Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Tarkvara ja arvutimängud »  ID-kaardi tarkvara järgmine versioon toob kaasa mitu olulist muudatust märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 30.09.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.07.2020 20:00:56 ID-kaardi tarkvara järgmine versioon toob kaasa mitu olulist muudatust vasta tsitaadiga


Järgmine versioon ID-kaardi tarkvarast (ver. 2020.09) on plaanis kasutajatele avalikustada selle aasta septembris. Üks suuremaid muudatusi on tembeldamisrakenduse TeRa toe lõpp.

Tembeldamisrakendusega TeRa on kasutajad seni saanud automaatselt otsida arvutist DDOC ja BDOC 1.0 formaadis digitaalselt allkirjastatud dokumente ning lisada neile ajaserveri poolt ajatempleid. Uus ajatempliga ümbrik aitab tuvastada vana ümbriku avamist ja muutmist. Kui osapooltel on erinevad versioonid samast dokumendist, saab tänu ajatemplile tõestada, milline versioon on originaal.

TeRa lisati ID-tarkvarasse 2017. aasta juunis ning oli algselt plaanitud aastase toeperioodiga, kuid jätkuva nõudluse tõttu seda pikendati. Praeguseks on kasutus märgatavalt vähenenud ning seetõttu eemaldatakse ID-tarkvarast TeRa rakendus ja lõppeb ka toeperiood. Toeperioodi lõpp tähendab omakorda, et rakenduse puudusi ja turvaauke ei parandata ning probleemide korral ei saa kasutajatugi aidata. Tembeldamisrakenduse funktsioon on lisatud digidoc4j teeki, et tarkvaraarendajad ja süsteemiintegraatorid saaksid selle otse oma infosüsteemidesse integreerida.

TeRa rakenduse toe lõppemisega seoses sulgetakse 30. septembril 2020 RIA puhverserveri kaudu pakutav ajatempliteenus puhver.ria.ee. Lisaks lõppeb järgmise ID-tarkvara versiooniga ka ID-kaardi tugi operatsioonisüsteemidele Ubuntu 16.04 LTS ja Ubuntu 19.10.

ID-tarkvara (versioon 2020.09) peamised uuendused ja muudatused:

tembeldamisrakenduse TeRa eemaldamine ID-tarkvara paigalduspaketist ning toeperioodi lõpp
Ubuntu 16.04 (LTS) ja 19.10 toeperioodi lõpp
ekraanilugerite täiendused ja parandused
DigiDoc4 kasutajaliidese täiendused ja parandused
Digitaalselt allkirjastatud dokumentide tembeldamise kohta on võimalik rohkem lugeda siit: https://www.id.ee/index.php?id=37907

Allikas: https://www.ria.ee/et/uudised/id-kaardi-tarkvara-jargmine-versioon-toob-kaasa-mitu-olulist-muudatust.html

_________________
NordVPN tarkvara nüüd soodsamalt
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
laurx
Aeg maha 30
laurx

liitunud: 24.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.07.2020 20:41:08 vasta tsitaadiga

icon_lol.gif aga w7 toe kadumisest kõssugi..
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.07.2020 20:46:32 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
icon_lol.gif aga w7 toe kadumisest kõssugi..

Miks peaks? Windows 7 ametlik tugi juba läks eelmiste versioonidega.
Kommentaarid: 685 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 531
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
Aeg maha 30
laurx

liitunud: 24.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.07.2020 20:48:01 vasta tsitaadiga

kui xp läks, oli järgmine versioon " ühildumatu".
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007



Online

sõnum 22.07.2020 08:47:22 Re: ID-kaardi tarkvara järgmine versioon toob kaasa mitu olulist muudatust vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
...
Järgmine versioon ID-kaardi tarkvarast (ver. 2020.09) on plaanis kasutajatele avalikustada selle aasta septembris. Üks suuremaid muudatusi on tembeldamisrakenduse TeRa toe lõpp.

Tembeldamisrakendusega TeRa on kasutajad seni saanud automaatselt otsida arvutist DDOC ja BDOC 1.0 formaadis digitaalselt allkirjastatud dokumente ning lisada neile ajaserveri poolt ajatempleid. Uus ajatempliga ümbrik aitab tuvastada vana ümbriku avamist ja muutmist. Kui osapooltel on erinevad versioonid samast dokumendist, saab tänu ajatemplile tõestada, milline versioon on originaal.

TeRa lisati ID-tarkvarasse 2017. aasta juunis ning oli algselt plaanitud aastase toeperioodiga, kuid jätkuva nõudluse tõttu seda pikendati. Praeguseks on kasutus märgatavalt vähenenud ning seetõttu eemaldatakse ID-tarkvarast TeRa rakendus ja lõppeb ka toeperiood. Toeperioodi lõpp tähendab omakorda, et rakenduse puudusi ja turvaauke ei parandata ning probleemide korral ei saa kasutajatugi aidata. Tembeldamisrakenduse funktsioon on lisatud digidoc4j teeki, et tarkvaraarendajad ja süsteemiintegraatorid saaksid selle otse oma infosüsteemidesse integreerida.

TeRa rakenduse toe lõppemisega seoses sulgetakse 30. septembril 2020 RIA puhverserveri kaudu pakutav ajatempliteenus puhver.ria.ee. Lisaks lõppeb järgmise ID-tarkvara versiooniga ka ID-kaardi tugi operatsioonisüsteemidele Ubuntu 16.04 LTS ja Ubuntu 19.10.

...
Kurat, kas ma tõesti enam ei saa neist värkidest üldse aru???
Mida TeRa teeb? --- otsib arvutist üles vanad digidokumendid ja paneb igaühe uude ajatempliga ümbrikusse vana seisu fikseerimiseks uuema standardi ajatempli kaudu --- nii nagu ma aru sain asjast, siis see on kõik!
Mis idioodi möla selles promotekstis aetakse tolle TeRa rakenduse olematutest puudustest ja turvaaukudest ja nende parandamistest või mitteparandamisest kui seda ajatempliga ümbrikusse panekut teostab tarkvarajupp mille tugi peab jätkuma? Sest see on ju sama tegevus mis ka käsitsi digiallkirjastamiselgi toimub.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karl80038
HV vaatleja

liitunud: 08.06.2020



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.07.2020 17:16:31 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
kui xp läks, oli järgmine versioon " ühildumatu".

Paistab, et ver. 20.05 on viimane ID-tarkvara versioon, mida "ametlikult" Windows 7-le paigaldada saab, kuna tundub, et nad kahjuks parandavad selle "vea" uues versioonis ära: https://github.com/open-eid/windows-installer/pull/59
Kes edaspidi soovib Windows 7 peal "katsetada" ID-tarkvara, peab kas installeri lähtekoodist blokeeringu eemaldama ning seejärel installeri uuesti kompileerima või siis käsitsi .msi pakette installeerima (kui .msi pakettidele ka blokeering peale pannakse, aitab msiexec /a "msi fail" või msi-redaktor Orca abil blokeeringu eemaldama).
Iseenesest selle blokeeringuga nõus ei ole, sest QT 5.12 toetab Windows 7-t ning äsja välja tulnud QT 5.15 LTS samuti, seega suure tõenäosusega töötaks järgmine versioon Windows 7-ga.
Samas see mind ei üllata, sest me räägime ju RIA-st, isegi olen üllatanud, et nad 20.01-ga Windows 7-t toetasid, sest see tuli välja siis, kui 7-e tugi juba mõnda aega läbi oli. Nemad just väga "lahked" selles osas ei ole.
Soovitan Windows 8.1 kasutajatel olla valmis võimalikuks OS-i vahetuseks või Mobiil-ID/Smart-ID-le üleminekuks,
sest nad ei pruugi isegi Microsoft'i ametliku toe lõpuni oodata, vaid palju varem ID-platvormitoe lõpetada (eriti, kuna 8.1 kasutajate hulk ei ole suur ja ajaloost on nad näiteks Vista ID-tarkvara toe lõpetanud paralleelselt XP-ga, vaatamata sellele, et Microsoft toetas tol ajal Windows Vista-t veel paar aastat).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 29.07.2020 08:17:38 vasta tsitaadiga

karl80038, seitset ei toeta isegi MS, miks RIA siis peaks surnud asja toetama?
Isegi teeks samamoodi.

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
laurx
Aeg maha 30
laurx

liitunud: 24.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.07.2020 08:44:27 vasta tsitaadiga

Märt., v.a. mõned üksikud erandid on kogenud w10 poolt " tagakiusamist". mitu masinat sa peale iga suurt versiooniuuendust elustamiseks saad? ma saan kolm kuni viis, isegi juhul kui ma enam pole väga aktiivselt arvutitega tegelenud. see masin, mille tagant ma praegu kirjutan, sisaldab win7 t ning jääb seda sisaldama kuniks enam muud moodi ei saa. w10 masinad on ka elamises olemas aga need on " mänguasjad". "igaks juhuks" teen tuttavatele minevatest w10 masinatest peale installi omale ühele kettale " image" millest vajadusel saan töötavasse seisu taastada. paaril korral on juba vaja ka läinud.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.07.2020 10:31:44 vasta tsitaadiga

laurx, täpselt sellel põhjusel olen oma vanematele sugulastele ja teistele vähem arvutiteadlikele soovitanud vanad T seeria Lenovod (umbes 250EUR ostuhind olnud, eri mudelid eri aastatel T420 - T460 vahemikust), hästi standardses konfis (eelkõige Inteli video, mitte midagi peenemat) ja seni olnud null probleemi Win10 uuendustega.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.07.2020 13:44:14 vasta tsitaadiga

See win7 mittetoetamine on tõenäoliselt pigem poliitiline otsus mitte niiväga tehniline piirang. Prob on pigem selles, et kui nad seda ametlikult toetavad, siis peavad ka supporti pakkuma, testima jne. ja mingil hetkel võib ilmneda, et mõni asi ikka ei tööta win7-ga ja peab hulga ressurssi workaroundide peale kulutama.
Samas MS on suht jõuliselt kasutajaid win10 peale surunud ehk ega neid win 7 kasutajaid tõenäoliselt palju pole, samuti mingi tööstusseadme juhtarvuti vms. pole ID kaardi tugi vajalik.
Kel väga vaja võib ju masina dualbootiks teha ja teise OS-na näiteks ubuntu installida kui ei saa või taha win7-st loobuda.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
Aeg maha 30
laurx

liitunud: 24.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.07.2020 13:48:45 vasta tsitaadiga

karl80038, andis hulka juhiseid, ocra oskab igasugu vigurite kallale laskmist kasvõi delli wwan kaartide näitel.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 26.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.07.2020 13:55:50 vasta tsitaadiga

See orca suudab tagada vaid seda (mingi piirini muidugi), et .msi installeeruks, mitte seda, et installeeritud programm hiljem reaalselt tööle hakkaks.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
Aeg maha 30
laurx

liitunud: 24.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.07.2020 14:11:54 vasta tsitaadiga

Seda küll..eks testime vajadusel ja vaatame.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karl80038
HV vaatleja

liitunud: 08.06.2020



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.07.2020 19:18:06 vasta tsitaadiga

Märt. kirjutas:
karl80038, seitset ei toeta isegi MS, miks RIA siis peaks surnud asja toetama?
Isegi teeks samamoodi.

Ega ma ei ootagi väga RIA poolset tuge. Samas kui nad tahavad nii väga blokeerida uute versioonide paigaldamist Win7-le, siis tuleks alustada sellest, et uuendamisutiliit ei pakuks mittetoetatud opsüsteemile testimata versiooni (20.05-te ju ei toetata 7-l, sellele vaatamata pakutakse seda uuendust ikkagi Win7-e kasutajatele).
Kui nad ei plaani uuendustekontrollimiseks kasutatavat loogikat kohandada nii, et too ei pakuks mittetoetatud opsüsteemile testimata versiooni, siis vähemalt võiks blokeeringut vähemalt mitte rakendada või paigaldamisel hoiatust kuvada, et antud versiooni ei ole testitud selle opsüsteemiga. Praegune "uuendaja" laeb alla JSON faili ning uurib sealt failist välja versiooninumbri ning allalaadimislingi, seejärel võrdleb paigaldatud versiooniga. Kui Paigaldatud versiooninumber on väiksem, siis kuvab kasutajale teate tarkvarauuenduse kohta. Muid faktoreid, nagu opsüsteemi versiooni, aga ei kontrollita. Seega tõmmatakse installer ära, ent seda käivitades tuleb veateade, kus nõutakse paigaldamiseks uuemat operatsioonisüsteemi.
Kui nad Windows XP toe lõpetasid, pakkusid nad XP kasutajatele veel umbes aasta otsa võimalust ametlikku kanalit pidi viimast ID-tarkvara, mis XP-l töötas, alla laadida . Nad vist isegi pakkusid selle aja jooksul XP-kasutajatele telefoni teel tuge, ent selles ma täitsa kindel ei ole.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 30.07.2020 09:44:18 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
Märt., v.a. mõned üksikud erandid on kogenud w10 poolt " tagakiusamist". mitu masinat sa peale iga suurt versiooniuuendust elustamiseks saad? ma saan kolm kuni viis, isegi juhul kui ma enam pole väga aktiivselt arvutitega tegelenud. see masin, mille tagant ma praegu kirjutan, sisaldab win7 t ning jääb seda sisaldama kuniks enam muud moodi ei saa. w10 masinad on ka elamises olemas aga need on " mänguasjad". "igaks juhuks" teen tuttavatele minevatest w10 masinatest peale installi omale ühele kettale " image" millest vajadusel saan töötavasse seisu taastada. paaril korral on juba vaja ka läinud.


Peale uuendusi? Täpselt null probleemi. Enamik pple ka adminniõigustes ja kes on, neil on selleks põhjust ja tsipa turvaalaseid teadmisi kah. Uuendused, nii kui tulevad, nii paigaldatakse. Ülla-ülla, kõik töötab õlitatult.

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
laurx
Aeg maha 30
laurx

liitunud: 24.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.07.2020 09:57:46 vasta tsitaadiga

Märt., ma nüüd ükskord veel: ma nägin mis kaos korraldus "suures kontoris" kui internet exploreri ikoon värvi vahetas. ma nägin mis kaos korraldus siis kui tuli XP sp1, sp2 ja sp3 sealsamas suures kontoris. vista jäi õnneks vahele ning mis kaos oli kui xp peal käima pandud erirakendused enam w7 peal ei käinud. ma olen näinud kuidas xp rauda w7 all käima tuleb nuputada, ma olen tänaseks päevaks kindlasti üle tuhande arvuti pidanud katsuma .. missiis, et ülejäänud miljonid on probleemideta töötanud.

mul ka kõik töötab aga ikkagi tuleb masinaid, mis mingil põhjusel " ei käi" nagu peab. lisaks see, mis siinsamas w10 teemades on kajastunud, kus kasutajate asjad on kadunud, kus raud ise ie käi peale mingit nvidia uuendust..

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 01.08.2020 06:56:27 vasta tsitaadiga

laurx, sinu kirjeldatud juhtumite puhul oleks abiks olnud, kui mõni kontoritöötaja jagaks biiti keskmisest rohkem. Viimases töökohas sai pisut oma osakonnas põhitöö kõrvalt toeks olla, saab hakkama sedasi küll. Läksin (2002), oli XP, tulin, oli 10 (2016).
_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
laurx
Aeg maha 30
laurx

liitunud: 24.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.08.2020 08:30:45 vasta tsitaadiga

Märt., korporatsioonis ei lase keegi kuserit masinat tunema.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 05.08.2020 15:47:30 vasta tsitaadiga

Jah, muidu küll. Aga sain itijuhiga hästi läbi. Muidu asjad toimisid, aga vahel oli rohkem teadmisi karust tarvis kui keskmine kasutaja teadis. Peaasi, et töö seisma ei jäänud.
Igal pool omamoodi.

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.08.2020 16:05:58 vasta tsitaadiga

Märt. kirjutas:
Jah, muidu küll. Aga sain itijuhiga hästi läbi. Muidu asjad toimisid, aga vahel oli rohkem teadmisi karust tarvis kui keskmine kasutaja teadis. Peaasi, et töö seisma ei jäänud.
Igal pool omamoodi.


Hea töökoht oli siis. Olen ka mõnes suuremas korporatsioonis töötanud ja need it juhid kipuvad suht ülbe ja üleoleva suhtumisega olema ehk ei saa aru, et kuigi arendaja profiiliga inimene ei tea kõiki sysadmini töö detaile jms., on ta siiski pädev oma masinat tuunima ja kui tuunibki miskit katki, siis selle ka ise korda tegema.
Viimased 9 aastat olen üldse nii töötanud, et masin pole isegi mitte domeenis st. kogu tarkvara install, hooldus jms. on ka enda teha ja oh üllatust, polegi ei mina ise ega kuri häkker masinat katki teinud icon_wink.gif
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sosssepp
HV veteran
sosssepp

liitunud: 12.05.2003




sõnum 16.11.2020 14:41:44 vasta tsitaadiga

karl80038 kirjutas:
laurx kirjutas:
kui xp läks, oli järgmine versioon " ühildumatu".

Paistab, et ver. 20.05 on viimane ID-tarkvara versioon, mida "ametlikult" Windows 7-le paigaldada saab, kuna tundub, et nad kahjuks parandavad selle "vea" uues versioonis ära: https://github.com/open-eid/windows-installer/pull/59
Kes edaspidi soovib Windows 7 peal "katsetada" ID-tarkvara, peab kas installeri lähtekoodist blokeeringu eemaldama ning seejärel installeri uuesti kompileerima või siis käsitsi .msi pakette installeerima (kui .msi pakettidele ka blokeering peale pannakse, aitab msiexec /a "msi fail" või msi-redaktor Orca abil blokeeringu eemaldama).

Kust neid .msi pakke katsetamiseks kätte saab?
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karl80038
HV vaatleja

liitunud: 08.06.2020



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.11.2020 16:29:02 vasta tsitaadiga

sosssepp kirjutas:
karl80038 kirjutas:
laurx kirjutas:
kui xp läks, oli järgmine versioon " ühildumatu".

Paistab, et ver. 20.05 on viimane ID-tarkvara versioon, mida "ametlikult" Windows 7-le paigaldada saab, kuna tundub, et nad kahjuks parandavad selle "vea" uues versioonis ära: https://github.com/open-eid/windows-installer/pull/59
Kes edaspidi soovib Windows 7 peal "katsetada" ID-tarkvara, peab kas installeri lähtekoodist blokeeringu eemaldama ning seejärel installeri uuesti kompileerima või siis käsitsi .msi pakette installeerima (kui .msi pakettidele ka blokeering peale pannakse, aitab msiexec /a "msi fail" või msi-redaktor Orca abil blokeeringu eemaldama).

Kust neid .msi pakke katsetamiseks kätte saab?

.msi paketid on tõmmatavad https://installer.id.ee/media/win/installer/
.msi pakettide paigaldamisest, ilma setup.exe faili kasutamata, on leitavad PDF-failist, mis asub siin https://www.id.ee/artikkel/open-eid-administreerimise-ja-paigaldamise-juhised-administraatoritele/ Sellel lehel on olemas ka transform fail, et kõik failid paigaldataks samasse kausta.
Ent lihtsam on tavakasutajatel tõmmata minu loodud arhiiv, kus on olemas setup.exe fail koos ametlike binaaridega. Muutma ei pea midagi, lihtsalt paki lahti ning jooksuta openeid.exe faili. See on leitav minu GitHub'i repost (seal ka lähtekood muudatustele): https://github.com/karl80038/windows-installer/releases
Otselink hetkel uusima versiooni arhiivile: https://github.com/karl80038/windows-installer/releases/download/20.10-win7/Open-eID-20.10.0.1009-w7-full-setup.zip
Üritan ka edaspidi välja lasta tulevikus ilmuvaid versioone, kui mul õnnestub uuemaid versioone Windows 7-e all tööle saada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
Aeg maha 30
laurx

liitunud: 24.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.11.2020 14:29:23 vasta tsitaadiga

thumbs_up.gif

w7 l pakutakse id kaarditarkvara uuendust, millel teatabki, et supporti enam pole. see nüüd hiljuti tekkinud, kas sinu build on sellel viimane või tuleb mingi uuem?

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karl80038
HV vaatleja

liitunud: 08.06.2020



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.12.2020 14:14:56 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
thumbs_up.gif

w7 l pakutakse id kaarditarkvara uuendust, millel teatabki, et supporti enam pole. see nüüd hiljuti tekkinud, kas sinu build on sellel viimane või tuleb mingi uuem?

Mis teadet täpsemalt? Kas teade ilmub ID-tarkvara uuendaja aknas või DigiDoc4 kliendis? Uuendaja aga enam ei toimi, kuna kuvab veateadet "Ebaõnnestus:Sinu arvutis on uuem konfiguratsioonifail kui serveris". Ent DigiDoc kliendis konfiguratsiooni värskendamine toimib edukalt.
Ent TSL uuendused toimuvad edasi (hetkel kuupäevaga 20201103133015Z, nähtav diagnostika alt). Kui kasutad vanemat, viimast ametlikult toetatud versiooni, siis sellele loomulikult enam ei pakuta uuendusi (serveripoolel toimub versioonikontroll ning Win7/Server2008 kasutajatele kuvatakse, et uuendusi pole saadaval).
eID toimingud peaksid aga toimima ilusti. Kui RIA-lt tuleb uus reliis välja ning seda saab kohandada Windows 7-le ja see ka veatult toimib (s.t. allkirju saab anda kõigi vahendite abil ning ID-kaart Chrome ja Firefox brauserites toimib), siis plaanin kindlasti avaldada enda kohandatud versiooni.

Muudatus!

Seoses vigase installiarhiiviga avaldasin täna uue versiooni 20.10.0.2712. Nimelt ei õnnestunud tarkvara paigaldamine, sest arhiivist olid puudu minidriver.msi failid.
Uue versiooni puhul on see "lihtne eksimus" parandatud ning arhiivi on lisatud minidriver.msi failid. Uus versioon koos lähtekoodiga saadaval https://github.com/karl80038/windows-installer/releases
Otselink: https://github.com/karl80038/windows-installer/releases/download/20.10.0.2712/Open-EID_win7_20.10.0.2712_full_setup.zip

Kel juba vanem arhiiv alla laetud ning lahti pakitud, ei pea uut arhiivi alla laadima, vaid piisab, kui laadida alla puuduvad minidriver'i failid installer.id lehelt:
x64: https://installer.id.ee/media/win/installer/minidriver-3.12.2.158.x64.msi
x86: https://installer.id.ee/media/win/installer/minidriver-3.12.2.158.x86.msi
NB! Mõlemad failid tuleb alla laadida ning paigutada samasse kausta kuhu arhiivi lahti pakkisite
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mondeo
HV vaatleja

liitunud: 03.04.2005




sõnum 18.10.2021 19:14:16 VÄGA super - AITÄH vasta tsitaadiga

Sain jälle W7-ga tööle, ammu polnud ...

VÄGA super - AITÄH
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Tarkvara ja arvutimängud »  ID-kaardi tarkvara järgmine versioon toob kaasa mitu olulist muudatust
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.