Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mobiiltelefonid/ GPS seadmed / Muu tehnika »  "kantav tehnoloogia" ehk "wearable technology" - nutikellad, targad prillid, nutijalanõud jne märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.10.2021 11:39:07 vasta tsitaadiga

tarmac kirjutas:
Keegi oskab juhatada, mis ettevõte kodumaal Huawei Watch3 Pro Elite maale toob?
Isegi Huawei Eesti ei soovi mulle seda tarnida. kopp.gif


Ei oska kahjuks maaletoojaga aidata, kuid uuriks, et miks just see mudel?
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.10.2021 15:31:09 vasta tsitaadiga

Ma isegi ei tea, kuhu teemasse seda panna, kas iPhone või nutikella, seega kirjutan mõlemasse:

Kui on Amazfit Bip U Pro kell ja iPhone, siis ilmselt olete tähele pannud, et baaskalorid ei liigu kellast edasi Apple Healthi. Probleem on selles, et Apple Health -> Browse - üleval paremas nurgas kasutaja pildiga ring -> Apps -> Zepp -> "allow Zepp to write" all on "resting energy" puudu. Sellist valikut lihtsalt pole. Pakun, et see on Apple Health'i poolne puudujääk, aga pole kindel.

Vbolla on teistel sama firma kelladel/aktiivsusmonitoridel sama asi, ei tea.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007




sõnum 11.10.2021 15:40:44 vasta tsitaadiga

Dirty Harry kirjutas:
Ma isegi ei tea, kuhu teemasse seda panna, kas iPhone või nutikella, seega kirjutan mõlemasse:

Kui on Amazfit Bip U Pro kell ja iPhone, siis ilmselt olete tähele pannud, et baaskalorid ei liigu kellast edasi Apple Healthi. Probleem on selles, et Apple Health -> Browse - üleval paremas nurgas kasutaja pildiga ring -> Apps -> Zepp -> "allow Zepp to write" all on "resting energy" puudu. Sellist valikut lihtsalt pole. Pakun, et see on Apple Health'i poolne puudujääk, aga pole kindel.

Vbolla on teistel sama firma kelladel/aktiivsusmonitoridel sama asi, ei tea.


Mida Amazfit support selle kohta ütles?
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tarmac
HV kasutaja
tarmac

liitunud: 10.08.2007




sõnum 11.10.2021 15:41:01 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:
tarmac kirjutas:
Keegi oskab juhatada, mis ettevõte kodumaal Huawei Watch3 Pro Elite maale toob?
Isegi Huawei Eesti ei soovi mulle seda tarnida. kopp.gif


Ei oska kahjuks maaletoojaga aidata, kuid uuriks, et miks just see mudel?


Tahaks seda Watch3 Pro kella, aga just ELITE versiooni, sest sel on metallrihm.
Mul töökeskkond tihti niiske/märg ja kardan et tavarihm(nahk) rikneb kiirelt.

Aga miskipärast keegi ei taha pakkuda metallrihmaga Watch3 Pro-d

_________________
www.crawl.ee Eesti R/C Rock Crawlerid.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.10.2021 15:44:38 vasta tsitaadiga

ksuuk kirjutas:
Dirty Harry kirjutas:
Ma isegi ei tea, kuhu teemasse seda panna, kas iPhone või nutikella, seega kirjutan mõlemasse:

Kui on Amazfit Bip U Pro kell ja iPhone, siis ilmselt olete tähele pannud, et baaskalorid ei liigu kellast edasi Apple Healthi. Probleem on selles, et Apple Health -> Browse - üleval paremas nurgas kasutaja pildiga ring -> Apps -> Zepp -> "allow Zepp to write" all on "resting energy" puudu. Sellist valikut lihtsalt pole. Pakun, et see on Apple Health'i poolne puudujääk, aga pole kindel.

Vbolla on teistel sama firma kelladel/aktiivsusmonitoridel sama asi, ei tea.


Mida Amazfit support selle kohta ütles?
Avastasin selle 10 minutit tagasi, veel pole mõtelnud, kuhu selle infoga minna.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007




sõnum 11.10.2021 15:55:17 vasta tsitaadiga

tarmac kirjutas:


Tahaks seda Watch3 Pro kella, aga just ELITE versiooni, sest sel on metallrihm.
Mul töökeskkond tihti niiske/märg ja kardan et tavarihm(nahk) rikneb kiirelt.

Aga miskipärast keegi ei taha pakkuda metallrihmaga Watch3 Pro-d


Osta tavaline kell ja suvaline sobiv eraldi rihm. Pakun, et saad nii kella kui kõik lisad amazon.de -st.

Dirty Harry kirjutas:

Avastasin selle 10 minutit tagasi, veel pole mõtelnud, kuhu selle infoga minna.


Proovi support -i, need isegi vastavad.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.10.2021 16:15:25 vasta tsitaadiga

tarmac kirjutas:
Draqula kirjutas:
tarmac kirjutas:
Keegi oskab juhatada, mis ettevõte kodumaal Huawei Watch3 Pro Elite maale toob?
Isegi Huawei Eesti ei soovi mulle seda tarnida. kopp.gif


Ei oska kahjuks maaletoojaga aidata, kuid uuriks, et miks just see mudel?


Tahaks seda Watch3 Pro kella, aga just ELITE versiooni, sest sel on metallrihm.
Mul töökeskkond tihti niiske/märg ja kardan et tavarihm(nahk) rikneb kiirelt.

Aga miskipärast keegi ei taha pakkuda metallrihmaga Watch3 Pro-d


Kui uskuda:
https://www.gsmarena.com/huawei_watch_3_pro_in_for_review-news-49409.php
tsitaat:
As with previous Huawei watches the strap is a standard 22mm size making for an easy swap if you want leather, instead of the two provided materials.


... siis kasutab standard 22mm kiirkinnitusega rihmasid.
Ehk siis osta milline rihm meeldib, pead jälgima vaid õiget laiust kinnitusel - 22mm.

Metalli asemel olen mina endale leidnud punutud PET ehk ümbertöödeldud plastikust rihma (meenutab tekstiili, kuid kuivab kiiremini ja ei aja kätt nii palju higistama kui kumm).
Mul Withings Scanwatch 20mm kiirkinnitusega rihmaga.
Lisaks oli päris mõnus, kuid mõne jaoks ehk kaheldava visuaalse väärtusega aukudega kummirihm mis ka suht edukalt hoidis käe higistamast suvel.
Ja ülikonna juurde ikka nahkrihm.

Metall näeb hea välja, kuid:
- Aja jooksul tekivad kriimud pinnale
- On võimeline ise kriime tekitama muudele pindadele
- Metallrihma lülide vahele ladestub higi ja tolm ning seda veidi keerulisem puhastada kui silikooni/kummi
- Kuna mu Withings Scanwatch on võimeline ka EKG tegema siis tootja hoiatab, et see võib, kuid ei pruugi seda võimekust segada (Withings ise pakub metallrihma umbes 90EUR eest originaali)
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.10.2021 16:24:27 vasta tsitaadiga

ksuuk kirjutas:

Dirty Harry kirjutas:

Avastasin selle 10 minutit tagasi, veel pole mõtelnud, kuhu selle infoga minna.


Proovi support -i, need isegi vastavad.
Tegin jah ticketi ära, vaatame, mis juhtub.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tarmac
HV kasutaja
tarmac

liitunud: 10.08.2007




sõnum 12.10.2021 10:02:58 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:
tarmac kirjutas:
Draqula kirjutas:
tarmac kirjutas:
Keegi oskab juhatada, mis ettevõte kodumaal Huawei Watch3 Pro Elite maale toob?
Isegi Huawei Eesti ei soovi mulle seda tarnida. kopp.gif


Ei oska kahjuks maaletoojaga aidata, kuid uuriks, et miks just see mudel?


Tahaks seda Watch3 Pro kella, aga just ELITE versiooni, sest sel on metallrihm.
Mul töökeskkond tihti niiske/märg ja kardan et tavarihm(nahk) rikneb kiirelt.

Aga miskipärast keegi ei taha pakkuda metallrihmaga Watch3 Pro-d


Kui uskuda...


See rihmavahetus tundub tõesti kõige mõistlikum käik. Tänud soovituse eest. thumbs_up.gif

_________________
www.crawl.ee Eesti R/C Rock Crawlerid.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.10.2021 22:11:52 vasta tsitaadiga

tarmac, ma usun küll, et mõistlik.
Kui Eestist kohapeal ostad siis saad ka oma käe ja silma järgi katsuda.

See on lihtsalt röövellik, mis summasid küsitakse "originaal" ehk "lõin oma logo peale" metallrihma eest tavaliselt kellatootja poolt.

EDIT:
Withings Scanwatch sai FDA heakskiidu ja pääseb lõpuks USA turule.

https://www.phonearena.com/news/withings-scanwatch-gets-fda-approval-for-its-ecg-and-spo2-readings_id135637

Väidetakse olevat esimene nutikell USA turul, mis saanud kinnituse 2 medical grade võimekuse osas - SpO2 ja Afib tuvastus.

EDIT2:
Garmini kellad saavad võimekuse ühilduva veresuhkru mõõdiku näitu kuvada
https://www.androidauthority.com/garmin-dexcom-3036817/
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.10.2021 11:41:12 vasta tsitaadiga

Dirty Harry kirjutas:
ksuuk kirjutas:

Dirty Harry kirjutas:

Avastasin selle 10 minutit tagasi, veel pole mõtelnud, kuhu selle infoga minna.


Proovi support -i, need isegi vastavad.
Tegin jah ticketi ära, vaatame, mis juhtub.


tsitaat:
"We appreciate your feedback and thoughts. Your email will be shared with the team as we look for ways to improve our product and the user experience.

And we have a list of the features in development and the priorities we aim to achieve with each step of the development process, and so we will continue to gradually offer updates as soon as we can. Hopefully, we can make this available in future updates, but no firm dates have been set yet. Please stay tuned. Thank you for your support!"
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007




sõnum 17.10.2021 13:46:29 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:
tarmac, ma usun küll, et mõistlik.

EDIT:
Withings Scanwatch sai FDA heakskiidu ja pääseb lõpuks USA turule.

https://www.phonearena.com/news/withings-scanwatch-gets-fda-approval-for-its-ecg-and-spo2-readings_id135637

Väidetakse olevat esimene nutikell USA turul, mis saanud kinnituse 2 medical grade võimekuse osas - SpO2 ja Afib tuvastus.

EDIT2:
Garmini kellad saavad võimekuse ühilduva veresuhkru mõõdiku näitu kuvada
https://www.androidauthority.com/garmin-dexcom-3036817/


Huvitav kas Withings -i USA turu avanemine võiks hinda alandada? Ja kas ScanWatch Horizon -i osas algab FDA trall algusest peale?

Garmin -sse mul usku pole, tundub, et on Garmin -i kellad on rohkem laadimas kui kasutuses ja lisafunktsioonid teevad olukorra ainult hullemaks.


Dirty Harry kirjutas:


tsitaat:
"We appreciate your feedback and thoughts. Your email will be shared with the team as we look for ways to improve our product and the user experience.

And we have a list of the features in development and the priorities we aim to achieve with each step of the development process, and so we will continue to gradually offer updates as soon as we can. Hopefully, we can make this available in future updates, but no firm dates have been set yet. Please stay tuned. Thank you for your support!"


Teadmata mida Sa täpselt küsisid, ei saa vastusest aru, et kas see funktsioon on puudu või katki?
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.10.2021 18:21:29 vasta tsitaadiga

ksuuk, ülal kirjutasin.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007




sõnum 17.10.2021 19:24:08 vasta tsitaadiga

Dirty Harry kirjutas:
ksuuk, ülal kirjutasin.


Mõtlesin seda, et teadmata Sinu küsimuse täpset sõnastust (siin kirjeldasid eesti keeles probleemi)?
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.10.2021 19:34:15 vasta tsitaadiga

Sama asja kirjeldasin inglise keeles, koos piltidega.

tsitaat:
"iPhone 13 mini, iOS 15.0.1 and Amazfit Bip U Pro, all software upgraded to latest and greatest. Apple Health -> Browse -> upper right user icon inside ring -> Apps -> Zepp -> "allow Zepp to write" doesn't have "resting energy" option. Why? "
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.10.2021 12:35:27 vasta tsitaadiga

ksuuk kirjutas:
Draqula kirjutas:
tarmac, ma usun küll, et mõistlik.

EDIT:
Withings Scanwatch sai FDA heakskiidu ja pääseb lõpuks USA turule.

https://www.phonearena.com/news/withings-scanwatch-gets-fda-approval-for-its-ecg-and-spo2-readings_id135637

Väidetakse olevat esimene nutikell USA turul, mis saanud kinnituse 2 medical grade võimekuse osas - SpO2 ja Afib tuvastus.

EDIT2:
Garmini kellad saavad võimekuse ühilduva veresuhkru mõõdiku näitu kuvada
https://www.androidauthority.com/garmin-dexcom-3036817/


Huvitav kas Withings -i USA turu avanemine võiks hinda alandada? Ja kas ScanWatch Horizon -i osas algab FDA trall algusest peale?

Garmin -sse mul usku pole, tundub, et on Garmin -i kellad on rohkem laadimas kui kasutuses ja lisafunktsioonid teevad olukorra ainult hullemaks.


Scanwatchi hinna alandamine oleks tore, kuid väga sellesse ei usu.
Horizon peaks olema lihtsalt fäänsi korpus Scanwatchil seega ma ei usu, et uuesti peavad sertifitseerima (krt teab neid USAkaid muidugi).
Eestis müüb Klick Scanwatchi soodsamalt kui Withings või Amazon tavahind (see oli minu jaoks üllatus). Ise ostsin musta reede diili ajal Amazoni DE poest eelmine aasta, sain natuke parema hinna ja PET rihma (mis ootamatult meeldima hakkas isegi) kaasa.

Tuttavad, kel Garmin tunduvad seni rahul olnud (kui rääkida Fenix seeriast). V.a. see päris pikk aeg kui nad ei saanud oma kella sünkida sest mingi lunavara rünnak oli Garmini serverite pihta vms absurdikas probleem, mis võttis teenuse maha.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
etsipongu
HV kasutaja

liitunud: 04.08.2003




sõnum 19.10.2021 23:35:30 vasta tsitaadiga

Kuna Garminist juttu ka, siis paar sõna.
Üle kolme aasta kasutanud Garmin fēnix 5 Sapphire musta mudelit.

Saanud on see kell tuld ja torva, sauna ja soolast vett. Olnud käepael autot remontides ja ehitades. Kerge kulum on raamil, ei muud. Rihm on jumal teab mitmes ja see rihma kiirkinnitus on nõrgim lüli. Alles on üle noatera kell., kui kord Vahemeres rihm lahti tuli ja kella hea nähtavuse tõttu ikkagi kinni püüdsin.

Spordi pool, kasutan kõndimisel ja rattasõidul rahuldab vägagi hasti. Huvitav on see, et kui kellaga GPS träkin, on minu distants alati lühem kui neil, kes telefoniga träkivad. Kaart identne pärast, olen võrrelnud.
Kasutajaliides on käib kah, nutipool ikkagi lahja. Teavituste sättimine jms on kasin.
No ja täna ikka tahaks kellaga maksta kah jne.

Kuna telefoniks iPhone siis korra kibeles I-kell, aga no mu arust elukole + akumajandus. Kui keegi seda I-kella kasutab, kas peab ka mingi pika matka, a’la 10 tundi träkkimist vastu ühe akukorraga?
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 76
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.11.2021 13:24:09 vasta tsitaadiga

- GPS träkkimise osas olen ma aru saanud, et mõõdetud raja pikkus sõltub väga paljudest asjaoludest.
Kui täpsus on väike siis on mõõtepunktid "laiali" ja nende punktide vahele tõmmatud joon paratamatult pikem kui tegelik rajapikkus.

Edasi tuleb mängu pollimisintervall ehk kui pika aja tagant punkte jäädvustatakse, siis on erinevad süsteemid (GPS, Glonass, Galileo - meil need 3 põhiliselt ja vastuvõtjast sõltuvalt 1-3 neist korraga kasutusel), ka vastuvõtja tundlikkus ja seadme paigutus kehal omab mingit mõju täpsusele.

Keda lähemalt huvitavad GPS, Glonass ja Galileo erinevused, soovitan lugeda:
https://expertworldtravel.com/gps-vs-glonass-vs-galileo/

- Kella vastupidavuse osas olen oma kogemusi varasemalt pikemalt jaganud. Lühidalt Withings Steel HR tavamudeli klaas on kräpp (mineraalklaas kuppel, millel kergesti tekivad kriimud). Veidi enne Scanwatchi tulekut oli ka eraldi safiirklaasiga Steel HR mudel, kuid selle eest küsiti juba Scanwatchi raha (300EUR kui õigesti mäletan).
Praegune Withings Scanwatch, mida olen kandnud alates eelmise aasta mustast reedest on rahuldavalt vastu pidanud - safiirklaas, kuigi kuppel, on siiani ühegi kriimuta. Metallist korpusel on löökidest näha mõned kriimud, mis ideepoolest võiks jätkuda klaasil, kuid õnneks ei jätku icon_smile.gif Rihma osa on lihtne - 20mm standard kiirkinnitus, pane mis rihma tahad.

Niisama vesi pole veekindlale nutikellale enamasti probleem. Peale soolases vees käimist on tihendite eluea ja ladestuste vältimiseks soovitav loputada kella mageda veega, näiteks kraani või dushi all.
Saun on üks asi mida mina väldiks, kui plaaniks kella pidada rohkem kui paar aastat - kõrge temperatuur, eriti temp. kõikumised ja tugevad rõhumuutused mõjuvad tihenditele halvasti. Aasta-paari lõikes tõenäoliselt probleemi ei märka.
Edasi sõltub juba konkreetsest kasutusmustrist ja kella mudelist, kas, millal ja kuidas probleemid võivad ilmneda (kui tihti saun, mis temperatuur, kas esineb tugevat kiiret temp. kõikumist jääauku hüppamise näol vms).

EDIT:

Üks austraallane on teinud päris hea ülevaate uuest Scanwatch Horizon versioonist:
https://www.youtube.com/watch?v=jltYvDWm8rY
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007




sõnum 22.11.2021 00:16:41 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:


Scanwatchi hinna alandamine oleks tore, kuid väga sellesse ei usu.


Musta reede puhul vaatasin korra veel Withings ScanWatch -le otsa (amazon.de -st saaks ca 210.- + transpost kä'tte) ja taaskord arvamusi on servast serva, selline love/hate suhe või siis on praagi osakaal on suur, mõnel ei tööta üldse, mõnel töötab kõik, mõnel peale vahetust hakkavad asjad tööle jne.

https://www.reddit.com/r/withings/ teemas on juttu palju, näiteks:

https://www.reddit.com/r/withings/comments/ngm29m/my_scanwatch_is_close_to_useless_in_many_regards/
https://www.reddit.com/r/withings/comments/qc5fu6/scanwatch_ecg_giving_up_new_buyers_beware/
https://www.reddit.com/r/withings/comments/qbyq2x/im_calling_bullshit_on_the_ecg_accuracy/
https://www.reddit.com/r/withings/comments/qgupep/bad_support/

jne


Üks värske video näitab manual -st huvitava lehe - https://youtu.be/_zlnZWOtgjQ?t=661 mille alusel scan monior -i oodatav tomimisaeg ongi kaks aastat, ehk garantii aja veab välja heal juhul?

Ja üks klient kurdab ka, et BPM Core pidas vastu täpselt kaks aastat - https://www.reddit.com/r/withings/comments/qhm5m4/bad_customer_service_kind_of_a_rant/

Või peaks ikkagi ära ootama Amazfit -i uue Huangshan 2s protsesoriga - link nutikella? Samas ei saa aru, miks kõik tootjaOLED -i kasutusele võtsid, kuigi AOD puhul on näiteks Amazfit Bip /Sip S transreflective screen AOD on ju palju energisõbralikum?
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.11.2021 10:59:48 vasta tsitaadiga

ksuuk,

Ma usun, et see 2 aastat manuaalis on kirja pandud selleks, et peale garantiiaega vastutusest vabaneda - juristid.
Withings on esitanud mitmeid kliinilisi uuringuid kella mõõtmistulemuste täpsuse osas ning ei saa eeldada, et kell sellise täpsusega igavesti töötab.
Ei saa muidugi välistada, et päriselt peale 2 aastat probleeme võib tekkida.

Mu äial on eeltellimisel ostetud Scanwatch (suvi 2020) ehk siis üks esimesi müüduid, kui välja arvata kinnised testimised. Seni pole ta probleeme kurtnud.

Mu enda must 42mm saab nüüd mustal reedel aastaseks, ka ei oska midagi kurta.

Lisaks Scanwatchile on mul Withingsi kaal Body Cardio, termomeeter ja nende esimene BT ühendusega vererõhumõõtja, mida enam ei müüda. Need on küll julgelt üle 2 aasta vanad ja töötavad seni probleemideta.

Suurim probleem mis mul oli Withingsiga oli esimene Steel HR kell, mis võttis niiskuse sisse ilma et oleksin pesnud või ujunud sellega. Selle saatsin amazonile tagasi ja sain ka raha tagasi. Järgmine Steel HR (uuendatud mudel) oli null probleemi, käisin ujumas sellega, v.a. nõrk mineraalklaas mis võttis kergesti kriimud peale.

Scanwatchi puhul leian aegajalt uusi täkkeid klaasi ümbritsevalt metallrandilt (st on saanud pihta kogemata), kuid safiirklaas on seni kriimudeta.
Lisaks on endiselt minu jaoks suur pluss kellaaja loetavus - valge otsaga seierid mustal taustal on väga kergesti isegi hämaras pilguga haaratavad ning kui minna valguse käest hämarasse siis helendavad (väga abiks suvel siseruumi minnes, helendus aitab seiereid näha kuigi silmadel läheb hämaraga harjumiseks aega).
Päris pimedas muidugi peab nuppu vajutama, et ekraan aja nägemiseks aktiveerida kui ei taha käe tõstmisega ekraani aktiveerimist (olen välja lülitanud, kuna kellaaeg niigi 90+% loetav seieritest ja ei taha täiendavat akukulu).

Kokkuvõttes:
Kas ma ostaksin täna, aasta hiljem, sama kella uuesti? Jah, kuigi Scanwatch pole täiuslik, pole ma leidnud oma ootustele paremat vastet.
Horizon mudel on küll ilusam, kuid just kellaaja loetavuse pärast on minu eelistus endiselt 42mm must - heleda otsaga, helendavad seierid mustal taustal, ei kujuta ette kuidas saaks veel parem kontrast olla (redditis mainitud klaasi peegeldusteemad - ei mõista, pole kogenud).
See on minu hinnangul endiselt parim turul hetkel saada olev hübriidkell, mis annab stabiilselt edasi valitud/soovitud märguanded, jälgib väga laias skaalas tervisenäitajaid, tugeva ehitusega (eriti safiirklaas), hea aku pidamisega (2 nädalat kuni 1 kuu sõltuvalt kuidas kasutada) ja näeb välja nagu klassikaliselt ilus kell.

Kes tõsiselt sportida tahab võiks vaadata Polari poole (rohkem jõudlusnäitajaid, taastumishinnangud jne) ja kes päris nutikella tahab (ehk ootab nuti osas rohkem kui lihtsalt teavituste edasiandmist) võiks vaadata sõltuvalt platvormist kas Android Wear või Apple watch suunas.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007




sõnum 22.11.2021 12:02:54 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:


Ma usun, et see 2 aastat manuaalis on kirja pandud selleks, et peale garantiiaega vastutusest vabaneda - juristid.



Pole enne sellist tingimust kuskil kohanud, ei kujuta ette, kui auto/maja jne paberites oleks kirjas, et oodatav toimimisaeg on kaks aastat...

Draqula kirjutas:

Lisaks on endiselt minu jaoks suur pluss kellaaja loetavus - valge otsaga seierid mustal taustal on väga kergesti isegi hämaras pilguga haaratavad ning kui minna valguse käest hämarasse siis helendavad (väga abiks suvel siseruumi minnes, helendus aitab seiereid näha kuigi silmadel läheb hämaraga harjumiseks aega).
Päris pimedas muidugi peab nuppu vajutama, et ekraan aja nägemiseks aktiveerida kui ei taha käe tõstmisega ekraani aktiveerimist (olen välja lülitanud, kuna kellaaeg niigi 90+% loetav seieritest ja ei taha täiendavat akukulu).


Kas seierid helendavad (elektrooniliselt) kogu aeg või siiski on need vaid fosforiga helendavad seierid, mis kustuvad mingi aja pärast? Või on osutitel ka taustvalgus mida saab nupule vajutamisega aktiveerida? Või aktiveerib nupule vajutamine vaid selle digiekraani sisu?

Draqula kirjutas:

See on minu hinnangul endiselt parim turul hetkel saada olev hübriidkell, mis annab stabiilselt edasi valitud/soovitud märguanded, jälgib väga laias skaalas tervisenäitajaid, tugeva ehitusega (eriti safiirklaas), hea aku pidamisega (2 nädalat kuni 1 kuu sõltuvalt kuidas kasutada) ja näeb välja nagu klassikaliselt ilus kell.


Paljude teiste tootjate kellade osas peamine vaidluse teema on aku vastupidavus, sensorite osas täpsuse kõikumine ca 10% on normaalne. Aga Scanwatch -i puhul just sensorite osas kasutajate kogemused on peamine teema ja kasutajate kogemused on kardinaalselt erinevad ja vot see tekitab küsimusi, et kas praagi osakaal on suur või milles asi?

Draqula kirjutas:

Kes tõsiselt sportida tahab võiks vaadata Polari poole (rohkem jõudlusnäitajaid, taastumishinnangud jne) ja kes päris nutikella tahab (ehk ootab nuti osas rohkem kui lihtsalt teavituste edasiandmist) võiks vaadata sõltuvalt platvormist kas Android Wear või Apple watch suunas.


Minupärast võiks kellal vaid head sensorid ja klassikalised osutid olla, ilma prillideta niiehknaa ei näe sealt muud lugeda. :)


viimati muutis ksuuk 22.11.2021 13:13:40, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.11.2021 13:05:41 vasta tsitaadiga

ksuuk kirjutas:
Draqula kirjutas:


Ma usun, et see 2 aastat manuaalis on kirja pandud selleks, et peale garantiiaega vastutusest vabaneda - juristid.



Pole enne sellist tingimust kuskil kohanud, ei kujuta ette, kui auto/maja jne paberites oleks kirjas, et oodatav tomimisaeg on kaks aastat...

Draqula kirjutas:

Lisaks on endiselt minu jaoks suur pluss kellaaja loetavus - valge otsaga seierid mustal taustal on väga kergesti isegi hämaras pilguga haaratavad ning kui minna valguse käest hämarasse siis helendavad (väga abiks suvel siseruumi minnes, helendus aitab seiereid näha kuigi silmadel läheb hämaraga harjumiseks aega).
Päris pimedas muidugi peab nuppu vajutama, et ekraan aja nägemiseks aktiveerida kui ei taha käe tõstmisega ekraani aktiveerimist (olen välja lülitanud, kuna kellaaeg niigi 90+% loetav seieritest ja ei taha täiendavat akukulu).


Kas seierid helendavad (elektrooniliselt) kogu aeg või siiski on need vaid fosforiga helendavad seierid, mis kustuvad mingi aja pärast? Või on osutitel ka taustvalgus mida saab nupule vajutamisega aktiveerida? Või aktiveerib nupule vajutamine vaid selle digiekraani sisu?

Draqula kirjutas:

See on minu hinnangul endiselt parim turul hetkel saada olev hübriidkell, mis annab stabiilselt edasi valitud/soovitud märguanded, jälgib väga laias skaalas tervisenäitajaid, tugeva ehitusega (eriti safiirklaas), hea aku pidamisega (2 nädalat kuni 1 kuu sõltuvalt kuidas kasutada) ja näeb välja nagu klassikaliselt ilus kell.


Paljude teiste tootjate kellade osas peamine vaidluse teema on aku vastupidavus, sensorite osas täpsuse kõikumine ca 10% on normaalne. Aga Scanwatch -i puhul just sensorite osas kasutajate kogemused on peamine teema ja kasutajate kogemused on kardinaalselt erinevad ja vot see tekitab küsimusi, et kas praagi osakaal on suur või milles asi?

Draqula kirjutas:

Kes tõsiselt sportida tahab võiks vaadata Polari poole (rohkem jõudlusnäitajaid, taastumishinnangud jne) ja kes päris nutikella tahab (ehk ootab nuti osas rohkem kui lihtsalt teavituste edasiandmist) võiks vaadata sõltuvalt platvormist kas Android Wear või Apple watch suunas.


Minupärast võiks kellal vaid head sensorid ja klassikalised osutid olla, ilma prillideta niiehknaa ei näe sealt muud lugeda. icon_smile.gif


See 2 aastat on kummastav tõesti. Peaks vaatama, kas mul tõesti manuaalis sama tekst. Pole seni manuaali lugenud icon_smile.gif
Seieritel on miski ainega kaetud kiht mis helendab jah mingi aja peale valguse käest olemist. Osutitel taustavalgust ei ole, nuppu vajutades aktiveerub ekraan, millelt on näha esimese vaatena kellaaeg ja kuupäev. Kellaeg on umbes 4mm kõrgete numbritega, kuupäev veidi kribum.

Ei oska kvaliteedi/praagi osas arvamust avaldada, kuna ei tea nende tootmismahtusid (ehk siis raske hinnata kui suur osa on kurtjaid).
Kui tahta ennast veidi kindlustada siis soovitaks tellida läbi Amazoni sest vähemalt Saksa amazoniga oli küll palju lihtsam ja kiirem suhtlus niiskusega Steel HR tagastamisel kui oli Withingsi endaga transpordi käigus viga saanud kaalu ümbervahetamisel (kulus rohkem aega ja pikem kirjavahetus).
Subjektiivselt võttes on nii, et erinevate uuringute alusel räägib keskmine inimene oma negatiivsest kogemusest 8'le inimesele ja positiivsest umbes 2'ele. St 4x suurema tõenäosusega kurdetakse kõvemini kui kiidetakse.
Lisaks on Scanwatchi puhul ka omajagu kõrge hind, mis tõstab ootuseid. 20-30 EUR mingi hiina band osas väga ei tõmba saagi käima, kui ei käitu 100% vastavalt ootustele, 200-300 EUR kella puhul on teine asi.

Ma olen neist valgetest osutiotstest mustal taustal (ainult 42mm mustal variandil) ikka endiselt vaimustuses. Isegi hämaras näeb väga hästi (võrdlusmoment Withings Steel HR'ga, millel olid lihtsalt metallist osutid mustal taustal ja ikka väga tihti pidi ekraani aktiveerima, et kella näha).
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007




sõnum 23.11.2021 11:44:57 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:

Subjektiivselt võttes on nii, et erinevate uuringute alusel räägib keskmine inimene oma negatiivsest kogemusest 8'le inimesele ja positiivsest umbes 2'ele. St 4x suurema tõenäosusega kurdetakse kõvemini kui kiidetakse.
Lisaks on Scanwatchi puhul ka omajagu kõrge hind, mis tõstab ootuseid. 20-30 EUR mingi hiina band osas väga ei tõmba saagi käima, kui ei käitu 100% vastavalt ootustele, 200-300 EUR kella puhul on teine asi.


Paljud on maininud, et sensorite toimimiseks peab kellarihma pingutama, ka EKG tegemiseks on vaja teine käsi panna kella peale, et sensorid tugevamini vastu kätt suruda. Mul on tunne, et põhjuseks on Scanwatch -i kehvad sensorid, need on kas nõrgad või rikub nende tööd asukoht või mõjutab kella metallpõhi vms ning sellest johtuvalt ka suur toimivuse/täpsuse kõikuvus.

Ehk, kuna Horizon on liiga kallis, Scanwatch aga problemaatiline ja vana mudel, seega hetkel siiski loobun ja ootan uut mudelit.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.11.2021 12:43:45 vasta tsitaadiga

ksuuk kirjutas:
Draqula kirjutas:

Subjektiivselt võttes on nii, et erinevate uuringute alusel räägib keskmine inimene oma negatiivsest kogemusest 8'le inimesele ja positiivsest umbes 2'ele. St 4x suurema tõenäosusega kurdetakse kõvemini kui kiidetakse.
Lisaks on Scanwatchi puhul ka omajagu kõrge hind, mis tõstab ootuseid. 20-30 EUR mingi hiina band osas väga ei tõmba saagi käima, kui ei käitu 100% vastavalt ootustele, 200-300 EUR kella puhul on teine asi.


Paljud on maininud, et sensorite toimimiseks peab kellarihma pingutama, ka EKG tegemiseks on vaja teine käsi panna kella peale, et sensorid tugevamini vastu kätt suruda. Mul on tunne, et põhjuseks on Scanwatch -i kehvad sensorid, need on kas nõrgad või rikub nende tööd asukoht või mõjutab kella metallpõhi vms ning sellest johtuvalt ka suur toimivuse/täpsuse kõikuvus.

Ehk, kuna Horizon on liiga kallis, Scanwatch aga problemaatiline ja vana mudel, seega hetkel siiski loobun ja ootan uut mudelit.


Igale oma - uus on kindlasti parem. Steel HR pealt Scanwatchi peale minek oli väga tuntav edasiminek.
Ma ei ole nõus, et Scanwatch on problemaatiline mudel, kuid pean tunnistama, et leidub inimesi kelle käes see pole muretult töötanud - kas nad teevad midagi valesti või mitte, on tegemist füüsilise eripäraga neil, ei tea.
Minu käes see töötab, olen lugenud meditsiiniliste uuringute kokkuvõtteid, mille alusel mõõtmistulemused on valideeritud.

Näiteks FB grupist kahe inimese muljed, kellel on südamega päriselt probleemid:
tsitaat:
I bought my watch when I was diagnosed with Afib. I needed to get an ECG while having an Afib episode.
I could never get to the doctor in time.
Bought the watch and now catch every episode.
I had an ablation operation on my heart in July. The doctor compared my watch ECG to his own ECG and it was 100% accurate.
I cannot rate this watch highly enough.
It monitors my heart perfectly and I email my results directly to my specialist.

tsitaat:
I also have AFIB. I took a chance and ordered it from Europe even though I am in the US and knew that support probably would not be very good until it was approved here. My doctor was very pleased with the ECG that I good and sent in to him. I took one as soon as I knew I was in AFIB, one about half way through and another as I was converting out on my own. I did not have to go to the ER with that occurrence. I also manually take my BP and enter it into the app. He also liked how it presented the BP information.


Seda täpsustaks ka, et minuteada ei ole Horizon midagi muud, kui lihtsalt uues ägedamas korpuses Scanwatch st sensorid ja muu mudru peaks sees sama olema.

Nad tegid sama asja ka eelmise mudeli Withings Steel HR'ga:
Oli tavaline Steel HR ja siis olid Special edition (teist värvi korpus), Sport (mõni punane triip lisaks teist värvi korpusele, kuvas ühte täiendavat näitu Health Mate äpis - "Fitness level", kuigi riistvara oli sama mis tavalisel) ja siis veel safiirklaasiga versioon, mille eest küsiti sama raha mis hetkel Scanwatchi eest - riistvara/andurid olid kõigil samad sees.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaupz
HV Guru
kaupz

liitunud: 14.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.12.2021 13:19:39 vasta tsitaadiga

Hübriidkell jõudis nüüd ka minuni Hybrid Smartwatch HR Latitude Olive Nylon https://www.fossil.com/en-au/products/hybrid-smartwatch-hr-latitude-olive-nylon/FTW7019.html
Kellapisik on mul väga ammu (g-shock, vostok, seiko, timex ja muid on ilmselt ligi 20tk juba) Iga päev kontoris ei taha telefoni helinat sees hoida, aga Huawei P30 pro vibro on ülinõrk.
Amazfit Bip oli kasutusel üle aasta, ilma pulsita ja poolte teavitustega kestab aku stabiilselt 40-45päeva.
Nüüd aga kui Fossil diver stiilis hübriid mudel silma jäi ja veel Oliivi rohelise leidsin saksa ebay kaudu, oli asi kindel.
50mm läbimõõt on natuke harjumatu, AegaOn Tabularasa 44mm olen üle aasta käinud, ja töökaaslastel Garmin Fenix 5x ning Police olid ka 50mm "täiesti tavalised" juba.

Arvustustes lubatakse e-paber ekraaniga Fossil aku kestvust ikka mitu nädalat, ei taha iga päev laadimisega tegeleda, HR pulsilugeja saab menüüst välja lülitada. Ning seieritega hübriid on väga muhe kombo minu jaoks.
Fossil lehel on kasutajad lisanud seest auruse klaasiga pilte ja teavitusi kellas kustutades, need telefonist ei kao. Tasub uurida enne ostu. YT ka mitu ülevaadet.
Kui kellelgi huvi siis Saksa lehel on 99eur must mudel veel saadaval https://www.fossil.com/de-de/products/hybrid-smartwatch-hr-latitude-silikon-schwarz/FTW7020.html

_________________
O: VW T2 Hipibussi Transporter T2a VolksWagen T1 või Vana Põrnika
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mobiiltelefonid/ GPS seadmed / Muu tehnika »  "kantav tehnoloogia" ehk "wearable technology" - nutikellad, targad prillid, nutijalanõud jne mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.