Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Youtube üldteema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 75, 76, 77 ... 96, 97, 98  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Vahur
HV Guru
Vahur

liitunud: 01.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.05.2022 21:53:45 vasta tsitaadiga

Mul ka eile ja täna enamus videod pidevalt nagu puhverdaks, aga kunagi puhvedatud ei saa.
Kommentaarid: 456 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 386
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.06.2022 22:24:35 vasta tsitaadiga

Huvitav, mis formaadis see tuleb eusa_think.gif

YouTube TV rolling out surround sound to more platforms
https://thedesk.net/2022/06/youtube-tv-surround-sound-google-tv-android-tv-roku/

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Petz
HV Guru

liitunud: 05.11.2001




sõnum 15.06.2022 13:02:01 vasta tsitaadiga

Youtube Studio soovitab mul tungivalt kaheastmelist autentimist kasutada (Your account is at greater risk of attack because you don't have 2-Step Verification. Turn it on now for extra security). Ometi mu Google kontol, millega sinna sisse login, 2-SV tehtud. Kui siis ikkagi klikin Get Started nuppu, viib mu riburada pidi lihtsalt Google kontole, mis ütlebki, et mul '2-Step Verification is ON' eusa_wall.gif Mida veel siis peaks nende arust tegema?

EDIT: Ei tea, kas oli sellest abi, aga miskitpidi sai probleemist raporteerida ja veidi aja pärast oligi hoiatus lehelt kadunud. icon_razz.gif
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.06.2022 11:28:53 vasta tsitaadiga

YTMusic krutib ise heli valjudust.. seda kinni keerata vist kuidagi ei saa? Krt hea lugu käib, kerib üles ja läheb lammutamiseks ja järsku heli keeratakse maha, nii ei saa rallit sõita icon_cry.gif
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
harri182
HV vaatleja
harri182

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.07.2022 19:42:29 vasta tsitaadiga

Ärge väga pahandage kui läbi käinud, aga mul youtubes tekib meeldinud ja vaadatud videosid automaatselt juurde mida ma pole kordagi vaadanud ega meeldivaks märkinud.
Tegin meeldivate videote nimekirja lahti, 5000 meeldimist olin mingine hindu muusikale ja jurale "pannud". Vaadatud videod oli ka samasugune solgiauk, võõras hindu mudru mida vaadanud pole.
Puhastasin teatud kuupäevani tagasi millal veel kõik toimis käisitsi ära ajalood ja meeldimised, aga praegu keskmiselt minutis tuleb "automaatselt" mõlemasse nimekirja paar videot.
Parooli muutsin ära, logisin kõikidest seadmetest välja, kaheastmeline autentimine lülitasin ka sisse.
Probleem ikka alles. Browser on edge.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.07.2022 20:03:41 vasta tsitaadiga

harri182, Arvutis mingi pahalane äkki?
Oled defenderi vms-ga üle lasknud?

Proovi ka mõnda teist brauserit.
Chrome kui kiirus on tähtsaim. Firefox kui privaatsus on olulisim või Brave.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
harri182
HV vaatleja
harri182

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.07.2022 20:51:33 vasta tsitaadiga

Avast arvutis, see ei leidnud midagi, malicious software removal tooliga tegin ka täispikka skänni. Ei tuvastatud miskit.
Logisin edgest välja firefox sisse, ainuke üllatus oli see, et sain sisselogitud ilma kinnituskoodita, olgugi, et kaheastmeline autentimine sees, kontrollisin hiljem üle veel.
Firefoxis (eitahaärasõnuda) kõik justkui korras, ei tooda juurde laike ja vaadatud videosid ja video soovitused sellised nagu mulle meeldivad ja olema peavad.
See juba vähem oluline, aga juba varem oli selline anomaalia, et Edges mul oli youtube sisselogituna avalehekülg lahti ühes vaheaknas, ja ühekorra kuulen klappides hindu muusikat, youtube avaleheküljel ükski video ei mänginud, polnud vajutanudki kuhugi, aga kui youtube sama tab ära muteda või kinni panna kadus muusika ära.
Eks homme ärgates ole näha mis siis toimus/toimub öö jooksul, praegu nagu olin effekti brauseri vahetusel.
Edit:( Seadmed, mida usaldate Tühistage usaldusväärne olek oma seadmetelt, mis jätavad kaheastmelise kinnitamise vahele.) Sain aru miks telefonile kinnituskoodi ei tulnud, arvasin, et asi vähe kapitaalsem, et koguaeg ja kõikjal.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.07.2022 21:18:29 vasta tsitaadiga

harri182, Tundub kirjelduse järgi, et Edge'le on midagi külge poogitud siiski. Võid proovida Edge sätted resettida vms. Ehk saab lahti sellest.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.07.2022 21:54:57 vasta tsitaadiga

Edge vist on jätkuvalt windowsiga selleks kaasas, et saaks millegagi browseri alla laadida. Kuigi jah, kõik peale FF ja safari kõhus vist chrome kasutavad.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.07.2022 22:07:15 vasta tsitaadiga

Mõni laiendus (extension) paneb laike, olen mitmeid juba selliseid kohanud.
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
harri182
HV vaatleja
harri182

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.07.2022 17:35:11 vasta tsitaadiga

Mure jäi Edgesse, ei tea mis seal katki minna sai, isegi laiendusi oli ainult 3: ID kaardi oma, UBlock ja mingi pildi saver. Selleviimase kustutasin ära guugeldamise peale aga paremaks ei läinud.
Edge oligi youtube browsers põhimõttelist, seal olin sisseogitud youtubes ja seal oli nö. filtreeritud ja häälestatud sisu. Kõik suvalised otsingud tegin firefoxis ilma sisse logimata, et Edge feed oleks puhas.
Tegni reset settings Edgele, puhtalt huvist, vaatan kas läks korda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.07.2022 11:50:35 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Edge vist on jätkuvalt windowsiga selleks kaasas, et saaks millegagi browseri alla laadida. Kuigi jah, kõik peale FF ja safari kõhus vist chrome kasutavad.

Tule oma Internet Exploreri ajastust kaasaega. Edge on samal pulgal Chrome'iga juba pikemat aega - kõik sama, lihtsalt visuaalne pool erinev. Isegi extensionid on ristkasutatavad.
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.07.2022 20:10:33 vasta tsitaadiga

Kuitas Telia ühenduse taga Youtube toimima sai taas korralikult? Mäletan, et mingi hetk mingit fixi nagu jagati. Kas pidi IPv6 kinni keerama vmt?
Igatahes täna nüüd jälle laeb YT kraami sigaaeglaselt.

_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 07.08.2022 17:42:41 vasta tsitaadiga

Miks premiumi lihtsalt ei kasuta? Ainult varastaks kui saaks
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 07.08.2022 18:11:40 vasta tsitaadiga

Sold OUT kirjutas:
Miks premiumi lihtsalt ei kasuta? Ainult varastaks kui saaks


Mina arvan ka, et peaks rohkem mõtlema sisu tootjate peale ning neile mingil kombel saadud kasu/elamuse kompenseerima.

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.08.2022 20:00:48 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.08.2022 22:24:00 vasta tsitaadiga

Sold OUT kirjutas:
Miks premiumi lihtsalt ei kasuta? Ainult varastaks kui saaks

Reklaamivaba nii väga ei pakugi huvi kui just YouTube ebajavalike sektsioonide eemaldamine ja keskkonna puhastamine selliseks, et seda oleks üldse soov kasutada. Samamoodi nagu FBPurity.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 08.08.2022 00:34:07 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
perenoel kirjutas:
Sold OUT kirjutas:
Miks premiumi lihtsalt ei kasuta? Ainult varastaks kui saaks


Mina arvan ka, et peaks rohkem mõtlema sisu tootjate peale ning neile mingil kombel saadud kasu/elamuse kompenseerima.

Kas premium toob lisasätted mis lubavad lisafunktsioone mida tavaline youtube ei luba? Ei? See ongi sinu vastus.
Ja kuidas saab varastada digitaalset sisu? Murrad sõrgkangiga Youtube serverisse? icon_lol.gif


Küsimus on selles, et toimuks normaalne kaubavahetus, mille käigus sisu looja annab oma parima, tehes researchi ja selle alusel kirjutades sisuka skripti, lindistades materjali ning pärast veetes terve päeva 10-15 minuti pikkust videot monteerides ning mida siis vaataja naudib ja annab vastu enda poolt panuse, et sisu looja saaks tasustatud. youtube on selleks loonud mitmesugused võimalused: on reklaamide vaatamine. ning nendel klikkimine, on premium kui sa eei taha reklaame vaadata ning on Patreon kuutasu, kui soovid konkreetset tegijat toetada. Valik on sinu. Küsimus ei ole lisafunktsioonides, vaid selles, et sa annaksid kaubavahetuse tehingus omalt poolt ausalt nõutu vastu. Adblockeriga reklaamide kõrvaldamisega hoiad lihtsalt oma kohustusest kõrvale.

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 08.08.2022 12:21:08 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
perenoel, Reklaamide spämmimine keset vaatamist on minevik niikuinii. Sisulooja toetamise tulevik ongi Patreon ja ka YT Premium kus sisulooja saab palju suurema osa reklaamirahast. Tavaliste reklaamidega peab olema väga suur kanal, et nende reklaamide pealt mingit märgatavat tulu üldse teenida. Linus Tech Tips vist millalgi tõi kõik numbrid välja, et palju nad teenivad aga see on ka suur 10+ miljoni vaatajaga kanal.

Põhjus nagu ma välja tõin miks inimesed Vanced jms kasutavad on peamiselt featuurides ja disainis mitte reklaamide eemaldamises.
Kui ma tahaksin ainult reklaame eemaldada, siis sellest piisab ka tavalisest reklaamiblokeerijast. Selleks pole vaja eraldi äppi.

Google miskipärast arvab, et kui Premium ei kuva reklaame, siis see on piisavalt hea. Minu arvates see pole piisavalt hea. Kui ma neile raha maksan, siis ma tahan ka mingit lisaväärtust saada featuuride näol mitte nii, et nemad tulevad mulle vastu ja ei spämmi reklaame keset videot. See ei ole lisaväärtuse loomine.
Näiteks ma maksan Delfi, Postimehe ja Õhtulehe kuutellimuste eest, et ma saaksin internetis artikleid lugeda. Lisaks reklaamide eemaldamisele saan ma lisaväärtusena ka ligipääsu ajakirjadele ja muudele väljaannetele lisaks täispikkuses artiklitele. See on lisaväärtus.


Reklaamide näitamine saab ilmselt minevikuks siis, kui keegi enam reklaame ei telli. Ma ei oska öelda, kui hea lahendus see oleks, sest siis tuleks tasuta Youtube sulgeda ning tasulisel osal tõuseks reklaamitulu äralangemise tõttu hind. Peame ju aru saama, et sisuloojale lisaks vajavad ka Youtube'i serverid 8 korda rohkem energiat, kui kogu USA majapidamised kokku. Keegi peab selle kinni maksma!

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 08.08.2022 13:12:20 vasta tsitaadiga

Mõttetud vabandused.
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.08.2022 14:17:45 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
perenoel, Reklaamide spämmimine keset vaatamist on minevik niikuinii. Sisulooja toetamise tulevik ongi Patreon ja ka YT Premium kus sisulooja saab palju suurema osa reklaamirahast. Tavaliste reklaamidega peab olema väga suur kanal, et nende reklaamide pealt mingit märgatavat tulu üldse teenida. Linus Tech Tips vist millalgi tõi kõik numbrid välja, et palju nad teenivad aga see on ka suur 10+ miljoni vaatajaga kanal.

Põhjus nagu ma välja tõin miks inimesed Vanced jms kasutavad on peamiselt featuurides ja disainis mitte reklaamide eemaldamises.
Kui ma tahaksin ainult reklaame eemaldada, siis sellest piisab ka tavalisest reklaamiblokeerijast. Selleks pole vaja eraldi äppi.

Google miskipärast arvab, et kui Premium ei kuva reklaame, siis see on piisavalt hea. Minu arvates see pole piisavalt hea. Kui ma neile raha maksan, siis ma tahan ka mingit lisaväärtust saada featuuride näol mitte nii, et nemad tulevad mulle vastu ja ei spämmi reklaame keset videot. See ei ole lisaväärtuse loomine.
Näiteks ma maksan Delfi, Postimehe ja Õhtulehe kuutellimuste eest, et ma saaksin internetis artikleid lugeda. Lisaks reklaamide eemaldamisele saan ma lisaväärtusena ka ligipääsu ajakirjadele ja muudele väljaannetele lisaks täispikkuses artiklitele. See on lisaväärtus.


Reklaamide näitamine saab ilmselt minevikuks siis, kui keegi enam reklaame ei telli. Ma ei oska öelda, kui hea lahendus see oleks, sest siis tuleks tasuta Youtube sulgeda ning tasulisel osal tõuseks reklaamitulu äralangemise tõttu hind. Peame ju aru saama, et sisuloojale lisaks vajavad ka Youtube'i serverid 8 korda rohkem energiat, kui kogu USA majapidamised kokku. Keegi peab selle kinni maksma!

See, et keegi midagi tellib ei tähenda, et keegi teine on kohustatud selle eest maksma. Sa ikka tead, et tänase päevani raisatakse paberit selleks, et sõna otseses mõttes toota füüsilist spämmi mida keegi ei taha?
Ma räägin, et reklaamimudel kus spämmitakse valimatult kasutajale reklaame näkku enam ei toimi. Inimesed kas blokeerivad need ära, ostavad tasulise paketi või lihtsalt ignoreerivad neid. Ja madala kasuteguri tõttu spämmitakse neid veel rohkem mis ainult kiirendab seda protsessi. Vanced nagu korduvalt öeldud ei ole reklaamide blokeerimiseks. See on ainult üks funktsioon. See pakub funktsioone mida Google ise pole viitsinud integreerida. Ilmselt seetõttu, et nad on järjekordse ümberdisainiga ametis nagu Gmail viimati. Mis puutub energiakulu, siis siin saab säästa palju rohkem efektiivsema koodeki kasutamisega. AV1 on selleks ja see vähendab Youtube kulusid.

Aga sellel teemal siin arutamine on mõttetu niikuinii. Nagu näha, siis mode on märkinud ainult minu postitused kustutamisele.
Seega selliseid vaateid ei tolereerita nagu minul kuigi HV ise on väga mõistliku reklaamipoliitikaga olnud ja kui Premium 1:1 need Vanced funktsioonid üle võtaks, siis läheks kohe üle.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.08.2022 14:20:04 vasta tsitaadiga

Sold OUT kirjutas:
Mõttetud vabandused.
Just. Kui ei meeldi, ära kasuta. Kui blokeerid reklaame, ise tead. Aga ära õigusta, see on lihtsalt rumal.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.08.2022 14:27:33 vasta tsitaadiga

ot:
Juba praegu laheb Facebookis video automaatselt kinni kui seal peaks mingi random reklaam vahel olema - vaatan kellegi GTA gameplay videot ja siis korraga viskab ootamatult panga elukindlustuse reklaami ette. Wtf

Samas sellised reklaamid, mida naiteks Linus YouTube-s teeb, mis on tal osavalt videote sisse poimitud ja kerge huumoriga on taitsa head thumbs_up.gif

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 08.08.2022 14:42:44 vasta tsitaadiga

See on vaid youtub, mis kasutuskogemusest te räägite. Panen musa taustale mängima ja asi vask. Või telekast laste multikad. Kuidas te telekas oma vancedit pirate?
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.08.2022 14:47:35 vasta tsitaadiga

Sold OUT kirjutas:
See on vaid youtub, mis kasutuskogemusest te räägite. Panen musa taustale mängima ja asi vask. Või telekast laste multikad. Kuidas te telekas oma vancedit pirate?

https://github.com/yuliskov/SmartTubeNext

Lisaks laseb lukustada 4K reso ja kõrgeima helikvaliteedi. Ei mingit Auto Quality värki thumbs_up.gif

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Youtube üldteema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 75, 76, 77 ... 96, 97, 98  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.