpp telefoni ja selle abil korrigeeritud.

Ehk siis küsmus, kas on eraldi mõtet mingi SPL mõõtja võtta selle jaoks? Odav SPL mõõtja vs tippnutitelefon (S22U) ?
SPL speci vaadates ei saanud aru küll, et kallis SPL üldse mingit pointi annab. Täpsus on odaval ja kallimal suht sama, ca +/- 1,5dB.
Kallil on sampling tunduvalt suurem aga ma saan aru, et kodukino jaoks mind huvitab pigem miski 15s average dB, mitte hirmkiire sampling. (S22U peal sai niigi 400ms samplingu aga täpsust kuskilt ei leia).

* odav mõõtur, mis silma jäi
https://www.oomipood.ee/product/ut353_digitaalne_muramootja_130db_eraldus_0_1db_uni_t_ut353?q=m%C3%BCram%C3%B5%C3%B5tja
Kommentaarid: 111 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tofay
HV kasutaja

liitunud: 24.03.2009




sõnum 03.12.2022 07:21:32 vasta tsitaadiga

Efektikad ei peagi ju midagi ekstravagantset tegema. Aa, vaatasin pilti neist, tikutopsis mingi uhkem pundar, võibolla siis peavad icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007




sõnum 03.12.2022 14:22:03 vasta tsitaadiga

Tundusid lihtsalt kuidagi väga vaiksed olema ja päris atmose efekti algul ka selgelt välja ei tulnud.

Kalibreerimise ajal tehtav heli oli juba mulle maa ja ilm. Elutuba nii suur pole, et päris riidekapist kõlakoda vaja oleks. Enne poole väiksemad HT-RT3 tagumised olid ka juba piisavad.

HT-RT3'l oli ka ClearAudio+ mode, kus keskkanalist suunati mingi osa tagumistesse, kui source oli cräpp kohalik 2ch TV steam. Laps lällas lähedal või muidu räägiti lähedal segas väga heli, ClearAudio+ tegi küll sitast saia selle puhul.
HT-A7000 puhul pole sellist funktsionaalust veel leidnud. Ühesõnaga üldse küsimus pigem softis kui hw enda võimekuses.
Kommentaarid: 111 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tofay
HV kasutaja

liitunud: 24.03.2009




sõnum 03.12.2022 17:36:07 vasta tsitaadiga

Just, tagumistel on savi atmos kirjeldusest, pole nende roll.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007




sõnum 04.12.2022 02:03:10 vasta tsitaadiga

Igal juhul on see hetkel täiesti teine teema.

Originaalteemale tagasi pöördudes, siis leidsin peale pikka otsimist sellise video:
https://www.youtube.com/watch?v=q7RR2XaYq9U

Ehk siis väidetakse, et ilma korraliku välise mikrofonita ei püsi mõõtehälve lineaarne üle sageduste.
Kommentaarid: 111 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CartmanSP
HV vaatleja

liitunud: 21.06.2019




sõnum 04.12.2022 17:04:38 vasta tsitaadiga

1K komplekti võid rahumeeles kõrva järgi häälestada kui automaatne funktsioon ei sobinud. Ega see SPL mõõtja sinna midagi juurde küll ei anna. Pane oma maitse järgi ja korras.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007




sõnum 05.12.2022 20:32:10 vasta tsitaadiga

Telefoni äpi järgi sai suht kiirelt tehtud, kõrva järgi teeks seda pool nädalat.
Lihtsalt jäi üles küsimus, et kui täpne sai, kuna vahe on ikka tuntav kas automaatne häälestus või manuaalne.
Kommentaarid: 111 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007




sõnum 09.12.2022 13:37:08 vasta tsitaadiga

RassK, pigem otsi koht kust saad selle seadme äkki rentida?
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MaxPower
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.12.2002




sõnum 04.02.2024 12:07:12 vasta tsitaadiga

Just hankisin HT-A5000 ja SW5 subbaka. Nüüd aga mõtlen et vaja ikka need RS5 tagakõlarid ka tellida. Kas see kalibreerimine mis süsteem ise teeb, jääb siis lahjaks või ei vea välja? Kui ma youteube videosid vaatasin, siis enamus räägivad et kõik nii lihtne ja heli mega korralik (mõtlen siis 360 soundi).
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007




sõnum 04.02.2024 12:34:31 vasta tsitaadiga

MaxPower kirjutas:
Just hankisin HT-A5000 ja SW5 subbaka. Nüüd aga mõtlen et vaja ikka need RS5 tagakõlarid ka tellida. Kas see kalibreerimine mis süsteem ise teeb, jääb siis lahjaks või ei vea välja? Kui ma youteube videosid vaatasin, siis enamus räägivad et kõik nii lihtne ja heli mega korralik (mõtlen siis 360 soundi).


Peab proovima vb mul polnud ideaalne asukoht ka selleks, 1 külgsein on liiga lähedal.
Vähemalt mulle tundus käsitsi tehes, et on suurem vahe sees just tagumistega, sest neid tuli kõige rohkem juurde keerata.
Kommentaarid: 111 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MaxPower
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.12.2002




sõnum 04.02.2024 12:45:04 vasta tsitaadiga

Mul on tegelt sama seis et need tagakõlarid tulevad suht seina ligidale sest diivan on vastu seina ja ühele küljele jääb ka veel sein koos suure aknaga ning teisele poole siis avatud tuba...

Aga kas ise kasutad soundbari ilma subbakata?
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007




sõnum 04.02.2024 14:16:33 vasta tsitaadiga

Kõlab jah täpselt nagu minu setup hetkel.
Siiamaani on jah ilma, veits hirm korteris selle SW5 suhtes icon_biggrin.gif Pärast vaja nii maha dimmida, et pole kasu enam tast.
Kommentaarid: 111 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lamp
HV Guru
lamp

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.02.2024 14:46:43 vasta tsitaadiga

kasutan ise stuudio jooksvaks kalibreerimiseks spl mõõturit, ent vabalt valitud spl mõõtev äpp telefoni mikriga on osutunud ka üsna sobivaks.

kui enne oli juttu tagakõlaritest ja atmosest, siis miksitakse filme jms nii, et kõik kõlarid on fullrange.
ehk siis fullrange kõlarid ka kodus ei oleks täitsa ilmaasjata..
aga eks see kõik on personaalne. kui osad kõlarid on kilud, ent samas su tarbitavas materjalis ei ole selliseid läbi kõigi kanalite käivaid pänne, et kõlarite erinevus on välja kosta, siis pole vahet.

_________________
eriti julm
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
MaxPower
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.12.2002




sõnum 04.02.2024 16:09:18 vasta tsitaadiga

RassK kirjutas:

Siiamaani on jah ilma, veits hirm korteris selle SW5 suhtes icon_biggrin.gif Pärast vaja nii maha dimmida, et pole kasu enam tast.


Tasub kindlasti ära. Mul esimene päev oli ainult soundbar ja päev hiljem jõudis subbakas kohale...ikka hoopis teine asi, "paugud ja kõmakad" filmides mõjuvad palju paremini. Ja subbakat saab siis eraldi regullida 1-12 ühikut. Nüüd ongi puudu ainult need tagakõlarid et saaks kogu elamust nautida icon_razz1.gif
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003




sõnum 04.02.2024 19:49:19 vasta tsitaadiga

Filmide vaatamiseks võiks kindlasti olla mingi eraldi supakas. Ilma selleta jääb palju elamust olemata. See oleks umbes sama, kui kinos ei oleks neid ka, heli olemas aga bassi mütsu pole icon_smile.gif

Korteris on jah asi veidi keerulisem. Sõltub toa ja supaka asukohast vs kuhu poole naabrid jäävad. Samas kõike saab timmida sõltub seadmest millega kõlarid on ühendatud. Next level on juba eraldi spl mikker ja soft millega timmida paika heli ja kaja probleemid ruumis vastavaks. Soundbariga ma väga mingi mõõtmise osas pead ei murraks. Sellega suurt paremaks ei saa vs eraldi kõlarid iga kanali jaoks.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007




sõnum 04.02.2024 19:58:20 vasta tsitaadiga

HT-A7000'l on tegelt sees juba ka miski sub, seetõttu ka erilist puudust tundnud pole. Kuigi olen kursis, et terve komplekti omajad soovitavad lisada ikkagi kõik elemendid.
Ega see soundbar ka otseselt üks kõlar pole, seal hulgim eraldi kõlareid kanalite jaoks.
Kommentaarid: 111 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003




sõnum 04.02.2024 22:10:54 vasta tsitaadiga

No olgem ausad, soundbar jah seal on mitu kõlarit sees ei ole eales eraldiseisva supaka vääriline ükskõik mitu kõlarit seal sees on. Tegemist on siiski mugava ja kergesti teleri juurde paigutatava lahendusega. Paljudele see piisabki aga neid võrrelda on siiski kohatu.

Olen ise kõik läbi proovinud alates soundbarist kuni praeguse 7.1.2 kõlarisüsteemi ja dirac kodukino kalibreerimise softiga. See on muidugi omaette klass ja kallis aga väärt iga senti võrreldes soundbariga. Soundbari mõte on siiski lihtsus ja kui ei ole soovi eraldi suuri kõlareid soetada. Sellepärast ma ka mainisin, et soundabri ei ole väga mõtet mingit kalibreerimise vaeva näha. Toob selle heli ära milleks see looodud on ja ei rohkemat.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MaxPower
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.12.2002




sõnum 04.02.2024 22:13:41 vasta tsitaadiga

See A7000 kindlasti väga hea asi, lugesin reviewsid ka selle kohta. Ma tegelt olin kahe vahel kas võtta A7000 vs A5000...see A7000 tundus füüsiliselt ikka päris suur. Mul A5000 mahub napilt teleka ette ära aluse peale...see A7000 on ka pisut kõrgem ja oleks juba telkule ette jäänud.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007




sõnum 04.02.2024 22:36:43 vasta tsitaadiga

Tõsine kolakas on jah teine, õnneks mul ruumi jagub talle kuna telekas vähe kõrgemal seinal. Ma olen täiesti nõus, et see eraldiseisev on täiesti teine värk. Lihtsalt et kui praegu juba peale keerata, siis tekib küsimusi, kas naabreid ei häiri. SW5 peaks siis veel madalamat suutma, seega võiks paremaks teha küll. Vahetevahel on ta mul ka meeles, et telliks ära kasvõi huvi pärast icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 111 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003




sõnum 05.02.2024 00:00:23 vasta tsitaadiga

Mul on 400w ja 12" elemendiga supakas, Paari aastaga pole naabrid kisa tõstnud aga ma ei kuula ka öösel ja kui on väga hiline aeg siis võtan veidi volüümi allapoole. Lisaks sai kalibreeritud ära nii, et "boomy" efekti ei teki ruumis. Kindlasti kostab edasi aga 500w + kortermajas ja liiga vali heli võib hakata naabreid häirima mingi SB seeria supakas näiteks https://www.svsound.com/products/sb-2000
Mul endal on mõõtmetelt sarnane aga ei ole nii võimas.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MaxPower
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.12.2002




sõnum 05.02.2024 11:04:02 vasta tsitaadiga

Sai ikka need RS5 ära tellitud...eks kui kohal saab proovida, kas nad on oma hinda väärt icon_cool.gif
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 05.02.2024 11:48:12 vasta tsitaadiga

Kas sellel Sony HT7000 on ainult Sony SW5 supakaga ühendamise vöimalus, või saab ka muu tootja supaka kaabliga ühendada?
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007




sõnum 05.02.2024 11:57:42 vasta tsitaadiga

Ainult Sony SW3 või SW5, ühendub üle õhu, ehk siis mingi internal ühendus / protokoll.
Kommentaarid: 111 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MaxPower
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.12.2002




sõnum 07.02.2024 15:47:39 vasta tsitaadiga

Kus sul muidu need RS5 seisavad? Kas jalgade peal või kuskil riiulil?

Ise proovin sellised jalad tellida...kõige sobilikumad mis hetkel leidnud. https://vebos.de/vebos-standfuss-sony-sa-rs5-schwarz-ein-paar.html
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007




sõnum 07.02.2024 16:57:52 vasta tsitaadiga

Kruvi kipsseinas ja istuvad selle otsas, diivani nurkade kohal (diivan on vastu seina).
Kommentaarid: 111 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  Kodukino kalibreerimine mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.