Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Liikluskultuuri(tuse) teema vol.4 (Uus küsitlus: Mis rehvid alla lähevad?) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 110, 111, 112 ... 625, 626, 627  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Mis rehvid alla lähevad?
Uued lamellrehvid
15%
 15%  [ 15 ]
1-2 hooaega kasutatud lamellid
22%
 22%  [ 21 ]
3 ja enam hooaega kasutatud lamellid
13%
 13%  [ 13 ]
Uued naastrehvid
6%
 6%  [ 6 ]
1-2 hooaega kasutatud naastrehvid
21%
 21%  [ 20 ]
3 ja enam hooaega kasutatud naastrehvid
16%
 16%  [ 16 ]
Talvel ei sõidagi, auto läheb pukkide peale
4%
 4%  [ 4 ]
hääli kokku : 95

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.09.2021 06:21:33 vasta tsitaadiga

Hea ju kui saad iga päev samas kohas majandada. Koli töökoha juurde.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.09.2021 09:26:26 vasta tsitaadiga

Mul on maastur!
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007



Online

sõnum 22.09.2021 10:30:37 vasta tsitaadiga

https://www.err.ee/1608346796/amet-neljarajaliste-teede-puhul-oleks-aastas-kumneid-kannatanuid-vahem
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ajuNolk
HV veteran
ajuNolk

liitunud: 10.07.2003




sõnum 22.09.2021 11:16:38 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
ajuNolk, mis takistab autot isikliku tõuksiga kombineerimast? tõuksiga või ilma, ühistranspordi graafikust sõltud ikkagi, ehk siis ootamine ja peatused kulutavad aega. veel hullem, kui on tarvis ümberistuda.

Ühistranspordil on ju graafik ning see on linnakodanikele teada, ei pea peatusesse 20min varem kohale minema...
Tartus väljuvad põhiliinid iga 10min tagant, põmpst mine peatusesse ning juba tulebki uus buss...
Loomulikult võib tõuksi ning autot kombineerida. Kõike võib kombineerida. Ise kasutan Tartus liiklemiseks isiklikku tõuksi, bolti tõuksi, isiklikku ratast, linnaratast, isiklikku autot, jalgu ning ühistransporti(busse, lennukeid, praame)
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 121
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 22.09.2021 11:37:40 vasta tsitaadiga

ajuNolk, graafiku järgi aja parajaks timmimine kuulub samuti ühistranspordile liikumisele kuluva aja hulka.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.09.2021 11:49:30 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
ajuNolk, graafiku järgi aja parajaks timmimine kuulub samuti ühistranspordile liikumisele kuluva aja hulka.


thumbs_up.gif

Kui ma tahan kohe minema hakata, aga buss tuleb poole tunni pärast? Aga kui tuleb 1x tunnis? Aga kui soovitud kellaajal üldse see liin ei liigu? Fakt on see, et sa pole oma ajakasutuses vaba, vaid elad kellegi teise seatud tingimuste järgi.

Ma väga pikka aega murdsin pead, ühistranspordiga tööle käies kuidas mul on nii vähe vaba aega. Siis sain aru, et kui teistel kolleegidel kulub kodu-töö transpordiks max 30 minutit, reeglina vähem, siis minul poolteist tundi vähemalt - iga päev. Ja see ilma "ups jäin bussist maha ja ootan 20 minutit järgmist" intsidentideta

Aeg on ka ressurss. Taastumatu kusjuures, mitte kellelegi meist seda juurde ei tule.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.09.2021 12:13:22 vasta tsitaadiga

Ja ostsid mopeedauto?
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 22.09.2021 12:35:11 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
Ja ostsid mopeedauto?
antud kontekstis täiesti ebaoluline nüanss.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ajuNolk
HV veteran
ajuNolk

liitunud: 10.07.2003




sõnum 22.09.2021 14:55:06 vasta tsitaadiga

netcat, eks see kipub nii olema, et kui tuleb mingi teema, siis vastavalt vajadusele elavad kõik maal metsa vahel, kui vaja siis kesklinnas jne. Mis ma tahan öelda, siis palju olenebki, kus inimesed elavad ning kus töötavad/vaba aega veedavad jne. Sellep ma tõingi alguses jutuks ka tõuksi, et sellega saab lühendada oluliselt peatusesse minemise ja tulemise aega, mis aitab lühendada üleüldist ühistranspordile kuluvat aega. Mitte vähe oluline aspekt on asja juures, et tuleb ennast lihtsalt harjutada erinevaid liikumisviise kasutama, kui automaksud/kütusehinnad jne lähevad ebareaalselt kõrgeks/kulukaks...

Kõigile ei sobigi ühistransport.
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 121
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 22.09.2021 16:36:01 vasta tsitaadiga

ajuNolk, point pole ju selles, kus keegi elab, ega selles, kui palju keegi midagi harjutand on. fakt on see, et ühistranspordiga oled sa graafikutest, marsruutidest ja peatuste asukohtadest sõltuv. sa ei saa minna suvalisel hetkel toast välja, istuda kohe bussi ja kulgeda kõige optimaalsemat teedpidi sihtkohta ilma vahepeatusi tegemata. isegi kui sul on sihtkohta viiv buss ukse ees ja bussipeatus sihtkohas, siis peatuseid on vahepeal ikka ja tõenäoliselt kulgeb liin mitte kõige otsemat teed pidi ja peale sihtkohas toimetustega valmis saamist ja bussipeatusesse jõudmist ei pruugi buss sind ootamas olla.

ma ei ütle, et alati on mõistlik autoga liikuda ja ühistransport halb on, vaid seda, et ühistransport on pea alati aeganõudvam variant sihtkohta jõudmiseks.

aga võibolla kehtivad tartus teised seadused, kui tallinnas ja mängu tuleb cyberpunk 2077 efekt.

_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killer85
HV veteran

liitunud: 13.06.2002




sõnum 22.09.2021 17:04:27 vasta tsitaadiga

Kust tuleb nõnda eluvõõrastel inimestel idee, et nemad teavadki seda püha tõde?
Küll ja veel ühistranspordiga autost kiiremini sihtkohta saadud.
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 22.09.2021 17:07:22 vasta tsitaadiga

Killer85, kust kuhu?

kokakoola plaasast viru keskkusesse ilmselt küll jah.

_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 22.09.2021 17:08:29 vasta tsitaadiga

Koplist kesklinna näiteks. Max mõni minut ootamist ja kõik trammid läksid sinna kuhu vaja.
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killer85
HV veteran

liitunud: 13.06.2002




sõnum 22.09.2021 17:11:36 vasta tsitaadiga

Mingit listi kõigist oma ühistranspordisõitudest ei viitsi küll tegema hakata icon_lol.gif
Ent Tallinnas näiteks või trammiga tipptunni ajal mööda Tartu mnt suvalisel marsruudil liigeldes. Või siis UKs, kus tihti ei viitsinudki taksot võtta, kuna rongiga sai ummikute tõttu kiiremini.


viimati muutis Killer85 22.09.2021 17:11:56, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 22.09.2021 17:11:37 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Koplist kesklinna näiteks. Max mõni minut ootamist ja kõik trammid läksid sinna kuhu vaja.
see ongi kokakoola plaasast virukeskusesse.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killer85
HV veteran

liitunud: 13.06.2002




sõnum 22.09.2021 17:12:56 vasta tsitaadiga

Aa, et kui NATASE stamp-of-approvalit peal pole, siis pole ikka päris õige sõit?
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ajuNolk
HV veteran
ajuNolk

liitunud: 10.07.2003




sõnum 22.09.2021 17:13:04 vasta tsitaadiga

Ühistransporti oodates ning ühistranspordis sõites saab aega sisukalt veeta näiteks HVs, mõelge selle peale.
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 121
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 22.09.2021 17:14:58 vasta tsitaadiga

Killer85 kirjutas:
Aa, et kui NATASE stamp-of-approvalit peal pole, siis pole ikka päris õige sõit?
jah, just täpselt nii ongi. no okei, point taken, kiviviske kaugusele on tõesti kiirem ühistranspordiga liikuda. thumbs_up.gif
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killer85
HV veteran

liitunud: 13.06.2002




sõnum 22.09.2021 17:17:23 vasta tsitaadiga

On ikka vägilased siin, mu UK ronginäide oli ca 18 miili icon_cool.gif
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.09.2021 17:47:29 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Koplist kesklinna näiteks. Max mõni minut ootamist ja kõik trammid läksid sinna kuhu vaja.


mine koplist, arsenali juurest näiteks hiiu pubi juurde pühapäeval.

igasugune bussupropageerimine saab toimuda eestis vaid neljas linnas. mujal hakkama saamiseks on inimesel vaja ühte või isegi kahte autot peresse.

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.09.2021 18:08:24 vasta tsitaadiga

Killer85 kirjutas:
Kust tuleb nõnda eluvõõrastel inimestel idee, et nemad teavadki seda püha tõde?
Küll ja veel ühistranspordiga autost kiiremini sihtkohta saadud.


Kuskohast tuleb suvalisel inimesel teiste kogemusi teadmata soov neid eluvõõrasteks kutsuda?
Ma olen Tallinnas elanud üle 40 aasta ja sama kaua kasutanud selle oivalist ühistransporti. Kuni viimase ajani praktliselt iga päev. Varasest lapsepõlvest alates.

See, et minul on tulnud igapäevaselt läbida ebamugavamaid marsruute, mis ei ole üheainsa, iga 5 min järel uus buss/tramm ees punktist A punkti B sirgelt läbitavad, teeb mu eluvõõraks? Tore oled väheke nagu saarlased ütlevad v? Ma tean küll kui hea kiire on ekspressiga Õismäe servalt kesklinna saada. Aga on ka äkasemaid variante.

Ja nüüd ma hakkan koju minema. Kiires tempos läheb umbes kolmveerand tundi kõndi. Bussi peale minek, ootamine, sõit, järgmise ootamine, sõit ja kõnd peatusest koju võtab umbes sama palju, sellepärast lähengi jala, sest see koroona nuusutamine ei ole võimalikku 5-10 minutit ajasäästu väärt.

Autoga saaks 7 minutiga. Eluvõõrana tean täpselt.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.09.2021 18:19:08 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
Janis kirjutas:
Koplist kesklinna näiteks. Max mõni minut ootamist ja kõik trammid läksid sinna kuhu vaja.


mine koplist, arsenali juurest näiteks hiiu pubi juurde pühapäeval.

igasugune bussupropageerimine saab toimuda eestis vaid neljas linnas. mujal hakkama saamiseks on inimesel vaja ühte või isegi kahte autot peresse.
Miks see marsruut kuidagi eriline on?

Aga palun, valikud kuidas pühapäeva õhtul seda marsruuti läbida: https://web.peatus.ee/reitti/Erika%3A%3A59.4522118%2C24.71849727/Hiiu%2C%20Tallinna%20linn%2C%20Nõmme%3A%3A59.382947%2C24.66998?time=1632672017

_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007




sõnum 22.09.2021 18:21:15 vasta tsitaadiga

Nu vot, mina käin ka tööl jalgsi. 20-25 min sinna, teist samapalju tagasi.
Bussiga ei sõida, põlegi teist õieti. Hommikul kl. 7 läheb ja õhtul kl. 18 tuleb ja seda minu vaates äraspidi.
Kui ilm sant, või on asjaajamisi, saab autuga mindud-tuldud.
Aga kuna töö on istuv enamasti, laua taga, siis on need jalutuskäigud pigem nauditavad sirutused ja nii seda tulebki võtta.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killer85
HV veteran

liitunud: 13.06.2002




sõnum 22.09.2021 18:27:55 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Killer85 kirjutas:
Kust tuleb nõnda eluvõõrastel inimestel idee, et nemad teavadki seda püha tõde?
Küll ja veel ühistranspordiga autost kiiremini sihtkohta saadud.


Kuskohast tuleb suvalisel inimesel teiste kogemusi teadmata soov neid eluvõõrasteks kutsuda?
Ma olen Tallinnas elanud üle 40 aasta ja sama kaua kasutanud selle oivalist ühistransporti. Kuni viimase ajani praktliselt iga päev. Varasest lapsepõlvest alates.

See, et minul on tulnud igapäevaselt läbida ebamugavamaid marsruute, mis ei ole üheainsa, iga 5 min järel uus buss/tramm ees punktist A punkti B sirgelt läbitavad, teeb mu eluvõõraks? Tore oled väheke nagu saarlased ütlevad v? Ma tean küll kui hea kiire on ekspressiga Õismäe servalt kesklinna saada. Aga on ka äkasemaid variante.

Ja nüüd ma hakkan koju minema. Kiires tempos läheb umbes kolmveerand tundi kõndi. Bussi peale minek, ootamine, sõit, järgmise ootamine, sõit ja kõnd peatusest koju võtab umbes sama palju, sellepärast lähengi jala, sest see koroona nuusutamine ei ole võimalikku 5-10 minutit ajasäästu väärt.

Autoga saaks 7 minutiga. Eluvõõrana tean täpselt.


Mul tuli see soov peale eelneva oponendi korduvaid väiteid, et ühistransport ei saa mingi nipiga isiklikust liikurist kiirem olla. Saab ikka küll.

Sinu eluvõõrasust ma kommenteerinud pole, ning ega ka oskaks. Saare slängi paraku ka ei räägi, nähtavasti mingi peen viis solvata?
Selge see, et on mugavamaid ning mitte-nii-mugavaid variante. Olen ka ise esmaspäevast reedeni üle tunni hommikul ning üle tunni õhtul ühistranspordiga aega veetnud. Distants polnud teab-mis pikk tegelikult, autoga ehk 15 min.


viimati muutis Killer85 22.09.2021 18:28:27, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.09.2021 18:28:16 vasta tsitaadiga

juhtus mingiaeg nii, et selle matka peale kulus ca 2h. peale seda pole mul olnud vajadust väga kuskil ühistransaga sõita.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Liikluskultuuri(tuse) teema vol.4 (Uus küsitlus: Mis rehvid alla lähevad?) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 110, 111, 112 ... 625, 626, 627  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.