Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  Synology arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 92, 93, 94 ... 102, 103, 104  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
sirius4k
HV veteran
sirius4k

liitunud: 25.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.08.2022 17:40:07 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
sirius4k kirjutas:
Konfimisvõimalused Elisa Nokia ruuteris on äärmiselt piiratud.
Kas seda ruuterit sillaks ei saa keerata? Elisa coax ruuteri saab küll sillaks keerata, mul ongi näiteks nii tehtud.
nope. Ei ole mingit bridge'i funktsionaalsust. Vähemalt mitte UIs ja muud moodi ma sellele ligi ei saa. Mitte, et ma oskaks bridge'da käsurealt. See on kõige basicum UI, mida ma näinud olen. Ma ei saa ruuteri sisest IPd muuta, ma ei saa keerulist parooli adminile panna. Ma ei saa uut admin kasutajat teha, et default admin kinni panna.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rauno266
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.07.2009



Online

sõnum 30.08.2022 12:15:51 vasta tsitaadiga

Sain eile oma DS1821+ kätte ning siit kohe küsimus. Mis oleks nö must-have konf/äpid Syno peal, mis võiks kohe alguses paika seada?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.08.2022 12:34:46 vasta tsitaadiga

Rauno266 kirjutas:
Sain eile oma DS1821+ kätte ning siit kohe küsimus. Mis oleks nö must-have konf/äpid Syno peal, mis võiks kohe alguses paika seada?


Need, mis sa reaalselt kasutad.
Less is more, antud juhul. icon_wink.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.08.2022 12:46:31 vasta tsitaadiga

"Synology hardening" juhendeid leiab, saab need üle käia ja mõtiskleda. Et kas QuickConnect on ikka sobiv, näiteks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.09.2022 23:12:38 vasta tsitaadiga

Küsimus neile, kes on soetanud mõne veidi suurema viimase põlve seadme - kuidas on lood mitte HCL'is olevate ketaste kasutamisega?

Taustalugu - mul on üks DS1517+ mis on täis WD4002FFWX ka WD4003FFBX kettaid. Algselt olid kõik WD4002FFWX aga aja jooksul läks 2tk gar vahetusse ja sama mudelit polnud poest enam võtta. Kast töötab hetkel ilma ühegi kobinata.
Nüüd oleks plaan see vahetada DS1821+ vastu. Tegelikult oleks isegi veel suuremaks vahetanud aga kuna kõik 12 ja suuremad kastid töötavad ju nüüd ainult Synology oma ketastega, siis oli see automaatselt välistatud.

Kuna tänaseks on WD4002FFWX HCL'ist kadunud (soetamise hetkel oli olemas), siis uurisin igaks juhuks Syno supportist, et kuidas siis ikkagi lood on. Nende väide on see, et 8 pesaga seadmed söövad ka ainult HCL'is olevaid kettaid, lihtsalt valik on veidi suurem. Kõik, mis alla 8, pidada vähe leplikumad olema.

Ehk minu küsimus on see, et kas support ajas mulle lihtsalt hirmujuttu ja praktikas kõik töötab või pistab see DS1821+ võõra ketta peale ikkagi kisama?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 22.04.2003




sõnum 23.09.2022 00:01:15 vasta tsitaadiga

mu ds215+ sai eelmine nädal viimase tarkvaraversiooni ja mingi 18tb toshiba ketta, mille kohta kurdeti kohe, et pole toetatud kraam. aga sai ignoreerida.
suurte naside kohta ei tea, kas võib erinev olla.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rauno266
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.07.2009



Online

sõnum 25.09.2022 00:22:01 vasta tsitaadiga

Ise lisasin just DS1821+'i terve portsu 8TB-seid WD My Bookidest rebitud kettaid. Kurtis alguses supporti üle, aga töötavad väga edukalt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.09.2022 09:09:28 vasta tsitaadiga

Ookei... et siis hoiatab aga "tervis" (nii ketta kui massiivi) oma on ilusti roheline?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 22.04.2003




sõnum 27.09.2022 09:40:23 vasta tsitaadiga

warwas kirjutas:
Ookei... et siis hoiatab aga "tervis" (nii ketta kui massiivi) oma on ilusti roheline?
jah.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.09.2022 14:20:43 vasta tsitaadiga

londiste, tänud! Siis on hästi.
Iseeneset see praegune DS1517+ on mul ka juba DSM7'ga ja mingit kobinat pole kuskilt kostunud. Võimalik, et need vanemad kettad on ikkagi kuskil kõhus olevas HCL'is kirjas.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rauno266
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.07.2009



Online

sõnum 28.09.2022 05:37:54 vasta tsitaadiga

warwas kirjutas:
londiste, tänud! Siis on hästi.
Iseeneset see praegune DS1517+ on mul ka juba DSM7'ga ja mingit kobinat pole kuskilt kostunud. Võimalik, et need vanemad kettad on ikkagi kuskil kõhus olevas HCL'is kirjas.


jep, hoiatab ketta lisamisel, aga storage pool on pärast ketta lisamist kenasti roheline ning ka kettad ise paistavad kenasti rohelised
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007




sõnum 28.09.2022 22:18:22 vasta tsitaadiga

Mis ajast Synol DSM major update' peab manuaalselt tegema?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.09.2022 22:20:56 vasta tsitaadiga

Pakun see teine nupp peab sees olema


_________________
 Lae pildid -> pilt.io
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kristjan*
Kreisi kasutaja
kristjan*

liitunud: 18.08.2008




sõnum 28.09.2022 22:25:53 vasta tsitaadiga

Osadel vanematel Syno mudelitel peab DSM 6 -> 7 uuenduse manuaalselt tegema, nii et tõmbad Synology kodukalt uue versiooni failid alla ja laadid need läbi veebiliidesse ülesse. Neil mudelitel pole muidugi tingimata soovituslik DSM 7 upgrade teha, sest see võib jõudlusele halvasti mõjuda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007




sõnum 28.09.2022 22:30:45 vasta tsitaadiga

Täitsa on selle teise valiku peal icon_rolleyes.gif

kristjan* kirjutas:
Osadel vanematel Syno mudelitel peab DSM 6 -> 7 uuenduse manuaalselt tegema, nii et tõmbad Synology kodukalt uue versiooni failid alla ja laadid need läbi veebiliidesse ülesse. Neil mudelitel pole muidugi tingimata soovituslik DSM 7 upgrade teha, sest see võib jõudlusele halvasti mõjuda.


7.0 -> 7.1 tuli hetkel manuaalselt teha. (Mudel DS415+)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.10.2022 08:29:13 vasta tsitaadiga

On üks 213j kasutuses, jäin mõtlema, et kas saaks seda reipamaks, kui panna hetkel sees oleva HDD kõrvale kasutamata pesasse üks SSD?

St mälu järgi oli nii, et DSM installitakse vist igale masinas olevale kettale. Et kui ma panen mingi SSD kõrvale, kas Syno/DSM ise on nii targad, et võtavad SSD kasutusse? Kui SSD'le suunata jagatud katalooge, installitud softi, need võidavad kiiruses kindlasti.

Tean jah, et 213j ise ongi CPU ja mäluhulga poolest lahja. Samas elu on näidanud, et SSD teeb teinekord imesid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 13.10.2022 08:52:57 vasta tsitaadiga

Muidu oleks märksõnaks "SSD cache", aga 213j seda ei toeta, saad lihtsalt panna SSD olemasoleva kõrvale. Automaagiliselt ei tehta midagi, pead käsitsi täiendava storagena ära konfima.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.10.2022 20:28:04 vasta tsitaadiga

pppd kirjutas:
Automaagiliselt ei tehta midagi, pead käsitsi täiendava storagena ära konfima.
Jah, eks volume peab ikka looma, sinna peale saab suunata osad rakendused. Aga just see osa, et kas DSM läheb ise automaagiliselt ka sinna peale (on selline mulje jäänud ajalooliselt) ning kas selles mõttes on kiirusevõit...?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hki
HV kasutaja

liitunud: 13.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.10.2022 20:54:47 vasta tsitaadiga

Dirty Harry kirjutas:
pppd kirjutas:
Automaagiliselt ei tehta midagi, pead käsitsi täiendava storagena ära konfima.
Jah, eks volume peab ikka looma, sinna peale saab suunata osad rakendused. Aga just see osa, et kas DSM läheb ise automaagiliselt ka sinna peale (on selline mulje jäänud ajalooliselt) ning kas selles mõttes on kiirusevõit...?


DSM pannakse kõikide ketaste peale, mis kasutusse võetakse. Liiguta ssd peale need volumed, kus sageli kasutatavad failid ja ehk tundub kiirem.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.10.2022 00:32:13 vasta tsitaadiga

DS414 topib oma asjad küll iga ketta peale ehk põmst on raid1 4 kettaga, aga see softraid loeb vist iga ketta pealt ehk kui üks neist ainult ssd on, ei pruugi tuntavat muutust olla. Ssh kaudu mdadm abil saad häkkida, aga omal vastutusel.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.10.2022 09:42:34 vasta tsitaadiga

napoleon, ainult süsteemsed asjad on iga ketta peal. Nö "tavaliste" rakenduste puhul pead installimisel valima, millise volüümi peale pannakse.
Ma ei ole nüüd DSM 7 puhul kontrollinud aga 6'sl näiteks ei olnud ka mingit normaalset meetodit, kuidas juba installitud rakendusi pärast teise kohta liigutada. Jah, konsoolist toore jõuga kangutades võiks teoreetiliselt tehtud saada aga kuna tegu pole ühestki asendist supporditud tegevusega, siis tuleb valmis olla üllatusteks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.11.2022 15:40:49 vasta tsitaadiga

Peale VPS uuendamist ei tahtnud syno enam teavitusi välja saata. Veel enam, kuna fail2ban on konfitud suht karmilt kohe blokkima, siis lendas ip ka veel blokki ja kahtustasin juba, et kuskil koduvõrgus on pahalane.
Kel veel sama mure, siis lahendus on siin
https://community.synology.com/enu/forum/17/post/50659


EDIT:
Kas kuskilt Eestist saab DS414 toiteplokki või ehk on kellelgi endal NAS maha surnud ja toide üle jäänud?
Eile veel töötas, täna hommikul oli NAS kutu. Kui toide sisse panna, siis korra nagu ventikad pool pööret teevad ja samal ajal teeb toiteplokk mingit kõrisevat häält ja siis kõik.
Sama ka siis kui kettad välja võtta. Seega esimese asjana kahtlustaks toidet kuna lapsi, koduloomi ega naabrit kes ülevalt uputab ei ole st. suri maha sel ajal, kui keegi kindlalt miskit ei puutunud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007




sõnum 12.11.2022 11:57:19 vasta tsitaadiga

Ega keegi ei tea öelda, kuidas Synology cache storage töötab täpsemalt:

1. Kõik, mis on läbi kedratud jääb cache peale.
2. Suure faili lugemisel cacheb terve faili ette ära ja edastab cache pealt.
3. Miski muu loogika?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 22.04.2003




sõnum 12.11.2022 12:05:55 vasta tsitaadiga

kas syno enda kb ei anna piisavat ettekujutust?
https://kb.synology.com/en-us/DSM/tutorial/What_are_Some_Considerations_for_Creating_SSD_Cache

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007




sõnum 12.11.2022 21:35:44 vasta tsitaadiga

londiste, tänud, seal oli kõik vajalik kirjas thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  Synology arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 92, 93, 94 ... 102, 103, 104  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.