Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Virtual Machine server märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Anfernee12
HV vaatleja

liitunud: 28.11.2019




sõnum 06.08.2022 17:58:13 Virtual Machine server vasta tsitaadiga

Arvutiks siis järgmiste parameetritega isend.
Dual epyc 7601 (2 x 32 core)
512 GB mälu (16 x 32GB)
Supermicro H11DSi-NT v 2.0
Samsung 980 PRO 1TB kõvaketas.
Jne


Reaalselt kus tuleb mingi bottleneck ette, kui järjest vm juurde sinna laduda (eeldame et ruumist ei tule puudus) Igas VM-s (kasutan hyper-v) jookseb ainult windows enterprise LTSC versioon, vpn soft, üks browser mis külastab erinevaid saite a la 1 kord minutis. Iga vm jookseb 1 corega ja 4gb mäluga. Kas mingist hetkest jääb jalgu ka kõvaketta kiirus või iopside number ??
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dreamlover
HV Guru
Dreamlover

liitunud: 21.02.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.08.2022 18:07:22 vasta tsitaadiga

Kas vm ei jooksuta asju rammi peal?
_________________
Arvutite ja videokaartide hooldus ja remont
LAUARVUTID
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anfernee12
HV vaatleja

liitunud: 28.11.2019




sõnum 06.08.2022 18:40:45 vasta tsitaadiga

Ma loodan, et targemad räägivad icon_smile.gif
Hetkel mul jookseb 18 VM selles serveris ja ei tundu et kuskilt otsast midagi väheks võiks jääda (v.a see, et kui tahan rohekm neid teha juurde veel, siis on vaja kõvaketast juurde osta)
Hetkel mul 1 m.2 NVME, rami pole eriti kasutuses, mitte rohkem kui ma neile määranud olen.

NB!! Ma pole ühtegi viisakat lahendust leidnud kuidas ma saaks m.2 ketta oculinki külge ühendada. Teab keegi mingit adapterit või on isegi midagi taolist kohe riiulist võtta ?
Mina oma otsimistega eriti kaugele ei jõudnud, tundub über haruldane asi olema.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 09.04.2002




sõnum 06.08.2022 22:24:22 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Reaalselt kus tuleb mingi bottleneck ette, kui järjest vm juurde sinna laduda (eeldame et ruumist ei tule puudus) Igas VM-s (kasutan hyper-v) jookseb ainult windows enterprise LTSC versioon, vpn soft, üks browser mis külastab erinevaid saite a la 1 kord minutis. Iga vm jookseb 1 corega ja 4gb mäluga. Kas mingist hetkest jääb jalgu ka kõvaketta kiirus või iopside number ??


Bottleneck võib tulla ka ühe VM'ga, kui see kogu ressursi suudab ära kasutada, nii lihtne see ongi. Erinevaid workflow'si on nii palju, et lihtsalt öelda, kus miski otsa saab ei ole detaile teadmata võimalik.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anfernee12
HV vaatleja

liitunud: 28.11.2019




sõnum 06.08.2022 22:26:06 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
tsitaat:
Reaalselt kus tuleb mingi bottleneck ette, kui järjest vm juurde sinna laduda (eeldame et ruumist ei tule puudus) Igas VM-s (kasutan hyper-v) jookseb ainult windows enterprise LTSC versioon, vpn soft, üks browser mis külastab erinevaid saite a la 1 kord minutis. Iga vm jookseb 1 corega ja 4gb mäluga. Kas mingist hetkest jääb jalgu ka kõvaketta kiirus või iopside number ??


Bottleneck võib tulla ka ühe VM'ga, kui see kogu ressursi suudab ära kasutada, nii lihtne see ongi. Erinevaid workflow'si on nii palju, et lihtsalt öelda, kus miski otsa saab ei ole detaile teadmata võimalik.


Ma ju suht kirjutasin kõik välja isegi mida see vm teeb. Ja palju neile miskit ka määratud on.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.08.2022 09:40:59 vasta tsitaadiga

Liiga vähe infot. Eks peadki hakkama vaatama, mis kusagilt poob. Linuxis on top, iotop, free, vmstat, lsof jne. Windowsis... on ka kindlasti midagi sarnast. Või siis monit/Zabbix/Nagios vmt kahuriga saab ka läheneda. Võrk, IO, CPU, protsessid, op.süs, hüperviisor - igalpool võib midagi piirata.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007




sõnum 13.08.2022 22:46:44 vasta tsitaadiga

Siit küll täpset vastust ei tasu loota, et milline resu esimesena bottleneckib. Lükkad monitori peale erinevale resule, ükshaaval lülitad vm'd sisse, siis arvestad oma keskmised. Kui tehtav tööhulk ja töö sisu on ligikaudu samad, siis keskmise põhjal saad kohe teada, mis bottleneck ees on VMide edasi skaleerimisel.

Kui töö sisu on erinev (ala mingi site 10x suurem kui teised), siis palju õnne, liiga palju ebamäärasust ning peab jooksvalt vaatama palju vaba resu reservi jääb.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Virtual Machine server
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.