Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 767, 768, 769 ... 867, 868, 869  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Alan
HV veteran
Alan

liitunud: 12.02.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.03.2022 17:52:38 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
Eks mingi hetk kolib Wifi6 peale üle, 2,5Gbit/s Enterprise PoE switch ootas millal sama liidesega AP välja tuleb.


Siin palju TP-Linki vastaseid aga nende Omada seadmete (rohkem enterprise klass) platvorm on tegelikult päris cool, sisuliselt Unifi koopia. Endal on 2.5gbe PoE+ portidega EAP660HD (Wifi 6) AP'd.
Kes TP-Linki privacy üle karjus siin - olen monitoorinud, nende TP-Linkide poolt ei ole mingeid päringuid väljapoole täheldanud. Täielik vaikus. (Cloud access on disabled, manageerin self hosted Omada softiga). Küll aga kõik Asuse ruuterid teevad meeletus koguses päringuid routerfeedback.asus.com, dlcdnets.asus.com, dlcdnwebimgs.asus.com ja mingitele aadressitele veel, mis kõik ära blokeerisin.

High-Q kirjutas:
siiski jätke meelde, et ühelt tugijaamalt teisele roomamine sõltub suures osas kliendiseadme oskusest ja eriti tahtest.


Nii on, aga ka sellistele klientidele on osades softides rohtu:
Kommentaarid: 130 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
karhu66
HV vaatleja

liitunud: 23.12.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.03.2022 01:11:43 vasta tsitaadiga

A.S. kirjutas:
Arvata võib, et pead "õige" kasutajaga sisse logima.


On soovitusi kuidas see "õige" kasutaja kätte saada?
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.03.2022 10:36:38 vasta tsitaadiga

Mine Teliasse tööle, kõige lihtsam vast.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.03.2022 11:06:06 vasta tsitaadiga

Peab suht spetsiifilise tookoha saama, et "õige" kasutaja ligipääs saada.

Suvalisele reatöötajale ei jagata midagi.

_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.03.2022 13:52:15 vasta tsitaadiga

Lihtsam on Telia seade vahetada enda ruuteri vastu icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.03.2022 15:08:59 vasta tsitaadiga

Veel lihtsam on arvutisse need sobilikud DNS servereid kirja panna, telefoni korral see tõesti niisama lihtne ei pruugi olla.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karhu66
HV vaatleja

liitunud: 23.12.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.03.2022 15:32:04 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Lihtsam on Telia seade vahetada enda ruuteri vastu icon_rolleyes.gif


Tundub nii icon_biggrin.gif, Elisa ruuteritega sellist probleemi pole olnud, ega poleks seda telia võtnud kui nad ainsad kiire neti pakkujad poleks selles hoones.

A.S. kirjutas:
Veel lihtsam on arvutisse need sobilikud DNS servereid kirja panna, telefoni korral see tõesti niisama lihtne ei pruugi olla.

Ei ole lihtne kui tahad kõigile oma seadmetele seadistuse paika panna.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 27.03.2022 15:51:40 vasta tsitaadiga

Technicolor X2 ruuteri DNS muutmine kasutaja veebivaates on veana edastatud, laheneb järgmises softis kui piisavalt muid olulisi parandusi koguneb.
Teistes ruuterites vist ei tohiks probleeme olla?

Kui juba küsimus tekkis, siis küsiks vastu, miks see DNS muutmine tavakasutajale oluline on? Mingi striimingu teema? Kas sellele mingit muud lihtsamat rohtu pole?
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.03.2022 16:41:51 vasta tsitaadiga

Näiteks Pi-hole kasutamiseks. Või kui tahaks näiteks mõne välismaise netikasiino lehte näha mida EMTA arvab, et sa ei peaks nägema.
Spetsiifilisemaid vajadusi võib teisigi olla
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karhu66
HV vaatleja

liitunud: 23.12.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.03.2022 22:00:16 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
Technicolor X2 ruuteri DNS muutmine kasutaja veebivaates on veana edastatud, laheneb järgmises softis kui piisavalt muid olulisi parandusi koguneb.
Teistes ruuterites vist ei tohiks probleeme olla?

Kui juba küsimus tekkis, siis küsiks vastu, miks see DNS muutmine tavakasutajale oluline on? Mingi striimingu teema? Kas sellele mingit muud lihtsamat rohtu pole?


jah siin eelmine postitaja vastas õigesti, pihole jaoks et reklaamid praktiliselt blokeerida kõigile seadmetele mis võrgus on, samuti olen ka tihti DNS vahetanud selle pärast mõni lihtsalt on kiirem kui teine icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.03.2022 22:02:12 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
Technicolor X2 ruuteri DNS muutmine kasutaja veebivaates on veana edastatud, laheneb järgmises softis kui piisavalt muid olulisi parandusi koguneb.
Teistes ruuterites vist ei tohiks probleeme olla?

Kui juba küsimus tekkis, siis küsiks vastu, miks see DNS muutmine tavakasutajale oluline on? Mingi striimingu teema? Kas sellele mingit muud lihtsamat rohtu pole?

DG400p samuti ei lasknud muuta kui aastaid tagasi proovisin. Ma pole uusima versiooni peal, seega vb uuemad lasevad muuta?
Õnneks mul ainult arvuti, ja selle seadistuses olevad serverid on ülimuslikud ruuteri seadistusele.

DNS muutimine pole just oluline aga hea kui see võimalus olemas on nt privaatsuse, kiiruse või tsensuuri tõttu.
Pigem kummaline, et kui seda muuta ei saa, siis miks seda üldse kasutajaliideses kuvada?
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karhu66
HV vaatleja

liitunud: 23.12.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.03.2022 22:03:38 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
indrpo kirjutas:
Technicolor X2 ruuteri DNS muutmine kasutaja veebivaates on veana edastatud, laheneb järgmises softis kui piisavalt muid olulisi parandusi koguneb.
Teistes ruuterites vist ei tohiks probleeme olla?

Kui juba küsimus tekkis, siis küsiks vastu, miks see DNS muutmine tavakasutajale oluline on? Mingi striimingu teema? Kas sellele mingit muud lihtsamat rohtu pole?

DG400p samuti ei lasknud muuta kui aastaid tagasi proovisin. Ma pole uusima versiooni peal, seega vb uuemad lasevad muuta?
Õnneks mul ainult arvuti, ja selle seadistuses olevad serverid on ülimuslikud ruuteri seadistusele.

DNS muutimine pole just oluline aga hea kui see võimalus olemas on nt privaatsuse, kiiruse või tsensuuri tõttu.
Pigem kummaline, et kui seda muuta ei saa, siis miks seda üldse kasutajaliideses kuvada?


100% päri
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 27.03.2022 22:15:46 vasta tsitaadiga

Privaatsus ja tsensuur, kiirus? WTF Mis riigis te elate icon_biggrin.gif

by default kõik toimib. muidugi saan aru, et mõnel on vaja kõik üle näppida aga eelmainitud arvamused ei muuda teie "privaatsust ja tsensuuri" ning kiirust ammugi mitte.
heal juhul saab VPN ja Tor lehitseja midagi selle peale pakkuda aga ma ei tea miks tavakodanikul seda vaja peaks olema.

Seega ma tahaks ikkagi teada, miks DNS muutmine ruuteris oluline on. (jah seda saab ka klientseadmes teha)
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.03.2022 22:17:40 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:

Seega ma tahaks ikkagi teada, miks DNS muutmine ruuteris oluline on. (jah seda saab ka klientseadmes teha)


Sellele küsimusele vastati juba.

Reklaamide blokeerimine näiteks.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karhu66
HV vaatleja

liitunud: 23.12.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.03.2022 22:21:53 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
Privaatsus ja tsensuur, kiirus? WTF Mis riigis te elate icon_biggrin.gif

by default kõik toimib. muidugi saan aru, et mõnel on vaja kõik üle näppida aga eelmainitud arvamused ei muuda teie "privaatsust ja tsensuuri" ning kiirust ammugi mitte.
heal juhul saab VPN ja Tor lehitseja midagi selle peale pakkuda aga ma ei tea miks tavakodanikul seda vaja peaks olema.

Seega ma tahaks ikkagi teada, miks DNS muutmine ruuteris oluline on. (jah seda saab ka klientseadmes teha)


Võib olla et olen harjunud lihtsalt, sest ükski ruuter pole varem mul seda mitte lubanud icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 27.03.2022 22:23:07 vasta tsitaadiga

KillFrenzy, Reklaamid, kus keskkonnas? Kuidas saab DNS muutmine paremini reklaame blokeerida?
Ma olen selles osas harimatu vist. Kasutan uBlocki veebilehitsejas.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.03.2022 22:25:29 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
Privaatsus ja tsensuur, kiirus? WTF Mis riigis te elate icon_biggrin.gif

Paranda mind kui ma eksin aga kui kogu liiklus käib läbi ISP DNS-i, siis ISP ju näeb mis lehti ma külastan?
Kiiruse poolest ei pruugi ISP DNS serverid olla alati parimad. Lisaks tõesti on teatud lehed blokeeritud Eestis. Ise neid küll ei külasta.
indrpo kirjutas:
by default kõik toimib. muidugi saan aru, et mõnel on vaja kõik üle näppida aga eelmainitud arvamused ei muuda teie "privaatsust ja tsensuuri" ning kiirust ammugi mitte.

Küsin siis uuesti - miks on see valik kasutajaliideses siis olemas kui seda muuta ei saa?
indrpo kirjutas:
Seega ma tahaks ikkagi teada, miks DNS muutmine ruuteris oluline on. (jah seda saab ka klientseadmes teha)

Millistes seadmetes konkreetselt? Pane siia nimekiri koos tarkvaraversioonidega.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.03.2022 22:26:52 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
KillFrenzy, Reklaamid, kus keskkonnas? Kuidas saab DNS muutmine paremini reklaame blokeerida?
Ma olen selles osas harimatu vist. Kasutan uBlocki veebilehitsejas.


Siis on viimane aeg ennast harida.
Telefonis ka ublock? Milleks igasse arvutisse midagi installida kui saab võrgud kõik reklaamid koomale tõmmata hoopis.

Tomorrow kirjutas:
indrpo kirjutas:
Privaatsus ja tsensuur, kiirus? WTF Mis riigis te elate icon_biggrin.gif

Paranda mind kui ma eksin aga kui kogu liiklus käib läbi ISP DNS-i, siis ISP ju näeb mis lehti ma külastan?


icon_lol.gif







doh.gif
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 27.03.2022 22:31:41 vasta tsitaadiga

Ma vastan veelkord küsimusele küsimusega.
kas teil on vahet kas DNS on
194.126.115.18 või 8.8.8.8
Mida see teie jaoks muudab? Turvalistust? Keegi jälgib teid DNS serveri kaudu? icon_biggrin.gif

Võrguparameetreid saab igas seadmes muuta alates win arvutist lõpetades iPhonest, mis tarkvaraversioone sa küsid Tomorrow

Ma ei taha kellelegi ninna sõita vaid aru saada, milleks on DNS muutmine ruuteris kasulik.
Varem mainisin, ühes (X2) ruuteris see muutmise võimalus parandatakse tänu küsimisele.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.03.2022 22:55:58 vasta tsitaadiga

indrpo, Sa tead, et küsimusele pole viisakas vastata küsimusega?

Jah on vahet ja ei ma ei kasuta 8.8.8.8

Võrguparameetreid võib lõppseadmetes küll muuta, aga see on tüütu käsitöö igas seadmes neid muuta. Lihtsam oleks ruuteris muuta ühe korra.

Ma küsin mis seadmetel saab või ei saa muuta DNS servereid ja kui saab siis alates millisest tarkvaraversioonist. Mis sulle arusaamatuks jäi selle küsimuse juures?
Hetkel loen välja, et üheski modernses (vanu Thomsoneid ma ei arvesta) seda teha ei saa ja uusimas X2's see valik alles tuleb tarkvarauuendusega millalgi?
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karhu66
HV vaatleja

liitunud: 23.12.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.03.2022 23:14:37 vasta tsitaadiga

ma kasutasin pihole DNS serveri vahel, et välja filtreerida reklaame serveerivad domeenid ja selle effectiivseks kasutamiseks olen ikka ruuteris muutnud DNSi aadressi
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 28.03.2022 07:50:24 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
indrpo kirjutas:
Privaatsus ja tsensuur, kiirus? WTF Mis riigis te elate icon_biggrin.gif

Paranda mind kui ma eksin aga kui kogu liiklus käib läbi ISP DNS-i, siis ISP ju näeb mis lehti ma külastan?
Kiiruse poolest ei pruugi ISP DNS serverid olla alati parimad. Lisaks tõesti on teatud lehed blokeeritud Eestis. Ise neid küll ei külasta.
....
Tsitaat interneti kohta:

People also ask
What is a DNS server?
What is a DNS server? When users type domain names into the URL bar in their browser, DNS servers are responsible for translating those domain names to numeric IP addresses, leading them to the correct website. What is DNS? What is 1.1.1.1?


Parandage natuke oma teadmisi interneti kohta!
Muidu indrek saab pidevad ja mitte ära lõppevad naerukrambid ja pole seetõttu varsti võimeline siia postitama.

P.S.
Kuna eri DNS serverid võivad anda eri tulemusi, siis sealtkaudu(s.t. vahetades parajasti kasutusel olevat DNS serverit) on võimalik üht-teist muuta küll aga siin vahepeal esitatud väited on metsa mis metsa.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.03.2022 08:25:10 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
Reklaamid, kus keskkonnas? Kuidas saab DNS muutmine paremini reklaame blokeerida?
Ma olen selles osas harimatu vist. Kasutan uBlocki veebilehitsejas.


Vastus ju anti. Pi-hole.

_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.03.2022 08:41:53 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
indrpo kirjutas:
Privaatsus ja tsensuur, kiirus? WTF Mis riigis te elate icon_biggrin.gif

Paranda mind kui ma eksin aga kui kogu liiklus käib läbi ISP DNS-i, siis ISP ju näeb mis lehti ma külastan?
Kiiruse poolest ei pruugi ISP DNS serverid olla alati parimad. Lisaks tõesti on teatud lehed blokeeritud Eestis. Ise neid küll ei külasta.
....
Tsitaat interneti kohta:

People also ask
What is a DNS server?
What is a DNS server? When users type domain names into the URL bar in their browser, DNS servers are responsible for translating those domain names to numeric IP addresses, leading them to the correct website. What is DNS? What is 1.1.1.1?


Parandage natuke oma teadmisi interneti kohta!
Muidu indrek saab pidevad ja mitte ära lõppevad naerukrambid ja pole seetõttu varsti võimeline siia postitama.

P.S.
Kuna eri DNS serverid võivad anda eri tulemusi, siis sealtkaudu(s.t. vahetades parajasti kasutusel olevat DNS serverit) on võimalik üht-teist muuta küll aga siin vahepeal esitatud väited on metsa mis metsa.

Ma tean mis DNS on. Seda ei pea mulle selletama aga sa ilmselgelt ei saanud minu poindile pihta:
tsitaat:
Unfortunately, by default, DNS is usually slow and insecure. Your ISP, and anyone else listening in on the Internet, can see every site you visit and every app you use — even if their content is encrypted. Creepily, some DNS providers sell data about your Internet activity or use it to target you with ads.

Juhul kui Telia ei kasuta DoH või DoT, siis eksisteerib võimalus näha mis lehti ma külastan.
https://en.wikipedia.org/wiki/DNS_over_HTTPS
https://en.wikipedia.org/wiki/DNS_over_TLS

Lisaks eeldan, et Telia logib IP aadresse mida nende DNS kasutajad külastavad.
Kiiruseerinevus kahe DNS-i vahel võib Euroopas olla isegi neljakordne: https://www.dnsperf.com/#!dns-resolvers,Europe
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 28.03.2022 08:48:55 vasta tsitaadiga

Domeen ei ole veebileht.
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 767, 768, 769 ... 867, 868, 869  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.