Avaleht
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Kohvi ja masinavaatluse teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 30, 31, 32 ... 60, 61, 62  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 10.09.2021 06:25:16 vasta tsitaadiga

Liiga külm piim vahustamiseks? icon_cool.gif noh, päris nii ikka ei ole.

Mida külmem ja mida suurem rasva%, seda lihtsamalt läheb. Külmiku standardtemperatuur peaks muidu olema 4C.

Panarelloga samamoodi, kui tavalise steameriga. Lihtsalt panarelloga ei saa mikrovahtu, mullid jäävad näha. Mis ilmselt icon_cool.gif on ka põhjus, miks Juradele müüakse autofrosteri asemele tavalist steamerit.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Psych0
HV veteran
Psych0

liitunud: 21.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.09.2021 10:05:08 vasta tsitaadiga

Endal tuleb ka piimavahustamine paremini välja Almaga. Ei tea, mis seal Farmi piimas teistmoodi on. Masinaks Sage the Barista Pro.
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 10.09.2021 11:51:05 vasta tsitaadiga

Ise pole tootja vahet tähele pannud, aga ma nii palju ka ei vahusta. Peaasi, et täispiim ja kärab küll.
Eks teab jälgida.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.09.2021 14:24:50 vasta tsitaadiga

Vahukoort piimavahustaja sisse
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002




sõnum 10.09.2021 15:57:42 vasta tsitaadiga

ma pidevalt ei vahusta piima, kuna piima koht ei ole kohvi sees. Mõni siiski vahest tahab. Kodus on vaid 2l Farmi Täispiima. Väga hästi läheb külmalt vahtu icon_idea.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 643 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 501
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hants
HV vaatleja

liitunud: 16.03.2009




sõnum 14.09.2021 00:29:11 vasta tsitaadiga

Slazenger kirjutas:
mida sellest masinast arvata? üldiselt endal delonghiga väga head kogemused olnud, küll poolautomaatsetega. https://www.kohvisemu.ee/p/kohvimasin-delonghi-dinamica-ecam-350-55-b/

Mul on see. Mingi räige gurmaan ma ei ole, aga see mu esimene espressomasin. Piima vahustab, kohvi tuleb hea, kui oad head on icon_biggrin.gif. Saab oktoobris 3a täis, enne garantii lõppu juhtus piimavahustiga midagi, vahtu tegi, aga selline kahtlane elektrikärin käis juurde. Käis garantiis ja töötab tänaseni. Filtri vahetus ca 2 kuu tagant, katlakivieemaldus programm ca 1 kuus. Piimaanum on raskesti puhastatav kuna ta peenike, nõudepesumasinaga pole vahet. Kohviveskil 7? astet vist ja kohvi kangusi 5. Võimalusi on, et kohvi timmida.
E: Piimadest rääkides, joon espressost kohvisid ja mulle meeldib Tere Latte piim. Joon suhkruta ja nii maitseb mulle rohkem. Vegan jooke vahustab, aga see vaht pole väga kaua püsinud, kaerajoogid jms. Täispiim on kõige paremini vahustunud isegi. Külmik mul 4C peal.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aksel
Kreisi kasutaja
aksel

liitunud: 04.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.09.2021 07:50:37 vasta tsitaadiga

Andke soovitust, kus Tartus oleks mõistlik Nivona masinat (mudel 759) hooldada. Iseenesest regulaarselt hooldatud ja läbisõit 3000 tassi juures aga ei lase endam katlakivi eemalduse hooldust teha. Displei näitab, et eemalda veekann, võtan selle ära aga jutt displeile jääb samaks ja puhastusprotsess edasi ei liigu. Peale restarti laseb kohvi teha aga annab pidevalt märku, et hooldust vajab.
_________________
rohkem liha riigile
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Celos
Kreisi kasutaja
Celos

liitunud: 23.08.2005




sõnum 14.09.2021 13:20:42 vasta tsitaadiga

aksel kirjutas:
Andke soovitust, kus Tartus oleks mõistlik Nivona masinat (mudel 759) hooldada. Iseenesest regulaarselt hooldatud ja läbisõit 3000 tassi juures aga ei lase endam katlakivi eemalduse hooldust teha. Displei näitab, et eemalda veekann, võtan selle ära aga jutt displeile jääb samaks ja puhastusprotsess edasi ei liigu. Peale restarti laseb kohvi teha aga annab pidevalt märku, et hooldust vajab.


Ma olen sama seeria masinaga käinud Arwestis garantiiremondis. Masin töötab, seega kurta ei oska. Samas kasutaja music123 vandus siin samas teemas, et tema neid enam kunagi ei väisa. ¯\_(ツ)_/¯
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
w00x7
HV vaatleja

liitunud: 22.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.09.2021 09:52:31 vasta tsitaadiga

Minu üks kuu vana Nivona 779 tahab juba garantiiremonti. Peale 35 cappuccinot ja 150 lattet ei tõmba enam piima masinasse.
Sai just sellepärast Nivona Philipsi asemel valitud kuna Philipsid pidavat tahtma tihti remonti icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sander007
HV veteran
Sander007

liitunud: 04.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.09.2021 11:57:29 vasta tsitaadiga

w00x7 kirjutas:
Minu üks kuu vana Nivona 779 tahab juba garantiiremonti. Peale 35 cappuccinot ja 150 lattet ei tõmba enam piima masinasse.
Sai just sellepärast Nivona Philipsi asemel valitud kuna Philipsid pidavat tahtma tihti remonti icon_biggrin.gif


Saeco (Philips) ei taha mingit remonti. Nende masinate ainuke pisike viga on, et kohv maitseb nagu see pesuvesi mis loputamisest tuleb, muus osas igati OK. icon_smile.gif

_________________
tsitaat:
...aga kui uhendan Kovaketta...ei reageeri enam klaviaaatur...kui võtan tagant ara siis reageerib jalle.kas asi voib selles olla ,et prosel pole termopastat...
Kommentaarid: 158 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 18.09.2021 21:47:31 vasta tsitaadiga

Saeco tähendab kahte erinevat asja, kas nö pro liini (nt Aulika) või siis 100% kodukräppi. Philips on tänapäeval põhiosas hitech ala meditsiinitehnika, kogu muu business lambipirnid ja värki on vist hiinakatele mahaparseldatud.

Aulikale ei saa kohvi kanguse mõttes midagi ette heita. Kui värskelt puhastatud on maitse kah enamvähem. Noh, ses mõttes, et nagu need riistapuud teha suudavad, eks.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.09.2021 10:12:49 vasta tsitaadiga

Mida rohkem ma seda kohvimasinate saagat jälgin seda enam ma oma Hario lehtrit armastan.
Kui kohv on kehv, siis pole midagi peale oma väriseva käpa süüdistada. Ise karistad end ja ise võtad õppust järgmiseks korraks.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 19.09.2021 14:06:32 vasta tsitaadiga

Lehtrid on tegijad jah.

Aga alustamiseks soovitaks ikkagi ise aeropressi ja head käsiveskit (1zpresso näiteks), oluliselt lollikindlam (ja odavam muidugi ka).
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.09.2021 07:47:01 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Mida rohkem ma seda kohvimasinate saagat jälgin seda enam ma oma Hario lehtrit armastan.
Kui kohv on kehv, siis pole midagi peale oma väriseva käpa süüdistada. Ise karistad end ja ise võtad õppust järgmiseks korraks.


Ma ütleks selle peale, et tüüpiline HV foorum, kus paari-kolme kasutaja poolt toodetud sisu peale võiks järeldada et kõik need automaatse masina ostnud sajad miljonid ülejäänud ei joo kohvi ning üldse on kohvi tegemine selline protsess, et tuleb vaat et ülikooliga võrreldav maht teemat õppida ja praktiseerida. icon_smile.gif
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 29.07.2002




sõnum 20.09.2021 07:56:18 vasta tsitaadiga

Suva mis kohv on. Peaasi, et hommikul midagi tassis lõksus ja et saaks 4-5x seda täita
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.09.2021 07:59:37 vasta tsitaadiga

erko kirjutas:
netcat kirjutas:
Mida rohkem ma seda kohvimasinate saagat jälgin seda enam ma oma Hario lehtrit armastan.
Kui kohv on kehv, siis pole midagi peale oma väriseva käpa süüdistada. Ise karistad end ja ise võtad õppust järgmiseks korraks.


Ma ütleks selle peale, et tüüpiline HV foorum, kus paari-kolme kasutaja poolt toodetud sisu peale võiks järeldada et kõik need automaatse masina ostnud sajad miljonid ülejäänud ei joo kohvi ning üldse on kohvi tegemine selline protsess, et tuleb vaat et ülikooliga võrreldav maht teemat õppida ja praktiseerida. icon_smile.gif

no täpselt. Ja seepärast ma joongi teed, või õlut.
Kommentaarid: 306 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 260
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 20.09.2021 10:05:45 vasta tsitaadiga

Noh, küsimus on ju selles, mis tulemust tahad ning mis võimalused on. Ega üks ei välista teist, minu jaoks on nt Sold OUT, point täiest arusaadav.
On kusagil kuuse all viljakohvi ka joodud ning kuradi hea oli see hetk.

Nendel riistadel on kõigil oma nišid. Samasugune naiivsus nagu eeldada tavakodaniku võimekust ja soovi käpamasinaga majandada on usk, et bean2cup teeb võrreldavat tulemust.

Või toon sellise näite, söögitegemise vallast. Mulle meeldib väga steak. Aga kodus teen seda pealtkuumutusega elektrigrilliga, mitte klassikalise malmpanniga (mis mul on ka olemas). Mis siis, et maitse vahe on üsna suur. Lihtsalt äratõmme ei saa suitsuga hakkama. Nii on.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.09.2021 10:11:31 vasta tsitaadiga

häh, thumbs_up.gif Kõigel on põhjus!
Kommentaarid: 306 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 260
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.09.2021 20:52:57 vasta tsitaadiga

häh kirjutas:
Lehtrid on tegijad jah.

Aga alustamiseks soovitaks ikkagi ise aeropressi ja head käsiveskit (1zpresso näiteks), oluliselt lollikindlam (ja odavam muidugi ka).


Ma küll ei saa aru kuidas lehter aeropressist kallim on, olgu selle lollikindlusega kuidas tahes. See keraamiline lehter maksab mõnikümmend eurot, on kergesti pestav ja kestab arvatavasti kolmanda põlveni, kui vastu seina puruks ei viska. Vabal ajal seisab riiulil nagu kruus ja harmoneerub köögi värvidega. Aeropressi toru maksab umbes samapalju, aga sisaldab mitut eraldi osa, mis enam-vähem kõik on plastist kui ma õigesti aru olen saanud. Esiteks ei usalda sellise torbiku vastupidavust pikas perspektiivis ja teiseks, võib-olla see teeb hea maitsega kohvi aga mõte regulaarselt igal hommikul oma kohvivett plastikust torusse kallata tekitab minus tülgastust.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 21.09.2021 05:24:11 vasta tsitaadiga

Lisaks lehtrile on ka kaalu ja hanekaela vaja. Aeropressil on mõõtmine n.ö. sisse ehitatud ja põhimõtteliselt saab isegi selle mõõtelusikaga asjad aetud. Ja ma ei vaidleks, et tavalise kannuga saab ka, tegelikult ikka ei saa mõistlikult. Olen proovinud mõlemat.

Materjalid on siin veidi usu teema. Väga tihti eelistatakse plastikut, kuna teda pole vaja soojendada, just proffide poolt. Mul on Hario dekanter, sellel on plastlehter ja sinna muud ei saagi panna. Pole aru saada, et mingit maitset annaks, filtrid ilma loputamata küll. Arvesta seda ka, et vee temperatuur jääb alla 100C.

Vastupidavus on testitud, peale selle saab tihendit eraldi osta. Aga see kestab aastaid.

Inimesed veavad neid reisidele ja välitöödele kaasa muide, enda teispool käib nii.

Ja ma rõhutan veel kord, et aeropressiga on sisuliselt võimatu midagi päris tuksi keerata, lehtriga küll. Maitse vahe on, aeropressil on rohkem keha ja seda saab metallfiltriga veel rohkem rõhutada. Ja tõmbamise aeg on väga lihtsalt ja väga täpselt kontrollitav. Tagurpidi tegemisel tõmbad vaakumi sisse ja seisab täpselt nii palju, kui vaja.

Maitse osas- lehter meeldib endale rohkem. Ja sel nõidumisel on oma võlu.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 29.07.2002




sõnum 21.09.2021 05:40:24 vasta tsitaadiga

Lasin just kange kohvi ja cappucino. Sai kruusi kenasti täis.

Kas olete juba hommikust võtt?

_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 21.09.2021 05:52:19 vasta tsitaadiga

Masin soojeneb, 5 minutit läheb veel icon_wink.gif

Tuleb doppio.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 29.07.2002




sõnum 21.09.2021 06:08:14 vasta tsitaadiga

Duplo
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002




sõnum 21.09.2021 06:15:28 vasta tsitaadiga

3s nupuvajutus juba ja valgub välja meeldivat nestet, kõige odavamast eCam masinast icon_cool.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 643 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 501
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 29.07.2002




sõnum 21.09.2021 06:16:22 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
3s nupuvajutus juba ja valgub välja meeldivat nestet, kõige odavamast eCam masinast icon_cool.gif


Norm. Ma lähen teen kohe järgmise lähkri.

_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Kohvi ja masinavaatluse teema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 30, 31, 32 ... 60, 61, 62  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.