Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  Telerite üldteema vol. 2 (Küsitlus: Kui vana on sinu igapäevaselt enimkasutatav teler?) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 357, 358, 359 ... 386, 387, 388  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kui vana on sinu igapäevaselt enimkasutatav teler?
Alla 1 aasta
11%
 11%  [ 42 ]
1-3 aastat
35%
 35%  [ 131 ]
4-6 aastat
24%
 24%  [ 92 ]
7-10 aastat
16%
 16%  [ 60 ]
11-13 aastat
6%
 6%  [ 26 ]
14-16 aastat
3%
 3%  [ 14 ]
17-20 aastat
1%
 1%  [ 4 ]
Üle 20 aasta
1%
 1%  [ 5 ]
hääli kokku : 374

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Kevvare
Kreisi kasutaja
Kevvare

liitunud: 02.06.2010




sõnum 25.11.2022 01:07:37 vasta tsitaadiga

Zonerman kirjutas:
dex kirjutas:
Plexi äpid on ju kõigile vähegi levinumatele telekatele olemas. Ma väga ei usu, et need midagi teistmoodi teevad kui shieldi peal olevad. Ma olen ise lihtsalt DV castinud PCst telekasse. Kunagi ammu kasutasin plexi äppi samsungi telekas ja see toimis muidu küll, aga DV ei olnud tookord veel aktuaalne.


Loe uuesti mu postitus hoolikalt läbi. Kus kohas ma kasutan PC'd. See ongi erinevus ma ei taha PC kaudu midagi castida. Mul on eraldi NAS selleks ehk meediaserver, kus on kogu mu filmi TV ja muu pahn koos. Shield ongi selleks, et DV tugi tuleks sealt ja PC pole vaja üldse sees hoida. Teleka plex eraldi ei ole mõeldav, siis vaja ikkagi allikat kust kohast filme striimida nagunii.

Tundub keeruline. Kas siis nvidia shieldi saab kuidagi üle õhtu oma failid kopeerida? Mul oleks oluline, et arvuti on kinni.

Õnneks 4k HDR filme liigub ka HD audio ja AC3 variandis suht palju, et Dolby taha siiani otseselt jäänud pole.

/Edit Lugesin, et 16gb sisemälu, et vaevalt sinna midagi kopeerib.
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 25.11.2022 01:18:30 vasta tsitaadiga

saab kopeerida. saab ka usb-ketta külge riputada.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.11.2022 01:55:19 vasta tsitaadiga

Kevvare kirjutas:
Zonerman kirjutas:
dex kirjutas:
Plexi äpid on ju kõigile vähegi levinumatele telekatele olemas. Ma väga ei usu, et need midagi teistmoodi teevad kui shieldi peal olevad. Ma olen ise lihtsalt DV castinud PCst telekasse. Kunagi ammu kasutasin plexi äppi samsungi telekas ja see toimis muidu küll, aga DV ei olnud tookord veel aktuaalne.


Loe uuesti mu postitus hoolikalt läbi. Kus kohas ma kasutan PC'd. See ongi erinevus ma ei taha PC kaudu midagi castida. Mul on eraldi NAS selleks ehk meediaserver, kus on kogu mu filmi TV ja muu pahn koos. Shield ongi selleks, et DV tugi tuleks sealt ja PC pole vaja üldse sees hoida. Teleka plex eraldi ei ole mõeldav, siis vaja ikkagi allikat kust kohast filme striimida nagunii.

Tundub keeruline. Kas siis nvidia shieldi saab kuidagi üle õhtu oma failid kopeerida? Mul oleks oluline, et arvuti on kinni.

Õnneks 4k HDR filme liigub ka HD audio ja AC3 variandis suht palju, et Dolby taha siiani otseselt jäänud pole.

/Edit Lugesin, et 16gb sisemälu, et vaevalt sinna midagi kopeerib.

Nvidia Shield suudab edukalt ka ise Plex server olla (juhul kui kliendid suudavad formaate ise mahamängida ja neid ei pea transcodema), kui ka klient.
Mul alguses nii oligi, aga siis tekkisid suuremad vajadused.
Välise ketta saab USB kaudu ühendada, mis on üle võrgu välja jagatud ja sinna peale meediafaile liigutada vms.

16GB sisemälu on äppide jaoks enam kui piisav. Meediafailid ikka välisel kettal.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003




sõnum 25.11.2022 02:35:10 vasta tsitaadiga

Kevvare kirjutas:

Tundub keeruline. Kas siis nvidia shieldi saab kuidagi üle õhtu oma failid kopeerida? Mul oleks oluline, et arvuti on kinni.

Õnneks 4k HDR filme liigub ka HD audio ja AC3 variandis suht palju, et Dolby taha siiani otseselt jäänud pole.

/Edit Lugesin, et 16gb sisemälu, et vaevalt sinna midagi kopeerib.


Võrgust (NAS) saab info ja otse striimib edasi. Sellepärast ma ka Plex lifetime paketi võtsin, mis aktiveerib rauas kiirendatud dekodeerimist (Enamus võrguketta serverid toetavad kiirendatud dekodeerimist), sellega on CPU kasutus palju väiksem ja saab rohkem korraga muid asju teha. Sellepärast ongi ülipopulaarsed aastaid juba kodudes võrguketastega serveri seadmed. Minul on Synology 920+ millele on lisatud juurde 16gb mälu (kettaruum 20TB aga varsti jääb väheks). Olemas on ka Qnap jne mõned veel populaarsed. Valik on lai ja saab valida kelle UI rohkem endale meeldib. See on lihtsalt multitaskingu jaoks hea lahendus kodus. Sinna panen ma telefonist data backupe ja pildid saadan otse sinna NAS'i automaatselt ning telefonis ei pea pilte hoidma. Lisaks jookseb mul ka Roon server seal, kust ma siis autoga sõites saan kuulata mussi üle 4G või kodus läbi stereovõimendi parima helikvaliteediga.

Enamus filmid ongi 4K HDR ja AC3 või siis E-AC-3 mis in Enhanced variant ja toetab rohkem heli kanaleid kuid mõlemad on kadudega helivorming. Ma ise olen nõudlik ja enamus filmid, mis reliisitud on TrueHD (Dolby) või DTS-HD Master Audio. Mõlemad on kadudeta helivorming aga selleks peab ka korralik ressiiver ja kõlarisüsteem olema, et sellel mõtet oleks. Dolby Visioni peale läksin üle ca 1.5 aastat tagasi, kus vaikselt vahetasin kõik vanemad filmid ära DV vastu, mis reliisitud. Uuemad on enamuses DV ja mõned on ka HDR10+ mida LG ei toeta. Nende puhul edastatakse HDR10 telekasse.


SKG kirjutas:

Nvidia Shield suudab edukalt ka ise Plex server olla (juhul kui kliendid suudavad formaate ise mahamängida ja neid ei pea transcodema), kui ka klient.
Mul alguses nii oligi, aga siis tekkisid suuremad vajadused.
Välise ketta saab USB kaudu ühendada, mis on üle võrgu välja jagatud ja sinna peale meediafaile liigutada vms.


Loogiline, kellel pole vaja suurt andmemahtu filmide jaoks piisab ainult shieldist ja mul päris alguses oligi plex server shieldis aga filmid olid arvutis. Nüüd kolisin kõigega NAS peale kuna nii on kõik asjad ühes kohas koos muusika serveriga ja backup ning varundus ka seal.



Vaatasin vahepeal on üle 300 ainult 4K filme juba olemas lisaks siis väiksema resoga filmid eraldi kaustas. icon_biggrin.gif


_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.11.2022 03:22:15 vasta tsitaadiga

Zonerman kirjutas:
Vaatasin vahepeal on üle 300 ainult 4K filme juba olemas lisaks siis väiksema resoga filmid eraldi kaustas. icon_biggrin.gif


Spoiler Spoiler Spoiler


Huvi pärast - miks erineva resolutsiooniga filmid on eraldi library-tes kui nende eraldamiseks on filter olemas?

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003




sõnum 25.11.2022 12:07:42 vasta tsitaadiga

Lihtsam niimoodi manageerida, sest siis ma tean, millised ja kui palju on väiksema resoga, mis võimalusel tuleks välja vahetada 4K peale hiljem, kui blu-ray versioon tuleb neist. Ma ei taha filtrit kasutada, et otsida selle järgi kogu playlistist. 4K on eraldi ja seal alati kõik ainult need.
_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scott
Kreisi kasutaja
Scott

liitunud: 09.08.2016




sõnum 26.11.2022 10:49:14 vasta tsitaadiga

BA79 kirjutas:

4K jms- Pole otseselt minu teema, kuna ei tarbi 4K sisu. Sellele vaatamata tundub, et 4K on standard ja seda selle tõttu, et müüks paremini. Klient vaatab et "Ohhoo, 4K teler 65" ja ainult 500€. Pole paha diil" ja ostab ära. Mis sest, et 4K sisu väga ei ole veel.
... Ise alustasin SAT vastuvõttu DVB-S MPEG2 FTA tüüneritega, millel olid SD ehk 480 x 576p PAL analoog videoväljundid (Scart ja S-Video). Nüüdseks juba ammu on telekatel mitmiktüüneritega vastuvõtusüsteemid: DVB-T2-C/S2. Vaat see ongi minu jaoks primaarne, et oleks S2 tüüner.

Minu jaoks on siin vastuolu. Ütled, et S2 satituuner on primaarne, aga 4K sisu ei tarbi. Kas satilistides oled 4K kanalid ära kustutanud? Neid on praeguseks sattidel üsna arvestatav hulk.

SD PAL on 720 x 576i, mitte 480 x 576p.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 26.11.2022 22:31:41 vasta tsitaadiga

Scott kirjutas:
BA79 kirjutas:

4K jms- Pole otseselt minu teema, kuna ei tarbi 4K sisu. Sellele vaatamata tundub, et 4K on standard ja seda selle tõttu, et müüks paremini. Klient vaatab et "Ohhoo, 4K teler 65" ja ainult 500€. Pole paha diil" ja ostab ära. Mis sest, et 4K sisu väga ei ole veel.
... Ise alustasin SAT vastuvõttu DVB-S MPEG2 FTA tüüneritega, millel olid SD ehk 480 x 576p PAL analoog videoväljundid (Scart ja S-Video). Nüüdseks juba ammu on telekatel mitmiktüüneritega vastuvõtusüsteemid: DVB-T2-C/S2. Vaat see ongi minu jaoks primaarne, et oleks S2 tüüner.

Minu jaoks on siin vastuolu. Ütled, et S2 satituuner on primaarne, aga 4K sisu ei tarbi. Kas satilistides oled 4K kanalid ära kustutanud? Neid on praeguseks sattidel üsna arvestatav hulk.

SD PAL on 720 x 576i, mitte 480 x 576p.


OK, SD PAL resolutsiooni suhtes panin puusse icon_redface.gif

Ei ole vastuolu. Esiteks, on S2 tuuner hetkel standard, kuna HD kanalid on kõik satil MPEG4-s mida saab vastu võtta ainult DVB-S2'ga. Ütleme nii, et praegu on telekavaatamises suurem paus sees, aga telekas mängib mul Radio Italia TV HD , meeldib kuulata itaalia popmuusikat. 4K sisu ei huvita lihtsalt. Ei pea seepärast vaatama 4K-d kui ei taha seda. Teiseks tundub ka UHD olevat paneelide standard. Ma ei hakka ju otsima uut telekat, mis oleks madalama resolutsiooniga ainult seepärast, et mu enda eelistus on vaadata Itaalia HD kanaleid 13E peal. Lisaks veel Astra 19,2E pealt tulevad multikakanalid kui keegi oma lapsega juhtub külla tulevat.


viimati muutis BA79 27.11.2022 21:28:28, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.11.2022 23:45:45 vasta tsitaadiga

Kas keegi on oma WebOS-iga non-OLED LG teleril selle või mõne muu 1Gbps adapteri tööle saanud?
https://www.amazon.co.uk/dp/B083ZLPJMW/


Jah, Androidi peal töötab kahtlemata, aga huvitab just WebOS peal.


Link

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
S.I.L.L.U
HV veteran


liitunud: 26.06.2003



Online

sõnum 28.11.2022 01:06:22 vasta tsitaadiga

SKG, tellisin sama mis videos.

Töötab thumbs_up.gif
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 84
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tuussa
HV kasutaja

liitunud: 13.10.2003




sõnum 28.11.2022 01:08:18 vasta tsitaadiga

Kas keegi siin on endale Samsung S95B ostnud? LG C2 65" telekaga suht samas hinnaklassis, S95B on 100€ kallim. Youtube-s saab S95B pildikvalireedi eest kõvasti kiita, kuid LG kasuks räägib parem Op-süsteem ja DV. On siis see Samsungi OLED telakas ka nii hea nagu räägitakse? On kellelgi kogemust sellega?
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.11.2022 01:12:22 vasta tsitaadiga

Paneel on paneel (sama mõlemil) tarkvara on tarkvara, isiklikult kurvad kogemused enne OLED aega....tänapäeva ei tea kommentaarida.
Samas webos kogemus ka enne oled aega...kasutatav kraam töötas ka palju aastaid hiljem

Dv on kõva argument vs samsa värk, mida keegi ei kasuta

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.11.2022 01:15:07 vasta tsitaadiga

S.I.L.L.U kirjutas:
SKG, tellisin sama mis videos.

Töötab thumbs_up.gif

Mis telerimudel?

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oliver.
HV Guru

liitunud: 05.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.11.2022 01:43:42 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
Paneel on paneel (sama mõlemil)


Ei ole ju... Samsung toodab oma paneeli ise, Sony A95K kasutab ka sama Samsung Display poolt toodetut.
Kommentaarid: 280 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 239
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ruks
HV vaatleja
Ruks

liitunud: 23.09.2007




sõnum 28.11.2022 02:20:08 vasta tsitaadiga

Tuussa kirjutas:
Kas keegi siin on endale Samsung S95B ostnud? LG C2 65" telekaga suht samas hinnaklassis, S95B on 100€ kallim. Youtube-s saab S95B pildikvalireedi eest kõvasti kiita, kuid LG kasuks räägib parem Op-süsteem ja DV. On siis see Samsungi OLED telakas ka nii hea nagu räägitakse? On kellelgi kogemust sellega?


Ostsin täna Euronicsist LG C2, kuid mingi hetk kaalusin ka S95B-d. Lugedes netist, siis tundus nagu see raami paindumine on parandatud, kuid küsisin pärast LG ostu ka S95B informatsiooni ja öeldi, et sellega siiani probleemid ning on inimesi, kes on seda tagastanud just eelnevalt mainitud probleemi tõttu. Samuti pidi olema rohkem isegi probleeme burn ini-ga sellel konkreetsel mudelil, mille kohta interntis väga infot ei liigu. Teadmiseks lihtsalt sulle icon_smile.gif
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scott
Kreisi kasutaja
Scott

liitunud: 09.08.2016




sõnum 28.11.2022 04:40:46 vasta tsitaadiga

BA79 kirjutas:
Ei ole vastuolu. Esiteks, on S2 tuuner hetkel standard, kuna HD kanalid on kõik satil MPEG4-s mida saab vastu võtta ainult DVB-S2'ga.

Sattidel on HD-kanalid tõepoolest H264 (MPEG4) ja mõni ka H265, aga DVB-S2 ei ole eeldus. Saab ka DVB-S transpondril HD-d üle kanda ja seda tehakse. Aga jah, ainult DVB-S võimekusega bokse pole mõtet osta - vanakraam.

BA79 kirjutas:
Ei pea seepärast vaatama 4K-d kui ei taha seda. Teiseks tundub ka UHD olevat paneelide standard. Ma ei hakka ju otsima uut telekat, mis oleks madalama resolutsiooniga ainult seepärast, et mu enda eelistus on vaadata Itaalia HD kanaleid 13E peal. Lisaks veel Astra 19,2E pealt tulevad multikakanalid kui keegi oma lapsega juhtub külla tulevat.

Kui sul on 4K paneeliga teler, siis saad UHD pilti vaadata, kuidas võrreldes HD-ga välja näeb. Uued telekad on pea kõik 4K ekraaniga ja need on ikka 4 korda suurema piksliarvuga kui HD, mitte madalama resolutsiooniga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.11.2022 10:30:09 vasta tsitaadiga

S.I.L.L.U kirjutas:
SKG, tellisin sama mis videos.

Töötab thumbs_up.gif


Välise võrguadapteriga suurema kiiruse saavutamisel on mõtet vast ainult kohtvõrgus toimetades?
Või on online striiminguteenuseid ka, mis vajaks 90Mbps+?
Netflix, Jupiter ja Eurosport hetkel põhilised.

Üritan lihtsalt aru saada kas mul oleks seda vaja, kui kohtvõrgus ei toimeta telekaga.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
S.I.L.L.U
HV veteran


liitunud: 26.06.2003



Online

sõnum 28.11.2022 10:35:27 vasta tsitaadiga

SKG, mudelit ei oska täpselt öelda, mingi vana pann, millel ääres taustavalgustus. Oli nii öelda esimene, mis ette juhtus testiks.

Draqula, sisevõrgu jaoks endal jah. Netflixi 4k suudab teleka port ka ära vedada.
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 84
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.11.2022 14:38:28 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:
S.I.L.L.U kirjutas:
SKG, tellisin sama mis videos.

Töötab thumbs_up.gif


Välise võrguadapteriga suurema kiiruse saavutamisel on mõtet vast ainult kohtvõrgus toimetades?
Või on online striiminguteenuseid ka, mis vajaks 90Mbps+?
Netflix, Jupiter ja Eurosport hetkel põhilised.

Üritan lihtsalt aru saada kas mul oleks seda vaja, kui kohtvõrgus ei toimeta telekaga.

Sony soovitab oma BCORE striimingu jaoks 115Mbps.
tsitaat:
BRAVIA CORE features Pure Stream™ which offers streaming between 30Mbps - 80Mbps. To access Pure Stream™ at 30Mbps, you must have a minimum internet speed of 43Mbps. To access highest quality Pure Stream™ available at 80Mbps you must have a minimum internet speed of 115Mbps.

https://community.sony.co.uk/t5/discover-sony/bravia-core-now-available/ba-p/3807314

Netflix, Prime piisab vabalt 100-st.

Lokaalvorgus saab 100Mbps piiranguks kui korge bitratega BluRay-sid vaadata.
https://www.reddit.com/r/PleX/comments/eoa03e/psa_100_mbps_is_not_enough_to_direct_play_4k/

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003




sõnum 28.11.2022 16:21:12 vasta tsitaadiga

Ma ei tea, minu puhul mängis rolli see, et miks mitte kiiremaks teha kui selleks on lihtne lahendus. See adapter jublakas ei maksa praktiliselt midagi aga kiirus on mul nüüd ca 300/260Mbps alla ja üles vs enne 100. Tol ajal, kui seda tegin vaatasin ka YT otse teleka äpist ja netflix oli ka siis veel.
_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 28.11.2022 22:39:12 vasta tsitaadiga

Scott kirjutas:

Kui sul on 4K paneeliga teler, siis saad UHD pilti vaadata, kuidas võrreldes HD-ga välja näeb. Uued telekad on pea kõik 4K ekraaniga ja need on ikka 4 korda suurema piksliarvuga kui HD, mitte madalama resolutsiooniga.


Need kanalid mida mina vaatan, ei ole UHD-s nähtavad. 4k promo striimi olen vaadanud nii 13E kui ka 19,2E pealt. Vau effekti ei tekkinud.
Antud juhul pean siis leppima sellega, et telekas skaleerib FHD pildi 4K paneelile sobivaks. See tähendab küll kvaliteedikadu, aga mis teha. Ma pean üldse õnnelik olema, et need vabalevi kanalid on FHD-s. Veel 2 aastat tagasi olid need kanalid lausa SD resoga MPEG2-s icon_biggrin.gif 4K telekaga vaata SD pilti, venitatult!


viimati muutis BA79 28.11.2022 22:48:56, muudetud 2 korda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.11.2022 22:40:21 vasta tsitaadiga

Kuskohast FHD -> 4k kvaliteedikadu tuleb?
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 28.11.2022 22:45:46 vasta tsitaadiga

Tuleb kadu. Miljoneid piksleid sekundis kirjutatakse juurde, aga pildiparanduse ja upscale protsessorite algoritmid ei ole nii täiuslikud, et suudaksid reaalajas kõike täpselt ümber kirjutada. Sellest on siin samas foorumis mõned postitused tagasi räägitud et nii on.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.11.2022 23:25:11 vasta tsitaadiga

viita täpsemalt.

FHD -> 4k vahe on täpselt 1:4 e. lihtsalt iga FHD pikseli korral kasutatakse nelja UHD pikselit. Kuskohast seal see kadu tuleb?

_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 29.11.2022 00:26:24 vasta tsitaadiga

kadu võrreldes 4k vs fhd. fhd upscale pole nii hea kui native 4k
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  Telerite üldteema vol. 2 (Küsitlus: Kui vana on sinu igapäevaselt enimkasutatav teler?) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 357, 358, 359 ... 386, 387, 388  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.