Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Konsoolid vs PC märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 62, 63, 64 ... 128, 129, 130  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Millega mängid?
Ainult konsooliga
12%
 12%  [ 50 ]
Rohkem konsooli kui PC-ga
8%
 8%  [ 33 ]
50/50
6%
 6%  [ 24 ]
Rohkem PC kui konsooliga
15%
 15%  [ 61 ]
Ainult PC-ga
57%
 57%  [ 231 ]
hääli kokku : 399

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 24.06.2022 12:52:23 vasta tsitaadiga

konsooli puhul sama hinnaklass on veidi kahtlane võrdlus. eelmine põlvkond oli vist ainukene, mis ei teeninud tootjatele raua pealt pikalt kahjumit. see vahe võetakse lihtsalt pikemas perspektiivis tagasi mängude ja järjest rohkem ka teenuste hinnaga.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.06.2022 13:04:24 vasta tsitaadiga

londiste, mängude hinnad on suures plaanis sama, ainult konsooli karbiversioonidel resale value
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 24.06.2022 13:11:47 vasta tsitaadiga

Foxxx, ja kes see multiplayerit ikka mängida tahab icon_biggrin.gif

raua osas pakun, et praeguste eelkõige gpu osas õhku täis hindadega on jõudluse mõttes xbsx/ps5 kanti kast ~900 raha. gpu-del on ~100 raha minna veel msrp-ni ja ringi shopates muid tükke leiaks ka vast odavamalt. see vahe ei ole väga suur.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.06.2022 15:16:52 vasta tsitaadiga

Foxxx kirjutas:
Ja selleks et vastaspool oleks lihtsamini tuvastatav, siin on sulle letikaubana konkurent https://mob.smartech.ee/et/products/mangukonsoolid/1841855-console-xbox-series-x-1tbrrt-00010-microsoft

Miks Eestis konsoolid nii kallid on icon_eek.gif

https://www.smythstoys.com/ie/en-ie/video-games-and-tablets/xbox-gaming/xbox-series-x-%7c-s/xbox-series-x-%7c-s-consoles/xbox-series-x-1tb-console/p/192012

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.06.2022 15:54:58 vasta tsitaadiga

Siit https://www.xbox.com/de-de/configure/8WJ714N3RBTL saab samuti Series X-i 500€ eest koju tellida.

Eesti jaekaubanduses on konsoolid alati kallid olnud. Isegi ilma tootmis- ja tarneprobleemideta on hindadele 50-100€ otsa pandud.
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.06.2022 17:00:16 vasta tsitaadiga

londiste, Multiplayer on konsoolidel tasuline, aga suhteliselt petturite vaba, PCl tasuline aga populaarsetes mängudes pettureid täis. Usun, et siin on väga raske kummagile poole selget eelist tuua.
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.06.2022 23:50:18 vasta tsitaadiga

Foxxx kirjutas:
Aeron, ehk siis mida oligi tarvis tõestada, nii vähe või palju kui ma olen ka eelmiseid teemasid sirvinud, siis Sa oled alati kiitnud, et PC on ainuõige ja kõik on väga lihtne, aga kui isegi Sina, kes Sa oled huviline ei suuda sarnases form factoris tuua välja sama vaikset, sarnase energiajäljega ja samas hinnaklassis, siis kuidas Sa saad väita, et PC kokkuladumine pole mingi probleem tavalisele mängurile.
Ma arvan, et oma väidetega Sa ise just tõestasid, et parim valik on PS5 või Xbox Series X. Kui soovid tõestada, vastupidist, siis palun konfi mis vastab eeltoodud lähteülesandele ja koos hindadega ja viidetega kust komponendid pärinevad.

Lisana, kui tuua välja kasutatud jupid, siis kindlasti peaks neil kõigil olema garantii, sest enamik kasutatud PS5 ja Xboxe on endiselt garantiilised. Lihtsuse huvides soovitaks siiski piirduda uute asjadega.


Kui sa neid vanemaid teemasid loed, siis kuhu me välja jõudsime, osati ka minu eestvedamisel, oli see,et me peaks asju vaatama ühtses raamistikus ja argumente tervikuna. See tähendab, et kui me räägime konsooli puhul lihtsusest, siis olgu lihtsus see läbiv motiiv ja iseloomustagu nii hankimist, kasutamist, mängimist jne. Kuna PC puhul, me kollektiivselt jõudsime järeldusele ,et PC argumendiks lihtsus ei ole; pigem on see kas kas miinus keerukuse näol või siis kui vaadata seda hoopis kui viisi kuidas ennast harida või huvitavat hobi vms, mis puhul on pluss + tal praktiline väärtus väljaspool mängimist.

Kuna me antud hetkel täna siin, ei ole võtnud eesmärgiks pidada üleval up-to-date confi erinevat tüüpi PC-idest /vaikne, võimas, bang for buck, maxed out etc/, siis ei ole ma kulutanud aega, et geneerida siis antud hetkel saadaolevate tükkide/hindade juures mõistlikku kooslust. Kuna PC on ikkagi rätsepa töö selle teema raames pigem, siis iga mees teeb selle oma nägu.

Ma käisin välja ühe kiire konfi, mis annab ligikaudse ballparki ja usun, et see on enam vähem ammendav for now; silmas pidades, et me ei eelda, et pc argument on lihtsus. Ma ise ei soovi teist teed minna, sest näen PC kompleksuses pigem plussi.

Jooksvate kulude osas, pc on ilmselt voolu osas kallim, subscriptioni võrra aga odavam. Mängude hinnad on PC peal ikka endiselt, for now vähemalt odvamad. Eriti nüüd kui konsoolidele hakkab tekkima 70 € price point. Lisaks laiema sortimendi tõttu ei ole PC mängurid sunnitud mängima neid mänge, mis parajasti saavadal on...

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.06.2022 00:24:47 vasta tsitaadiga

Paar päeva tagasi üritasin üle pika aja PC peal GTA V mängida, aga kui bluetooth klapid pidevalt tagant ära kadusid, siis frustratsioonist tuli see teema siin meelde icon_lol.gif
_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.06.2022 01:12:39 vasta tsitaadiga

Tbh, see konsooli generatsioon on vist ainuke mille puhul - minu jaoks (ei ütle, teistel peab nii olema) on konsoolide poolt pakutav kogemus tegelikult päris ok! 60-120 fps, 4k VRR. Hakkab looma. HDR võiks ka olla rohkemates mängues paremini tehtud ja oleks päris ideaalne juba. Raytracing on küll tore, aga ma for now näen seda pigem kui mängutööstuse feature-ina mis vähendab aega, mis on vajalik kulutada, et elutruud pilti saada. Üksikud erandid on.
_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.06.2022 01:18:18 vasta tsitaadiga

Aeron, Pigem mulle näib, et sa veeretad sujuvalt teemat mööda mis sinu argumenti ei toeta. GPU ei ole konf. see on üks komponent, kas ma võin konsooli puhul siis tuua confiks osaks puldi? icon_biggrin.gif
Ennast harival eesmärgil võid lisaks PC ehitamisele oma OSi ja mängu ka programeerida, milleks piirduda ainult arvuti ehitamisega. Viidates SKG kogemusele, siis ühildumiseprobleemid vist on ka osa harivast kogemusest.

Kõlab nagu vana hea it's not a bug, it's a feature.

Ma arvan, et karm reaalsus on see, et uus generatsioon konsoole on taseme viinud sinna maale, kus on raske vaielda nende efektiivsuse üle, need on vaiksed, need on tagasiulatuvalt eelneva põlvkonna mängude ühilduvad - need teevad hästi seda mida nad on loodud tegema, mänge mängima. Neile on vaja veebibrauserit sama palju kui seda on vaja telekale. Sa tood näitena, et PC-l on nii palju rohkem mänge, aga parem on küsimus, kui palju Sa füüsiliselt suudad mängida? Lõviosa tänapäevaseid mänge on 100+ tundi. Mul on PC peal valik miljoneid mänge, vägev... kust ma selle aja peaks võtma, et neid kõiki mängida?

Subscription on probleem ainult siis kui Sa tahad mängida onlines, samuti tasub arvestada, et Subscription toob kaasa mänge ja taaskord, Sa ometi ei taha naiivselt väita, et PC peal ei ole probleem cheateritega? Seega, valik kas maksta 45 eurot aastast onlines ja saada fair play mänge või kakelda PC peal cheateritega ei ole minu jaoks raske valik.

Pane palun kokku üks korralik PC komplekt, mis päriselt on võrreldav konsooliga, sealt edasi on võimalik päriselt võrrelda midagi. Ja nagu ma sulle ette tõin, konsooli on lihtne hankida, Xbox Series X on viimased mitu kuud Eestis vabalt saadav circa 600 euro eest. Täna käisin On Offis kus oli see riiuli peal veits kallimalt saada, varem olen Klickis korduvalt näinud.
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.07.2022 22:36:52 vasta tsitaadiga

Oeh, vist on raske selgitada, et kuna ma ei soovigi väita, et pc-d on lihtne hankida, siis ma ei viitsi ka ise seda tööd teha. Hetkel vähemalt, kellelegi teisele, et nad sellega midagi ei teeks icon_razz.gif
Ühildumisprobleeme on kindlasti PC puhul rohkem, sest me ei räägi 1st PCst, vaid tuhandetest erinevatest konfiguratsioonidest. Vastukaaluks minu PC sai reinstalli, et w11 peale panna mingi 6 kuud tagasi ja selle viimase 6 kuu jooksul ma ei ole viitsinud ühtegi hooldus või haldustegevust teha. Asi tiksub, mängud tulevad peale ja maha ja kõik. Oh wait valetan, möödunud nädal rollbackisin updatei,sest pea updatei exproler jäi restartimise loopi. 5 min võttis.

Bug/feature osas ütlesin väga selgelt, et sõltub inimesest. Kellele hobi kellele peavalu... Sama kehtib tegelikult troubleshootingu kohta tbh, ma olen kogu oma IT skillseti omandamist alustanud PC troubleshootingust, mis sel hetkel oli ajendatud puhtalt soovist mängida mänge, aga mis tänapäeva toob leiva lauale. Ma ei ütle, et see peab kõigile olema nii ja et sa nii ei mõtle, siis "näed PC-d valesti" (ma ise ka tänapäeval tegelt enam ei viitis tegeleda), aga see on kindlasti üks aspekt, mis millel on kaks külge ja need oskused on väga vajalikud tegelt kõigile mingis elementaarses kapasiteedis.

Olen nõus, et uus generatsioon konsoole on üsna mõistlikud, need asja mis seal on, jooksevad esimest korda konsoolide ajaloos reolutsioonidel ja kaadrisagedustel, mis on pc-ga võrreldavad.

Mängude osas, olen kuulnud, et on jah, et MPs probleeme. Ma ise mängin peamiselt Dota2 MP mängudest ja seal pole eriti kohanud.

E:

Buildide osas:
https://techguided.com/budget-gaming-pcs/

Toms hardware uuendab ka pidevalt oma build liste:
https://www.tomshardware.com/best-picks/best-pc-builds-gaming

Üldiselt tundub, et 7-800 usd on selline budget millega USA turul vähemalt saab PS5 väärilise kogemuse perf mõttes. Joondub kenasti minu eelpoolse ennustusega 750 € kandis (+- 10%) PC osas
Kombineerituna Steam OSi-ga vb ka kasutuses, aga ma ise eelistaks ikka päris windowsi või äärmisel juhul linuxit. Oleneb kasutaja eesmärkidest muidugi.

E2:
https://pood.telia.ee/mangukonsoolid/Sony-PlayStation-5/9709596

Konsool on 600 pmt Eestis ja saadavus on spotty, aga olemas.

Pmt seis nagu vanasti, paarisaja eur vahe konsooli kasuks, aga see eest saad odavamad mängud, rohkem mänge (ja mängutüüpe - rts, moba, 4x, indie etc) , mitte ainult mänguasja.
Paari aastaga teenib PC vahe tagasi.
Nii palju on aeg edasi läinud, et konsooli kogemus ei ole enam 30 FPS on average, mis on väga hea edasiminek.

E3:
Tbh, minu jaoks on palju huvitavam väärtuspakkumine see pisike odav xbox. Eriti veel kui sa pole eriline gamer.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 04.07.2022 00:51:25 vasta tsitaadiga

Üsna selle teema algusest häälekalt osalenuna ütleks, et mis siis võitis? Eestlase rikkus võitis icon_lol.gif

Kui alustasime kunagi 15a tagasi selle teema esimest inkarnatsiooni, siis tuli teha ökosüsteemi valik - mõlema jaoks 99% inimestel raha ei jätkunud. Mängud olid ka jube kallid, eriti konsoolidel. Steam sale ja konsoolide mängusubscription serviced polnud veel asi. Tuli teha raskeid valikuid.

Nüüd leian ennast olukorras, kus soovi korral saaks ÜHE kuupalga eest PS5 ja uue mänguarvuti. Iroonia? Enam ei huvita nii väga kumbki icon_biggrin.gif

Viimased kaks nädalat olen mänginud Civ III-e. Üks tore asi muidugi PC peal on, et pea misiganes 21a vana mäng jookseb veatult misiganes moodsa arvuti peal, mis sul käepärast juhtub olema. Sellise mugavuseni konsoolid veel päriselt ei küündi.

_________________
WoT Stats Twitch Stream
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.07.2022 17:10:00 vasta tsitaadiga

Nii on jah. Ise ka istun siin, kell 4.30 hommikul, just lõpetanud Homm3 HD remasteri 4. kampaania.
Kataloogis on paartuhat mängu, aga hommikuni istun ikka 20a vana klassikaga. Mis meenutab mulle, et Songs of Conquest tuli välja...
Gaming on kuidagi... dunno... need kõrg hetked ei tundu enam nii kõrged. Vanus icon_sad.gif

E:

Link

Natuke paneerides, täitsa saab juba odavalt ka asju. Hinnad normaliseeruvad vaikselt.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.07.2022 03:30:53 vasta tsitaadiga

Vaatasin selle video ära. Mitmed asjad seal eBay oksjonitelt ehk siis saadavus ja hind pole nö. garanteeritud. Samuti on tal shippingu maksumus screenshottidel peidetud?
Proovisin sarnaste odavaimate juppide baasil, mis mulle kohe Amazonist saadaval:

CPU - Intel Core i3 12100F 4 Core Alder Lake CPU/Processor - 120 eur
MB - ASUS Prime H610M-K D4 mATX Motherboard for Intel LGA1700 CPUs - 95 eur
MEM - KLEVV BOLT X 16GB kit (8GB x2) 3200 MHz Gaming Memory DDR4-RAM XMP 2.0 Non-RGB High Performance Overclockin - 65 eur
SSD - Kingston NV1 NVMe PCIe SSD 500GB M.2 2280 - SNVS/500G - 47 eur
GPU - Gigabyte GeForce RTX 2060 D6 6GB V2 Graphics Card - 353 eur
PSU - Aerocool Integrator 850 W 80 Plus Bronze Power Supply Unit with UK 3 Pin Power Lead - 41 eur
CASE - CiT F3 Micro-ATX PC Gaming Case, MATX & ITX Mobo Support, Windowed Side Panel, Excellent Airflow, Space For 4 Cooling Fans, SD/TF Card Reader Inc, 2 x 120mm Blue LED Fans Inc. | Black / Blue Stripe - 32 eur

KOKKU - 753 eur (eeldusel, et OSi, klaverit ja hiirt ning matti vaja pole)


Ausam tundub nii.. $500 arvuti * ** ***

* - siis kui eBay oksjonitel joppab ja mõned jupid on kasutatud
** - lisanduvad maksud ja transpordikulud
*** - ilma tarkvarata jms

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.07.2022 19:23:08 vasta tsitaadiga

OSi saab viimased 5 aastat umbes 2-3 EUR eest Ebayst.
Eraisikuna olen ca 10tk ostnud. Need on india regiooni võtmed, mis aktiveeruvad kus iganes ja on tundub olevat legit.
Puldi hinna paneks sinna küll juurde.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 11.07.2022 09:32:22, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.07.2022 20:11:38 vasta tsitaadiga

See, et 2 eurone võti aktiveerub ei tee seda veel nö. legaalseks. Microsofti ToS ei luba minu teada OEM võtmeid jaemüügis üksikuna müüa, vaid ainult koos riistvaraga.
_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oliverk
HV veteran

liitunud: 31.12.2003




sõnum 10.07.2022 20:13:38 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
See, et 2 eurone võti aktiveerub ei tee seda veel nö. legaalseks. Microsofti ToS ei luba minu teada OEM võtmeid jaemüügis üksikuna müüa, vaid ainult koos riistvaraga.

see ei kehti EU-s
Sada korda arutatud siinsamas foorumis.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.07.2022 20:18:42 vasta tsitaadiga

Oliverk kirjutas:
SKG kirjutas:
See, et 2 eurone võti aktiveerub ei tee seda veel nö. legaalseks. Microsofti ToS ei luba minu teada OEM võtmeid jaemüügis üksikuna müüa, vaid ainult koos riistvaraga.

see ei kehti EU-s
Sada korda arutatud siinsamas foorumis.

Kas viimase 10 aasta jooksul midagi muutunud?
Pane mingi viide palun.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.07.2022 21:00:56 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Sada korda arutatud siinsamas foorumis.

Sada korda ka läbi käinud, et selle paari euro eest sa ei saa litsentsi

_________________
Kommentaarid: 352 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 294
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.07.2022 10:10:18 vasta tsitaadiga

"Notice that most of these software vendors on eBay are from the European Union. The Court of Justice of the EU has ruled that the sale of used software is legal. Some of this software or its activation code comes from defective computers and hard drives that have been junked making the sale of the used software legal. Almost all of it comes from the EU"

See visit on see asi millest jutt.
URL: https://www.lexology.com/library/detail.aspx?g=54c3ad5d-049c-41f1-9049-8380af6e057c

See on ilmselt ka see põhjus, miks MS punnitab, et Windowsi defineerida teenusena, mitte karbi tootena.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.07.2022 13:04:39 vasta tsitaadiga

See artikkel on aastast 2012 ja kirjeldab vahe teist asja. Hetkel oli ju kusimus seotud uue Windowsiga? Kas siis need eBay muujad muuvad koik katkistest Windows 11 arvutitest ja ketastelt voetud tootevotmeid? Vaevalt kull. Kui miski tundub liiga hea, et tosi olla, siis ta seda ilmselt ka pole.
tsitaat:
You bought a Windows product key from a random seller on the Internet. Even legitimate websites get fooled by shady resellers who advertise Windows 10 or Windows 11 Pro at a price that's too good to be true. Invariably, they're reselling Windows product keys that are part of an enterprise license or a Microsoft subscription. After they've collected enough cash, they disappear. Microsoft could block or ban those diverted product keys, but they might not notice. Do you feel lucky?


See, et sa suvalise muuja kaest tootevotme ostad ja see ka aktiveerub ei tee see Windowsi legaalseks:
tsitaat:
What is a Windows license?

Let's start with what a Windows license isn't. The 25-character product key you enter to install or activate Windows is not a license. The Windows sticker on the side of your PC is not a license. A Windows DVD and certificate of authenticity, complete with hologram, is not a license. And the activation status message on your Windows PC is absolutely not a license.

All of those things are, potentially, evidence that you possess a valid license, which is a legal grant from the licensor (Microsoft) to the licensee (you) which gives you the right to use Microsoft Windows on a particular device, provided that you follow the terms of the license agreement. The license itself is an intangible thing, governed by a legal agreement between you and either Microsoft or one of its partners who resold the Windows license as part of a new PC. That license agreement is the thing you scroll through quickly without reading every time you install Windows.


Is my Windows license valid?

You almost certainly have a valid Windows license if you acquired it in any of the following ways:

By purchasing a new PC with Windows preinstalled on it from a name-brand OEM.
By buying a retail copy of Windows (in a physical box or as a digital download) directly from Microsoft or from a well-known software reseller.
By acquiring a used or secondhand PC that came with Windows preinstalled.
By purchasing or otherwise obtaining an upgrade license for a Windows edition directly from Microsoft or from a well-known software reseller.

But here's the most fascinating and frustrating part of Windows licensing. If I sit down in front of your computer and (with your permission) do a thorough inspection, I cannot conclusively determine whether you have a valid Windows license.

I can confirm that the system is properly activated. I can also make an educated guess about the license status, and I will probably be right. But without seeing an audit trail of receipts for the PC and/or its system software, there's no way of knowing for sure.

https://www.zdnet.com/article/is-your-windows-license-legal-should-you-even-care/



---
Haha, Facebook juba reklaamib mulle icon_lol.gif
tsitaat:
3.17€

https://www.gamers-outlet.net/buy-windows-11-pro-cd-key-oem-microsoft-global

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.07.2022 13:21:08 vasta tsitaadiga

SKG, thumbs_up.gif
_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.07.2022 14:07:13 vasta tsitaadiga

Kas keegi teab kedagi, kes teab kedagi, kelle (kodu)arvuti on banaani saanud, sest ei kasutanud "legaalset" Windowsi võtit/litsentsi? icon_biggrin.gif

Teemasse ka (esimesed ~20 minutit):
Spoiler Spoiler Spoiler


Mida aega edasi, seda rohkem hakkab see probleemiks saama (dekaad või natuke rohkem on möödas ajast, kui igasugused digitaalsed DRM platvormid hakkasid turgu üle võtma), kus mängu ostnu kaotab õiguse või võimaluse toodet edasi kasutada.
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.07.2022 23:31:56 vasta tsitaadiga

Nja, ma ise olen selle osas ideloogiliselt kindlasti kasutaja poolel, aga samas praktikas ei ole kunagi tulnud ette, et tahaks midagi mängida, aga ei saa.
Aga siin on asi selles, et enamik asju, mis mulle huvi on pakkunud olen ostnud ja Steam on piisavalt kena, et kui sul on mäng olemas, siis saad seda ikka alla laadida ja mängida (nt Blur), isegi kui seda enam kuskilt osta ei saa (sh Steam-ist).
Neid on veel: https://gamerant.com/games-removed-steam-why/

GoG on väga tubli selle osas ja vajaks rohkem toetust. Olen katsunud sealt ka ikka vahest osta asju. Eks näis, kui härrasmehelikult Steam ringi käib pikas perspektiivis mängudega. Tema on see põhilise varasalve hoidja ju.
Tegelt võiks olla mingi üsk teenuse pakkuja, kes pakuks mingit suht kommi raha eest teenust, mille point oleks mängude, mille suhtes algne omanik on huvi kaotanud, hoiustamine ja levitamine. Ning mängu tootjatel võiks olla kohustus sinna oma viimane versioon + source code submittida, kui nad enam ei tegele asjaga.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 13.07.2022 00:20:09 vasta tsitaadiga

Mõni aeg tagasi isegi Linus tegi mingi video kus üritas selgust saada nende shady keyde osas. Võtsid ühendust otse Microsofti enda toega ja brief summary oli et neid ei koti on see serial ostetud hallilt turult või by the book microsofti enda käest.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Konsoolid vs PC mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 62, 63, 64 ... 128, 129, 130  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.