Avaleht
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Kohvi ja masinavaatluse teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 32, 33, 34 ... 60, 61, 62  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.10.2021 20:09:18 vasta tsitaadiga



Pole paha, arvestades, et 1,2kg = €6.99 (LIDL)

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002




sõnum 09.10.2021 20:47:37 vasta tsitaadiga

seda 4 või 5 röstastmega ka on? Siis teab, kas Lidli tulekut oodata icon_razz.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 645 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 502
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.10.2021 19:35:41 vasta tsitaadiga

On küll, Extra Dark Roast, sarnane pakk, sama hind.
Viimati ostsingi selle, kuid minu jaoks liiga "küpsetatud".




Lidlist parim bang for buck on minu arvates "Italiamo Caffe Tradizionale", tumesinine pakk. 1kg €6.99. Maitse asi muidugi, aga see on oluliselt parem kui mitmed kallimad "kvaliteet-käsitöö-kohvid", mida proovinud olen.


_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smati
HV kasutaja

liitunud: 12.12.2006




sõnum 12.10.2021 13:44:43 vasta tsitaadiga

ENamus väikseid röstikodasid röstivad päris heledalt (ka nende espresso röst kipub hele olema) ja heast heledast röstist hea kohvi välja võlumine tahab väga head veskit ja ka väga head masinat (temperatuur ja rõhu stabiilsus hakkavad palju rolli mängima).
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Psych0
HV veteran
Psych0

liitunud: 21.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.10.2021 13:53:02 vasta tsitaadiga

Smati kirjutas:
ENamus väikseid röstikodasid röstivad päris heledalt (ka nende espresso röst kipub hele olema) ja heast heledast röstist hea kohvi välja võlumine tahab väga head veskit ja ka väga head masinat (temperatuur ja rõhu stabiilsus hakkavad palju rolli mängima).

Espresso puhul jah, pourover/coldbrew korral saab heledast röstist väga lihtsalt hea kohvi.
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smati
HV kasutaja

liitunud: 12.12.2006




sõnum 12.10.2021 21:53:41 vasta tsitaadiga

Mhmh, mul ühe kokomo oaga jäi wilfa natuke hätta, aga muidu pole muresid olnud v60/chemexiga.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 12.10.2021 23:11:35 vasta tsitaadiga

Tume röst on hommikul vara hea. Pärast sooviks midagi kergemat, heledamat. Just keetsin ühe tassi brasiilia oast thumbs_up.gif
_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mini1
HV kasutaja

liitunud: 05.09.2020



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.11.2021 17:30:37 vasta tsitaadiga

Soovitage kohviveskit mõistlikus hinnaklassis. Päris mitmesaja eest ei tahaks osta.
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Psych0
HV veteran
Psych0

liitunud: 21.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.11.2021 13:30:40 vasta tsitaadiga

Mini1 kirjutas:
Soovitage kohviveskit mõistlikus hinnaklassis. Päris mitmesaja eest ei tahaks osta.

Akutrell + käsijahvati.
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.11.2021 18:21:32 vasta tsitaadiga

Mini1 kirjutas:
Soovitage kohviveskit mõistlikus hinnaklassis. Päris mitmesaja eest ei tahaks osta.

Mul on see: https://www.amazon.co.uk/dp/B07WHJL9MS/
Ei kurda, aga ma pole ülinõudlik ka nagu mõned siin icon_razz1.gif

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002




sõnum 23.11.2021 18:22:16 vasta tsitaadiga

masin ise ju jahvatab doh.gif icon_rolleyes.gif icon_cool.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 645 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 502
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 23.11.2021 19:34:27 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Mini1 kirjutas:
Soovitage kohviveskit mõistlikus hinnaklassis. Päris mitmesaja eest ei tahaks osta.

Mul on see: https://www.amazon.co.uk/dp/B07WHJL9MS/
Ei kurda, aga ma pole ülinõudlik ka nagu mõned siin icon_razz1.gif


Mul on ka üks selline kodus: https://www.amazon.de/Moulinex-ar110830-Universalm%C3%BChle-Gew%C3%BCrze-Schwarz-Getreide/dp/B00K2Y421W
Kunagi ammu ostsin. Jahvatab ebaühtlaselt, seet6ttu seisab kapis. Kuna ostan korraga väikese koguse ube - 250g - lasen kohvipoes jahvatada. Tüütu on, kui letis on uus nägu, kes leiab, et ta peab tark olema ning mind 6petama hakama, millist jahvatusastet ma täpselt vajan icon_lol.gif

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.11.2021 19:47:29 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
SKG kirjutas:
Mini1 kirjutas:
Soovitage kohviveskit mõistlikus hinnaklassis. Päris mitmesaja eest ei tahaks osta.

Mul on see: https://www.amazon.co.uk/dp/B07WHJL9MS/
Ei kurda, aga ma pole ülinõudlik ka nagu mõned siin icon_razz1.gif


Mul on ka üks selline kodus: https://www.amazon.de/Moulinex-ar110830-Universalm%C3%BChle-Gew%C3%BCrze-Schwarz-Getreide/dp/B00K2Y421W
Kunagi ammu ostsin. Jahvatab ebaühtlaselt, seet6ttu seisab kapis. Kuna ostan korraga väikese koguse ube - 250g - lasen kohvipoes jahvatada. Tüütu on, kui letis on uus nägu, kes leiab, et ta peab tark olema ning mind 6petama hakama, millist jahvatusastet ma täpselt vajan icon_lol.gif

Enda kogemuse põhjal saan öelda, et kõik seda tüüpi jahvatajad tahavad veidi loksutamist jahvatuse ajal, saab oluliselt ühtlasem puru.


Lapsena juba meeles, kuidas vanaema Straume-t raputas kui tuhksuhkrut tegi. icon_biggrin.gif

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 23.11.2021 20:04:02 vasta tsitaadiga

SKG, tean, siiski raptamine, toksimine ja segamine jahvatamise käigus ei taga soovitud kvaliteeti.
_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 25.11.2021 06:52:08 vasta tsitaadiga

Mille jaoks? icon_biggrin.gif

Isiklik arvamus on, et kui "lihtsalt kohviveskit", siis jäta parem raha raiskamata.

Muidu jah, kas hea käsiveski ja ma julgen 1Zpressot soovitada (endal on Q2), kõige mõistlikum elektriga bang-for-buck on hetke seisuga G-Iota (see mul on, rahanumbri eest midagi paremat ei saa, Euroopast võimalik osta). Meil poes olevatest on vast suht enamvähem Smart Grinder Pro, aga ta on mõttetult kallis ja puruplastmass, ent töötab (on olemas, isiklik kogemus). Eureka Mignon (mitte XL) on hinna kvaliteedi suhte koha pealt... no mitte kõige mõistlikum, minu arust, aga ise näppinud ei ole, küll on endal 50mm sarnane on demand asi (Macap).

Aga ma julgeks kindlasti single dose asjade poole vaatamist soovitada, kordades vähem jamamist, maitse vahest rääkimata.

Ja noh meeldib kellelegi või mitte, veski on kohvi puhul ainuke asi, kuhu on mõtet raha tampida. Vahe on, iseküsimus, kas joojale see tähtis. Seda ei saa keegi teine sinu eest otsustada. Aga nagu eelnevast tekstist veidi aimub, mis on tulemuseks, kui üritab "odavat ja head" osta. icon_wink.gif

...aga kus teeks teisiti kui võimalik, siis Macapi asemel teine G-Iota icon_biggrin.gif


Absoluutne miinimum mida vaadata on Nivona 130. Seda müüakse (vähemalt müüdi) ka alla 100 €. Aga, tuleb aru saada, et korralikul veskil on jahvatuskamber kõige täiega metallist ja sellel on põhjus. Sellepärast saab miskit mõistlikku käsiveskitest rääkides vahemikus 100...250 eurot ja elektri omadel ca 300 .... 900 €. Kallim hind üksinda ei näita veel midagi. Samamoodi ei tähenda midagi brand, näiteks Hario veskitest tasub kaarega mööda käia. Ja seda haibitud Nice Zerot isiklikut ei taha, kuna käigukast on plastist.

Kui hommikust õhtuni ei espressota või kannude viisi filtrikohvi ei tee, pole koluga veskit pointi osta. Ruumi vajadus kõrvale panna, käsiveski pole üldse paha mõte. Nt see- https://www.cremashop.eu/en/products/1zpresso/k-plus-grinder/4768

Aga muidu oleks enda valikud
https://news.eureka.co.it/mignon-single-dose-en/
https://homebarista.be/en/shop/products/probarista-koffiemolen-g-iota-zwart

ja nagu ütlesin, G-Iota mul on.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 25.11.2021 09:08:22 vasta tsitaadiga

häh kirjutas:

Ja noh meeldib kellelegi või mitte, veski on kohvi puhul ainuke asi, kuhu on mõtet raha tampida. Vahe on, iseküsimus, kas joojale see tähtis. Seda ei saa keegi teine sinu eest otsustada. Aga nagu eelnevast tekstist veidi aimub, mis on tulemuseks, kui üritab "odavat ja head" osta. icon_wink.gif



Just hind on see, miks ma ei oma veskit. Ma ei näe hetkel vajadust paarsada eurot veskisse investeerida. Samuti ei ole ma nii rikas, et osta järgmist bang for the buck lahendust tolmu koguma. Vist vanaks jäänud icon_smile.gif

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 25.11.2021 12:10:02 vasta tsitaadiga

Täiesti mõistlik, seda enam, et paarisaja euro eest midagi asjalikku elektriga käivat ka ei saa. Vähemalt mitte kestvat riistapuud.

Muide sellest nimekirjast (5 veskit) ei kogu ükski tolmu, vaid vähemalt korra päevas jahvatab. SGP kõige rohkem, sest on töö juures.
Mis tolmu kogub, on Kruve sõelad, aga vahel tuleb ikka puhtaks pühkida ja siis väga teist varianti poleks. Niiet mahavisatud raha pole see ka.

A ma lohutan ennast, et mul on keskea kriis ja mingi kiiks peab mehel olema- junõu kärakas naised jne icon_wink.gif

See ka, et järgmine peatus rahalises mõttes oleks kusagil 1.5k hinnaklassis. Pole kindel, et sellega enam midagi võidaks, on ka nendel kallitel ja kallimatel masinatel jamasid. Väga ei ironiseeriks selle bang... üle. Kui vaheldumisi erinevaid valmistusviise kasutada sh espressot teha, on üks veski ebamugav. Aga 50mm ja 64mm teradel on tuntav maitsevahe sees. Ma arvan, et Macap ja Mignon on üsna võrreldavad, kindlasti on Macapi reguleerimine täpsem ja mugavam (kui Eurekal siis, siin pean ka XLi silmas). Ehk siis miskit saab sellest odava Eureka kohta arvata.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.11.2021 19:26:05 vasta tsitaadiga

häh kirjutas:


Kui hommikust õhtuni ei espressota või kannude viisi filtrikohvi ei tee, pole koluga veskit pointi osta. Ruumi vajadus kõrvale panna, käsiveski pole üldse paha mõte. Nt see- https://www.cremashop.eu/en/products/1zpresso/k-plus-grinder/4768


See on ikka natukene liiga kallis mulle.

Kas nende 2 kohta on mingit arvamust, kui samast poest vaatama hakata:

https://www.cremashop.eu/en/products/barista-space/hand-grinder/4410
https://www.cremashop.eu/en/products/timemore/nano-grinder/3633
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 25.11.2021 22:19:02 vasta tsitaadiga

Väidetakse kvaliteediprobleeme olema sellel firmal (timemore, siis). Teine asi, osad timemore veskid on osaliselt plastist (laagripukk). Peast ei mäleta, vaata review'sid. Nano peaks küll täismetall olema.
Soovitan *kindlasti* magnetiga purutopsi kinnitust, kui igapäevaseks kasutuseks tahad.

Q2 pealt- kindlasti vaata, et ubade kogus oleks sinu valmistamisviisiga klappiv, nt Q2'l mahub sisse vaid max 20 grammi. Seda purumahuti kinnitust mainisin, kui iga päev pruugid, pole vint igavene, need korpused on alumiiniumist. Kui tahad espresso jaoks pruukida, peab step piisavalt väike olema. 30 klikki täispöördele on liiga palju. Võiks saada tolmu ka teha (türgi jaoks).

1Zpresso teeb muid veskeid ka ja Cremashop on kallis koht. Ma sain alist Q2 alla sota.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smati
HV kasutaja

liitunud: 12.12.2006




sõnum 25.11.2021 23:48:46 vasta tsitaadiga

wilfa veski on täitsa okei kõige kuni espresso jaoks. Espressot ei saa. Uuem mudel on 100 euri, vanem 75. https://www.kohvisemu.ee/p/kohviveski-wilfa-cgws-130b/
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 28.11.2021 09:04:08 vasta tsitaadiga

Kusjuures wilfa teeb ka seda https://www.cremashop.eu/en/products/wilfa/svart-uniform-wsfb-100s/4001

Kui plastikust mööda vaadata, on see juba korralik asi ja üsna "päris". NB! 58 mm flat burr ja metallist terakamber, single dose disain.

Kui ainult lehtri ja presskannu jaoks, siis Fellow Ode on ka valik. Samuti single dose.

Lisatud-
Jäi silma, aasta alguses peaks müüki tulema Mazzer Omega. Käsiveski, hinnaklass ca 300 eurot, mõeldud nõudlikule kodukasutajale. Nimi Mazzer ilmselt tutvustamist ei vaja.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.11.2021 15:38:14 vasta tsitaadiga

Postimehes ilmus selline kohvitest.

https://majandus.postimees.ee/7396652/kas-kallim-kohv-on-omahinda-vaart-voi-on-see-niisama-eputamine
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 01.12.2021 10:50:46 vasta tsitaadiga

Veider jutt, väga ei saa aru, mida nad seal nüüd võrdlevad. Uba ja jahvatatud kohv segiläbi ja kas seal osa pole filtri- ja osa presskannupuru?
Ilmselt midagi on tõlkes kaduma läinud.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.12.2021 15:46:50 vasta tsitaadiga

Millises tõlkes? Test tehti kohapeal PM toimetuses, niipalju kui mõista võib. Eesmärk oligi võrrelda mitte sarnast klassi omavahel vaid kallimat kohvi sh ube ja odavaimat omavahel.
Kahjuks ei ole tõesti mainitud, kas kõik valmistati sama meetodiga. Ühel pildil ta seal võimleb aeropressiga, teises aga tundub otse tassi peale valavat.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sergi
HV kasutaja

liitunud: 26.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.12.2021 19:28:48 vasta tsitaadiga

Test nagu Metsikus Läänes.
Kokk valmistab kohvi Araabikast ja robustadest.
Kaks kohvi on oad ja teised puru.
7 testijat aga fotol laual on 11 tassi.
Eks Adele tõlkis spetsialisti jutu ja testi artikliks.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Kohvi ja masinavaatluse teema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 32, 33, 34 ... 60, 61, 62  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.