Avaleht
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Kohvi ja masinavaatluse teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 39, 40, 41 ... 60, 61, 62  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
aivar1988
Kreisi kasutaja
aivar1988

liitunud: 01.08.2007




sõnum 27.09.2022 20:39:22 vasta tsitaadiga

terminator kirjutas:
Oskab keegi oma kogemuse pöhjal öelda kui suur vahe Jura Z6 vs Z10? Hetkel Z6 aga sooviks Z10 kuid järelturul neid sisuliselt ei liigu ei Eestis ega Soomes. Vaid korra oli siin Z10 aga ka sisuliselt poehinnaga (2400€).

Poe allahindlust vist möttetu oodata.

Kohvikeskusest tasub hinnapakkumist küsida. Neil aegajalt kampaania, et vii oma vana masin neile ja saad uue soodsama hinnaga. Vana ei pea isegi töötama, komplektne ainult pidi olema.

_________________
Battlelog: Aivar1988
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sanz671
HV vaatleja

liitunud: 04.11.2007




sõnum 28.09.2022 00:43:28 vasta tsitaadiga

Sander007 kirjutas:
terminator kirjutas:
Oskab keegi oma kogemuse pöhjal öelda kui suur vahe Jura Z6 vs Z10? Hetkel Z6 aga sooviks Z10 kuid järelturul neid sisuliselt ei liigu ei Eestis ega Soomes. Vaid korra oli siin Z10 aga ka sisuliselt poehinnaga (2400€).

Poe allahindlust vist möttetu oodata.


Saksamaal oli vahepeal 1900€ kanti. OstaEU kaudu kohaletoomine ca 30€ Tallinnasse.

Z10 teeb külmasid kohvijooke, see on ilmselt kõige suurem vahe teistega.

Nii odavalt pole kunagi enne veel Eestis näinud: https://www.elkor.ee/jura-z10-diamond-white.html (1tk näitab saadaval).


Z10 ise ei jahuta ehk Jura reklaamitud külm on paagis oleva vee temperatuur.

Puutetundlik ekraan ei ole eriti mugav, alguses sai korduvalt menüüs ringi surfamise asemel hoopis kohvi valmistama asutud. Kogemata kohvi tegemist tuleb aeg ajalt jätkuvalt ette. Lisaks nii kalli masina kohta on ekraan päris kehva. Püsti masina ees seistes ei ole värvid enam korrektsed ning tekst on kehvasti loetav.
Kohvi kanguse muutmise display istus samuti Z6 puhul paremini. 5 vs 10 "uba". Z6 poole kaupa muudetav tagasiside oli tunduvalt paremini hoomatav kui Z10 10 "tervet" uba. Sain praegu kirjutades aru, miks nad seda muutsid icon_lol.gif.
Z6ga võrreldes on vedeliku kogumise sahtli disain paranenud. Z6 veetaseme andurid suutsid korduvalt märjaks saada ning siis tuli oodata masina kuivamist. Z10 pole seda kordagi juhtunud.

Kohvi kvaliteet on mõlemal masinal väga hea. Loodan, et siin ei tule nüüd manuaalsete masinate kasutajad kaigastega peksma.

Ise Z6 pealt Z10'le mõtet minna ei näe. Aga Z10 Z6 vastu ka ei vahetaks icon_rolleyes.gif.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
terminator
HV Guru
terminator

liitunud: 06.11.2001




sõnum 28.09.2022 09:20:26 vasta tsitaadiga

Tänud pöhjaliku vastuse eest thumbs_up.gif
_________________
2023 QULBIX Q140 12kW 280Nm el.ratas 6300€
MB W124 1996 facelift universaal diisel 3200€
Jura C50 250€
Kommentaarid: 494 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 19 :: 6 :: 373
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 29.09.2022 07:27:23 vasta tsitaadiga

OT, aga muidu abiks-

viimasel ajal on silma jäänud, et euro poodides (s.h. Kohvisemus) on hakatud asju lahku lööma jaotustesse "täisautomaatsed kohvimasinad" ja "espressomasinad". Mis ongi õige. Pakun, et mingi eurodirektiiv, sedapuhku täiesti asja eest.

"Manuaalne" tähendab muidu seda, et rõhk tekitatakse käsitsi (vs pumbaga). Näiteks Flair, La Pavoni, Elekra Micro Casa vms. Käpamasinad on suuremas enamuses poolautomaadid, aga päris palju on automaatmasinaid. Üks uuem näide oleks Breville Impress- https://www.breville.com/au/en/barista-express-impress/home.html (okei, rangelt võttes pole tegu *masinaga*, vaid appliance'iga icon_biggrin.gif viimase asja kohta polegi IMO ilusat oma vastet, veidi sama nagu see prosumer vs consumer värk)

"Automaat" tähendab kontekstis, et tõmbe kogus määratakse kas volumeetriliselt (või taimeriga). Võib olla väga tunnetuslik icon_biggrin.gif nt Lelit Victoria on poolautomaat, Elizabeth aga automaat (täpselt sama grupiga asjad muus osas).



Muidu targutada ei viitsiks, aga viimane ost oli E61 grupi tihend, mida eesti pood müüs grupipea sõela (sic!) nime all. Kaugelt seal p33retused ja stepptants enam... icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.10.2022 20:50:31 vasta tsitaadiga

Itaalia ja Rootsi meetod proovitud, teisi mitte. Imelik, et Türgit pole.

https://www.nationalgeographic.com/travel/article/five-ways-to-drink-coffee-around-the-world


Lisaks:
How to Brew the Perfect Cup of Coffee, According to Science
A mathematical model reveals the best way to achieve consistently tasty espresso

https://www.scientificamerican.com/article/how-to-brew-the-perfect-cup-of-coffee-according-to-science/

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 02.10.2022 07:17:52 vasta tsitaadiga

Veidi huvitav valik jah. Türgi-araabia-kreeka-balkani jne on igas mõttes äramainimist (ja proovimist) väärt.

Selle Etioopia värgiga vist passiks. See 3 korda sama puru peal tegemine selleks, aga värskelt röstitud uba ei tekita küll emotsioone, nädalakese tahaks ka tume röst seista.


Hoffmann on selle saiensi-värginduse kohta isegi video teinud. https://www.youtube.com/watch?v=BoYBLn9hRqs&t=881s
ka see- https://sprometheus.com/turbo-shot/ ja https://sprometheus.com/the-future-of-espresso/

Ise proovida (mugavalt) ei saa, ma peaks OPV näppimiseks (et rõhku alla saada) masina kõhtu ronima. Muidu tõetera on olemas, filter maitset muudab. Hi-flow asjad on paremad jah (IMS, VST).
E&B 18g koos tableti peal oleva paberfiltriga on nagu kohe täitsa hea.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sergi
HV kasutaja

liitunud: 26.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.10.2022 10:34:56 vasta tsitaadiga

terminator kirjutas:
sooviks Z10 kuid järelturul neid sisuliselt ei liigu ei Eestis ega Soomes.

demomasin 1990 €
https://kohvikeskus.ee/toode/kohvimasin-jura-z10-aluminium-dark-inox-demomasin/

demomasin 1890 €
https://onoff.ee/et/espressomasinad/68872-jura-z10-aluminium-dark-inox-demomasin-koos-1-l-piimakuelmikuga-8813446k.html
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
terminator
HV Guru
terminator

liitunud: 06.11.2001




sõnum 14.10.2022 10:35:55 vasta tsitaadiga

Tänud thumbs_up.gif
_________________
2023 QULBIX Q140 12kW 280Nm el.ratas 6300€
MB W124 1996 facelift universaal diisel 3200€
Jura C50 250€
Kommentaarid: 494 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 19 :: 6 :: 373
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
RõõmusOlen
HV vaatleja

liitunud: 11.01.2022




sõnum 15.10.2022 19:06:31 Filtriga kohvimasin vasta tsitaadiga

Kuna vana 10a vanune Severin andis otsad,siis millist uut osta?
Hinnaks 50e pluss,miinus.
on kellelgi mingeid kogemusi...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 16.10.2022 00:45:14 vasta tsitaadiga

RõõmusOlen, mina soovitaksin Bialetti kannu. P6him6tteliselt teeb sulle filtrokohvi. võtab vähem ruumi ja ei mingit jamamist filtritega. Kui sul gaasipliit on, siis v6ib ka tavaline olla, muul juhul pigem elektriline.

Kui aga maal elad ja elekter on järjekordselt ära, saad pliidil kannuga rahulikult kohvi keeta thumbs_up.gif

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 16.10.2022 06:31:54 vasta tsitaadiga

Südamerahuga võiks järgmise Severini osta. Mul on kapi otsas pangapunktide eest saadud kõige odavam variant (oli vist poes stiilis 25 euri vms), ma ei ütleks, et teeb kuidagi oluliselt viletsamalt kui Melitta Grind & Brew (ca 150). Jah, tahaks tegelikult korra ainult veega kuumaks / filter läbi uhta, aga odavad filtrimasinad tahavad seda kõik.

Noh, konks on muidugi ka, värskelt jahvatatud puru (Melittal on veski sees). Et pigem ma ütlen nii, et raha maitse tuleb veskist ja veest (nt Nivona 130 & Brita).. kui Sa küsid, kus kohast rahh kõige lihtsamalt "tagasi tuleb"....
Nende (filtri)masinate puhul hakkab vahe tulema sealt Wilfa-Mokkamasteri-Sage hinnanumbrite juurest, aga seda jah nende eeltingimuste olemasolu korral, pakipuru ja kraaniveega on raha maha viskamine.


Siis on olemas ju igikestev klassika ala https://www.cremashop.eu/en/products/gsi/glacier-stainless-percolator/9666 (kui pliidil tegemisest rääkida icon_wink.gif )

... aga kui kogus on üks suur tass, siis Aeropress üle kõige IMO. Universaalne lollikindel variant, saab pakipuru ja tavalise veekannuga hakkama.

absoluutselt mitte midagi pole viga ka sellisel variandil-
https://www.cremashop.eu/en/products/hario/pour-over-kit-v60/2333 (v.a. et jutt et tavalise kannuga sinna valada saab on hülgemöla, täpselt ühe korra proovisin) - et hanekael läheb kahjuks juurde.


Jah, loomulikult need degrass mainitud moka variandid ka, kui maitse sobib. Filtrikohvi see nüüd küll pole.

minu 2 senti
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002




sõnum 23.10.2022 09:03:25 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Eestis Lidl on juba? Soovitan proovida, 1kg €6.99 arabica oad. Uskumatult hea diil ja korralik kohv. Olen umbes 5 sellist kotti juba joonud.


Oli meeles, et rääkisid midagi Lidli heast kohvist
Ostsin kümnekega seda
Spoiler Spoiler Spoiler

Täielik kopitand sitt icon_rolleyes.gif
Hea, et rohkem ei ostnud, kui ühe koti. kopp.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 645 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 502
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.10.2022 11:56:26 vasta tsitaadiga

6,99€ eest kilo ube... Olid ajad.
Aga kohvimasinatest. Töö juurde pisikesse kontorisse osteti Jura masin suvel. Sellest ajast peale 3 korda juba parandatud. Küll mingi lüliti, siis jälle mingi andur... Johhaidii...
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004



Online

sõnum 23.10.2022 16:18:52 vasta tsitaadiga

[quote="Hiid"
Ostsin kümnekega seda
Spoiler Spoiler Spoiler

Täielik kopitand sitt icon_rolleyes.gif
Hea, et rohkem ei ostnud, kui ühe koti. kopp.gif[/quote]

Tegid ikka espressot sellest, mitte midagi suuremat või kannutäit?

_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, lahedad kingitused jpm vajalikku hea peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002




sõnum 23.10.2022 16:21:56 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Tegid ikka espressot sellest, mitte midagi suuremat või kannutäit?

nii nagu kõiki ube. Espressoautomaatmasinaga.
Ega ma ilgelt väikest tilka, tökatit ei tee jahh.
Nii 120ml ehk.
Suur ja kange on selle nimi. icon_razz.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 645 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 502
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 23.10.2022 17:08:17 vasta tsitaadiga

Need ei sobi tõenäoliselt superisse, tahavad päris masinat. Mitte tökat, aga siirup, seal on väike vahe icon_wink.gif


Espresso on 1:2 ... 1:3
Ehk nt 18 g -> 36 g

Pikemat tahad, lahjendad veega nt 140 ml peale americanoks. Cafe cremana (ehk nagu superid teevad) minuarust sellised oad ei kõlba jah, on veider mõru vesi.

Aga tõsi on muidugi see, et suurem osa ubasid on poes lootusetult liisunud. Krt nagu espressot teha tahan ikka väga soovin aasta vana pakki osta.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.10.2022 18:45:22 vasta tsitaadiga

häh kirjutas:

absoluutselt mitte midagi pole viga ka sellisel variandil-
https://www.cremashop.eu/en/products/hario/pour-over-kit-v60/2333 (v.a. et jutt et tavalise kannuga sinna valada saab on hülgemöla, täpselt ühe korra proovisin) - et hanekael läheb kahjuks juurde.


Hüljes tõstab pead ja hakkab mölisema icon_lol.gif -Kui sa ainult ühe korra proovisid, siis esimene vasikas läheb ikka aia taha, jah. Läks mul ka. Olen seda aastaid teinud igal hommikul ja saab küll ilma hanekaelata valada. No mingisugune natukene väljaulatuv sobiva kujuga tila-laadne asi peab kannul olema, tõsi. Kastrulist sinna päris tõesti ei kalla ega ole ka kindel, et absoluutselt igasugusest veekeetjast on seda võimalik teha. Aga juhuse läbi nii minu tavaline veekann kui veekeetja sobisid ja kummalgi ei ole nii pikka ja peenikest tila. Ja käed võiks mitte väriseda, et kui hommikul väga stabiilne ei ole, siis head kohvi ei saa icon_lol.gif Ma ei soovitaks seda näiteks kellelegi, kel lapsed ja loomad hommikul köögis ümber siputavad, et varem või hiljem see lõpeb sellega, et keegi saab kuuma vee krae vahele
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 23.10.2022 21:11:36 vasta tsitaadiga

Minu probleem oli a) ma olin hanekaelaga selleks hetkeks juba teinud b) ilmselt konkreetne veekeetja (Severin) ikka üldse ei sobinud.

Eks ma natuke dramatiseerin ka icon_wink.gif aga jama oli jah. 02 saab vast veidi parema kannuga hakkama, 01 aga IMO mitte.

(Lihtsalt reklaamina, et ma olen Fellow kannuga väga rahul. See ei ole elektriga, vaid pliidile pandav ja kasutan koos väikese kuumplaadiga. Läheb nii ülikaua soojaks, aga noh, megamugav.)

Kui stabiilsemat varianti otsida, siis see https://www.hario-europe.com/products/hario-v60-drip-decanter on väga OK, välja arvata, et pesta on iga kord veidi.. noh kipub igale poole vastu kopsama. Seni on terve, veel. Tassi peale on keraamiline 01, tegelikult mõttetu praalimine, plastist oleks mugavam ja mõistlikum. Mina küll mingit maitse vahet tuvastada ei suuda (vs siis plastlehter).

Ma teen lehtrit (või aeropressi) peale tööd, hommikul läheb doppio käima tõmbamiseks.

Egoisti hommiku variandiks on tegelikult üks huvitav lahendus Moccamaster 1 cup. Noh, et kui käed värisevad jne.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004



Online

sõnum 24.10.2022 08:33:01 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:

nii nagu kõiki ube. Espressoautomaatmasinaga.
Ega ma ilgelt väikest tilka, tökatit ei tee jahh.
Nii 120ml ehk.
Suur ja kange on selle nimi. icon_razz.gif


Ühesõnaga tegid valet kraami ja nüüd hädaldad.

_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, lahedad kingitused jpm vajalikku hea peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002




sõnum 24.10.2022 12:11:18 vasta tsitaadiga

Koguaeg ühevalet teinud. Mõni kohv saab hea ka ikka. Kas sa oled ütleja, millist kohvi pean jooma?
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 645 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 502
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 24.10.2022 12:55:17 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
Koguaeg ühevalet teinud. Mõni kohv saab hea ka ikka. Kas sa oled ütleja, millist kohvi pean jooma?

Ma sain küll teistpidi aru, keegi ei öelnud, mida sa pead jooma, öeldi lihtsalt et sellest konkreetsest oast üritasid sa valet asja välja meelitada icon_smile.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
matu21
HV Guru
matu21

liitunud: 24.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.10.2022 16:06:36 vasta tsitaadiga

Lätis oli isegi pauligi uba juba 22€ kg.
küll meil ka varsti järgi jõuab.

_________________
Kõik, mis mul müügiks on, küsi julgelt soodushinda : www.digimarket.ee
Kõiki kaupasid saan müüa ka järelmaksuga thumbs_up.gif
Kasutatud arvutid ja laptopid Tartus, Vanemuise 43
Kommentaarid: 1356 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 1038
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 24.10.2022 16:19:36 vasta tsitaadiga

Pauligist... ma ei tea, mis pull sellega on, aga tegin täna filtrimasinaga rahvale seda kõige suvalisemat Arabicat ja väga hull ei olnudki. Filter oli permafilter, äkki see mõjus? Jube veider.
Melitta veskiga masin.


Cremashopis olid röstimata etiooplased hetkel 29€/kg. Varem oli 22. Kuu ajaga on nüüd visanud.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002




sõnum 24.10.2022 18:01:08 vasta tsitaadiga

pppd kirjutas:
Hiid kirjutas:
Koguaeg ühevalet teinud. Mõni kohv saab hea ka ikka. Kas sa oled ütleja, millist kohvi pean jooma?

Ma sain küll teistpidi aru, keegi ei öelnud, mida sa pead jooma, öeldi lihtsalt et sellest konkreetsest oast üritasid sa valet asja välja meelitada icon_smile.gif

no kõiki ubasid, teen ühte moodi. Kõigil peal kiri espresso. See oli kopitand, mõni on hapu, üksikud OK.
Mille järgi see õige tegemine siis käiks mu masinaga? icon_cry.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 645 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 502
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 24.10.2022 19:21:24 vasta tsitaadiga

Superiga ei saagi kõike teha, sest ta ei tee espressot. Teeb kas cafe cremat või mingit lungo sugust asja. Mis ei pruugi üldse halb olla, kui sobivatest ubadest teha.


Nii palju, kui mina aru saan, ei tähenda see paki peal olev "espresso" suurt midagi. Põhimõtteliselt võiks olla pikem ja aeglasem röstimine, et hästi palju suhkruid kätte saada (ja happelisust alla). Vanasti tähendas ka, et oli suht söeks lastud (Vienna ja edasi), praegu on midagi kanti medium high või full medium. Mina üritan espresso jaoks teha medium dark ehk Full City +, see on teise kräkki sisse. Seistes läheb nädalaga õliseks. Niisama (st näiteks lehtriga) see juua ei kõlba. On selline lame ja mõttetu, maitsel on esimene ots täiesti puudu.

Hästi konkreetselt, see uba- https://www.cremashop.eu/en/products/crema/green-beans/ethiopia-yirgacheffe/1124
Saab teha lehtrile sobivaks, saab espressoks. N.ö. universaalne tulemus ei ole, vähemalt mina nii teha ei oska ja kogemus ka suhteliselt null. Nagu öö ja päev, heleda röstina on ere ja huvitav, espressona hea, aga ei midagi ülearu erilist.

Ma ei väida, et sellel konkreetsel oal ei pruukinud midagi viga olla. Aga neid odavaid itaallasi ostnud olen ja käpas on täitsa head.


Üks asi veel. Suur surve (>10 bar) kipub crema kibedaks ajama. Ma pidin oma masinal OPV klappi reguleerima pärast seda, kui ise röstima hakkasin. Oli tehases 11 bar peale pandud ja ma kahtlustan, et põhjus on selles, et keskmine poeuba on muidu üsna kräpp. Kõik need masinad, milledel vastusurve tehakse klapiga või düüsiga (k.a. "odavad käpad"), käivad kõrgemal rõhul.

Disclaimer, ma pole ei barista ega spetsialist, aga natuke "kodu"espressoga kokku puutunud. Mis iseenesest ei tähenda mitte midagi icon_wink.gif

Aga normaalne tasakaalus espresso on *magus* ja siirupjas. Kindlasti mitte mõru ja kindlasti mitte hapu- võib olla happelisus sees, aga selline meeldiv nüanss. Valesti teed, või kehv uba, on räme sidruni maitse sees. Et see "tökati" mainimine teeb veidi ettevaatlikuks icon_wink.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Kohvi ja masinavaatluse teema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 39, 40, 41 ... 60, 61, 62  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.