Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 489, 490, 491 ... 573, 574, 575  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.09.2021 19:22:52 vasta tsitaadiga

londiste, Nende plaatidel millel 128 rada on ka muid põhjuseid miks need kallimad on. Alustades näiteks tunduvalt suuremast LGA socketist, lisa mälu slottidest mis vajavad kõik PCB sisesest paigutust, rohkemate kihtidega PCB'd jne. X399 oli samuti 128 rada (küll Gen3) ja algab 250-st mitte 400-st ega 700st.

Sa võtad praegu HEDT või serveriplate ja eeldad selle näitel, et mainstream plate 64 reaga ei oleks alla 400. Ma arvan, et see on ekslik. Kindlasti lisa PCIe radade arv muudaks ka mainstream plated kallimaks aga mitte sellel määral, et kõik oleks 400+
Tegelikult muutuvad mainstream plated järgmise põlvkonnaga (Zen 4 ja Alder Lake) juba niigi kallimaks, kuna socket suureneb 1200 pinni (Intel) ja 1336 (AMD) pealt vastavalt 1800 ja 1718 pinni peale. Lisaks DDR5 mälude tugi ja ilmselt mingil kujul ka PCIe 5.0 tugi.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 22.04.2003




sõnum 21.09.2021 20:07:33 vasta tsitaadiga

iga pci-e lane on 8 rada emaplaadil. ei viitsi praegu otsida aga ka vähemalt 4 pin cpu-l. ehk siis omajagu lisaruumi või -kihte.
x399 on ju 64-lane.

edit:
Tomorrow, miks sa wrx80 või vähemalt trx40 peal ei ole? nutad jooksvalt pcie lanede vähesuse üle ja su plate hinna juures poleks ju olnud eriti hull sinna sihtida?

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.09.2021 23:06:25 vasta tsitaadiga

londiste, Ma ei ole selle peal seetõttu, et see on dead end. Üsna kindel, et 4000 seeria TR on viimane mis sellele socketile tuleb. Pole just eriline upgrade path. Vähemalt Zen2 ostes on rohkem valikuid. Zen3 jätan vahele ja lähen Zen3D peale.
Lisaks ülelaskmine AMD poolt tagasiühilduvuse murdmisega X399 pealt TRX40 peale. Samal ajal EPYC säilitas tagasiühilduvuse kuna seal oli vaja turgu võita. Ja viimane piisk karikasse olid 3000 seeria TR hinnad mis olid absurdsed. See on see mis juhtub kui konkurentsi pole.

Seega ostes oli kaalumisel X399 või AM4 Zen2. Ütleme nii, et ma oleks üsna vihane olnud kui oleks X399 ostnud ja siis avastanud, et tuleb hoopis TRX40 ja ma oleks X399 Zen1 peal "lukus" olnud pärast suure hulga raha kulutamist. TRX40 oleks nõudnud veel selle raha kahe või kolmekordistamist.

Miks ma nii kalli AM4 plate võtsin oli just upgrade path. Ma saan rahulikult magada teades, et isegi kui ma 16c/32t Zen3D peale uuendan ja selle ribadeks kellan jookseb plate VRM nii jahedalt, et võiks isegi heatsinke mitte kasutada.
Lisaks olid mulle olulised plate featuurid mida odavamatel polnud a'la dual-bios mis on idealne uue BIOS versiooni testimiseks ilma stabiilset süsteemi hävitamata. Tagantjärele muidugi oleks soovinud, et oleks odavam plate olnud ja nüüd on paremaid valikuid turul nt MSI Unify-X või ASUS Dark Hero näol aga tollal neid ei eksisteerinud. ASUS-e ja AsRock plated olid meh. MSI X570 algsed plated olid üsna halvad. Seega jäigi üle Gigabyte kellel oli korralik finned heatsink jahutus, tipp VRM kontroller, kolm M.2 pesa, dual-bios, postcode ja muud kellad. Pealegi minu ostetud plate on poole odavam kui sama plate suurem vend mis on ainult veidi parem (paar lisafaasi, passiv kiibistikujahutus ja 8 kihiline PCB vs 6 kihiline minu platel).

Seni pole ostu pidanud kahetsema. Kuigi täiesti mõistan kui keegi väldib mingi tootja tooteid. Ma ise ju väldin Seagate kettaid näiteks.
Samas ma tahan ikkagi progressi ja aastaid on mainstream plated paigal tammunud selle ~20 rea kandis samas kui HEDT ja server on eest ära spurtinud. Loodetavasti M.2 portide hulga suurenemisega see muutub. Ma ei tahagi 128 rida aga no duubeldada nt 48-64 peale ju võiks, kuna järjest enam sõltub PCIe ridadest nüüd kus andmekandjad kah selle peale on lisaks graafikale.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
serxx
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.09.2021 23:22:42 vasta tsitaadiga

Samas PCIe 4.0 ja järgmine 5.0 tegelikult vähendab radade vajadust.
Aga seda ainult eeldusel, et kaardid ka järgi jõuavad.

Kui 10GB LAN vajab PCIe v1.0 peal 8 rada, siis v2.0 peal 4 rada, v3.0 peal 2 rada ja v4.0 peal on võimalik see x1 slotti panna. Aga kas täna on 10GB LAN kaarti mis on v4.0 ja x1 slot? Kahtlane, aga mitte võimatu.
RAID kaartide ja kõike muu ribalaiust vajavate asjadega on sama. Kui need saaks v4 peale, siis tegelikult polegi neid radasid teab mis palju vaja. x1 slot ei tundugi teab mis lahja enam.
PCIe v5.0 peal on asi veel parem. x1 slotti saab juba dual-port 10GB LAN kaardi pista. Või tegelikult isegi 3 pordiga.

Kui ainult kaardid järgi jõuaks...
Kommentaarid: 153 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 2 :: 138
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 22.04.2003




sõnum 22.09.2021 10:12:16 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Ma ei tahagi 128 rida aga no duubeldada nt 48-64 peale ju võiks, kuna järjest enam sõltub PCIe ridadest nüüd kus andmekandjad kah selle peale on lisaks graafikale.
thumbs_up.gif
ma usun, et keegi meist ei vaidleks ridade suurendamisele vastu. 48-64 kõlab natukene palju, just arvestades socketit ja emaplaati, aga tundub, et mingil määral juurde neid nüüd juurde tilkuma hakkab ka.

edit:
https://videocardz.com/newz/amd-epyc-milan-x-specifications-leak-out-up-to-64-cores-280w-tdp-and-768mb-l3-cache
7773x, 64 cores, 768mb cache, 280w.
3.5ghz boost, 2.2ghz base.

vs 7763x on ainukene spec muutus base clock (2.45 > 2.2) ehk 3x rohkem cache ~10% madalama takti eest. pole paha kompromiss.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
Kreisi kasutaja
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.09.2021 14:07:51 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser kirjutas:

AMD's EPYC CPUs Push Netflix Server Bandwidth To 400 Gbps
TomsHardware

Sai ka neid ConnectX-6 võrgukaarte EPYC serveritele tellitud aga hiljuti kadusid need lambist müügilt ära ja asendustoodet ka välja ei pakutud. F***** Netflix icon_lol.gif
serxx kirjutas:
x1 slotti saab juba dual-port 10GB LAN kaardi pista. Või tegelikult isegi 3 pordiga.
Kui ainult kaardid järgi jõuaks...

High end switchides on täna 32x400Gbps võrguliidest pisikeses 1U pakis. 800Gbps on tulemas. Selliste seadmete kiirus dikteeribki, kui kiiresti PCIe/CXL generatsioonid arenevad.
10G võrgust rääkides on see serverimaailmas suht suremisel standard. 25G võrguliidest saab hea diiliga juba üle aasta kohati isegi odavamalt EPYC serverisse, kui 10G võrku. Switchid on veel kallimad aga pakun mitte kauaks, kuna kogu 25G tehnika tootmisnumbrid on tõenäoliselt oluliselt suuremad kui 10G.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.09.2021 14:39:43 vasta tsitaadiga

EVGA X570 DARK Motherboard Formally Launched
https://www.techpowerup.com/286962/evga-x570-dark-motherboard-formally-launched

EVGA Unleashes The X570 DARK Motherboard For AMD Ryzen CPUs, Priced at $689.99 US
https://wccftech.com/evga-unleashes-x570-dark-motherboard-for-amd-ryzen-cpus-priced-at-689-99-us/

Ainult 7 USB porti ja Wccftech ekslikult väidab, et ka U.2 port mis pole tõsi. Kahjuks on lisatud ka RGB okset ja arusaamatul põhjusel VRM vendid. See VRM on nii efektiivne, et isegi LN2 all ma ei usu, et ülekellatud 5950X-ga nii palju voolu võtaks, et neid lisavente vajaks. Muidugi selleks peab ootama ära Buildzoidi PCB analüüsi. Kahjuks erinevalt Inteli Dark versioonidest ei ole heatsinkid vasest vaid alumiiniumist (küll vasest heatpipe'ga).

Mõnes mõttes on sellel indentiteedikriis. Ühest küljest tahab olla testbench, LN2 jne plate aga samas on lisatud RGB ja dual 2,5G NIC jms mida eeldaks rohkem kastis istuvalt emaplaadilt.
Ilmselt EVGA üritab kõigile meeldida.

Hind ise polegi probleem. Probleem saab olema saadavus ma pakun. Esimesed batchid ostavad ära pro overclockerid ja madala tootmismahu tõttu Euroopasse neid eriti ei jõuagi. Kui jõuab siis ilmselt veel kallima hinnaga.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 13.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.09.2021 18:29:18 vasta tsitaadiga

https://www.docdroid.net/6cDW11N/am4-pinout-diagram-pdf

Oskab keegi lelda millega tegeleb ülevalt vasakult 4 rida esimene pin ?

DPO_TXN(2)

Nimelt juba miski pea aasta tagasi pani see pin 5600x küljest vehkat aga paistab siiamaani töötavat ilma probleemideta ?
Ise olin loll ja surusin prose karpi tagasi valepidi millegi muuga tegeledes, siis hakkasin seda sirgeks väänama ja ära ta lendaski icon_lol.gif

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 486 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 394
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
terric
HV kasutaja
terric

liitunud: 06.11.2002




sõnum 25.09.2021 18:56:07 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
https://www.docdroid.net/6cDW11N/am4-pinout-diagram-pdf

Oskab keegi lelda millega tegeleb ülevalt vasakult 4 rida esimene pin ?

DPO_TXN(2)

Nimelt juba miski pea aasta tagasi pani see pin 5600x küljest vehkat aga paistab siiamaani töötavat ilma probleemideta ?
Ise olin loll ja surusin prose karpi tagasi valepidi millegi muuga tegeledes, siis hakkasin seda sirgeks väänama ja ära ta lendaski icon_lol.gif

Spoiler Spoiler Spoiler


Vaata lehelt: https://en.wikichip.org/wiki/amd/packages/socket_am4
Display jaoks pin seega kui pole APU siis toimib.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 13.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.09.2021 19:10:57 vasta tsitaadiga

Tänud, siis vedas selle äpardusega thumbs_up.gif
Kommentaarid: 486 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 394
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bssldr
HV kasutaja

liitunud: 05.12.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.09.2021 10:09:50 vasta tsitaadiga

Minu esimene AMD baasil süsteem, 5950X + Gigabyte X570S Aero G. Cinebench R23 multi-core skoor stock seadetel 26750 ka max temp ~70C.

Jahutab Noctua NH-D15. Tegelikult oli plaanis kasutada Deepcool AS500 Plus jahutit, kuna review'de põhjal jahutab see AMD protsessoreid paremini kui NH-D15. Kahjuks on kas Deepcool või Gigabyte teinud disainis valearvestuse: nimelt jääb VRM heatsink vasakpoolsele protsessori kinnitusele ette. Pakuks, et Gigabyte viga, sest võrreldes X570S ja X570 emaplaatide pilte, siis on X570S plaatidel VRM heatsink toodud CPU socketile palju lähemale.

Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 07.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.09.2021 10:15:00 vasta tsitaadiga

Virtualiseerimistugi on by default väljalülitatud BIOSis, kui sul küsimärgid peaks ühe hetkel tekkima miks midagi ei tööta.
Kommentaarid: 316 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bssldr
HV kasutaja

liitunud: 05.12.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.09.2021 14:01:03 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Virtualiseerimistugi on by default väljalülitatud BIOSis, kui sul küsimärgid peaks ühe hetkel tekkima miks midagi ei tööta.


thumbs_up.gif
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
Kreisi kasutaja
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.09.2021 10:47:18 vasta tsitaadiga

https://www.tomshardware.com/news/amd-increase-efficiency-of-chips-thirtyfold-by-2025
AMD today announced an extremely ambitious goal: to reach thirty times higher energy efficiency of its EPYC CPUs and Instinct GPU accelerators by 2025.
Konkreetne bench mida silmas peetakse on Linpack DGEMM kernel FLOPS with 4k matrix size, ehk siis ML teema.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Clover
HV veteran
Clover

liitunud: 26.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.10.2021 09:54:57 vasta tsitaadiga

Panin praegu arvuti Win11 installima ja otsustasin power saveri pealt maha võtta ning panna balanced peale, et äkki kogu protsess võtab vähem aega.
Nu ei tea mina kuidas on seda 5900x võimalik jahutada. BIOS hetkel defaultis, PBO pole peal, mingit overclocki pole seadistanud. Ei tahaks uskuda, et see installimine mingi eriline tegevus, et peab kraade 75 kandis hoidma samal ajal kui 360 radikas saab väljast (mitte ei puhuta korpuse seest sooja õhku läbi tema välja) push-pull konfiga õhku 6 vendi poolt 1500rpm juures. Pole ju isegi GPU'ga samas laaris vaid eraldi AIO (Kraken x73).
Eks see lihtsalt jälle virisemise eesmärgil kirjutatud, ei saa mina selles prosest aru. Juba ka tellitud CPU veeplokk ja läheb custom loopi. Kui ka see ei suuda tempe vaos hoida, siis läheb küll 5600x vastu vahetusse. Seni aga jälle power saver peale, et tempid ikka 40 kraadi juures oleks idles...

Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 22.04.2003




sõnum 05.10.2021 10:37:15 vasta tsitaadiga

see temperatuur tuleb ju kõige kuumemast kohast ehk siis eeldatavasti tollest ühest-kahest koormatud tuumast.
paari tuuma puhul kõrgete taktsageduste saavutamiseks (kaasa arvatud stock boost) laseb zen3 üsna rõõmsalt sellesama 1.4+v sinna sisse ja power density teeb oma töö.
eks võib hooga jahutust peale laduda aga üsna kiirelt on peamine pudelikael soojuse just kuumast prose osast ihsi peale saamine, mitte sealt edasi.

tervisele ja rahakotile kasulikum on leppida mõistlikult kõrgete temperatuuridega, see 75c proset sul ei tapa icon_smile.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!


viimati muutis londiste 05.10.2021 10:46:00, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 22.12.2004




sõnum 05.10.2021 10:40:13 vasta tsitaadiga

Clover kirjutas:
Eks see lihtsalt jälle virisemise eesmärgil kirjutatud, ei saa mina selles prosest aru. Juba ka tellitud CPU veeplokk ja läheb custom loopi. Kui ka see ei suuda tempe vaos hoida, siis läheb küll 5600x vastu vahetusse. Seni aga jälle power saver peale, et tempid ikka 40 kraadi juures oleks idles...


Mis cpu ploki tellisid?
Kuskil teemas juba soovitasin all core oc-d mõistlikul kellal madala vcore-ga, siis ei tule seda kõrget tempi. Aga võimalik et jahutus ka kehv või mingi muu jama.
Jooksutasin üle tunni aida extreme stability testi 4,6ghz 1,22v peal ja sain loadi all 71c max. Nad pole jahedad prosed aga midagi võimatut ka pole nende jahutamises.
Kommentaarid: 230 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Clover
HV veteran
Clover

liitunud: 26.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.10.2021 11:10:59 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
tervisele ja rahakotile kasulikum on leppida mõistlikult kõrgete temperatuuridega, see 75c proset sul ei tapa icon_smile.gif

Tervisele ei ole kasulik kui kõrval vendid 1500rpm'ga müravad päev läbi icon_biggrin.gif Eks kindlasti saaks kiirused alla lasta nt 1200rpm peale ilma, et vast temp väga tõuseks aga ka see pole eriti vaikne.
Tavakasutuse juures võiksid ikka vendid olla alla 700rpm aga siis tõuseb temperatuur korralikult. (nt 800rpm peal mõned chrome tabid lahti võttes on temp üle 60' kraadi ja sinna ka jääb).

Evil kirjutas:
Mis cpu ploki tellisid?
Kuskil teemas juba soovitasin all core oc-d mõistlikul kellal madala vcore-ga, siis ei tule seda kõrget tempi. Aga võimalik et jahutus ka kehv või mingi muu jama.
Jooksutasin üle tunni aida extreme stability testi 4,6ghz 1,22v peal ja sain loadi all 71c max. Nad pole jahedad prosed aga midagi võimatut ka pole nende jahutamises.

Tuleb EK-Quantum Magnitude, siis ma ei saa hiljem öelda, et äkki tellisin liiga odava ja pasa ploki.

Ma ei taha väga ise BIOSt näppida, ei tunne seda OC teemat niivõrd. Ma olen varem proovinud CTR'ga aga see ainult tegi asja kiiremaks umbes samade tempidega; nüüd siis olen ka HYDRA't katsetanud ja seal undervolt profiilid sättinud, ei aita ka see piisavalt.
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 27.07.2002




sõnum 05.10.2021 11:15:39 vasta tsitaadiga

Clover kirjutas:
londiste kirjutas:
tervisele ja rahakotile kasulikum on leppida mõistlikult kõrgete temperatuuridega, see 75c proset sul ei tapa icon_smile.gif

Tervisele ei ole kasulik kui kõrval vendid 1500rpm'ga müravad päev läbi icon_biggrin.gif Eks kindlasti saaks kiirused alla lasta nt 1200rpm peale ilma, et vast temp väga tõuseks aga ka see pole eriti vaikne.
Tavakasutuse juures võiksid ikka vendid olla alla 700rpm aga siis tõuseb temperatuur korralikult. (nt 800rpm peal mõned chrome tabid lahti võttes on temp üle 60' kraadi ja sinna ka jääb).

Evil kirjutas:
Mis cpu ploki tellisid?
Kuskil teemas juba soovitasin all core oc-d mõistlikul kellal madala vcore-ga, siis ei tule seda kõrget tempi. Aga võimalik et jahutus ka kehv või mingi muu jama.
Jooksutasin üle tunni aida extreme stability testi 4,6ghz 1,22v peal ja sain loadi all 71c max. Nad pole jahedad prosed aga midagi võimatut ka pole nende jahutamises.

Tuleb EK-Quantum Magnitude, siis ma ei saa hiljem öelda, et äkki tellisin liiga odava ja pasa ploki.

Ma ei taha väga ise BIOSt näppida, ei tunne seda OC teemat niivõrd. Ma olen varem proovinud CTR'ga aga see ainult tegi asja kiiremaks umbes samade tempidega; nüüd siis olen ka HYDRA't katsetanud ja seal undervolt profiilid sättinud, ei aita ka see piisavalt.


Kas sa PBO undervolti oled proovinud. Ma arvan, et see annab väga hea effekti sul. Hea video kust saad ülevaate. Väga lihtne ka seda Biosis paika panna.

Link
Kommentaarid: 222 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Clover
HV veteran
Clover

liitunud: 26.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.10.2021 11:19:26 vasta tsitaadiga

Viilutaja, Jah olen seda teinud ja oli ikka liiga kuum. Ma teen korra veel, ei mäleta suurt midagi sellest kuna oli ammu ja üks esimesi asju mis proovisin aga minuarust oli sama mis ka CTR puhul - jah, saab kiiremaks ilma et temperatuurid tõuseks aga samas madalamaks kah ei saa ju. Kui mul min temp (ilma, et ma peaks power saveri peale panema) on 50' kraadi, siis see pole minu silmis norm ja kõik need tegevused ei aita seda alla tuua. Loadi all tempid on teine teema.
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 27.07.2002




sõnum 05.10.2021 11:44:48 vasta tsitaadiga

Clover kirjutas:
Viilutaja, Jah olen seda teinud ja oli ikka liiga kuum. Ma teen korra veel, ei mäleta suurt midagi sellest kuna oli ammu ja üks esimesi asju mis proovisin aga minuarust oli sama mis ka CTR puhul - jah, saab kiiremaks ilma et temperatuurid tõuseks aga samas madalamaks kah ei saa ju. Kui mul min temp (ilma, et ma peaks power saveri peale panema) on 50' kraadi, siis see pole minu silmis norm ja kõik need tegevused ei aita seda alla tuua. Loadi all tempid on teine teema.

Sul on emaplaadil eraldi temp sensori pistik olemas? Kui jah siis soovitan osta temp sensor, mis möödab reaalselt vee tempi ja selle järgi panna omal vendid pöörlema.
Pole kogu teemat uurinud, kuid väikeses kastis 50C idles on täitsa ok, kui seal taga veel GPU ning mingi 240mm radikas.

Mul on NR200 kast. 5600X + RTX2080S ja 2x 240mm radikat ning slim fan'd. Ühel radikal küll 1 puudu, sest GPU block liiga suur.
Idles on mul 42-43C (kui hetkel trükin seda kirja). Seega sinu 50C on väga ok, arvestades proset. Kui ma mitte midagi ei tee, lihtsalt passin Hwinfo't tükk aega, siis langevad sinna 36-37C paiku idle tempid.
Mingeid 30C idle tempe näed sa ainult siis kui sul on Fulltower ATX ja min 2 tk 280x35mm radikad. Korralike staatiliste ventidega. Kuid ma arvan, et ka siis on vaja umbes min 900rpm radikatele. icon_rolleyes.gif
Lisaks siis veel korpuse vendid.
Kommentaarid: 222 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Clover
HV veteran
Clover

liitunud: 26.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.10.2021 12:23:46 vasta tsitaadiga

Viilutaja, mul on Lian Li O11 Dynamic XL korpus, niiet kindlasti ei midagi pisikest. Alustasin tagasihoidlikumalt, siis oli õhkjahutusega GPU ning CPU AIO jahutuse radikas topis, ehk siis kuuma õhku puhuti läbi radika välja. Kuna polnud temperatuuriga rahul, siis tegin ümber,
nüüd on vesijahutusega GPU millel oma custom loop ning endiselt siis CPU AIO jahutusega.
GPU'l on 360mmx45mm radikas põhjas, push-pull konfiga 6x120mm venti lasevad alt õhku läbi.
CPU AIO on Kraken x73 niiet 360mmx27mm radikas. Siin ma mingeid muid muudatusi teha ei saa seni kuni pole kolinud custom loopi peale ka CPU. Aga vähemalt radikas on nüüd külje peal ja push-pull konfiga 6x120mm venti ajavad sealt õhku sisse.
1x120mm ja 2x140mm vente puhuvad tagant ja ülevalt õhku välja.

Niiet ma nagu siinkohal enam paremaks ei oska teha. CPU ja GPU eraldi vee küljes, nende radikad saavad kah eri kohtadest jahedat õhku. Vente piisavalt (ei pannudki nii palju neid, et saaks jahedamaks vaid lootus oli, et sama temperatuuri hoidmiseks saab neid aeglasemalt ringi lasta).
Järgmine samm ongi ka CPU custom loopi panna, seal siis GPU ja CPU koos aga loodetavast 2x 360mmx45mm radikat saavad hakkama.

Mul peaks temp andureid olema, vist Corsair fan hub'dega sai neid kaasa aga kuhu ma neid ikka pistan AIO puhul icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 05.10.2021 12:56:16 vasta tsitaadiga

Zen2/3 puhul on tempi prosest Heatsinki saamine nii oluline, et debauer ehitas selleks erqldi bracketi isegi;) Loop võib suur olla aga kui IHS ja Heatsink puude on kusagil IO kohal siis tuumadest sooja ei eemaldagi. Täpsemalt võib derbaueri videosi uurida, tal ingl ja saksa keeles üleval ilusti.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
HV Guru
Winterwind

liitunud: 18.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.10.2021 15:19:38 vasta tsitaadiga

Jahutuse voolikud on tulised? CPU plokk on tuline(käega katsudes)? Kui pole ja kõik stabiilne siis arvatavasti lihtsalt andur või proge valetavad.
Kommentaarid: 1007 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 727
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Evil
Hull
Evil

liitunud: 22.12.2004




sõnum 05.10.2021 16:37:42 vasta tsitaadiga

Clover kirjutas:
Mul peaks temp andureid olema, vist Corsair fan hub'dega sai neid kaasa aga kuhu ma neid ikka pistan AIO puhul icon_biggrin.gif


Nende anduritega pole vist midagi teha vesijahutuse puhul. Kui ma ei eksi siis antud anduritega saab mõõta radiaatorist tuleva õhu temperatuuri. Sul vaja vedeliku temperatuuri mõõtmiseks andurit.
Mul on midagi sellist kasutusel:
https://www.aquatuning.co.uk/water-cooling/monitoring/temperature-sensor/21457/alphacool-eiszapfen-temperature-sensor-plug-g1/4-deep-black?c=2781
See eeldab muidugi emaplaadil vastavat headerit loomulikult ja biosis saab vendid/pumba seadistada vastavalt vedeliku temperatuurile kui on soovi.
Kommentaarid: 230 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 489, 490, 491 ... 573, 574, 575  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.