Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia piiramatu mahuga 4G Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 130, 131, 132 ... 145, 146, 147  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
klaassilm
HV kasutaja

liitunud: 29.08.2013




sõnum 17.10.2021 20:51:25 vasta tsitaadiga

telia võrk

mis trikiga ma saan aru, et seade on 4,5g e. 4g+ ???

kas lte-a piisab või peab mingi cat olema. või mingid sagedused vms?

mul 3g pulk töötab korralikult ja p30 pro 4,5g ka.

aga 4g asjad ei funka üldse. ainult pudi


p.s.

kas see tähendab 4,5g?

Intra-band contiguous: B3+B3, B7+B7,
B38+B38
Inter-band: B3+B7, B3+B20, B7+B20, B7+B8,
B3+B8, B1+B20, B1+B8, B20+B32
Kommentaarid: 64 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
macc
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.10.2021 21:51:42 vasta tsitaadiga

spezwend kirjutas:
avrn kirjutas:
Ma olen ka juba algusest peale selle F4G kasutaja. Torrentit kasutan ka vajadusel. Küll mitte 24/7. Seni ei ole küll mingit ahistamist Telioni poolt täheldanud. Pingi ole muidugi mõõtnud ka ekstra torrentitirimise ajal. No mis ma tast mõõdan kogu aeg, kui nett toimib? icon_eek.gif

P2P ei ole ainult torrent. Aga tee katse, vaata mis ping on, tõmba mingi suurem linuxi iso torrentiga, kui valmis, siis kustuta ja pane klient kinni. Vaata mis siis ping on. Soovitatavalt peale kl23 kui eeter puhtam.

Rääkisin täna ühe Tele2 esindajaga, kes väitis, et ainult Elisa piirab piiramatuid pakette tema andmetel.

edit:

Kas Telia katsetab uusi kiirusi või keegi on unustand piirangud tagasi panna? 92/42 ja 14ms.

edit2:

Ja mõni tund hiljem on jälle 40/10.




edit:

Kas Telia katsetab uusi kiirusi või keegi on unustand piirangud tagasi panna? 92/42 ja 14ms.

edit2:

Ja mõni tund hiljem on jälle 40/10.[/quote]

Mis seal olema peaks? Kõndisin täna ringi ja katsetasin. Telefoniga lähenedes 5g levialale on kiirus ca 60-120, seejärel võib ümber lülituda 5g peale ja kiirus kasvab ca 150-200. Tele2 nägin ka ükspäev 110, aga see oli kõik. Õhtul on see koomas. Paraku oma majani 5g ei ulatu, jääb ca 100m. puudu, seetõtu enda huvi asja vastu väike veel.
Kas on miski nipp millega 100m. kompenseerida? 5g kukub kohe äkki ära, isegi kui pöörad 90 kraadi kohapeal.
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003




sõnum 22.10.2021 21:52:23 vasta tsitaadiga

Milline on okei ja saadaolev 5G ruuter kodus Telia interneti vastuvõtmiseks?
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
macc
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.10.2021 22:04:46 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
Milline on okei ja saadaolev 5G ruuter kodus Telia interneti vastuvõtmiseks?




Mina ruuteriga katsetama ei hakanud. Kui arvestada selle infokilluga: ....Tugeva 4G-signaali piirkondades, kus seade lülitub 5G asemel sellele, võimaldab riba lukustusega CPE, näiteks ZTE MC801A, usaldusväärsemat ühendust..... siis odav see katsetamine ei ole. Mina just piiril elan. Ilmselt on selle praeguse Telia pooletoobise 5g-ga üldse nadi seis. Vaevalt keegi oskab miskit kindlat öelda, mis veel järgmisel kuul ka kehtib. Mul maja kõrval mast. Kui sinna tuleb 5g laiendus, siis pole muudel seadmetel mõtet. Nii on ilmselt paljudega.
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003




sõnum 22.10.2021 22:26:00 vasta tsitaadiga

4G ruuter annab kodus 60 megabitti, 5G samal ajal üle 200. Peab katsetama. 400€ ringis siis peab vähemalt välja käima. :/
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 23.10.2021 00:06:45 vasta tsitaadiga

Ma olen vaadanud et kui mul on 4G ruuteri kiirus alla 250Mbits siis on kuskil midagi viga. Järelikult on ruuteril ja ruuteril ikka vahe ka icon_wink.gif.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003




sõnum 23.10.2021 00:58:27 vasta tsitaadiga

Maldur kirjutas:
Ma olen vaadanud et kui mul on 4G ruuteri kiirus alla 250Mbits siis on kuskil midagi viga. Järelikult on ruuteril ja ruuteril ikka vahe ka icon_wink.gif.
No ma elan kusagil äärealal ka. Kesklinnas saan 4G kiiruseks 400+
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007




sõnum 23.10.2021 11:18:29 vasta tsitaadiga

Maldur kirjutas:
Ma olen vaadanud et kui mul on 4G ruuteri kiirus alla 250Mbits siis on kuskil midagi viga. Järelikult on ruuteril ja ruuteril ikka vahe ka ;).


Kui Telia 250 meetrit eemal olev masti 4G annab rohkem kui 16/3 siis on vist viga minus, kuna sattusin õnnelikul hetkel testima. :)
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
macc
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.10.2021 14:49:35 vasta tsitaadiga

ksuuk kirjutas:
Maldur kirjutas:
Ma olen vaadanud et kui mul on 4G ruuteri kiirus alla 250Mbits siis on kuskil midagi viga. Järelikult on ruuteril ja ruuteril ikka vahe ka icon_wink.gif.


Kui Telia 250 meetrit eemal olev masti 4G annab rohkem kui 16/3 siis on vist viga minus, kuna sattusin õnnelikul hetkel testima. icon_smile.gif


Niikaua kui lubatakse netikiirust klausliga "Kuni", niikaua võib kiiruse alampiir olla kasvõi 0,1. Osta kalleid seadmed, olla masti lähedal, sellest pole kasu. Mast lõhki müüdud kuna alumise osa kiiruse nõue-kohustus-standard puudub.
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.10.2021 14:58:24 vasta tsitaadiga

Mobiilse netiga ei saagi seda alumist otsa kuidagi paika panna ju. Kui 4G kaudu pakutaks ainult koduinternetti, siis vast saaks kuna on teada palju neid kliente on, kes teoreetiliselt võivad kõik korraga midagi sikutama hakata, aga mobiilsete seadmete puhul ei või iial teada, palju neid mingi masti piirkonda maksimaalselt tulla võib.
Päris nii ju ka ei saa, et koduinterneti kasutajad sikutavad kõik hoolega "linuxi ISO-sid" ja mobiilse neti kasutaja imeb näppu ehk ei saa isegi bussiaegu vaadata VoLTE kõnest rääkimata.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007




sõnum 23.10.2021 15:02:50 vasta tsitaadiga

macc kirjutas:


Niikaua kui lubatakse netikiirust klausliga "Kuni", niikaua võib kiiruse alampiir olla kasvõi 0,1. Osta kalleid seadmed, olla masti lähedal, sellest pole kasu. Mast lõhki müüdud kuna alumise osa kiiruse nõue-kohustus-standard puudub.


Nii on, kui just ei osta teenust SLA lepinguga, siis operaator, kui talle sobib, võimaldab, kuid ei kohustu sideteenust osutama.

Samas ei saa ma aru, et kas mastide võimekust planeeritakse kohvipaksu või mille pealt? Mis mõte on panna kuskile metsa, kus talvel ulub vaid tuul ja suvel päevitab paar suvitajat, võimekad seadmed aga linnalähedal, kus on tarbijad ja raha, ehk nõudlus, klientide hädaldamisele vastatakse aastaid, et on jah ülekoormus ja kogu lugu.

Ehitage maste juurde, suurendage olemasolevate mastide uplink -i, lisage mastidesse rohkem saatjaid jms. Aga ei midagi. Kui nüüd nende lahjade uplink -ga mastidele lisatakse 5G saatjad juurde, siis läheb olukord veel hullemaks.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 23.10.2021 15:21:18 vasta tsitaadiga

Ma täiesti imestan, kui head peavad raadiovõrgu planeerijate rakendused olema, et kõik terve eesti vaates paigas oleks.
peab arvestama masti sektoritega, lähimate tugijaamadega, sageduste ja ribadega, et tugijaamad üksteist ei häiriks ja et vajalik ressurss saaks suunatud sinna kus seda kõige rohkem vaja on.

Tavakasutajale kõige lihtsam on selgitada seda nii, et 2,4Ghz wifi mis korterjamas levib igas ruuteris, on piiratud arv kanalite ja sagedustega, sa võid ju igas korteris wifit levitada aga kanalite arv mis ei kattu, on omavahel piiratud, samuti läbilaske kiirus. Nii tekivad häired, kiiruse langus.

Sama on ka xG võrgus.
Kui tegemist on ülerahvastatud/koormatud piirkonnaga, siis ilmselt seal midagi teha ei annagi enam. Telia on kõik sagedused ja ribad 800, 1800, 2100, 2600Ghz mängu pannud ja ainult mida teha saab on peenhäälestus.
Mõnes kohas saab muidugi sagedusi lisada kus veel pole.
5G leevendab seda uue sagedusega oluliselt tulevikus. jne.

Miks Telia ei müü koduinternetti piiramatu mahu ja kiirusega, on just see põhjus, mitte müüa ühele kasutajale torrenti ressursi tarbeks terve masti sektor maha ja naabrid imevad näppu.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007




sõnum 23.10.2021 18:16:52 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
Ma täiesti imestan, kui head peavad raadiovõrgu planeerijate rakendused olema, et kõik terve eesti vaates paigas oleks.
peab arvestama masti sektoritega, lähimate tugijaamadega, sageduste ja ribadega, et tugijaamad üksteist ei häiriks ja et vajalik ressurss saaks suunatud sinna kus seda kõige rohkem vaja on.


Kunagi, kui oli veel NMT 450 MHz ja siis tuli 900 MHz, tolleaegne EMT suht peagi kisas, et neil kõik mastid juba 900 MHz peal, jättes mainimata, et kui 450 MHz suutis mast levitada kuni 30 km, siis 900 MHz puhul vaid 15 km, ehk sagedus oli, levi polnud. Eks sama taktika kordub 5G korral.

Raadioside planeerimisest, kohas kus asun, pani EMT esimesena masti püsti, Radiolinja teisena ja Tele2 kolmandana. Seega kõik eelised olid EMT käes, ehk EMT ei pidanud ega ka arvestanud teistega. Täna on interneti osas Tele2 (kellel vaid 3 sagedust kasutada) kõige parem ja Telia kõige halvem. Levikaarti vaadates selgub, et EMT katab selle mastiga nii alevid kui nende vahelise ala, samas kui teised on suunanud mastisektorid ka alevites väljapoole ja sinna kuhu enam ei ulatu, lisanud uue masti. Seega omalajal EMT oma samalaadse eetrilaiutamise tulemusena on nüüd üle riigi hädas ja selleks, et olukorda parandada oleks vaja palju ümber teha aga midagi ei tehta, sest rootsi pensionäridele on vaja pappi teenida, mitte pärismaalaste netiolukorda parandada.

Ja kui Elisa lisas klientide kurtmise peale tugijaamale 2600 MHz juurde, ning nüüd tegeleb uplink -i suurendamisega, ning Tele2 lisas mastile võimsust, siis Telia pani mastile bandwidth limit -i peale, ehk fix kodukasutajad saavad veel midagi ja ülejäänud imevad näppu ning klientide hädaldamise peale saab vaid teada, et nii on ja uusi arendusi ei planeerita.

Selle taustal on irooniline hetkel telekas jooksev Telia "esimene 5G võrk" reklaam, kus klient on metsas, kus kindlasti pole 5G -st ja võimalik, et ka 4G -st lõhnagi ning Spotify asemel saabki vaid linnulaulu kuulata.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 23.10.2021 18:17:39 vasta tsitaadiga

ksuuk, Tele2 omanikest pensionäride raha läheb kuhu?
Üldiselt ei ole midagi hädaldada, vaadatakse tervikpilti, pöördumisi, muresid, kõnesid ja koormuseid.
Ma võin ju ka öelda nagu reaalselt on, Telia mast on minu majast 25M, Elisa mast on 4Km ja Tele2 mast on 9Km
Hakkan siin mingeid kiiruseid lahkama?
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007




sõnum 23.10.2021 18:33:24 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
ksuuk, Tele2 omanikest pensionäride raha läheb kuhu?
Üldiselt ei ole midagi hädaldada, vaadatakse tervikpilti, pöördumisi, muresid, kõnesid ja koormuseid.
Ma võin ju ka öelda nagu reaalselt on, Telia mast on minu majast 25M, Elisa mast on 4Km ja Tele2 mast on 9Km
Hakkan siin mingeid kiiruseid lahkama?


Püsime ikka teemas. Mul savi, kes, mis firma omanikud on, kuniks teenuseid osutatakse. Telia aga ei osuta, on kõige ülbem (kas meenutan seda kuidas EMT keeldus teiste võrkudega sms -e vahetamast jne) ja siiani sõitnud vana rasva peal aga see aeg hakkab (klientide) õnneks vaikselt otsa saama, riigiasutused hoiavad veel pinnal. Mul siin Telia võtab vaske maha aga optikat ei pane, ning suunab Enefit -i jutule. Aga Elasa optika veeti küll Telia mastide järgi laiali.

Muide, vaatasin seda Telia 5G levipiirkonda, 50 kohta - https://www.telia.ee/uudised/telia-5g-vorku-saab-kasutada-juba-enam-kui-50-piirkonnas , see pole võrk vaid mingi hädised sidepunktid. Kodukasutajatel pole sellest 5G -st, kui selle saatja just enda maja katusel pole, miskit kasu.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 23.10.2021 19:07:12 vasta tsitaadiga

ksuuk kirjutas:
Muide, vaatasin seda Telia 5G levipiirkonda, 50 kohta - https://www.telia.ee/uudised/telia-5g-vorku-saab-kasutada-juba-enam-kui-50-piirkonnas , see pole võrk vaid mingi hädised sidepunktid. Kodukasutajatel pole sellest 5G -st, kui selle saatja just enda maja katusel pole, miskit kasu.

Milles küsimus, ega keegi ei käsi sul Telia "sidepunkte" kasutada, astu konkurendi juurde ja kasuta selle tervet maad katvat võrku. Või, oot... icon_smile.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 23.10.2021 19:07:16 vasta tsitaadiga

ksuuk, Mul on kogemusi erinevate selliste kommentaaride kommenteerimisel, ja kuna su info on puudulik, jätan vastamata.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
macc
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.10.2021 20:07:03 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
Ma täiesti imestan, kui head peavad raadiovõrgu planeerijate rakendused olema, et kõik terve eesti vaates paigas oleks.
peab arvestama masti sektoritega, lähimate tugijaamadega, sageduste ja ribadega, et tugijaamad üksteist ei häiriks ja et vajalik ressurss saaks suunatud sinna kus seda kõige rohkem vaja on.

Tavakasutajale kõige lihtsam on selgitada seda nii, et 2,4Ghz wifi mis korterjamas levib igas ruuteris, on piiratud arv kanalite ja sagedustega, sa võid ju igas korteris wifit levitada aga kanalite arv mis ei kattu, on omavahel piiratud, samuti läbilaske kiirus. Nii tekivad häired, kiiruse langus.

Sama on ka xG võrgus.
Kui tegemist on ülerahvastatud/koormatud piirkonnaga, siis ilmselt seal midagi teha ei annagi enam. Telia on kõik sagedused ja ribad 800, 1800, 2100, 2600Ghz mängu pannud ja ainult mida teha saab on peenhäälestus.
Mõnes kohas saab muidugi sagedusi lisada kus veel pole.
5G leevendab seda uue sagedusega oluliselt tulevikus. jne.

Miks Telia ei müü koduinternetti piiramatu mahu ja kiirusega, on just see põhjus, mitte müüa ühele kasutajale torrenti ressursi tarbeks terve masti sektor maha ja naabrid imevad näppu.


... siis ilmselt seal midagi teha ei annagi enam.

Ise arvan, et annab teha. Aga EI TAHETA. Kasum mängus. Sest seda ääremaad Eestit saab kottida. Siin ka tõestus: https://majandus.postimees.ee/7341171/kehv-ja-kallis-internet-eesti-langes-digitaalse-elukvaliteedi-edetabelis

Lairiba interneti taskukohasus on Leedus neli korda ja Soomes viis korda parem, samas kui mobiilne internet on mõlemas riigis kolm korda soodsam.

Soomes aastaid elades sain seda ise tunda. Siin jookse teenusepakkujate vahel ja katseta, kus miski töötab, kui üldse töötab.[/b]
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.10.2021 20:14:36 vasta tsitaadiga

miks te poisid jamate selle olematu ping ühendusega, võtke atto celerity ja 90 miljonit IOP_S i läheb läbi nagu nalja icon_rolleyes.gif
_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 24.10.2021 00:17:20 vasta tsitaadiga

macc, ma räägin tehnilisest poolest, mitte saksamaast või leedust. Ka seal on samad mured, mis siin, kui ikka 1000 majapidamist on keset põldu ja neid toidab 2x4G tugijaama siis on koi kurgus. Kõik sagedusresurss mis antud vahemaadel rakendada saab, on mängu pandud.
Kasum on muidugi argument, mida rohkem sa kliente saad, seda rohkem sa investeerid ja seda rohkem sa kasumit saad. Pole ju mõtet jätta investeerimata, kui teenus toidab kasumit. Küll aga on vastavas kohas vaja vaadata arengu perspektiivi... ja see on hetkel näha kus optika liikumas on ja kus on vaja teistmoodi toimetada.
Soomes tellid teenuse, on tarneaeg 1 kuu, siin üritavad pakkujad leida aja paari päeva, max nädala jooksul, kõik ei ole siin must ja valge.

RCC, kõik on hästi, ära muretse.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007




sõnum 24.10.2021 08:50:20 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
Ka seal on samad mured, mis siin, kui ikka 1000 majapidamist on keset põldu ja neid toidab 2x4G tugijaama siis on koi kurgus. Kõik sagedusresurss mis antud vahemaadel rakendada saab, on mängu pandud.

Ja 1000-le potentsiaalsele kliendi poole vaadates ei teki mõtet kaablisse investeerida?
Kui see pole ahnus, siis mis see on?
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007




sõnum 24.10.2021 11:42:06 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
macc, ma räägin tehnilisest poolest, mitte saksamaast või leedust. Ka seal on samad mured, mis siin, kui ikka 1000 majapidamist on keset põldu ja neid toidab 2x4G tugijaama siis on koi kurgus. Kõik sagedusresurss mis antud vahemaadel rakendada saab, on mängu pandud.


Rootslaste otsustuvõimetus on teada, nii on ka Telia -st saanud tüüpiline otsustusvõmetu mammut, nagu riigiasutus juba. Igati mõistlikust inimesest saab Telia -s kiiresti zombi. Kas Telia -s korraldatakse kõigile mingit erikoolitust või jagatakse juhised kuidas esitada kliendile põhjendusi, et ei saa, ei ole võimalik jne. Või siis sülitatakse lakke ja tehakse kliendi netiühenduse jaoks ulmeline hinnapakkumine, mis on umbes 10% kliendi maja hinnast, mille eesmärk on viisakalt klient kuradile saata.

See on puhas hülgemöla ja ülbamine. Kui on tahtmist, saab alati. 1000 majapidamist põllu peal on 1000 maksujõulist kleinti. 1000 majapidamist keset põldu peaks olema väljakutse aga Telia -le on hoopis koi kurgus. Sellise suhtumisega oleks inimkond siiani kiviajas. Noh, Telia neti mõistes ju oingi. Kodukliendid on ju prügi Teila jaoks.

Aga klient ei taha kuulda, miks ei saa, klient tahab teada kuidas probleem lahendatakse?

Ja selle asemel, et ka siin listis vabandusi esitada ja Telia -t kaitsta, peaks iga Telia -ga seotud isik minema kuhu vaja ja edastama probleemi.


viimati muutis ksuuk 24.10.2021 11:45:06, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 24.10.2021 11:43:11 vasta tsitaadiga

No siin on teisigi mõistlikke inimesi kes matsu jagavad.
Elektrilevi juba ehitab, operaatorid ei saa kopaluba ja elektrimastidesse võimalust fiibrit vedada.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007




sõnum 24.10.2021 11:49:54 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
No siin on teisigi mõistlikke inimesi kes matsu jagavad.
Elektrilevi juba ehitab, operaatorid ei saa kopaluba ja elektrimastidesse võimalust fiibrit vedada.


Kui linnas valmib mõni suurem uusehitis, on Telia seal ilma kutsumatagi kohal, ei mingit hala, et pole võimalik, pole kasumlik, ei saa kopaluba, ei saa fiibrit vedada, kõik tehakse ära, maja sissegi pannakse antenne hunnikutes jne.

Ja see sageduste jms jura. Linnas ju saab. Seal veel raskemad tingimused. Telia on lihtsalt laisk. Tegi võrgu valmis, tehtud. Uups, kliendid tahavad netti, mis nüüd, ah tilgutame miskit, las vinguvad, reklaamime metsas 5G -d, muutume elektroonikapoeks, las pööbel kiunub, riigiraha toob leiva lauale.


viimati muutis ksuuk 24.10.2021 11:54:10, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 24.10.2021 11:53:48 vasta tsitaadiga

Ei ole midagi, istuvad ka mitmes tallinna/harjumaa uusarendustes 4G otsas. Arendaja ei ole taibanud peale vee, kanali ja elektri kinnistutele midagi muud vedada. Isegi pole vaevunud mõnda sideoperaatorit kaasama. Aga see selleks, Telia on hirmus paha kes on siin klientide kiusamiseks. Naljakas see postituste sisu juba.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia piiramatu mahuga 4G Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 130, 131, 132 ... 145, 146, 147  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.