Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Bitcoin ja muud krüptorahad »  Spekulandid (krüptoturul spekulatsioonide teostamine ja seonduv - mida osta-hoida-müüa-vahetada) NB! Pole finantsnõu! märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 242, 243, 244 ... 276, 277, 278  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.09.2022 00:43:09 vasta tsitaadiga

OPollo kirjutas:
SSD kirjutas:

Jaa, täiega kukub! Ootan lõppu et osta. Müüa pole mõtet, sest et no pole mõtet. icon_cool.gif

Talupoja matemaatika mu peas arvutab teisiti, müüa 1 ühik maha 20K-ga ja "lõpus" osta tagasi, sama raha eest 20 ühikut ? icon_biggrin.gif

Mina pole midagi sellist näinud, et müüd täna ühe ja homme ostad 20. Võimatu. Ma ei usu!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaanjaapan
Kreisi kasutaja
jaanjaapan

liitunud: 25.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.09.2022 00:44:50 vasta tsitaadiga

OPollo, peab teadma kus support vastu tuleb, joonemeste värk. Nii emotsiooni pealt ei tohi kuigi tahaks icon_idea.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dreamlover
HV Guru
Dreamlover

liitunud: 21.02.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.09.2022 00:45:30 vasta tsitaadiga

SSD, lunat sai sama päev ühe ühiku eest üle 100, ja järgmine päev juba millioneid icon_smile.gif
_________________
Arvutite ja videokaartide hooldus ja remont
LAUARVUTID
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.09.2022 00:47:35 vasta tsitaadiga

Dreamlover kirjutas:
SSD, lunat sai sama päev ühe ühiku eest üle 100, ja järgmine päev juba millioneid icon_smile.gif

Sa vahi! icon_eek.gif Luna on tegelt üks suhteliselt vana krüpto, aga ikka siis nii spekulatiivne. icon_neutral.gif thumbs_down.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OPollo
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.12.2016




sõnum 22.09.2022 00:52:25 vasta tsitaadiga

SSD kirjutas:

Mina pole midagi sellist näinud, et müüd täna ühe ja homme ostad 20. Võimatu. Ma ei usu!

Mina ei pidanud sõna otseses mõttes homset silmas, ei lugenud ka su postitusest seda välja ... sry
Cardano all time high oli palju, 2.93$ ? täna 0.43 ? Et siis peaks ju nagu miljoneid sellise loogikaga sisse liigutama ?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
virx
HV Guru

liitunud: 23.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.09.2022 01:03:43 vasta tsitaadiga

USDT.D ... kohe selgub üsna palju, 4% on puudu targetist ehk 8.00%-st. Kui seal seisma ei jää siis võib öelda, et kukume edasi BTC-ga.
Spoiler Spoiler Spoiler


BTC vastavalt 17,800 või minimaalselt 17,3 kopikatega.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UrmasP
HV vaatleja

liitunud: 03.04.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.09.2022 07:49:39 vasta tsitaadiga

SSD kirjutas:
UrmasP, Küll mõnel võib süda valutada! icon_eek.gif icon_neutral.gif Ma tean ka seda seadust, ja seepärast ma ei müü enne ühtki koini, kuni nad miinuses on! Vahest isegi ostan juurde, kui tundub et nüüd on küll põhi käes. Aga vist õige põhi pole vist veel kohal. icon_confused.gif Aga pohl, suure rahaga ma ei opereeri, seega las olla nagu on.

Mina teeks nii, et kui müügiks läheb, siis müüks selle ära, millepealt tulu ei saanud ja ülejäänu jätaks sisse- siis on kõik korrektne. Niiöelda investeeriks tulu tuleviku tarbeks. Siis pole ka ohtu, et kulutad saadud tulu kahjudega ära. Kui aga kõik ära müüsid, siis paratamatult pead kevadel deklareerima selle. Ma eeldan, et said ikka tulu, mitte ei müünud kahjudega kõike ära icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.09.2022 12:05:27 vasta tsitaadiga

UrmasP, et siis müüksid vaid sama hinna eest, mille eest ostsid? Suuremat mõtet sel pole.
Ja kui midagi muud mõtlesid, siis MTA ei mõtle. Ikka iga kasumlik tehing, mitte a'la ostsid 2 1000€ eest ja müüsid 1 1000€ eest, seega ei maksa.
Ise mõtlen muidugi sarnaselt nagu teisedki, et õige oleks maksude maksmine kasiinost väljumisel.

SSD kirjutas:
jaanjaapan, Lotovõidud on eestis maksuvabad. Aga hasartmängumaks on eestis 56%, seega oleks päris julm sealt veel 20% ära võtta.

Julm, ent õiglane, sest konkreetne valdkond on enamuses ikkagi pettus.
Minuarust on ajuvaba näiteks, et reklaamid lubatud on.

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaanjaapan
Kreisi kasutaja
jaanjaapan

liitunud: 25.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.09.2022 12:10:30 vasta tsitaadiga

Mäletan, et kui UrmasP kunagi kirjutas siin, et sai 10K eest krüptot soetatud ja plussis, siis samamoodi tuletati kohe makse meelde... Mis tegelikult on üsna oluline, sest kuna maksu-kuriteod on raskesti avastatavad ning riigi vastased (aste kõrgem kui isiku- või varavastased kuriteod näiteks), siis on ka karistused üsna karmid - srokki võib saada 3-6 a. vabalt suuremate summadega sahkerdades icon_exclaim.gif

Ise alustasin krüptode vahel konvertimist alles selle a. mais kui kaevandamine muutus aina ebatulusamaks. Olen nii paari kümpi kaupa krüptot ostnud ka vahest otse VISA kaardiga, kust 1.8% läheb tasudeks Binances. thumbs_down.gif Seejärel tegelenud swingimise + õppimisega (karu turul õpib hästi icon_smile.gif ). Kuid arvestades, et pidevalt on olnud downtrend + fed ja muud laksud, siis kasumis ma küll pole... thumbs_down.gif
Enne fed-i või mõnd muud ettearvatavalt halba sündmust edaspidi konverdin krüpto stablecoin-i igaks juhuks, mitte fiat-i, et kõik oleks JOKK (Juriidiliselt on kõik korrektne). icon_idea.gif
Tark on müüja kuulujuttudega ning osta uudiste ajal - investeerimis-tarkus + Warren Buffet: Väga tark ei pea olema, aga eriti distsiplineeritud küll! icon_idea.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.09.2022 13:14:58 vasta tsitaadiga

Um, kindel ikka, et kui müüd krüptot teise krüpto vastu, siis seda kasumlikuks tehinguks MTA ei loe?

https://www.emta.ee/eraklient/maksud-ja-tasumine/maksustatavad-tulud/kruptoraha

tsitaat:

Füüsilisel isikul tuleb krüptorahaga kauplemisest saadud tulu deklareerida, samuti tuleb deklareerida tulu, mis on saadud krüptoraha konverteerimisest tavavaluuta vastu, krüptoraha vahetamisest mõne muu krüptoraha vastu või krüptorahaga tasumisest kaupade või teenuste eest.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UrmasP
HV vaatleja

liitunud: 03.04.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.09.2022 14:48:00 vasta tsitaadiga

1.septembril müüsin kogu kupatuse maha. Kurss xmr to eur oli siis 151,66 EUR.
60 x 151,66 = 9099,60 EUR sain EUR-ides tagasi.
Kasu kuu aja jooksul oli 9099,60-8914,80 = 184,80 EUR
Ja selle pealt tuleb kevadel tulumaksu maksta 20% ehk need tehingud tuleb deklareerida tuludeklaratsioonil. (Seda ei ole vaja siis teha, kui jääb kahjumisse, ehk puudub tulu). Paberid tasub alles hoida!

x=(184,80 x 20) / 100 = 36,96 EUR läheb kevadel tulumaksuks.
Seega puhaskasum oli 184,8 - 36,96 = 147.84 EUR

Kas see oli kasulik tehing? Arvan, et mitte eriti. Kuid see oli õppimise eesmärgil korraldatud harjutus. Tegelikult jälgisin graafikuid kogu aeg, nii päeval, kui öösel.
Kui ma oleks õigel ajal Merilin Kerro kombel tegutsenud, oleks kasum palju parem. Teeme selle arvutuse ka läbi: parim (kõige kallim) müügi kurss augusti kuu jooksul oli 166,82 EUR ja ma täitsa nägin seda ja oleks saanud ka siis kõik maha müüa. Aga ma tahtsin ära oodata koolituse ja kõik nüansid järgi uurida, küsida, et teeksin kõik õigesti.
Teeme siis uue arvutuse, kui oleksin selle augusti parima kursiga müünud (mis oli teisipäeval, 16. augustil-
Sel juhul oleksin saanud 60 x 166,82 = 10 009,20 EUR
Tulu 10 009,20 - 8914,8 = 1094,40
Kevadel tulu deklareerides peaksin maksma sellelt 20% käibemaksu, mis teeb
x=(1094,40 x 20) / 100 = 218,88 EUR

Vot selline kokkuvõte minu harjutusest. Krüptost EUR konvertimise vahendustasu ei ole arvestatud, selle peaks ka arvutustes lisama - siis oleks asi realistlik(um). Kuna vahendustasu on tasutud vara omandamiseks, siis võib vahendustasu arvestada soetusmaksumuses ja tasutud vahendustasu võin kasust maha arvata.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dreamlover
HV Guru
Dreamlover

liitunud: 21.02.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.09.2022 17:57:53 vasta tsitaadiga

UrmasP, ja nüüd võta olukord, kui sul robot teeb 100+ tehingut päevas. Sa jäädki neid veebruari kuus deklareerima


Aga enda poolt soovitan OÜ teha. Kogu see paberimajandus lihtne

_________________
Arvutite ja videokaartide hooldus ja remont
LAUARVUTID
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UrmasP
HV vaatleja

liitunud: 03.04.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.09.2022 19:48:42 vasta tsitaadiga

Dreamlover kirjutas:
UrmasP, ja nüüd võta olukord, kui sul robot teeb 100+ tehingut päevas. Sa jäädki neid veebruari kuus deklareerima

Aga enda poolt soovitan OÜ teha. Kogu see paberimajandus lihtne

Sina oledki see, kes teeb aastas 36 500 tehingut? Olen selleüle juurelnud, kui efektiivselt selline pump töötaks, mis üritaks kõik väiksemad põhjad ja tipud ära kasutada/realiseerida. Teema iseenesest huvitav, aga minu puhul on see hobi. Seega OÜ ma ei tee ja deklareerimisega saan hakkama. Ka kaevamiseks pole OÜ vaja teha, kui just 24/7 ei kaeva ja elektri eest kompensatsiooni saada ei taha (mis OÜ puhul oleks loogiline samm).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dreamlover
HV Guru
Dreamlover

liitunud: 21.02.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.09.2022 20:22:01 vasta tsitaadiga

UrmasP, täna on juba hilja kaevandamiseks firmat teha, aga sellegi poolest. Kuskilt jäi kunagi kõrva taha , et eraisikuna kaevndades lisaks sellele, et sa ei saa elektrit kuludesse kanda, pead sa veel ka lisaks tulumaksule ka sots maksu maksma teenitud kopikate pealt. Aga kuna ise tegelen ettevõtte alt , siis pole süvitsi uurinud . Juhatuse liikmena ei pea maksma endale palka, ja kui kunagi peaks väga vaja minema raha , siis maksad 20/80 dividendi pealt maksud ja olemas. Aga kuna see mul ka suht kõrvaltegevus ja põhitöökoht katab vajadused, siis las need teenitud rublad olla seal firma kontol. Ootavad head investeerimis varianti.


P.s. ei ole viitsinud robotitega kunagi mässata, aga olen kuulnud, et side marketis on nad head, aga suure languse puhul pidavat ka suht hullult miinusesse kauplema

_________________
Arvutite ja videokaartide hooldus ja remont
LAUARVUTID
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UrmasP
HV vaatleja

liitunud: 03.04.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.09.2022 21:14:27 vasta tsitaadiga

Sotsmaksu ei pea maksma ja tulumaksu maksad ainult siis, kui kaevatu rahaks teed. Kui ei teegi, vaid kaevad ainult omaks tarbeks, siis jääb ka tulumaks ära, sest tulu ju pole. Seaduseid tasub ennem tegelemist uurida, muidu võib juhtuda, et maksad pärast lisaks veel intressi (viivist).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 24.09.2022 09:04:48 vasta tsitaadiga

SP500 indeks vabalanguses ja BTC doing nothing. Nüüd BTC alla oleks liiga lihtne.
Pakun, et:
Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaanjaapan
Kreisi kasutaja
jaanjaapan

liitunud: 25.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.09.2022 14:13:19 vasta tsitaadiga

Eilne video:

Ricky Gutierrez - (WARNING) NEW FED MEETING TODAY... - https://www.youtube.com/watch?v=PjqV3YgjyNk

Et, kas siis jälle see Fed...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.09.2022 14:34:46 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
SP500 indeks vabalanguses ja BTC doing nothing. Nüüd BTC alla oleks liiga lihtne.
Pakun, et:
Spoiler Spoiler Spoiler
Misasi sul vabalanguses on?
1Y -17%
3M -4.8%
1M -10.8%
5P -4%

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
virx
HV Guru

liitunud: 23.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.09.2022 00:18:22 vasta tsitaadiga

Kui juba numbrite postitamiseks läks, pakun välja ETH shordid.
Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.09.2022 11:43:21 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
DVDRW kirjutas:
SP500 indeks vabalanguses ja BTC doing nothing. Nüüd BTC alla oleks liiga lihtne.
Pakun, et:
Spoiler Spoiler Spoiler
Misasi sul vabalanguses on?
1Y -17%
3M -4.8%
1M -10.8%
5P -4%

Minu jaoks on ikka ja jälle amüsantne vaadata-lugeda, kuidas endiselt pannakse võrdusmärk aktsiate ja Bitcoini vahele ning nimetatakse seda investeerimiseks icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006




sõnum 25.09.2022 13:49:21 vasta tsitaadiga

Betamax, kuidas pikaajaliselt Bitcoini raha paigutamist sinu meelest nimetama peaks?
_________________
Ostan 400-650W PSU (Platinum-Titanium)
Liitu Binance'ga
Liitu Honey'ga
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
liiv
Aeg Maha 2n
liiv

liitunud: 21.11.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.09.2022 14:03:28 vasta tsitaadiga

Dreamlover kirjutas:
et sa ei saa elektrit kuludesse kanda, pead sa veel ka lisaks tulumaksule ka sots maksu maksma teenitud kopikate pealt.

Hmm, miks eraiaisik sots maksu maksma peab? Sotsiaalmaksu makstakse riiklikuks ravikindlustuseks ja pensionikindlustuseks
Mul üks miner töötas kodus (küte talvel, 8x GPU miner). Küsisin elektri toetust, mida eelmine hooaeg lahkelt pakuti ja sain 3 kuupeale €374 raha kompi. Firmana seda ei saaks
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.09.2022 16:18:46 vasta tsitaadiga

Kristoferr kirjutas:
Betamax, kuidas pikaajaliselt Bitcoini raha paigutamist sinu meelest nimetama peaks?

Pikaajaline spekuleerimine.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Launger
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.07.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.09.2022 16:41:11 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Kristoferr kirjutas:
Betamax, kuidas pikaajaliselt Bitcoini raha paigutamist sinu meelest nimetama peaks?

Pikaajaline spekuleerimine.

Nägin just hiljuti nende samade definitsioonide üle filosofeerimist Ärilehes:

tsitaat:
Taavi Pertman:

“Krüptovarades ei osta sa osalust ettevõttes, vaid ostad midagi, mille puhul sa loodad, et hiljem ostab keegi selle sinult kallimalt ära,” sõnas ta. See on fundamentaalselt erinev ettevõtetesse investeerimisest aktsiate kaudu. Isegi pikaajaliselt ei saa eeldada, et krüpto oleks tulus investeering, kuna nõudlus ei sõltu mingitest sisemistest väärtustest. Hind sõltub hoopis sellest, mis juhtub inimeste huviga krüptovara vastu. Seega, aktsiaid ja krüptovara ei saa omavahel võrrelda, need on täiesti erinevad varaklassid.

Samas on Pertmani sõnul krüpto mõningal määral sarnane väärismetallidega, kuigi viimaseid kasutatakse reaalselt ka tööstuses. Aga kuld nagu krüptovarad ise midagi ei tooda ja mingit dividendi ei maksa. Seega kulla hinnadünaamika sarnaneb krüptoga, sest selle nõudlus ja pakkumine sõltub inimmasside hetketujust.

“Kui mulle oma subjektiivsete analüüside põhjal tundub, et sentiment on selline, et hind võiks tõusta, siis teen panuse. Kui ei lähe nii, siis müün maha, isegi kahjumiga. Kui aga läheb nii, siis müün ka maha, kasumiga. Need pole mul pikaajalised positsioonid olnud,” nentis ta.

Loe pikemalt Äripäeva veebist: https://www.aripaev.ee/borsiuudised/2022/09/24/taavi-pertman-langes-esimese-investeeringuga-kohe-petturite-kuusi

_________________
https://linktr.ee/RistoKappet
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006




sõnum 25.09.2022 19:36:16 vasta tsitaadiga

Investeerimine kui tegevus on ilusti lahti seletatud, kui see ükskõik, mis otsingumootorisse lüüa.
Sealjuures ei ole absoluutselt vahet, kuhu raha paigutatakse. On turvalisemad ja riskantsemad varad ja -teenused, aga tegevuse tähendust see ei muuda.

_________________
Ostan 400-650W PSU (Platinum-Titanium)
Liitu Binance'ga
Liitu Honey'ga


viimati muutis Kristoferr 26.09.2022 07:35:08, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Bitcoin ja muud krüptorahad »  Spekulandid (krüptoturul spekulatsioonide teostamine ja seonduv - mida osta-hoida-müüa-vahetada) NB! Pole finantsnõu! mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 242, 243, 244 ... 276, 277, 278  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.