Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Konsoolid vs PC märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 63, 64, 65 ... 122, 123, 124  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Millega mängid?
Ainult konsooliga
12%
 12%  [ 50 ]
Rohkem konsooli kui PC-ga
8%
 8%  [ 32 ]
50/50
6%
 6%  [ 24 ]
Rohkem PC kui konsooliga
15%
 15%  [ 60 ]
Ainult PC-ga
57%
 57%  [ 228 ]
hääli kokku : 394

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
eShelobik
HV Guru
eShelobik

liitunud: 01.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.07.2022 19:31:58 vasta tsitaadiga

https://www.eurogamer.net/the-pc-market-has-declined-at-its-fastest-rate-in-years-report-states
Kommentaarid: 292 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 259
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 22.04.2003




sõnum 17.07.2022 20:29:54 vasta tsitaadiga

pakun, et see on clickbait. 2021 oli kindlasti mingi räme hüpe, millega võrreldes nüüd saab kilgata kuidas kõik langeb.

edit:
gartneri üldise pc shipmentite osas:
esimene on preliminary number, teine hilisematest võrdlustest ehk siis kõigi eelduste kohaselt rohkem kinnitatud.
2q22 72011
2q21 71628/82424
2q20 64808/68488
2q19 62974/63047

vean kihla, et pc gaming raua osas on sisuliselt sama.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.08.2022 13:05:23 vasta tsitaadiga

No mingi decline gamingus in general vist ikka on, sest nii Sony, kui MS deklareerivad ka langusi, aga jah, seal peaks vaatama eraldi ,et vs mis asi see langus on.
1st year console sales vs 2nd year peabki langus olema. Viimasel ajal kiibikriisid ja Ukraina jamps ajavad ka numbrid sassi...
https://switzerland.detailzero.com/technology/44373/Stagnation-and-even-decline-for-sales-of-consoles-and-video-games.html

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.08.2022 09:22:34 vasta tsitaadiga

Igal pool on langus va energeetika ja sõjandus icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.09.2022 23:25:38 vasta tsitaadiga

Google is shutting down Stadia
Google is refunding all Stadia purchases — hardware, software, and DLC. Members of the Stadia team will be “carrying this work forward” in other departments at Google.

https://www.theverge.com/2022/9/29/23378713/google-stadia-shutting-down-game-streaming-january-2023

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.09.2022 20:33:17 vasta tsitaadiga

Nja...
https://store.steampowered.com/app/1687950/Persona_5_Royal/
https://store.steampowered.com/app/1817190/Marvels_SpiderMan_Miles_Morales/
https://store.steampowered.com/app/1593500/God_of_War/
https://store.steampowered.com/app/1599660/Sackboy_A_Big_Adventure/
https://store.steampowered.com/app/1659420/UNCHARTED_Legacy_of_Thieves_Collection/?curator_clanid=40425349
https://store.steampowered.com/app/389730/TEKKEN_7/
https://store.steampowered.com/app/1235140/Yakuza_Like_a_Dragon/
https://store.steampowered.com/app/1608070/CRISIS_CORE_FINAL_FANTASY_VII_REUNION/
https://store.steampowered.com/app/1446780/MONSTER_HUNTER_RISE/
https://blog.playstation.com/2022/06/09/the-growing-future-of-the-last-of-us/ (last of us coming to PC)

Väga väga vähe on alles veel mänge mille pärast konsool osta.
Väga huvitav saab olema järgmise generatsiooni launch, sest peale üksikute (timed) exclusive-ite pole nagu eriti põhjust konsooli osta.

I guess lihtsus jääb, sest samasuguse jõudluse saad PC pealt võrreldava hinnaga küll, aga sellest peab olema teadmisi + pc vajab ikka natuke mingit tähelepanu aegajalt.
Kui sul on väga tähtis saada day 1 mängida Sony 1st party asju, siis need üksikud asjad ilmselt jäävadki kas Sony või siis vähemalt timed exclusive-iteks, aga kui sul on kõrval platvorm, kus on day 1 10 000 mängu, sh ajaloo parimad palad, siis ...

Tbh, ma pole varem nii mõelnud, et Sony on underdog, aga I guess kui me vaatame MSi laiemalt, mitte ainult xboxi kontekstis, siis Sony on ikka tilluke.
Mingis mõttes võiks öelda, et Taavet vs Koljat võitlus, aga vist end user ja developer seisukohast vb väga suurt vahet pole milliselt korporatsioonilt sa mänge ostad või kellele toodad.

Kuigi, tööstuse mõttes tahaks siin pigem Sony-ile auhindu anda, sest nedne stuudiod on ajalooliselt pigem õitsenud vs teised.
Päris eleegiat veel ei pea ja its far from over, aga vägisi on tunne, et there is no turning back now...

Eriti nüüd kui tundub, et ka handheld maailmas on tugev seade olemas...

Üks mõte on muidugi, community ja vb ka MP natuke. Sest vist on kosnoolidel cheatimist natuke vähem ja vb osade mängude (nt fighting) kommuunid vb on ajalooliselt suuremad, aga mul on tunne, et see viimane on lihtne muutuma generatsiooni vahetusega.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
hkurujo88r
HV Guru

liitunud: 25.02.2011




sõnum 30.09.2022 20:35:32 vasta tsitaadiga

Aeron, vanad mängud ju. Miskit välja tuleb tahaks ikka kohe mängida mitte aastaid hiljem.
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.09.2022 20:54:06 vasta tsitaadiga

hkurujo88r, eks siin on küsimus, et kas saad kõiki mänge mängida (sh pc peal olevaid ja Sony ökosüsteemi vb mittetulevaid asju ka - tervitused Activion-Blizzard ja co-le) või on sulle need üksikud Sony mängud ja nende ajastus nii oluline, et pead konsooli ostma.
Vähemalt on nüüd valdavalt 60 fps konsooli peal...

Mängude osas on vist nii, et nii või naa ei jõua kõiki mängida. Liiga palju on. Ei taha ka. Mul on list nii pikk, et ma ei viitsi enam wishlisti pidada ja eks aegajalt võtan midagi kuskilt ette, aga enamasti ei viitsi isegi ja list ainult kasvab.
Witcher 3, RDR 2, FinalFantasy remake, Wasteland 3 jpm.

See aasta oli selles mõttes natuke eriline, et Elden Ringi sai 180h mängitud, Cyberpunki sama palju. Pole ammu nii mahukaid mänge viitsinud mängida. Või pigem pole ükski köitnud nii palju.
Muide Cyberpunk on ka üks huvitav näide sellest, kuidas PC peal sai mängu enam vähem talutavalt mängida on reliis, aga konsoolide peal not so much. Kui platvormide osas lähevad asjad veel rohkem kreeni kui nad hetkel on pc kasuks, siis võib see olla muret-tekitav märk konsoolidele... samas ma usun see nii ei saa olema, sest konsoolide esimesed aastad on nii hinnalised, sest sealt on tühjus ja ostetakse kõike, et selles ruumis on teatud tootajatel väga hea olla ning hea reliisiga on lihtne palju raha teenida. Reklaami peale pmt kulutama ei pea.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.09.2022 21:59:23 vasta tsitaadiga

Kas peamine põhjus konsool osta on konsoolieksklusiivid? Mind näiteks huvitab pigem lollikindlam "karp", mis lihtsalt töötab ja mis on mõeldud ainult mängimiseks.
Hetkel ei saa ma oma PC peal õhtuti mängida, sest SONY bluetooth klapid kaovad pidevalt tagant ära ja GTA V-s hakkas pildi alumine äär värelema peale ATI draiverite uuendust. Iga kord kui sellised toredad asjad juhtuvad, tulevad meelde ajad kui omasin erinevaid konsoole, kus ma ei pidanud sellisele huinjaale keskenduma, vaid sain keskenduda mängimisele icon_smile.gif

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 30.09.2022 22:07:22 vasta tsitaadiga

ati ei suuda ikka veel peale 20 aastat töötavaid drivereid kirjutada? icon_eek.gif olid ajad, mil ati driverite install nägi välja selline, et lasid kõik maha, sobrasid registrites, kustutasid uninstallist lohakile jäänud faile ja peale paari restarti võisid hakata alles uusi drivereid paigaldama ja siis ka pidi tegema kõike õiges järjekorras ja õigetel hetketel restarte tegema, et midagi katki ei läheks või üldse poole peal ära ei minestaks... olid ajad.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.10.2022 00:43:05 vasta tsitaadiga

Nja, olid ajad kus sai panna kasseti sisse ja asi töötas.
Savepointiks oli kood, mille kirjutasid paberile üles ja kõik oli kena.

SKG kirjutas:
Kas peamine põhjus konsool osta on konsoolieksklusiivid? Mind näiteks huvitab pigem lollikindlam "karp", mis lihtsalt töötab ja mis on mõeldud ainult mängimiseks.
Hetkel ei saa ma oma PC peal õhtuti mängida, sest SONY bluetooth klapid kaovad pidevalt tagant ära ja GTA V-s hakkas pildi alumine äär värelema peale ATI draiverite uuendust. Iga kord kui sellised toredad asjad juhtuvad, tulevad meelde ajad kui omasin erinevaid konsoole, kus ma ei pidanud sellisele huinjaale keskenduma, vaid sain keskenduda mängimisele icon_smile.gif


Mis häda sul selle lollikindlusega on?
Mul on 9a vana gaminglaptop mida mingi korra paari aasta tagant resetin, mis võtab ming 30 min aega ja toimib kenasti.
Main pc on kaasaegne, pole tal ühtegi häda küljes, ei mäleta isegi millal viimati mingi "töötamise" probleem oli PC-ga. Veider. Steam on ainuke asi mi vahest jukerdab...

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 01.10.2022 05:33:32 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
ati ei suuda ikka veel peale 20 aastat töötavaid drivereid kirjutada? icon_eek.gif olid ajad, mil ati driverite install nägi välja selline, et lasid kõik maha, sobrasid registrites, kustutasid uninstallist lohakile jäänud faile ja peale paari restarti võisid hakata alles uusi drivereid paigaldama ja siis ka pidi tegema kõike õiges järjekorras ja õigetel hetketel restarte tegema, et midagi katki ei läheks või üldse poole peal ära ei minestaks... olid ajad.
Muu maailm nagu eriti ei kurda... installimise ja muu taolise raktiteadusega ei saa hakkama vaid mõned lõpmatuid paradokse põdevad indiviidid, kellel on aastaringselt kas kärss kärnas või maa külmunud...
_________________
Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 01.10.2022 07:42:45 vasta tsitaadiga

Vondur kirjutas:
NATAS999 kirjutas:
ati ei suuda ikka veel peale 20 aastat töötavaid drivereid kirjutada? icon_eek.gif olid ajad, mil ati driverite install nägi välja selline, et lasid kõik maha, sobrasid registrites, kustutasid uninstallist lohakile jäänud faile ja peale paari restarti võisid hakata alles uusi drivereid paigaldama ja siis ka pidi tegema kõike õiges järjekorras ja õigetel hetketel restarte tegema, et midagi katki ei läheks või üldse poole peal ära ei minestaks... olid ajad.
Muu maailm nagu eriti ei kurda... installimise ja muu taolise raktiteadusega ei saa hakkama vaid mõned lõpmatuid paradokse põdevad indiviidid, kellel on aastaringselt kas kärss kärnas või maa külmunud...
mina ei tea, mida see muu maailm kurdab või kurtmata jätab, viimane kogemus atiga oli hd5000 seeria, enne seda hd4000 ja nendega enam ei mäleta, et oleks sellist keberniiti olnud, küll aga kas windows 98 või xp ajast meenub all-in-wonder kaartidega igasuguseid huvitavaid seiklusi.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.10.2022 15:41:18 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
SKG kirjutas:
Kas peamine põhjus konsool osta on konsoolieksklusiivid? Mind näiteks huvitab pigem lollikindlam "karp", mis lihtsalt töötab ja mis on mõeldud ainult mängimiseks.
Hetkel ei saa ma oma PC peal õhtuti mängida, sest SONY bluetooth klapid kaovad pidevalt tagant ära ja GTA V-s hakkas pildi alumine äär värelema peale ATI draiverite uuendust. Iga kord kui sellised toredad asjad juhtuvad, tulevad meelde ajad kui omasin erinevaid konsoole, kus ma ei pidanud sellisele huinjaale keskenduma, vaid sain keskenduda mängimisele icon_smile.gif


Mis häda sul selle lollikindlusega on?
Mul on 9a vana gaminglaptop mida mingi korra paari aasta tagant resetin, mis võtab ming 30 min aega ja toimib kenasti.
Main pc on kaasaegne, pole tal ühtegi häda küljes, ei mäleta isegi millal viimati mingi "töötamise" probleem oli PC-ga. Veider. Steam on ainuke asi mi vahest jukerdab...

Kirjeldasin ju oma praeguseid probleeme. Neis häda ongi.
Kui soovid, võin detailsemalt kirjeldada.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.10.2022 16:26:57 vasta tsitaadiga

SKG, kas see on sul mingi tavaline värk? Kirjutad, et "iga kord"...
Huvitav lugeda lihtalt, sest endal nagu pole aastaid (ei mäletagi millal mingi asi oli tbh) mingit töökindluse jama olnud. Olen muidugi Nvidia peal ka olnud ja Sony klappe ei kasuta...

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.10.2022 17:57:47 vasta tsitaadiga

Bluetooth heli probleem on juba ammu. Muusikat kuulata sama arvuti taga pole probleem. Aga ükskõik mis mänud - esimese paari minutiga kaovad klapid tagant ära, võibolla ühendavad end ise tagasi, enamasti mitte. Inteli BT draivereid korduvalt uuendanud kui võimalik. Samad klapid teiste seadmete taga samuti OK. Probleem on just arvutimängude heliga. Lossless muusikat mängib kenasti, ei kao tagant ära.
Video artifactide probleem tekkis peale seda kui Windows Update otsustas automaatselt AMD video draiveri ära uundada (olin seda üritanud vältida, kuid üks hetk oli ta seda ise teinud), peale mida Adrenalin kontrollpaneel ära kärbiti ie. osad seadistused kadusid ära ja uuendusvõimalus samuti. Võtsin selle Microsofti poolt installitud draiveri maha, AMD lehelt uusim stable WHQL driver peale ja nüüd ongi järgmine jama artifactidega pildi alumises ääres.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.10.2022 09:35:58 vasta tsitaadiga

Nõustun SKG-ga, lollikindlus ja oma eesmärgi jaoks toimivad lahendused on paremad. Toksin Mad Maxi PC(de) peal. ja pean ausalt tunnistama, et hoolimata, et see on vana mäng, siis ma eelistan seda Steam Decki peal mängida, sest seal on quick resume funktsioon. Kiirelt tööle, kiirelt kinni, ei mingit mõttetu jokutamist. Isenesest mitte midagi uut, kuna PS4 ja PS5-l mõlemal on see funktsioon olemas. Klassikalise windowsi arvuti peal peab vist veel ootama, et keegi selle külge poogiks icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 02.10.2022 10:51:03 vasta tsitaadiga

Foxxx kirjutas:
Nõustun SKG-ga, lollikindlus ja oma eesmärgi jaoks toimivad lahendused on paremad. Toksin Mad Maxi PC(de) peal. ja pean ausalt tunnistama, et hoolimata, et see on vana mäng, siis ma eelistan seda Steam Decki peal mängida, sest seal on quick resume funktsioon. Kiirelt tööle, kiirelt kinni, ei mingit mõttetu jokutamist. Isenesest mitte midagi uut, kuna PS4 ja PS5-l mõlemal on see funktsioon olemas. Klassikalise windowsi arvuti peal peab vist veel ootama, et keegi selle külge poogiks icon_biggrin.gif
klassikalisel windowsil on selline funktsioon nagu sleep. vajutad käima ja alustab kohe sealt, kus pooleli jäi.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.10.2022 07:10:22 vasta tsitaadiga

Arvestades, et juba alt-tabimine lõhub hulk mänge ära, siis väga suurt usku mul sellesse pole, aga katsetan kas see on ajas paremaks läinud.
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.10.2022 08:52:59 vasta tsitaadiga

alt+tab ei pruugi kõikidel mängudel toimida, aga mängu ära lõhkumise juhtumeid mul küll pähe ei tule. eusa_think.gif

NATAS999 kirjutas:
Foxxx kirjutas:
Nõustun SKG-ga, lollikindlus ja oma eesmärgi jaoks toimivad lahendused on paremad. Toksin Mad Maxi PC(de) peal. ja pean ausalt tunnistama, et hoolimata, et see on vana mäng, siis ma eelistan seda Steam Decki peal mängida, sest seal on quick resume funktsioon. Kiirelt tööle, kiirelt kinni, ei mingit mõttetu jokutamist. Isenesest mitte midagi uut, kuna PS4 ja PS5-l mõlemal on see funktsioon olemas. Klassikalise windowsi arvuti peal peab vist veel ootama, et keegi selle külge poogiks icon_biggrin.gif
klassikalisel windowsil on selline funktsioon nagu sleep. vajutad käima ja alustab kohe sealt, kus pooleli jäi.


Seda saab üldjuhul teha ainult ühele mängule korraga. Konsooli peal võid mitmeid mänge Quick Resume listi lisada, kuigi eks sealgi on omad piirangud (eriti online mängude puhul, mille puhul QR ei toimi või on vildakas).

Viimase 2 aasta jooksul, mil uued konsoolid väljas on olnud, olen vist ainult mõnel korral QR-i kasutanud. Eks ma olen lihtsalt vanade harjumuste ori ja lisaks on laadmisajad tänapäeva mängudel niivõrd lühikesed, et QR ei oma erilist mõtet (minu jaoks).


viimati muutis HPN 03.10.2022 09:00:59, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.10.2022 08:55:47 vasta tsitaadiga

Eks see on suuresti pea-kuju ja perspektiivi küsimus tundub.
Ühel kaalukausil on lõputu sortiment ja paindlikkus, mis tuleb natuke suurem hinna ja ütleme, siis mõnede potentsiaalsete väikeste ebamugavustega ja tisel kaalukausil on 1/10ik mängudest, veidi lihtsam kasutus, aga jäigem keskkond, kallimad mängude hinnad.
Eks igaüks ise valib, mis talle oluline on,aga kui me räägime mänguplatvormide võrdlusest, siis oleme ausad, tähtis on:

Sortiment
Mängurõõm (ilu, lisaseadmed - puldid, roolid, input etc)
Töökindlus
Hind

... ei mingis kindlas järjekorras, sest osadele on hind oluline, osadele sortiment , teistele lihtsus, kolmandada ei saa sim race-ida ilma korraliku roolita jne.
Vb on mingi telg veel, mille peale hetkel puusalt ei tulnud, sissend on teretulnud.

Selles vaates, korraks isiklikud eelistused kõrvale jättes, ei näe ma küll eriti pointi tänapäeva konsoolil va Nintendo ja Sony üksikud eksklusiivid.
Isegi kola hind on jälle normaliseerumas ja varsti saab jälle konsooliga samas hinnaklassis ok PC.

Need iseärasusesed, et quick resume on kõige olulisem asi maailmas, mis aitab kokku hoida 15 sec aega ongi täpselt need üksikud usecase-id, mis kellelegi personaalselt olulised on.
QR ilmselt peagi siiski pc peale ei jõua: https://www.digitaltrends.com/computing/why-xbox-quick-resume-still-hasnt-come-to-pc/

Midagi kind of sarnast on:

Link

Ei tea kas mäng jookseb niimoodi, sest PC on meh või feature.
Huvipärast panin enda Tekken 7 korraks suspendi. Kogu mälukasutus jäi 4 GB peale, aga cpu läks 0-i. Suht ok oli.
Resume oli ka instant. Ainuke ebamugavus oli, et mäng küll minimize-is, aga tahtis iga kord uuesti maximize-ida ja ette tulla kui exploreri ja brauseri vahel vahetasid muid asju tehes. Aga resume oli instant ja sujuv...

Mis Alt-Tabi puutub, siis enamik mänge on nii või naa ju borderless mode-is ja see ei tohiks küll mingeid probleeme teha.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 03.10.2022 09:26:28, muudetud 4 korda
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 22.04.2003




sõnum 03.10.2022 08:59:48 vasta tsitaadiga

quick resume on tõesti featuur, mille keegi võiks pc-le ka tuua.
steam decki oma peaks valve teema olema, kas seda desktopil steam ei oska?

Foxxx kirjutas:
Arvestades, et juba alt-tabimine lõhub hulk mänge ära, siis väga suurt usku mul sellesse pole, aga katsetan kas see on ajas paremaks läinud.
pole ikka väga pikalt juba selliseid mänge kohanud.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 03.10.2022 13:32:53 vasta tsitaadiga

vm lahendaks selle qr häda, teed igale mängule oma vm. neid pane kinni ja käivita ja pausile palju süda kutsub.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 22.04.2003




sõnum 03.10.2022 13:39:50 vasta tsitaadiga

Aeroni viidatud lugu seda ütleb ka. microsofti lahendus xboxil ongi sisuliselt vm snapshot (sest mängud jooksevad seal niikuinii virtualiseeritult, sisuliselt vm-is). pc-l takistab sama mõtet see, et vm snapshot eeldab üldiselt muutumatut rauda pluss kõik ühilduvusjamad sinna otsa.
ja teine külg on, et konsoolidel saab ette kirjutada, mida mängud raua peal teha võivad ja kuidas. pc-l seda ei ole.

võimatuks asja ei tee aga kõvasti keerulisemaks küll.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.10.2022 16:07:04 vasta tsitaadiga

Huvitav, virtuaaliseerimise point kind of ongi, et riistvara ei ole oluline.
Hüperviisoorit võid jooksutada ükskõik millise kompatible rauaga ning VMid seal sees omakorda jooksevad "geneerilises soustis" ja ei saa üldse aru, mis see alumine raua kiht on.
Pmt võin ma võtta linuxi/windowsi vhd ja panna selle käima ükskõik millise raua peal, mis vhd-d jooksmist toetab - nt mobiiltelefon isegi mõnel puhul.
Aastaid tagasi oli probleem hüperviisorite dedicated GPU toes. Aga nüüd on HyperV-s juba GPU tükeldamine sees...
https://www.youtube.com/watch?v=XLLcc29EZ_8

Tbh kas mitte ei oleks seda saja mõistlik teha konteineritega.
Need jagavad ju kernelit ja OSi pmt, sinna võiks saada üsna mugavalt ilma iga mängu kohta OSi installimata laduda neid mänge n+1.

Eks näis kas kunagi ehitatakse midagi pc peale sellist. Ma ise puudust ei tunne.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Konsoolid vs PC mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 63, 64, 65 ... 122, 123, 124  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.