Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  Synology arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 90, 91, 92 ... 102, 103, 104  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 23.01.2022 13:37:55 vasta tsitaadiga

maty kirjutas:
1 bad sector, see hakkab sul järjest rohkem tekkima. Viska ketas minema.


Kui tihti peaks NAS ketaste tervist kontrollima?
Kuigi ma olen omal seadistanud kiirtesti korra nädalas ja p6hjaliku kord kuus, siis reaalselt ma unustan kontrollimast, mis teisus kettad on.
Kuidas me oleme omal jälgimise organiseerinud?

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.01.2022 13:50:57 vasta tsitaadiga

Synology hakkab ise mölisema kui bad sectori või muu probleemi leiab.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skyTronic
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.01.2022 14:40:19 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
Kuidas me oleme omal jälgimise organiseerinud?

email notificationid
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Toomas
Kreisi kasutaja
Toomas

liitunud: 10.03.2003




sõnum 25.01.2022 19:49:54 vasta tsitaadiga

DS115 toiteadapter lõpetas töölepingu, NAS enam ei käivitu. Kuna majapidamises lisaks DS214play ka olemas, siis testisin selle toiteadapteriga ära, DS115 võttis kenasti pildi ette küll. Oskab keegi soovitada kuskohast oleks kõige mõistlikum/soodsam uus adapter muretseda, kiirel guugeldamisel Eesti kaubandusvõrgus justkui silma ei jäänud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.01.2022 20:49:21 vasta tsitaadiga

Noh kui käed just tagumikust välja ei kasva siis võta kasvõi see https://www.oomipood.ee/product/lpv_60_12_lpv_60_12?q=toiteplokk&category_id=263 (ei väida, et see kõige parem või kõige sobivam on, lihtsalt üks esimesi vasteid otsinguga), vanal võtad otsa maha ja ühendad uue külge.
Suht spetsiifiline kraam ilmselt ehk valmis lahendus tuleks jah väljamaalt tellida. Sealt ka esimene vaste https://www.amazon.de/-/en/External-SYNOLOGY-MR2200ac-VS360HD-VS960HD/dp/B07MT8Y9ZB aga aliexpress/ebay kaudu leiad ilmselt odavamalt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Toomas
Kreisi kasutaja
Toomas

liitunud: 10.03.2003




sõnum 25.01.2022 20:54:18 vasta tsitaadiga

Tänud, tsekkan üle thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.01.2022 00:17:16 vasta tsitaadiga

Enda karbil lendas siis täna SSD cache laiali, üks kahest SSD’st andis otsad… thumbs_down.gif
Õnneks oli read-only cache aga see on lausa uskumatu, kui aeglaseks see purk ilma cacheta muutus icon_lol.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
peab meeldima.
Kreisi kasutaja
peab meeldima.

liitunud: 02.08.2005




sõnum 11.02.2022 10:30:26 vasta tsitaadiga

Mis tõrge võib olla, kui DS118 ütleb fotode üles laadimisel:
-the source file does not exist
ja varsti:
- Yout login is invalid. Please sign in again.
Probleem tekib kui üritan sülearvutist (ühendatud kaabliga Inteno DG301 otsa), DS118 fotosid laadida. NAS samamoodi ühendatud Inteno otsa.

_________________
Arbeit macht frei.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raix
Kreisi kasutaja
raix

liitunud: 09.11.2001




sõnum 14.06.2022 08:24:08 vasta tsitaadiga

Aasta aega Synologis ühe kettaga läbi ajanud aga ikka plaan teine ka kõrvale võtta.
Praegu on olemas Western Digital Red 6TB.
Kusagilt nagu lugesin, et soovitatakse erineva tootja kettad panna. Praegu mõtlengi, kas osta kõrvale teine samasugune või siis Seagate IronWolf 6TB.
WD Red on 5400 rpm, Seagate 7200 rpm. Ma ei tea, kas see ka mingit pidi oluline on, kui nad raidis on.

Mida soovitaksite? icon_smile.gif

_________________
[img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:]
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 22.04.2003




sõnum 14.06.2022 08:45:56 vasta tsitaadiga

erineva tootja kettaid soovitatakse enamasti sel põhjusel, et on väiksem tõenäosus koos rikki minna kui sama tootja sama partii ketastel, muud põhjust selleks soovituseks olla ei tohiks.
funktsionaalses osas ei ole vahet, millised kettad kõrvuti on.

suuruse osas eeldaks klassikaline raid sama suuri kettaid. aga syno (nagu ka enamik teise naside opsüsteeme tänapäeval) oskab hübriidseid raide ka teha vajadusel.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raix
Kreisi kasutaja
raix

liitunud: 09.11.2001




sõnum 14.06.2022 08:58:35 vasta tsitaadiga

Oleks pidanud enne guugeldama icon_smile.gif
Siin https://community.synology.com/enu/forum/1/post/142892 väidetakse, et 5400 ja 7200 kettaid kõrvuti panna pole hea mõte.

_________________
[img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:]
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
S.I.L.L.U
HV veteran


liitunud: 26.06.2003




sõnum 14.06.2022 09:01:12 vasta tsitaadiga

raix, osta see 7200 ketas ära ja kui see vanake 5400 otsad annab, siis asendad selle ka kiiremaga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.06.2022 09:21:28 vasta tsitaadiga

raix kirjutas:
Oleks pidanud enne guugeldama icon_smile.gif
Siin https://community.synology.com/enu/forum/1/post/142892 väidetakse, et 5400 ja 7200 kettaid kõrvuti panna pole hea mõte.


Midagi hullu ei juhtu, lihtsalt antud juhul kogu su Array jookseb täpselt nii kiiresti, kui su aeglaseim ketas seda võimaldab.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 14.06.2022 09:23:15 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
erineva tootja kettaid soovitatakse enamasti sel põhjusel, et on väiksem tõenäosus koos rikki minna kui sama tootja sama partii ketastel, muud põhjust selleks soovituseks olla ei tohiks.
...


Kas see väide p6hineb statistikal, kogemusel v6i "sauans" kuuldul?
Ma m6tlen, et kui keegi tekitab farmi 1000 andmekandjaga, siis seal ei hakata kettaid sorteerima selle järgi, et oleksid erinevatest partiidiest vms?

Olen ka seda erinevate tootjate argumenti kuulnud, kuid puudub reaalne kogemus. Ise lähtun pigem garantii loogikast, kui tootja annab 5a garantii, siis minu kui kodukasutaja jaoks peaks sellest piisama icon_rolleyes.gif
Endal kasutusel 4+4 WD4003FFBX kahes erinevas NAS'is

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.06.2022 09:27:43 vasta tsitaadiga

degrass, selles on väike iva sees aga suurte arrayde puhul ei õnnestuks sul nagunii, mõistlikult sellist hajutamist teha.
Oletame näiteks, et kastitäis kettaid kukkus transpordil, pauguga vastu maad ja selle tagajärjel, selles kastis olnud ketastest 50% failib lähima kuu-kolme jooksul.
Kui su NAS'i 4 ketast on kõik pärit sellestsamast kastist, siis andmetest ilma jäämise tõenäosuse, võid nüüd ise välja arvutada. icon_smile.gif

Jah backup siin päästaks aga nagu praktika on näidanud, enamik kodukasutajaid neid ei tee, kuni esimese pauguni... icon_lol.gif
RAID != Backup

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 22.04.2003




sõnum 14.06.2022 10:28:41 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
londiste kirjutas:
erineva tootja kettaid soovitatakse enamasti sel põhjusel, et on väiksem tõenäosus koos rikki minna kui sama tootja sama partii ketastel, muud põhjust selleks soovituseks olla ei tohiks.
...
Kas see väide p6hineb statistikal, kogemusel v6i "sauans" kuuldul?
Ma m6tlen, et kui keegi tekitab farmi 1000 andmekandjaga, siis seal ei hakata kettaid sorteerima selle järgi, et oleksid erinevatest partiidiest vms?

Olen ka seda erinevate tootjate argumenti kuulnud, kuid puudub reaalne kogemus. Ise lähtun pigem garantii loogikast, kui tootja annab 5a garantii, siis minu kui kodukasutaja jaoks peaks sellest piisama icon_rolleyes.gif
Endal kasutusel 4+4 WD4003FFBX kahes erinevas NAS'is
all of the above icon_smile.gif

statistikat avaldatakse võrdlemisi vähe, backblaze on vist ainukene suuremahuline ja detailne avaldatud statistika. uurimustöid on muidugi teinud ja avaldanud ka google, facebook amazon jt.
tulemustega on keerulisem, näiteks vanemad uurimused näitasid sõltuvust temperatuurist ja kasutusest, uued mitte. backblaze on nii consumer ketaste kui kasutusmudeli osas jällegi omapärane.
aga, teatav mudeli või partii mure siit-sealt välja ka joonistub. (kaugemast) ajaloost on väga selgeid näiteid, 2001 kandist need kurikuulsad ibm deathstarid näiteks icon_smile.gif

garantiist on vähe kasu kui ketas andmetega lendab. ja seesama erinevate mudelite või vähemalt partiide kasutamine on just nende kunagiste näidete pealt kus sarnase probleemiga sarnase aja vältel samad kettad surema kippusid, elektroonihädad näiteks. kui sul näiteks mirrordatud kettad nädalase vahega lendavad, siis ongi andmete varundamise kontroll icon_biggrin.gif

suurte kasutajate korral, kus on sajad või tuhanded kettad, muidugi võetakse partiide kaupa aga neil on tavaliselt ka kasutusele võetud meetmed selliste olukordade lahendamiseks. mitmetasemeline backup, teatud % feilivate ketaste korral võetakse kogu partiiga midagi ette - näiteks kogu partii käigust maha või liigutatakse vähemkriitilisse kohta.
kodus, kui sul on paar või mõned kettad, hoiadki kuskil offline backupi (mida muidugi regulaarselt uuendad) ja ei muretse mingite pisiasjade pärast icon_biggrin.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raix
Kreisi kasutaja
raix

liitunud: 09.11.2001




sõnum 14.06.2022 11:02:50 vasta tsitaadiga

S.I.L.L.U kirjutas:
raix, osta see 7200 ketas ära ja kui see vanake 5400 otsad annab, siis asendad selle ka kiiremaga.

Paistab, et see Seagate on hoopis 5600 rpm. Amazon.de lehel on suurelt toote nimetuse järgi 7200 rpm, aga kui tehnilisi andmeid vaadata, siis seal 5600 rpm icon_eek.gif
link

Ja Eesti poodides mõnes 5600, mõnes 5400. Tõenäoliselt ikka 5400 siis.

Edit: Tegelikult paistab, et kettast on tegelikult olemas 5400 ja 7200 versioonid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 14.06.2022 11:44:44 vasta tsitaadiga

Etz, p6him6tteliselt n6us.
Samas, kas tänapäevased ärikasutajale m6eldud kettad, mis sisuliselt on m6ledud 24/7 kasutamiseks ja seda 5a järjest on nii halvasti ehitatud, et nad ei talu transpordi käigus saadud p6rutusi? Ma ei v6taks vastu kaupa, mis on silmnähtavalt transpordi käigus viga saanud. Sa pead selle oma kliendile edasi müüma, seega sul lasub vastutus kauba kvaliteedi ees. Ma ei sooviks olla see müügimees, kes müüb partii kettaid, millest pooled hävivad kuu möödudes? Ostjana, jääks see viimaseks korraks, kui ma sealt midagi ostan.

Mulle selgitati ühes paraleelses teemas, et RAID ei ole backup?

londiste, ühes6naga, ikkagi taandub see ketaste teema "naised saunas rääkisid" tasemele. Me oleme k6ik n6us, et 1000'st kettast mingi % hävib esimese 12k jooksul ja mingi osa töötab probleemideta järgmised 10+ aastat. Küsimus on, millistest protsentidest me räägime. Milline on statistilne t6enäosus, et kodukasutaja 8 kettast üks m6ne järgmise perioodi jooksul hinge heidab?
Lähtudes backblaze andmetest, siis 100'st kettast hävib aasta jooksul 1,22% Mulle näib see veaprotsent täiest ok olevat. Kui minu matemaatika on 6ige, pean ma arvestama vähemalt ühe ketta kaoga lähima 5-7 aasta jooksul.
Ma olen päris kindel, et andmekao p6hjustan pigem mina ise 6nnetuse v6i rumaluse t6ttu, kui m6ni ketas lihtsalt masinas sureb. Vähemalt minu kaks senist suuremat andmekadu on p6hjustatud 6nnetusest v6i rumalusest. Siia hulka ei arvesta ma neid k6ige odavamaid kodukasutaja jaoks m6eldud ketaid.

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 22.04.2003




sõnum 14.06.2022 12:00:38 vasta tsitaadiga

degrass, aga kui annual failure rate on ~30%? iirc mingid seagated olid backblaze statistika avaldamise algusaastatel sinnakanti icon_biggrin.gif
statistiline tõenäosus on siis, et su 8 kettast aasta jooksul 2-3 lähevad hingusele.

edit:
https://www.backblaze.com/blog/hard-drive-reliability-q1-2015/
seagate barracuda 7200.11 1.5tb - 31.68%
seagate barracuda 7200.14 3tb - 26.65%

ja probleem on muidugi selles, et sa saad sellistest probleemidest teada alles pärast seda kui see info oluliseks osutub icon_smile.gif
isiklikust kogemusest ja kasutusest rääkides, siis kõvakettaid on mul surnud ja garantiis vahetuses käinud omajagu. raid või backup on enamasti andmekao või olulise andmekao ära hoidnud.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.06.2022 12:02:02 vasta tsitaadiga

degrass, RAID ei ole backup, AGA:
1. backup pole enamasti siiski päris reaalajas ehk sealt taastades mingi hulk andmeid ikka kaotsi läheb.
2. backupist taastamine ei käi päris kahe hiireklikiga ehk nõuab aega ja tekitab süsteemi töös katkestuse.

Kodus kus NAS-s on vaid tite- ja kassipildid ja võib-olla pisut kanada onu saadetud kraami pole muidugi teab mis oluline.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 14.06.2022 12:06:56 vasta tsitaadiga

londiste, icon_lol.gif
nendeks juhtumiteks on ju garantii ja backup?

Ok, n6us, sain aru.
Kuid kindel on, et ma ei ostaks oma elus kunagi ühtegi Seagate ketast. Kui ma 6ieti mäletan, siis aasta v6iks isegi sobida ja kettad mis minust s6ltumatult probleeme p6hjustasid olid mingid odavama otsa Seagate'i rohelised. Ja neid Seagate omi ei ole ma enam ostnud.

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 22.04.2003




sõnum 14.06.2022 12:09:29 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
Lähtudes backblaze andmetest, siis 100'st kettast hävib aasta jooksul 1,22% Mulle näib see veaprotsent täiest ok olevat. Kui minu matemaatika on 6ige, pean ma arvestama vähemalt ühe ketta kaoga lähima 5-7 aasta jooksul.
see 1.22% on siis nende viimasest statistikaloost.
see protsent on 100st kettast, mida on 27 erinevat marki.
on päris märgatav vahe tulemuses, kas juhtub olema ebaõnn võtta hgst 8tb ja neist veerand alguses aasta jooksul (või antud juhul 2 kuu jooksul) ära sureb, või võtta wdc 16tb, mida ei sure aasta jooksul (või antud juhul 1.5 kuu jooksul) ühtki icon_biggrin.gif
pikemas ajavahemikus pole need käärid nii suured aga kuskil 5% näib piisavalt tihti 3-5 aasta vanuste ketaste suremusest läbi käima.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.06.2022 13:57:58 vasta tsitaadiga

Üks väljend, miks mitte võtta samast seeriast kettaid RAIDi jaoks: IBM Deathstar.

https://en.wikipedia.org/wiki/Deskstar
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
martz456
HV vaatleja

liitunud: 16.08.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.06.2022 12:57:53 vasta tsitaadiga

Mida keegi siin kasutab? Ise kasutan DS920+ 4x4TB ketastega, aga nüüd sooviks eraldi kaamerate ketast (WD Purple) ja Docker/VM asjad panna SSD peale. Mõte on DS1621+ soetada, kas keegi on midagi taolist endale seadistanud?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raix
Kreisi kasutaja
raix

liitunud: 09.11.2001




sõnum 29.06.2022 20:57:48 vasta tsitaadiga

Mul oli enne 1 ketas sees ja nüüd lõpuks lisasin teise ketta ka.
Aga nüüd tekkis küsimus, et mida ma pean seadetes määrama, et andmed peegeldataks ka uuele kettale.
Synology teatas, et on leidnud teise ketta ja siis oli mitu valikut, mida teha. Üks valik oli teha "Storage pool 2" ja tegin selle aga tundub, et see polnud õige icon_rolleyes.gif
Kes aitaks rumalat? icon_redface.gif

_________________
[img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:]
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  Synology arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 90, 91, 92 ... 102, 103, 104  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.