Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Logitech m650 L märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Hazar
Kreisi kasutaja
Hazar

liitunud: 24.08.2004




sõnum 19.05.2022 00:03:27 Ülevaade: Logitech m650 L vasta tsitaadiga




Logitech Signature M650 L

Ostsin uue hiire, väike arvustus pärast mõnda päeva kasutamist.

Disain: 8/10

Väga kena näeb välja minu arust. Ülenisti plastikust aga kõik on kokku pandud küll väga hästi.

Sensor: 9/10

Üks paremaid optilisi sensoreid mida kasutanud olen, töötab hästi pea iga pinna peal, isegi klaasi peal kui see just väga läikiv pole.

Ühilduvus: 5/10

Töötab nii USB jublakaga kui ka üle bluetoothi.
Signaal ulatub päris kaugele, kuskil 10m ka läbi kipsist seina.
Mitme arvuti vahel jagamine ei ole nii lihtne kui mõnel uhkemal hiirel, st. peab ikkagi eraldi ühenduse looma.
Polling rate on 8ms seega kõige käbedam mängurihiir see kindlasti ei ole, samas niisama casual toksutamiseks töötab küll.

Kestvus: 10/10

Logitech ütleb, et kuni 24 kuud saab ühe AA patareiga kasutada. Noh, ma olen ainult 3 päeva proovinud aga kui 24 kuud saaks siis oleks küll lahe. Enamus sellise AA patareiga hiiri teevad selle tühjaks mõne kuuga seega 10/10.

Nupud: 5/10

Vasak ja paremklahvid on küll väga vaiksed, peaaegu midagi ei kuule. Keskmine ja pöidlaklahvid on pisut valjemad kuid siiski tasasemad kui ühelgi teisel hiirel mida kasutanud olen.
Nuppude vajutamiseks läheb tarvis rohkem jõudu kui tavaliselt. Alguses arvasin, et vahe ei ole väga suur aga tegel on päeva lõpuks mul nimetissõrm ikka parajalt väsinud. Võibolla hea näputrenni tegemiseks aga selleks ma seda ei ostnud.

Rullik: 2/10

Esiteks see smart scroll värk ei tööta eriti hästi. Idee poolest peaks hiir tajuma kui sa kiiresti kerid ja peaks rulliku nö. vabakeerlemisse laskma aga reaalsuses peab seda ikka päris kiiresti nühkima, et see aktiveeruks ning see peatub pärast poolt sekundit ja eriti kaugele ei jõua.
Teiseks on rullik üleüldse suht möga. Need plõksud mida näpu all tunned ei vasta sellele kui palju tegelikult on scrollitud. Vahest kui tahad kerida ainult ühe plõksu võrra siis ei juhtu midagi. Teinekord on jälle nii, et lihtsalt rullikut puudutades kerib see ühe tõksu võrra.

Mugavus: 4/10

Ei ole just kõige hullem aga hea ka ei ole. Võibolla olen ära hellitatud igast ergonoomiliste hiirte poolt aga see hiir on kahjuks 100% sümmeetriline ja parajalt kõrge seega sunnib see randme suht lamedasse asendisse mis annab juba tunda pärast paart tundi.
Peaks mainima, et minul on suur paremakäeline variant. Saadaval on ka suur vasakukäeline ja väike paremakäeline.
Liugleb matil päris hästi, keskmise raskusega arvestades hiire suurust ja patarei vajadust.

Tarkvara: 3/10

Saab valida mida keskmine ja pöidlanupud teevad, muud eriti midagi. Lootsin, et äkki saab läbi selle seda smart scrolli värki paremaks timmida aga ei saa.

Kokkuvõtteks: 5.5/10

Ei ole just kõige kallim hiir (€39 eest ostsin) aga olen kasutanud paremaid kümneeuroseid hiiri seega üldiselt ei soovita.
Ostes vaatasin, et kõik minule vajalikud nupud on olemas, näeb mugav välja ning peaks ka optiline rulliku sensor olema (mehaanilised lähevad reeglina pekki pärast umbest ühte aastat) + ei ole väga kallis ka.
Pettumuseks aga avastasin, et ei ole mugav ning rullik on paras käkk mis tundub rohkem väga odava mehaanilise moodi mis on juba katki minemas.
Vb. kellelegi meeldib, ise ma püüan enda oma nüüd järgnevatel päevadel poodi tagasi viia.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 30.09.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 19.05.2022 10:27:39 vasta tsitaadiga

Logitech M650 hinnapakkumised HinnaVaatluses icon_arrow.gif https://www.hinnavaatlus.ee/search/?query=logitech+M650
_________________
NordVPN tarkvara nüüd soodsamalt
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
lopes39
HV Guru
lopes39

liitunud: 08.11.2004




sõnum 22.05.2022 01:06:31 vasta tsitaadiga



Rapoo MT550

Ma tellisin endale kuskil kuu aega tagasi ja ootan selle kohaletulekut.
Omniva näitab et on tollis väljunud vms. Maksis 19 euro plus 3 euro post vms.
2xAA pattakad lähevad sisse.

Ma miski aasta tagasi vms ostsin 10 euro maksva juhtmevaba hiire millel oli patarei sisse ehitatud ja see on suhteliselt saast kuna vaja nädalas korra laadida.
Rapoo on mingi Logitechi kloon vms ja pidi kasutama logitechi juppe ka vms. Aasias pidi ka usaldusväärne brand olema .

Ma vajan hiire puhul neid kahte külje nuppu edasi tagasi liikumiseks netis ja nendega on hea kui on pöidla tugi.

Selle 10 euro juhtmevaba hiirel ei olnud sinihammast ja ostsin aliexpressist nagu ka selle Rapoo millel on nii usb pulgaga kui ka 3 evinevat seaded sinihambale.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 11.10.2007



Online

sõnum 22.05.2022 01:39:58 vasta tsitaadiga

Kui head kiiresti keerlevat rullikut tahad, siis see hiir: https://www.hinnavaatlus.ee/841490/logitech-marathon-mouse-m705/
"Kas ühe tõksu võrra kerimise" Windowsi hiiresätetes ikka seadistasid?
Kommentaarid: 864 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 652
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.05.2022 13:21:36 vasta tsitaadiga

A4Tech toodang on ka üks odavam alternatiiv Logitechi toodetele. Ma küll ei tea, kui kvaliteetne nende hiir tänapäeval käes tundub, sest olen juba mingi 15 aastat Logitechi usku olnud.

Rullikute jama tundub viimasel ajal päris mitmel Logitechi hiirel küljes olevat (ülevaateid lugedes on silma jäänud). Võibolla peaks hiirel eraldi nupp olema, millega saab rulliku režiimi muuta, nagu osadel nende hiirtel on. Lollikindlam variant. Mu MX Master 2S omab nii nuppu kui ka smart scroll sarnast asja (ei pruugi päris sama tehnoloogia olla), mis toimib päris hästi.
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lopes39
HV Guru
lopes39

liitunud: 08.11.2004




sõnum 22.05.2022 15:31:31 vasta tsitaadiga

Ma olen ka olnud ainult logitech enamvähem ajast kui hiired olid veel pallidega ja polnud optilist või laser versioone.
Optilise peal algul oli hea microsoft hiir ja peale seda hakkasin kasutama ainult logitech G seeria hiiri.
Mul isegi praegu on Logitech G502 juhtmega hiir. Juhtmevaba on lihtsalt netis liikumiseks või kui ekraanist kaugel siis nagu pult.
Vahin mingit videoid kus vaja pausile panna või mida iganes siis nii 3-4 meetrit kaugemalt on seda hea lebos puldina kasutada.
See 10 eurone hiir mis ma juhtmevabalt ostsin testikana hiinast oli viga kuna on sisse ehitatud patarei ja see ei kesta.
Vaja valida ikka selline millel saad ise patareid vahetada. Mul pmst 2 paari akusid ootavad ehk siis 2xAA 2300mAh ja 2xAA 2500mAh

Mul muidu juhtmega hiirel see G502 on dpi nuppu ja rulliku nuppu vahel nupp mis siis muudab hiirel kas tahad et rullik kiiresti keerleks
või siis nõksuvalt. Ma kasutan seda aegajalt kui on vaja kiirelt midagi skrollida. Samas seda tahta siis peaks ka vist pigem vaatama juhtmevaba hiirt mis on mängurile.
G502-st minu arust oli ka juhtmevaba hiir kui ma õieti mäletan.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hazar
Kreisi kasutaja
Hazar

liitunud: 24.08.2004




sõnum 23.05.2022 10:10:04 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
"Kas ühe tõksu võrra kerimise" Windowsi hiiresätetes ikka seadistasid?


Mõtlen siinkohal seda tõksu mida näpu all tunned, arvustatud hiire rullik on mehaaniliselt pekkis omadega.

von Wu kirjutas:
Kui head kiiresti keerlevat rullikut tahad, siis see hiir: https://www.hinnavaatlus.ee/841490/logitech-marathon-mouse-m705/


Mul on see m705 töö juures kasutuses. Päris ok on aga need plastikust jalad mis tal on käivad pinda pisut, ei liugle väga hästi, mängimiseks ei kõlba sedasi. Idee poolest müüakse sellele küll teflonist asendusjalgu aga jah, eks ma veel vaatan mida ma järgmiseks proovin.


Nö. kümneeurostest hiirtest julgen soovitada Defender M675. Mul on neid siia maani 2 tükki olnud, mõlemal eluiga umbes 1 aasta enne kui nupud või rullik kalama hakkasid aga ülejäänud osas igati asjalikud.

Siiani mu lemmik hiir on logitechi mx1000. Mul on üks juba üle 15 aasta olnud, olen pidanud küll 2 korda aku ja 3 korda parem/vasakklahvi nupud välja vahetama aga rullik töötab laitmatult tänapäevani. Kahjuks on teadmata põhjusel selle signaal väga nõrgaks jäänud, töötab saatjast max 5cm kaugusel seega ei ole väga praktiline enam icon_smile.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Logitech m650 L
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.