Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  KÕVAKETTAD (HDD) - Statistika, Võrdlus, Testid, Soovitused, Info märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 159, 160, 161 ... 164, 165, 166  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 20.07.2022 18:59:36 vasta tsitaadiga

Siis on hästi. Mul WD 12TB elements läheb ~paari minuti pärast sleepi. Ja ärkamine võtab aega ~15sek.
Lisaks sellele kui ketas magab ja vaja arvutis mistahes muu removable storage seadmele ligi saada, siis samuti neile failidele (ala mälukaart vms) enne ligi ei saa kui see 12TB WD elements ketas 15 sek on üles ärkanud. okse.gif
Proovisin ka teise arvuti puhul sama asi.
Lahendus oleks ehk mingi "Keep HDD alive" programmike.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Timoha
HV kasutaja
Timoha

liitunud: 19.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.07.2022 19:22:01 vasta tsitaadiga

Mina proovin vahetada IcyBox IB-123CL-U3 vastu, lootes sellele et too ei oma Auto Sleep Mode't.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.07.2022 19:26:02 vasta tsitaadiga

Timoha, Ise kasutan seda ja pole märganud, et sleepi läheks. Lisaks saab kloonida ilma arvutitita ja kasutab moodsat ja kiiret USB-C 3.1 ühendust. Toetab nii 2,5" kui ka 3,5" HDD ja SSD:
https://icybox.de/en/product.php?id=182
https://www.hinnavaatlus.ee/1412193/raidsonic-dokk-type-c-2-bay-docking-and/

Võibolla overkill aga minule sobib. Oman ka mainitud HC530 ketast ja olen mõned korrad seda dokis kasutanud kuigi püsivalt istub siiski korpuses.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Timoha
HV kasutaja
Timoha

liitunud: 19.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.07.2022 19:57:14 vasta tsitaadiga

Tomorrow, no mul tegelikult hetkel seda offline kloonimist pole vaja (ehk tulevikus millalgi) aga häirib ikkagi see Auto Sleep Mode, kui tahad kiiresti asjadele ligi saada.
Ma esijalgu proovin selle odavama variandiga hakkama saada (IcyBox IB-123CL-U3). Kodulehel ei leidnud samuti midagi selle Sleep mode kohta, jään lootma, et seda siis pole antud mudelil. icon_smile.gif
Aga huvitav jah, selgus et Unitek'i lehel ei olnud sõnagi selle Auto Sleep Mode kohta aga juhendis, mis oli karbis, juba oli väike kirjeldus olemas, et lähen 30 minuti pärast Auto Sleep Mode'sse.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.07.2022 01:07:47 vasta tsitaadiga

Timoha, Seda kuidagi välja lülitada ei saa? Kummaline otsus.

Minuteada ei ole IcyBoxil seda, kuna mul on mitu suurt ketast kloonimas olnud kindlasti kauem kui 30 minutit.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Timoha
HV kasutaja
Timoha

liitunud: 19.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.07.2022 10:28:21 vasta tsitaadiga

Tomorrow, lülitada vast ei saa jah. Aga selles mõttes, mõne jaoks on see vägagi vajalik funktsioon, ma usun. Lihtsalt minu jaoks on see pigem häiriv/ebamugav faktor. Usun et kloonimisel sleep mode'sse ta nüüd küll ei läheks. icon_eek.gif icon_biggrin.gif
Juba tellisin ära selle IcyBox IB-123CL-U3, eks vaatab kuidas sellega lood on. Kuskil ei leidnud infot, et Auto Sleep Mode sellel mudelil oleks.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.07.2022 13:18:15 vasta tsitaadiga

Timoha, Ok kätte saad siis anna teada thumbs_up.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Timoha
HV kasutaja
Timoha

liitunud: 19.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.07.2022 13:31:56 vasta tsitaadiga

Põnev elu neljapäeviti...
Tellisin siis selle IcyBox IB-123CL-U3 ära kuna kuskil ei leidnud infot, et automaatselt läheb sleep'i ja lootsin parimat...õhtul jäi ikkagi kripeldama ja kirjutasin RaidSonic Technology GmbH tugiosakonnale selle küsimusega.
Vastuseks tuli:
Hi, after 5 minutes inactivity the drives stops.
Best regards
icon_eek.gif icon_biggrin.gif Noojah, vist jälle samasse ämbrisse ja veel lühemaga ajaga (enne oli 30 minutit nüüd vaid 5!). Ma siis kirjutasin, et kas nad saaksid mõnda mudelit ise pakkuda mis nii ei teeks. Lubati uurida selle IB-120CL kohta, ehk see ei oma Auto Sleep Mode. Vaatame siis mis tootja ise vastab. Alla veel ei anna, ehk ikka saan 'õige' mudeli ikkagi kätte! icon_cool.gif

P.S. pean veel mainima, et Arvutitark, kus need kaks tellimust tegin, tuli suht kiiresti ja sõbralikult vastu ning sai nii esimese tellimuse kui ka järgmise tagastada/loobuda. Nende poolt sõbralik ja positiivne käitumine. thumbs_up.gif

Edit.22.07
Tuli vastus teh.toest: Hi, at a IB-120CL-U3 the drives work continuously.

Nüüd vist võib tellida icon_smile.gif
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.07.2022 07:51:12 vasta tsitaadiga

Backblaze Analyzes HDD Life Expectancy Over A Period of 10 Years, Western Digital Favored Among Consumers
https://wccftech.com/backblaze-analyzes-hdd-life-expectancy-over-a-period-of-10-years-western-digital-favored-among-consumers/
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
Aeg maha 20

liitunud: 04.02.2011



Online

sõnum 29.07.2022 19:04:22 vasta tsitaadiga

Timoha kirjutas:

Tuli vastus teh.toest: Hi, at a IB-120CL-U3 the drives work continuously.

Nüüd vist võib tellida icon_smile.gif

Spec'is selline asi kirjas "HDD capacity 2x up to 3 TB" ei tea kas peab paika ka v ongi mingi veider piirang.

Kahjuks ei maini nad seesolevat chipseti. Muutun kohe kahtlustavaks sellise asja peale, olen tähele pannud, et tavaliselt ei taheta oma kodukal chipseti mainida siis kui on tegu keskpärast v halba kiirust omava tootega. Samas hea chip mainitakse tavaliselt ära.
Kui pidevalt asja ei kasuta ja suuri mahte korraga ei pumpa siis polegi see oluline.
Vähemalt öeldakse PDF failis otse, et "JBOD - the PC detects 2 independent drives", paljud tootjad kirjutavad JBOD ja ole mees ning mõtle ise mida nad täpsemal mõtlesid selle all. JBOD on tegelikult mitmest HDD'st koosnev kogum mis näha ühe kettana, eriti jube sünnitis tegelikult kui midagi juhtub. Selle JBOD'iga pannakse enamus ajast ämbrisse ja mõeldakse tavaliselt kus iga ketas eraldi näha

Ise olen vahel StarTech.com lehte sirvinud, seal enamjaolt kirjas mis chipiga tegu ja edasi googel abiks.
Siin ka mõned HDD Duplicators, aga kallid https://www.startech.com/en-us/hdd/duplicators
Oma olemuselt meeldib mulle see ühe ketta dokk kuid pole tellinud ja chipi kiirusi uurinud https://www.startech.com/en-us/hdd/sdocku33ef

Huvitav kas HDD dublikaatorid säilitavad uuel kettal faili ajatemplid samuti, on kellelgi kogemusi?
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Timoha
HV kasutaja
Timoha

liitunud: 19.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.07.2022 19:15:13 vasta tsitaadiga

Longero, minul IB-120CL-U3 näeb ilusti WD Ultrastar DC 14TB HC530 ja töötab sellega. Samuti kui paralleelselt üks vanem WD Red 3TB sisse panen siis seda näeb eraldi ja saab faile nende vahelt liigutada probleemideta.
Muidu IB-120CL-U3 rahul, ainult liiga tugeva helesinise valgusega on. Kuid see pole hetkel probleem kuna asi seisab suht peidus, teises toas icon_smile.gif Muidu jah, võiks kasutada õhtuti laualambina.
Täitsa nõus, tootja võiks rohkem tehnilist infot jagada. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.07.2022 01:01:01 vasta tsitaadiga

Longero kirjutas:
Huvitav kas HDD dublikaatorid säilitavad uuel kettal faili ajatemplid samuti, on kellelgi kogemusi?

Bit by bit kopeerimise puhul jah. Pmst on ju tegu kloonimisega kus arvutit pole vahele vajagi.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.09.2022 19:58:12 vasta tsitaadiga

New optical disc tech could make $5 per TB possible
A new era for data hoarders and archivers?

https://www.techspot.com/news/95846-new-optical-disc-tech-could-makes-5-tb.html

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 04.09.2022 23:28:29 vasta tsitaadiga

liiga palju marketingi.
optical pluss kogu jutt plastikust peaks tähendama siis - nagu folio kohta käivad uudised on paljuski pealkirjas olnud - sisuliselt bluray järglase kandidaati.
techspoti loo lõpp hdd-de osas läheb lihtsalt käest ära aga ka folio enda tekstis on palju sõnavahtu hdd-de teemadel ja võrdluses aga immutable by design ütleb, et tegu ikkagi optilise üks kord kirjutatava meediaga.

bluray peaks praegu olema standard 25gb/kiht ja uuemad laiendused nagu uhd 33gb/kiht. kihte blurayliste asjade peale 3 ja mingil puhul vist kuni 4. niisama konteksti mõttes - ka uhd bluray on tänaseks üle 5a vana.
folio ütleb 8 või 16 kihti ja et see on nende innovatsiooni võti. lisaks siis "significant increases in capacity per layer". 1tb ketta jaoks tähendaks 16 kihti ikka ~62gb/kiht. peaks olema võimalik küll aga kas ja kuidas nad seda suudavad üles skaleerida ja hinda alla tuua, saame näha.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
Aeg maha 20

liitunud: 04.02.2011



Online

sõnum 05.09.2022 02:12:11 vasta tsitaadiga

Mnjah, ma vist kuulun rohkem pessimistide kilda, aga mis parata. Huvitav teada, et selline sünnitis saab olema, aga midagi pikemaajaliseks arhiveerimiseks ei julgeks vähemalt mina oma mõtetes sinna kribada. Liiga uus värk ja suur andmetihedus.
_________________
Win ISO'd ja uuendused https://www.dropbox.com/sh/9g4dwg9k1mql1wu/AADJWO3QN8p21CZsq9cZl0gca?dl=0
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 07.09.2022 23:53:39 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
New optical disc tech could make $5 per TB possible
A new era for data hoarders and archivers?

https://www.techspot.com/news/95846-new-optical-disc-tech-could-makes-5-tb.html

See on nagu need akude läbimurde uudised, et kohe kohe...
Läheb 10 aastat mööda, vaikus...
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.09.2022 01:07:41 vasta tsitaadiga

Näiteks HAMR on praeguseks reaalsus, meenutagem 9 aastat tagasi:
https://www.computerworld.com/article/2485341/seagate--tdk-show-off-hamr-to-jam-more-data-into-hard-drives.html

Samuti EAMR. Need kettad on mul nüüd serveris.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.09.2022 07:46:23 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Näiteks HAMR on praeguseks reaalsus, meenutagem 9 aastat tagasi:
https://www.computerworld.com/article/2485341/seagate--tdk-show-off-hamr-to-jam-more-data-into-hard-drives.html

Samuti EAMR. Need kettad on mul nüüd serveris.

Ja kui sa nüüd artiklit loed, siis seda loodeti juba 2016 aastaks. Läks veel 6 aastat sellest edasi, et HAMR üldse välja tuua ja ka siis on reaalsuses mahud tuntavalt alla jäänud prognoositule. Artiklis on veel realistlik 20TB aga tegelikult nii Seagate kui ka WD lubasid suure suuga, et praeguseks peaksid meil olema 100TB HDD'd. Iroonilisel kombel ma arvan, et me näeme enne 1PB (Petabait) SDD kui 100TB HDD. 100TB SSD'd juba eksisteerivad kuigi need ei ole tavalised. 30TB samas on üsna tavaline. Kahjuks hinnad pole alla tulnud, et HDD-ga konkureerida.

HAMR on samm õiges suunas aga hetkel tundub, et edasiminek on parimal juhul 2TB aastas. See tähendab seda, et kui läbimurret ei saavutata, siis 2030 aastaks on meil parimal juhul ~40TB HDD.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lutsukala
HV vaatleja

liitunud: 06.10.2011




sõnum 08.09.2022 09:54:38 vasta tsitaadiga

Longero kirjutas:
Mis põhjustel võib Seagate...

mitte põhjustel, vaid millal icon_neutral.gif
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
Aeg maha 20

liitunud: 04.02.2011



Online

sõnum 08.09.2022 21:49:49 vasta tsitaadiga

lutsukala kirjutas:
Longero kirjutas:
Mis põhjustel võib Seagate...

mitte põhjustel, vaid millal icon_neutral.gif

Möh, ei saanud asjale pihta icon_eek.gif ?
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.09.2022 08:26:00 vasta tsitaadiga

Viitas sellele, et Seagate on probleemne bränd.
_________________
Kommentaarid: 194 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 180
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lutsukala
HV vaatleja

liitunud: 06.10.2011




sõnum 15.09.2022 13:48:13 vasta tsitaadiga

jep
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.09.2022 22:32:41 vasta tsitaadiga

Täpsem oleks vast öelda, et on probleemseid mudeleid
https://www.backblaze.com/blog/backblaze-drive-stats-for-q2-2022/

Kuigi ka minu eelistus on peamiselt WD.
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
Aeg maha 20

liitunud: 04.02.2011



Online

sõnum 16.09.2022 01:37:52 vasta tsitaadiga

Et mul see Seagate Exos RAW formaati läks oli üsna tõenäoliselt mu enda viga kui takkajärgi mõelda.
Installisin buutiva backup utika SD kaardile... et noh hea kaardilt buutida ja kaardilugeja nagunii arvutis. Asja iva tõenäoliselt see, et tegu on "multi card reader'iga" mis ühendatakse emaplaadil olevasse USB pistikusse. Buutiv utikas ei suutnud tõenäoliselt HDD infot (ketta ID, jts asjad) läbi kaardilugeja õigesti lugeda ja toimetas vigaselt.

_________________
Win ISO'd ja uuendused https://www.dropbox.com/sh/9g4dwg9k1mql1wu/AADJWO3QN8p21CZsq9cZl0gca?dl=0
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 16.09.2022 15:52:29 vasta tsitaadiga

Odavatest ketastest oleme mõnisada netac it ja intensot masinatesse toppinud. Kaks intensot on vigased. Tellitud mitmes osas ja mul pole arveid. Peab vaatama kuidas välja saab vahetada.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  KÕVAKETTAD (HDD) - Statistika, Võrdlus, Testid, Soovitused, Info mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 159, 160, 161 ... 164, 165, 166  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.