Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  Synology arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 89, 90, 91 ... 102, 103, 104  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 10.01.2022 22:41:48 vasta tsitaadiga

1 bad sektor ei tarvitse midagi tähendada, see on lihtsalt sektor mille lugemisel-kirjutamisel on tekkinud tõrge-anomaalia ja on ketta tarkvara on sektori märkinud mittekasutatavaks.
Probleem on, kui bad sektoreid tekib juurde.

Endal on sahtlis ketas, mis Synologys näitas 1 bad sektor ja toimetas selle ühe sektoriga pea paar aastat kuni suuremad kettad asemele said. Ketta lasin tootja diagnostikaga üle, bad sektorit enam ei näita ja niipalju kui ketast varukettana aegajalt olen kasutanud, paistab ketas korras ja bad sektorit ei näita.

Interneti andmetel üksik bad sektor võidakse märkida ka suvalise anomaalia tõttu, juhuslik viga miljonite või miljardite kirjutuskordade kohta, mis ei tähendavat tegelikkuses ketta füüsilist viga.
Samas mõjub oluliste andmete puhul ka see 1 bad psühholoogiliselt ja muudab kogu ketta mitteusaldatavaks icon_smile.gif

_________________
---------------
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 10.01.2022 22:48:35 vasta tsitaadiga

Ühe kettalise NASis võiks muret tunda aga mitme kettaga raidis võid rahulikult aastaid lasta ühe ketta 1 bad sectoriga.

Mul oli eelmises ja ka on hetkelises NASis iga kuu teavitus, et 1 recconnected disk vms alarm.
Reaalselt kettad korras.
Badi puhul ka likvideeritakse see üks bad välja ja läheb edasi, aga kui neid hakkab nagu vihma tulema, siis on aeg.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.01.2022 23:04:36 vasta tsitaadiga

Mul oli BAD, kuu aega läks mööda ja läks päris katki. Õnneks oli RAID1, aga üldiselt kui ikka bad on, siis tasuks ketas ära vahetada. Eriti kui on üks ketas või veel hullem RAID0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xtr
HV Guru
xtr

liitunud: 20.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.01.2022 00:52:28 vasta tsitaadiga

Mul hiljuti näitas Syno samamoodi, et 4-st kettast üks on "crashed". Tegin NAS-ile resa, peale seda näitas, et ketas on "healthy". Lisasin tagasi RAID-i ja nüüd töötab jälle kenasti.
_________________
M: Apple Magic Keyboard with Touch ID ja Magic Trackpad 2
M: Tasakaaluliikur
M: Ryzen 2600/B450M/16GB/1TB/GTX1080/650W
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rauno266
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.07.2009




sõnum 11.01.2022 12:50:20 vasta tsitaadiga

Planeerin DS1821+ ostu praegu ning tekkis küsimus, millele ühest küljest nagu eksisteerib syno supportis vastus, aga teades kuidas RAID töötab, siis küsin igaks juhuks üle. Syno väidab, et vabade slottide olemasolu korral on võimalik storage pooli ja 1 volüümiga setupi extendida uue ketta lisamisega. Ma eeldaks, et üldiselt RAID5 puhul see ei tohiks ilma andmekaota võimalik olla, sest RAID vajab uuesti initsialiseerimist, aga SHR1 puhul jääb mulje, et andmekao pärast pole vaja muretseda. Kas see vastab tõele?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.01.2022 16:38:04 vasta tsitaadiga

Rauno266 kirjutas:
Planeerin DS1821+ ostu praegu ning tekkis küsimus, millele ühest küljest nagu eksisteerib syno supportis vastus, aga teades kuidas RAID töötab, siis küsin igaks juhuks üle. Syno väidab, et vabade slottide olemasolu korral on võimalik storage pooli ja 1 volüümiga setupi extendida uue ketta lisamisega. Ma eeldaks, et üldiselt RAID5 puhul see ei tohiks ilma andmekaota võimalik olla, sest RAID vajab uuesti initsialiseerimist, aga SHR1 puhul jääb mulje, et andmekao pärast pole vaja muretseda. Kas see vastab tõele?


SHR'ga on veits selliseid loomatrikke tehtud jah. Kuigi ühel juhul ma pidin küll storage pooli uuesti tegema - kui mu mälu ei peta, siis see ilmselt oli algsete ketaste asendamisel. Nimelt kui ma kunagi 4 slotise Syno ostsin, siis toppisin sinna pooli suva suuruses kettad. Hiljem tekkis aga soov võrdsed kettad panna. Aga juurde lisamisel, kui süsteemis on eelnevalt samad kettad või väiksemad, siis mälu järgi probleeme nagu polnud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rauno266
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.07.2009




sõnum 11.01.2022 17:31:27 vasta tsitaadiga

Ehk siis kui nüüd rääkida reaalsest kasutusjuhust, siis võin vabalt 3x16TB ketast sinna SHR1 lükata ning aja jooksul saan oma ühte storage pooli ja ühte volüümi extendida jooksvalt lisades inna uusi kettaid?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.01.2022 17:44:51 vasta tsitaadiga

Rauno266 kirjutas:
Ehk siis kui nüüd rääkida reaalsest kasutusjuhust, siis võin vabalt 3x16TB ketast sinna SHR1 lükata ning aja jooksul saan oma ühte storage pooli ja ühte volüümi extendida jooksvalt lisades inna uusi kettaid?


Jah…kuni max. Volume suurust, antud kastil ei ületa.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!


viimati muutis Etz 11.01.2022 17:45:29, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.01.2022 17:45:28 vasta tsitaadiga

Kuidas selle SHR1 pealt andmete taastamine on kui peaks olema vajadus NAS-st kettad välja kakkuda ja andmeid PC-s taastada? Noh näiteks NAS ise annab otsad ja kettad on terved vms.
Ma ise eelistan klassikalist RAID1-e, vajadusel siis mitu array-d. Kuna see on täiesti tavaline linuxi softraid, siis põmst saab pea iga pulgalt bootiva linuxiga andmed kätte.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.01.2022 17:47:20 vasta tsitaadiga

napoleon, ei erine palju tava (Soft)RAID'i omast...

https://kb.synology.com/en-my/DSM/tutorial/How_can_I_recover_data_from_my_DiskStation_using_a_PC

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rauno266
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.07.2009




sõnum 11.01.2022 17:55:57 vasta tsitaadiga

Olen ka aru saanud, et SHR pidi olema pmst mdraid + lvm kiht seal otsas.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 11.01.2022 18:24:41 vasta tsitaadiga

praktiliselt kõik nasid peaks ju olema softraid erinevates kombinatsioonides
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.01.2022 18:33:45 vasta tsitaadiga

OK, LVM-ga pole ma kokku puutunud. Olen seda just sel põhjusel kartnud, et võib andmete taastamise komplitseeritumaks muuta. RAID1 on hea ja turvaline. Põhimõtteliselt piisab ühest kettast ehk taastamiseks pole vaja n+1 kettaboxi(ja ilmselt USB HUB-i kuna USB porte jääb ka puudu). Mõni mees nüüd kindlasti ütleb, et mis kettabox, lapi need 5 ketast oma masinasse ja anna minna, aga sellest on üle 10a möödas kui viimati lauaarvutit kasutasin ja üle 15 aasta möödas kui omal kodus lauaarvuti oli.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.01.2022 18:50:40 vasta tsitaadiga

See PC peal taastamine on ka ju viimane õlekõrs. Ennest ikka tellid uue boxi, lükkad kettad sisse ja elu läheb edasi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.01.2022 18:59:32 vasta tsitaadiga

RassK, noh kaks stsenaariumi:
1. tellid uue boxi küll, aga mingid andmed tahaks varem kätte saada kui see kohale jõuab ka konfitud saab
2. see uus box ei pruugi olla ilmtingimata Synology või on versioonide erinevus liiga suur ja ei pruugi neid Synology kettaid külge võtta.

....ja kolmandana võib muidugi ka selle välja tuua, et ketas või FS on natuke katki ja PC-s on oluliselt rohkem vahendeid selle olukorraga tegelemiseks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.01.2022 19:25:19 vasta tsitaadiga

just praegu igaks juhuks viskasin ka pilgu Syno migra docile peale. Vaatasin, et päris palju on kaste mida ketaste tõstmisega migrada ei saagi icon_neutral.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 11.01.2022 21:29:31 vasta tsitaadiga

Kunagi viskasin testiks SHR kettad ubuntule külge, mäletamistmööda sai failid kätte küll.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.01.2022 21:33:08 vasta tsitaadiga

Saab failid kätte
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 16.01.2022 10:17:30 vasta tsitaadiga

jaank kirjutas:
Kunagi viskasin testiks SHR kettad ubuntule külge, mäletamistmööda sai failid kätte küll.


Olen isegi nii teinud.

_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Amdfan
HV veteran

liitunud: 23.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.01.2022 14:54:44 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
napoleon kirjutas:
Ma just mõlgutan mõtteid, et kas osta DS414 asemele miskit vingemat või kasutada seda edasi. Aga mis alternatiivid on kui tahaks suht murevabalt kasutada mitte päevast päeva näppupidi käsureal häkkida?
See on mul ka esimene synology ja meeldivalt sellega üllatas, et kuigi ssh access on olemas, siis väga vaja seda pole kuna UI võimaldab kõik vajaliku ära teha.


Väga polegi, Qnap?
Unraid tundub muidugi kah suht stabiilne asi olema, iseehitajale aga katsu sa kuskilt sobivaid korpuseid saada, mis hingehinda ei maksaks et ise ehitada. icon_rolleyes.gif
Ise ehitades oled muidugi kõigest tarkvara eelistest ilma: Audio Station, Video Station, jne... ja pead Plex'i nimelise käkerdisega higistama. icon_neutral.gif


Korpuse osas kui just "hot-swap" taga ei aja, siis näiteks Fractal Node 804
https://www.fractal-design.com/products/cases/node/node-804/black/
Kallimatest ala Silverstone SST-CS380
https://www.silverstonetek.com/product.php?pid=709&area=en
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.01.2022 15:04:03 vasta tsitaadiga

Amdfan, mõlemad on räiged kolakad, ketaste arvu arvestades, mis sinna panna saab... thumbs_down.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Amdfan
HV veteran

liitunud: 23.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.01.2022 15:13:08 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Amdfan, mõlemad on räiged kolakad, ketaste arvu arvestades, mis sinna panna saab... thumbs_down.gif


Nõus, nii ta. Eks see olegi igaühe omavalik, valmis vs custom lahendus. Viimaste puhul lihtsalt saad valida vastavalt oma vajadustele ja rahakotile sobiva raua.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003




sõnum 20.01.2022 16:13:42 vasta tsitaadiga

RassK kirjutas:
just praegu igaks juhuks viskasin ka pilgu Syno migra docile peale. Vaatasin, et päris palju on kaste mida ketaste tõstmisega migrada ei saagi icon_neutral.gif


Need millel on + lõpus nimes on migratavad enamuses. Selle eeldusega ma ka olengi upgrade teinud ühel teisele, kui uue ostsin.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Edz
HV Guru

liitunud: 19.10.2002




sõnum 20.01.2022 16:38:00 vasta tsitaadiga

Loodan, et pole vale teema, aga ega kellelgi mingit head juhendit pole jagada, kuidas "õigesti" PLEXi seadistada? Endal jookseb std sätetes, nati midagi olen seadistanud aga ei suuda aru saada, miks osa faile kuvab plexis ja osa mitte. Olen ka näinud, et kui tuleb uus sisu, siis kuidagi automaatselt sikutatakse eestikeeles supakad või audiofail ka juurde icon_rolleyes.gif
_________________
M: Uued karbis Lenovo ThinkPad Pro dokid koos 90W laadijaga
O: Pakuvad huvi häbiväärse hinnaga Nintendo Switch mängud icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.01.2022 16:44:02 vasta tsitaadiga

tsitaat:

miks osa faile kuvab plexis ja osa mitte.

https://support.plex.tv/articles/naming-and-organizing-your-tv-show-files/
tsitaat:

automaatselt sikutatakse eestikeeles supakad

https://support.plex.tv/articles/200471113-configuring-subtitle-support/
tsitaat:

audiofail ka juurde

pole võimalik

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  Synology arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 89, 90, 91 ... 102, 103, 104  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.