Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Windows 11 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 42, 43, 44 ... 104, 105, 106  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 21.01.2022 12:47:44 vasta tsitaadiga

chrome laadsed tabid on okei thumbs_up.gif tuleks vast kasuks tõesti.

õnnelik inimene, kes pole moodsat ms officet näinud. soovitan soojalt sellest kantserogeenist võimalikult kaugele hoida. libre on väga hea thumbs_up.gif

_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 21.01.2022 13:35:37 vasta tsitaadiga

kui on vaja eri kaustade/ketaste vahel opereerida, siis eraldi aknad (sobivalt ekraanile laiali panduna) on paremad tabide vahet klõpsimisest
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007




sõnum 21.01.2022 13:53:35 vasta tsitaadiga

Mnator, nõus. Ma kasutan netibrauserit ka nii, et samat brauserit on mitu tükki lahti. Tab`ide vahel liikumiseks pole kiirklahve ja jube tüütu on hiirega neid valida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Nipi1000
HV kasutaja

liitunud: 25.10.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.01.2022 13:56:46 vasta tsitaadiga

olafsand kirjutas:
Mnator, nõus. Ma kasutan netibrauserit ka nii, et samat brauserit on mitu tükki lahti. Tab`ide vahel liikumiseks pole kiirklahve ja jube tüütu on hiirega neid valida.


ctrl+tab(+shift) ju kiirklahvideks tabide vahetamiseks icon_rolleyes.gif
...aga sellegipoolest ei soovi neid file explorerile, kindlasti peaks olema seadistatav isegi kui tuleb...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.01.2022 13:57:12 vasta tsitaadiga

Mnator, See tähendab, et limiit on neli akent kui jutt ei käi just mingist ülisuurest monitorist või mitmest monitorist. Lisaks akende osas on keerulisem neid paigutada. Kuigi Win11 tuleb siinkohal appi ja maximize nupu alt saab erinevaid akende layoute valida.
Proovisin nüüd Files äppi ja see on lähim sellele mida ma soovin: https://github.com/files-community/Files

Plussina toetab tabe, teemasid, kaustade suuruse kuvamist. kaustade järjestamst koos failidega nt nime alusel jms. Tundub üsna asjalik.

Muide vaatasin ka huvi pärast Insider tagasisidest kui kõrgel kohal File Explorer tabid on.
File Explorer alajaotuses on nad #12 üldises pingereas (koos bugidega) ja soovituste osas #7
Muidugi ~1000 poolthäält kahvatub 16454 poolthääle ja 1100+ kommentaari kõrval mis #1 soovitus on Win11 osas ja see on soov taskbar ülesse või külgedele kinnitada mida Win11 enam vaikimisi ei võimalda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 21.01.2022 14:18:45 vasta tsitaadiga

kas jaotad faile ühelt kettalt mitmekümnesse eri kohta laiali?
sel juhul võib sul tõesti limiit ees istuda
aga muidu ei pea kõik aknad päris korraga silme ees olema, osa võib olla minimeeritud, lihtsalt mugavuse mõttes kogu aeg käepärast
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 21.01.2022 15:26:45 vasta tsitaadiga

Tääbid on väga hea lahendus, siis lõpuks saab grupeerida aknaid.
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
siinus
HV Guru
siinus

liitunud: 20.01.2007




sõnum 21.01.2022 16:51:56 vasta tsitaadiga

Seda ühte aknasse tääbimist saame juba nautida täielikult perversse Settings äpi näol, mis on kõike muud kui multitaskitav. Annaks kurat, et nad Exploreriga samasse suunda ei vaata. Pigem fixigu see enne ära, kui mingi failihaldur, millele on suht pädevaid alternatiive.
_________________
suck less | ANNA MU SAI!
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu,
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.01.2022 23:47:41 vasta tsitaadiga

siinus, Millest sa räägid? Settings äpp taaskasutab ju sama akent. Täpselt sama mida explorer vaikimisi teeb. Ometi paljude meelest on see justkui ok. Vana kontrollpaneel oli veidi erinev kus osad asjad avanesid eraldi aknas või dialoogikastis (aga mitte kõik).

Exploreri sätteid saab küll muuta, et iga kaust avaneks eraldi aknas aga see on veel hullem, kuna siis tekib metsik akende meri mille vahel navigeerimine on kordades tüütum ja aeganõudvam kui tabidega majandamine ühes aknas.
Pealegi tabide kasutamine ei tähenda seda, et ei võiks mitme kausta sisu korraga näha. Kui kunagi lisatakse tabid, siis tuleb ilmselt ka võimalus neid nö välja lohistada. Taolisel juhul muutub aknast välja lohistatud tab eraldi aknaks. Vähemalt nii toimib see kolmanda osapoole progedes.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bilderberg
HV kasutaja
Bilderberg

liitunud: 26.08.2009




sõnum 22.01.2022 00:16:43 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
Tääbid on väga hea lahendus, siis lõpuks saab grupeerida aknaid.
thumbs_up.gif
Minul on Edge` tavaliselt kasutuses 20-25 tabi ja Exploreris omaks ka tükki 5-7.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.01.2022 14:30:33 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Exploreri sätteid saab küll muuta, et iga kaust avaneks eraldi aknas aga see on veel hullem, kuna siis tekib metsik akende meri mille vahel navigeerimine on kordades tüütum ja aeganõudvam kui tabidega majandamine ühes aknas.


Annaks jumal, et tab'e ei tuleks ja jääks see mitme akna võimalus.
Tab'id on esimene asi, mis sai MacOS'is Fidneris disabletud, ma ei kujuta ette, kellel sellist perverssust vaja võiks minna ja milleks. icon_lol.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.01.2022 15:11:26 vasta tsitaadiga

Vastuseisu põhjal tundub, et meil on hulk vanaemasid siin teemas. Minu mitte nii arvutiga sinapeal vanem tuttav avab kah kõik kaustad eraldi eknas. Ja siis kulutab pool ajast nendega mässamisele. Ühtlasi ei kasuta brauseris järjehoidjaid vaid navigeerib neti.ee kaudu. Üritasin küll selgitada, et järjehoidja oleks kiirem aga see tundus väga vastumeelne olevat. Piltlikult öeldes kui ma kasutaks seda süsteemi ja mul asuks midagi väga sügaval alamkaustas, siis selle avamine tekitaks kümmekond ebavajalikku akent mille ma peaks eraldi sulgema või mul oleks taskbaril segadus - eriti kui ma kasutaks never combine valikut. Sellles osas on vaikimisi sama akna taaskasutamine parem.

Täpsustan, et tabid mis mul exploreris avatud on ei tähenda tingimata, et need kohe vajalikud ja kasutuses on. Mul on mitmed lahti igaks juhuks nädalate või kuude kaupa. Lisaks bookmarkitud/pinnitud tabid mis võtavad vähem ruumi. Tavaliselt on avatud 3-10 tabi. Palju vähem võrreldes brauseriga aga ilma tabideta ei kujutaks enam kasutust ette. Kasutan ka aknaid aga ainult siis kui vaja. Saab tabi lohistada välja ja see tekitab eraldi akna. Kui valmis saab ka tagasi lohistada, et aken ära kaotada või sulgeda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002




sõnum 22.01.2022 15:39:32 vasta tsitaadiga

mul on alati üks aken ja max 3 tabi. Sulgen niipea, kui võimalik icon_razz.gif
_________________
Hapud viinamarjad
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.01.2022 15:44:23 vasta tsitaadiga

Hmm, pole kordagi vajadust tundnud. Hoian lihtsalt kahte Explorer akent taustal lahti, 50/50 ekraanile jagatud, ja saan seal koik failihalduse tehtud icon_rolleyes.gif
_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.01.2022 16:56:02 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Hmm, pole kordagi vajadust tundnud. Hoian lihtsalt kahte Explorer akent taustal lahti, 50/50 ekraanile jagatud, ja saan seal koik failihalduse tehtud icon_rolleyes.gif


Jep, selline dual layput on kõuge efektiivsem, pole vaja kuskil tab'ide vahel surfata... thumbs_up.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 22.01.2022 16:58:03 vasta tsitaadiga

tekib kange huvi, et mis usecase tomorrow'l on, et tal miljon tabi ja akent peab olema millest paljud veel kuude kaupa lahti. arvuti kinni üldse ei käi vahepeal?
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bilderberg
HV kasutaja
Bilderberg

liitunud: 26.08.2009




sõnum 22.01.2022 17:21:56 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
tekib kange huvi, et mis usecase tomorrow'l on, et tal miljon tabi ja akent peab olema millest paljud veel kuude kaupa lahti. arvuti kinni üldse ei käi vahepeal?

Minul on näiteks igas tabis lahti tööks vajalik rakendus..jajaja nii ta on paarkümmend tükki ja enamus erinevate kasutajanimede ja paroolidega. Annaks teisi otsida, kui iga rakendus oleks lahti eraldi aknas kopp.gif.Ei pääste ei teine ea ka neljas monitor. Töö efektiivsus on sellisel juhul nullilähedane. Peale selle on vaja kasutada 4-5 faili ja veel lisks 3-4 täiendavat proget.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.01.2022 18:02:13 vasta tsitaadiga

Kui ekraanipinnast puudu, siis kasutage mõnda virtuaalse desktopi laiendajat?
Mul 2 füüsilist "molu" + VirtuaWin abil veel 4 kummalegi juures ehk siis pmst 8tk.
Ümberlülitamine ja programmide ringitõstmine on pmst paar klahvivajutust.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.01.2022 18:04:25 vasta tsitaadiga

Hetkel kais jutt vist Windows Exploreri akendest/tabidest, mitte Interneti brauseri.
_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 22.01.2022 19:05:47 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
Exploreri sätteid saab küll muuta, et iga kaust avaneks eraldi aknas aga see on veel hullem, kuna siis tekib metsik akende meri mille vahel navigeerimine on kordades tüütum ja aeganõudvam kui tabidega majandamine ühes aknas.


Annaks jumal, et tab'e ei tuleks ja jääks see mitme akna võimalus.
Tab'id on esimene asi, mis sai MacOS'is Fidneris disabletud, ma ei kujuta ette, kellel sellist perverssust vaja võiks minna ja milleks. icon_lol.gif
Üks ei välista teist.
Tääbid ja mitu akent saavad eksisteerida paralleelselt.

Mina kasutan veebilehitsejas tääbe just siis, kui soov ühe kindla teemaga seonduvalt mitu erinevat otsingut teostada, võrrelda infot ja kui info olemas ja rohkem ei kasuta, siis panen kõikide tääbidega akna kinni.
Exploreris võiks see eksisteerida juba ammu, kahjuks Windows on ajale jalgu jäänud. Lubuntus ülimalt mugav.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.01.2022 19:06:15 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
Kui ekraanipinnast puudu, siis kasutage mõnda virtuaalse desktopi laiendajat?
Mul 2 füüsilist "molu" + VirtuaWin abil veel 4 kummalegi juures ehk siis pmst 8tk.
Ümberlülitamine ja programmide ringitõstmine on pmst paar klahvivajutust.

Mingi selline asi on vist ka sisseehitatud nüüd. Olen üritanud kasutada ei sobi mulle. Vb kui väga erinevaid asju teeks a'la töö, kool, meelelahutus jne siis harjuks ära, et igaüks neist oma desktopil.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.01.2022 19:14:29 vasta tsitaadiga

LKits, me ei räägi siin veebilehitsejast... icon_biggrin.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 22.01.2022 19:21:05 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
LKits, me ei räägi siin veebilehitsejast... icon_biggrin.gif
Ei oma tähtsust, point on sama. Ehk Lubuntus on mul "exploreris" ühes aknas mitu tääbi lahti kindla tegevusega seonduvalt. Kui näiteks kopeerin ühest tääbist teise failid ära, siis panen terve akna kinni. Teises aknas jällegi teised tääbid lahti.

Jätkuvalt - tegemist oleks featuuriga, mida kasutama ei pea. Ära piira enda maailmavaatega neid, kes seda sooviksid kasutada.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.01.2022 19:30:18 vasta tsitaadiga

Exploreris on mul tabi-ide asmel "vajalikud kohad" Quick access alla pinnitud ja kiirelt kattesaadavad.

Uritan aru saada, miks neid tab-e vaja on icon_smile.gif

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.01.2022 19:33:01 vasta tsitaadiga

Mida seal exploreris niiväga teha on, et peab n+1 tabi või akent olema? Veebibrowseriga saan aru, aga failidega majandamiseks see nagunii mingi teab mis mugav tööriist pole, parem siis juba windows commander või far manager.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Windows 11 mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 42, 43, 44 ... 104, 105, 106  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.