Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  Dell Powerconnect ja trunk märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
lamp
HV Guru
lamp

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.01.2022 12:54:57 Dell Powerconnect ja trunk vasta tsitaadiga

Mul on siin üks väike võrguke, fortigate tegeleb L3 osaga ja tekitab vlanid ja nende vahel ACL, edasi on paar unifi switchi, kes saavad ka kenasti
trunkiga hakkama ja sealt nii native kui ka tagged vlane lugeda.
Olude sunnil on aga ka üks powerconnect 6224, kuhu peaks saatma rohkem kui ühe vlani ja sellega olen ma hädas.
Seni pole ma suutnud veel leida konfi, mis unifist tulevast trunkist midagi peale untagged oskaks võtta.
switchport mode trunk, allowed listis tagged vlanid ei toimi üldse, switchport mode general suudab aru saada ainult untagged vlanist.
teoorias praeguse teadmise juures oskaks eraldi vlanid füüsilise karvaga sisse tuua ja siis dellis need tagida kuhu vaja, aga see ei tundu nagu lahendus.
midagi välja ka ei filtreerita, suva dellist väljuvas pordis asuv seade suudab tagitud vlanidest aru saada.
Ainult dell on minusuguse jaoks veidi... eriline.

On kellelgi kogemusi dellidega? Äkki on midagi, mida olen kahe silma vahele jätnud.

_________________
eriti julm
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
heikis
HV Guru

liitunud: 17.03.2003




sõnum 25.04.2022 11:04:51 vasta tsitaadiga

https://www.dell.com/community/Networking-General/i-have-problem-with-trunk-port-in-a-PowerConnect-6224/m-p/3244418/highlight/true#M11351
interface ethernet 1/e48
switchport mode general
switchport general pvid 2000
no switchport general acceptable-frame-type tagged-only
switchport general allowed vlan add 2000
switchport general allowed vlan add 193,209,225,241 tagged


ehk siis: general mode, pvid viitab native VLANile, native vlan lisada ka "allowed vlan" listi (lisaks tagitud vlanidele). Ma ei tea kas "no switchport general acceptable-frame-type tagged-only" on vajalik või mitte vaikeseadetes... Pole Delli kunagi kasutanud icon_razz.gif
Sellist kombinatsiooni proovisid?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  Dell Powerconnect ja trunk
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.