Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  3D printerid märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 77, 78, 79 ... 86, 87, 88  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
maxfox04
HV veteran

liitunud: 08.02.2010




sõnum 17.01.2022 21:35:32 vasta tsitaadiga

Hoian kilekotis mõne silica geel padjakestega. Printimiseks võtan välja ja peale seda tagasi (mitte alati...).
Aga jah, olen küll tundnud, et niiske filamendiga printimine käib sellise "pop-it" häälega, ehk on kuulda, et kiirelt vesi aurub välja.

_________________
Hobielektroonik. Parandan katki läinud elektroonikat.
Huvid: mikrokontrollerid, DIY, IoT, CNC, 3D printer: Prusa i3.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.01.2022 21:44:09 vasta tsitaadiga

Lisaks juurde, et minu tähelepanekud on seotud PLA-ga ja mõistliku kasutusajaga, mitte 1-2 aastat niisama seismisega.

Hiljuti nägin miskit videot ka, kus sel teemal juttu: https://www.youtube.com/watch?v=5CFxT1q6dX8
Selle näitel PLA-ga printimisel niiskusel erilist vahet polnud.

_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ninzor
HV veteran

liitunud: 15.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.01.2022 22:38:34 vasta tsitaadiga

https://www.creality3dofficial.com/products/white-black-color-3d-printer-filament-1-75-mm-pla-materials-2kg

Kuu aega rippus eluruumis (pigem kuiv kui niiske) üks poolik must rull. Ei taha kohe kuidagi built plate'ile enam kinni jääda ning mis jääb, prinditud tükid tunduvad palju hapramad kui värskelt samast rullist tulnult. Build plate'i olen hooldatuna hoidnud (enne igat printimist alkoga üle ja lasknud julgelt mitu minutit kuivaks keeta). Ka 99.9% isopropanool ei aidanud nakkuvusega. Kui niiskuse probleem, soovitati 50C ja 7 tundi ahjus kuivatada.
Drybox, vaakum kott, vms. lahendus pakkus ka huvi kuna sooviks ka PETG'd proovida peale PLA.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
redart
HV kasutaja

liitunud: 08.04.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.01.2022 00:17:22 vasta tsitaadiga

ninzor kirjutas:

Kuu aega rippus eluruumis (pigem kuiv kui niiske) üks poolik must rull. Ei taha kohe kuidagi built plate'ile enam kinni jääda ning mis jääb, prinditud tükid tunduvad palju hapramad kui värskelt samast rullist tulnult.

Just, tugevuse probleemi ma olen ka märganud. Sealjuures kõik muu võib täiesti fine paista.

The_Boss kirjutas:
Lisaks juurde, et minu tähelepanekud on seotud PLA-ga ja mõistliku kasutusajaga, mitte 1-2 aastat niisama seismisega.

Minu mõistlik kasutus on, et kasutan seda värvi ja materjali mida hetkel vaja. Mõni kulub rutem, mõni harvem. Kui neid kokku üle 10 on ja printimisteenust ei osuta, siis ikka juhtub et mõni seisab kauem. Selavii.

The_Boss kirjutas:

Hiljuti nägin miskit videot ka, kus sel teemal juttu: https://www.youtube.com/watch?v=5CFxT1q6dX8
Selle näitel PLA-ga printimisel niiskusel erilist vahet polnud.


Ma julgustan kõiki tuginema pigem oma kogemusele kui yt arvamusliidritele. Sealt tuleb nii kulda kui mehh kraami. Lisaks, konkreetselt näiteks õhuniiskus on eri maailma paigus üpris erinev.
Siin on mõned nädalad tagasi trükitud retraction testi sein (sisuliselt ühekihiline sein) Gembirdi PLA+-ga, täiesti talle sobivate parameetrite juures prinditud. Peale suve ja sügise lahtiselt toas vedelemist. Materjal oli enne täiesti puhtalt printiv.

Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
argo76
HV vaatleja

liitunud: 25.03.2017




sõnum 20.01.2022 21:54:16 vasta tsitaadiga

Ega kellelgi Extruder Idler Armi vedele kuskil? Artillery Sidewinder X1 jaoks oleks tarvis. Sain vahetuse käigus selle printeri omale ja ei toimeta. Praegune arm on mingi ise prinditud nikerdis kust kõik laagrid ja vedrugi puudu icon_sad.gif
Sellele sobib ka E3D Titan, Prusa i3 MK2 ja 4max pro oma.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ixidor
HV kasutaja
ixidor

liitunud: 06.12.2011




sõnum 21.01.2022 10:13:46 vasta tsitaadiga

argo76 kirjutas:
Ega kellelgi Extruder Idler Armi vedele kuskil? Artillery Sidewinder X1 jaoks oleks tarvis. Sain vahetuse käigus selle printeri omale ja ei toimeta. Praegune arm on mingi ise prinditud nikerdis kust kõik laagrid ja vedrugi puudu icon_sad.gif
Sellele sobib ka E3D Titan, Prusa i3 MK2 ja 4max pro oma.


Mul üks komplektne orig. Titan koos V6 Lite otsaga saada
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rimz
HV vaatleja
rimz

liitunud: 18.08.2008




sõnum 25.01.2022 10:43:43 vasta tsitaadiga

ninzor kirjutas:
https://www.creality3dofficial.com/products/white-black-color-3d-printer-filament-1-75-mm-pla-materials-2kg

Kuu aega rippus eluruumis (pigem kuiv kui niiske) üks poolik must rull. Ei taha kohe kuidagi built plate'ile enam kinni jääda ning mis jääb, prinditud tükid tunduvad palju hapramad kui värskelt samast rullist tulnult. Build plate'i olen hooldatuna hoidnud (enne igat printimist alkoga üle ja lasknud julgelt mitu minutit kuivaks keeta). Ka 99.9% isopropanool ei aidanud nakkuvusega. Kui niiskuse probleem, soovitati 50C ja 7 tundi ahjus kuivatada.
Drybox, vaakum kott, vms. lahendus pakkus ka huvi kuna sooviks ka PETG'd proovida peale PLA.


Kui ei tea millal järgmine kord antud filamenti vajan, siis ise kasutan alati vaakumkotti ning lahtiselt seisvad filamendid lähevad enne kasutust alati dryboxi. Isegi PLA puhul oli printimiskvaliteedis vahe tuntav.

_________________
http://www.3dcenter24.com/
Lai valik Eestist laost saadaval - filamendid, 3D printerid, tarvikud ja varuosad.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran
NightStriker

liitunud: 24.07.2007




sõnum 25.01.2022 12:14:18 vasta tsitaadiga

Kohalikust kaubandusest piisavalt suuri suletavaid kotte ei leidnud (minigrip). Tellisin välkamaalt. Sealt ka portsu suuremaid silica pakke.
Osad rullid seisavad pikemalt ja lähevad kotti silica pakiga. PLA+ must ja valge on kogu aeg masinates ja kuluvad jooksvalt ära. Paari nädala seismisega pole probleeme täheldanud.

Ööpäevaks vette kastmise ja pool aastat seismisel võib vahe sees olla küll.
Materjal tõmbab vett sisse. Aga see ei ole poorne. Ehk veel läheb aega kuni see imendub sügavamatesse kihtidesse. Pool aastat õhu käes seisnud jõhv võib sisaldada oluliselt rohkem vett kui korraks vette kastetud.

_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011




sõnum 25.01.2022 18:57:10 vasta tsitaadiga

pwn13 kirjutas:
Egas kellelgi pärnus sla printimis võimalust pole? sobiks ka mujal piirkonnas.

Uuriks korra veel, on siin sla mehi?

_________________
pWn
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
redart
HV kasutaja

liitunud: 08.04.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.01.2022 20:57:02 vasta tsitaadiga

Veelkord filamentide kuivas hoidmisest, minigrip kottidega jändamisest ja muust.
Ma olen laisk. Ja juhukasutaja - mõnikord prindin mitukümmend tundi nädalas, mõnikord seisab printer 3 kuud. Aga tahaks, et kõik oleks kohe valmis, kui idee tuleb. Sellepärast ma olen aretanud säilituskasti, kuhu saab otse 3-4 pooli sisse visata ja millega võib jätta kogu kupatuse kuudeks seisma.
Kasti põhjas on niiskusimaja.
Algul oli kasti keskel toru, läbi poolide tsentriaukude, aga see tegi üksiku pooli vahetamise pea võimatuks. Nüüd toetan pooli servad laagritel juhtrullikutele, mille vahekaugus on muudetav.
Viimane täiendus oli PFTE ühendus otse ekstruuderini - enne seal oli õhk vahel, aga mõned filamendid kipuvad õhu käes väga kiirelt murduma ja kui seda ka ei juhtu, siis esimeste juppide prindikvaliteeti ei saa ikkagi usaldada. Teeb jõhvi vahetamise küll keerukamaks, aga väldib halbu üllatusi.

Spoiler Spoiler Spoiler


PS andke märku, kui pildi lingid ei tööta. google'ga on see pildi jagamine foorumisse embedimisega paras kirurgia icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.01.2022 22:45:47 vasta tsitaadiga

Ei tea kas Eestis filamenti jaoks eraldi oleks kuskilt osta säilituskarpi?
https://www.herz-filament.at/en/home/136-filament-saef-box-fuer-1kg-spulen.html
Printimist on üsna vähe aga 3-4 rulli oleks vaja niiskuse eest kaitsta küll. Lihtne oleks küll visata kõik rullid ühe kasti aga see võtab liialt ruumi. Tahaks just üksteise otsa laduda, et vahest harva õige rull masina külge panna. Poleks ka raske neli-viis karpi sealt lehelt tellida aga äkki saab lihtsamalt aga kvaliteetselt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Diginugis
HV kasutaja
Diginugis

liitunud: 14.05.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.01.2022 08:02:46 vasta tsitaadiga

pois11 kirjutas:
Ei tea kas Eestis filamenti jaoks eraldi oleks kuskilt osta säilituskarpi?
https://www.herz-filament.at/en/home/136-filament-saef-box-fuer-1kg-spulen.html
Printimist on üsna vähe aga 3-4 rulli oleks vaja niiskuse eest kaitsta küll. Lihtne oleks küll visata kõik rullid ühe kasti aga see võtab liialt ruumi. Tahaks just üksteise otsa laduda, et vahest harva õige rull masina külge panna. Poleks ka raske neli-viis karpi sealt lehelt tellida aga äkki saab lihtsamalt aga kvaliteetselt.


Veebist leidsin liiga väikse diameetriga kõrgemaid. Ehk peab tõesti tühja rulliga Jyski, Koduekstrasse, Gemossi või Prismasse minema otsima. Omalgi mõttes neid kuidagi paremini eraldi säilitada.

_________________
PORTFOLIO
¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ninzor
HV veteran

liitunud: 15.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.01.2022 10:51:07 vasta tsitaadiga

Jysk koduleht pakub selliseid näiteks:
https://www.jysk.ee/hoiustamine/korvid-ja-karbid/korvid-erinevad-tooted.html

Ideaalis oleks ehk miski lukustusmehhanismi ja tihendiga, sellist pole parajas suuruses silma jäänud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxfox04
HV veteran

liitunud: 08.02.2010




sõnum 26.01.2022 11:43:04 vasta tsitaadiga

Kleebid õhem akna/ukse tihend kaane ja karbi vahele ja on piisav küll thumbs_up.gif
_________________
Hobielektroonik. Parandan katki läinud elektroonikat.
Huvid: mikrokontrollerid, DIY, IoT, CNC, 3D printer: Prusa i3.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Laurman
Kreisi kasutaja
Laurman

liitunud: 08.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.01.2022 12:02:27 vasta tsitaadiga

maxfox04 kirjutas:
Kleebid õhem akna/ukse tihend kaane ja karbi vahele ja on piisav küll thumbs_up.gif


Ma olen paari karbiga sellist lahendust proovinud ja üldiselt teeb see pigem kahju, kui kasu. Kui karbi kaas on neljast küljest suletav siis on mõtet üritada aga kahest küljest suletavate kaante puhul pole eriti lootust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
maxfox04
HV veteran

liitunud: 08.02.2010




sõnum 26.01.2022 12:10:53 vasta tsitaadiga

Laurman kirjutas:
pole eriti lootust.

Vb olla ka, tänud jagamast kogemust beer_yum.gif
Ilmselt vaja otsida sellist karbi:
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Hobielektroonik. Parandan katki läinud elektroonikat.
Huvid: mikrokontrollerid, DIY, IoT, CNC, 3D printer: Prusa i3.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
redart
HV kasutaja

liitunud: 08.04.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.01.2022 16:15:02 vasta tsitaadiga

Ma olen seda korra juba maininud, aga ütlen siis veel: puudub vajadus, et karp oleks hermeetiliselt suletav. Enamvähem iga hoiukarbi kaas sulgub piisavalt tihedalt. Nagunii pead sa sinna panema niiskusimejat sisse. Kaane vahelt õhuvahetus on nii väike, et see kooslus koos imejaga kestab seal aasta(id). Ma olen reaalselt jälginud keskkonda ja katsetanud. Ärge mõelge üle, noh icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.01.2022 12:38:02 vasta tsitaadiga

Kellelgi BTT SKR 2.0 plaatidega on kokkupuuteid olnud?

Ma ei suuda kuidagi RRF'is lõpulüliteid tööle saada.
M574 X1 S1 P"xstop"
M574 Y1 S1 P"ystop"

Klõpsi palju tahad, tarkvarani info ei jõua. Monitooritakse ju ühendust maa ja sisendi vahel? +5 on seal ju ainult kõikvõimalike aktiivsete andurite jaoks?
Pikas plaanis tahaks ikkagi sensorlessi peale minna aga esmasteks testideks käraksid lülitid ka.

Kui enne selgeks ei saa, siis proovin nv'l Marliniga, kuigi ei tahaks uskuda, et see nüüd mingi RRF'i kala on.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
redart
HV kasutaja

liitunud: 08.04.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.01.2022 15:52:40 vasta tsitaadiga

warwas kirjutas:
Kellelgi BTT SKR 2.0 plaatidega on kokkupuuteid olnud?

Ma ei suuda kuidagi RRF'is lõpulüliteid tööle saada.
M574 X1 S1 P"xstop"
M574 Y1 S1 P"ystop"

Klõpsi palju tahad, tarkvarani info ei jõua. Monitooritakse ju ühendust maa ja sisendi vahel? +5 on seal ju ainult kõikvõimalike aktiivsete andurite jaoks?
Pikas plaanis tahaks ikkagi sensorlessi peale minna aga esmasteks testideks käraksid lülitid ka.

Kui enne selgeks ei saa, siis proovin nv'l Marliniga, kuigi ei tahaks uskuda, et see nüüd mingi RRF'i kala on.


Digitaalne sisendsignaal käib prose jaoks alati maa ja toite vahel. Üks või teine. Kui lüliti ühendab pin-i maaga, siis lülitit vabastades peab miski tagama, et pin läheks toitega võrdseks. Seda nimetatakse pull-up takistiks. Enamasti on prosadel enamusel sisenditel see sisse ehitatud, saab softist juhtida kas on internal_pullup peal v ei. Aga igal prosal igal sisendil seda pole. Vb selle emaplaadi skeemis on väline pull-up. Aga võib-olla pole.
Seega, kui sa tahad puhast katset, siis leia kusagilt u 10Kohm takisti, tõmba see jalg sellega vastu 5V. Ja siis lülitiga tõmba vastu maad. Kui siis ka ei reageeri, siis pole softis konfitud või on rikkis.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.01.2022 23:08:02 vasta tsitaadiga

redart, tänud kaasa mõtlemast. Jah, sisemised pull-up'id on seal täiesti olemas. Proovisin nii nendega kui ilma aga ikka ei toiminud.
Aga süüdlane on sellegi poolest leitud! Kuna tahtsin sensorlessi proovida, siis olin juba plaadile vajalikud jumperid peale ladunud. Nende jumperite kõrvalmõju on aga see, et need lülitavad tavalised lülitipesad välja. Jumperid uuesti maha ja lülitid töötavad!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Slazenger
HV veteran
Slazenger

liitunud: 10.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.01.2022 18:37:36 vasta tsitaadiga

Kas keegi oskab öelda, kus kõige soodsamalt hetkel Ender-3 V2-te saaks soetada?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.01.2022 12:30:07 vasta tsitaadiga

Ei tea kas kuidagi püsivalt oleks võimalik printeri tarkvarasse kirjutada, et esimese kihi teeks plaadile temperatuuriga (220 / 70) ja kiirus oleks 60. Kui esimene kiht on lõpetatud läheks temperatuur (205 / 55 ) ja kiirus 100.
Ainult nii haakub esimene kiht tugevasti plaadi külge ja ei pea tegelema mingite liimide ja puhastamisega. Aga tüütu on igakord passida ja jälgida, et kraadid õiged oleksid.
Printeriks on Ender3 v2.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Estnx
HV Guru
Estnx

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 31.01.2022 15:10:35 vasta tsitaadiga

Slazenger kirjutas:
Kas keegi oskab öelda, kus kõige soodsamalt hetkel Ender-3 V2-te saaks soetada?


Siit võid vaadata:
link



pois11 kirjutas:
Ei tea kas kuidagi püsivalt oleks võimalik printeri tarkvarasse kirjutada, et esimese kihi teeks plaadile temperatuuriga (220 / 70) ja kiirus oleks 60. Kui esimene kiht on lõpetatud läheks temperatuur (205 / 55 ) ja kiirus 100.
Ainult nii haakub esimene kiht tugevasti plaadi külge ja ei pea tegelema mingite liimide ja puhastamisega. Aga tüütu on igakord passida ja jälgida, et kraadid õiged oleksid.
Printeriks on Ender3 v2.


Cural oli lisavidin, kus peale teatud layerit saad anda käsu muuta tempi.
"In Cura up on the menu click Extensions, Post-Processing,
Modify G-code. Add a ChangeAtZ script. Specify Trigger for which layer in the slice you want to change temp.
Check Change Extruder 1 Temp and type what temp you want."

link

_________________
Ei ole nii lolli inimest, kes ei oskaks teist õpetada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
redart
HV kasutaja

liitunud: 08.04.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.01.2022 16:48:38 vasta tsitaadiga

pois11 kirjutas:
Ei tea kas kuidagi püsivalt oleks võimalik printeri tarkvarasse kirjutada, et esimese kihi teeks plaadile temperatuuriga (220 / 70) ja kiirus oleks 60. Kui esimene kiht on lõpetatud läheks temperatuur (205 / 55 ) ja kiirus 100.
Ainult nii haakub esimene kiht tugevasti plaadi külge ja ei pea tegelema mingite liimide ja puhastamisega. Aga tüütu on igakord passida ja jälgida, et kraadid õiged oleksid.
Printeriks on Ender3 v2.


Printeri tarkvarasse ei saagi. Firmwarel puudub igasugune teadlikkus, mitmendas kihis sa oled jne.
Aga slicerisse saab küll. Curas pead igasse kasutatavasse profiili lihtsalt määrama "Printing temperature initial layer" ja "Initial layer speed" väärtused. Ilmselt saab ka teiste scliritega, aga ma neid igapäevaselt ei kasuta ja ei viitsi hetkel käima ajada, et täpseid termineid otsida.

Kuigi, ma ei usu, et needsamad väärtused sind iga filamendi puhul päästavad. Vähemalt mul on kogemus ka mõne eriti bitchy PLA-ga mis vajas hoopis madalamat temp-i, et kinni püsida. Või mõne puhul ilma liimita ei saagi. Aga kui sa igasugu alternatiivset kahtlast kraami väldid, siis äkki läheb õnneks icon_smile.gif


viimati muutis redart 31.01.2022 17:11:36, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.01.2022 16:56:27 vasta tsitaadiga

Estnx kirjutas:
Slazenger kirjutas:
Kas keegi oskab öelda, kus kõige soodsamalt hetkel Ender-3 V2-te saaks soetada?


Siit võid vaadata:
link
https://geizhals.eu/creality-3d-ender-3-v2-a2462014.html

MTS'is 258 ja kohalikus laos https://www.hinnavaatlus.ee/1935193/creality-ender-3-v2/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  3D printerid mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 77, 78, 79 ... 86, 87, 88  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.