Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Programmeeritav temperatuurikontroller märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 07.11.2021 18:35:24 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
NATAS999 kirjutas:
sa oled nii tark, tead täpselt, kuidas mul majas radikad on ühendatud.

Jah, tean. Valesti on ühendatud icon_razz1.gif
jah, valesti on selle pärast, et töötab väga hästi ja ei ole mingi nõukaaegne jura. right.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 07.11.2021 20:29:52 vasta tsitaadiga

No kui hästi töötab, siis on ju hästi ja pole rohkem vaja mingeid kontrollereid lisada. thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 07.11.2021 21:33:09 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
No kui hästi töötab, siis on ju hästi ja pole rohkem vaja mingeid kontrollereid lisada. thumbs_up.gif
on vaja selleks, et süsteemi läheks olenemata katla temperatuurist õige temperatuuriga vesi. radikatesse 60C ja põrandasse vastavalt vajadusele - soojema ilmaga jahedam vesi, külmema ilmaga soojem vesi.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002




sõnum 29.11.2021 15:08:04 vasta tsitaadiga

Hetkel kasutan Vexve AUTOMIX AM20-W.
* viimasel ajal läheb genereerima, vt pilti.
* radiaatori temperatuuri hoidmiseks tõmbab vahest boileri jääkülmaks enne kui pelletipõleti jõuab töötemperatuuri saavutada, ehk siis tahmab katla ära, palju küürimist.
* kasutajaliides on mingi lukuauk aastast 1989.
* maksab 320€, mida on minumeelest nii algelise seadme eest palju küsitud.



Kas mingit odavamat, võimalusterohkemat, mugavama kasutajaliidesega (veeb) pole välja mõeldud?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.11.2021 16:10:31 vasta tsitaadiga

Põletit max võimsusele on-off ei saa panna? Panin ka tähele et tahmab aga see oli ainult madala võimsuse juures ja ei sõltund katla temperatuurist. Ilmselt õhusegu tahab tuunimist aga ma leidsin et ainult max võimsus sobib hästi. Kui akupaagis mahtu on võiks ju töötada.

Max puhub tuha ka ilusti ära nii et moe pärast korra kuus puhastan.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002




sõnum 23.12.2021 17:45:17 vasta tsitaadiga

Võtsin kätte ja uurisin seda tasmota asja. Sai poest võetud 25€ maksev Sonoff 4CHR3 ja 3€ DS18B20 temp andur. Temp anduri jootsin 4k7 pullup takistiga GPIO2 peale.
Tasmota tuli eraldi kompilleerida USE_SCRIPT parameetriga, kuna vaikimisi pole skript lubatud. Proovisin USE_PID funktsionaalsust ka aga ei osanud seda esimese hooga parameetreid paika saada ja temperatuur läks lappama.
Üldiselt skript on nii võimas, et sellega saab kõik loogika ära teha: https://tasmota.github.io/docs/Scripting-Language/ Hea mugav lahendus, loogika muutmiseks ei pea firmware flashima, skripti saab veebi kaudu jooksvalt muuta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 24.12.2021 08:01:48 vasta tsitaadiga

Tänaseks Arduino baasil temp kontroller töötab (väga rahul), momendil käib igatsorti lisafunktsioonide juurdelisamine. Kuna asi töötab põlvepeal siis kõik pole täisvalmis. Kahju on - arduino netiots on problemaatiline- läbi USB toimib aga ma ei soovi arvutit sinna onlinesse jätta. Teine asi on - vist võiks display teadetega juures olla (temperatuur - ja mis asendid aktiivsed). Tõenäoliselt ongi see järgmine asi mida teen. - emma kumma kasuks tuleb otsustada (netiots meeldiks rohkem, kuna siis saan kütmist otse onlines jälgida)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxfox04
HV veteran

liitunud: 08.02.2010




sõnum 24.12.2021 11:14:15 vasta tsitaadiga

Kui WiFi olemas, siis vaata ESP32(8266) poole.
Siis ei pea valima kas nett või ekraan. Samas i2c ekraane väga palju ja võtavad ainult 2 liini arduinost.

_________________
Hobielektroonik. Parandan katki läinud elektroonikat.
Huvid: mikrokontrollerid, DIY, IoT, CNC, 3D printer: Prusa i3.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.02.2007



Online

sõnum 24.12.2021 19:25:14 vasta tsitaadiga

Ja kui wifi ei peaks sobima, siis ESP32-st on versioone, mil ethernet ka küljes.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 25.12.2021 08:20:19 vasta tsitaadiga

Wifi olemas, sobib ka ethernet. Kahjuks ei pannud eestis müüki tähele. Kui saaks Eestis osta õige hinnaga siis läheks loosi. See temeperatuurikontroller pole ju ainus asi mida ma arduinoga plaanin. Wifiga saaks vabalt teha NPS juhtreleed, pea mistahes koduautomaatikat.
Aliexpressis, Ebays on muidugi Arduino koos wifiga müügis ja sigahea hinnaga ning shipping vaid sentides. Peab vaatama kuidas osta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002




sõnum 25.12.2021 13:49:30 vasta tsitaadiga

Muidu tegin ka arduino ja raspberrydega aga nüüd olen ESP+Tasmota usku läinud. Näiteks Sonoff Basic. Mida 7.60€ eest saab: Eestis poes vabalt saadaval(ehituseabc, opood). Komplekt sisaldab korpust, LED-i, releed, toiteplokki. Sisseehitatud wifi. Avatud lähtekoodiga Tasmota firmware on lahendanud Wifisse ühendumise, MQTT, veebiserveri, logserver ühendus. Over-The-Air flashimine, jooksvalt skripti muutmine.

EDIT: sonoff basicul ainult 1 relee. servo juhtimiseks vaja minimaalselt sonoff dual millel 2 releed


viimati muutis degreal 25.12.2021 16:29:06, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chaza!
Kreisi kasutaja
Chaza!

liitunud: 18.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.12.2021 14:08:13 vasta tsitaadiga

Väga viis teema. Endal ka taoline asi plaanis. Just oli sama probleem, et ilm läheb külmemaks, keera jälle juurde tempi. Ilm läheb soojemaks, võiks nagu maha võtta.

See Tasmota scripti info on väga viis, ei peab arduinoga eraldi aretama,


Põrandaküttesse mineva vee monitoorimiseks tegin lahenduse, kus panin ds18b20 andurid torude külge ning siis TTGO ESP32, millel on ekraan küljes ning näitab infot. Lisaks saadab MQTT-ga ka node-redile.

Ideaalset temperatuuri ei näita, kuna sensorid on toru välisküljel aga mingi indikatsiooni ikka annavad.

_________________
Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.12.2021 14:54:18 vasta tsitaadiga

Ma olen andurid nii pannud et termopasta alla ja fooliumteibiga kinni ja nipukatega veel porolooni peale, tavaline toruoisolatsioon sobib kah. Ilma selleta näitab kraad-kaks vähem seal 60-70 juures. Siis peab muidugi rüüsi jalgade peale tõmbama et teip ära ei lühistaks.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002




sõnum 25.12.2021 16:30:40 vasta tsitaadiga

EDIT: sonoff basicul ainult 1 relee. servo juhtimiseks vaja minimaalselt sonoff dual millel 2 releed.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 27.12.2021 08:54:52 vasta tsitaadiga

Hinda arvestades isegi SONOFF käraks aga kas talle temperatuuriandurit saaks sinna ainsasse GPIO sisendisse lisada?
Mul oleks vaja min 2 tempanduri ja ühe releega varianti, hea lahendus oleks 4 tempandurit ja 4 releed (momendil juba 7 andurit kasutuses ja 4 releed) (boiler, toatemp, pealejooks, tagasijooks, katla hotspot, põrandakütte pealejooks ja tagasijooks)
Plaan on tulevikus päikesekollektor lisada (ühest andurist loobun, tõenäoliselt põrandakütte tagasijooks)
Momendil Arduino saab kenasti hakkama aga ma ei näe temperatuure (jah, joostes sõlme juurde saan vaadata aga on ju tehnikasajand!)

Jah, tempandur toru külge teibiga ja peale villa - siis on täpsem
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chaza!
Kreisi kasutaja
Chaza!

liitunud: 18.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.12.2021 12:05:03 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Ma olen andurid nii pannud et termopasta alla ja fooliumteibiga kinni ja nipukatega veel porolooni peale, tavaline toruoisolatsioon sobib kah. Ilma selleta näitab kraad-kaks vähem seal 60-70 juures. Siis peab muidugi rüüsi jalgade peale tõmbama et teip ära ei lühistaks.

Ma printisin väikse vidina, et saaks toru külge nipukaga panna. Aga pean ka lisama mingit isolatsioonimaterjali, kuna igasugu ruumi temperatuuri kõikumine on kohe näha.

_________________
Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.02.2007



Online

sõnum 27.12.2021 19:21:42 vasta tsitaadiga

kalvis kirjutas:
Hinda arvestades isegi SONOFF käraks aga kas talle temperatuuriandurit saaks sinna ainsasse GPIO sisendisse lisada?
Mul oleks vaja min 2 tempanduri ja ühe releega varianti, hea lahendus oleks 4 tempandurit ja 4 releed (momendil juba 7 andurit kasutuses ja

DS1820 peaks selleks sobima, neid saab mitu ühele liinile panna.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxfox04
HV veteran

liitunud: 08.02.2010




sõnum 27.12.2021 19:38:13 vasta tsitaadiga

kalvis kirjutas:

Momendil Arduino saab kenasti hakkama aga ma ei näe temperatuure (jah, joostes sõlme juurde saan vaadata aga on ju tehnikasajand!)

Juba kirjutasin, et LCD jaoks vaja ainult 2 pini (I2C ekraanid 1608/2004/mini graafiline ekraan kõik saab vastava koodijupiga kergelt juurde arduinole).
ESP32/8266 saab samuti Arduinoga paaritada, siis tuleb ka WiFi tugi jne. Tõsi, et ESP saab ise ka kõigiga hakkama, aga siis vaja kõik seadistada sinna.
Internet on näidiste täis...

_________________
Hobielektroonik. Parandan katki läinud elektroonikat.
Huvid: mikrokontrollerid, DIY, IoT, CNC, 3D printer: Prusa i3.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002




sõnum 28.12.2021 23:06:53 vasta tsitaadiga

avrn kirjutas:
kalvis kirjutas:
Hinda arvestades isegi SONOFF käraks aga kas talle temperatuuriandurit saaks sinna ainsasse GPIO sisendisse lisada?
Mul oleks vaja min 2 tempanduri ja ühe releega varianti, hea lahendus oleks 4 tempandurit ja 4 releed (momendil juba 7 andurit kasutuses ja

DS1820 peaks selleks sobima, neid saab mitu ühele liinile panna.

Nii on. DS18 andurid on digitaalsed, need ühendad paralleelis ära ja tasmota tunneb need eraldi anduritena ära. Kuni 10 andurit per seade on lihtne. Kui vaeva näha siis kuni 16tk ühe GPIO otsas.
Ma siin üritan MAX6675 suitsugaasiandurit ühendada, pole veel õnnestunud. Kuna tegu SPI seadmega siis tahab 3 GPIO-d saada aga sonoffi seadmes on need GPIO-d olemas aga on neid keeruline taga ajada. Kogu lasevad uue revisioni välja kus on PCB ümber tehtud ja ei leia GPIO pin-e ülesse. Teinekord tuleb mõni LED või nupp ohverdada et GPIO-sid juurde saada.

Hädasid kah. Aegajalt kukutab ASUS ruuter Sonoff seadmeid küljest ära. Lahenduseks on pakutud 2.4GHz wifit Legacy reziimi lülitamist aga ei tundu 100% toimima see nõuanne. ASUS ruuteri restart aitab üheks nädalaks aga siis hakkab jälle lambist sonoffe hülgama.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 28.12.2021 23:16:46 vasta tsitaadiga

ruuteri wifi ära surnud. linksys wrt1200ac esimene ruuter minu käes, millel wifi elus püsib.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Programmeeritav temperatuurikontroller mine lehele eelmine  1, 2
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.