Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 154, 155, 156 ... 184, 185, 186  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 01.10.2022 22:28:54 vasta tsitaadiga

RassK, library on väga hea, aga jätkuvalt ei viitsi kõige algelisega tegeleda (OS, liidestused, aku jne)

Tõenäoliselt liigselt spetsiifiline soov, peab ikka leiutama hakkama...

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Markos
HV veteran

liitunud: 09.04.2002




sõnum 03.10.2022 10:01:26 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
RassK, library on väga hea, aga jätkuvalt ei viitsi kõige algelisega tegeleda (OS, liidestused, aku jne)

Tõenäoliselt liigselt spetsiifiline soov, peab ikka leiutama hakkama...


Natuke arusaamatu mõttekäik. Enamus seadmeid on ju eraldiseisvatena olemas, temp andurid, releed, lülitid, suitsuandurid, sireenid jms, puudub lihtsalt "kõik ühes" seade. Arvestades nende seadmete odavust, siis on iseleiutamine väga kallis ettevõtmine, va muidugi, kui seda ei tehta eneseharimise eesmärgil.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007




sõnum 03.10.2022 10:04:17 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
LKits kirjutas:
RassK, library on väga hea, aga jätkuvalt ei viitsi kõige algelisega tegeleda (OS, liidestused, aku jne)

Tõenäoliselt liigselt spetsiifiline soov, peab ikka leiutama hakkama...


Natuke arusaamatu mõttekäik. Enamus seadmeid on ju eraldiseisvatena olemas, temp andurid, releed, lülitid, suitsuandurid, sireenid jms, puudub lihtsalt "kõik ühes" seade. Arvestades nende seadmete odavust, siis on iseleiutamine väga kallis ettevõtmine, va muidugi, kui seda ei tehta eneseharimise eesmärgil.


Kogu mu point aga lihtsamini öeldud icon_biggrin.gif thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.10.2022 11:08:56 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
Kui oleks soov [odavalt] 1 ruumis mingi 6-8 erinevat temperatuuri mõõta DS18B20 anduritega ja nende tulemusi kusagil dashboardil kenasti kuvada, siis milline [pool)valmis lahendus selleks oleks kõige kuluefektiivsem?

Riistvarast on kodus kohe olemas Sonoff mini, RPi 3, Syno NAS mille Dockeris nt. HA-d jooksutada.
Õnnestuks nendest midagi kombineerida või mis lahendust rahvas pakuks?

M@x kirjutas:
Osta juurde ESP8266 ja korras. Sellele saad DS18B20 andurid külge panna ja infot koguma/edastama. Kui soovid, võid seda Home Assistantis kenasti kuvada. Ise endal sama combo.
-vodafone- kirjutas:
Jah, Miski NodeMCU plaat ja tasmota peale ning üle MQTT HA külge thumbs_up.gif
Lauri_s kirjutas:
Sonoff mini sööb ka DS18B20 andurit, aga kas sinna sai rohkem kui 1 külge ühendada jään hetkel võlgu..
Eesti ongi selline perifeeria kus ESP8266/NodeMCU plaate kohapeal ei müüda? Vähemalt googeldades ei leidnud. Ja ega erilist progemise soovi ka pole, Arduinot omal ajal piisavalt näpitud. Ei viitsi enam käsipidi koodis sobrada, teen seda niigi tööl igapäevaselt.

Seega peaksin 8 Sonoff mini muretsema, igale väline andur külge?
Need siis toimetaksid üle Wifi ja suudaksid end mingil moel HA-le nähtavaks teha?

Ja kui nüüd tahta ka toite-juhtmevabalt temperatuure siseanduriga mõõta mõnedes kohtades, siis tuleks nt. Sonoff Zigbee poole vaadata?
Ma pole päris täpselt aru saanud, et mis juppe mul kogu selle komplekti tööle saamiseks vaja siiski läheb? icon_rolleyes.gif
Andur(id) + ZigBee Bridge + ZigBee USB pulk? Viimane mul ikka Synology HA Dockeriga suudab suhelda?
Mitte ei tahaks eraldi purki seadistada HA jaoks kui vähegi võimalik.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-vodafone-
HV Guru
-vodafone-

liitunud: 26.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.10.2022 11:34:20 vasta tsitaadiga

Need 8 Sonoff mini saaksid minu käest kohe kui soovid icon_rolleyes.gif Jäid endal üle - enamustel vist tasmota peal, seega HA´ga seotavad kenasti
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxy
HV vaatleja

liitunud: 29.05.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.10.2022 11:53:01 vasta tsitaadiga

Üks Mini (vm Tasmotaga Sonoff) sööb Tasmotaga vaikimisi 8 DS andurit... Vaata https://tasmota.github.io/docs/DS18x20/#commands
Parimat, JR
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alan
HV veteran
Alan

liitunud: 12.02.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.10.2022 13:32:19 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
Eksisteerib mõnda lihtsalt lisajubinaid külgeühendatavat seadet, mis ühendub ZigBee protokolliga?
Et näiteks tahan, siis panen mootori külge, tahan siis temperatuuriandur, tahan, siis mõned LED valgustid, kõlar või midaiganes. Nagu näiteks Arduino, juhtmetega ühendan külge.


Asju tehakse ikka vastavalt vajadusele, ei? icon_smile.gif
Mõtlen, et ise tegema hakates, mida sa üldse seadmesse ehitad, kui ei tea veel isegi, mida tarvis on? "Kõige" välja ehitamine juhuks kui sinna läheb tulevikus ainult temp. andur, on päris (aja)kulukas ja mõttetu ettevõtmine ju. Lisaks pisikesse seadmesse, kus niigi vähe vahemälu, "igaks juhuks" miljon libraryt ja mootorite juhtimise loogikat importida, juhuks jällegi, kui sinna läheb ainult pisike andur ja LED tuluke, ei ole väga mõistlik anyway. Kõik ikka optimiseerivad minimaalse overheadi jaoks, sinu idee töötaks sellele vastu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.10.2022 23:57:41 vasta tsitaadiga

Foxxy kirjutas:
Üks Mini (vm Tasmotaga Sonoff) sööb Tasmotaga vaikimisi 8 DS andurit... Vaata https://tasmota.github.io/docs/DS18x20/#commands
Parimat, JR
Mini R2 ei toeta DS18x20 andurit? Sain enda omale Tasmota peale aga Configuration -> Configure Module all pole nagu varianti DS18x20 valimiseks pordi juurde?
Või tuleb see kuidagi muud moodi seadistada? Nett ka nagu midagi arukat selle koha pealt ei viidanud.
Ja lootsin et saab ilma jootekolvita hakkama aga 3.3v ots tuleb ikka ise omal plaadilt maha joota. icon_lol.gif

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.10.2022 07:30:01 vasta tsitaadiga

Oleks vaja 2-3 eraldiseisvat temperatuuri andurid mida saaks kaugteel jälgida. Vajadusel siis ise sisse ja välja lülitada. Ja võiks ka osata ise automaatselt sisse lülitada kui temperatuur langeb alla kriitilise piiri.
Mida osta, et see ka wifi võrgus töötaks ja ei vajaks restarte?
Mugavuse poole pealt võiks otse pistikusse käia. Mida soovitate?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
-vodafone-
HV Guru
-vodafone-

liitunud: 26.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.10.2022 10:31:12 vasta tsitaadiga

pois11, Sonoff TH
https://www.ehituseabc.ee/en/sonoff-th10-nutikas-wifi-luliti-2200w-230v
Osta üks 3 "auguga" pikendusjuhe, lõika pistikusse minevast poolsest otsast ~40cm kauguselt juhe pooleks ning pane see Sonoff TH vahele ning kõige lihtsam lahendus olemas. Edasi juba seadista äpi kaudu stseenid ja unusta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.10.2022 11:03:09 vasta tsitaadiga

-vodafone- kirjutas:
pois11, Sonoff TH
https://www.ehituseabc.ee/en/sonoff-th10-nutikas-wifi-luliti-2200w-230v
Osta üks 3 "auguga" pikendusjuhe, lõika pistikusse minevast poolsest otsast ~40cm kauguselt juhe pooleks ning pane see Sonoff TH vahele ning kõige lihtsam lahendus olemas. Edasi juba seadista äpi kaudu stseenid ja unusta.

Nujah, oleks siis kusagilt kohapeal saada. Tundub olevat igaltpoolt läbi müüdud kaup.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Prillpapa
HV kasutaja

liitunud: 04.06.2022




sõnum 05.10.2022 11:09:24 vasta tsitaadiga

https://www.oomipood.ee/product/sonoff_basic_wi_fi_juhtmevaba_nutiluliti
_________________
---
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-vodafone-
HV Guru
-vodafone-

liitunud: 26.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.10.2022 11:16:05 vasta tsitaadiga

pois11, paar päeva tagasi mustamäe (Vesse) EhitusABC veel oli küll
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 05.10.2022 11:23:26 vasta tsitaadiga

See vist EOL toode? Hiinast ka pakub selle asemel igatahes TH Originit
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 09.04.2002




sõnum 05.10.2022 11:51:07 vasta tsitaadiga

Prillpapa kirjutas:
https://www.oomipood.ee/product/sonoff_basic_wi_fi_juhtmevaba_nutiluliti


See on basic, millel ei ole temp andurit. Mul iseenesest on basic, basic R2 ja paar minit üle, kui kellelgi vaja peaks olema.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.10.2022 17:35:58 vasta tsitaadiga

Tellisin aliexpressist mõned komplektid ära. Eks kuu aja pärast katsetab.
link
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
TaaviS
Kreisi kasutaja
TaaviS

liitunud: 19.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.10.2022 10:59:28 vasta tsitaadiga

Oleks vaja jälle vähe targemate nõu.

Probleem: Vaja ust lahti lukustada üle interneti/äpi mitme erineva kasutaja poolt.

Hetkel olen mõelnud paari erineva lahenduse peale:
Danalock + Danabridge - Samas leiab osadelt saitidelt info, et lukustamist saab üle bridge’i teha ainult üks user(admin)
Danalock + HCL3 - Kas ja kui hea hcl’i remote access on ja kas selle saab kõigile kasutajale korraga?
Danalock + Homey Bridge - See on betas mis teeb veel veidi ettevaatlikuks.

Olen avatud ka teistele lahendustele, oluline on lihtne kasutajate lisamine ja uue kasutajal lihtne seadistus.
Väga oluline on, et igal kasutajal on unikaalne ligipääs, igasugune parooli jagamine on välistatud.
Homey Pro’ga olen hästi kursis ning kasutan igapäevaselt sama lahendust aga Pro’d osta ainult ühe nutiseadme pärast tundub Overkill.
Samuti on välistatud Home Assistant, pordisuunamisi välismaailma ma teha ei taha ja VPN kipub telefonis liialt tülikas olema.
Kasutajaid oleks potentsiaalselt 5-15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.10.2022 11:41:54 vasta tsitaadiga

TaaviS kirjutas:
Oleks vaja jälle vähe targemate nõu.

Probleem: Vaja ust lahti lukustada üle interneti/äpi mitme erineva kasutaja poolt.

Hetkel olen mõelnud paari erineva lahenduse peale:
Danalock + Danabridge - Samas leiab osadelt saitidelt info, et lukustamist saab üle bridge’i teha ainult üks user(admin)
Danalock + HCL3 - Kas ja kui hea hcl’i remote access on ja kas selle saab kõigile kasutajale korraga?
Danalock + Homey Bridge - See on betas mis teeb veel veidi ettevaatlikuks.

Olen avatud ka teistele lahendustele, oluline on lihtne kasutajate lisamine ja uue kasutajal lihtne seadistus.
Väga oluline on, et igal kasutajal on unikaalne ligipääs, igasugune parooli jagamine on välistatud.
Homey Pro’ga olen hästi kursis ning kasutan igapäevaselt sama lahendust aga Pro’d osta ainult ühe nutiseadme pärast tundub Overkill.
Samuti on välistatud Home Assistant, pordisuunamisi välismaailma ma teha ei taha ja VPN kipub telefonis liialt tülikas olema.
Kasutajaid oleks potentsiaalselt 5-15

Kevadel panin Tedee nutiluku. Igal kasutajal on oma kasutajanimi (rakendus) ja saab ka üle interneti külalisi tuppa lasta kui keegi on ukse taha jõudnud. Kui alguses kaalusin, et kas seda on üldse vaja aga nüüd keegi võtmeid kaasas ei kanna. Laetav aku peab umbes 4-5 kuud vastu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007




sõnum 12.10.2022 12:28:31 vasta tsitaadiga

HCL3, Homey saavad sellega ülihästi hakkama aga mida ma enam soovitada ei julge on Danalock.
Sain enda oma garantiist kätte, esiti üldse sitt suhtumine Danalocki supportis kui hakkad oma lukku 1,5 kuud hiljem taga otsima. (seda näeb juba tagantjärgi app store feedbackist).
Jätkuvalt lükkab kalibreeringu paigast. Lukk on 2 nädalat tagasi toimimas, juba 3 korda kindlasti rekalibreerinud.
Danalock on üle ostetud Salto Systems poolt (suur fookus B2B), ma väga ei usu, et neid B2C väga huvitab üldse.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 09.04.2002




sõnum 12.10.2022 19:39:07 vasta tsitaadiga

RassK kirjutas:
HCL3, Homey saavad sellega ülihästi hakkama aga mida ma enam soovitada ei julge on Danalock.
Sain enda oma garantiist kätte, esiti üldse sitt suhtumine Danalocki supportis kui hakkad oma lukku 1,5 kuud hiljem taga otsima. (seda näeb juba tagantjärgi app store feedbackist).
Jätkuvalt lükkab kalibreeringu paigast. Lukk on 2 nädalat tagasi toimimas, juba 3 korda kindlasti rekalibreerinud.
Danalock on üle ostetud Salto Systems poolt (suur fookus B2B), ma väga ei usu, et neid B2C väga huvitab üldse.


Ei ole mingit muret danalockiga juba kolmas aasta jookseb, sul on ilmselt seal mingi muu jama, kas käib mehanism liiga raskelt vms. Mul kusjuures ta juba teise luku peal ja käib nagu kulda.

Danalock + danabridge on üsna stabiilne kooslus, aga jah see piirang on, et admin saab vaid kaugelt juhtida, teised mitte. Eks see on turvalisusega seotud. Homey bridge on hetkel täiesti beta ja seda pole väga saada ka, nagu Homey Pro'dki. Täna õhtul on keynote, eks siis paistab, mis uudised sealt tulevad. Homey ei sobi ka kommuuni (5-15 kasutajat).


P.S Athom kuulutas välja uue Homey Pro. Sellel on nüüd Raspberry Pi core. https://homey.app/en-us/homey-pro/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.10.2022 09:50:56 vasta tsitaadiga

RassK kirjutas:
Jätkuvalt lükkab kalibreeringu paigast. Lukk on 2 nädalat tagasi toimimas, juba 3 korda kindlasti rekalibreerinud.

Kuidas see väljendub? Raporteerib asendit valesti?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007




sõnum 13.10.2022 10:04:11 vasta tsitaadiga

warwas, kalibreering nihkub ning enam ei suuda avada. Mul on vaja teha 2 ringi, et lukk korralikult kinni oleks. Lõpuks hakkab käima vastu maksimaalset lukustunud positsiooni ning lahti tehes jätab ühe tiiru tegemata.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hentz
HV Guru
hentz

liitunud: 12.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.10.2022 12:59:58 vasta tsitaadiga

Kas keegi oskab mulle kui võhikule selgitada, et kuidas või kelle poolt on loodud Kookoni nutiladude süsteem. Et saad nutitelefonist automaatselt sulgeda ja avada ust ja panna valvesse? Mul oleks võibolla vajalik midagi sarnast luua ja äkki on juba toimivad lahendused olemas?
Lisaks pakub mulle huvi ka selline asi, et nt: selles avatavas osas on mingid seadmed või tarvikud ja kuidas saaks vältida nende kaasa võtmist või vargust? Nt. Kui ruumi kasutamine on tagatud pangakaardiga siis uksest väljudes läheb arvele juurde konkreetse seadme väärtus? Kõiksugu huvitavad mõtted on teretulnud icon_smile.gif

_________________
www.internetikaubamaja.ee - Müüa LIIVAKASTE ja PEENRAKASTE!
www.xdalys.lt -> üle 20 miljoni kasutatud varuosa!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 09.04.2002




sõnum 13.10.2022 18:24:22 vasta tsitaadiga

hentz kirjutas:
Kas keegi oskab mulle kui võhikule selgitada, et kuidas või kelle poolt on loodud Kookoni nutiladude süsteem. Et saad nutitelefonist automaatselt sulgeda ja avada ust ja panna valvesse? Mul oleks võibolla vajalik midagi sarnast luua ja äkki on juba toimivad lahendused olemas?
Lisaks pakub mulle huvi ka selline asi, et nt: selles avatavas osas on mingid seadmed või tarvikud ja kuidas saaks vältida nende kaasa võtmist või vargust? Nt. Kui ruumi kasutamine on tagatud pangakaardiga siis uksest väljudes läheb arvele juurde konkreetse seadme väärtus? Kõiksugu huvitavad mõtted on teretulnud icon_smile.gif


Kõike saab teha, aga keegi ei hakka sulle siin tasuta sellist projekti valmis joonistama. Karbitootena selliseid asju ei ole, tahad tellida lahenduse, siis tehakse valmis ka.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 14.10.2022 05:27:24 vasta tsitaadiga

Avamisprotsessi peaks kindlasti paremini selgitama, et kuidas see käima peab. Telefonist rakenduse-nupust? Telefoniga viibates? Telefoniga täielikult automaatselt (positsioneerides? BT/wifi ühendatavus?)
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 154, 155, 156 ... 184, 185, 186  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.