Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  StartUp/ IT ettevõtluse foorum  »  käibemaks EL-st välja osutatud programmeerimisteenusele teenusele märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
markus1123
HV vaatleja

liitunud: 13.06.2021




sõnum 14.07.2022 23:21 käibemaks EL-st välja osutatud programmeerimisteenusele teenusele vasta tsitaadiga

Tervitus, sooviks üle täpsustada, et kas ja kui palju tuleb käibemaksu maksta, kui Eestis asuv ettevõte osutab teenust Euroopa Liidust väljaspool olevale ettevõttele? EL-i sees tean, et on 0% ja seda tuleb VD vormiga deklareerida. Kuidas on aga ettevõtetega EL-ist väljaspool.

Samuti, kui võimalik, siis millisele seadusepügalale arvamus toetub?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.07.2022 08:32 vasta tsitaadiga

See nüüd veidi sõltub, milline on konkreetne osutatav teenus ning kas teenuse ühenduseväline saaja tegeleb ettevõtlusega (äriühing) või mitte (eraisik).
Eelnevast tulenevalt vaata KMS §10-st, kas teenuse käibe tekkimise koht on Eesti või mitte. Kui on Eesti, siis 20%, kui ei ole Eesti, siis 0%. Mõlemal juhul on tegemist maksustatava käibega ehk KMD-l deklareerimiskohustusega.
Vaata ka KMS §16 fikseeritud maksuvabade teenuste loendit, neid KMD-l ei deklareerita.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
markus1123
HV vaatleja

liitunud: 13.06.2021




sõnum 15.07.2022 13:08 vasta tsitaadiga

Tänud, teenus on programmeerimisteenus ning teenuse saaja on ettevõte.

Kuigi Käibemaksuseadus on, khm, veits karm lugemine, siis tundub et §10 lõige 4 punkt 9 ütleb et käibe tekkimise koht ei ole Eesti, seega siis tundub tõesti et käibemaks on 0% ja deklareerida seda tuleb KMD real 3.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
HV kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 17.07.2022 19:06 vasta tsitaadiga

Küsi kirjalikult EMTA-st järgi. Kui pärast keegi midagi muud hakkab arvama, saad kord esitatud seisukoha ette näidata.
_________________
Raamatud on nagu peeglid: kui rumal sinna sisse kiikab, ei saa oodata, et sealt geenius vastu vaatab.
- J.K.Rowling
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
markus1123
HV vaatleja

liitunud: 13.06.2021




sõnum 23.07.2022 13:02 vasta tsitaadiga

Panen fb vestluse maksuametiga siia, ehk aitab kedagi:

K: Kui Eesti ettevõte osutab teenust (programmeerimine) Euroopa Liidust väljaspool olevale ettevõttele (teenuse ostja asub Singapuris), siis kas ja kui suur on käibemaks ja samuti kus seda deklareerida?

EMTA: Programmeerimisteenuse osutamine Euroopa Liidu välise riigi ettevõtlusega tegelevale isikule maksustatakse 0%-lise käibemaksumääraga.

Teenus deklareeritakse käibedeklaratsiooni lahtris 3.

K: Kas saate täpsustada, mis seaduse punkti järgi 0% käibemaks tekib? Kas rakendub paragrahv 15 lõige 4 punkt 1: "(4) Käibemaksumäär on null protsenti järgmiste teenuste maksustatavast väärtusest: 1) teenus, mille käibe tekkimise koht ei ole Eesti"

St programmeerimisteenuse osutamise puhul pole käibe tekkimise koht Eesti?

EMTA: Täpselt nii.

Põhireegli alusel osutataud teenused maksustatakse saajapõhiselt vastavalt käibemaksuseaduse § 10 lõike 4 punktile 9. Ja kui teenuse käibe tekkimise koht ei ole Eesti, siis maksumäär on 0% vastavalt käibemaksuseaduse § 15 lõike 4 punktile 1.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  StartUp/ IT ettevõtluse foorum  »  käibemaks EL-st välja osutatud programmeerimisteenusele teenusele
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.