Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  SpaceX Starlink satelliit-internet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20, 21, 22  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 12.08.2022 16:40:01 vasta tsitaadiga

Kui siin juba elektrihinnast lugu läks, siis meenutan et peab arvestama ka ca 100W energiakuluga per vastuvõtja. Talvel ka automaatne jääsulatus küsib oma.

Natuke rohkem teemasse ka: link
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.08.2022 17:03:29 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
indrpo, ma ei ootagi operaatorilt tasuta kaablit sinna metsatallu.
Piisaks sellestki, et saaks mobiiliga toast helistada… icon_lol.gif


Arvestades mis teemas see on, siis võiks öelda, et Starlink ja VoWIFI koosluses võiks see võimalikuks saada icon_wink.gif
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 12.08.2022 17:06:26 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
indrpo, ma ei ootagi operaatorilt tasuta kaablit sinna metsatallu.
Piisaks sellestki, et saaks mobiiliga toast helistada… icon_lol.gif


VoWifi on võlusõna.
Olen rabas taludes käinud kus pole elektrit ja muid kommunikatsioone mis oleks justkui inimõigus.
PPaneelid üleval, akud järel. Yagi antennidega sai neti käima, siis polnud veel väliruuterit proovida.
Sihik mastile ja 20M olemas, NN Ülekoormatud mast 10Km kaugusel.
Telefon helistas läbi wifi. Inimesed elavad sellistes kohtades :S
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.08.2022 17:18:19 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
Teema on veidi valguv tänu uue pakkuja tulekule, aga see on täiesti tervitatav.

Minu nn suvemaja on samuti asulast 1km, mingi vana veneaegne tühi aga toimiv sidekanal vedeleb majast 500 meetrit, minu põllulapi servast võibolla 30 meetrit eemal. Vabalt orgunniks kopad, projektid, kaablid ja ilmselt veaks ise 1000 eest optika ära. Hetkel mob mast näha ja kiirus 100-200Mbit/s mobiiliga.
Need on minu näited aga selge on see, et me kuuleme siin taludest ja suvekodudest kes on optika hinnapakkumisi küsinud ja 3600, 5000, 10000 on palju sest nende
Fakt jääb faktiks, optika ei jõua ülihajaasustusse ja hajaasustusse jõuab 4G/5G mis mõneks ajaks midagi päästab.


Vot siin ongi jälle see, et keegi sai mingi hinnapakkumise, keegi on kuskil , keegi tuli kuskilt, aga keegi ei süvene, mida see hind sisaldab. kui mul on 30m põllulappi, siis sinna pole mingit projekti vaja, ammugi mitte koppa, vaid selle ma viskan labidaga kahe tunniga ära. küsimus on kui kaugel on mulle lähim liitumispunkt ja kelle maal see kulgeb. kui see ei ole minu kinnistu, siis ei ole mul selle eest ka kohsutust maksta, küsitagu niipalju kui heaks arvavad. see ongi see nn. juurdepääsuvõrgu mõiste, mis endiselt ka ministeeriumi puupeadele kohale ei jõua. see 30m on kliendi lõpp-ühendus, ja sellega tegeleb klient ise - ja olen täiesti kindel, et paar võileiba, ja tulist kohvi ja see kaevetöö saab tehtud.
Me räägime aastkümneid juurdepääsuvõrgu puudumisest, mitte motivatsioonist - ma ei taha muru ära rikkuda.

_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.08.2022 17:25:26 vasta tsitaadiga

RCC, juurdepääsuvõrk on sul ~400km kaugusel. Õnneks labidat pole vaja. Õhuruum pole ka mitte kellegi kinnistu.
Kui enne aru ei saanud, siis igaks juhuks ütlen, et vaata mis teemas sa oled.
Ei tule Kaja Kallas koos Elon Muskiga sulle ukse taha alandlikult paluma, et kui nüüd seadmed tasuta anname ja riik 90% kuutasust ka kinni taob, siis ehk härra on nii lahke ja kasutab seda teenust icon_biggrin.gif Aga võimalus netti saada on, kui reaalne vajadus peaks olema.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 12.08.2022 17:38:47 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
indrpo kirjutas:
Teema on veidi valguv tänu uue pakkuja tulekule, aga see on täiesti tervitatav.

Minu nn suvemaja on samuti asulast 1km, mingi vana veneaegne tühi aga toimiv sidekanal vedeleb majast 500 meetrit, minu põllulapi servast võibolla 30 meetrit eemal. Vabalt orgunniks kopad, projektid, kaablid ja ilmselt veaks ise 1000 eest optika ära. Hetkel mob mast näha ja kiirus 100-200Mbit/s mobiiliga.
Need on minu näited aga selge on see, et me kuuleme siin taludest ja suvekodudest kes on optika hinnapakkumisi küsinud ja 3600, 5000, 10000 on palju sest nende
Fakt jääb faktiks, optika ei jõua ülihajaasustusse ja hajaasustusse jõuab 4G/5G mis mõneks ajaks midagi päästab.


Vot siin ongi jälle see, et keegi sai mingi hinnapakkumise, keegi on kuskil , keegi tuli kuskilt, aga keegi ei süvene, mida see hind sisaldab. kui mul on 30m põllulappi, siis sinna pole mingit projekti vaja, ammugi mitte koppa, vaid selle ma viskan labidaga kahe tunniga ära. küsimus on kui kaugel on mulle lähim liitumispunkt ja kelle maal see kulgeb. kui see ei ole minu kinnistu, siis ei ole mul selle eest ka kohsutust maksta, küsitagu niipalju kui heaks arvavad. see ongi see nn. juurdepääsuvõrgu mõiste, mis endiselt ka ministeeriumi puupeadele kohale ei jõua. see 30m on kliendi lõpp-ühendus, ja sellega tegeleb klient ise - ja olen täiesti kindel, et paar võileiba, ja tulist kohvi ja see kaevetöö saab tehtud.
Me räägime aastkümneid juurdepääsuvõrgu puudumisest, mitte motivatsioonist - ma ei taha muru ära rikkuda.


Konkreetselt sulle ongi see teema sihitud, StarLink rajas sulle juurdepääsuvõrgu. Liitu ja maksad kuutasu sees, selle rajamise eest.

See millest sina aru pole kunagi saanud, et on olemas magistraalkaabel, on olemas juurdepääsuvõrk ja kliendivõrk.
Magistraal võib olla sideoperaatori oma või siis operaatorineutraalse võrgu omaja ELASA oma.
Seda kasutavad sideoperaatorid oma võrgu pikendamiseks maapiirkonda, asulatesse, kuhu keegi optikat ise rajada ei suutnud. "Eelviimane miil".

Juurdepääsuvõrk on sideoperaatori sõlmest kliendini. Seda rajab kas sideoperaator arvestades investeeringu tasuvustähtaega... mis 1 majapidamise jaoks ei ole reaalne, 30-50 kliendi jaoks ehk juba on, aga seal on prioriteedid, kuhu enne ja kuhu pärast.
On ka Riigi toel rajatavad võrgud, Elektrilevi, Corle, Elasa, kes rajavad juurdepääsuvõrke. Nende äriplaan on valida võimalikult tiheasustatud valged alad kus operaator ei plaani võrke ehitada. Jällegi prioriteedid, kuhu enne ja kuhu pärast.

Fakt on see, et sinu ELASA toru mis on tee ääres suhteliselt üksiku majapidamise juures, ei raja keegi sideoperaatoritest sulle optikat 30m kaugusele torust, ega ei raja ka riik koos võrguehitajatega. Tao see omale juba pealuusisse!!!
Mõned operaatorid on leidnud sinu sarnastes olukordades lahenduse. SINU näitel, maksad optika ehituse sideoperaatori sõlmest (mis ilmselt on kuisagil 1-3km kaugusel) kuni enda majani, olgu see ELASA kaev siis su majast 100m eemal vms. väljavõte on ainult jätkukaevust, mitte ei lõigata toru pooleks. Teostus ja projekt sinu kulul. SIDEoperaator maksab igakuiselt kuutasu ELASA kaablitoru RENDI eest, sina ei pea seda maksma, saad fiibri tuppa ja maksad sama kuutasu nagu lasnamäe optika klient.
Selles loos on veel kindlasti mõned tingimused, kõike ma ei saa kinnitada. Osaliselt on piirangud, mitu üksikut eraklienti lubab samas torus ELASA sideoperaatoirile kasutada anda, seal on 4 toru, 1 on alati sideoperaatorite kiududele jms.
Aga ma lihtsalt soovitan sul hoog lõpuks maha võtta, eesti riik, sideoperaatorid jms ei ole sinu arvamusele vastu, vastus on ainult see, et meil ei ole riiklikku võrguoperaatorit kes maksutuludest võrku haldaks ja ehitaks ja see pole ka vajalik.
Sama seis isegi elektri ja vee liitumistega, ei tooda tasuta kohale.

Ehk kordan, sinu jaoks on kaabli osas liitumispunktiks lähim sideoperaatori "alajaam", StarLinki jaoks on sinu jaoks liitumispunkt ilmselt taldrik taevas, ja see võimalus sul on. Kuna sa siin teemas sõna võtsid.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.08.2022 17:56:18 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
Etz kirjutas:
indrpo, ma ei ootagi operaatorilt tasuta kaablit sinna metsatallu.
Piisaks sellestki, et saaks mobiiliga toast helistada… icon_lol.gif


VoWifi on võlusõna.


Justnimelt, Starlink paistab kõik mu mured seal lahendavat.
Kõik muud kaasaegsed mugavused nagu elekter on mul seal olemas, voolava vee ja kõik muu juurdekuuluva saaks samuti tekitada.
Siiani ongi pigem takistuseks olnud sidevõimaluste puudumine, et seal pikemalt viibida, või sellega midagi tõsisemat ette võtta icon_smile.gif

Ja ma ei nõua midagi sellest tasuta…siiani lihtsalt ei saanud ka raha eest mitte… icon_lol.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 12.08.2022 18:43:50 vasta tsitaadiga

Jep, aga küllap mõtled ka sina majanduslikult, kui see koht peaks ainult suvekuudeks olemas, siis kuumakse jälle ei sobiks. Kui aastaringselt, siis mina ei kahtleks, võtaks ära.
Pealegi ma olen mõnes vanas metsavahi majas vaikuse otsijatele maininudki, soovisid tsivilasitsioonist eemale, vaikust ja rahu, siis õnneks seda ka saadi. pole voolu, pole aastaringselt läbitavaid teid, pole netti. Vee pumpad siis õnneks maaseest käsikaevuga üles ja välikäimlas saad ka käia.
Päikesepaneelid, ja akud toovad nüüd siis neti taevast alla. Need vanad sat süsteemid ilmselt kommenteerimist ei vaja.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.08.2022 20:29:49 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:


See millest sina aru pole kunagi saanud, et on olemas magistraalkaabel, on olemas juurdepääsuvõrk ja kliendivõrk.

Juurdepääsuvõrk on sideoperaatori sõlmest kliendini. Seda rajab kas sideoperaator arvestades investeeringu tasuvustähtaega... mis 1 majapidamise jaoks ei ole reaalne, 30-

Fakt on see, et sinu ELASA toru mis on tee ääres suhteliselt üksiku majapidamise juures, ei raja keegi sideoperaatoritest sulle optikat 30m kaugusele torust, ega ei raja ka riik koos võrguehitajatega. Tao see omale juba pealuusisse!!!
Mõned operaatorid on leidnud sinu sarnastes olukordades lahenduse. SINU näitel, maksad optika ehituse sideoperaatori sõlmest (mis ilmselt on kuisagil 1-3km kaugusel) kuni enda majani, olgu see ELASA kaev siis su majast 100m eemal vms. väljavõte on ainult jätkukaevust, mitte ei lõigata toru pooleks. Teostus ja projekt sinu kulul. Aga ma
.


Telia hääletoru töötab täistuuridel. ma ei saa siiani aru, kas keegi maksab selle eest? Vissega paras paar. taovad mõlemad rinnale, et oleme ITs absoluutsed tegijad, omal diili nett aastas 1998. suur faktiviga, kliendivõrk on nüüd äkki sama mis juurdepääsuvõrk, ehk isp sõlmest kliendini. Tao nüüd omale pealuu sisse, et hajaasustuses võib see isp sõlm olla 10nete km kaugusel. see et teenuseks vajaminev signaal läbib eraldi rendisõlmi(paljusid) ei tähenda, et see muutuks kliendikaabliks!
Tee omale selgeks baasvõrk(põhivõrk) jaotusvõrk(juurdepääsuvõrk) ja kliendivõrk(lõppvõrk)
Fakt on see, et klient tellides kaabelduse näiteks elasalt (või ka telialt) VÕIB maksta - kuid ei pea seda tegema ja seda põhjusel, et ta ei ole rajatava trassi omanik. Kui klient arvab, et ta tahab teha kingituse ja panustada kellegi juurdepääsuvõrgu ehitusse, siis ei saa seda talle keelata, kuid ennekõike piirneb kliendi osa justnimelt kliendivõrguga,
ehk see, mis on tema kinnistul, põlluveerel, vms. Kuna klient seda tegema ei pea, siis ongi olemas riiklik toetusmeede, mis paraku ka antud oludes enamasti ei päde.

Järelikult istub klient edaspidigi ilma, sest ei pea küll vajalikuks 5000 eurist kingitust teha, seda enam, et põhivõrk rajati el toetusega,(70miljonit) miks peaks nüüd siin paari miljoni juures äkki ise maksma? et nüüd ei leita kogu vabariigi peale paari miljonit, et välja ehitada juurdepääsuvõrk? Ehitaja võib sinu raha eest rajada ka 3mm pikkuse trassi, 30m pole mingi argument, võid ka sõle36 est otsetrassi tellida. Iseasi kui otstarbekas see on.
Kui klient saab ka loodava võrgu omanikuks, siis võib ta ise maksta, nii et suu vahtus

starlink ei ole muide juurdepääsuvõrk, vaid kunde ja seadme vahel loodav p2p. Niisamuti nagu 4g ei ole sinu lõppseadme ja masti vahel juurdepääsuvõrk.

_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 12.08.2022 20:56:11 vasta tsitaadiga

Ma teadsin, et saagi on lihtne käima tõmmata, toimis. Seinaga rääkimine ei toonud ka seekord edu. Mingist Teliast räägib? Mis Telia siia puutub, tema on mingi juurdepääsu võrkude ehitaja?
Ehitaja on kolmas osapool ja sideoperaatoreid on Eestis kümneid.
StarLinki teemas sai mainitud ainult sellepärast seda, et Eestis kättesaamatu sidega punktides on nüüd võimalus loodud, ilma et peaks kohe tuhandeid lehvitama.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.08.2022 08:27:44 vasta tsitaadiga

Rumal inimene tõmbab ikka sae käima, eriti see kes asjast midagi ei tea. Telia on ka jah, kujutad ette võrkude ehitaja, see et telia tellib alltöövõttu ei ole argument. vali omale võrgunduse asemel jõukohasem töö näiteks maxima kassapidajana
_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
alar26t
HV kasutaja

liitunud: 21.04.2011




sõnum 13.08.2022 10:20:11 vasta tsitaadiga

dex kirjutas:
Tulevad töölt koju, teevad õhtusöögi valmis ja lükkavad 4K Netflixi tööle, mõned nooremad pereliikmed ehk youtubi või tik-toki. Mulle tundub, et sellest piisab, et suuremate asustuste 4G maha võtta. Ma muidugi ei kujuta ette, kas Starlinkiga tekib sama probleem või kuidas täpselt neid taevakehi ribalaiusega toidetakse.

Starlink lükkas hiljuti "roamingu" sisse. Ehk siis sa saad oma panniga ringi liikuda. See süvendas probleeme kohtades, kus juba oli ribalaiusest hetkel puudust.
Kui viitsimist vaadata, siis siin reaalse kasutaja poolt väike ülevaade hetke probleemidest

Endale pakub tsipake huumorit see, et kui piisaval kaua seda panni ei kasuta, siis enam ei saa ühendust luua ja su satipann on tellis. Lokaalset firmware uuendust ei võimaldata.


Link


viimati muutis alar26t 13.08.2022 10:28:35, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 13.08.2022 10:28:07 vasta tsitaadiga

Kas see nii pole et "roaming" on siiski vastava paketiga registreeritud kasutajatele, lubatud merenduses ja äriklientidel, mitte pole avatud kõigile?
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alar26t
HV kasutaja

liitunud: 21.04.2011




sõnum 13.08.2022 10:31:39 vasta tsitaadiga

Maldur kirjutas:
Kas see nii pole et "roaming" on siiski vastava paketiga registreeritud kasutajatele, lubatud merenduses ja äriklientidel, mitte pole avatud kõigile?

Videost tuleneva info järgi ütleks, et see on kõigil võimalik nüüd. 25$ maksad juurde lihtsalt kuus
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 13.08.2022 11:15:58 vasta tsitaadiga


https://twitter.com/seikatsu/status/1558378940879802374
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.08.2022 13:41:26 vasta tsitaadiga

pppd kirjutas:

https://twitter.com/seikatsu/status/1558378940879802374


Ei ole päris pädev võrdlus. Samahästi võid Saku Lätet ja Tallinna Vett võrrelda icon_wink.gif
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Online

sõnum 15.08.2022 23:27:17 vasta tsitaadiga

Tühistasin siiski oma bronni.

Kui mul oleks aega tegeleda dünaamiliselt ribalaiust jagada mõistva väikese ruuterilahendusega ja oleks aega naabritega rääkida, siis kahe-kolme peale jagatuna oleks asi mõeldav, aga praegu ei ole ma selleks valmis. Ja pole valmis üksi makstes kümnendikku oma palgast praegustele väljaminekutele lisama, kui meist keegi ei tea, kui kõrgele nordpool on võimeline elektrihinnad tasapisi nahistama. Praegu sellel piiri ei paista ja ilmselgelt ei ole ei Eesti ega EL võimuladvikul vähimatki soovi nii keeruliste probleemide reguleerimise ega oma varasemate otsuste ümbervaatamisega tegeleda.

Starlinki bronnimisel 2021 veebruaris arvestasin 80-85€ kuutasuga, aga 115 üksi maksma oleksin valmis ehk siis kui mul kodus üldse mingit toimivat lahendust poleks ja tööl ka gigabitist ühendust ei oleks.
Praegu saan siiski Netflixi HD kvaliteediga ikkagi kätte olemasoleva 12Mbit/s ühendusega.

Külanetiks kahe-kolme majapidamise kaupa oleks päris hea lahendus, aga selleks peab enne valmis olema.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 16.08.2022 06:30:53 vasta tsitaadiga

Kiire lõpp sellele loole:
https://www.err.ee/1608685849/riik-maapiirkondade-varustamist-satelliitinternetiga-toetada-ei-plaani
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Online

sõnum 16.08.2022 10:00:55 vasta tsitaadiga

Ministeerium teeb seda mida kohalikud telekomid käsevad, see on ammu selge icon_lol.gif
Ei saa ju ameeriklasi turgu solkima lasta, kui kolm tilka verd on rootslastele antud.

Ka pole artiklis mainitud liitumise 1000€ korrektne. 100€ eelbroneeringu olemasolu korral küsitakse 540€ koos maksudega. Oletan, et ilma selleta 640€. See ei ole "peaaegu 1000€".
Muidugi, kes ei ole rahul ruuteriga ainult üle wifi ühendust saama, peab juurde tellima etherneti adapteri, mis maksis 60€ ringis, nii et bronnita tuleb kokku ~700, nagu lurr juba eelnevalt nimetas. Ka see pole ligilähedaseltki 1000€.
Aga ei saa ju seda artiklis nimetatavat hinda nii lähedale lasta kohalike moblaneti pakkujate riistvara väljaostu hinnale icon_wink.gif

Isegi 1000€ pole palju, kui kaabli vedamine on 10000, 30000 või 50000.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 16.08.2022 11:10:33 vasta tsitaadiga

640 euri liitumine koos seadmetega, ja siis 115 euri kuus? Umbkaudne puusamatemaatika, aga juhul kui kaabli vedamise eest küsitakse 30 000 euri, siis on Starlink sellega võrreldes ju üliodav. 30 000 eest saab Starlinki kasutada 260 kuud, ehk siis 21 aastat. See on ainuüksi kaablipaigalduse raha, lisaks pead ju igal kuul, kui kaabel juba maas, vähemalt paarkümmend euri teenusepakkujale maksma. Selle taustal on ajakirjanike ja telekomi tegelaste jutt kallist Starlinki poolt pakutavast alternatiivist päris imelik. Aga jah, eestlane ei pidavatki ju odavat internetiühendust tahtma, nagu keegi tarkpea Teliast või veel kusagilt teadis rääkida.
_________________
Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.08.2022 11:53:07 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
Kiire lõpp sellele loole:
https://www.err.ee/1608685849/riik-maapiirkondade-varustamist-satelliitinternetiga-toetada-ei-plaani


Ma arvan, et see asi pole veel lõplik. Kui mina oleks sellise koha peal kus toetuste jagamise üle otsustan, siis ka ei kiirustaks. Asi on veel üsna värske ja Eestis vist polegi veel eriti kasutajaid ehk tasub natuke oodata, milline reaalne teenuse kvaliteet saab olema kui arvestatav hulk kasutajaid tekib. Pluss seadmete osas ka on raske hinnata, kui tulevikukindel see on kuna varianti seadmeid rentida pole ja ei oska prognoosida, kui suur on risk, et aasta-paari pärast öeldakse sorry, me tegime nüüd teenusele upgrade ja edasi kasutamiseks pead uued seadmed ostma.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Online

sõnum 16.08.2022 12:23:28 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
indrpo kirjutas:
Kiire lõpp sellele loole:
https://www.err.ee/1608685849/riik-maapiirkondade-varustamist-satelliitinternetiga-toetada-ei-plaani


Ma arvan, et see asi pole veel lõplik. Kui mina oleks sellise koha peal kus toetuste jagamise üle otsustan, siis ka ei kiirustaks. Asi on veel üsna värske ja Eestis vist polegi veel eriti kasutajaid ehk tasub natuke oodata, milline reaalne teenuse kvaliteet saab olema kui arvestatav hulk kasutajaid tekib. Pluss seadmete osas ka on raske hinnata, kui tulevikukindel see on kuna varianti seadmeid rentida pole ja ei oska prognoosida, kui suur on risk, et aasta-paari pärast öeldakse sorry, me tegime nüüd teenusele upgrade ja edasi kasutamiseks pead uued seadmed ostma.


Uued seadmed ongi kasutuses ju.
Vanad on ümmarguse antenniga, uued kandilisega.
Väljavahetamist ei nõuta, vanad töötavad edasi. Ainult et teise kliendi nimele neid enam registreerida (st edasi müüa) ei saa. Või noh, müüa saab, aga ostja ei saa kasutada.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.08.2022 13:50:28 vasta tsitaadiga

Vondur kirjutas:
640 euri liitumine koos seadmetega, ja siis 115 euri kuus? Umbkaudne puusamatemaatika, aga juhul kui kaabli vedamise eest küsitakse 30 000 euri, siis on Starlink sellega võrreldes ju üliodav. 30 000 eest saab Starlinki kasutada 260 kuud, ehk siis 21 aastat. See on ainuüksi kaablipaigalduse raha, lisaks pead ju igal kuul, kui kaabel juba maas, vähemalt paarkümmend euri teenusepakkujale maksma. Selle taustal on ajakirjanike ja telekomi tegelaste jutt kallist Starlinki poolt pakutavast alternatiivist päris imelik. Aga jah, eestlane ei pidavatki ju odavat internetiühendust tahtma, nagu keegi tarkpea Teliast või veel kusagilt teadis rääkida.

See on väga asjalik point antud juhul. Starlink tasub absoluutselt ära asukohas kus kohalikud telkod küsivad uue auto (või mitme uue auto) hinda puhtalt kaabli paigaldamise eest. Ja telkode kõige odavam pakett sealjuures on aeglasem kui Starlinki miinimumkiirus, rääkimata keskmisest. Seega kõigepealt peab sõltuvalt asukohas välja käima 5-30k ja siis võtma veel 40€ kuutasuga paketi.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.08.2022 16:04:56 vasta tsitaadiga

Kuskohas sul küll niii suuur õue on, kus sa peaks maksma 30 000? Vist ei jõua ikka kohale, kes mille eest maksab.
_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Prillpapa
HV kasutaja

liitunud: 04.06.2022




sõnum 17.08.2022 17:16:38 vasta tsitaadiga

https://www.teslarati.com/starlink-price-france/
mida see jutt tähendab? et sisuliselt testivad piiratud mahuga internetti, kuumaks poole odavamaks aga üle 250GB kuus hakkad mahtu juurde ostma

_________________
---
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  SpaceX Starlink satelliit-internet mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20, 21, 22  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.