Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  telefonifotograafia märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004




sõnum 12.03.2015 19:21:36 vasta tsitaadiga

Hetkel oleks esmapilgul vaid üks mudel: S6.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti
 

liitunud: 11.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.03.2015 11:56:11 vasta tsitaadiga

Kommentaarid: 313 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 4 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 14.03.2015 18:54:19 vasta tsitaadiga

Samsung S4-ga tehtud pilvepilt:
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
masterx
HV veteran
masterx

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.03.2015 20:43:45 vasta tsitaadiga

Võimas thumbs_up.gif
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
est11
Mees metsast

liitunud: 20.01.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.03.2015 20:53:18 vasta tsitaadiga

räägitakse et samsungi galaxy s6

eem; tundub et jäin suts hiljaks oma vastusega icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004




sõnum 14.03.2015 21:31:31 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mrx
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.11.2001



Online

sõnum 17.03.2015 00:37:42 vasta tsitaadiga

Sellest paremat hetkel ei ole.

Longero kirjutas:
Leidsin selle vana teema siin. Kas keegi on rohkem uurinud milline android mobla oleks täna 2015 aastal kõige parem pildistamiseks ilma välguta ja video tegemiseks ka halvemates valgusoludes. Kiidetakse ühte ja teist, aga tundub, et eriti polegi valikuid kui soovida, et värvid väga ei moonduks. Oskab keegi midagi head soovitada?
Kommentaarid: 197 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 180
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
Aeg maha 20

liitunud: 04.02.2011




sõnum 18.03.2015 00:58:22 vasta tsitaadiga

Mrx kirjutas:
Sellest paremat hetkel ei ole.

Longero kirjutas:
Leidsin selle vana teema siin. Kas keegi on rohkem uurinud milline android mobla oleks täna 2015 aastal kõige parem pildistamiseks ilma välguta ja video tegemiseks ka halvemates valgusoludes. Kiidetakse ühte ja teist, aga tundub, et eriti polegi valikuid kui soovida, et värvid väga ei moonduks. Oskab keegi midagi head soovitada?


Tänud, vaatasin küll põgusalt ükskord seda, aga millegipärast ei pööranud rohkem tähelepanu sellele.
Täitsa huvitav asi see Panasonic Lumix Smart Camera CM1, mulle väga meeldis. Eks vaatan ülevaateid pärast just halvemate valgustingimuste kohapealt.
Ei tea kas Eestis ja eestikeelse androidiga saaks seda kusagilt... 2014 September väljalase, peaks nagu müügil olema juba, äkki ei tulegi Eestisse müüki?
Kahjuks pole lisatud gsmarenas "check quality" linki tollele Panasonic'ule, et teistega võrrelda.
Mul omal hetkel Sony Ericsson Xperia pro http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_xperia_pro-3779.php mälupuudus kummitab igast otsast (320 MB kasutajale jäetud) ja aeg millegi vastu välja vahetada. Mõtlesin, et võtaks kiidetud Huawei Ascend mate 7, aga sellel samuti värvid paigast ära.
Võrdlesin erinevaid moblasi gsmarenas pildi ja videokvaliteedi kohapealt ning värvid peaksid enamvähem ok olema mitte moondunud mingiks ebamääraseks värviks võrreldes originaaliga. Nii ma mingit asjalikku moblat ei leidnudki. Sai võrreldud Samsung Galaxy Note 4, Sony Xperia Z3, Samsung Galaxy S6, ja hulk erinevaid moblasi.
Kõige suuremad erinevused värvidega olid sellistes kohtades mis mulle vastumeelt kui liigutada seda rohelist ristkülikut ja eelnevalt valides Gray chart valiku: http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=2&idPhone1=3779&idPhone2=6434&idPhone3=6849
1. Inimese nägu
2. Üleval punasega "FOTO VIDEO" kirja all all olev oranz muutub jubedalt.
3. Paremal olevate numbrite peal roheline ristkülik (rohi) muutub imelikuks.
Video kohapealt tundub Samsung Galaxy Note 4 päris ok olema kui valida "Low light" valik http://www.gsmarena.com/vidcmp.php3?idType=2&idPhone1=3779&idPhone2=6434&idPhone3=6849

Mis teised foorumlased arvavad Panasonic Lumix Smart Camera CM1... on tal mingi oluline puudus mille pärast tasuks võtmata jätta kui Eestis müügile tuleks?
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 05.05.2015 10:26:51 vasta tsitaadiga

Arvan, et Gray chart testpildi järgi värviedastuse otsustamine pole just kõige mõistlikum. Kahtlustan, et see testpilt on tehtud siseruumides säästulampide valguses, mis kuidagi telefonide AWB segadusse ajab. Igatahes pole ma kordagi märganud, et mu S6-l mõne pildi peal rohi selliseks plassiks läheks või inimeste näod sedasi jume kaotaks.
Color poster annab märksa realistlikuma pildi.

Tegin oma S6-ga ühe testi ka el cheapo LCD ekraanilt seda Gray charti maha pildistades, ei ole see värvide plassiks muutumine midagi nii hull!
Spoiler Spoiler Spoiler


S6 sobib ka elusa looduse pildistamiseks icon_smile.gif
Tiba raske on küll ereda päikse käes sihtida ja ka fookuse üle on kontroll piiratud, aga saab tabada ka haruldlasi elukaid:
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännu
HV vaatleja

liitunud: 25.05.2009




sõnum 05.05.2015 17:04:10 vasta tsitaadiga

Ega see testkaardi monitorilt pildistamine ju kuigi õigem võte pole või ütleks isegi, et see on kohe päris vale. No ja nagu pildilt näha minu kalibreerimata monitoriga siis valge pole mitte valge hall pole kohe sugugi hall st. WB on täiesti paigast ära.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iir
HV Guru
iir

liitunud: 20.06.2006




sõnum 05.05.2015 17:18:13 vasta tsitaadiga

Z3 Compact

_________________
sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 05.05.2015 19:57:39 vasta tsitaadiga

kännu kirjutas:
Ega see testkaardi monitorilt pildistamine ju kuigi õigem võte pole või ütleks isegi, et see on kohe päris vale. No ja nagu pildilt näha minu kalibreerimata monitoriga siis valge pole mitte valge hall pole kohe sugugi hall st. WB on täiesti paigast ära.

Loomulikult pole mõtet testkaardi ekraanilt pildistamisest sügavamaid järeldusi teha. Aga originaaltestkaardi pildistamine teadmata valgusoludes ja sellest järelduste tegemine on veel hullem, see on lausa karjuvalt eksitav.
Ma ei ole reaalses elus näinud kordagi, et telefoniga pilduistades värvid nii plassiks muutuks.
Mobiiltelefonil annab pealegi ka WB käsitsi seada ja kui on väga keerulised valgusolud (säästulampide valgus vms), siis tuleks seda ilmselt teha, mitte näidata mingites konkreetsetes veidrates valgusoludes (mida pealegi ei täpsustata) tehtud AWB testpilte telefoni kaamera võimekuse tippsaavutusena.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 19.09.2022 15:18:59 vasta tsitaadiga

Kuigi viimane postitus tehti siia e.m.a., on teemaks siiski telefonifotograafia ja ma ei hakka uut teemat tegema.

Öeldakse, et parim kaamera on see, mis sul kaasas on. Tänapäeval on selleks telefon. Paar kilo fotokola kaasatirida on jäänud pigem fanaatikute pärusmaaks.

Ma saan aru, et küsmus on provokatiivne, kuid küsin siiski: kas saab väita, et (l6ppkasutaja seisukohast) telefoniga tehtud pilt on samahea, kui näiteks päris kaameraga tehtu oma?

Arvan, et telefoniga tehtud pildid kohutavad. Olgu selleks uusim iPhone/Samsung/Sony/hiinlane. Ma ei oska siin füüsikakursuse optika osa kommenteerida, kuid mulle meeldivad 10-15a vanuse DSLR kaameraga tehtud pildid oluliselt rohkem, kui telefoni omad. Kindlasti on siin oma osa saadud elamusest.

Päris kaamera ja telefoni kasutajad on totaalselt erinevad sihtrühmad ja nende ootused pildi kvaliteedis on ainuüksi sellest tulenevalt vastandlikud. Ja me ei peaks siga ja kägu omavahel v6rdlema.

Mis me arvame?

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006




sõnum 19.09.2022 15:46:18 vasta tsitaadiga

degrass, nt. mitme pildi puhul sa ütleks/arvaks ära, et tehtud telefoniga:
https://www.pocket-lint.com/phones/news/apple/146898-the-best-apple-iphone-photos-ever-taken

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
M: Uus/pakendis Fjern Fjork Titanium Forked Spoon - 10€
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 277
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 19.09.2022 16:07:40 vasta tsitaadiga

beastbeats, need @600px pildid. Kuidas suuremate puhul v6rdlus välja näeks? Osadel neist esineb telefoni kaamerale omane (järeltöötlusest tingitus?) spetsiifiline müra (v6i kuidas seda nimetatakse?), mida ei esine suurema sensori korral. Pildid ise on ägedad.
_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Braien
HV Guru
Braien

liitunud: 02.02.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.09.2022 19:29:45 vasta tsitaadiga

degrass, Telefoniga on võimalik pilti teha, kui sa tarbid seda telefoniekraanilt ja sisse ei zoomi.
_________________
Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 88
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Supiplex
HV veteran
Supiplex

liitunud: 11.12.2002




sõnum 19.09.2022 21:05:18 vasta tsitaadiga

Ma saan oma telefoniga (Google Pixel 3 & 6) tehtud pilte vaadata puhta südametunnistusega igal pool, ka arvuti ekraanilt ja paberilt. Üksiku piksli tasemele ei ole pildi nautimiseks kunagi vaja sisse zoomida, kui sul just 4K monitori ei juhtu olema icon_smile.gif Aga eks need pikslid on tihtipeale ka ootamatult kobedad. Mina võtaks kokku nii, et telefon on fiks objektiiviga kompaktfotokas ja seda rolli täidab minu oma suurepäraselt.

Osadest väikese sensoriga kaasnevatest füüsikalistest piirangutest on lihtsalt tarkvaraga mööda hiilitud. Kehv tundlikkus pole absoluutselt probleem - kui natuke valgust objektiivist sisse langeb siis müraeemaldus on nii ulmeliselt hea et mürast pole haisugi (ja kui päris pime on, tehakse lihtsalt paarkümmend säritust üksteise otsa ja rehkendatakse sellest täiesti müravaba pilt). Päris fotokaga (Nikon D800) on viimasel ajal kuidagi piinlik ISO3200 peale keerata et hämaravõitu toas mingitki mõistlikku säriaega saavutada, ja pärast Lightroomis Noise Reduction 80% peale keerata. Dünaamilise diapasooni puudujäägid korvatakse jällegi mitme särituse ja automaatse HDR-iga. Tillukese pudelipõhjast objektiivi ja müraeemalduse koostööl tekkivad teravusprobleemid lahendab jällegi tarkvara, algoritmid selleks on nii head et kuidagi ei saa peale vaadates aru et miskit viltu oleks (v.a. 1-1 zoom, aga sellel puudub minu silmis kaal). Ma olen harva saanud sellist pilti kus tahaks värvitemperatuuri sättida, erinevalt päris fotokast. Üldse on kontrast, valgus ja värvid otse telefonist tulnud JPG-l minu maitse järgi ja kõrvale tekkinud DNG-d pole mul iseseisvalt küll õnnestunud timmida sellele lähedalegi.

Mõned väikese optika probleemid on siiski selgelt näha. Teravussügavus on ikka pikavõitu, selle jaoks on küll mingi portreerežiim mis tarkvaras üritab esiplaanil ja taustal vahet teha - aga ega see tegelikkuses ei tööta muidu kui mõnel harval juhul. Närvilise bokeh vastu pole ka veel rohtu leitud. Kui kaadri keskosa on enamasti tip-top, siis ääred kipuvad ikka veidi udused tulema (ilmselt on algmaterjal nii kehva et teravustamisalgoritm sellega hakkama ei saa).

Kui on vaja lainurgaga pilti teha, siis ma oma D800 + 24-70mm f/2.8G ED võtan viimasel ajal harva kotist välja. Lihtsalt pole mõtet. Tele, makro jmt on muidugi omaette lugu.

_________________
The young lady had an unusual list,
Linked in part to a structural weakness.
She set no preconditions.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ampsu
Kreisi kasutaja
ampsu

liitunud: 28.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.09.2022 10:15:33 vasta tsitaadiga

Reaalsus siiski see, et telefonidel on väikesed sensorid ja selle vastu ei saa. Tarkvaraliselt trikitatakse ära ning ega tavalisel inimesel vahet pole, aga fotograafi tööriistana need telefonid siiski ei päde.
Reaalsuses teeb 10a vana DSLR ikka veel paremaid pilte, aga ega tavainimene nendega mässata ei viitsi. Liiga palju know-howd vaja, telefonid head mugavad point and shootid.
Kommentaarid: 102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
labidas
HV veteran
labidas

liitunud: 24.05.2009




sõnum 24.09.2022 20:54:01 vasta tsitaadiga

ampsu kirjutas:
Reaalsus siiski see, et telefonidel on väikesed sensorid ja selle vastu ei saa. Tarkvaraliselt trikitatakse ära ning ega tavalisel inimesel vahet pole, aga fotograafi tööriistana need telefonid siiski ei päde.
Reaalsuses teeb 10a vana DSLR ikka veel paremaid pilte, aga ega tavainimene nendega mässata ei viitsi. Liiga palju know-howd vaja, telefonid head mugavad point and shootid.

1" sensorid on nüüd telefonidele tulemas. Xiaomi S12 Ultra, maailma parim hetkel. Hakkab juba kompaktkaameratele järgi jõudma.

_________________
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ampsu
Kreisi kasutaja
ampsu

liitunud: 28.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.09.2022 09:16:11 vasta tsitaadiga

Kas sama trikk nagu Sonyl? 1" sensor, aga cropitud capture? icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Braien
HV Guru
Braien

liitunud: 02.02.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.09.2022 10:08:35 vasta tsitaadiga

See 1" sensor on müügitrikk jälle, ei ole reaalselt nii suur.
Muidugi nii öelda seebikarbid on telefonid välja söönud.
Telefonidel on 2 eelist "päris" kaamerate ees, mugavus(telefon suurema tõenäosusega sul kaasas) ja tarkvara, praegu ka tippmudelite pildid on tarkvara tulemus enamasti.

Mul hetkel üks parima kaameraga telefonidest(S22 Ultra), kuid kui tõsiselt midagi pildistada tahan, kasutan ikka oma kümne aasta vanust Canon 6D'd.

_________________
Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 88
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.09.2022 10:33:14 vasta tsitaadiga

Braien kirjutas:
See 1" sensor on müügitrikk jälle, ei ole reaalselt nii suur.
Muidugi nii öelda seebikarbid on telefonid välja söönud.
Telefonidel on 2 eelist "päris" kaamerate ees, mugavus(telefon suurema tõenäosusega sul kaasas) ja tarkvara, praegu ka tippmudelite pildid on tarkvara tulemus enamasti.

Mul hetkel üks parima kaameraga telefonidest(S22 Ultra), kuid kui tõsiselt midagi pildistada tahan, kasutan ikka oma kümne aasta vanust Canon 6D'd.

Telefoni eelis iga kaamera ees on küll mugavus kuid põhiliselt seetõttu, et see seade teeb ära kogu töövoo pildi loomisest selle jagamiseni vaatajatega. Iga teise seadmega on see töövoog pikem ja oluliselt kohmakam. Ainult sel põhjusel on telefonid kõik teised fotoseadmed turult välja söönud või siis totaalseks nišikaubaks muutnud.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
labidas
HV veteran
labidas

liitunud: 24.05.2009




sõnum 25.09.2022 13:05:25 vasta tsitaadiga

ampsu, ei ole. Kogu sensor on kasutuses.

Spoiler Spoiler Spoiler

Täitsa hea detailsus DNG'des.

Siin on mõned näidised: https://drive.google.com/drive/folders/1gwk0h5a_5PQIdGlPN-m6TAtsuKL9JG-r

Töötlesin ühe DNG ära: https://www.upload.ee/image/14528344/0001cc18Jul22IMG_20220718_163534.jpg

Aga noh... piltidel puudub exposure info. thumbs_down.gif

_________________


viimati muutis labidas 25.09.2022 13:35:41, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alar26t
HV kasutaja

liitunud: 21.04.2011




sõnum 25.09.2022 13:13:45 vasta tsitaadiga

Braien kirjutas:
See 1" sensor on müügitrikk jälle, ei ole reaalselt nii suur.

See pole müügitrikk. Lihtsalt vanast ajast jäänud ebaselge mõõtmise viis, mis ei sobi kokku tänasega, aga ikka kasutusel.
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hemmar
HV kasutaja

liitunud: 12.01.2007




sõnum 30.09.2022 12:25:59 vasta tsitaadiga

Isiklikus elus sai minu jaoks murdepunktiks see hetk kui telefonid hakkasid ämaras/pimedas juba täiesti sotsiaalmeediakõlbukikku pilti tegema. Sealt edasi ei viitsi enam näiteks reisidele suuremat kaamerat kaasa vedada.
Fotograafina tööd tehes aga pole vähimatki lootust, et lähiaastate jooksul telefon päris kaamerat välja vahetama hakkaks.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  telefonifotograafia mine lehele eelmine  1, 2, 3  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.