Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Meditsiinivaatlus (vaimne ja füüsiline tervis) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 513, 514, 515 ... 604, 605, 606  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kuidas pooldaksid kanepi legaliseerimist Eestis?
Pooldaksin meditsiinilistel põhjustel kasutamist
18%
 18%  [ 53 ]
Pooldan täielikku legaliseerimist
36%
 36%  [ 105 ]
Ei poolda
34%
 34%  [ 99 ]
Olen erapooletu
11%
 11%  [ 34 ]
hääli kokku : 291

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
ykshuntka
HV kasutaja
ykshuntka

liitunud: 15.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.10.2021 16:26:35 vasta tsitaadiga

Ise piirdun 1x nädalas hautatud sealiha väherasvane kaelatükk.
Kohvi ohtra piimaga.
Aitab.
Ka täis kõhuga pikali viskamist ei tohiks teha.
Üldse magu punni söömist peaks vältima.
Alustasin selliselt kohe ja ei ole neid rohte tarbinud enam.
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.10.2021 17:00:46 vasta tsitaadiga

Pole küll kunagi vist kõrvetisi olnud, kuid väldin toitu 3h enne magama minekut. See reegel on minul toiminud. Lihtsalt ebamugav kui maos miskit ja pikali olla. Nö. tühja kõhuga hea kerge magada.
_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 26.10.2021 06:43:39 vasta tsitaadiga

Kas päästja on tulemas?
https://forte.delfi.ee/artikkel/94961883/otsus-pole-kaugel-esimene-kodune-koroonaravim-voib-peagi-jouda-apteekidesse
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 26.10.2021 08:40:51 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:

Kõrvetiste vastu jah. Mõnda toitu tean, et vähemalt enne magama minekut tasuks vältida kuna olen tuvastanud seose nende toitude ja kõrvetiste tekkimise vahel. Aga vahel tekivad päris lambist ehk otsest seost sellega mida enne söönud olen kas pole või pole suutnud tuvastada.


Toitumine on väga individuaalne, kuid minul kadus kõrvetiste probleem, kui viisin rasvaste- ja jahutoodete tarbimise miinimumini.

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007




sõnum 26.10.2021 09:16:08 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Natuke hakkas kripeldama üks imelik küsimus. Suurem osa AHV-dest vast usub evolutsiooniteooriat või siis pole kindel kuidas meile tajutav maailm tekkis.
Igal elusorganismil on oma funktsioon meeldib see inimesele või mitte. Inimkonna kiire areng on ka mõne ebavajalikuks muutnud ja mõne populatsiooni ebamõistlikult kiiresti suurendanud.
Aga mis funktsioon on viirusel? Otseselt elus see asi pole. Sümbioosi ka kellegi ega millegagi ei moodusta. Aga tekivad kuskilt. Miks ja kuidas?

Viirused on siin palju kauem olnud kui imetajad või üldse hulkraksed organismid. Need on väga primitiivsed eluvormid, mis tekkisid paralleelselt koos teiste elu algetega. Evolutsioon ei eelista alati keerukamade organismide arengut.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.10.2021 14:45:15 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
napoleon kirjutas:

Kõrvetiste vastu jah. Mõnda toitu tean, et vähemalt enne magama minekut tasuks vältida kuna olen tuvastanud seose nende toitude ja kõrvetiste tekkimise vahel. Aga vahel tekivad päris lambist ehk otsest seost sellega mida enne söönud olen kas pole või pole suutnud tuvastada.


Toitumine on väga individuaalne, kuid minul kadus kõrvetiste probleem, kui viisin rasvaste- ja jahutoodete tarbimise miinimumini.


See on ilmselt jah väga individuaalne. Rasvaste toitudega olen samuti täheldanud, et need kõrvetisi tekitavad, samas saiakestega on pigem vastupidi ehk aitavad hoopis ära hoida.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.10.2021 15:09:32 vasta tsitaadiga

Kõrvetised tekivad kui maomahl tuleb maost söögitorru, ehk klapp seal vahel ei tööta hästi. Sel on sageli füüsilised põhjused, kas magu liiga täis, või kõhuõõnes nii palju rasva, et litsub luugi lahti. Toit võib kõrvetisi soodustada, kui see ergutab maomahla teket või n-ö lõdvendab mao ja söögitoru vahelist klappi. Näiteks tuuakse sageli:

tsitaat:

Nendeks on näiteks tomatid, tsitruselised, sibul ja küüslauk, šokolaad, kohv, alkohol ning piparmünt. Ka rasvane ja vürtsikas toit võib kõrvetiste teket soodustada, veel teevad seda mõned ravimid, stress, unepuudus ja suitsetamine.


Saiakesi jm sellist kõrvetiste tekitajana mina ei ole kusagil varem süüpingis näinud. Kui just neist enne pikali heitmist end kurguni täis ei pugita. Aga sel juhul ei ole tegelikult vahet, mis materjali sa mao täis topid.
Igal juhul paljudel kroonilistel refluksihaigetel on malbed asjad a la jahusoust ja valge sai ühed vähestest 100% häireid mittetekitavatest toitudest (kui mitte kaudselt häireks lugeda seda, et end nendest rasva süüakse ja ülekaalulisus omakorda refluksile kaasa aitab).

Mul ei ole vist eluski kõrvetisi olnud, isegi kui öösel söön ja kohe magama heidan. Ei tea ka mida sellest arvata, kas on tihendid head või on maomahl mage. Viimast siiski ei ole nagu põhjust kahtlustada, seedin igasugu asju ära.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.10.2021 15:33:21 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:

Mul ei ole vist eluski kõrvetisi olnud, isegi kui öösel söön ja kohe magama heidan. Ei tea ka mida sellest arvata, kas on tihendid head või on maomahl mage. Viimast siiski ei ole nagu põhjust kahtlustada, seedin igasugu asju ära.


Oled sa selles väga kindel? Kui väga hullult ei kõrveta, siis ei pruugi sellest aru saada kuna organism reageerib sellele nii, et arvad nagu tahaks juua ja kui paar lonksu vett võtad, siis korraks kaovadki ära kuna loputad söögitoru maomahlast puhtaks.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.10.2021 15:42:49 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
netcat kirjutas:

Mul ei ole vist eluski kõrvetisi olnud, isegi kui öösel söön ja kohe magama heidan. Ei tea ka mida sellest arvata, kas on tihendid head või on maomahl mage. Viimast siiski ei ole nagu põhjust kahtlustada, seedin igasugu asju ära.


Oled sa selles väga kindel? Kui väga hullult ei kõrveta, siis ei pruugi sellest aru saada kuna organism reageerib sellele nii, et arvad nagu tahaks juua ja kui paar lonksu vett võtad, siis korraks kaovadki ära kuna loputad söögitoru maomahlast puhtaks.


Kui sa ise aru ei saa, siis kuidas peaks aru saama, et ära kaovad?
Üldiselt, magamise pealt on raske juua. Ainus trikk, millega mina ilma ärkamata hakkama oskan saada, on äratuskella kinni panek.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
HV Guru
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.10.2021 16:00:22 vasta tsitaadiga

Omep vms analoog aitab kõrvetiste vastu. Mõnel on need sünnist saati ja võivad ka pärilikud olla.
Ise võtan Omep-it, 1tbl hommikul ja aitab. Parem renniet või omepit võtta kui maohaavad saada.
Söögisooda veega segades aitab ka.
Kommentaarid: 1007 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 727
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.10.2021 16:10:04 vasta tsitaadiga

Kõrvetised ei tekita maohaavu, küll aga võivad söögitoru kahjustada icon_exclaim.gif
Üldiselt on Elfimest parem kui Omep Uno. Aga neid ei tasu iga päev võtta kui asi väga hull pole. Ma mingi aeg võtsin ka iga päev kui asi hull oli, aga siis need enam ei toiminud hästi kuna tekib ravimiresistentsus. Ehk rennie jms. on selles mõttes paremad ja lisaks toimivad kohe st. võib võtta ainult siis kui päriselt ka vaja on.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.10.2021 16:27:44 vasta tsitaadiga

Omeprasool ja co omavad mitmeid ebameeldivaid kõrvaltoimeid pikaajalise tarvitamise korral...
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
HV Guru
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.10.2021 16:43:30 vasta tsitaadiga

Mul rennie ei aita kui seda just peoga ei söö, isegi söögisooda aitab rohkem kui see.
Mitu korda ka gastroloogi juures käinud ja omep on välja kirjutatud, ju siis pean ikka seda sööma.
Kommentaarid: 1007 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 727
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.10.2021 16:52:20 vasta tsitaadiga

Proovi korra Elfimesti https://www.apotheka.ee/elfimest-gastroresist-tbl-20mg-n14-pmm0127860ee
selle toimeaine on põmst sama mis Nexiumil mis varasemalt oli ainult retseptiravim, aga nüüd saab käsimüügist ka.
Soodat üldiselt ei soovitata sisse süüa, pidavat organismi aluse/happe tasakaalu segi ajama. Rennie puhul on hea see, et põmst see neutraliseerib soolestikus happe, aga verre ei imendu ehk tuleb jälle välja kui häda nr. 2 teed.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 26.10.2021 16:55:46 vasta tsitaadiga

Ulme ikka. Mul kodus vaid plaastreid. Mu keha ikka tempel, ei vaja mingeid tablette ega ravimeid
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
HV Guru
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.10.2021 16:59:08 vasta tsitaadiga

Sa oled meil jah superimmuunnnnnne, tee kopteri load ka ära nüüd icon_cool.gif
Mul kodus plaastreid pole, haavad paranevad nii kiirelt, et pole mõtet midagi peale toppida.
Kommentaarid: 1007 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 727
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.10.2021 17:01:54 vasta tsitaadiga

Natuke plaastreid ja sidemeid tasub ikka kodus hoida. Mul paranevad ka haavad üldiselt nii kiiresti, et pole väga lappida vajagi. Aga alati võib juhtuda, et lõikad noaga vastikult sügavalt näppu vms. ja siis selle tilkuva näpuga ennast apteeki vedada pole just kõige meeldivam.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.10.2021 17:36:24 vasta tsitaadiga

Apteeki, pohvik, seod kinni. Aga ma ei saa aru, kuidas saab majapidamistöid teha kui on katmata haav käes. Köögis toimetada või aiatöid teha. Ei saa ju, musta ajad sisse, ka ruttu paranevale haavale. Siis ongi plaastrit vaja
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 26.10.2021 18:37:03 vasta tsitaadiga

Ohh, õnneks saab kohe läbi
tsitaat:
Tanel Kiik: pandeemia on kestnud 20 kuud ja selle lõpp on käeulatuses. Olen oma ülesannetega hästi hakkama saanud ja tagasi pole plaaniski astuda.

https://www.delfi.ee/artikkel/94970455/tanel-kiik-tagasi-astuda-ei-plaani-pandeemia-on-kestnud-20-kuud-ja-selle-lopp-on-kaeulatuses
Savi, peaasi, et pandeemia lõpeb, sirutage ainult käsi ette, natukene veel ja seal see lõpp ongi

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.10.2021 19:35:27 vasta tsitaadiga

Oy vey me kõik mäletame ju mis juhtub iga kord kui nad sellest käeulatusest, lõpusirgest jne eks ole räägivad? Mis juhtus eelmise aasta oktoobris, mis juhtus pärast aastavahetust...
Kas ta tõesti loodab, et viirusel saab sama kõrini kui inimestel?
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kyrvas
HV vaatleja

liitunud: 25.05.2005




sõnum 26.10.2021 19:44:13 vasta tsitaadiga

Allikad väidavad, et peale vaheaega ei lähe Tallinna koolides elu edasi tavapärases rütmis.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.10.2021 19:45:28 vasta tsitaadiga

Kõlab nagu üks teine mees juba...


Link

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.10.2021 19:51:24 vasta tsitaadiga

Ma saan aru, et terviseandmeid avaldada ei saa aga ikkagi ma väga tahaks teada, mis tablette ta tarbib. Mul on mitmeid pessimistlikke, kurvameelseid sugulasi kellele need kuluks paremini marjaks ära kui terviseministrile, kes peaks siiski veidi objektiivsust säilitama ja mitte loksuma soovmõtlemise roosas mannavahus.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.10.2021 23:05:48 vasta tsitaadiga

Selle rennie teema jätkuks. Tellisin siis südameapteekist. Üht-teist lisasin veel ostukorvi kuna netist on mugavam tellida kui riiulite vahel asju otsida või lasta apteekril ette lugeda mida neil üldse on.
Pakk tuli ilusti kohale, aga pakis olevale arvele oli käsitsi peale kirjutatud kuidas mingit ravimit kasutada. Käekiri oli isegi loetav mitte "arsti käekiri". 5+ muidugi selle püüdlikuse eest kuna hinnad seal ju sellised pole, et mingit väga personaalset teenindust võiks oodata ja mingeid ulmelisi koguseid ka ei tellinud, aga tekkis küsimus, et kas apteeke on kuidagi pigistatud või milleks see käsitsi arvele kirjutamine? Sama info saan ju ravimi pakilt või infolehelt kui keegi mulle just personaalset ravikava koostanud pole(ja kui on, siis saan info selle käest kes koostas mitte apteekrilt).
Jutt on siis käsimüügiravimitest.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maty
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.10.2021 23:07:51 vasta tsitaadiga

Ei loe keegi seda ravimi infolehte. Vaatad palju vaja võtta ja kõik.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Meditsiinivaatlus (vaimne ja füüsiline tervis) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 513, 514, 515 ... 604, 605, 606  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.