Avaleht
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Kohvi ja masinavaatluse teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 31, 32, 33 ... 60, 61, 62  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 21.09.2021 07:31:01 vasta tsitaadiga

Nonii, nüüd on lõunani muretu icon_cool.gif

Palju teil päevas per nooze uba läheb? Hetkel dieet endal hommikul doppio 16g, lõunal americano 16g ja siis õhtu poole kas lehter või aeropress 14..15g. Väga rohkem ei kannata tava päeval, hakkab unele mõjuma.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002




sõnum 21.09.2021 07:33:38 vasta tsitaadiga

niiaplju, kui masin korraga võtab. enne tööd 4 kohvi ja siis päevapeale ka 1-2, sõltub päevast.
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 645 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 502
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 21.09.2021 07:40:37 vasta tsitaadiga

Äkki siis ca 7g kord? Tuleb suht sama kogus kokku.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 21.09.2021 08:23:17 vasta tsitaadiga

Ei tea, ei kaalu. Tööl läheb päevas keskmiselt 1kg ära 20 inimese peale
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 21.09.2021 08:47:41 vasta tsitaadiga

HDPE talub temperatuure 120C lühiajliselt ja 110C pikaajaliselt. ma arvan, et kohvi keetmiseks on kõva küll.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 21.09.2021 08:49:04 vasta tsitaadiga

Ostsin Rimist soodukaga paki Lavazza Oro Mountain Grown ube. Tahaks juba proovida aga pool pakki Rossasid on veel alles. Neid presskannu ka jahvatasin hommikul, et Terevisiooni multikat mõnus vaadata oleks.
_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, lahedad kingitused jpm vajalikku hea peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 21.09.2021 09:48:20 vasta tsitaadiga

Sold OUT kirjutas:
Ei tea, ei kaalu. Tööl läheb päevas keskmiselt 1kg ära 20 inimese peale


50 grammi per nägu, jämedalt 7 väikest tassi või 3 topelt kogusega jooki.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 21.09.2021 09:51:15 vasta tsitaadiga

Tõin alexelast latte
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 21.09.2021 13:50:55 vasta tsitaadiga

Ostsin täna 250g SB Blond ube, jätkub nädalaks, ehk siis ca 21 tassi
_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.09.2021 18:42:59 vasta tsitaadiga

häh kirjutas:
Lisaks lehtrile on ka kaalu ja hanekaela vaja. ma ei vaidleks, et tavalise kannuga saab ka, tegelikult ikka ei saa mõistlikult. Olen proovinud mõlemat.


Julgeks väita, et enamustes majapidamises on kaal niigi olemas, seda ei osteta ainult selleks et kohvi teha. Sama veekannuga. Pikema tilaga kannust on mugavam valada, loomulikult, kindlasti on olemas ka sellise kujuga kanne kust on suht võimatu valada. Mul ei ole päris hanekael (kui kunagi peaks uue ostma, siis võtab) aga asja ajab ära.


häh kirjutas:

Mul on Hario dekanter, sellel on plastlehter ja sinna muud ei saagi panna. Pole aru saada, et mingit maitset annaks.


Ega ma arvagi, et maitset annab. Plast ei meeldi mulle hoopis muudel põhjustel.
Kas sa oled proovinud Hario oma filtrid vs tavalised, vahet? Oli seda?
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 21.09.2021 19:09:18 vasta tsitaadiga

Mul on Hario pruunid ja nibuga valged. Valged on veidi kiiremad, pruun lõhnab rohkem ja kui ei loputa, on maitse üsna tuntav. Mõlemad on made in Japan, vist Hollandis tehakse ka, need pidid kehvad olema ja ei soovitata. Kohvil küll mingit maitse vahet ei tee (kui on loputatud).

Teen 15->250 ja kolme minuti sisse, üsna klassikaliselt, bloom ja siis 150 jne. Praegu kasutan veskiks G-Iotat (tavalised terad).

Põhimõtteliselt saab tavalise köögikaaluga täiesti teha, seal on kaks aga, peab panema midagi alla, kuna kuumaga näitab kaal aiateibaid üsna kiiresti ja eraldi timer on jama. Samas maksab kasutatav kaal väga vähe, ma ostsin lehtri alla Amazonist koos saatmisega vist ca 20 euri vms. Lehtri puhul piisab muidu täiesti grammi täpsusest.

Tavalise veekannuga on probleem, et ei saa rahulikult peene joaga valada. Kas läheb lärtsuga ja lööb põhja segi või valad liiga kiiresti või läheb vastu seinu, ühesõnaga pole hea.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.09.2021 01:02:31 vasta tsitaadiga

häh kirjutas:
Mul on Hario pruunid ja nibuga valged. Valged on veidi kiiremad, pruun lõhnab rohkem ja kui ei loputa, on maitse üsna tuntav. Mõlemad on made in Japan, vist Hollandis tehakse ka, need pidid kehvad olema ja ei soovitata. Kohvil küll mingit maitse vahet ei tee (kui on loputatud).


Ühesõnaga, tavalisi, mitte-Hario filtreid sa ei ole proovinud võrrelda? Lihtsalt midagi marketi riiulist, mõtlen. Mulle üks kohvipoe vend ütles, et äh milleks, osta neid spets filtreid, kui võib lihtsalt 2 tavalist sisse panna (1 kipub katki minema)
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 22.09.2021 05:13:47 vasta tsitaadiga

Marketi riiulis Hariot ei müüda. Mõtled Melitta 1x4, mida saab ka sinna vägistada (tahavad koonuseks voltimist)? Pruunid haisevad samamoodi ja tahavad loputamist (filtrimasina sees olen kasutanud).

Mul oli mingil põhjusel vanast ajast ettekujutus, et pleegitatud = paha, ei ole nii.

Paksem filter tahab aga kindlasti puru jämedamaks keeramist.

Melitta lehtrit müüakse ka, lihtsam on siis juba see võtta. Teoorias pidi neil olema maitsevahe, selle kohta ei oska midagi arvata.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.09.2021 11:59:21 vasta tsitaadiga

häh kirjutas:
Marketi riiulis Hariot ei müüda. Mõtled Melitta 1x4, mida saab ka sinna vägistada (tahavad koonuseks voltimist)? Pruunid haisevad samamoodi ja tahavad loputamist (filtrimasina sees olen kasutanud).


Vanasti müüdi paremini varustatud Selveris Hario filtreid küll. Gurmeekaupade riiulis. Millegipärast on need head ajad möödas. Aga jah, ma mõtlesin suvalise tootja filtreid, mida võib leida suvalisest poest. Et kas sina leiad olevat mõtet tingimata just neid spets Hario filtreid osta?

Huvitav, et ma ei ole kunagi saanud aru, et valge vs pruun filter mingit vahet oleks - Hario enda omadel siis


häh kirjutas:

Melitta lehtrit müüakse ka, lihtsam on siis juba see võtta. Teoorias pidi neil olema maitsevahe, selle kohta ei oska midagi arvata.


Ma ei tea, kas see just Melitta oma on, aga mu mammal on selline lehter, kuhu lähevad tavalised kohvifiltrid sisse. Põhi on veidi lapik ja suure ava asemel on väike.
Ei ole kunagi kahte kõrvuti proovinud, niiet ei oska ka maitsevahe kohta öelda. Ta ise muidugi teeb endale nii lahjat kohvi, et selle maitset ma üldse keeldun kommenteerimast.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 22.09.2021 12:45:16 vasta tsitaadiga

Noh, mõte või mitte, kui suvakas puru läheb ja peab topelt panema....
icon_lol.gif

Lapiku põhjaga on Melitta jah või mõni kloon, originaale on keraamikast ka. Läbivoolamine teistmoodi ja maitse pidi erinema, rohkem ei oska arvata.

Muidu filtrite vahest saab aru juba loputamise ajal nuusutades. Mina ütleks selle pruuni filtri kõrvalmaitse kohta magus, aga ma ei ole eriti hea maitsetundja.

Ma ei kasuta filtreid nii palju, et see kuidagi mõtlema paneks. Cremast ja kohvisemust saab tellida, no problemo.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.09.2021 12:05:12 vasta tsitaadiga

häh kirjutas:
Noh, mõte või mitte, kui suvakas puru läheb ja peab topelt panema....


Ma ei tea ikka, miks sa nii vägisi eeldad igasuguseid asju, mida ma ei ole öelnud, selle asemel et vastaks lihtsalt küsimusele nagu see esitati..

Mina küsisin, oletades, et muud tingimused on samad, Hario filter vs suvakas filter, vahe kohta. Ma ei öelnud midagi selle kohta, et sinna peaks paska kohvi sisse panema või et Hario filtreid peaks topelt panema. Seda, et tavafiltrit olla soovitav topelt panna Hario lehtri sisse rääkis mulle tont Gourmet Coffee leti taga kunagi ammu, kui sealt filtreid ostsin. Ütles, et tema tegelikult kasutab mida iganes omal kodus nende spetsfiltrite asemel
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 23.09.2021 12:39:46 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Mulle üks kohvipoe vend ütles, et äh milleks, osta neid spets filtreid, kui võib lihtsalt 2 tavalist sisse panna (1 kipub katki minema)


Võib-olla ma tõesti midagi eeldan, ma ise ka ei tea, miks.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.09.2021 13:41:06 vasta tsitaadiga

häh kirjutas:
tsitaat:

Mulle üks kohvipoe vend ütles, et äh milleks, osta neid spets filtreid, kui võib lihtsalt 2 tavalist sisse panna (1 kipub katki minema)


Võib-olla ma tõesti midagi eeldan, ma ise ka ei tea, miks.


Just, ma ka ei tea miks, ja mida sa eeldad. Ma räägin, mis mulle räägiti. Sa selle asemel et konkreetselt öelda, kas sinu arust see oli halb nõu või mitte ja miks käid nagu kass ümber palava pudru oma jutuga.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 23.09.2021 14:09:20 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Mulle üks kohvipoe vend ütles, et äh milleks, osta neid spets filtreid, kui võib lihtsalt 2 tavalist sisse panna (1 kipub katki minema)


icon_lol.gif

Kui spetsialistid nii ütlevad, siis tuleb spetsialiste uskuda. Tea, kas ta oli esimest päeva tööl?

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 23.09.2021 17:42:11 vasta tsitaadiga

Taevas halasta, proovi ära, saad teada. icon_biggrin.gif

Need filtrid mida laboris kasutatakse, nendega ei juhtu voltides midagi- seda võin kinnitada icon_wink.gif tõsi, kohvi pole nendega teinud icon_biggrin.gif
Aga filtripaber on palju tugevam.

Põhimõtteliselt voldid sa ju originaalfiltri õmbluse samamoodi tagasi ja see murdekoha ots (kust siis rebenema peaks) on täpselt samasugune, olgu siis 1x4 või V60 filtril, lihtsalt 1x4 pead nurga all voltima. Näpu vahel katsudes tundub 1x4 paksem, aga mikromeetrit mul pole, niiet...

Seda juttu et puruks pidi minema, seda olen lugenud, aga see on ka kõik, proovinud ei ole ja ekstra ei hakka ka, lihtsalt ei huvita.

Kahekordse filtri soovitus "lihtsalt" on küll lollus. Kindlasti tuleb seal jahvatust ja retsepti muuta. Vbl mingil põhjusel keegi kasutab, ei tea, ei valda teemat.

Disclaimer, aeropressi pannakse vahel topelt, seal on point.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oswald
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.05.2004




sõnum 26.09.2021 19:04:27 vasta tsitaadiga

Mis põhjusel automaatmasina(Lattego) "veski kohvi väljastusava" umbe võib minna? Hakkas kohvimaitselist vett tegema ning avastasin, et "auk" puruga blokeeritud ning alla ei jõudnud peaaegu midagi. Võiks olla niiskusest, aga vett sinna ei ole kallanud, niiskes kohas ei seisa ja saab igapäevaselt kasutust ka. Peale lusikavarrega puhtaks tegemist tegi jälle kohvilaadset toodet, aga ikka tundus suts lahjem kui tavaliselt - nagu mingi osa purust jääks kuhugi pidama. Peaks lahti võtma, kuidagi väljast puhastama v oasahtli tühjaks laskma ja suruõhuga proovima?
_________________
Stirlits kõndis mööda öist Berliini. Äkitselt plahvatus ees, taga, paremal, vasemal...
"Dolby surround," mõtles Stirlits.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 08.10.2021 04:24:07 vasta tsitaadiga

Kas olete juba hommikust võtt?
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 08.10.2021 07:35:35 vasta tsitaadiga

Sold OUT kirjutas:
Kas olete juba hommikust võtt?

check.gif check.gif

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002




sõnum 08.10.2021 07:39:46 vasta tsitaadiga

kohe lasen kolmanda icon_razz.gif
praegu on hapu lurr, kuna kingiti Pauligi kohv, mida ära ei raatsi ka visata icon_mad.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 645 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 502
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 08.10.2021 07:40:35 vasta tsitaadiga

Ma tegin olerexi kange
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Kohvi ja masinavaatluse teema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 31, 32, 33 ... 60, 61, 62  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.