Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  Süsteem ebastabiilne peale 2700X > 5900X uuendust märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
siinus
HV Guru
siinus

liitunud: 20.01.2007




sõnum 14.05.2022 17:53:55 vasta tsitaadiga

Mul sarnane mure, ehkki uuendasin profiilimasinas 2700X -> 5950X, sellegipoolest märgin teema ära.

Nimelt uue prosega ei hakka enam mälud XMP .. khkhm.. D.O.C.P. profiiliga tööle. Niisama 3200 peale kruvides ka edu pole. Praegu sõuangi siin vaikselt 2666 peal kuni saan asendusproset katsetada.
prime95 blend paneb ikka ~10min jooksul kotti, aga tavakasutuses on veel stabiilseks jäänud.
Pingetega mängimine mingit edu pole toonud.

_________________
suck less | ANNA MU SAI!
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu,
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
puer
Kreisi kasutaja
puer

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.05.2022 19:10:52 vasta tsitaadiga

Aitäh heikis ja freestyler ideede eest thumbs_up.gif

Tänane kokkuvõte: stress testi ~pooled tulemused ebastabiilsed (must ekraan jne)

Proovisin:
bios reset
bios reset+ +0.05v NB/SoC voltage
Chipset on nüüd 4.03.03.431 (enne oli 3.10.22.706).
ja veel mitmeid bios sätteid...
Event vieweris samad errorid.
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 22.12.2004




sõnum 14.05.2022 19:19:58 vasta tsitaadiga

Pakun, et lihtsam oleks mingi X570 mobo osta. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 230 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
puer
Kreisi kasutaja
puer

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.05.2022 19:25:35 vasta tsitaadiga

Jah, ma olen ka seda meelt juba, et uus mobo (kuid samas pole 100% kindel, et see probleemi lahendab. Teema alguses pakuti, et uus PSU lahendab probleemi. No ma võin mõlemad ka osta, kui see probleemi lahendab....)
Miks X570? Miks mitte B550?
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 22.12.2004




sõnum 14.05.2022 21:25:19 vasta tsitaadiga

puer kirjutas:
Jah, ma olen ka seda meelt juba, et uus mobo (kuid samas pole 100% kindel, et see probleemi lahendab. Teema alguses pakuti, et uus PSU lahendab probleemi. No ma võin mõlemad ka osta, kui see probleemi lahendab....)
Miks X570? Miks mitte B550?


Tegelikult vist vahet pole kas X570 või B550. Endal X570 lihtsalt nii solid olnud. Varem oli ka 2700X sellel ja minek 5900X-i peale ei tekitanud ühtegi probleemi.
Esimese põlvkonna 1700X-ga oli Asrock X370 mobol probleemid, mida ma kunagi ära ei lahendanud. Ja proovisin ka 2 erinevat toiteplokki, mis mõlemad olid kvaliteetsed Seasonic 750w+.
Ma miskipärast ei usu, et toiteplokk probleemiks. Võiksin isegi prooviks laenata Seasonic X850 toitekat kui ise järgi tuled ja pärast ära tood Raasikule. icon_smile.gif

Edit:
Või tuled oma kastiga siia ja saab ühe päevaga probleemi lahendatud. icon_smile.gif
Kommentaarid: 230 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
arny
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.01.2012




sõnum 15.05.2022 17:38:48 vasta tsitaadiga

puer kirjutas:
Aitäh heikis ja freestyler ideede eest thumbs_up.gif

Tänane kokkuvõte: stress testi ~pooled tulemused ebastabiilsed (must ekraan jne)

Must ekraan on vist seotud gpu driveri ja toitega üldiselt. Jändasin just blackscreen jamaga ühe läpakaga ja aitas õnneks ddu ja uued driverid.
_________________
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
puer
Kreisi kasutaja
puer

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.05.2022 21:19:27 vasta tsitaadiga

Tegin W11 clean installi + chipset + gpu drivers + win updates. ~10 testi järjest stabiilne thumbs_up.gif
Nii, et hetkel tundub, et asi oli OSis...
Annan teada, kui vähemalt ühe ebastabiilse test saan edaspidi.

HV tänud kõigile kes kaasa mõtlesid ja ideid genereerisid!


EDIT: sain crash'i, täiesti juhuslikult, koormust taga ei olnud. 2X järjest...
A fatal hardware error has occurred.

Reported by component: Processor Core
Error Source: Machine Check Exception
Error Type: Cache Hierarchy Error
Processor APIC ID: 4

The details view of this entry contains further information.

Spoiler Spoiler Spoiler


Edit2: Panin nüüd W11-ga +0.05v NB/SoC voltage...

Edit3: Jälle juhuslik crash... võtsin Auto OC maha ja jälgin... Olen tagasi küsimuse juures kas osta uus PSU või MOBO või mõlemad või asi millegis muus icon_razz.gif

> Mõned allikad sellele errorile ütlevad, et vaheta CPU välja garantii korras:
"Turn off Core Performance Boost - it should help - but the CPU will be 15-20% slower. According to forums - the only proper way to fix this - to replace the CPU for working model":
Comments: https://www.youtube.com/watch?v=9ZVOLd6nD_0

> Teised soovitad startup'i lisada win registri muudatuse:
https://www.youtube.com/watch?v=Ie2ywU2dtFo&t=214s
tsitaat:
reg add "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management" /v FeatureSettingsOverride /t REG_DWORD /d 3 /f
reg add "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management" /v FeatureSettingsOverrideMask /t REG_DWORD /d 3 /f
echo Disabled Mitigations for Speculative execution side channel vulnerabilities


> Undervolt ja curve optimize https://www.youtube.com/watch?v=dU5qLJqTSAc&t=1143s

jne...


viimati muutis puer 17.05.2022 06:26:15, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Diginugis
HV kasutaja
Diginugis

liitunud: 14.05.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.05.2022 22:26:14 vasta tsitaadiga

SIIN sai üks jagu BIOS seadistamisega, mille faili ta ka lahkesti jagab. Ehk on abiks.
_________________
PORTFOLIO
¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
terric
HV kasutaja
terric

liitunud: 06.11.2002




sõnum 17.05.2022 10:20:57 vasta tsitaadiga

Miks see "Auto OC" peab peal olema.

Teiseks tundub, et sa pole ka veendunud, et see kooslus oleks stabiilne nn. "stock" sätetel üldse.
Ehk siis juhe seinast, CMOS reset läbi emaplaadi klemmi. BIOS sätteid ei muuda isegi mitte mälu,
kõik nii nagu on esialgu. Siis veendu, et kõik toimib (saad nn. alguspunkti, muidu pole millegi järgi võrrelda).
Siis RAM tootja sätetele kui "stock" stabiilne tundub ja jälgi HWinfo-ga mis pinged plaat paneb mälule jne.

See +0.05v NB/SoC pinge enamasti abiks juhul kui mälutakt kõrge ja "kangas" ei taha järgi jõuda...
kellelgi siin pole ka teada, mis sättetel sul RAM jne üldse on (hwinfo jne). Kõik huupi poetavad oma
elukogemusest killukesi (PS. GPU ei puutu ju prime ja AMD stresstesti ajal üldse mängu)...

Taolised hädad olid ka mõnel juba 3xxx seeria protsessoritega nendel MSI B450 mitte "Max" plaatidel.
Sellel plaadil pole ka VRM eriti võimekas talumaks 3xxx ja 5xxx piike jne rääkimata OC.
HWinfo või mõne asjalikuma diagnostika kuvajaga pole ka vist olukorda jälginud...

Mainisin MSI kuna endal enamus AM4 plaate on ka MSI toodang ja mitte "Max" ei saanud 3900x hakkama,
sümptomid olid küll teised jne.
Aga 100% raudkindel see AM4 tagasiühilduvus pole (kui ka päris "stock" stabiilne pole siis b550/x570 kindlam tee).

Epistli mõte lihtsalt selles, et kui sa pole leidnud olukorda milles toimib siis võid lõpmatuseni huupi lahmida ilma aru
saamata milles üldse probleem.
Nt. need registry lapid ?? mis on neil CPU-ga pistmist (need turvalapid on windowsi tuuma tarkvaralise iseloomuga).
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
puer
Kreisi kasutaja
puer

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.05.2022 13:40:39 vasta tsitaadiga

terric, tänud asjaliku juhise eest.

Filmisin pisut enne sinu postitust juba sellise stsenaariumi:
1. bios: load defaults
2. boot to win
3. Ryzen test: default profile
4. Paar sekundi pärast crash (videos 1:26)
5. Hard restart ja event logis midagi asjaliku ei olnud...

Link

Logid: https://www.upload.ee/files/14148635/5900X_quick_crash_with_all_the_logs.zip.html
Kokkuvõte: default ehk stock sätetel on ebastabiilne (videos näidatud stsenaarium reprodutseerib alati 100%).
Kaalusin ka CPU 5900X garantiisse saatmist, kuna default sätetel võiks ju vähemalt toimida ka sellel MoBol (2700X toimis sama kooslusega stabiilselt). Miks peaks tavakasutaja oskama biosis tuunida, kui 5900X default väärtustega ei toimi ametlikult ühilduval emaplaadil (nt MSI B450 GAMING PRO CARBON AC (MS-7B85))


Mälu defaultis on 2133 MHz.
Võin hiljem testi korrata, teha CMOS reset, lisada HWinfo jms juhiste järgi + windows scale up, et oleks paremini loetav (logid juba manuses)...


Infoks: event logis on järgmine error, kui biosis asju näppida ja ryzen masteriga auto OC panna:
Reported by component: Processor Core
Error Source: Machine Check Exception
Error Type: Cache Hierarchy Error
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jtz
HV kasutaja

liitunud: 22.09.2009




sõnum 17.05.2022 14:29:00 vasta tsitaadiga

puer kirjutas:
Miks peaks tavakasutaja oskama biosis tuunida, kui ta default väärtustega ei toimi ametlikult ühilduval emaplaadil (nt MSI B450 GAMING PRO CARBON AC (MS-7B85))


BIOS on beta staadiumis ja ametlikku tuge antud emaplaadil ei ole.
MSI beta'de disclaimeritega ei ole kursis kuid ASUS'el on beta'd listitud hoiatavate tekstidega - "as is" ja ei anta mingeid garantiisid, kui beta bios ei tööta või midagi hoopis sul ära lõhub/kärsatab (ehk ei ole kindlasti tavakasutajatele mõeldud).

Spoiler Spoiler Spoiler


Soovitused varem kõik vist enamuses antud. Kõige pealt HWiNFO64'ga vaadata mis tempid ja pinged teevad, ning sagedused (viskab peak hetkeliselt liiga kõrgele mingil põhjusel võib jama tulla)... Pm oled selle läbi ülevaate saanud, et kõik on kuld. nign seda mälud jedec mingis standardid (defaulits)(xmp amd peal võib aga ei pruugi stabiilne olla).
Vaatasin videot ja tuli kaks rumalat küsimust.. "Cpu ratio" on pandud "all core" - eeet.. ega see ei ole see seade kus kõikide tuumadele identsed kellad peale keerad (ehk mõni parima ja nõrgima tuuma vahel on kohati mõnisada mhz).. teiseks ryzen masteri oled võrrandist välistanud (ehk probleem seal)? ryzen master teeb mingit light load testi.. võta mingi gpuz saad sama tulemuse, hwinfo64 kaudu jälgid mis hetkel ka toimub...
ryzen master ise compakt vaates ja sa ei näe mis seadetes sa otseselt käsid CPU'l jooksma hakata = suures vaates mäletamist mööda oli ka nupp eraldi testimiseks? Sest hetkel sa sätid BIOS'is kõik iosi enda defaulti -> siis logid win sisse, paned ryzen masteri käima ja käsid masteril laadida "oma nägemuse" defaultist peale... ehk esialgne biosis möllamine justkui.. ei olnud mõtet väga..(katse ja video tarvis sobilik kuid ei näita praegu et just bios oleks just kurja juur)

Mainiti ka varasemalt AMD chipseti draiver'eid - endal selline kogemus gigabyte? B450 ja 3700X - death loop -> pani narvuti käima, laadis win log in'ini, oli seal u. 20sek ja viskas pildi tasku ning algkäivitus... ja nii lõputult ringiratast... põhjus? mõtlesin uuendada chipseti driverid - sai amd lehel viiamsed ja uusimad tõmmatud ning voila, pees... toimis aga sellega mis win10 või mb tootja poolne oli. hirm oli tol hetkel korralik - et kas lõhkusin ema või cpu ära, kuigi reaalis olid mõlemad kombes.<

mina sinu asemel mõtleks palju viitsimist ja aega soov selle teema alla panna - seega siis kas 5900x maha müüa (ennem proovida b550 või x570 chipsetiga plaadil toimivust) või võtta kohe mingi "out-of-box" toega b550 plate omale ligi. muidugi enne kõik rumalad vead välistada (tempid=pastad, mounting), socketis kõi kkenasti, pinnid ok, driverid, bios ja muu korras.

Ning ma sinu väitega nõus icon_smile.gif = tavakasutaja ei peagi selliste asjadega möllama beer_yum.gif (katselise firmware kasutamine aga ei ole tavakasutajale)

Muide - MSI leht ütleb et 5900X tugi on prosedele alates revision B2 (B0 omad seega saan aru ei ole toetatud või osaliselt?)(seega ei ole ka otseselt emaplaadi tootja viga, ega cpu tootja viga icon_biggrin.gif kui revision ning ühilduvus ei klapi)
Samuti tõesti ikkagi hea oleks kui sul B550/x570 plate kuskilt sebida ja sellega testida - icon_neutral.gif

_________________
Inflation Nation
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
puer
Kreisi kasutaja
puer

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.05.2022 18:45:04 vasta tsitaadiga

Tänud harimast beer_yum.gif

Uus test stabiilne:
CMOS reset läbi emaplaadi klemmi
BIOS: ei muutnud midagi
Win: ryzen master käima ei pannud
PRIME95: blend test stabiilne thumbs_up.gif
CPUZ: Stress CPU test stabiilne thumbs_up.gif

(Vajadusel lisan logid või teen video.)

Mul on sportlik huvi olemas, et edasi katsetada. Kuid peab tõdema, et see võtab rohkem aega kui ma esialgu eeldasin ja olen pigem skeptiline... Enda harimise mõttes võin veel biosi näppida ja teste teha, kui on HV tegelasi, kes juhiseid jagavad...

Edit.


viimati muutis puer 18.05.2022 18:22:03, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 22.12.2004




sõnum 17.05.2022 19:28:41 vasta tsitaadiga

Ära cpu-z stress testi kasuta, see on p*sk. Ma kasutan seda Heaveni taustal kui tahan masinat kuumutada. icon_smile.gif Proovi CB23 30 minutit.
See kas ära tasub, oleneb sellest kas vajad 12 tuuma.
Ise kasutan Gigabyte X570 Aorus Pro mutti, 4x8gb Corsair 3200 ja Seasonic Focus 850w kombot ja ei virise. Kindlasti on paremaid variante. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 230 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
puer
Kreisi kasutaja
puer

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.05.2022 20:23:01 vasta tsitaadiga

Heaven preset: extreme test stabiilne.
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 22.12.2004




sõnum 17.05.2022 20:55:02 vasta tsitaadiga

puer kirjutas:
Heaven preset: extreme test stabiilne.


Heaven testib graafikat. Ma kasutan seda lihtsalt gpu max tempide saavutamiseks. Proovi Cinebench R23 30 minutit stressi kuna sul oli cpu-ga stabiilsuse probleemid. See on parim lühike test prose stabiilsuse testimiseks. Minu jaoks vähemalt. icon_rolleyes.gif
Aga ma arvan, et kuna uue win11-ga oli stabiilne siis hetkel tundub nagu probleem lahendatud olevat.
Kommentaarid: 230 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
arny
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.01.2012




sõnum 18.05.2022 06:26:25 vasta tsitaadiga

See OCCT on ka suht hea, näitab testimise ajal ise tempi jne. https://www.ocbase.com/
_________________
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
puer
Kreisi kasutaja
puer

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.05.2022 11:42:13 vasta tsitaadiga

Cinebench R23: stabiilne
OCCT: stabiilne.


Kokkuvõte:
Esialgne probleem on lahenenud.
Süsteem on nüüd stabiilne (väljaarvatud Ryzen Master "Apply & test", mis crashib juba default/stock sätetel. Ainult test varianti sealt ei leidnud).

beer_yum.gif icon_cool.gif beer_yum.gif
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arny
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.01.2012




sõnum 18.05.2022 16:33:20 vasta tsitaadiga

googelda selle ryzen masteri kohta, mul ka tegi trikke see programm aga mingi asjade väljalülitamiste ja peale restarti uuesti sisse lülitamine tegi korda.
_________________
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 22.12.2004




sõnum 18.05.2022 17:57:09 vasta tsitaadiga

Suht mõttetu proge see ryzen master. Neile kes tahavad windowsi keskkonnas klokkidega mässata, neile sobib. Ise eelistan biosi iga kell sellele.
Kommentaarid: 230 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
puer
Kreisi kasutaja
puer

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.08.2022 16:02:23 vasta tsitaadiga

Update.
Süsteem oli testidega stabiilne (BIOSis sai ka sätteid muudetud). Mängus (Old World) aga esines ootamatuid restarte ja event logis juba tuttav error:
Reported by component: Processor Core
Error Source: Machine Check Exception
Error Type: Cache Hierarchy Error

Tegin CMOS reset läbi emaplaadi klemmi ja toimetasin selle järgi:
https://forum-en.msi.com/index.php?threads/solved-5900x-on-b450-gaming-pro-carbon-ac-not-working.356604/
XMP ON Profile 2 (3000Mhz 16-17-17-35)
DRAM FREQUENCY to 3000MHZ
FCLK to 1500MHz (1:1 ratio)
RAM Voltage 1.35

PRECISION BOOST OVERDRIVE [Enhanced Mode 3]

AMD CBS\
CORE PERFORMANCE BOOST [Auto]
Global C-State Control [Disabled]

AMD Overclocking\
ECO Mode [Disabled]

Precision Boost Overdrive [Advanced]
PBO Limits [Motherboard]
Precision Boost Overdrive Scalar [disabled] ja X1
Curve Optimizer [Disabled]
Max CPU Boost Clock Override [Disabled]
Platform Thermal Throttle Limit [Manual]
Platform Thermal Throttle Limit 90 (Celsius temp)

Hetkel testid ja mängud (sh. Old World) stabiilsed.


Järgmiseks plaanis uurida ja katsetada (kuid ilmselt B450 GAMING PRO CARBON AC VRMiga ja praeguse PSUga on see piiratud ja see on praegu okei):
PBO Limits [Manual] sätteid
Max CPU Boost Clock Override
Curve Optimizer


Update2: süsteem on olnud stabiilne 3 kuud.
Biosi sätted, sh full manual OC on andnud soovitud tulemuse
icon_wink.gif
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AlvinL
Kreisi kasutaja
AlvinL

liitunud: 04.03.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.09.2022 13:02:11 vasta tsitaadiga

puer Kas ma saan õigesti aru, et lahendasid probleemi plaati või psud vahetamata?
_________________
Võimatu on teha midagi lollikindlaks, sest lollid on haruldaselt leidlikud.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
puer
Kreisi kasutaja
puer

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.09.2022 14:18:31 vasta tsitaadiga

AlvinL kirjutas:
puer Kas ma saan õigesti aru, et lahendasid probleemi plaati või psud vahetamata?


Jah, sama riistvara. Ainult BIOS sätteid muutsin (korduvalt ja see trial & error katsetamine võttis väga kaua aega).
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alar26t
HV kasutaja

liitunud: 21.04.2011




sõnum 26.09.2022 07:34:33 vasta tsitaadiga

puer kirjutas:
AlvinL kirjutas:
puer Kas ma saan õigesti aru, et lahendasid probleemi plaati või psud vahetamata?


Jah, sama riistvara. Ainult BIOS sätteid muutsin (korduvalt ja see trial & error katsetamine võttis väga kaua aega).


thumbs_up.gif järjepidevuse ja dokumenteerimise eest. Endal ka mingi asi, mis freezib kogu süsteemi sekundiks. Peab ka vist troubleshootima hakkama.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  Süsteem ebastabiilne peale 2700X > 5900X uuendust mine lehele eelmine  1, 2
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.