Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 749, 750, 751 ... 862, 863, 864  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.09.2021 14:23:08 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser, osta selline pesa kus pole vaja tööriistu.

Midagi sellist.

phpBB [media]
Kommentaarid: 149 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 19.09.2021 14:29:30 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser, https://en.wikipedia.org/wiki/Punch_down_tool

Paksemast kruvikeerajast saad ka ise meisterdada midagi kokku.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 160 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.09.2021 15:34:47 vasta tsitaadiga

Kurjam, proovisin teise pesaga, ei saa tööle...
Mis see Telia tehniku väljakutse maksma läheb sellise asja parandamisel, min 30€? Kas neil on näiteks olemas seade keerupaaride tuvastamiseks ja kokkuviimiseks (mingi tester?)

_________________
M: AMD Ryzen 5 7600X Box
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 19.09.2021 15:49:27 vasta tsitaadiga

Tehnikul Tester on olemas vea leidmiseks, viga võib olla veel ju ka kilbis või keldris. kui seal siis summa null, kui toas siis 15+15.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.09.2021 15:52:43 vasta tsitaadiga

Noh, enne töötas 100mbit/s kiirusega kui 4 juhet olid ühendamata..
Krt, oli vaja küüneviha taha ajada...

_________________
M: AMD Ryzen 5 7600X Box
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.02.2007




sõnum 19.09.2021 16:49:38 vasta tsitaadiga

A sul multimeetrit pole?
Mõõdaks takistust juhtmesoone otsa ja selle lõikava klemmi vahel, saad teada missugune kalab.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.09.2021 11:05:51 vasta tsitaadiga

Midagi rõõmustavat. Olevat TELIA oma torusid matmaks lisaks. Pole teada kas alla 600-800 meetiri said midagi pigem ikkagi veetakse nendele mis kaugele jaamast jäid. Keskuses kaevati kah kuid ei käinud uurimas. Igalpool ma ei näinud et oleks veetud sellise värvusega toodet.
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM


viimati muutis XeStAiSy 21.09.2021 11:42:26, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.09.2021 11:15:06 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser kirjutas:
Noh, enne töötas 100mbit/s kiirusega kui 4 juhet olid ühendamata..
Krt, oli vaja küüneviha taha ajada...

Tehnik käis eile kohal, lõpuks selgus, et 4m (testriga saadud tulemus) juhe, mis tuleb koridoris olevast pesast korteris olevasse elektrikappi, on vigane - vähemalt üks soon/keerupaar on katki, võib-olla ka teine (tehnik ise arvas, et nii lühikese kaabli puhul tegu võis olla tegu ka testri mõõteveaga) ehk siis on terved ainult 2 või 3 paari, seepärast ei hakanud ka minu tehtud standardikohane paigaldis tööle...

100mbit töötab, üle selle soovi saada, siis peab ilmselt hakkama jaurama ühistuga, et kust tohib puurida (uus kaabel vedada) jms icon_evil.gif

_________________
M: AMD Ryzen 5 7600X Box
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 21.09.2021 12:34:33 vasta tsitaadiga

Margus, Höhle puhutava fiibri toru, enamasti tõmmatakse sahaga maasse. seda panevad vist nüüd kõik võrguehitajad.

1dumbpcuser, kartsingi, et kuskilt paar puudu, vahel on mõned majad huvitavalt ehitatud, et kaablis sinine paar fonoluku jaoks kasutatud kui tegemist maja enda võrguga.
jama võib veel sellest tulla, et osad ruuterid ei lähe 1Gbit maja switchi järel püstigi kui kõik karvad olemas pole, peab ruuteris käsitsi 100M wan määrama, siis käib.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.09.2021 13:36:33 vasta tsitaadiga

Tegelikult kas mujale tänavatesse kah seda pandi ei juhtunud nägema väga siva maetakse kinni ,et keegi ei näeks. Tegelikult veetakse tänavale uut tänava valgustust ja samase kraavi maetakse ka torusid kuid kas igalepoole seda ei tea. See rull oil hommikul tänaval natuke aega ja siis oli ära veetud mujale. Maja ees on 3 oranzi sellist maasees + 2 kollast toru elektri kaablite jaoks.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
seeru
HV veteran

liitunud: 10.02.2004




sõnum 27.09.2021 15:55:37 vasta tsitaadiga

Mul pole Telia 4G ruuteritega eriti tegemist olnud.
Kas Telia toetab Huawei Huawei B535 4G ruuterit oma teenuse kasutamiseks ja kas on kuskilt võimalik sellele Telia tarkvara uuendust saada?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avax
HV Guru
avax

liitunud: 10.10.2005




sõnum 27.09.2021 16:08:29 vasta tsitaadiga

seeru kirjutas:
Mul pole Telia 4G ruuteritega eriti tegemist olnud.
Kas Telia toetab Huawei Huawei B535 4G ruuterit oma teenuse kasutamiseks ja kas on kuskilt võimalik sellele Telia tarkvara uuendust saada?

Toimib. Püsivara ei tasu nokkima hakata. Heal juhul saad ta bridgeks ka seadistada.
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 210
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
seeru
HV veteran

liitunud: 10.02.2004




sõnum 27.09.2021 16:38:13 vasta tsitaadiga

avax kirjutas:
seeru kirjutas:
Mul pole Telia 4G ruuteritega eriti tegemist olnud.
Kas Telia toetab Huawei Huawei B535 4G ruuterit oma teenuse kasutamiseks ja kas on kuskilt võimalik sellele Telia tarkvara uuendust saada?

Toimib. Püsivara ei tasu nokkima hakata. Heal juhul saad ta bridgeks ka seadistada.

Jah, töötab. Aga nt Youtube videod jooksevad kinni. Kas asi võib siis olla kehvas levis või veel milleski?
(paistab, et algselt on seda ruuterit kasutatud Tele2 võrgus)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 27.09.2021 19:41:03 vasta tsitaadiga

Margus kirjutas:
Midagi rõõmustavat. Olevat TELIA oma torusid matmaks lisaks. Pole teada kas alla 600-800 meetiri said midagi pigem ikkagi veetakse nendele mis kaugele jaamast jäid. Keskuses kaevati kah kuid ei käinud uurimas. Igalpool ma ei näinud et oleks veetud sellise värvusega toodet.
Spoiler Spoiler Spoiler

On matmas jah. Aga kurblugu on selles, et viimati oli 10 liituda tahtjat ainult. Ilmselt projekteerimisfaasis magati asi maha mõnel juhul, seega uksepakuaruteluga tuli ehk mõni juurde. Samas tean, et öeldi, mind ei huvita see internetitoru.
Telia investeerib sinna samas korralikult raha, kuigi see on kaasnev töö, seoses tänavavalgustuse renoveerimisega. Telia ise sinna kaevama niisama ei läinud, ilmselt võib minu käsi mängus olla, kuna suhtlesin võrguarendusega, et see projekt üldse sinnakanti teoks saab.

indrpo kirjutas:
Margus, Höhle puhutava fiibri toru, enamasti tõmmatakse sahaga maasse. seda panevad vist nüüd kõik võrguehitajad.

Ma käisin seda asja uudistamas seal, hetkel panevad kuhjaga magistraaltorusid maha, seal pildil kujutatu ongi magistraaltoru. Suht nurksed ja jämedad asjad on. Kliendile peaks siis kusagilt magistraalkapist see 16mm Höhle toru vist tulema.
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 27.09.2021 22:28:13 vasta tsitaadiga

Oh, mul tuleb nutt juba kurku kui mingist optikast räägin. Inimestel paistab optikast savi olema. Tiksuvad ma 20M VDSLi peal ja vahetavad igal aastal äikesega ruuterit ja loobusid reaalselt Enefit/Telia optikast, no käib see praegune küll ja kasutame vaske edasi.
Pakun, et seal konkreetses võrgus on sama seis, mingi osa arvab, et aknal olev 4G ruuter aitab neil piisavalt arveid maksta ja pole kiiremat vaja.

No ehk ei olegi, aga tulevikku võiks ikka vaadata ja mõelda, et äkki roostetab autol põhi alt ära, ja on vaja uut. Optika on suht pommikindel liitumine.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.09.2021 22:41:02 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
Tiksuvad ma 20M VDSLi peal ja vahetavad igal aastal äikesega ruuterit ja loobusid reaalselt Enefit/Telia optikast, no käib see praegune küll ja kasutame vaske edasi.


Nii on, kortermajad kus optika olemas, üleminek optikale tasuta ja ei minda üle.

Ja teine kaader on need, kes aasta hiljem peale vectoringi tiksuvad 20/5 või 40/10 peal, ütled et kle sa saad sama raha eest 30/10 või odavamalt 50/10. Ahah, ok ju peab vaatama seda asja mingi aeg.
Kommentaarid: 149 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 27.09.2021 23:19:17 vasta tsitaadiga

Nojah, aga tavainimesele enamasti piisabki ju sellest? Vaatasin siin enda viimaste päevade graafikut, kahjuks 30p oma ei näe. 'Piik' on sellest, et laps tõmbas paar PSN-i mängu alla.
Spoiler Spoiler Spoiler

Graafiku järgi peaks ma kuldklient Teliale olema, maksan aga ei kasuta. icon_lol.gif

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 160 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.09.2021 00:10:09 vasta tsitaadiga

bladerunner, piisabki, et miks mitte sama raha paremat paketti kasutada? No see selleks, aga need kes vase otsas istuvad ja ei taha üle minna optika peale, puhtalt äikese pärast tuleks juba seda teha.

Ilmselt enamus ongi sellised "kuldkliendid", see ikka väike osa kellel toru koguaeg servani on sitasikutamisest või kes teab millest.
Kommentaarid: 149 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.09.2021 09:49:37 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
Oh, mul tuleb nutt juba kurku kui mingist optikast räägin. Inimestel paistab optikast savi olema. Tiksuvad ma 20M VDSLi peal ja vahetavad igal aastal äikesega ruuterit ja loobusid reaalselt Enefit/Telia optikast, no käib see praegune küll ja kasutame vaske edasi.
Pakun, et seal konkreetses võrgus on sama seis, mingi osa arvab, et aknal olev 4G ruuter aitab neil piisavalt arveid maksta ja pole kiiremat vaja.

No ehk ei olegi, aga tulevikku võiks ikka vaadata ja mõelda, et äkki roostetab autol põhi alt ära, ja on vaja uut. Optika on suht pommikindel liitumine.


Ma nutan igapäev, kui optikast räägin või seda üle õue vahin. No ei ole savi, aga ei ole ka ühtegi kes saaks aru, mida täpselt teha tuleb. Tiksuks juba heameelega 384x100gbps peal, aga keegi ei ole suuteline maksma riigimaal kulgeva juurdepääsuvõrgu imepisikese jupikese kabla eest. No ei ole - laseks äkki kaabu ringi käima? Tõsi, sinna kõrisse ma saaks esialgu ainult 24x100gbps, aga SUUR samm oleks seegi.
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 28.09.2021 10:24:35 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
Oh, mul tuleb nutt juba kurku kui mingist optikast räägin. Inimestel paistab optikast savi olema. Tiksuvad ma 20M VDSLi peal ja vahetavad igal aastal äikesega ruuterit ja loobusid reaalselt Enefit/Telia optikast, no käib see praegune küll ja kasutame …

Kahjuks see nii on jah. Ja mõni inimene ei saa aru, et see tõstab kasvõi kinnisvarahinda, rääkimata äikese pärast mittemuretsemisest.
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 28.09.2021 11:55:01 vasta tsitaadiga

optika ajab tõesti nutma. veetakse sinna, kus kliendid ei taha ja sinna jäetakse vedamata, kus nõudlus on. arysaadav ka muidugi, ühelt poolt näitame, et teeme ja hoolime ja teiselt poolt jätame need ilma, kes tõesti tahavad ja kaabli vedamised ja ühendamised oma raha eest lasevad teha.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zuumbox
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2016




sõnum 28.09.2021 21:15:48 vasta tsitaadiga

Kui nüüd juba äikesest juttu tuli, siis... sellel optikal mis õhust tõmmatakse on ju terastraat sees. Mis juhtub, kui vanajumal oma vihahoos sinna sisse lajatab icon_question.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 28.09.2021 21:34:24 vasta tsitaadiga

Zuumbox kirjutas:
Kui nüüd juba äikesest juttu tuli, siis... sellel optikal mis õhust tõmmatakse on ju terastraat sees. Mis juhtub, kui vanajumal oma vihahoos sinna sisse lajatab icon_question.gif

Tegelikult ei tea, et mõni fiiber traati sisaldaks, üleliigne kulu, võibolla mingid spetsiifilised õhukaablid mida sellega pingutatakse. Aga on kindlasti sellist kiudnööri, ei oska nimetada, karvad ühekiulise kaabli isolatsiooni all mis pingutamist kannatab. Nimetatakse armeeritud kaabliks. Kui nüüd mõelda, vanasti vist oli isegi metall armeeringuga.. kuid..
Igal juhul ONT seadmeni sellist traati pole kunagi ja füüsiliselt see seadmetele viga teha ei saa.
Enamik õhu ja ka maaliine tehakse juba ka puhutavate torudega ja seal pole mingit traati vaja.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.09.2021 21:51:00 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:

Enamik õhu ja ka maaliine tehakse juba ka puhutavate torudega ja seal pole mingit traati vaja.


Traat on väga hea, on võimalik hiljem otsida kaablit.

Kahju et ise ei pannud kunagi ehitades icon_sad.gif
Kommentaarid: 149 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.09.2021 22:12:43 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Tegelikult ei tea, et mõni fiiber traati sisaldaks

Telia must optika kaabel mis maha pannakse sisaldab lausa kahte traati. Nii ma olen näinud päris mitmes kohas. Kaabel maasse kaevatud eri aegadel.
Ma ei tea kas ma kusagilt näen seda enam aga võiks pildi teha lausa...


EDIT:

Traat on sellise asetusega sees. Mõistagi kiude on üks, mitte nagu pildil kujutatud
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 749, 750, 751 ... 862, 863, 864  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.